Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Θα ήθελα και εγω να καταθέσω την εμπειρία μου μια και στις 4/6 έκανε το μικρούλι μου επέμβαση για βαλανικό υποσπαδία.Είναι 23 μηνών και αν και ο γιατρός θα ήθελε να την κάνουμε νωρίτερα επειδή ζούμε σε νησί δεν ήταν εύκολο να μετακινηθούμε και να εχουμε μεγάλη αδεια οποτε θελαμε.Την επέμβαση την κάναμε στην Αλεξανδρούπολη σε δημόσιο Νοσοκομείο με εναν υπέροχο γιατρο που χρησιμοποιει την καινουρια μέθοδο με τον νάρθηκα και την ημερήσια νοσηλεία(αυτό το λέω για όσους υποστηρίζουν ότι μόνο σε Ιδιωτικά Νοσοκομεία γίνεται αυτό...καλοί και ικανοί γιατροί υπάρχουν παντού αρκει να το ψάξεις λίγο).Εγω βοηθήθηκα αρκετα από το forum και κατέληξα να επιλέξω αυτη την μέθοδο.Εγινε η επέμβαση,μειναμε 1 βράδυ και το αλλό πρωί φυγαμε για το σπίτι με τον καθετηρα να βγαίνει στην πανα και αντιβίωση και παυσίπονο απο το στόμα.Ο μικρος με εξαίρεση οταν κατουρούσε και τον ενοχλούσε λίγο ο καθετηρας δεν αλλαξε σε τιποτα την καθημερινότητα του,απλα προσεχαμε λιγο να μην σκαρφαλωνει παντου και χτυπησει ή τραβηχτει ο καθετηρας.Σε 1 βδομαδα βγάλαμε τον καθετηρα και μας ειπε ο γιατρος να βαζουμε απο πανω του οταν τον αλλαζουμε γαζες με betadine για 2 εβδομαδες.Για 2 ημερες ετσουζε λίγο. Χτες που τον έκανα μπάνιο είχα την ευτυχία να τον δω να κατουράει ολόισια και ελπίζω να μην πάει κάτι στραβά από εδω και πέρα.Ο γιατρος μας είπε να τα ξαναπούμε σε 6 μήνες για να δούμε αν ολα ειναι καλα και δεν εχει κανει συρίγγιο.Καλό κουράγιο και καλα αποτελέσματα σε όλες τις μανούλες που εχουν μπρόστα τους το χειρουργείο.Τα παιδία μας μας βάζουν τα γυαλια σε τέτοιες δύσκολες στιγμές...Εκεί που εγώ λύγιζα όταν τον έβλεπα να υποφέρει εκεί αυτός μας χάριζε τα χαμογελά του σαν να μην συνεβαινε τιποτα,και εκει που στα καλα του δεν καθεται ουτε στιγμη εμεινε 1 ολοκληρη μερα ακινητος στο νοσοκομειο.

φιλια

καλημερα ειμαι κ εγω μια μαμα που ο γιος της εχει υποσπαδια ειχαμε κλεισει ραντεβου το φεβρουαριο για να χειρουργειθει ο μικρος τον απριλιο στο νοσοκομειο της αλεξανδρουπολης και αναβληθηκε λογο της επισχεσεις εργασιας που επικρατει στο νοσοκομειο και χειρουργουν μονο επιγοντα περιστατικα αποτι μας ειπαν και ειναι ακομο αγνωστο ποτε θα μπορεσουμε να κανουμε την επεμβαση και ειμαστε στην αναμονη,ηθελα να ρωτησω εσεις σε ποιο γιατρο πηγατε;μηπως πρεπει να αλαξουμε γιατρο ποσο καιρο πρεπει να περιμενουμε;αν μπορειται απαντηστε μου σας παρακαλω θαμε βοηθεισετε πολλυ γιατι αρχησε ναμου φενεται περιεργη ολλη αυτη η ιστορια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόοοοοοοοον!

 

Πήγαμε στο νοσοκομείο το Σάββατο, στις 7. Ο μικρός νηστικός. Ήρθε η αναισθησιολόγος, του έκανε προνάρκωση (καλά, "την άκουσε" εντελώς ο μικρός, γελούσαμε μέσα στο άγχος μας), τον κράτησα αγκαλιά, τον έβαλα μετά στο φορείο και τον πήγαμε μέχρι το χειρουργείο.

