Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΙΣΤΙΑ


mybabygirl

Recommended Posts

Δε χάλασε ο κόσμος που δε θα κάνουμε παρέα.....χαλασμένος ήταν.......

ο καθένας βάζει στάνταρτς και προχωράει....όσο τα χαμηλώνει τόσο χαλάει τον κόσμο.....

Αλλά πάλι όχι....κατά τη γνώμη σου εγώ τον χαλάω...που δεν ανέχομαι τέτοιες πράξεις......ντάξει......

 

Δεν ειναι θεμα στανταρτς.....

ειναι θεμα να ειμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ.....οχι κριτες....

 

Ειναι πολυ λυπηρο να ζουμε σε μια κοινωνια που ολοι πιστευουν οτι ειναι καλυτεροι απο τον διπλανο τους....και οτι εχουν το αλαθητο...σαν τον Παπα ενα πραγμα..χαχαχα

 

Κριμα πολυ κριμα....

 

Ειμαστε ανθρωποι και ακριβως για αυτο κανουμε λαθη...

οχι δεν εχω κερατωθει (απο οσο ξερω δηλαδη :rolleyes:) και ουτε και εχω κερατωσει....αλλα αυτο δεν με κανει καλυτερο ανθρωπο απο εσενα ή την διπλανη μου που μπορει και να το εχει κανει....

Για μενα μετρανε οι λογοι που οδηγησαν εναν συνανθρωπο μου σε αυτη την κινηση....δεν μετραει μονο η κινηση...

 

Αλλα αυτα δεν μετρανε σε ανθρωπους σαν εσενα που ακυρωνουν τον διπλανο τους επειδη εκαναν ενα λαθος...

το οποιοδηποτε λαθος...δεν εχει σχεση ποιο....

 

Και επαναλαμβανω......εξω απο το χορο πολλα λεμε....

Να σας δω αν σας κερατωσουν.....ή αν πεσετε στο ποινικο αδικημα να το κανετε τι θα λετε....

 

Εκει θελω να σας δω.....

Τωρα καλα...χαιρω πολυ χαιροπουλος...

 

Φιλικα παντα..χωρις κριτικη...και χωρις παρωπιδες...

Καλαμαρακι

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο

γιατί το έχουμε κουράσει το θέμα:

 

Γιατί πρέπει κάποιος

που διαφωνεί με την στάση ενός άλλου ανθρώπου

 

να θεωρείται οτι "κρίνει" ??

 

Τι "πιπίλα" είναι αυτή πια!!!

 

Δεν το έχω καταλάβει αυτό!!!!!!!!!!!!!

 

Δηλαδή εγώ πρέπει να πω στη κοπελιά

 

"ΜΠΡΑΒΟ-ΕΥΓΕ που κερατώνεις τον άντρα σου

και εις ανώτερα!"

 

γιατί αλλιώς θα φανεί οτι την κρίνω???

 

Έλα Παναγία μου!......:roll:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο

γιατί το έχουμε κουράσει το θέμα:

 

Γιατί πρέπει κάποιος

που διαφωνεί με την στάση ενός άλλου ανθρώπου

 

να θεωρείται οτι "κρίνει" ??

 

Τι "πιπίλα" είναι αυτή πια!!!

 

Δεν το έχω καταλάβει αυτό!!!!!!!!!!!!!

 

Δηλαδή εγώ πρέπει να πω στη κοπελιά

 

"ΜΠΡΑΒΟ-ΕΥΓΕ που κερατώνεις τον άντρα σου

και εις ανώτερα!"

 

γιατί αλλιώς θα φανεί οτι την κρίνω???

 

Έλα Παναγία μου!......:roll:

 

Γιατι οταν καποιος κανει τοοοοοσο βαρυγδουπες δηλώσεις....και ειναι ακυρωτικος προς τους συνανθρωπους του δειχνει ατομο ακαμπτο ... ατομο που κρινει τους αλλους....

