Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΙΣΤΙΑ


mybabygirl

Recommended Posts

Το θέμα είναι να ψάχνεις κι όχι να ψάχνεσαι...;)

 

οπα....οπα γιατι τωρα θα παρεξηγηθω εγω....

Τι σημαινει να ψάχνεσαι...? πια η διαφορα να ψάχνεις ή να ψάχνεσαι?

 

και αν καποιος ψάχνεται...που το κακο..?

 

δεν το αντιλαβου....:confused:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ακριβώς αυτό λέω εγώ...το έχεις ψάξει από την αρχή όμως????

Ήμουν τυχερή! Δε το 'ψαξα πολύ...Στα 22 μου το γνώρισα τον άντρα μου κι από τότε είμαστε μαζί (κι είμαι 29). Δε λέω είχαμε πολλά σκαμπανεβάσματα, κυρίως κανά χρόνο πριν αποφασίσουμε να παντρευτούμε (κυρίως πριν το αποφασίσει εκείνος, γιατί εγώ ήξερα τί ήθελα:mrgreen:) και μάλιστα είχαμε χωρίσει και για κανένα 4μηνο.

Από 'κει κι έπειτα, όλα ok! Τουλάχιστον, έτσι θέλω να πιστεύω.....:rolleyes:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koίτα να δεις....

που θα με κάνεται να αρχίσω να αναρωτιέμαι...

 

...βρε μπας και δεν μου κάνει ο άντρας μου

και δεν το έχω καταλάβει??.... :mrgreen:

 

Ε καλά μπορεί να σου κάνει ο άνθρωπος. Αλλά μην πέφτεις να φας αυτούς που δεν είναι τόσο τυχεροί όσο εσύ που έπεσες με την πρώτη στο κελεπούρι....

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

οπα....οπα γιατι τωρα θα παρεξηγηθω εγω....

Τι σημαινει να ψάχνεσαι...? πια η διαφορα να ψάχνεις ή να ψάχνεσαι?

 

και αν καποιος ψάχνεται...που το κακο..?

 

δεν το αντιλαβου....:confused:

Καταρχήν δε το πα για να προσβάλω κανέναν!!! Ας μην είμαστε πια τόσο ευέξαπτοι όλοι. Είναι κάτι που ισχύει για όλους, συμπεριλαμβανομένης κι εμένα!

Ψάχω σημαίνει, πως ξέρω τί θέλω και οδεύω προς την αναζήτησή του!

Ψάχνομαι σημαίνει, πως δε ξέρω τί θέλω κι ό,τι βρέξει ας κατεβάσει....

Δεν επέκρινα όμως καμία από τις δύο στάσεις.... Απλά, παρουσίασα ένα γεγονός το οποίο υφίσταται!;)

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα ηθελα μια απάντηση.....σε αυτο που ρωτησα....

 

γιατι υποννοήσατε κατι....και δεν μου άρεσε....δεν συμφωνω

και θα ηθελα να δω αν οντως εννοειτε αυτο που καταλαβα....

 

θα περιμενω λοιπον....καποια απο τις δυο σας να μου το διευκρινισει αν θελει παντα....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν δε το πα για να προσβάλω κανέναν!!! Ας μην είμαστε πια τόσο ευέξαπτοι όλοι. Είναι κάτι που ισχύει για όλους, συμπεριλαμβανομένης κι εμένα!

Ψάχω σημαίνει, πως ξέρω τί θέλω και οδεύω προς την αναζήτησή του!

Ψάχνομαι σημαίνει, πως δε ξέρω τί θέλω κι ό,τι βρέξει ας κατεβάσει....

Δεν επέκρινα όμως καμία από τις δύο στάσεις.... Απλά, παρουσίασα ένα γεγονός το οποίο υφίσταται!;)

 

Θα προσβαλλόμουν μονο αν υποννοούσες εμενα....ή αν ειχα τη μυγα χε χε

δεν ειμαι ευέξαπτη....αλλα πεταμε κουβεντες....και θελω διευκρινιση....