Μετά από λίγα λεπτά τον τσουλήσανε μέσα. Δεν έχω αισθανθεί πιο "κρύα" αίσθηση στη ζωή μου.

Όσες το περάσατε με καταλαβαίνετε. Να τσουλάνε ένα φορείο μ' ένα μωράκι πάνω, τυλιγμένο στα σεντόνια. Ένας μπέμπής!

 

Το χειρουργείο κράτησε 2 ώρες. Ο χειρούργος μας βγήκε κατενθουσιασμένος. Τεχνικά, όπως είπε, του βγήκε ΠΟΛΥ καλά η εγχείρηση και είναι πεπεισμένος ότι δεν θα 'χουμε πρόβλημα στο μέλλον.

Του είχανε καθετήρα και ορό το πρώτο 24ωρο (ΜΕΓΑΛΟ ΖΟΡΙ) και μπόλικα παυσίπονα.

Την Κυριακή του βγάλανε τον ορό, μετά ήρθε ο χειρούργος και του 'βγαλε τον καθετήρα, κατούρησε μια φορά και τον πήραμε σπίτι.

 

Τώρα όταν κατουράει πονάει αρκετά, αλλά λιγότερο μέρα με τη μέρα. Πρέπει να του αλλάζουμε γάζες στο τσουτσούνι και να του βάζουμε Fucidin τακτικά.

Το βασικό είναι να είναι καθαρή η περιοχή, για ν' αποφύγουμε μόλυνση, και να μη χτυπήσει, όπως μου 'χατε πει κι εσείς.

 

Αλλά, περνάνε οι μέρες! :D

 

Απίστευτο μου φαίνεται που έγινε τελικά και προχωράμε.

 

Α, κι ένα άλλο ζόρι είναι που έκανε διάρροια (μάλλον από την αντιβίωση) και άντε να κρατήσεις την "περιοχή" καθαρή!!! :mrgreen:

 

Αλλά, προχωράμε!!!! :cool:

 

Κορίτσια, είμαι τόσο ανακουφισμένη, αν και κουρασμένη. Η αναισθησιολόγος και ο χειρούργος ήταν άψογοι κι, εύχομαι να μη βγω ψεύτρα, τους έχω βάλει στην καρδιά μου.

Είναι πεπεισμένος ο γιατρός ότι τελειώσαμε. Θέλει να τον δει τώρα σε 20 μέρες, μετά σε μερικούς μήνες και - ίσως - μετά από 2 χρόνια, έτσι για follow up.

 

Χαλάλι η κούραση, η ένταση, τα χρήματα, το άγχος, ο φόβος!

ΧΑΛΑΛΙ!

 

