Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικό δωμάτιο... πότε αρχίσατε να το φτιάχνετε?


Recommended Posts

Το παιδικό δωμάτιο νομίζω οτι ήταν η πιο ευχάριστη μου ασχολία σε όλη την εγκυμοσύνη... είναι ακόμα και τώρα που αγοράζω τα τελευταία τελευταία... εγώ άρχισα πάρα πολύ νωρίς με το παιδικό... πρέπει να ήμουν 5 μηνών όταν το βάψαμε και αγοράσαμε τις ντουλάπες... όλα τα υπόλοιπα μέχρι και τα ρουχαλάκια της, μέχρι ενός χρονών είναι απο την μητέρα μου και την πεθερά μου ( οπότε έπρεπε ολα να πλυθούν και να σιδερωθούν ) δεν ήθελα να τα αφήσω ενώ θα είμαι με την κοιλιά στο στόμα... εσείς κορίτσια πότε αρχίσατε αν αρχίσατε???Αν όχι να ενα θεματάκι για να πάρετε ιδέες...:P:p

 

http://http://img638.imageshack.us/img638/8656/sam0430.jpg

 

http://img156.imageshack.us/img156/8565/sam0429a.jpg

 

http://img850.imageshack.us/img850/1185/sam0428.jpg

 

http://img854.imageshack.us/img854/679/sam0427.jpg

 

http://img843.imageshack.us/img843/3742/sam0432.jpg Το χαλάκι μας!!!

 

http://img855.imageshack.us/img855/4615/sam0431.jpg Και ένας φανταστικός πίνακας

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πολύ ωραίο το δωμάτιο σας!!με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

κι εγώ ξεκίνησα νωρίς...με το που έμεινα έγκυος ξεκίνησα έρευνα αγοράς!!!

στον 6ο μήνα εγκυμοσύνης το είχαμε τελειώσει...μέχρι και τη κούνια είχαμε στήσει...

στον 8ο είχα έτοιμα και τα ρούχα, καρότσι κλπ,όλα και περίμενα!!!χαχα

πολύ ωραία εποχή!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ ακόμα το ευχαριστιέμαι... τώρα αγοράσαμε και το καρεκλάκι για το φαγητό γιατί εδώ και 2 μήνες το ψάχναμε και είχαν τελειώσει... τώρα ήρθε η καινούργια παραγγελία και πάλι το τελευταίο κομμάτι προλάβαμε...και το περιμένω πως και πως την Δευτέρα...Δεν σου κρύβω ότι κάποιες φορές πάω στο παιδικό και ονειρεύομαι την εποχή που θα είναι η μπεμπούλα στο κρεβατάκι της...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς έτσι κάναμε κι εμείς ,το χαζεύαμε με τις ώρες!!! μην υπάρχει καμία ατέλεια!!!

κοντεύεις,λίγες μέρες έμειναν!!!

πάντως είναι σημαντικό να το φτιάξεις νωρίτερα το δωμάτιο...δεν χρειάζεται να το κάνεις μετά τη γέννα!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω νόμιζα ότι μόνο εμείς το κάναμε τόσο νωρίς... πολλοί το θεωρούν γρουσουζιά και ξέρω και άτομα που κοντεύει 1 χρονών και ακόμα δεν το έχουν φτιάξει... εγώ ήθελα να συμμετέχω σε αυτό όσο μπορούσα και να μην τα κάνει όλα ο άνδρας μου γιαυτό και αρχίσαμε νωρίς νωρίς... πέρασε και πιο γρήγορα ο καιρός έτσι...ναι έφτασε ο καιρός αν και με έχουν με χάπια γιατί είχα κάτι συσπάσεις...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elzu με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!! Πολυ όμορφο το δωμάτιο!! Μπραβο σου!

