Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΙΣΤΙΑ


mybabygirl

Recommended Posts

δεν γνωρίζουμε τι συμβαίνει σε κάθε σπίτι και πώς της συμπεριφέρεται ο κάθε άντρας έτσι δεν είναι???

 

κάθε περιπτωση διαφέρει....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πάντως ειλικρινά σας μιλάω

θα ήθελα πολύ να ρωτήσω μια γυναίκα

που έχει απιστήσει:

 

Δεν έχει τύψεις όταν αντικρύζει τον άντρα της;

 

Tον "πατέρα" των παιδιών της;

 

Tα ίδια της τα παιδιά....... που εαν ήξεραν οτι αυτή

η γυναίκα είχε προδώσει τον πατέρα τους

μπορεί και να την έφτυναν κατάμουτρα!

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζουμε τι συμβαίνει σε κάθε σπίτι και πώς της συμπεριφέρεται ο κάθε άντρας έτσι δεν είναι???

 

κάθε περιπτωση διαφέρει....

 

Τότε να φύγει!!!

Γιατί να μένει εκεί??......

 

Τα διαζύγια γιατί υπάρχουν;

 

Nα πάρει τα παιδιά της και να φύγει!!

 

Αυτά είναι δικαιολογίες..........

 

Εαν μια γυναίκα δεν είναι ικανοποιημένη απο τον άντρα της

δεν τον απατάει....

.......ΧΩΡΙΖΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τότε να φύγει!!!

Γιατί να μένει εκεί??......

 

Τα διαζύγια γιατί υπάρχουν;

 

Nα πάρει τα παιδιά της και να φύγει!!

 

Αυτά είναι δικαιολογίες..........

 

Εαν μια γυναίκα δεν είναι ικανοποιημένη απο τον άντρα της

δεν απιστεί....

.......ΧΩΡΙΖΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ!!!

 

ίσως είναι το πρώτο βήμα...

 

εγώ δεν θα την κρίνω για να μην κριθώ...

 

εσύ αν ΄νομίζεις ότι είσαι τέλεια μπράβο σου καλά κάνεις!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν θα την κρίνω για να μην κριθώ...

 

Εαν έκανα το ίδιο....

....ας με κρίνανε κι ας με κατα-κρίνανε!

 

 

εσύ αν ΄νομίζεις ότι είσαι τέλεια μπράβο σου καλά κάνεις!

 

Όλα είναι στο μυαλό μας.....

 

O έλεγχος του μυαλού μας και της λογικής μας

είναι δική μας υπόθεση......

και όχι της τύχης!! :mrgreen:

 

"Οι επιλογές μας ορίζουν την μοίρα μας! "

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι απόλυτες απόψεις καλό θα ήταν να μην υπάρχουν...Και αυτό γιατί δεν θα μου κάνουν κακό εμένα που τις ακούω αλλά ίσως κάποια στιγμή κάνουν κακό σε αυτόν που τις ξεστόμισε...

Όλα είναι θέμα ανθρώπου. Προφανώς όταν είσαι 1000% καλυμένος απ τον σύντροφό σου δεν αφήνεσαι στον έρωτα κάποιου άλλου. Δεν σε νοιάζει, δεν τον βλέπεις τον άλλο.

Αν όμως δεν είσαι, ο έρωτας δεν σε περιμένει να τον αποκλείσεις εγκεφαλικά...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Από τους φίλους μας περιμένουμε μετά την πρώτη κριτική... στήριξη!

 

¨Έτσι , όταν είσαι φίλος είσαι δίπλα και όχι επισκέπτης στην ζωή του άλλου αλλιώς λέγεσαι απλά γνωστός. Είτε συμφωνούμε είτε όχι με τις επιλογές των φίλων μας πρέπει να το δηλώνουμε ότι δεν συμμεριζόμαστε τις επιλογές τους αλλά σε ότι και να κάνουν θα είμαστε εκεί!

