Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΙΣΤΙΑ


mybabygirl

Recommended Posts

Μολις πριν από λίγο έμαθα από τη καλύτερη φίλη και κουμπαρα μου ότι έχει εγωσυζηγική σχέση.Συγκεκριμενα ειναι με καποιον από το Σεπτεμβρη ο οποίος ειναι μικροτερος της κατα πέντε χρόνια ελευθερος και φουλ ερωτευμένη.Εκεινη ειναι δέκα χρονια παντρεμένη και εχει δυο παιδάκια.Δεν ήξερα τι να της πω όταν μου το είπε προσπάθησα να της δώσω να καταλαβει ότι είναι λάθος αλλά ήταν ανένδοτη και επιθετική.Δε ξέρω πως να συμπεριφερθω!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις κατι περισσοτερο.Της εξηγησες το σφαλμα της αλλα αρνηται να το δει.Ειναι μεγαλη,εχει λογικη και την απολυτη ευθυνη των πραξεων της.Αν την πιεσεις κιαλλο μαλλον θα απομακρυνθει απο εσενα κι ισως αυτο να περιπλεξει τα πραγματα.Αν ομως εκεινη σου ανοιγει συζητηση μπορεις ηρεμα και σταθερα να επαναλαβεις τις αποψεις σου ωστε να μην νιωθει πως σε εχει συμμαχο και ισως καποια στιγμη επαναθεωρησει.

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπε τι σκέφτεται για την έκβαση του γάμου της? Μια γυναικα που κάνει εξωσυζυγική σχέση είναι πολυ συνειδητοποιημένη γι αυτο που κάνει. Συνηθως οι άντρες ειναι πιο επιφανειακοί. Οποτε η γυναικα διαλυει το σπιτι της κ μένει με τον καινουργιο της φίλο. Εγω στην θεση σου θα την συμβουλευα να διακοψει, αλλα δεν νομιζω να ακουσει τπτ! Αφου στο ανακοινωσε κιολας σημαινει οτι δεν το κρύβει κ οσονούπω θα το μαθει κ ο συζυγος. Κριμα για τα παιδάκια μονο. Ας κανει οτι νιωθει, απο την μια η ζωη ειναι μικρη για να πιεζομαστε να κανουμε πράγματα τα οποια δεν μας ευχαριστουν,απο την αλλη ομως αυτοι που παντα την πληρώνουν ειναι τα παιδάκια μας!

Link to comment
Share on other sites

Όσο λιγότερα ξέρεις για την "υπόθεση" τόσο το καλύτερο γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι έκβαση μπορει να εχουν τα πράγματα και να έρθεις κάποτε σε πολύ δύσκολη θέση επειδή εσύ "ήξερες". Με τον κουμπαρο αλήθεια τι σχέση έχετε; Κανετε παρέα; Είναι φίλος σου;

Αν βάλω τον εαυτό μου τη θέση σου δηλ. αν εγώ ήξερα κατι τέτοιο για την κουμπαρα μου -επειδή κανουμε πολύ παρέα οι 4 μας- δεν θα μπορούσα να τον κοιτάξω στα ματια, θα αισθανόμουν συνενοχη κατά καποιο τρόπο. Επίσης δεν θα μπορούσα να κρατήσω ένα τέτοιο μυστικό από τον άντρα μου. Και αν του το έλεγα θα ειχε και αυτός δίλημμα τι να κανει...Είδες πόσα προβλήματα δημιουργούνται;; Άστα να πανε δηλαδή.

Νομίζω θα της έλεγα να μην μου ξαναπει τίποτα για το θέμα αυτό, ακόμα και αν είχε αποτέλεσμα να απομακρυνθούμε. Ελπίζω πραγματικά να είναι κατι περαστικό....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι σε τέτοιες περιπτώσεις δεν πρέπει να είμαστε «άκαμπτοι», τι θέλω να πω έχεις αντίθετη άποψη (και καλά κάνεις) αλλά η άποψη σου και οι θέσεις σου θα πρέπει να ειπωθούν με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε να μην σε νιώθει απέναντι της αλλά δίπλα της.

