Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΙΣΤΙΑ


mybabygirl

Recommended Posts

Πάντα ξεκινάμε από το οικείο περιβάλλον το οποίο φροντίζουμε από την αρχή να μη θέλει άλλαγμα..δηλ.να έχουμε επιλέξει σωστά...εκεί κόλλαγε ότι κλείνει η πόρτα μας κι αφήνουμε τα μπλεξίματα των άλλων απέξω.....

Αν διαβάσεις πιο προσεκτικά θα καταλάβεις ελπίζω....

Και ξέρεις κάτι?

Δε θα με τρόμαζε ο κόσμος με όλα του τα κουσούρια, αν δεν ήταν να ζουν σε αυτόν τα παιδιά μου.....εκεί τρελαίνομαι....για το χάλι που έχει ο κόσμος.......κι όσο σκέφτομαι πως οι λύκοι ενίοτε παρουσιάζονται σαν πρόβατα και πως ίσως πάθουν τα παιδιά μου ότι παθαίνουν οι περισσότεροι Έλληνες (μια και είναι αποδεκτό και δυστυχώς υποκειμενικό από το ότι βλέπω....).....εκεί γίνομαι εγώ λύκος.........το καλό και το κακό ξέρεις είναι πολύ συγκεκριμένα...δεν είναι αφηρημένες έννοιες...καλό είναι ότι δεν προκαλεί πόνο στον άλλο.......δεν είναι δύσκολο να το καταλάβει κάποιος......και θλίβομαι που όλα είναι ίσωμα....δεν ξαναγράφω....δε με αφορά ο κόσμος σας......χάρισμά σας.........στα παιδιά μου θα μάθω ότι με έμαθαν και οι δικοί μου γονείς και νομίζω ότι θα τα καταφέρουν τελικά....γιατί το καλό το κουβαλάμε μέσα μας από τις αξίες μας και τα βιώματά μας.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ θα με τρελανετε στα γεραματα!Τον απατησε τον ανθρωπο και φταιει κι απο πανω ο αμοιρος!Κατι θα την οδηγησε εκει..Εννοειται!Η ξενδιαντροπια.Γιατι οποιος απαταει τον συντροφο του σημαινει απλα οτι δεν εχει αξιες.Η μαλλον οι αξιες του σταματαν μπροστα στα ζορια(που δεν ξερουμε κι αν ειχαν).Αλλα αν το ειχε κανει ο συζυγος μαυρο φιδι θα τον ειχε φαει τον ανωριμο που δεν την εκτιμησε, που του εκανε 2 παιδια,που στα δυσκολα οι αντρες κοιτανε την παρτυ τους,που....που....που.....τωρα που το εκανε η συζυγος,παλι εκεινος φταιει?Ας της δωσει την ελευθερια της να παει στον εραστη της με τον οποιο ειναι και ερωτευμενη για να δουμε ποσο ερωτευμενος ειναι στην τελικη κι αυτος μαζι της.Δεν παμε καλαααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Ποιός σώφρονας, αξιοπρεπής, ισορροπημένος κι ευτυχισμένος άνθρωπος και ειδικά γονιός - θέλει ν' απιστήσει? Κανείς (αν εξαιρέσεις κάποιες παθολογικές καταστάσεις).

 

Το να καταλήξει λοιπόν έτσι μια σχέση είναι τουλάχιστον θλιβερό. Αποδοκιμάζω την απιστία. Επιδοκιμάζω την ειλικρίνεια.

Αλλά αγαπώ τους ανθρώπους και γι' αυτό προσπαθώ να κατανοώ τα λάθη τους - όπως κι αυτοί τα δικά μου.

Ευτυχώς για μένα, δεν πέρασα τον άντρα μου ή τους φίλους μου από τεστ ετοιμότητας πριν δεθώ μαζί τους. Απλά τους αγάπησα και συμβαδίζουμε. Και η κοινή πορεία έχει και λάθη μέσα. Αυτή είναι και η μαγεία της ανθρώπινης φύσης. Συνδέεσαι με ζωντανούς, παλλόμενους και - ναι, γιατί όχι - ευάλλωτους οργανισμούς. Και επουδενί με μηχσνές τελειότητας.