 

Το καλύτερο νομίζω είαι να της πεις να προσπαθήσει τουλάχιστον τώρα που ειναι νωρις να μην έχει αυτή η σχέση επίπτωση στο γάμο της.¨Ανθρώπινα είναι όλα, και καμιά φορά μια γυναίκα μπορεί να κάνει μια σχέση γιατί απλά κολακεύτηκε σε μια δύσκολη περίοδο. Η φίλη σου ξεκίνησε πρόσφατα μια σχέση, το αν είναι ερωτευμενη ή όχι παίζεται. Μπορεί όλα να είναι απλος ενθουσιασμος.

Και να είσαι δίπλα της με κάθε επιλογή της.

 

Και που γνωρίζεις ότι έχουν πάρει τα μυαλά της αέρα??? Και ποιος είπε ότι με το να είσαι δίπλα στην φίλη σου σημάνει ότι την καλύπτεις κιόλας???

Δηλαδή η φίλη σου κάνει κάτι για τα το οποίο δεν συμφωνείς και της το λες και της το ξανά-λες με κουβέντες και ίσος μικρές συγκρούσεις και βλέπεις ότι δενννννννν τότε τι κάνεις????? Την παρατάς γιατί αυτό που κάνει δεν είναι της επιλογής σου ή δέχεσαι την επιλογή της (γιατί στο κάτω κάτω δικιά της ζωή, δικές τις οι επιλογές και τα λάθη και όλα) ?

Κάνεις δεν είπε να της κρατάει το «φανάρι» αλλά φίλος δεν σημάνει ότι εγώ έχω δίκιο και αν δεν συμμορφωθείς σε κάνω πέρα!!

 

ακουσε την απλα χωρις σχολια,αυτη ξερει γιατι το κανει κ εσυ δεν ξερεις πως νιωθει

 

τι σχεση εχει η φιλια με την ερωτικη ζωη;

 

η απιστια μπορει να εχει να κανει με το αν ειναιερωτευμενος καποιος η οχι,κρινει κ καταληγει να το κανιε. η φιλια ειναι αλλο συναισθημα

 

Εγώ δεν είχα ποτέ τέλειους φίλους!

Δεν υπήρξα κι εγώ όμως τέλεια... Γι'αυτό και δε μπορώ να μιλήσω με τον τρόπο που το κάνεις εσύ..

Οταν όμως γίνω τέλεια(θέμα χρόνου :roll:) θα απαιτώ κι εγώ από τους φίλους μου τελειότητα για να μη μου χαλούν την ισορροπία.

 

Επίσης θα τους κατακεραυνώνω και τους κριτικάρω συνεχώς δείχνοντάς τους τον σωστό δρόμο... όλα αυτά όταν γίνω τέλεια...

 

Καταρχήν κρίνουμε χωρίς να γνωρίζουμε τι οδήγησε την κοπέλα στην απιστία! Στο 90% των περιπτώσεων για την απιστία φταίει τόσο ο άπιστος όσο και ο "κερατάς". Η κοπέλα που άνοιξε το θέμα σίγουρα δεν μπορεί να γνωρίζει τι γινόταν στο σπίτι και στο κρεβάτι της κοπέλας που απάτησε και καλό θα ήταν ακόμα και να ξέρει να το κρατήσει για πάρτη της και να μην μας κάνει κοινωνούς. Το ότι κάποιος απατά τον σύντροφό του σε καμμία περίπτωση δεν τον κάνει καλό ή κακό φίλο! Δύο σχέσεις διαφορετικές και μη συγκρίσιμες!