 

Και ποιο το θεμα αν καποιος δεν ξερει τι θελει και ψάχνετε??? δεν το παρουσιασες....το εκρινες...ειπες το θεμα ειναι να ψάχνεις και οχι να ψάχνεσαι...αρα πηρες θεση ....διαλεξες οτι προτιμας το ψάχνεις απο το ψάχνεσαι...ας μη κρυβομαστε στις λεξεις...

 

Δεν το επεκρινες...αλλα εδωσες μια χροια...μια νοτα...

 

Δηλαδη εν ετη 2010......γυναικες νεες μορφωμενες....δεν ειμαστε πια απαλλαγμενες απο τα ταμπου των γιαγιάδων μας...?

Δεν μπορουμε να μην σχολιαζουμε και κατακρινουμε μια αλλη γυναικα που ψάχνεται? Και αν το κανει ποιο ειναι το θεμα μας...? Που μας ενοχλει?

 

Δεν το συνεχιζω....γιατι ειδικα με αυτο το θεμα....των γυναικων που ψάχνονται ή και των αντρων

(αλλα ξεχασα...ναι οι αντρες ειναι οκ να το κανουν...να εχουν εμπειριες...ναι ναι ειναι αλλα οντα αυτοι...εμεις ειμαστε πολιτες δευτερης κατηγοριας..ως γυναικες)

εχω θεμα...με ενοχλει...ολη αυτη η φιλοσοφια αυτων που τις κατακρινουν...

 

δεν θα πω κατι αλλο...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα! Πολυ ενδιαφερον θεμα αν και μακρυα απο το αρχικο... Εχω πολλες αποριες σχετικα με τα σχολια σας εδω και θα ηθελα να αναλυσουμε αυτες τις σκεψεις μιας κι εγω ειμαι ενας μπερδεμενος ανθρωπος... Ανοιγω λοιπον καινουριο θεμα αλλου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα! Πολυ ενδιαφερον θεμα αν και μακρυα απο το αρχικο... Εχω πολλες αποριες σχετικα με τα σχολια σας εδω και θα ηθελα να αναλυσουμε αυτες τις σκεψεις μιας κι εγω ειμαι ενας μπερδεμενος ανθρωπος... Ανοιγω λοιπον καινουριο θεμα αλλου...

 

για ρίξε και link για να μην το ψάχνουμε....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Τα παντα ειναι σχετικα κοριτσια και εγω το ειχα ψαξει και εκεινοσ το ειχε ψαξει και το αποτελεσμα και κερατωμενη και γδαρμενη βγηκα.ουτε τον ευνουχησα ουτε τον σκοτωσα ουτε τιποτα.ετυχε απλα σε εμασ ολο αυτο...η κακια στιγμη και το καταπια.(βεβαια ξαναγραφω οτι δεν ειμαστε μαζι πια)!!!!αρα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!!

Link to comment
Share on other sites

Παίζεις με τις λέξεις.....

Τέλος πάντων...Εμένα δε με νοιάζει ποιά ψάχνεται και ποιά όχι. Η κολλητή μου είναι στην ηλικία μου κι έχει γνωρίσει 32 άντρες!!!! Ναι, τριάντα δύο!!!!

Είναι όμως ελεύθερη και κάνει όοοοοο,τι θέλει! Εάν λοιπόν, με πείραζε τόσο κάτι τέτοιο, όχι μόνο κολλητή δε θα την είχα, αλλά ούτε καν γνωστή.

Επίσης, εν έτει 2011 πλέον, στη φτωχική Ελλάδα τις γυναίκες που ψάχνονται τις λένε κάπως αλλιώς..... Ενώ τους άντρες που ψάχνονται τους λένε μάγκες!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντως θα ηθελα μια απάντηση.....σε αυτο που ρωτησα....

 

γιατι υποννοήσατε κατι....και δεν μου άρεσε....δεν συμφωνω

και θα ηθελα να δω αν οντως εννοειτε αυτο που καταλαβα....

 

θα περιμενω λοιπον....καποια απο τις δυο σας να μου το διευκρινισει αν θελει παντα....