Κορίτσια που ακολουθείτε, με το καλό να τελειώνετε όλες μ' αυτό το βραχνά!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια.και μενα ο γιος μου εχει βαλανικη υποσπαδια και 3,5 μηνων.ειναι ηπιας μορφης και οταν τον πηγα στο παιδοχειρουργο μου ειπε να παρακολουθω πως κατουραει γιατι ισως και να μην χρειαστει επεμβαση.δυστυχως κατουραει προς τα κατω και απο οτι καταλαβαινω δεν γλιτωνουμε το νυστερι το ποτε θα χρειστει να το κανουμε αγνωστο.τωρα τον σεπτεμβριο θα τον ξαναπαω να τον δουνε.εγω επειδη ειμαι απο επαρχια πηγα αλεξ/πολη αλλα μου τον συστησε και η παιδιατρος.ελπιζω να πανε ολα καλα.καλο κουραγιο σε ολες μας!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγω να καταθέσω την εμπειρία μου μια και στις 4/6 έκανε το μικρούλι μου επέμβαση για βαλανικό υποσπαδία.Είναι 23 μηνών και αν και ο γιατρός θα ήθελε να την κάνουμε νωρίτερα επειδή ζούμε σε νησί δεν ήταν εύκολο να μετακινηθούμε και να εχουμε μεγάλη αδεια οποτε θελαμε.Την επέμβαση την κάναμε στην Αλεξανδρούπολη σε δημόσιο Νοσοκομείο με εναν υπέροχο γιατρο που χρησιμοποιει την καινουρια μέθοδο με τον νάρθηκα και την ημερήσια νοσηλεία(αυτό το λέω για όσους υποστηρίζουν ότι μόνο σε Ιδιωτικά Νοσοκομεία γίνεται αυτό...καλοί και ικανοί γιατροί υπάρχουν παντού αρκει να το ψάξεις λίγο).Εγω βοηθήθηκα αρκετα από το forum και κατέληξα να επιλέξω αυτη την μέθοδο.Εγινε η επέμβαση,μειναμε 1 βράδυ και το αλλό πρωί φυγαμε για το σπίτι με τον καθετηρα να βγαίνει στην πανα και αντιβίωση και παυσίπονο απο το στόμα.Ο μικρος με εξαίρεση οταν κατουρούσε και τον ενοχλούσε λίγο ο καθετηρας δεν αλλαξε σε τιποτα την καθημερινότητα του,απλα προσεχαμε λιγο να μην σκαρφαλωνει παντου και χτυπησει ή τραβηχτει ο καθετηρας.Σε 1 βδομαδα βγάλαμε τον καθετηρα και μας ειπε ο γιατρος να βαζουμε απο πανω του οταν τον αλλαζουμε γαζες με betadine για 2 εβδομαδες.Για 2 ημερες ετσουζε λίγο. Χτες που τον έκανα μπάνιο είχα την ευτυχία να τον δω να κατουράει ολόισια και ελπίζω να μην πάει κάτι στραβά από εδω και πέρα.Ο γιατρος μας είπε να τα ξαναπούμε σε 6 μήνες για να δούμε αν ολα ειναι καλα και δεν εχει κανει συρίγγιο.Καλό κουράγιο και καλα αποτελέσματα σε όλες τις μανούλες που εχουν μπρόστα τους το χειρουργείο.Τα παιδία μας μας βάζουν τα γυαλια σε τέτοιες δύσκολες στιγμές...Εκεί που εγώ λύγιζα όταν τον έβλεπα να υποφέρει εκεί αυτός μας χάριζε τα χαμογελά του σαν να μην συνεβαινε τιποτα,και εκει που στα καλα του δεν καθεται ουτε στιγμη εμεινε 1 ολοκληρη μερα ακινητος στο νοσοκομειο.

φιλια

 

 

καλησπερα θα ηθελα να μου πεις σε ποιο γιατρο πηγεσ γαιτι εμενα μου ειπαν γαι το γαρδικη και οτι ειναι πολυ καλος.τωρα τον σεπτεμβριο θα τον παω και θα μας που τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ioanna με το καλό να λύσετε το πρόβλημά σας και να είναι γερό το μωράκι σου!!!

Μη βιαστείς, έχεις καιρό να δεις τι ακριβώς θα κάνεις, άλλωστε είναι πολύ μικρός ακόμα για εγχείρηση.

 

Ότι χρειαστείς να μας ρωτήσεις! :D

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.και μενα ο γιος μου εχει βαλανικη υποσπαδια και 3,5 μηνων.ειναι ηπιας μορφης και οταν τον πηγα στο παιδοχειρουργο μου ειπε να παρακολουθω πως κατουραει γιατι ισως και να μην χρειαστει επεμβαση.δυστυχως κατουραει προς τα κατω και απο οτι καταλαβαινω δεν γλιτωνουμε το νυστερι το ποτε θα χρειστει να το κανουμε αγνωστο.τωρα τον σεπτεμβριο θα τον ξαναπαω να τον δουνε.εγω επειδη ειμαι απο επαρχια πηγα αλεξ/πολη αλλα μου τον συστησε και η παιδιατρος.ελπιζω να πανε ολα καλα.καλο κουραγιο σε ολες μας!!!!!:lol:

Ιωαννα γεια σου. Ευχομαι να παν ολα καλα με το γιο σου, κι εγω απο την Ξανθη ειμαι και μενω Κομοτηνη. Κι εμενα ο γιος μου ηταν υποσπαδιας και αποκατασταθηκε πληρως απο τον AhmedTHadidi περυσι τον Ιουνιο. Βεβαια εμας ηταν η πιο βαρια μορφη υποσπαδια, αλλα απο την Αλεξανδρουπολη περασαμε κι εμεις.Σου εστειλα π.μ. διαβασε το.

Τα φιλια και τα γρηγορα περαστικα μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κι εμενα ο γιος μου είναι σχεδόν 8 μηνων και εχει βαλανικη υποσπαδια και γωνίωση στο πουλάκι του.