Γιατι σε ενοχλει? Αφου αυτο κανουν τετοια ατομα....Κρινουν...κατακρινουν...

Δεν ακουει....δεν αφουγκραζετε...

 

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν η κοπέλα που άνοιξε το θέμα δεν ζήτησε τη γνώμη μας για την φίλη της...

 

μας ρώτησε πώς να συμπεριφερθεί εκείνη απέναντι στην φίλη της ...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν καποιος κανει τοοοοοσο βαρυγδουπες δηλώσεις....και ειναι ακυρωτικος προς τους συνανθρωπους του δειχνει ατομο ακαμπτο ... ατομο που κρινει τους αλλους....

Γιατι σε ενοχλει? Αφου αυτο κανουν τετοια ατομα....Κρινουν...κατακρινουν...

Δεν ακουει....δεν αφουγκραζετε...

 

Ελα βρε kalamaraki μου.....

 

....δεν πιστεύω οτι εαν τύχαινε στην κολλητή μας φίλη

να την "ακυρώναμε" και να την "κρεμάγαμε".

 

Οσο και να μην συμφωνούσαμε με την στάση της!

 

off : γιατί έβγαλες τη λίστα με τα βιολογικά? :-(:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις όμως έτσι!

 

Πόσες ξεμυαλίζονται και φεύγουν με τον γκόμενο

και ρίχνουν μαύρη πέτρα πίσω!!.........

 

Εγώ για αυτές τις γυναίκες μιλάω...:?

 

 

 

Αυτες οι γυναίκες δεν είναι απαραίτητο να ήταν καλές μάνες προ γκόμενου κ μετά γκομενου να εξαφανιστηκαν απο την ζωη των παιδιών τους! Μπορει εξαρχης να μην ηταν σωστες μάνες!

Συμφωνω με το Αερικό για το οτι κάνω εγω στο κρεβάτι μου δεν αφορά τα παιδια μου, αρκεί βεβαια να μην γινομαι ο περιγελος της κοινωνιας. Ξερω μια περιπτωση στην πολη μου,που βεβαια την ξέρουν ολοι οι κατοικοι της, η οποια γυναικα εχει 2 παιδια κ παρακαλάει οποιον βρει για να της κάτσει. Χαμπαρι την εχει πάρει κ ο αντρας της αλλα δεν κανει τπτ! Ειχε πάει κάποιος γνωστος μου να ψωνίσει απο το μαγαζι της κ της λέει "Θελω 2 κιλά πατάτες" ," Αχ εγω θα σας στις βάλω...εσεις τι θα μου βάλετε?":mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Αυτες ξεφτιλιζουν την εννοια της γυναικας, της μάνας κ τέλος της συζυγου!

Link to comment
Share on other sites

φφφφ.... γιατι ποτε σε ενα πιο φλογερο θεμα δε μπορουμε να πουμε απλα τις αποψεις μας και παντα γινετε μπαχαλο? πολεμος λεμεεεε. κανονικα.μπλεξαμε την συντροφικοτητα τις ηθικες μας τη μητροτητα ολα μαζι αχταρμα! τεσπα. εν τωμεταξυ δε διαβασα εδω και καποιες σελιδες τιποτα για το θεμα της κοπελας. προσωπικα ζητω συγγνωμη γιατι και γω επεσα στην παγιδα και μιλουσα για αλλα... υπαρχει κανενα νεο με τη φιλη της??

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα στανταρτς.....

ειναι θεμα να ειμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ.....οχι κριτες....

 

Ειναι πολυ λυπηρο να ζουμε σε μια κοινωνια που ολοι πιστευουν οτι ειναι καλυτεροι απο τον διπλανο τους....και οτι εχουν το αλαθητο...σαν τον Παπα ενα πραγμα..χαχαχα

 

Κριμα πολυ κριμα....

 

Ειμαστε ανθρωποι και ακριβως για αυτο κανουμε λαθη...