Εγώ έβαλα τα έπιπλα περιπου 1 μήνα πριν γεννήσω. Αν και γενικά δεν ειμαι προληπτική ήθελα να το καθυστερήσω όσο γίνεται γιατί μου φαινόταν ότι όσο θα έβλεπα το δωματιο έτοιμο τόσο εγώ θα αδημονούσα!!! Τα ρουχαλάκι βέβαια τα είχα παρει πιο νωρίς γιατί θέλανε και την "προετοιμασία" τους αλλά το καρότσι και τα επιπλα ήταν από τα τελευταία που αγόρασα! Όσο για έρευνα αγοράς, από τον 5ο μήνα δεν έκανα άλλη δουλειά παρά να ξεφυλλίζω περιοδικά και να χαζεύω στο ιντερνετ!! Τέλεια ασχολία!! ;) ;) ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές σας!!!Τον τελευταίο μήνα??Και πως τα καθάρισες με την κοιλιά?? Μπράβο!!! Εγώ εδώ και έναν μήνα δεν μπορώ να κάνω τίποτα...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Elzu..με το καλο το μωράκι σας..πολυ ομορφο το δωματιακι σας...

εγω ειμαι 24 εβδομαδες και ακομα δεν εχω κανει τιποτα..απλα τα εχω σκεφτει πως τα θελω..χιχιχιχ

Να σε ρωτήσω κατι...

αυτη τη διχρωμια στον τιχο που κανει σαν βουναλακι πως το φτιαξατε...το κανει ο μπογιατζης η υπάρχουν ειδικα αυτοκολλητα για να βγει το σχημα??

Και τα σχεδιακια αυτοκολλητα από που τα πήρατε???

εγω εχω δει κατι ωραια στο cosycorner......

εσενα ειναι fisher price? τα πηρες μεσω internet?

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Eγώ είμαι στην 26η εβδομάδα κι έχω αρχίσει από καιρό να ψάχνομαι αλλά δεν έχω κάνει αγορές έως τώρα. Μόνο το καρότσι έχω παραγγείλει και το περιμένω να έρθει. Σε κούνια και αλαξιέρα έχω καταλήξει αλλά δεν τα πήραμε ακομα γιατί πρέπει να βάψουμε το δωμάτιο πρώτα.

Κατά τ΄αλλα έχω παραγγείλει 3 φορμάκια από amazon και τα περιμένω.

Σιγά σιγά εν ολίγοις. Δεν αγχώνομαι ακόμα!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα Elzu..με το καλο το μωράκι σας..πολυ ομορφο το δωματιακι σας...

εγω ειμαι 24 εβδομαδες και ακομα δεν εχω κανει τιποτα..απλα τα εχω σκεφτει πως τα θελω..χιχιχιχ

Να σε ρωτήσω κατι...

αυτη τη διχρωμια στον τιχο που κανει σαν βουναλακι πως το φτιαξατε...το κανει ο μπογιατζης η υπάρχουν ειδικα αυτοκολλητα για να βγει το σχημα??

Και τα σχεδιακια αυτοκολλητα από που τα πήρατε???

εγω εχω δει κατι ωραια στο cosycorner......

εσενα ειναι fisher price? τα πηρες μεσω internet?

 

Την διχρωμία την κάναμε μόνοι μας... απλά σχεδιάσαμε με μολύβι πρώτα το σχέδιο και μετά τα βάψαμε...τα αυτοκόλλητα είναι από το cosysorner...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Το παιδικό δωμάτιο το είχαμε έτοιμο απο τον Σεπτέμβριο όσον αφορά τον καθαρισμό,βάψιμο και στολισμό του.Κάτι λεπτομέρειες έμειναν για μετά.Τα πράγματα ήρθαν λίγες μέρες πριν γεννήσει η γυναίκα μου,έτσι το θέλαμε,δεν υπήρχε λόγος για πιό νωρίς.

 

Όσον αφορά τον διάκοσμο,είναι λιτός πιστεύω αλλά του Παναγιώτη του αρέσει πολύ και μάλιστα τώρα που έρχονται και τα διδυμάκια έχει να γίνει χαμός!!

 

Ορίστε μια φωτογραφία απο μία ζωγραφιά που έκανα μόνος μου στον τοίχο που μπήκε η κούνια

 

0007m.jpg

Παναγιώτης 12/12/2009

 

Ειρήνη - Άγγελος 29/10/2011

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Ο γιος μου 20 μηνών τελευταία δεν θέλει με τίποτα να κοιμηθεί στην κούνια κ καταλήγει μαζί μας. Πιστεύω πως είναι καιρός για αλλαγή. Προσωρινα λέω να βγάλω το κάγκελο και να κολλησω το κρεβάτι στην κούνια. Σκεφτομαι όμως σύντομα να φτιαξω το δωματιο του.