Ξεκινησαμε απο τον Παπανδρέου στο Αγία Σοφία που μας σύστησε η παιδίατρος. Περιαυτολογουσε, εκανε διαφήμηση στον εαυτό του και δεν μας εξηγησε τίποτα! Με το ζόρι μας απάντησε κάποιες ερωτήσεις και ελεγε ότι οταν ερθει η ώρα θα μας πει λεπτομερειες. Εν ολιγης τον 12/11 να κανει την επέμβαση (2 ετών) σε δύο φάσεις (το πετσάκι πρωτα και μετα τα υπολοιπα). Εγω να κανονίσω πρωτα το χειρουργείο και μετα να μου πουνε τι θα του κανουν δεν το εχω ξανακουσει. Δεν ξερω αν ειναι κορυφη στο ειδος του, αλλα ουτε ενδιαφερον εδειξε ουτε μας εξηγησε κατι. Γενικα και σε μενα και στον αντρα μου την χειροτερη εντυπωση μας εκανε. Ούτε ερεύνησα αν υπήρχε τρόπος να γίνει το χειρουργείο νωρίτερα αν καταλαβαινετε.....

Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα έχω καταλάβει ότι το καλύτερο είναι γύρω στο χρόνο μεχρι 15-18 μηνων το πολύ.

Ψάχνουμε για αλλον τώρα. Μας ειπαν για τον Νίκα στο Αγία Σοφία και Μπαλτογιάννη (κάπως έτσι το όνομα) επίσης στο Αγία Σοφία. Αλλά επειδή δεν αρκει να ειναι γενικά καλοί θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος έχει χειρουργήσει το παιδάκι του συγκεκριμένα για υποσπαδία και αν εχει μεινει ευχαριστημένος.

Γενικά αν έχετε να μου προτεινετε κάποιον στην Αθήνα που εχει χειροργήσει το δικό σας παιδί και έχετε μείνει ευχαριστημένοι θα το εκτιμούσα πολύ.

as1cF540g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMDQ1ZGJ8R2VvcmdlIGlzIA.gif

 

 

as1cM8J0g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMTIzNWR8TWFya29zIGlzIA.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Ευτυχώς τα παιδάκια μας δεν έχουν και κάτι που να θετει σε κίνδυνο την υγεια τους.

Αλλα΄είναι σοβαρο θεμα για την ψυχολογια του αντρα και εχουμε αγχος ωστε να κανουμε την καλυτερη δυνατη επιλογη ώστε όταν μεγαλώσει να ειναι όλα μια χαρα και να μην έχει ψυχολογικά θέματα.

Όπως σε κάθε επεμβαση, το κακο ειναι οτι δεν ειμαστε γιατροι και δεν μπορουμε να ξέρουμε τι ακριβως ειναι το καλύτερο. Ευχομαι ολες να επιλεξουμε τα καλυτερα.

Οτι καλυτερο και σε σας

as1cF540g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMDQ1ZGJ8R2VvcmdlIGlzIA.gif

 

 

as1cM8J0g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMTIzNWR8TWFya29zIGlzIA.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Ευτυχώς τα παιδάκια μας δεν έχουν και κάτι που να θετει σε κίνδυνο την υγεια τους.

Αλλα΄είναι σοβαρο θεμα για την ψυχολογια του αντρα και εχουμε αγχος ωστε να κανουμε την καλυτερη δυνατη επιλογη ώστε όταν μεγαλώσει να ειναι όλα μια χαρα και να μην έχει ψυχολογικά θέματα.

Όπως σε κάθε επεμβαση, το κακο ειναι οτι δεν ειμαστε γιατροι και δεν μπορουμε να ξέρουμε τι ακριβως ειναι το καλύτερο. Ευχομαι ολες να επιλεξουμε τα καλυτερα.

Οτι καλυτερο και σε σας

 

Εμείς έχουμε κάνει εγχείρηση και είμαστε ήδη στην ανάρρωση. :D

 

Είναι πολύ δύσκολο, κρύο, να στείλεις το παιδί σου στο χειρουργείο, σου εύχομαι κουράγιο!!!

Σίγουρα αγχώνεσαι, παίρνεις αποφάσεις για κάποιον άλλον, είναι μεγάλη ευθύνη.