οχι δεν εχω κερατωθει (απο οσο ξερω δηλαδη :rolleyes:) και ουτε και εχω κερατωσει....αλλα αυτο δεν με κανει καλυτερο ανθρωπο απο εσενα ή την διπλανη μου που μπορει και να το εχει κανει....

Για μενα μετρανε οι λογοι που οδηγησαν εναν συνανθρωπο μου σε αυτη την κινηση....δεν μετραει μονο η κινηση...

 

Αλλα αυτα δεν μετρανε σε ανθρωπους σαν εσενα που ακυρωνουν τον διπλανο τους επειδη εκαναν ενα λαθος...

το οποιοδηποτε λαθος...δεν εχει σχεση ποιο....

 

Και επαναλαμβανω......εξω απο το χορο πολλα λεμε....

Να σας δω αν σας κερατωσουν.....ή αν πεσετε στο ποινικο αδικημα να το κανετε τι θα λετε....

 

Εκει θελω να σας δω.....

Τωρα καλα...χαιρω πολυ χαιροπουλος...

 

Φιλικα παντα..χωρις κριτικη...και χωρις παρωπιδες...

Καλαμαρακι

 

off topic και με καθε καλη διαθεση Καλαμαρι μου κρατωντας μονο αυτο απο οσα εγραψες, στο παραπανω ποστ κανεις ακριβως αυτο. Κρινεις το σουσαμι. Ο καθενας κρινει με βαση τον εαυτο του. Και το οτι εχει διαφορετικη αποψη δεν τον κανει 'καπως'. Τον κανει απλα διαφορετικο απο εσενα. Δεξου λοιπον την δικη του αποψη......και μην κρινεις ουτε εσυ.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

off topic και με καθε καλη διαθεση Καλαμαρι μου κρατωντας μονο αυτο απο οσα εγραψες, στο παραπανω ποστ κανεις ακριβως αυτο. Κρινεις το σουσαμι. Ο καθενας κρινει με βαση τον εαυτο του. Και το οτι εχει διαφορετικη αποψη δεν τον κανει 'καπως'. Τον κανει απλα διαφορετικο απο εσενα. Δεξου λοιπον την δικη του αποψη......και μην κρινεις ουτε εσυ.....

 

 

Καλα....δεν λεω τιποτα αλλο οποιος καταλαβε καταλαβε...ειπα και το ξαναλεω....

 

κριμα πολυ κριμα που υπαρχουν γυρω μου ανθρωποι που δεν δινουν ευκαιριες στους συνανθρωπους τους....και τους ακυρώνουν ετσι... με το καθε λαθος...συγνωμη ποινικο αδικημα ηθελα να γραψω...:mrgreen:

 

γιατι αν το συνεχισω δεν θα βγαλουμε ακρη...

Αλλα δεν εχει καμια σχεση αυτο που λεω εγω....με αυτα που λενε οι γυρω μου..

Και δεν μιλαμε για την διαφορετικη αποψη....μιλαμε να εχουμε ανθρωπια...να δεχομαστε τους γυρω μας με τα λαθη τους......Αλλωστε οπως ειπωθηκε...Μαναδες ειμαστε...αν δεν ειματε εμεις ποιο μαλακες ποιος θα ειναι?

Αλλα ξεχασα στην Ελλαδα του 2010 οι μανάδες ειναι ιερα προσωπα, ειναι θεοι, λαθοι δεν κανουν....οχι οχι και αν κανουν θεος φυλάξη να τις λιθοβολήσουμε...

 

 

Ο αλάθητος και ο τέλειος....να ριξει πρωτος πετρα!!:mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μισοοοοο μισοοοο παω να κοιμήσω , βρες την παρε ποζα στησου

και

 

επιστρεφωωωωωωωωωωωωωωωωω!

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Μαναδες ειμαστε...αν δεν ειματε εμεις ποιο μαλακες ποιος θα ειναι?