Έτσι θεωρώ εγώ, ότι θα μπορέσεις να καταλάβεις τι την ώθησε προς την απιστία αλλά και να την βοηθήσεις να επανέλθει στην οικογένεια της σε περίπτωση βέβαια που η σχέση της είναι ας το πούμε καπρίτσιο και όχι σοβαρή για να τινάξει την οικογένειας της στον αέρα….. Δύσκολές καταστάσεις……

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το καλύτερο νομίζω είαι να της πεις να προσπαθήσει τουλάχιστον τώρα που ειναι νωρις να μην έχει αυτή η σχέση επίπτωση στο γάμο της.¨Ανθρώπινα είναι όλα, και καμιά φορά μια γυναίκα μπορεί να κάνει μια σχέση γιατί απλά κολακεύτηκε σε μια δύσκολη περίοδο. Η φίλη σου ξεκίνησε πρόσφατα μια σχέση, το αν είναι ερωτευμενη ή όχι παίζεται. Μπορεί όλα να είναι απλος ενθουσιασμος.

Και να είσαι δίπλα της με κάθε επιλογή της.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν από λίγο έμαθα από τη καλύτερη φίλη και κουμπαρα μου ότι έχει εγωσυζηγική σχέση.Συγκεκριμενα ειναι με καποιον από το Σεπτεμβρη ο οποίος ειναι μικροτερος της κατα πέντε χρόνια ελευθερος και φουλ ερωτευμένη.Εκεινη ειναι δέκα χρονια παντρεμένη και εχει δυο παιδάκια.Δεν ήξερα τι να της πω όταν μου το είπε προσπάθησα να της δώσω να καταλαβει ότι είναι λάθος αλλά ήταν ανένδοτη και επιθετική.Δε ξέρω πως να συμπεριφερθω!!!!!!!!!

 

Εγώ στην θέση σου οταν θα μου ξανάνοιγε το θέμα θα της έλεγα ότι δεν θέλω να ξέρω. Αν θυμωνε θα της έδινα ξύδι αλλα όλα έχουν ένα όριο.Θα της έλεγα ότι την αγαπαω την λατρευω, οτι σεβομαι τον αντρα της και την οικογενεια που έχουν και δεν θα ήθελα να είμαι συμμέτοχη πλεον της αποκαλυψης της. Ας κανει οτι την φωτισει ο Θεος και οτι λεει η συνειδηση της. Αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Από τους φίλους μας περιμένουμε μετά την πρώτη κριτική... στήριξη!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Από τους φίλους μας περιμένουμε μετά την πρώτη κριτική... στήριξη!

 

¨Έτσι , όταν είσαι φίλος είσαι δίπλα και όχι επισκέπτης στην ζωή του άλλου αλλιώς λέγεσαι απλά γνωστός. Είτε συμφωνούμε είτε όχι με τις επιλογές των φίλων μας πρέπει να το δηλώνουμε ότι δεν συμμεριζόμαστε τις επιλογές τους αλλά σε ότι και να κάνουν θα είμαστε εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο νομίζω είαι να της πεις να προσπαθήσει τουλάχιστον τώρα που ειναι νωρις να μην έχει αυτή η σχέση επίπτωση στο γάμο της.¨Ανθρώπινα είναι όλα, και καμιά φορά μια γυναίκα μπορεί να κάνει μια σχέση γιατί απλά κολακεύτηκε σε μια δύσκολη περίοδο. Η φίλη σου ξεκίνησε πρόσφατα μια σχέση, το αν είναι ερωτευμενη ή όχι παίζεται. Μπορεί όλα να είναι απλος ενθουσιασμος.

Και να είσαι δίπλα της με κάθε επιλογή της.

 

Μπράβο βρε Rea_1971 καλά τα λες .