  Εσείς ποτε το φτιάξετε? Κ πως έγινε ή μετάβαση? Κοιμοσασταν κι εσείς μαζί στην αρχή? Μήπως έκανε έναν ύπνο στο κρεβατι του πχ τον μεσημεριανό για να συνηθισει ή κατεύθειαν χωρίς πισωγυρισματα? Γενικά τα παιδιά σας πως αντέδρασαν στην αλλαγή? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Ο γιος μου 20 μηνών τελευταία δεν θέλει με τίποτα να κοιμηθεί στην κούνια κ καταλήγει μαζί μας. Πιστεύω πως είναι καιρός για αλλαγή. Προσωρινα λέω να βγάλω το κάγκελο και να κολλησω το κρεβάτι στην κούνια. Σκεφτομαι όμως σύντομα να φτιαξω το δωματιο του.

  Εσείς ποτε το φτιάξετε? Κ πως έγινε ή μετάβαση? Κοιμομασταν κι εσείς μαζί στην αρχή? Μήπως έκανε έναν ύπνο στο κρεβατι του πχ τον μεσημεριανό για να συνηθισει ή κατεύθειαν χωρίς πισωγυρισματα? Γενικά τα παιδιά σας πως αντέδρασαν στην αλλαγή? 

Εγώ τη μετακίνησα 8 μηνών, νομίζω πως δεν κατάλαβε τπτ, έτσι κ αλλιώς ούτε πριν κοιμόταν ούτε μετά. Όταν ήταν στο δωμάτιο μας είχαμε κολλήσει την κούνια στο κρεβάτι κ είχε μάθει να κοιμάται ξαπλώνοντας με μένα δίπλα, συνήθως θηλάζοντας. Στο δωμάτιο της όταν πήγε είχαμε εναν καναπέ κ την κοιμιζα εκεί κ μετά τη μετέφερα στην κούνια. Το μεσημερι την άφηνα κ κοιμόταν στον καναπέ γιατί άνοιγε κρεβάτι από κάτω κ δε φοβόμουν. Μετά από λίγο πήραμε το στρώμα κ εκτοτε κοιμόμαστε μαζί στο πάτωμα γιατί στην κούνια δεν έμπαινε κ στον καναπέ δεν μπορούσα να την αφήνω όλη νύχτα. Γνώμη μου, μη μεταφέρεις την κούνια, πάρε κρεβάτι ή στρώμα κ επειδή πλέον είναι μεγάλος κ καταλαβαινει, μπορείς να του το εμφανίσεις με πομπώδη τρόπο, κοίτα τι φοβερό δωμάτιο έχει ο Ανέστης, τέλειο κρεβάτι, αυτοκόλλητα στους τοιχους κ δεν ξέρω κ εγω τι άλλο θα βάλετε. Να μη φανεί σαν φεύγεις από το δωμάτιο της μαμάς - επιτελους- αλλά πόσο τυχερός είσαι που έχεις αυτό το τέλειο δωμάτιο ολοδικο σου, η μαμά ζηλεύει κ θα κοιμάται κ αυτή εδώ κανένα βράδυ αν την αφήνεις.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω στην μεγαλη το εφτιαξα εγκυος 6μ,αλλα δ κοιμηθηκε ποτε εκει.μετακομιζοντας οταν ηταν δυο φτιαξαμε παιδικο με μονο κρεβατι,κ η κουνια να μεινει στον μπεμπη που ηταν καθοδον

το παρουσιασαμε κ εμεις ετσι τελεια οπως η λενια,πηγε αρχικα καλα,πισωγυρισε λογω μπεμπη,αλλα 6μηνες μετα το αποζητησε μονη

ειχαμε κανει μια προβα στο εξοχικο σε μονα κρεβατια χωριστα αλλα στο ιδιο δωματιο