 

Άμα είσαι καλά εκεί που είσαι, δεν υπάρχει λόγος να ψάξεις ή να ψάχνεσαι, αλλά ούτε και να διερωτάσαι για τη διαφορά μεταξύ των 2. Απλά δεν ασχολείσαι.

 

Τώρα ως έμπειρη (θέλω να πιστεύω πως είμαι) και με γνώση, τόσο στο θέμα χωρισμός όσο και στο θέμα του τι θέλω, ΔΕΝ θα συγχωρούσα την απιστία από τον άντρα μου. Θεωρώ ότι θα ήταν η μεγαλύτερη για μένα προδοσία που θα μπορούσα να ζήσω. Δεν θα ήθελα να το συζητήσω καν.

Link to comment
Share on other sites

οπα....οπα γιατι τωρα θα παρεξηγηθω εγω....

Τι σημαινει να ψάχνεσαι...? πια η διαφορα να ψάχνεις ή να ψάχνεσαι?

 

και αν καποιος ψάχνεται...που το κακο..?

 

δεν το αντιλαβου....:confused:

 

Μην παρεξηγήσε cool....

....δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όσο ακούγονται! :mrgreen:

 

Οταν κάποια "ψάχνεται"

σημαίνει οτι δεν ξέρει η ίδια μέσα της για το τι ακριβώς

ζητάει απο τον άλλον

για να είναι ο "IΔΑΝΙΚΟΣ" για εκείνην!

 

Δηλαδή ψάχνεται μέσα της.

 

Ενώ εαν "ψάχνεις" σημαίνει οτι

ΞΕΡΕΙΣ ποιον άνθρωπο πραγματικά θέλεις

ποιος άνθρωπος πραγματικά σε γεμίζει

και τον ψάχνεις μέσα στο κόσμο να τον βρεις......

 

Αντιλαβού?

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι καλά εκεί που είσαι, δεν υπάρχει λόγος να ψάξεις ή να ψάχνεσαι, αλλά ούτε και να διερωτάσαι για τη διαφορά μεταξύ των 2. Απλά δεν ασχολείσαι.

 

αυτό είναι όλο το θέμα σκεκάκι...

 

δεν κατακρίνουμε όμως τις γυναίκες που δεν είναι καλά είτε λόγω άγνοιας ή λόγω εμπειρίας......

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, εν έτει 2011 πλέον, στη φτωχική Ελλάδα τις γυναίκες που ψάχνονται τις λένε κάπως αλλιώς..... Ενώ τους άντρες που ψάχνονται τους λένε μάγκες!

 

Θαυματάκι μου πολύ θα διαφωνήσω μαζί σου καθότι εν έτει 2011 υπάρχει ισότητα των 2 φύλων πρώτον και 2ον εάν εγώ στη ζωή μου ψάχνω σταθερότητα ούτε βλέφαρο δεν θα ρίξω στο μάγκα που ψάχνεται.

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι καλά εκεί που είσαι, δεν υπάρχει λόγος να ψάξεις ή να ψάχνεσαι, αλλά ούτε και να διερωτάσαι για τη διαφορά μεταξύ των 2. Απλά δεν ασχολείσαι.

 

Τώρα ως έμπειρη (θέλω να πιστεύω πως είμαι) και με γνώση, τόσο στο θέμα χωρισμός όσο και στο θέμα του τι θέλω, ΔΕΝ θα συγχωρούσα την απιστία από τον άντρα μου. Θεωρώ ότι θα ήταν η μεγαλύτερη για μένα προδοσία που θα μπορούσα να ζήσω. Δεν θα ήθελα να το συζητήσω καν.

 

Το σχολιο για το ψαχνεις ψαχνεσαι πηγαινε αλλου...για ατομα εκτος γαμου...προ γαμου...οχι μεσα στο γαμο...

Για μεσα στο γαμο ναι...χαιρω πολυ

 

Μην παρεξηγήσε cool....

....δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όσο ακούγονται! :mrgreen:

 

Οταν κάποια "ψάχνεται"

σημαίνει οτι δεν ξέρει η ίδια μέσα της για το τι ακριβώς

ζητάει απο τον άλλον

για να είναι ο "IΔΑΝΙΚΟΣ" για εκείνην!