 

Απλά μη βιάζεσαι, δες τις επιλογές σου κι αποφασίζεις.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aγαπητη μαμα νεφελης. Προσπαθησα τρεις φορες να σου στειλω π.μ. αλλα δεν τα καταφερα, δεν ξερω τι φταιει, εβγαινα εκτος συνδεσης.Χαιρομαι για την αποφαση που πηρες για τον χαντιντι, ξερω οτι ειναι αριστος επιστημον γιατι τον δοκιμασαμε! Κι εγω θα ειμαι στην θεσσαλονικη στις 20 σεπτεμβρη που θα ερθει για να χειρουργεισει και θα μεινει 3 μερες να τον δω και να του πω ενα μεγαλο ευχαριστω! καλο κουραγιο σε ολες τις μανουλες και περαστικα ! Μολις δω τι φταιει θα σου στειλω π.μ.

πολλα φιλια και περαστικα ,περιμενω νεα σου και οσο θα εισαι με το μικρο θα επικοινωνουμε για συμπαρασταση! γεια σου.

Link to comment
Share on other sites

1097706nsxl9flarn.gif

 

Γιορτάζω!

Γυρίσαμε από παιδοχειρούργο. Αυτό που μας είπε ήταν "Τα λέμε του χρόνου" (προληπτικό τσεκ).

 

Είμαστε καλάαααααααααααα, δεν έχουμε μυαλόοοοοοοοοοοοοο!!!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κι εμενα ο γιος μου είναι σχεδόν 8 μηνων και εχει βαλανικη υποσπαδια και γωνίωση στο πουλάκι του.

Ξεκινησαμε απο τον Παπανδρέου στο Αγία Σοφία που μας σύστησε η παιδίατρος. Περιαυτολογουσε, εκανε διαφήμηση στον εαυτό του και δεν μας εξηγησε τίποτα! Με το ζόρι μας απάντησε κάποιες ερωτήσεις και ελεγε ότι οταν ερθει η ώρα θα μας πει λεπτομερειες. Εν ολιγης τον 12/11 να κανει την επέμβαση (2 ετών) σε δύο φάσεις (το πετσάκι πρωτα και μετα τα υπολοιπα). Εγω να κανονίσω πρωτα το χειρουργείο και μετα να μου πουνε τι θα του κανουν δεν το εχω ξανακουσει. Δεν ξερω αν ειναι κορυφη στο ειδος του, αλλα ουτε ενδιαφερον εδειξε ουτε μας εξηγησε κατι. Γενικα και σε μενα και στον αντρα μου την χειροτερη εντυπωση μας εκανε. Ούτε ερεύνησα αν υπήρχε τρόπος να γίνει το χειρουργείο νωρίτερα αν καταλαβαινετε.....

Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα έχω καταλάβει ότι το καλύτερο είναι γύρω στο χρόνο μεχρι 15-18 μηνων το πολύ.

Ψάχνουμε για αλλον τώρα. Μας ειπαν για τον Νίκα στο Αγία Σοφία και Μπαλτογιάννη (κάπως έτσι το όνομα) επίσης στο Αγία Σοφία. Αλλά επειδή δεν αρκει να ειναι γενικά καλοί θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος έχει χειρουργήσει το παιδάκι του συγκεκριμένα για υποσπαδία και αν εχει μεινει ευχαριστημένος.

Γενικά αν έχετε να μου προτεινετε κάποιον στην Αθήνα που εχει χειροργήσει το δικό σας παιδί και έχετε μείνει ευχαριστημένοι θα το εκτιμούσα πολύ.

Λοιπον sylvi εχω χειροργειο με τον μικρο το Σεπτεμβρη 2010 στο Παιδων, που πλεον ειναι 3 χρονων ,αφου το (εκλεισα το ραντεβου απο το 2008 που ηταν 1,5 !!!) Και θα μου τον χειρουργησει ο Παπαντρεου , πρωτα μου εκανε το πετσακι , που δεν ειναι τιποτα με ενα ψαλιδακι το ξεκολλησε , και τωρα χειρουργειο , μπορω να σου πω οτι δεν ειναι και πολυ του ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ο τυπος αλλα ειναι ΦΟΒΕΡΟΣ και ΕΜΠΕΙΡΟΣ χειρουργος , χειρουργησε τις αδερφης μου τον γιο και ειναι μια χαρα , ουτε φακελακι ουτε τιποτα !!! Πιστεψε με μπορει να μην σου αρεσει η φατσα του αλλα ειναι πολυ καλος γιατρος .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον sylvi εχω χειροργειο με τον μικρο το Σεπτεμβρη 2010 στο Παιδων, που πλεον ειναι 3 χρονων ,αφου το (εκλεισα το ραντεβου απο το 2008 που ηταν 1,5 !!!) Και θα μου τον χειρουργησει ο Παπαντρεου , πρωτα μου εκανε το πετσακι , που δεν ειναι τιποτα με ενα ψαλιδακι το ξεκολλησε , και τωρα χειρουργειο , μπορω να σου πω οτι δεν ειναι και πολυ του ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ο τυπος αλλα ειναι ΦΟΒΕΡΟΣ και ΕΜΠΕΙΡΟΣ χειρουργος , χειρουργησε τις αδερφης μου τον γιο και ειναι μια χαρα , ουτε φακελακι ουτε τιποτα !!! Πιστεψε με μπορει να μην σου αρεσει η φατσα του αλλα ειναι πολυ καλος γιατρος .