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ γω θα ενιωθα πολυ ασχημα να κοιταζω στα ματια τον αντρα της,αν ηξερα οτι πισω απ'την πλατη του τον πληγωνει κ τον προσβαλλει!!καλυτερα να μην ηξερα τιποτα,αλλα αν ηξερα σιγουρα θα της ελεγα τι πιστυεω γι'αυτη την πραξη της!!!οχι επικριτικα,αλλα δεν θα της χαιδευα κ τα αυτια!!!!

πριν 1 μηνα πηγα να δω την κολλητη μου στο νησι που μενει κ συζητησαμε κατι αναλογο!!!τη ρωτησα αν ποτε εκανε κατι με καποιον παντρεμενο η' αν ειχε εξωσυζυγικη σχεση τι θα περιμενε να της πω σαν φιλη της???κ ξερετε τι μου απαντησε???<<θα ηθελα να μου τα πεις ισα κ σταρατα,κ να με ριξεις αμα χρειαστει,να με κανεις να ντραπω για την πραξη μου κ οχι να με στηριξεις!!αμα με στηριξεις κ γινεις κατα καποιο τροπο συνενοχος στο λαθος μου,τοτε πια δεν θα σε θεωρουσα φιλη μου!!το θεμα ειναι να με βγαλεις απ'τον λακκο που χωθηκα,οχι να με κουκουλωνεις κ αλλο>>!!!!!συγκλονιστηκα απ'την απαντηση της!!!!

κ ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα!!φιλος δεν σημαινει οτι θα κατσεις να δικαιολογεις τον αλλον κ να τον κανει να νιωθει καλυτερα για καποιο λαθος,αλλα να τον σπρωχνεις,να του ανοιγεις τα ματια,να μην τον αφηνεις να σαπιζει κ αλλο στον βουρκο!!!εγω τουλαχιστον αυτο θα ζητουσα απ'την φιλη μου κ αυτη το ιδιο!!!ειμαι καλυμμενη!!!

δεν μπορεις να υποστηριξεις καποια που εχουν παρει τα μυαλα της αερα κ εχει κανει εξωσυζυγικη σχεση!!!ειναι πιστευω λογικο οτι θα της δειξεις το λαθος της κ το ποσο πληγωνει τον ανθρωπο της κ φυσικα τα παιδια της!!αν δεν θελει ν'ακουσει κακο του κεφαλιου της!!σε λιγα χρονια ομως θα δει τι εχασε κ θα θυμηθει οτι καποιος καποτε της τα ελεγε κ ας φαινοταν κακος στα ματια της!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλος δεν σημαινει οτι θα κατσεις να δικαιολογεις τον αλλον κ να τον κανει να νιωθει καλυτερα για καποιο λαθος' date='αλλα να τον σπρωχνεις,να του ανοιγεις τα ματια,να μην τον αφηνεις να σαπιζει κ αλλο στον βουρκο!!!εγω τουλαχιστον αυτο θα ζητουσα απ'την φιλη μου κ αυτη το ιδιο!!!ειμαι καλυμμενη!!!

δεν μπορεις να υποστηριξεις καποια που εχουν παρει τα μυαλα της αερα κ εχει κανει εξωσυζυγικη σχεση!!!ειναι πιστευω λογικο οτι θα της δειξεις το λαθος της κ το ποσο πληγωνει τον ανθρωπο της κ φυσικα τα παιδια της!!αν δεν θελει ν'ακουσει κακο του κεφαλιου της!!σε λιγα χρονια ομως θα δει τι εχασε κ θα θυμηθει οτι καποιος καποτε της τα ελεγε κ ας φαινοταν κακος στα ματια της!!![/quote']

 

Και που γνωρίζεις ότι έχουν πάρει τα μυαλά της αέρα??? Και ποιος είπε ότι με το να είσαι δίπλα στην φίλη σου σημάνει ότι την καλύπτεις κιόλας???