 

Ναι, λοιπόν το ομολογώ. Έχω φίλους "αναξιόπιστους"... Ίσως γιατί ανάμεσα στις αρχές και τις αξίες με τις οποίες γαλουχήθηκα ήταν να είμαι και ταπεινή (εκτός από ενάρετη).

Link to comment
Share on other sites

Στην απιστία μόνο μια πλευρά υπάρχει.....ελαφρυντικά δεν υπάρχουν.....φυσικά και το έκανε και στα παιδιά της...μια μάνα δεν πηγαίνει με νεαρούς ελαφρά την καρδία.........αν το μάθουν τα παιδιά ξέρεις τι επιπτώσεις θα έχει στην ψυχολογία τους?

ή δε μας νοιάζει μια και δεν το έκανε σε αυτά όπως λες?

Μη δικαιολογείται τα αδικαιολόγητα.....ένας άνθρωπος άπιστος δε φτάνει στην απιστία επειδή του φταίει ο άλλος......φτάνει στο έσχατο λόγω έλλειψης αισθημάτων, αρχών κ.λ.π...............αναξιόπιστο άτομο σε όλα τα επίπεδα με ότι αυτό συνεπάγεται....

 

Δε θέλω να σε προκαλέσω, αλλά ακριβώς οι γυναίκες που δηλώνουν ακραία αντίθετες είναι αυτές που συγχωρούν στο τέλος του άντρες τους όταν το κάνουν :P

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κρίνουμε χωρίς να γνωρίζουμε τι οδήγησε την κοπέλα στην απιστία! Στο 90% των περιπτώσεων για την απιστία φταίει τόσο ο άπιστος όσο και ο "κερατάς". Η κοπέλα που άνοιξε το θέμα σίγουρα δεν μπορεί να γνωρίζει τι γινόταν στο σπίτι και στο κρεβάτι της κοπέλας που απάτησε και καλό θα ήταν ακόμα και να ξέρει να το κρατήσει για πάρτη της και να μην μας κάνει κοινωνούς. Το ότι κάποιος απατά τον σύντροφό του σε καμμία περίπτωση δεν τον κάνει καλό ή κακό φίλο! Δύο σχέσεις διαφορετικές και μη συγκρίσιμες!

 

Πολύ θα ήθελα να δω αυτή σου την απάντηση στις κοπελιές που μπαίνουν και παραπονιούνται που της κεράτωσε ο άντρας τους. Ποτέ δεν το χεις κάνει όμως. Εσύ ειδικά πρέπει να τα προσέχεις αυτά.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οποτε ακουω για τετοιες ιστοριες αμεσως σκεφτομαι οτι τετοιες καταστασεις εγκυμονουν ποικιλους κινδυνους !!!

υπαρχει το παθος ,ο ερωτας το καλυτερο σεξ κοκ απο τη μια κ απο την αλλη πλευρα της ζυγαριας υπαρχει ο κινδυνος για καποιο νοσημα , εγκυμοσυνη , παραμεληση των παιδιων της ,να μαθευτει να φαει ξυλο κοκ κ απο εδω ...

 

εφοσον ειναι παντρεμενη ενα ζυγισμα σωστο οφειλει να το κανει .

 

εφοσον ειστε φιλες καθηστε και ζυγιστε τα μαζι .

 

 

 

καλη τυχη θα χρειαστει .

 

 

Οφείλω να ομολογήσω πως με αυτό γέλασα δυνατά!

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα να δω αυτή σου την απάντηση στις κοπελιές που μπαίνουν και παραπονιούνται που της κεράτωσε ο άντρας τους. Ποτέ δεν το χεις κάνει όμως. Εσύ ειδικά πρέπει να τα προσέχεις αυτά.