 

Και πως είσαι τόσο σίγουρη ότι η απιστία δεν γίνεται από άμυνα; Ξέρεις η απιστία έχει να κάνει με την σεξουαλική ζωή ενός ατόμου και τη συναισθηματική του. Ξέρεις εσύ να πεις με σιγουριά ότι ο κερατωμένος ήταν 100% πλήρης σε αυτές τις δύο παραμέτρους και ότι η συγκεκριμενη γυναίκα (ή και ο οποιοσδήποτε άλλος) δεν στράφηκε σε άλλον εξαιτίας της αδιαφορίας του συζύγου;

 

ή μήπως τελικά αυτή η τόσο κάθετη άποψη που έχεις έχει διαμορφωθεί από προσωπική σου εμπειρία και δεν σε αφήνει να δεις την άλλη πλευρά;

 

Κι εμένα με έχουν απατήσει και ναι, έφταιγα γιατί θεώρησα δεδομένο τον άλλον και αδιαφόρησα για τις αναγκες του και καλά έκανε. Μπορεί να χωρίσαμε αλλά έμαθα ότι καμμία σχέση δεν είναι δεδομένη και ότι θέλει ΔΥΟ για να χορέψεις ταγκό!

 

Εντάξει εγώ δεν θέλω να σε πείσω αφού δεν θέλεις να πειστείς. Εσύ γιατί το κάνεις όμως; Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω εγώ.

 

Επίσης εγώ δέχομαι ότι για κάποιους μπορεί να είναι όπως το λες. Θέμα χαρακτήρα. Αλλά δεν μπορούμε να πουμε με σιγουριά ότι είναι ο κανόνας εκτός αν έχεις κάποια στατιστική στα χέρια σου οπότε να την δούμε και να την ασπαστούμε αν χρήζει ανάγκης.

 

Προσωπικά πραγματικά πιστεύω ότι είναι θέμα συγκυριών. Και φυσικά θα κρίνω από τον εαυτό μου μιας και δεν απάτησα όλους μου τους γκόμενους αλλά έναν συγκεκριμένο :lol:

 

Τον άντρα μου δεν θα τον απατούσα γιατί θα εξευτέλιζα τα χρόνια που ζήσαμε μαζί και το παιδί που κάναμε. Αλλά αυτό ισχύει για μένα και πάντα με τις εμπειρίες που αποκόμισα την μία φορά! Για κάποια άλλη λιγότερο δυναμική από μένα (που θα τον πιάσω από την φαβορίτα και θα του πω κάτσε να μιλήσουμε) και περισσότερο αδύναμη μπορεί να είναι μονόδρομος. Εσύ γιατί το αρνείσαι κατηγορηματικά αυτό δεν το καταλαβαίνω.

 

Και επειδή θα πεταχτεί και ο γνωστός πλην εξαιρετέος συμφορουμίτης να πετάξει τη φυτιλιά του, να πω ότι τα ίδια πιστεύω και για τους άντρες.

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει τι κάνουν οι γύρω μας! Εφόσον θέλουμε να στρώσουμε τον κόσμο το κάνουμε στο οικείο περιβάλλον μας. Αν ο καθένας το έκανε αυτό θα άλλαζε κάτι... αλλά τι; Αφού το "σωστό" και το "λάθος" είναι δύο έννοιες εντελώς μα εντελώς υποκειμενικές!

 

Ποιός σώφρονας, αξιοπρεπής, ισορροπημένος κι ευτυχισμένος άνθρωπος και ειδικά γονιός - θέλει ν' απιστήσει? Κανείς (αν εξαιρέσεις κάποιες παθολογικές καταστάσεις).

 

Το να καταλήξει λοιπόν έτσι μια σχέση είναι τουλάχιστον θλιβερό. Αποδοκιμάζω την απιστία. Επιδοκιμάζω την ειλικρίνεια.

Αλλά αγαπώ τους ανθρώπους και γι' αυτό προσπαθώ να κατανοώ τα λάθη τους - όπως κι αυτοί τα δικά μου.

Ευτυχώς για μένα, δεν πέρασα τον άντρα μου ή τους φίλους μου από τεστ ετοιμότητας πριν δεθώ μαζί τους. Απλά τους αγάπησα και συμβαδίζουμε. Και η κοινή πορεία έχει και λάθη μέσα. Αυτή είναι και η μαγεία της ανθρώπινης φύσης. Συνδέεσαι με ζωντανούς, παλλόμενους και - ναι, γιατί όχι - ευάλλωτους οργανισμούς. Και επουδενί με μηχσνές τελειότητας.