Δηλαδή η φίλη σου κάνει κάτι για τα το οποίο δεν συμφωνείς και της το λες και της το ξανά-λες με κουβέντες και ίσος μικρές συγκρούσεις και βλέπεις ότι δενννννννν τότε τι κάνεις????? Την παρατάς γιατί αυτό που κάνει δεν είναι της επιλογής σου ή δέχεσαι την επιλογή της (γιατί στο κάτω κάτω δικιά της ζωή, δικές τις οι επιλογές και τα λάθη και όλα) ?

Κάνεις δεν είπε να της κρατάει το «φανάρι» αλλά φίλος δεν σημάνει ότι εγώ έχω δίκιο και αν δεν συμμορφωθείς σε κάνω πέρα!!

Link to comment
Share on other sites

Και που γνωρίζεις ότι έχουν πάρει τα μυαλά της αέρα??? Και ποιος είπε ότι με το να είσαι δίπλα στην φίλη σου σημάνει ότι την καλύπτεις κιόλας???

 

Δηλαδή η φίλη σου κάνει κάτι για τα το οποίο δεν συμφωνείς και της το λες και της το ξανά-λες με κουβέντες και ίσος μικρές συγκρούσεις και βλέπεις ότι δενννννννν τότε τι κάνεις????? Την παρατάς γιατί αυτό που κάνει δεν είναι της επιλογής σου ή δέχεσαι την επιλογή της (γιατί στο κάτω κάτω δικιά της ζωή, δικές τις οι επιλογές και τα λάθη και όλα) ?

 

Κάνεις δεν είπε να της κρατάει το «φανάρι» αλλά φίλος δεν σημάνει ότι εγώ έχω δίκιο και αν δεν συμμορφωθείς σε κάνω πέρα!!

 

 

ρανια μου προς θεου δεν εννοουσα να την παρατησεις τη φιλη σου κ να την κανεις στην ακρη!εννοουσα να της ανοιξεις τα ματια,να της πεις οτι κανει λαθος,κ ας σε κοιταζει στραβα μετα!!καποτε θα καταλαβει οτι απο αγαπη το εκανες!!φυσικα ειναι δικη της η ζωη κ κανει οτι επιλογες θελει,αλλα αυτο δεν μου στερει το να πω τη γνωμη μου!!θα ειμαι εκει φυσικα κ στα ευκολα κ στα δυσκολα,αλλα την γνωμη μου θα την ξερει ηδη!!!ουτε ενοοω οτι συνεχεια θα της κανω το μυαλο κουρκουτι κ θα την πρηζω!!απλα θα την συμβουλεψω απο αγαπη!!κ εννοειται οτι δεν περιμενω να με ακουσει κ να ακολουθησει τις συμβουλες μου,αλλα εγω σαν φιλη εχω το καθηκον να την προστατεψω!!εκεινη μετα κανει οτι θελει κ γω συνεχιζω να ειμαι διπλα της,χωρις φυσικα ν'αλλαξει η γνωμη μου!!!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω..ακομα κ να πεις οτι δεν συμφωνεις,τι νοημα εχει;δεν το ειπε για να συμφωνησεις αλλα για να μοιραστει κατι.νομιζω οτι το να καταλαβεις τι νιωθει φτανει.χωρις σχολια

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι δύσκολα θέματα. Θα συμφωνήσω με τη Ράνια 36. Οι φίλοι δεν είναι μόνο για τις καλές, ευτυχισμένες, ευχάριστες στιγμές. Είναι ΚΥΡΙΩΣ για τα δύσκολα. Εκεί θα σε στηρίξουν, θα σε ακούσουν, θα σε συμβουλεύσουν. Κάπου κάποια κοπέλα αναφέρει οτι θα πληγώσει το σύζυγο και τα παιδάκια της. Οκ. Για την ίδια ρώτησε κανείς? Μπορεί να είναι απλώς ενθουσιασμός. Κι αν δεν είναι όμως? Η κοπέλα προφανώς περνά δύσκολη φάση και δίπλα της χρειάζεται ανθρώπους που την αγαπούν και που θέλουν το καλό της.