φυσικα υπαρχουν βραδια που θελει παρεα ακομη κ τωρα στα 4

τωρα με τον μικρο ειμαστε ακομη στη μεταβαση.εχουμε δυο βδομαδες περιπου που μετακομισαμε,παλι παρουσιαση το καινουριο παιδικο,που η μεγαλυτερη αλλαγη ειναι που βγηκαν τα καγκελα απο την κουνια.το πρωτο βραδυ τρομαξε λιγο οταν ξυπνησε την νυχτα,αλλα εχει κοιμηθει κ σερι ολο το βραδυ στο κρεβατι του.οταν ελειψε η αδερφη του καποια βραδια επεστρεψε στο διπλο ο πονηρουλης.αν τον ρωτησεις που κοιμασαι δειχνει το κρεβατι του,αλλα δ λεει οτι καποια φορες τα ξημερωματα το σκαει για το διπλο,χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Ο γιος μου 20 μηνών τελευταία δεν θέλει με τίποτα να κοιμηθεί στην κούνια κ καταλήγει μαζί μας. Πιστεύω πως είναι καιρός για αλλαγή. Προσωρινα λέω να βγάλω το κάγκελο και να κολλησω το κρεβάτι στην κούνια. Σκεφτομαι όμως σύντομα να φτιαξω το δωματιο του.

  Εσείς ποτε το φτιάξετε? Κ πως έγινε ή μετάβαση? Κοιμοσασταν κι εσείς μαζί στην αρχή? Μήπως έκανε έναν ύπνο στο κρεβατι του πχ τον μεσημεριανό για να συνηθισει ή κατεύθειαν χωρίς πισωγυρισματα? Γενικά τα παιδιά σας πως αντέδρασαν στην αλλαγή? 

Συμφωνώ με τα κορίτσια ώστε να το πεις με ενθουσιασμό ότι κοίτα τι ωραίο κρεβάτι κ δωμάτιο θα έχεις.. Τώρα πλέον είναι αρκετά μεγάλος για να συννενοηθειτε οπότε πιστεύω θα του αρέσει κ θα καταλάβει! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Ο γιος μου 20 μηνών τελευταία δεν θέλει με τίποτα να κοιμηθεί στην κούνια κ καταλήγει μαζί μας. Πιστεύω πως είναι καιρός για αλλαγή. Προσωρινα λέω να βγάλω το κάγκελο και να κολλησω το κρεβάτι στην κούνια. Σκεφτομαι όμως σύντομα να φτιαξω το δωματιο του.

  Εσείς ποτε το φτιάξετε? Κ πως έγινε ή μετάβαση? Κοιμοσασταν κι εσείς μαζί στην αρχή? Μήπως έκανε έναν ύπνο στο κρεβατι του πχ τον μεσημεριανό για να συνηθισει ή κατεύθειαν χωρίς πισωγυρισματα? Γενικά τα παιδιά σας πως αντέδρασαν στην αλλαγή? 

Τα παιδιά μου δεν αγάπησαν ποτέ την κούνια.. Ευτυχώς που μας την έδωσαν και δεν την αγοράσαμε καινούρια!

Ο μεγάλος κοιμήθηκε μόνος όταν έκλεισε τα 3, και αφού βάψαμε το δωμάτιο με πιο "αγορίστικα" χρώματα και πήραμε κρεβάτι, καινούρια σεντόνια κλπ. Κοιμήθηκε με ενθουσιασμό από την πρώτη μέρα!

Ο μικρός κοιμήθηκε στο κρεβάτι του στα 2, βέβαια ακόμη έρχεται τις περισσότερες νύχτες... Δεν αντέδρασε όμως όταν του είπαμε ότι θα κοιμηθεί εκεί γιατί ένιωσε ότι "μεγάλωσε" !

Μπορείς να βγάλεις το κάγκελο όπως λες και στη συνέχεια να μεταφέρεις την κούνια στο δωμάτιό του χωρίς κάγκελο. Πιθανόν θα κατεβαίνει και θα έρχεται, αλλά αυτή η ελευθερία του "κατεβαίνω όποτε θέλω" μπορεί να επιδράσει θετικά. Σε 3-4 μήνες μπορείς να κάνεις τη μετάβαση στο κρεβάτι, αφού του μιλήσεις και τον βάλεις να συμμετέχει στη διαδικασία, πχ να διαλέξει σεντόνια, να διακοσμήσετε μαζί το δωμάτιο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μετακομίσαμε στο σπίτι μας κάνα μηνα πριν γεννήσω οποτε και της φτιαξαμε το δωμάτιο της αμέσως εκτός της κούνιας που την ειχαμε στο δικο μας. Από πολυ μωρό την πήγαινα στο δωμάτιο της να το βλεπει. Της δείχναμε τα αυτοκόλλητα που είχε και της τα εξηγούσαμε. Όταν μετακόμισε εκεί ο χώρος της ήταν οικείος και της άρεσε!