 

 

Σε ευχαριστω για την ενημερωση. Σε πιστευω οτι ειναι καλος γιατρος. Συστημενη πηγα από την παιδιατρο και απο καποιον αλλο του νοσοκομειου.

Αλλα δεν μου ενεπνευσε να του εμπιστευτω το παιδί μου. Πιστευω με καταλαβαινεις τι εννοω.

Το ξερω οτι ισως κανω λαθος και τα θελω και ολα. Και να νιωσω τον γιατρο κοντα στο παιδί μου και ευγενικο και καθυσηχαστικό και να ειναι και καλός στη δουλεια του.

Γι αυτο κανω ερευνα βεβαια και ποτε δεν ξερεις, μπορει να καταληξω στον παπανδρεου.

Πάντως εχω μπερδευτει γενικότερα. Πήγα και στον Νικα στο παιδων παλι συστημενη και΄ήταν γλυκυτατος, φιλικος, μας εξηγησε τα πάντα.

Ο ενας γιατρος ομως μου λεει οτι απο τωρα θα βρουμε ραντεβου του χρονου τον δεκεμβρη και ο νικας οτι αν παω του χρονου θα κλεισω για 3-4 μηνες μετα. Ο ενας οτι η περιπτωση ειναι μεσαια προς σοβαρη και ο αλλος οτι ειναι πολυ ελαφρια.

Τι συμπερασμα βγαζετε?

Δεν ειμαι γιατρος. Πως θα καταλαβω τι γινεται?? Κατόπιν εορτής?

 

Αν επιτρεπεις τι ειχε της αδερφής σου? Υποσπαδία?

Ευχομαι τα καλυτερα για το μωρο σου. Κι εσενα βαλανικη εχει?

as1cF540g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMDQ1ZGJ8R2VvcmdlIGlzIA.gif

 

 

as1cM8J0g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMTIzNWR8TWFya29zIGlzIA.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εχουμε ενα αγορακι με υποσπαδια. ηρθε η στιγμη να το χερουργησουμε και αγωνιουμε πολυ να πηρανε τη σωστη αποφαση για το γιατρο και για το νοσοκομειο.εχει κανεις σας παροποια εμπειρια να μας βοηθησει?ειμαστε απο Θεσσαλονικη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψάχνουμε για αλλον τώρα. Μας ειπαν για τον Νίκα στο Αγία Σοφία και Μπαλτογιάννη (κάπως έτσι το όνομα) επίσης στο Αγία Σοφία. Αλλά επειδή δεν αρκει να ειναι γενικά καλοί θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος έχει χειρουργήσει το παιδάκι του συγκεκριμένα για υποσπαδία και αν εχει μεινει ευχαριστημένος.

Γενικά αν έχετε να μου προτεινετε κάποιον στην Αθήνα που εχει χειροργήσει το δικό σας παιδί και έχετε μείνει ευχαριστημένοι θα το εκτιμούσα πολύ.

Sylvi μου εγώ στις 3 Σεπτέμβρη έχω κλείσει χειρουργείο στο Αγ. Σοφία με τον κ. Μπαλτογιάννη .. ο γιός μου είναι 21 μηνών και απο 3 μηνών δεγνώσθει με βαλανικό υποσπαδία σε ήπια μορφή .. έχει 2 τρυπούλες αντί για μία ..