Η γνώμη μου είναι πως με το να την απομακρύνεις, ή να της πεις πως δεν θέλεις να ξέρεις τι συμβαίνει, αυτόματα σβήνεις απο φίλη της (εγώ τουλάχιστον θα απαγοητευόμουν αν η κολλητή και κουμπάρα μου σε κάτι ανάλογο μου έλεγε να το κρατήσω για μένα). Θα έλεγα λοιπόν πως χρειάζεται συζήτηση χωρίς επικριτικό ύφος (ακόμα κι αν δεν συμφωνείς μαζί της). Ο δρόμος της είναι δύσκολος αλλά είναι η ζωή της!!!

Για μένα το δικό σου δύσκολο ζήτημα είναι πως θα χειριστείς το θέμα με τον κουμπάρο κι αυτό θα εξαρτηθεί φαντάζομαι πολύ απο το τι σχέσεις έχετε. Εκεί, ναι! θέλει ψάξιμο.....

an1cA57oSf-0010MjA2ZG98ODM3MTcxNzFqYXx0byB6b3V6b3VuaSBtb3UgbyBraXJpYWtvcyBlaW5h.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι δύσκολα θέματα. Θα συμφωνήσω με τη Ράνια 36. Οι φίλοι δεν είναι μόνο για τις καλές, ευτυχισμένες, ευχάριστες στιγμές. Είναι ΚΥΡΙΩΣ για τα δύσκολα. Εκεί θα σε στηρίξουν, θα σε ακούσουν, θα σε συμβουλεύσουν. Κάπου κάποια κοπέλα αναφέρει οτι θα πληγώσει το σύζυγο και τα παιδάκια της. Οκ. Για την ίδια ρώτησε κανείς? Μπορεί να είναι απλώς ενθουσιασμός. Κι αν δεν είναι όμως? Η κοπέλα προφανώς περνά δύσκολη φάση και δίπλα της χρειάζεται ανθρώπους που την αγαπούν και που θέλουν το καλό της.

Η γνώμη μου είναι πως με το να την απομακρύνεις, ή να της πεις πως δεν θέλεις να ξέρεις τι συμβαίνει, αυτόματα σβήνεις απο φίλη της (εγώ τουλάχιστον θα απαγοητευόμουν αν η κολλητή και κουμπάρα μου σε κάτι ανάλογο μου έλεγε να το κρατήσω για μένα). Θα έλεγα λοιπόν πως χρειάζεται συζήτηση χωρίς επικριτικό ύφος (ακόμα κι αν δεν συμφωνείς μαζί της). Ο δρόμος της είναι δύσκολος αλλά είναι η ζωή της!!!

Για μένα το δικό σου δύσκολο ζήτημα είναι πως θα χειριστείς το θέμα με τον κουμπάρο κι αυτό θα εξαρτηθεί φαντάζομαι πολύ απο το τι σχέσεις έχετε. Εκεί, ναι! θέλει ψάξιμο.....

 

 

χαζομανουλα μου εγω το ανεφερα αυτο πιο πανω...οτι με τη σταση της πληγωνει τους ανθρωπους της!!!ενταξει ανθρωποι ειμαστε κ κανουμε σφαλματα,μπορει να περναει δυσκολα κ η συγκεκριμρνη κοπελα η' να μην ειναι ευτυχισμενη κ στον νεο της φιλο μπορει να βρηκε οσα της ελειπαν,οσα δεν της εχουν δοθει,οσα την κανουν πραγματικα ευτυχισμενη!!αλλα πληγωνει τους δικους της κ προσβαλλει τον αντρα της!!!αυτο το συγκεκριμενο εγω προσωπικα θα το ελεγα στη φιλη μου!!!εχει καθε δικαιωμα να επιλεξει τη ζωη της,αλλα ας το πει στον αντρα της,ας βαλει μπρος καποιες διαδικασιες,οχι να κυκλοφορει ο ανθρωπος κ να τον δειχνουν με το δαχτυλο!θες να κανεις αλλη σχεση??βαρεθηκες τον γαμο σου??κουραστηκες???φυγε αξιοπρεπεστατα κ ξεκινα νεα ζωη!!οσο κακος κ να ειναι ο αλλος δεν του αξιζει αυτο!!συγνωμη κιολας βρε κοριστια αν φαινομαι αποτομη,δεν το θελω πραγματικα,αλλα δεν θα μπορουσα να κρυψω αυτες τις αποψεις απ'την δικη μου φιλη!!!δεν δικαιολογω καθολου την απιστια......αμα θες να κανεις κατι η' εχεις βρει καποιον ανθουσιασμο καπου αλλου πες το κ συνεχισε τον δρομο που εχεις διαλεξει!!!μην ντροπιαζεις ετσι τον ανθρωπο σου!!!!δεν θα ηθελα να μου το κανουν κ δεν θα ηθελα να το κανω!!!συγνωμη κ παλι αν ακουγομαι καπως!!:oops:

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι δύσκολα θέματα. Θα συμφωνήσω με τη Ράνια 36. Οι φίλοι δεν είναι μόνο για τις καλές, ευτυχισμένες, ευχάριστες στιγμές. Είναι ΚΥΡΙΩΣ για τα δύσκολα. Εκεί θα σε στηρίξουν, θα σε ακούσουν, θα σε συμβουλεύσουν. Κάπου κάποια κοπέλα αναφέρει οτι θα πληγώσει το σύζυγο και τα παιδάκια της. Οκ. Για την ίδια ρώτησε κανείς? Μπορεί να είναι απλώς ενθουσιασμός. Κι αν δεν είναι όμως? Η κοπέλα προφανώς περνά δύσκολη φάση και δίπλα της χρειάζεται ανθρώπους που την αγαπούν και που θέλουν το καλό της.

Η γνώμη μου είναι πως με το να την απομακρύνεις, ή να της πεις πως δεν θέλεις να ξέρεις τι συμβαίνει, αυτόματα σβήνεις απο φίλη της (εγώ τουλάχιστον θα απαγοητευόμουν αν η κολλητή και κουμπάρα μου σε κάτι ανάλογο μου έλεγε να το κρατήσω για μένα). Θα έλεγα λοιπόν πως χρειάζεται συζήτηση χωρίς επικριτικό ύφος (ακόμα κι αν δεν συμφωνείς μαζί της). Ο δρόμος της είναι δύσκολος αλλά είναι η ζωή της!!!

Για μένα το δικό σου δύσκολο ζήτημα είναι πως θα χειριστείς το θέμα με τον κουμπάρο κι αυτό θα εξαρτηθεί φαντάζομαι πολύ απο το τι σχέσεις έχετε. Εκεί, ναι! θέλει ψάξιμο.....

 

 

Συμφωνω 1000%!!!!

Link to comment
Share on other sites

οποτε ακουω για τετοιες ιστοριες αμεσως σκεφτομαι οτι τετοιες καταστασεις εγκυμονουν ποικιλους κινδυνους !!!

υπαρχει το παθος ,ο ερωτας το καλυτερο σεξ κοκ απο τη μια κ απο την αλλη πλευρα της ζυγαριας υπαρχει ο κινδυνος για καποιο νοσημα , εγκυμοσυνη , παραμεληση των παιδιων της ,να μαθευτει να φαει ξυλο κοκ κ απο εδω ...

 

εφοσον ειναι παντρεμενη ενα ζυγισμα σωστο οφειλει να το κανει .

 

εφοσον ειστε φιλες καθηστε και ζυγιστε τα μαζι .

 

 

 

καλη τυχη θα χρειαστει .

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι πως με το να την απομακρύνεις, ή να της πεις πως δεν θέλεις να ξέρεις τι συμβαίνει, αυτόματα σβήνεις απο φίλη της (εγώ τουλάχιστον θα απαγοητευόμουν αν η κολλητή και κουμπάρα μου σε κάτι ανάλογο μου έλεγε να το κρατήσω για μένα).