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα τα είχα ήδη κούνια καρότσι πάρκο κλπ στους 8 μήνες. Το δωμάτιο που θα γίνει παιδικό ήταν ο ξενώνας. Το μόνο που άλλαξα ήταν να αδειάσω τις ντουλάπες και να βάλω τα παιδικα, τώρα λειτουργεί ως παιδική αποθήκη, έχει στράτα καρότσι, πάρκο, Ριλαξ, μια ντανα πάνες κ μωρό μαντήλα,  3 γυμναστήρια, καρεκλάκι φαγητού, το μπανάκι που είναι όταν μεγαλώσει και κάθεται, το κάθισμα του αυτοκινήτου, το πιο μεγάλο κάθισμα αυτοκινήτου και παιχνίδια που μας έχουν φέρει δώρα.  Κρεβάτι είχε ήδη μελλοντικά μπορεί να αλλάξω το στρώμα μπορεί κ όχι. Μόνο 5 φορές έχουμε φιλοξενήσει κόσμο δλδ είναι καινούριο. Δεν μου αρέσουν τα έντονα χρώματα με κουράζουν όποτε όλο το σπίτι είναι άσπρο με άσπρες κουρτίνες ξύλινες ντουλάπες και ξύλινο κρεβάτι- κομοδίνα ( ουδέτερο δλδ).   Τα παιδικά δωμάτια μπλε ροζ κλπ  δεν μου αρέσουν. Προτιμώ αν είναι να βάλω χρώματα στα σεντόνια, μαξιλάρια κάδρα χάλια  κλπ τα οποία θα με απασχολήσουν όταν ο μικρός πάει στο δωμάτιο του, επισης δεν συμφωνώ στο όλο θέμα πριγκίπισσας νεράιδας πειρατή κλπ. θεωρώ ότι περνάνε πολύ στενά Πρωτυπα στα παιδιά ειδικά στα κορίτσια. 

Link to comment
Share on other sites

Το δωμάτιο το ετοιμάσαμε όσο ήμουν έγκυος. Βάλαμε μέσα κούνια, σιφινιέρα με αλλαξιέρα και κάτι απίστευτα παιδικά αυτοκόλλητα στον τοίχο. Η κούνια έφυγε από το παιδικό μόλις ο μικρός δεν χωρούσε πια στο λίκνο και την βάλαμε κολλητά στο κρεβάτι. Το παιδικό δωμάτιο 2 χρόνια τώρα λειτουργεί σχεδόν σαν αποθήκη. :mrgreen:

 

Είναι 2 μήνες τώρα που του επικοινωνώ πως θα αυτό είναι το δωμάτιο του και πως θα πάρουμε κρεβάτι καινούριο τέλειο και θα κοιμάται εκεί σε λίγο καιρό. Πως θα φέρουμε και παιχνίδια και πράγματα κι ένα σωρό άλλα. Τον βάλαμε ενεργά σε όλο αυτό και τον πήραμε μαζί μας στα επιπλάδικα. Με κάθε ευκαιρία είτε σαν παράδειγμα από άλλο παιδάκι είτε σε εικόνες από παραμύθια, υπερθεματίζω διακριτικά (ελπίζω δηλαδή) σχετικά με το κρεβάτι που κοιμάται το παιδί μόνο του. Έχει ήδη αρχίσει να το ονοματίζει ως το δωμάτιο του. Την άλλη εβδομάδα θα παραγγείλουμε το καινούριο κρεβάτι και θα αρχίσουμε μέχρι να έρθει να περνάμε χρόνο στο δωμάτιο. Θα πάμε παιχνίδια κλπ. Μόλις έρθει το κρεβάτι θα τον κοιμίζει σίγουρα η νταντά εκεί τα μεσημέρια και σιγά σιγά θα τον βάζω και τα βράδια με μένα μαζί στην αρχή σίγουρα. Ιδανικό θα ήταν για μένα να το ζητήσει μόνος του να πάμε να κοιμηθούμε στο παιδικό. 