 

Ναι, λοιπόν το ομολογώ. Έχω φίλους "αναξιόπιστους"... Ίσως γιατί ανάμεσα στις αρχές και τις αξίες με τις οποίες γαλουχήθηκα ήταν να είμαι και ταπεινή (εκτός από ενάρετη).

 

Με οοοοολους τους παραπάνω συμφωνω, δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα εγω.....

 

 

Μπράβο soevan07......από μένα σίγουρα έγινες αντιληπτή......

Τοποθέτησες το κάθε τι στη σωστή του θέση...

Τέτοιες απαντήσεις περίμενα από μανάδες..........

 

Δηλαδη οι μανάδες ειναι ανθρωποι αλάθητοι??? Δεν το κατανοω το σχολιο...:confused:

 

Εξω απο το χορο πολλα λεμε.....και επειδη ο χρονος εχει πολλα γυρισματα και τιποτα σε αυτη τη ζωη δεν ειναι σιγουρο....καλο ειναι να μη λετε ΕΓΩ ΠΟΤΕ κτλπ....γιατι πισω εχει αχλάδα την ουρα....

 

Το να ειμαστε απολυτοι....και επικριτικοι...δεν βγαζει πουθενα...

Ανθρωποι ειμαστε και λαθη κανουμε....

Και εγω φοβαμαι και απομακρυνω απο διπλα μου τους ανθρωπους που δεν συγχωρουν...που ειναι "αλάθητοι¨" τους φοβαμαι...τον φανατισμο τους φοβαμαι...

 

Και επειδη ειναι στανταρακι...το παιζω και τζοκερ που λενε....

Απο ολες εδω μεσα που γραψαμε....χαλαρα θα μας συμβει κατι ανάλογο...καποια στιγμη ή μπορει και να μας συμβαινει αλλα να μη το εχουμε παρει χαμπαρι..χοχο ..και αν και οταν το μαθετε...εκεις σας θελω να δω τι θα πειτε!

 

Link to comment
Share on other sites

Εαν έκανα το ίδιο....

....ας με κρίνανε κι ας με κατα-κρίνανε!

 

 

 

 

Όλα είναι στο μυαλό μας.....

 

O έλεγχος του μυαλού μας και της λογικής μας

είναι δική μας υπόθεση......

και όχι της τύχης!! :mrgreen:

 

"Οι επιλογές μας ορίζουν την μοίρα μας! "

 

Επειδη είναι ότι πιο σωστό διάβασα εδώ μέσα απαντώ με τα παραπάνω λόγια της soevan07....

Και επιμένω ότι η απιστία δε συμβαίνει απλά.......

 

Και όχι οι μανάδες δεν είναι αλάθητες....οφείλουν όμως να είναι μανάδες.....λάθη όλοι κάνουμε....όχι όμως και εγκλήματα....όπως είναι η απιστία....

Τα λάθη όλοι τα συγχωρούμε....αλλά μη βαπτίζουμε λαθάκια τέτοιες περιπτώσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Με οοοοολους τους παραπάνω συμφωνω, δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα εγω.....

 

 

 

 

Δηλαδη οι μανάδες ειναι ανθρωποι αλάθητοι??? Δεν το κατανοω το σχολιο...:confused:

 

Εξω απο το χορο πολλα λεμε.....και επειδη ο χρονος εχει πολλα γυρισματα και τιποτα σε αυτη τη ζωη δεν ειναι σιγουρο....καλο ειναι να μη λετε ΕΓΩ ΠΟΤΕ κτλπ....γιατι πισω εχει αχλάδα την ουρα....

 

Το να ειμαστε απολυτοι....και επικριτικοι...δεν βγαζει πουθενα...

Ανθρωποι ειμαστε και λαθη κανουμε....

Και εγω φοβαμαι και απομακρυνω απο διπλα μου τους ανθρωπους που δεν συγχωρουν...που ειναι "αλάθητοι¨" τους φοβαμαι...τον φανατισμο τους φοβαμαι...