Για μένα το δικό σου δύσκολο ζήτημα είναι πως θα χειριστείς το θέμα με τον κουμπάρο κι αυτό θα εξαρτηθεί φαντάζομαι πολύ απο το τι σχέσεις έχετε. Εκεί, ναι! θέλει ψάξιμο.....

Λες κι εσύ όπως και άλλες κοπέλες να μην την απομακρύνει. ΟΚ, κανεις δεν είπε να τη ρίξουμε στην πυρά αλλά εκ των πραγμάτων θα απομακρυνθούν οι 2 τους εφόσον έχουν αντίθετες απόψεις. Ήδη η φίλη "στράβωσε" όταν άκουσε τα αρνητικά σχόλια και πιστεύω ότι πρώτη εκείνη θα απομακρυνθεί από μόνη της αφού είδε ότι δεν έχει σύμμαχο (έτσι το βλεπει εκείνη τουλάχιστον).

Το θέμα του κουμπάρου ειδικά αν είναι φίλος είναι τεράστιο προβλημα από μονο του. Θα έπρεπε η κοπέλα να το καταλάβει αυτό και μην έλεγε εξαρχής τίποτα σε κανέναν. Τώρα τι κατάφερε; Απολύτως τίποτα! Ψυχράνθηκε με τη φίλη της και της πρόσθεσε και ένα δίλημμα να έχει να παιδεύεται.

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καταρχήν σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας,δυστυχώς τα πραγματα πήρα άσχημη τροπη γιατι ο αντρας της την είχε ψιλιαστεί και τη παρακολουθησε οποτε και την είδε!!!!!!Της μίλησε πολύ ήρεμα και της είπε ότι δε ξέρει τι θα κανει και ότι σκεφτεται να φύγει απο το σπίτι.Εκεινη είναι πολύ χαλια γιατί δεν ήθελε να χαλασει το σπτι της απλά δε μπορουσε και να διακοψει νωρίτερα.Τα πραγματα ειναι πολύ δυσκολα.Εγω για μια ακομα δεν ήξερα τι να της πω.Το μονο που της ειπα ειναι εννοειται να κοψει απο τον αλλο και να προσπαθησει να δειξει στον αντρα της ότι καταλαβε το λαθος της το μετανιωσε και να μη τον πιεσει για τιποτα.Σιγουρα αν αποφασισει να μη χωρισουν θα του παρει καιρο μεχρι να ξανακερδισει την εμπιστοσυνη που της είχε.

Εγω τοσο καιρο που το ήξερα δεν είχα πει τιποτα στον αντρα μου γιατι μου το ειχε ζητησει εκεινη και δεν ηθελα να τον φερω και εκεινο σε δυσκολη θεση αλλά εχτες που εμαθα τις εξελιξεις δε μπορουσα να το κρυβω αλλο και του το ειπα.Εκεινος μου ειπε να μην ανακατευτω και να αφησω να κανουν ότινομιζουν γιατι δεν ειμαστε εμεις στο σπιτι τους και δε ξερουμε τι γινεται.Το μονο που με νοιαζει αυτη τη στιγμη ειναι τα παιδια και ειδικά το κοριτσακι τους που το εχω βαφτισει και το ποναω πολυ περισοτερο!!!!Δε θελω να στεναχωρηθουν και ειδικα τωρα που ερχονται γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

για την mybabygirl

δυσκολη περιπτωση και αυτη..δεν θελω να σε απογοητευσω μακαρι να τα ξαναβρουν αλλα το γυαλι αν σπασει δυσκολο να ξανακολλησει και να γινει οπωσ πριν..το εχω περασει και εγω με τον πρωην συζυγο μου.(εκεινοσ εκανε την απιστια)αλλα για να την κανει καπου εφταιγα και εγω ..δεν φταιει μονο ο ενασ το ξερουμε αυτο πια ολοι μασ.απλα να τουσ συμβουλευσεισ να μην ειναι μπροστα τα παιδια τουσ σε συζυτησεισ και πληγωθουν και να αφησουν το χρονο να κυλησει με ηρεμια οσο μπορουν για να παρουν και τισ σωστεσ αποφασεισ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...