 

Δεν θα την δεις γιατί απλώς τα αποφεύγω αυτά τα θέματα ;) Αλλά είδες που ήξερα ότι θα πεταχτείς σαν την... :rolleyes:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την δεις γιατί απλώς τα αποφεύγω αυτά τα θέματα ;) Αλλά είδες που ήξερα ότι θα πεταχτείς σαν την... :rolleyes:

 

Δε θα τη δω γιατί δεν απαντάς σύμφωνα με την άποψή σου αλλά ανάλογα με το ποιος άνοιξε το θέμα... (λόγω φύλου δικαιούμαι να πετάγομαι σαν... )

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Ενα πράγμα πρέπει να καταλάβουμε. Ότι είμαστε άνθρωποι, κανένας δεν είναι τέλειος κι ο καθένας έχει και τα ελαττώματα του. Ας μη κρίνουμε τι κανουν οι φίλοι μας. Αν νομίζουμε ότι μπορούμε να βοηθήσουμε διακριτικά χωρίς όμως κατάκριση ας το κάνουμε. Δεν είμαστε θεοί για να είμαστε τόσο αυστηροί. Κανένας δεν θα ήθελε να τον απατήσει ο συντροφος του άρα δεν πρέπει να απατάει κι εκείνος τον άλλο. Συνεπώς δεν χρειάζεται να διαπραγματευόμαστε την ορθότητα ή μη της απιστίας. Τέλος είναι λάθος. Λόγοι βέβαια πάντα υπάρχουν, και ναι μπορεί να είναι ο σύντροφος ο λόγος αλλά και πάλι δεν καθιστά την απιστία σωστή πράξη, απλά είναι αναμενόμενη. Και οι κλέφτες κάποιο λόγο εχουν, σε κάποιο ανισόρροπο περιβάλλον θα έχουν μεγαλώσει για να γίνουν κλέφτες αλλά δεν θα τους δώσουμε και δικιο. Πρέπει σε ένα ζευγάρι να διερευνούνται οι αιτίες που προκάλεσαν την αιτία, όχι απλά για να ξέρουμε που θα ρίξουμε το φταίξιμο αλλά για να λυθεί το πρόβλημα. Πάντα μπορεί να λυθεί το πρόβλημα, ιδίως τη σημερινή εποχή που ο γάμος είναι επιλογή κι όχι υποχρέωση (όπως παλαιοτερα από τα λεγόμενα προξενειά). Φυλάξτε το γάμο σας σα τα μάτια σας γιατί τον έχουν ανάγκη τα παιδιά σας. Όταν μεγαλώσουν τα παιδιά σας τότε αλλάζει το πράγμα, όχι βέβαια οι αξίες. Είμαι 28 χρονών και θα κλονιζόμουν αν χωριζαν και τώρα οι γονείς μου.

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δε θα τη δω γιατί δεν απαντάς σύμφωνα με την άποψή σου αλλά ανάλογα με το ποιος άνοιξε το θέμα... (λόγω φύλου δικαιούμαι να πετάγομαι σαν... )

 

Δεν θα με παρασύρεις :P καλή σου μέρα κι εσένα :mrgreen:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συναισθηματική νοημοσύνη... οι άντρες δεν την έχουν ανεπτυγμένη... οι περισσότεροι τουλάχιστον ;)

XIXIXI:lol:συμφωνό μαζί σου.........και να τανε και το μόνο ...αλλα χωρίς αυτους δεν κάνουμε :wink:

Link to comment
Share on other sites

Oμολογώ οτι βλέποντας τον τίτλο

μπήκα σε αυτό το τόπικ απο περιέργεια.......

(ελπίζω η περιέργεια να μην σκοτώσει τη γάτα! :mrgreen:)

 

Με πορώσατε όμως

και αποφάσισα κι εγώ να πω τη γνώμη μου:

 

Πιστεύω οτι ένα άτομο (είτε άντρας, είτε γυναίκα)

οδηγείται στην απιστία

καθάρα απο θέμα εγωισμού και ΜΟΝΟ!!

 

Είναι απλά ένα άτομο που έχει ανάγκη

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗΣ!!!