 

Δηλαδή ψάχνεται μέσα της.

 

Ενώ εαν "ψάχνεις" σημαίνει οτι

ΞΕΡΕΙΣ ποιον άνθρωπο πραγματικά θέλεις

ποιος άνθρωπος πραγματικά σε γεμίζει

και τον ψάχνεις μέσα στο κόσμο να τον βρεις......

 

Αντιλαβού?

 

αντιλαβου περισσοτερα απο οσα θα ηθελα να αντιληφθω....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θαυματάκι μου πολύ θα διαφωνήσω μαζί σου καθότι εν έτει 2011 υπάρχει ισότητα των 2 φύλων πρώτον και 2ον εάν εγώ στη ζωή μου ψάχνω σταθερότητα ούτε βλέφαρο δεν θα ρίξω στο μάγκα που ψάχνεται.

Μαζί σου κι εγώ! Ακριβώς το ίδιο...

Δε το σκέφτονται όμως όλοι έτσι. Η μειονότητα το σκέφτεται έτσι...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θαυματάκι μου πολύ θα διαφωνήσω μαζί σου καθότι εν έτει 2011 υπάρχει ισότητα των 2 φύλων πρώτον και 2ον εάν εγώ στη ζωή μου ψάχνω σταθερότητα ούτε βλέφαρο δεν θα ρίξω στο μάγκα που ψάχνεται.

 

Και πιστεύεις πως θα καταλάβεις τον μάγκα που ψάχνεται, ε? Ή ακόμα καλύτερα, ψάχνοντας για σταθερότητα θα βρεις κάποιον που δεν ψάχνεται... και θα το ξέρεις ... πως?

 

Υ.Γ. ισότητα δεν υπάρχει

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

αρα βλεπετε πως ενω ειμαστε 30αρες πανω κατω......

 

δυστηχως καποιες απο εμας....ακομα εχουν τετοιες αντιληψεις....

οτι η γυναικα που ψάχνεται ειναι ντανα....ενω ο αντρας μαγκας

 

θαυματακι δεν ομιλω για εσενα προσωπικα..

 

οτι η γυναικα που ειναι απελευθερωμενη απο τα ταμπου της κοινωνιας μας...τα πρεπει

ειναι μια αχαρακτηριστη...και σπευδουμε ολοι να πουμε αλλο να ξερεις τι θελεις και να ψάχνεις να το βρεις....και αλλο να μη ξερεις τι θελεις και να ψάχνεσαι....

 

Κριμα πολυ κριμα....

ειλικρινα πρωτα θυμωσα....και τωρα απλα στεναχωριεμαι και απογοητευομαι...

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι όλο το θέμα σκεκάκι...

 

δεν κατακρίνουμε όμως τις γυναίκες που δεν είναι καλά είτε λόγω άγνοιας ή λόγω εμπειρίας......

 

ΟΚ, συμφωνώ, από την άλλη για τέτοιου είδους θέματα και καταστάσεις δεν πρέπει να κάνει ο καθένας τα κουμάντα του ρε συ culte? Δλδ. Βλέπω που πάει μια κατάσταση, κρίνω την αλλαγή συμπεριφοράς του άλλου, συζητώ μαζί του. Δεν νομίζω να είναι πάντα μπαμ και κάτω. Υπάρχει αυτό το στάδιο που κάτι αιωρείται μεταξύ των 2, ο ένας ξέρει και ο άλλος δεν έχει ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

δεν κατακρίνουμε όμως τις γυναίκες που δεν είναι καλά είτε λόγω άγνοιας ή λόγω εμπειρίας......

 

Eλα βρε culte συζήτηση κάνουμε.....

 

Δεν σημαίνει οτι τις κατακρίνουν

όσοι δεν συμφωνούν με την απιστία!

 

Θαυματάκι μου πολύ θα διαφωνήσω μαζί σου καθότι εν έτει 2011 υπάρχει ισότητα των 2 φύλων πρώτον και 2ον εάν εγώ στη ζωή μου ψάχνω σταθερότητα ούτε βλέφαρο δεν θα ρίξω στο μάγκα που ψάχνεται.