τον κύριο Ν. Μπαλτογιάννη τον γνώρισα μέσω της αδερφής μου και δεν τον αλλάζω ΜΕ ΤΙ ΠΟ ΤΑ !!!! Δεν έχω πάρει ΚΑΜΙΑ άλλη γνώμη, τον εμπιστεύομαι ΑΠΟΛΥΤΑ και μέχρι στιγμής ό,τι μου έχει πεί έχει πέσει μέσα !! Κάναμε αφαίρεση της πόσθης 2 φορές διότι την πρώτη φορά κόλησε, και μάλιστα τη δεύτερη φορά ήρθε σπίτι μου για να μη ταλαιπωρήσει τον μικρούλη μου ..

Να αναφέρω κάτι άσχετο το οποίο όμως μου έκανε φοβερή εντύπωση .. Όταν κλείσαμε το πρώτο ραντεβού για την αφαίρεση της πόσθης, είχανε οι γιατροί απεργία, και τον ρώτησα εάν ισχύει το ραντεβού ή όχι και μου απάντησε πολύ απλά και πολύ ειλικρινά "όταν έχουμε να κάνουμε με άρρωστα παιδιά δεν υπάρχουν απεργίες!!" .. λίγο η τρυφερότητα που έδειξε στο γιό μου χωρίς φαμφάρες, λίγο η απάντησή του, λίγο το ότι ξεκουβάλησε απο την ηρεμία και τη θαλπωρή του σπιτιού του για να λερθει στο δικό μου και να ασχοληθεί με το παιδί μου, με έκαναν να του εμπιστευθώ τον παιδί μου χωρίς δεύτερη κουβέντα ..

Επίσης, το ραντεβού το έκλεισε μόνος του χωρίς να ταλαιπωρηθώ εγώ ..

Και ένα τελευταίο, έμαθα τα καλύτερα για εκείνον απο μία άσχετη σε εμένα κοπέλα, που γνώρισα σε μια συναυλία που είχα πάει το Νοέμβριο του 2009 .. ε μετά και απο αυτό δεν είχα ούτε ένα χιλιοστό αμφιβολία για τον κύριο Μπαλτογιάννη ..

Δεν ξέρω εάν βοήθησα Sylvi μου αλλά εάν θές οποιαδήποτε διευκρίνιση ρώτα με .. θα χαρώ να απαντησω !!

 

Διαβάζοντας πάντως τα μυνήματά σας, ομολογώ ότι με περιμένει γολγοθάς αυτές τις 5 μέρες παραμονής μας στο Παίδων .. όμως γι' αυτό είναι η μάνα .. για να μένει, να επιμένει και να υπομένει για τα βλαστάρια της ..

ούφ .. πάλι με πήραν τα ζουμιά .. :(

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα του χειρουργιου και για μας.Το Σαββατο 4 Σεπτεμβριου θα κανουμε την επεμβαση .Απο χθες που ορισαμε την ημερομηνια εχω ενα αγχος αλλο πραγμα.Κοιταζω το μικρουλη μου και τον σκεφτομαι στο χειρουργιο και τρελαινομαι.

Αχ θεουλη μου ας πανε ολα καλα και να τελειωσουμε μια κι εξω με το θεμα αυτο.

Να εχουν τα παιδακια μας παντα την υγεια τους, αυτο μονο εχει σημασια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοντός ψαλμός σε ένα μήνα μπαίνουμε ξανα για επέμβαση... έχω ένα μήνα προετοιμασίας του μικρούλη μου.

Την προηγούμενη φορά, πριν ένα χρόνο ακριβώς, ήταν ενάμιση χρονών και δεν θυμάται και πολλά. Εσείς πως ακριβώς προετοιμάσατε τα παιδάκια σας; Που εστιάσατε;

Θέλω να πάρω ένα βαλιτσάκι με ιατρικά παιχνιδάκια γιατί απ'οτι διάβασα βοηθάει στην προετοιμασία του παιδιού.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα του χειρουργιου και για μας.Το Σαββατο 4 Σεπτεμβριου θα κανουμε την επεμβαση .Απο χθες που ορισαμε την ημερομηνια εχω ενα αγχος αλλο πραγμα.Κοιταζω το μικρουλη μου και τον σκεφτομαι στο χειρουργιο και τρελαινομαι.

 

Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει κι εγώ!! ΥΠΟΜΟΝΗ!

 

Αχ θεουλη μου ας πανε ολα καλα και να τελειωσουμε μια κι εξω με το θεμα αυτο.