 

Και επειδη ειναι στανταρακι...το παιζω και τζοκερ που λενε....

Απο ολες εδω μεσα που γραψαμε....χαλαρα θα μας συμβει κατι ανάλογο...καποια στιγμη ή μπορει και να μας συμβαινει αλλα να μη το εχουμε παρει χαμπαρι..χοχο ..και αν και οταν το μαθετε...εκεις σας θελω να δω τι θα πειτε!

 

Όπα δεν κατάλαβα πριν....εννοείς ότι θα μας απατήσουν κάποια στιγμή ή ότι και καλά θα απατήσουμε εμείς?

Πολύ χαλαρά πάντως τό παίρνεις το ενδεχόμενο σαν να το περιμένεις κιόλας....άρα έχεις πειστεί απόλυτα ότι όλοι οι άνθρωποι είναι φαύλοι και απατάνε......έχεις σκεφτεί ποτέ ότι ίσως δεν είναι όλοι έτσι?

Μια παροιμία λέει "πρέπει να το έχει η κούτρα σου να κατεβάζεις ψείρες"........και δεν το χουν όλες οι κούτρες.........

Link to comment
Share on other sites

Και τελειώνοντας....δε θέλω να είμαι ούτε δίκαιη, ούτε ταπεινή, ούτε μεγαλόψυχη.....επιλέγω να ζω τη ζωή μου με αξιοπρέπεια και να προσέχω ποιους βάζω στο σπίτι μου και ποιους εμπιστεύομαι.....αν αυτό με κάνει φανατική...άσε να μην εκφραστώ ελεύθερα για τους μη φανατικούς εν δυνάμει όμως άπιστους.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδη είναι ότι πιο σωστό διάβασα εδώ μέσα απαντώ με τα παραπάνω λόγια της soevan07....

Και επιμένω ότι η απιστία δε συμβαίνει απλά.......

 

Και όχι οι μανάδες δεν είναι αλάθητες....οφείλουν όμως να είναι μανάδες.....λάθη όλοι κάνουμε....όχι όμως και εγκλήματα....όπως είναι η απιστία....

Τα λάθη όλοι τα συγχωρούμε....αλλά μη βαπτίζουμε λαθάκια τέτοιες περιπτώσεις.....

 

 

για αυτο δεν κανω παρεα και αποφευγω ατομα σαν εσενα.....

με φοβιζετε....

ναι ναι ποινικο αδικημα ειναι η απιστια.

 

Όπα δεν κατάλαβα πριν....εννοείς ότι θα μας απατήσουν κάποια στιγμή ή ότι και καλά θα απατήσουμε εμείς?

Πολύ χαλαρά πάντως τό παίρνεις το ενδεχόμενο σαν να το περιμένεις κιόλας....άρα έχεις πειστεί απόλυτα ότι όλοι οι άνθρωποι είναι φαύλοι και απατάνε......έχεις σκεφτεί ποτέ ότι ίσως δεν είναι όλοι έτσι?

Μια παροιμία λέει "πρέπει να το έχει η κούτρα σου να κατεβάζεις ψείρες"........και δεν το χουν όλες οι κούτρες.........

 

Δεν θα το σχολιασω....γιατι θα φαω καρτα... και δεν με παιρνει...

οποιος σε διαβαζει καταλαβαινει σε τι κοινωνια ζουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν εχω καταλαβει... (και ας ειμαι καστανη απο το 2006...) :roll:

πως απο αλλου που ηταν το θεμα (τι να κανει η κοπελα που η φιλη της της εκμυστηρευτηκε πως απατησε τον αντρα της), φτασαμε να χαρακτηριζουμε ή να μη χαρακτηριζουμε τους "απιστους"..