 

Η αλήθεια είναι οτι αυτά τα άτομα

βάζουν τον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ

πάνω από ΟΛΑ και απο ΟΛΟΥΣ:

 

Και απο τα παιδιά τους,

και απο την οικογένειά τους

και απο τον άντρα τους!

 

Εαν αγαπάς τα παιδιά σου και τον άντρα σου

όσο τίποτα άλλο στον κόσμο

 

ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΣΑΙ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΜΥΑΛΙΣΤΕΙΣ!!

(μπορείς να έχεις τον απόλυτο έλεγχο!!)

 

Εαν όμως η αυτοπεποίθησή σου έχει πιάσει πάτο....

......ΑΦΗΝΕΣΑΙ !!!!

 

Ολα είναι "εγκεφαλικά"!!!

 

Το παρακάτω μήνυμα

είναι απο τα πιο ωραία μηνύματα που διάβασα εδω μέσα:

 

Τον άντρα μου δεν θα τον απατούσα γιατί θα εξευτέλιζα τα χρόνια που ζήσαμε μαζί και το παιδί που κάναμε.

Link to comment
Share on other sites

Στην απιστία μόνο μια πλευρά υπάρχει.....ελαφρυντικά δεν υπάρχουν.....φυσικά και το έκανε και στα παιδιά της...μια μάνα δεν πηγαίνει με νεαρούς ελαφρά την καρδία.........αν το μάθουν τα παιδιά ξέρεις τι επιπτώσεις θα έχει στην ψυχολογία τους?

ή δε μας νοιάζει μια και δεν το έκανε σε αυτά όπως λες?

Μη δικαιολογείται τα αδικαιολόγητα.....ένας άνθρωπος άπιστος δε φτάνει στην απιστία επειδή του φταίει ο άλλος......φτάνει στο έσχατο λόγω έλλειψης αισθημάτων, αρχών κ.λ.π...............αναξιόπιστο άτομο σε όλα τα επίπεδα με ότι αυτό συνεπάγεται....

 

τι να πω... μαλλον παρεξηγηθηκαν καποιες λεξεις μου.εννουσα οτι τοκανε στον εαυτο της πρωτα μετα στον αντρα της και μετα οπουδηποτε αλλου και τελικα το αλλου στη σειρα ειναι τα παιδια. δε προσπαθω να δικαιολογησω κανεναν. σιγουρα η απιστια απο μονη της ακομα σαν λεξη μας προκαλει κατι. και σιγουρα ενοχος ειναι αυτος που τηνκανει. ποτε και κανενας δε κοιταει πιο πισω. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ. αλλα ποτε τελικα δε μπορουμε να ξερουμε πως οδηγηθηκε ενας ανθρωπος εκει.... οσο για τα παιδια. καλως η κακως ειναι κατι διαφορετικο. σιγουρα κλονιζετε αυτο το κατι που πιστευουν για τη μαμα και τον μπαμπα. σιγουρα αντικειμενικα ειναι αντιθετο και στο δικο μου μυαλο να χαλασει μια οικογενεια γιατι υποτιθετε την κανεις γιανα της εχεις. αλλα να σας πω και κατι. αν για οποοιδηποτε λογω οδηγηθει ενα ζευγαρι στο χωρισμο η ζωη προχωραει. οσο παραξενο και αν ακουγετε. και τα παιδια με σωστη συζητηση με τους γονεις θαναι μια χαρα αργοτερα. αρκει να μιλησουν οι γονεις ωριμα και ειλικρινα

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Oμολογώ οτι βλέποντας τον τίτλο

μπήκα σε αυτό το τόπικ απο περιέργεια.......

(ελπίζω η περιέργεια να μην σκοτώσει τη γάτα! :mrgreen:)

 

Με πορώσατε όμως

και αποφάσισα κι εγώ να πω τη γνώμη μου:

 

Πιστεύω οτι ένα άτομο (είτε άντρας, είτε γυναίκα)

οδηγείται στην απιστία

καθάρα απο θέμα εγωισμού και ΜΟΝΟ!!