Να εχουν τα παιδακια μας παντα την υγεια τους, αυτο μονο εχει σημασια

 

Λοιπόν κοντός ψαλμός σε ένα μήνα μπαίνουμε ξανα για επέμβαση... έχω ένα μήνα προετοιμασίας του μικρούλη μου.

Την προηγούμενη φορά, πριν ένα χρόνο ακριβώς, ήταν ενάμιση χρονών και δεν θυμάται και πολλά. Εσείς πως ακριβώς προετοιμάσατε τα παιδάκια σας;

 

Κι εμένα ήταν μικρός κοριτσάκι, οπότε δε χρειάστηκε. Την ΥΒΕΤ να ρωτήσεις. Αλήθεια τι κάνει αυτή;;;

 

Κορίτσια και στα δυο παιδάκια σας τα καλύτερα, να ξεμπερδεύετε σας εύχομαι!!!

 

Και για να δώσουμε λίγο χρώμα στη μουντή κατάσταση: 1289360clookijeaq.gif

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα βαλιτσάκι με ιατρικά παιχνιδάκια γιατί απ'οτι διάβασα βοηθάει στην προετοιμασία του παιδιού.

 

και ενα βιβλιο για το νοσοκομειο. βοηθαει αρκετα.εγω ειχα ενα με τιτλο 'δεν φοβαμαι το νοσοκομειο'

Link to comment
Share on other sites

Λεγκω μου ηρθε η στιγμη ε? Να μας ενημερωνεις, μακαρι ολα να πανε -επιτελους καλα και να τελειωσετε αισιως!!

Να μην αναφερεις συνεχεια το γεγονος στο μικρο για να μην αγχωθει (και καταλαβαινουν τα μαιμουνια και το δικο μας αγχος) απλα μια -δυο αναφορες στο γεγονος με πολυ χαμογελο!! Ενα παραμυθι σχετικο ισως βοηθησει αναλογα με το χαρακτηρα του παιδιου και ολα θα πανε καλα!!

π ε ρ α σ τ ι κ α!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους θα εμείς είμαστε ακόμη στην αρχή και θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κανένας εμπειρία από τον ιατρό Βαο που χειρουργεί στο Ιασω παιδων.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή???????? χα χα

Εδω ειμαι καλε μια η εξοχή μια τα πληντήρια που χρονος για τετοια, λεγκώπουλο τι κανουν τα πιτσιρίκια σου ολα καλα?? τωρα δεν ηταν να μπειτε στις 7/09??? γιατι ειναι να παω εγω για να τον δει και το θυμόμουνα.

Μαεστρία μου ο δικός σου ολα οκ??

 

Το αυτή σε πείραξε; Καλά, θα σε λέω Κιουρία Υβετ από 'δω και πέρα! :mrgreen:

 

Ο δικός μου και στο μήνα που τον είδε ο χειρούργος, ήταν ΣΟΥΠΕΡ. Τώρα θέλει κάνα 8μηνο προσοχή μην χτυπήσει στην περιοχή και κάνουμε ζημιά!

Και μετά είμαστε ΟΚ.

 

Τι να σου πω Υβετ μου, ένα τσουτσούνι ΜΟΥΡΛΙΑ!!!

 

Ο δικός σου πως είναι; Δεν είπες.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Φχαριστω πολυαγαπημένες μου για τις συμβουλες!

Νατασσάκι θα πάω να πάρω το παραμύθι που είπες και ένα βαλιτσάκι με ιατρικά και όντως δεν θα τον πρήξω όπως πολύ σωστά έγραψε η Αγάπη... Απλά με προβληματίζει πως να του το αναφέρω, να του πω ότι θα φτιάξουμε την τρυπούλα στο πουλάκι; ότι και ο μπαμπάς είχε κάνει κάτι αντίστοιχο και όλα πήγαν καλά; αυτό είναι ψέμα και δεν του λέμε ψέμματα απλά σκέφτομαι μήπως αυτό τον καθησυχάσει... ή να μην μπω σε πολλές λεπτομέριες και να του μιλήσω πιο γενικά; θέλω να τον προετοιμάσω αλλά όχι να τον πανικοβάλλω!!

Βικάκι μου μας πήρε τηλέφωνο και μας το ανέβαλε γιατί κάτι πέχτηκε με τα χειρουργία και όλα πήγαν πιο μετά άρα πάει για τέλος του μηνος.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...