 

ΑΛΛΑ

Αντιλαμβανομαι πως ο καθε ενας εχει την αποψη του και πως οδηγηθηκαμε σε 4 σελιδες σχολια που στην ουσια δεν λενε στη mybeba τι θεση να κρατησει. Πανω στο θεμα της απιστιας δεν εχω να πω κατι.. Αρχικα γιατι δεν ξερω τι μου ξημερωνει αυριο και δεν ειμαι τοσο θαραλλεα οπως καποια αλλη κοπελα που εχει επιλεξει σε περιπτωση που απατησει τον ανδρα της να της φερθουν ολοι ασχημα. Αφενος λοιπον δεν ξερω τι μου ξημερωνει και θελω διπλα μου τα δικα μου ατομα και αφετερου νομιζω πως δεν εχει καν σημασια η δικη μου η γνωμη σε εναν απιστο. Και μιας και το εφερε η κουβεντα, εχω απατηθει αλλα δεν εχω απατησει. Θεμα γονιδιων δεν ξερω αν ειναι γιατι ο μπαμπας μου την ειχε κανει ταρανδουλα τη μαμα μου αλλα και παλι εμενα αυτη η πραξη μου δημιουργει αποστροφη. Αλλα ξαναλεω εμενα προσωπικα.

 

Τωρα προς τη mybeba: Κρατα ουδετερη σταση ειδικα τωρα που αποκαλυφθηκε ολη η αληθεια. Ειναι γεγονος πως ο αντρας της νιωθει κλονισμενος και νομιζω πως αυτη ειναι μια απολυτα φυσιολογικη αντιδραση. Αν νιωθουν και οι δυο πως αξιζει τον κοπο να μην τιναξουν τα παντα στον αερα, καλο θα ηταν να το προσπαθησουν με μικρα βηματα την καθε φορα. Εσεις οι υπολοιποι, ας ειστε στο ρολο του παρατηρητη.. Κι αμα ζητηθει βοηθεια, δωστε την! ;)

 

Τελος, προσωπικη μου αποψη παντα ειναι να μην κανουμε βαρυγδουπες δηλωσεις.. Δηλαδη ας τις κανουμε σε ο,τι αφορα το ατομο μας και οχι σε ο,τι αφορα τους γυρω μας ακριβως επειδη ειμαστε μαναδες..

Γιατι π.χ. εμενα δεν μου αποκλειει κανεις πως αυριο δεν θα ερθει η κορη μου να μου ομολογησει πως εκανε κατι τετοιο.. Ολα μεσα στη ζωη ειναι.. Θα συμφωνησω πως ενα παιδι αν εχει γερες αρχες δεν κανει "τετοιες πραξεις", αλλα να θυμισω πως στα παιδια δινεις 1000 και κρατανε 100 κι αυτα αν το θελουν.. Και αν ποτε γινοταν κατι αναλογο, θα ηθελα να στηριξω το παιδι μου..

Ισως να ειμαι κακος γονεας, αλλα αυτο θα ηθελα.. :roll:

 

Αυτα απο εμενα!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα να δω αυτή σου την απάντηση στις κοπελιές που μπαίνουν και παραπονιούνται που της κεράτωσε ο άντρας τους. Ποτέ δεν το χεις κάνει όμως. Εσύ ειδικά πρέπει να τα προσέχεις αυτά.

 

RASPUTIN KAI ΕΓΩ ΑΠΑΤΗΜΕΝΗ ΗΜΟΥΝ.... ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΦΤΑΙΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΙΣΗΣΑ ΚΙΟΛΑΣ.ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ..ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ... ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΩ;;;; ΤΙ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΑΕΡΙΚΟ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.

ΚΑΙ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΓΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ... ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για αυτο δεν κανω παρεα και αποφευγω ατομα σαν εσενα.....

με φοβιζετε....

ναι ναι ποινικο αδικημα ειναι η απιστια.

 

 

 

Δεν θα το σχολιασω....γιατι θα φαω καρτα... και δεν με παιρνει...

οποιος σε διαβαζει καταλαβαινει σε τι κοινωνια ζουμε...

 

Δε χάλασε ο κόσμος που δε θα κάνουμε παρέα.....χαλασμένος ήταν.......