 

Είναι απλά ένα άτομο που έχει ανάγκη

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗΣ!!!

 

Η αλήθεια είναι οτι αυτά τα άτομα

βάζουν τον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ

πάνω από ΟΛΑ και απο ΟΛΟΥΣ:

 

Και απο τα παιδιά τους,

και απο την οικογένειά τους

και απο τον άντρα τους!

 

Εαν αγαπάς τα παιδιά σου και τον άντρα σου

όσο τίποτα άλλο στον κόσμο

 

ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΣΑΙ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΜΥΑΛΙΣΤΕΙΣ!!

(μπορείς να έχεις τον απόλυτο έλεγχο!!)

 

Εαν όμως η αυτοπεποίθησή σου έχει πιάσει πάτο....

......ΑΦΗΝΕΣΑΙ !!!!

 

Ολα είναι "εγκεφαλικά"!!!

 

:

 

εχω μονο μια απορια. αυτο που λες ''οτι δεν αφηνεσαι να ερωτευτεις'' απο ποτε μπορουμε να ελεγχουμε αυτο το συναισθημα? και αν μπορουμε γιατι οκ οπως λες σιγουρα και να νιωσεις κατι μπορεις να κρατηθεις απο τιμιοτητα απο σεβασμο στην οικογενεια σου και απο αλλα. αλλα ακομα και αν μπορεις να κρατηθεις ως ποτε θα μπορεις? και τελος αν μπορεις να κρατηθεις για παντα ωστε να μη χαλασεις το σπιτι σου μετα? θασαι ευτυχισμενη εσυ μεσα σου?

 

επικεντρωθηκα στον'' ερωτα'' που αναφερεις. δε λεω πως ολοι οι απιστοι κρυβουν απο πισω τους καποιον μεγαλο ερωτα. Καποιοι κρυβουν απλα βλακεια στον εγκεφαλο για να μη το πω αλλιως..

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω μονο μια απορια. αυτο που λες ''οτι δεν αφηνεσαι να ερωτευτεις'' απο ποτε μπορουμε να ελεγχουμε αυτο το συναισθημα? και αν μπορουμε γιατι οκ οπως λες σιγουρα και να νιωσεις κατι μπορεις να κρατηθεις απο τιμιοτητα απο σεβασμο στην οικογενεια σου και απο αλλα. αλλα ακομα και αν μπορεις να κρατηθεις ως ποτε θα μπορεις? και τελος αν μπορεις να κρατηθεις για παντα ωστε να μη χαλασεις το σπιτι σου μετα? θασαι ευτυχισμενη εσυ μεσα σου?

 

επικεντρωθηκα στον'' ερωτα'' που αναφερεις. δε λεω πως ολοι οι απιστοι κρυβουν απο πισω τους καποιον μεγαλο ερωτα. Καποιοι κρυβουν απλα βλακεια στον εγκεφαλο για να μη το πω αλλιως..

 

Οταν είσαι μια παντρεμένη γυναίκα με παιδιά και άντρα

που ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ να χαλάσεις την οικογένειά σου

 

και "πιάσεις" τον εαυτό σου να αρχίσει να ερωτεύεται

έναν άλλον άντρα

 

κοιτάς να αποφεύγεις τις πολλές επαφές μαζί του!!

(οπτικές, ακουστικές, και ούτω κάθ εξής......)

 

Κόβεις τα πάρε-δώσε !!

Δεν του δίνεις ελπίδες!

Δεν του δίνεις δικαιώματα να συνεχίσει το φλερτ!!

 

("Μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται".....)

 

Αλλά αυτό μόνο στη περίπτωση που μια γυναίκα

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ του φλέρτ απο έναν άλλον άντρα!

 

Δεν λέω...όλοι οι άνθρωποι θα κολακεύονταν

απο το φλέρτ του αντίθετου φύλου.....

 

Και να σας εξομολογηθώ κάτι;

Eχω δει στη δουλειά μου κάποιους άντρες να με κοιτάνε

με κάπως πιο διαφορετικό βλέμμα....