 

Επιτέλους!!!! Έρχεστε στα λόγια μου!!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, συμφωνώ, από την άλλη για τέτοιου είδους θέματα και καταστάσεις δεν πρέπει να κάνει ο καθένας τα κουμάντα του ρε συ culte? Δλδ. Βλέπω που πάει μια κατάσταση, κρίνω την αλλαγή συμπεριφοράς του άλλου, συζητώ μαζί του. Δεν νομίζω να είναι πάντα μπαμ και κάτω. Υπάρχει αυτό το στάδιο που κάτι αιωρείται μεταξύ των 2, ο ένας ξέρει και ο άλλος δεν έχει ιδέα.

 

συμφωνώ ότι πάντα υπάρχει αυτό το στάδιο...

 

δυστυχώς όμως κάποιοι κλείνουν να τα μάτια και τα αυτιά τους για να μην δουν και αφουγκραστούν τίποτα......

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Και πιστεύεις πως θα καταλάβεις τον μάγκα που ψάχνεται, ε? Ή ακόμα καλύτερα, ψάχνοντας για σταθερότητα θα βρεις κάποιον που δεν ψάχνεται... και θα το ξέρεις ... πως?

 

Υ.Γ. ισότητα δεν υπάρχει

 

Ρασπούτιν επειδή δεν μου αρέσει να διαχωρίζω τους ανθρώπους σε μάγκες και γυναίκες που ψάχνονται και λέγονται αλλιώς, ούτε σε σταθερούς και ασταθείς, ούτε σε άντρες και γυναίκες, αυτό που προσπαθώ πάντοτε να κάνω στην προσπάθεια μου για σταθερότητα είναι να έχω τα μάτια μου ανοιχτά επειδή ξέρεις...η απιστία δεν έρχεται πάντα από το έταιρον ήμιση αν μιλήσουμε γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

αρα βλεπετε πως ενω ειμαστε 30αρες πανω κατω......

 

δυστηχως καποιες απο εμας....ακομα εχουν τετοιες αντιληψεις....

οτι η γυναικα που ψάχνεται ειναι ντανα....ενω ο αντρας μαγκας

 

Καλά.......ας με απατήσει ο άντρας μου

και θα δεις τι "μάγκα" θα σου τον κάνω...

...με κομμένο το ............

 

και σπευδουμε ολοι να πουμε αλλο να ξερεις τι θελεις και να ψάχνεις να το βρεις....και αλλο να μη ξερεις τι θελεις και να ψάχνεσαι....

 

Κριμα πολυ κριμα....

ειλικρινα πρωτα θυμωσα....και τωρα απλα στεναχωριεμαι και απογοητευομαι...

 

Δεν είναι κακό μια γυναίκα να "ψάχνεται"

προ γάμου!

 

Το κακό είναι να "ψάχνεται" και να συνεχίζει να "ψάχνει"

ενώ είναι στον γάμο!!!

 

Εκεί σημαίνει οτι κάτι δεν πάει καλά...

με τον εαυτό της, με τον γάμο της, με τον άντρα της....!!

 

Εαν δεν σου κάνει ο γάμος σου....

....σχόλασέ τον!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρασπούτιν επειδή δεν μου αρέσει να διαχωρίζω τους ανθρώπους σε μάγκες και γυναίκες που ψάχνονται και λέγονται αλλιώς, ούτε σε σταθερούς και ασταθείς, ούτε σε άντρες και γυναίκες, αυτό που προσπαθώ πάντοτε να κάνω στην προσπάθεια μου για σταθερότητα είναι να έχω τα μάτια μου ανοιχτά επειδή ξέρεις...η απιστία δεν έρχεται πάντα από το έταιρον ήμιση αν μιλήσουμε γενικότερα.

Άμα το '' 'χεις στο αίμα σου'' να απιστήσεις και τον ουρανό με τα άστρα να σου δώσει ο σύντροφός σου, θα τον κερατώσεις! (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα, γενικά μιλάω).

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...