 

Δεν βάζεις και τόνους και έχω θέμα τώρα :lol: Που τον βάζεις... τον τόνο; :rolleyes:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

μα κι εγώ εκεί τον διάβασα :lol: γι' αυτό έχω θέμα :lol: ενίσταμαι κύριε πρόεδρε :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μονογαμια, ως μορφη σεξουαλικης σχεσης, εμφανιστηκε οταν αλλαξε μορφη η οικογενεια και απο οικογενεια-φυλη, εγινε οικογενεια-ζευγαρι-παιδια. Ο λογος που εγινε η μεταβαση αυτη ηταν καθαρα οικονομικος και για να ισχυροποιηθουν οι οικογενειες, μεσα απο την κατοχυρωση της περιουσιας. Δλδ, αν μια γυναικα ειχε δυο αντρες και οι δυο αυτοι ανδρες θα ειχαν δικαιωματα επι της γης (κυριως η περιουσια ηταν γη) που της ανηκε.

Φυσικα, για τον ανδρα δεν υπηρχε τετοιο θεμα, μιας και ο ανδρας ηταν ελευθερος να εχει σεξουαλικες σχεσεις με περισσοτερες γυναικες. Την περιουσια του την διαχειριζοταν ο ιδιος και δεν ειχαν οι γυναικες δικαιωματα επι αυτης. Μαλιστα, ο Βοναπαρτης ειχε θεσπισει και νομο (?) με βαση τον οποιο μπορουσε να εχει παλλακιδες, με την προυποθεση να μην τις φερνει στο σπιτι. Μια αλλη αποψη, λεει οτι η γυναικα επρεπε να ειναι πιστη, για να "εξασφαλιζεται" η πατροτητα των παιδιων. Παλι ομως γυρναει στο περιουσιακο αυτο. Δλδ, αν τα παιδια ηταν "σιγουρο" πως ειναι του συζυγου, η περιουσια δεν εφευγε εκτος οικογενειας. Καταλοιπα αυτης της διακρισης, εστω και μονο σε επιπεδο νοοτροπιας, υπαρχουν μεχρι σημερα. Πολλες φορες εχουμε ακουσει να λενε οτι ο ανδρας ειναι ανδρας κλπ κλπ.

 

Ολα αυτα τα αναφερω για να καταδειξω οτι η εννοια της μονογαμιας ειναι εναντια στη φυση του ανθρωπου και εχει προκυψει μεσα απο το οικονομικο συμφερον (οπως αυτο οριζοταν σε καθε κοινωνια).

 

Ωραια ολα αυτα...αλλα στην πραξη, τι γινεται?

 

Προσωπικα πιστευω οτι οταν ο ενας απο τους δυο απιστει, ισχυει αυτο που λεμε "η μιση ντροπη δικη μου, η μιση δικη σου". (Φυσικα θα εξαιρεσω καποιες περιπτωσεις.....). Δε πιστευω οτι καποιος θα διακινδυνευσει την ωραια, ησυχη ζωη του, ετσι! Χωρις λογο! κατι φταιει...

θες του λειπει το σεξ? Θες ειναι παραμελημενος? Θες ειναι κουρασμενος? Θες....χιλια δυο θες! Παντως, κατι γινεται....

 

Ελατε κοριτσια....ας το παραδεχτουμε! Αν δεν υπηρχε αυτη η "απαγορευση", δε θα ειχαμε κι αλλους ερωτικους συντροφους? Δε πιστευω να ισχυριζεται κανεις οτι δεν εχει ερωτικους συντροφους γιατι ειναι 1000% καλυμενος απο την υπαρχουσα σχεση! Ο,τι δεν εχει ρουτινιασει μετα απο 5,10,20 χρονια σχεσης? Ο,τι καποια πραγματα θεωρουνται καπως δεδομενα και εχουν χασει το ενδιαφερον τους? Οτι τα ερωτικα σεναρια ειναι λιγο πολυ ξαναζεσταμενες σουπες?