 

Οπότε μαμά Ανέστη , χωρίς να έχω αποτέλεσμα ακόμα, θα σου πρότεινα να αρχίσεις να το επικοινωνείς και να πάτε μαζί να κοιτάξετε για έπιπλα.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήδη άρχισα να συζητώ μαζί του για το νέο δωμάτιό. Σήμερα λειτουργεί ως δεύτερη κρεβατοκάμαρα αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα το ετοιμασουμε για παιδικό. Έχει ενθουσιαστεί μου φαίνεται, συνέχεια λεει που θα βάλει τα τεράστια αυτοκόλλητα του μικι κ πως θα το βαψουμε πράσινο. Για το κρεβάτι του λέω πως θα το στρωνουμε με όμορφα σεντόνια κ θα κοιμάται εκεί ο Ανεστης. Λέει "εντατσι" αλλά φαντάζομαι δεν μπορεί να αντιληφθεί ακριβώς τι θα ακολουθήσει! Θα δούμε όταν έρθει ή ώρα! 

  Προς το παρόν βολευτηκαμε με την κούνια κολλητά στο κρεβάτι. Συνεχίζει να ξυπνά αλλά τις περισσότερες φορές κοιμάται χαιδευοντας πλάτη! Πάντως έτσι παρότι κοιμομαστε όλοι μαζί δεν φοβάμαι μην πέσω πάνω του την νύχτα και για ότι χρειαστεί δεν σηκώνομαι καν απ το ζεστό μου κρεβατακι! 

  

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

   

Link to comment
Share on other sites

Εμεις για τους πρωτους εξι μηνες απο την γεννηση του μικροθυ, το ειχαμε περισσοτερο σαν "ησυχαστηριο" + αποθηκευτικος χωρος, αλλα γυρω στους εξι μηνες αρχισα να βαζω ραφιερα, κουρτινες, παιχνιδια κλπ και ηταν πλεον το δωματιο παιχνιδιου, με καποιες εξαιρεσεις ημερησιου υπνου σε ενα στρωμα που ειχε μεσα. Μεχρι σημερα το φωναζουμε "παιδικο", ειναι το δικο του δωματιο και πριν λιγο καιρο αρχισα να του λεω οτι θα βαλουμε ενα μεγαλο κρεβατι και θα κοιμαται εκει, θα κανουμε και σκηνη (που του αρεσουν πολυ) και θα ειναι το ολοδικο του δωματιο! Μεχρι στιγμης φαινεται θετικος...σε κανα μηνα που θα τον βαλω θα σας πω εντυπωσεις! @Mama_Anesti_  βαλτε τον στην διαδικασια, να επιλεγει πως θα το φτιαξετε και θα παιξει καθοριστικο ρολο!

Επεξεργάστηκαν by Sentir...natureza
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια..  λοιπόν θα ήθελα την γνώμη σας ,μόλις μπήκα στον 8ο μήνα ,και σκέφτομαι να συναρμολόγησω Την κούνια της μπέμπας ( η οποία θα ειναι στο ίδιο δωμάτιο με έμας) , θεωρείται πως είναι λίγο νωρίς ? Εσείς ποτέ τα είχατε όλα έτοιμα?? Η

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!εγω οταν λιγο πριν μπω στο μηνα μου αρχισα να αγοραζω τα πρωτα του ρουχαλιακια και οταν μπηκα στον 9ο ετοιμασα και την βαλιτσα !! οσο για το δωματιο επειδη τον βαλαμε στο δικο του 9 μηνων ξεκινησα να του το φτιαχνω ενα μηνα πριν τον αλλαξουμε γιατι επρεπε να το βαψουμε κιολασ!! δεν υπαρχει νωρις και αργα...αν θελεις να φτιαξεισ απο τωρα το δωματιακι του να το κανεισ!!! με το καλο το μωρακι σου!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...