 

ΟΚ!

Εως εκεί όμως!!

Εχώ ήδη κολακευτεί αρκετά!!

 

Δεν έχω δώσει ΠΟΤΕ το δικαίωμα σε κάποιον

να το προχωρήσει το θέμα!!....

 

Δεν το θέλω !

Δεν το χρειάζομαι το φλέρτ του!!!

 

Ας είμαστε ρεαλιστές και όχι μικρά παιδάκια....

...ο έρωτας "καλλιεργείται" "δουλεύεται"......

 

Δεν ξέρω εαν γίνομαι αντιληπτή.....:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε θέλω να σε προκαλέσω, αλλά ακριβώς οι γυναίκες που δηλώνουν ακραία αντίθετες είναι αυτές που συγχωρούν στο τέλος του άντρες τους όταν το κάνουν :P

 

Πλάκα κάνεις μου φαίνεται..........αλλά άσε....επειδή δε θες και να με προκαλέσεις σταματώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρειάζομαι το φλέρτ του!!!

Ας είμαστε ρεαλιστές και όχι μικρά παιδάκια....

...ο έρωτας "καλλιεργείται" "δουλεύεται"......

 

Δεν ξέρω εαν γίνομαι αντιληπτή.....:?

 

θα πιαστώ από αυτό για να πω ότι σίγουρα εσυ δεν το χρειάζεσαι γιατί /ισως σε καλύπτει 100% ο άντρας σου...

 

δυστυχώς δεν συμβαίνει όμως το ίδιο σε όλες τις γυναίκες...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

τι να πω... μαλλον παρεξηγηθηκαν καποιες λεξεις μου.εννουσα οτι τοκανε στον εαυτο της πρωτα μετα στον αντρα της και μετα οπουδηποτε αλλου και τελικα το αλλου στη σειρα ειναι τα παιδια. δε προσπαθω να δικαιολογησω κανεναν. σιγουρα η απιστια απο μονη της ακομα σαν λεξη μας προκαλει κατι. και σιγουρα ενοχος ειναι αυτος που τηνκανει. ποτε και κανενας δε κοιταει πιο πισω. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ. αλλα ποτε τελικα δε μπορουμε να ξερουμε πως οδηγηθηκε ενας ανθρωπος εκει.... οσο για τα παιδια. καλως η κακως ειναι κατι διαφορετικο. σιγουρα κλονιζετε αυτο το κατι που πιστευουν για τη μαμα και τον μπαμπα. σιγουρα αντικειμενικα ειναι αντιθετο και στο δικο μου μυαλο να χαλασει μια οικογενεια γιατι υποτιθετε την κανεις γιανα της εχεις. αλλα να σας πω και κατι. αν για οποοιδηποτε λογω οδηγηθει ενα ζευγαρι στο χωρισμο η ζωη προχωραει. οσο παραξενο και αν ακουγετε. και τα παιδια με σωστη συζητηση με τους γονεις θαναι μια χαρα αργοτερα. αρκει να μιλησουν οι γονεις ωριμα και ειλικρινα

 

Τα λεγες μια χαρά...και μετά έβαλες ένα ρήμα και τα τίναξες πάλι στον αέρα (πλάκα κάνω έτσι?).....εννοώ το "οδηγήθηκε"...κανένας δεν είναι έρμαιο να οδηγείται εδώ κι εκεί.....συνειδητά κάνει ότι κάνει.......

Και για τα παιδιά θα διαφωνήσω....εγώ δεν ξέρω κανένα παιδί που ήταν μια χαρά με το χωρισμό των δικών του (κι εννοώ όχι ότι δεν περνάει καλά, αλλά ότι αυτό το θέμα πάντα πονάει κι όλα τα παιδιά θα προτιμούσαν οι γονείς τους να ήταν μαζί και να ζούσαν ΚΑΛΑ μαζί).....εντάξει προχωρά η ζωή, αλλά πάντα έχουν έναν καημό...