ο καθένας βάζει στάνταρτς και προχωράει....όσο τα χαμηλώνει τόσο χαλάει τον κόσμο.....

Αλλά πάλι όχι....κατά τη γνώμη σου εγώ τον χαλάω...που δεν ανέχομαι τέτοιες πράξεις......ντάξει......

Link to comment
Share on other sites

θα πιαστώ από αυτό για να πω ότι σίγουρα εσυ δεν το χρειάζεσαι γιατί /ισως σε καλύπτει 100% ο άντρας σου...

 

δυστυχώς δεν συμβαίνει όμως το ίδιο σε όλες τις γυναίκες...

 

Αυτη η λογικη ομως να τα ισωπεδωνουμε ολα ειναι τραγικη ετσι? Δλδ αυτη που κερατωσε το εκανε επειδη εφταιγε ο αντρας της ? Βρε κοριτσια βαλτε το φυλο στην ακρη και μην λεμε μπουρδες (μετα συγχωρησεως κιολα). Αυτη που το εκανε και αυτος που το εκανε το εκανε επειδη ΓΟΥΣΤΑΡΕ. Τελος. Τπτ αλλο. Εχω φτασει στα ορια του χωρισμου και ποτε δεν μου περασε απο το μυαλο. Μην τρελλαθουμε και μην δικαιολογουμε τα παντα.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, ας μη κρίνουμε και τα αισθήματα είναι αισθήματα...Ο κάθε ενήλικας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του και για τα παιδιά του και φυσικά πάντα λέω πως κανείς δεν γνωρίζει που βρίσκεται το καλό και ο καθένας βιώνει διαφορετικά πράγματα στο γάμο του..."Κοιτα μη διαλύσεις το σπίτι σου" είναι κουβέντες των μανάδων μας. Η κοπέλα χρειαζόταν για λόγους που εμείς δε τους γνωρίζουμε να ερωτευτεί. Οκ!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν παντρευόμαστε έναν άνθρωπο

ορκιζόμαστε ενώπιων Θεού

ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΦΟΣΙΩΣΗ!!!

 

Και ΝΑΙ είμαι φανατική και απόλυτη στην αγάπη

που πρέπει να υπάρχει μέσα σε μία οικογένεια!!

 

Εαν δεν υπάρχει καλύτερα να διαλυθεί!!!

 

Και όσο για την "συμπαράσταση" που θα πρέπει να δείξω στην φίλη μου

....φυσικά και θα την έδειχνα!!

 

Αλλο το ένα και άλλο το άλλο!!

 

Ο καθένας κάνει τις δικές του επιλογές!

 

Θα ήμουν εκεί για να την συμβουλεύω

(με τις δικές μου απόψεις φυσικά)

χωρίς να της χαιδεύω τα αυτιά!!

 

Εαν σε εκείνη δεν άρεσαν οι συμβουλές μου και με έκανε πέρα

θα ήταν δικό της το πρόβλημα!

 

Αλλά εγώ θα ήμουν δίπλα της.... όσο αυτή με ήθελε!!!

 

Αλλά όχι μετά να έρχεται και να μου κλαίγεται η φιλενάδα

οτι το πήρε χαμπάρι ο άντρας της

και οτι της ζητάει και τα ρέστα!.....

 

Οταν πήγαινε με τον άλλον δεν το σκεφτόταν αυτό??.....

 

(Οχι βέβαια, γιατί σκεφτόταν μόνο να περάσει αυτή καλά!)

 

Τέλοσπάντων,

καλό είναι να μην το παίζουμε και τόσο FREE!

 

Γιατί έξω απο το χορό (όπως είπατε κι εσείς)

πολλά τραγούδια λέμε!

 

Θα ήθελα να σας δω εσάς πόσο COOL θα δείχνατε εαν

τύχαινε σε εσάς! (να σας απατήσει ο άντρας σας)

 

Κούφια η ώρα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν παντρευόμαστε έναν άνθρωπο

ορκιζόμαστε ενώπιων Θεού

ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΦΟΣΙΩΣΗ!!!

 

Και ΝΑΙ είμαι φανατική και απόλυτη στην αγάπη

που πρέπει να υπάρχει μέσα σε μία οικογένεια!!

 

Εαν δεν υπάρχει καλύτερα να διαλυθεί!!!

 

Και όσο για την "συμπαράσταση" που θα πρέπει να δείξω στην φίλη μου

....φυσικά και θα την έδειχνα!!

 

Αλλο το ένα και άλλο το άλλο!!

 

Ο καθένας κάνει τις δικές του επιλογές!

 

Θα ήμουν εκεί για να την συμβουλεύω

(με τις δικές μου απόψεις φυσικά)

χωρίς να της χαιδεύω τα αυτιά!!

 

Εαν σε εκείνη δεν άρεσαν οι συμβουλές μου και με έκανε πέρα

θα ήταν δικό της το πρόβλημα!

 

Αλλά εγώ θα ήμουν δίπλα της.... όσο αυτή με ήθελε!!!

 

Αλλά όχι μετά να έρχεται και να μου κλαίγεται η φιλενάδα

οτι το πήρε χαμπάρι ο άντρας της

και οτι της ζητάει και τα ρέστα!.....

 

Οταν πήγαινε με τον άλλον δεν το σκεφτόταν αυτό??.....

 

(Οχι βέβαια, γιατί σκεφτόταν μόνο να περάσει αυτή καλά!)

 

Τέλοσπάντων,

καλό είναι να μην το παίζουμε και τόσο FREE!

 

Γιατί έξω απο το χορό (όπως είπατε κι εσείς)

πολλά τραγούδια λέμε!

 

Θα ήθελα να σας δω εσάς πόσο COOL θα δείχνατε εαν

τύχαινε σε εσάς! (να σας απατήσει ο άντρας σας)

 

Κούφια η ώρα!!!!!!!

 

Αν ήταν όλοι τόσο φανατικοί, πόσο καλύτερος θα ήταν ο κόσμος......τελικά κάποιοι "φανατικοί" αξίζουν όσο τίποτα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η λογικη ομως να τα ισωπεδωνουμε ολα ειναι τραγικη ετσι? Δλδ αυτη που κερατωσε το εκανε επειδη εφταιγε ο αντρας της ? Βρε κοριτσια βαλτε το φυλο στην ακρη και μην λεμε μπουρδες (μετα συγχωρησεως κιολα). Αυτη που το εκανε και αυτος που το εκανε το εκανε επειδη ΓΟΥΣΤΑΡΕ. Τελος. Τπτ αλλο. Εχω φτασει στα ορια του χωρισμου και ποτε δεν μου περασε απο το μυαλο. Μην τρελλαθουμε και μην δικαιολογουμε τα παντα.

 

Τραγικότατη όμως!!!!!!!!!!

Τέλος πάντων...ή το έχεις ή δεν το έχεις το σπορ...αν μέσα σε κάποιον υπάρχει έστω και σα σκέψη, λογικό να ψάχνει ελαφρυντικά...λογικό, αλλά άστοχο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

sesame δεν με επεισεσ...για αλλη μια φορα......!!!!!!!!και ποσεσ αλλεσ φορεσ θα ερθουν.....Ε λ ε ο σ..ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

sesame δεν με επεισεσ...για αλλη μια φορα......!!!!!!!!και ποσεσ αλλεσ φορεσ θα ερθουν.....Ε λ ε ο σ..ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ναι, δυστυχώς υπάρχουν.....

και είναι μάλλον θλιβερό!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί... είσαι η κολλητή του κερατωμένου και μας το κρύβεις!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί... είσαι η κολλητή του κερατωμένου και μας το κρύβεις!

 

Καλό!!!!

Αλλά όχι....αλλά με τόσους ανεκτικούς στην απιστία, ποιος ξέρει μπορεί και να αποκτήσω κολλητό κερατωμένο..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...