 

Οποτε, μου φαινεται πολυ λογικο καποια στιγμη, καποια αδυναμη αν θελετε στιγμη, να γινει κατι τετοιο. Ειτε απο τη πλευρα μας, ειτε απο τη πλευρα του συντροφου μας.

Το κρισιμο ερωτημα ειναι τι κανουμε? Πως το αντιμετωπιζουμε? Εκει θα κριθει και η σχεση ..... Crash test!

 

Και για να τελειωνω (γιατι σας επρηξα!) θα πω κατι που εχει γραψει ο Σ. Κουγιουμτζης....

 

...Ετσι ειν' οι ανθρωποι,

οσο αμαρτωλοι κι ωραιοι

τοσο ανθρωποι.....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Δε πιστευω να ισχυριζεται κανεις οτι δεν εχει ερωτικους συντροφους γιατι ειναι 1000% καλυμενος απο την υπαρχουσα σχεση!

 

Ο,τι δεν εχει ρουτινιασει μετα απο 5,10,20 χρονια σχεσης?

 

Ο,τι καποια πραγματα θεωρουνται καπως δεδομενα και εχουν χασει το ενδιαφερον τους? Οτι τα ερωτικα σεναρια ειναι λιγο πολυ ξαναζεσταμενες σουπες?

 

Οποτε, μου φαινεται πολυ λογικο καποια στιγμη, καποια αδυναμη αν θελετε στιγμη, να γινει κατι τετοιο. Ειτε απο τη πλευρα μας, ειτε απο τη πλευρα του συντροφου μας.

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

Ι beg your pardon!!!!!!!!!!!!??????.........

Excuse me!!!!!!!!!!??????......

 

Mε τον άντρα μου είμαστε μαζί απο το σχολείο......

σύνολο 18 χρόνια σχέσης!!

 

Και δεν έχω ξενο-κοιτάξει!!!!!

 

ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΞΑΙΡΕΣΗ?????????!!!!!!!!......

 

OΥΑΟΥ!!!!!!!!!!

 

Εκτός εαν τελικά έχω εγώ το πρόβλημα........

 

Nα αρχίσω να ανησυχώ??????????????

 

Το κρισιμο ερωτημα ειναι τι κανουμε? Πως το αντιμετωπιζουμε? Εκει θα κριθει και η σχεση ..... Crash test!

 

Eαν ανακαλύψω οτι ο άντρας μου με απατάει.....

....θα είμαι πολύ ψύχραιμη:

 

θα τον ευνουχίσω!!!!

Link to comment
Share on other sites

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

Ι beg your pardon!!!!!!!!!!!!??????.........

Excuse me!!!!!!!!!!??????......

 

Mε τον άντρα μου είμαστε μαζί απο το σχολείο......

σύνολο 18 χρόνια σχέσης!!

 

Και δεν έχω ξενο-κοιτάξει!!!!!

 

ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΞΑΙΡΕΣΗ?????????!!!!!!!!......

 

OΥΑΟΥ!!!!!!!!!!

 

Εκτός εαν τελικά έχω εγώ το πρόβλημα........

 

Nα αρχίσω να ανησυχώ??????????????

 

Και ποιος ειπε κατι τετοιο? αυτο το ερωτημα εβαλα εγω? εγω απλα ρωτησα (τελειως ρητορικα γιατι την απαντηση τη θεωρω δεδομενη, οσο κι αν θελουμε να κρυφτουμε πισω απο το δακτυλο μας): Ο,τι δεν εχει ρουτινιασει μετα απο 5,10,20 χρονια σχεσης? Ο,τι καποια πραγματα θεωρουνται καπως δεδομενα και εχουν χασει το ενδιαφερον τους? Οτι τα ερωτικα σεναρια ειναι λιγο πολυ ξαναζεσταμενες σουπες? Τι σε σοκαρει τοσο πολυ σε αυτη την ερωτηση?