Link to comment
Share on other sites

όταν οι γονείς δεν είναι ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ καλά τότε δεν είναι και τα παιδιά...

 

από αυτήν την άποψη είναι προτιμότερο να χωρίζουν....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο soevan07......από μένα σίγουρα έγινες αντιληπτή......

Τοποθέτησες το κάθε τι στη σωστή του θέση...

Τέτοιες απαντήσεις περίμενα από μανάδες..........

 

Με αυτά που λέω όμως...

...δεν θέλω να πω οτι οι γυναίκες αυτές είναι απαραίτητα

ανέντιμες, ανήθικες, πόρνες κλπ.

 

Ειναι απλά ΕΓΩΙΣΤΡΙΕΣ και έχουν τρελή

ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ!!!

 

θα πιαστώ από αυτό για να πω ότι σίγουρα εσυ δεν το χρειάζεσαι γιατί /ισως σε καλύπτει 100% ο άντρας σου...

 

δυστυχώς δεν συμβαίνει όμως το ίδιο σε όλες τις γυναίκες...

 

Nαι!

Επαναλαμβάνω:

 

Aυτό συμβαίνει

στις εγωίστριες γυναίκες

χαμηλής αυτοεκτίμησης

με μεγάλη ανάγκη να αυτο-επιβεβαιωθούν!

 

(το ίδιο ισχύει και για κάποιους άντρες "αχόρταγους"

που "παίζει" συνέχεια το ματάκι τους

κι ας έχουν δίπλα τους

την καρα-κουκλάρα δίμετρη γυναικάρα!)

 

Εκτός εαν παίζονται άλλα προβλήματα μέσα στην οικογένεια:

Δηλαδή απιστία και απο την πλευρά του συζύγου κλπ

 

Τότε μιλάμε σε άλλο επίπεδο!

Οφθαλμόν αντί οφθαλμού!!

 

Οπότε πάλι καταλήγουμε σε αυτό που είπα:

Tότε αυτή η γυναίκα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να κρατήσει

αυτόν τον άντρα (και καλά κάνει να μην τον θέλει)

 

αλλά το δείχνει με λανθασμένο τρόπο.

 

Σήκω και φύγε κοπέλα μου,

πάρε τα παιδιά σου μαζί σου

και χαίρεται!

 

Θα είσαι ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Aυτό συμβαίνει

στις εγωίστριες γυναίκες

χαμηλής αυτοεκτίμησης

με μεγάλη ανάγκη να αυτο-επιβεβαιωθούν!

 

!

 

δεν συμφωνώ...

 

είναι πολύ απόλυτη η θέση σου...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

δεν συμφωνώ...

 

είναι πολύ απόλυτη η θέση σου...

 

Eαν το καλοσκεφτείς....θα δεις οτι έτσι είναι τα πράγματα!

 

Καταβάθος

πίσω απο μια απιστία κρύβονται άλλα πιο σοβαρά προβλήματα......

Link to comment
Share on other sites

 

Καταβάθος

πίσω απο μια απιστία κρύβονται άλλα πιο σοβαρά προβλήματα......

 

σε αυτό συμφωνώ...

 

στους χαρακτηρισμούς δεν συμφωνώ!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό συμφωνώ...

 

στους χαρακτηρισμούς δεν συμφωνώ!

 

Μπορεί να ακούγονται σκληροί οι χαρακτηρισμοί...

 

...αλλά όταν μια γυναίκα

βάζει την δική της ικανοποίηση

πιο πάνω

απο την οικογένειά της...... και κυρίως

πιο πάνω απο τα παιδιά της

 

πως να μην την χαρακτηρίσω "εγωίστρια"....

κι οτι δεν είναι ο "εαυτούλης" της ;

 

Είναι τόσο μεγάλη η "ανάγκη" της

που παραβλέπει τα πάντα και λέει:

 

δεν πα να κόψουν τον λαιμό τους οι άλλοι!!....

(κι ας είναι αυτοι "οι άλλοι" τα ίδια της τα παιδιά)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...