 

 

 

Eαν ανακαλύψω οτι ο άντρας μου με απατάει.....

....θα είμαι πολύ ψύχραιμη:

 

θα τον ευνουχήσω!!!!

 

Αλλο αυτο soevan07. Οι σκεψεις που κανω ειναι προς προβληματισμο και οχι για να θιξουν την σχεση και την τιμιοτητα του καθενος μας(γι' αυτο δε θα πρεπει να σε σοκαρει τοσο το ποστ μου). Εγω εναν προβληματισμο εβαλα πριν χωρισουμε, αφορισουμε, ευνουχισουμε (και κατ' αντιστοιχια, πριν μας χωρισουν, μας αφορισουν, μας ευνουχισουν) να σκεφτουμε 5 πραγματα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις και τόνους και έχω θέμα τώρα :lol: Που τον βάζεις... τον τόνο; :rolleyes:

 

Εγω διαβασα με τον τονο στο λά! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

μα κι εγώ εκεί τον διάβασα :lol: γι' αυτό έχω θέμα :lol: ενίσταμαι κύριε πρόεδρε :lol:

 

Ζητω ταπεινα συγνωμη....κυριες του ακροατηριου χαχαχαχα

εννοούσα Μαλακές...............χοχοχο

 

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος ειπε κατι τετοιο? αυτο το ερωτημα εβαλα εγω? εγω απλα ρωτησα (τελειως ρητορικα γιατι την απαντηση τη θεωρω δεδομενη, οσο κι αν θελουμε να κρυφτουμε πισω απο το δακτυλο μας): Ο,τι δεν εχει ρουτινιασει μετα απο 5,10,20 χρονια σχεσης? Ο,τι καποια πραγματα θεωρουνται καπως δεδομενα και εχουν χασει το ενδιαφερον τους? Οτι τα ερωτικα σεναρια ειναι λιγο πολυ ξαναζεσταμενες σουπες? Τι σε σοκαρει τοσο πολυ σε αυτη την ερωτηση?

 

Οι σκεψεις που κανω ειναι προς προβληματισμο και οχι για να θιξουν την σχεση και την τιμιοτητα του καθενος μας(γι' αυτο δε θα πρεπει να σε σοκαρει τοσο το ποστ μου). Εγω εναν προβληματισμο εβαλα πριν χωρισουμε, αφορισουμε, ευνουχισουμε (και κατ' αντιστοιχια, πριν μας χωρισουν, μας αφορισουν, μας ευνουχισουν) να σκεφτουμε 5 πραγματα.

 

 

Very well said......:mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι σε ένα θέμα όπως είναι ο έρωτας δεν πρέπει να έχουμε ποτέ απόλυτες απόψεις. Η ιστορία έχει δείξει ότι οι άνθρωποι μπορούν να φτάσουν σε ακραία σημεία όταν είναι ερωτευμένοι και είναι κάτι που μπορεί να σε χτυπήσει εκεί που δεν το περιμένεις και εκεί που δεν το θέλεις επίσης. Πάντα είμαι προετοιμασμένη να ακούσω για απιστία από τον άντρα μου και φυσικά δεν θα τρελαθώ!...και επίσης όταν περνάμε κρίση γάμου στο μυαλό μου μπαίνουν και παλιές σχέσεις. Όταν φυσικά ξεπεράσαμε την κρίση μου έφυγαν και τα μαύρα σύννεφα...αλλά νομίζω είναι κάτι φυσιολογικό. Πιστεύω επίσης ότι μερικές γυναίκες όταν γίνουν μάνες αφήνονται εντελώς σ'αυτό το κομμάτι της θηλυκότητας αλλά κατ εμέ δεν είναι σωστό. Για την δική μου σχέση το να μην με θεωρεί δεδομένη και να μην τον θεωρώ δεδομένο είναι κάτι καλό και μας κρατάει σε ενδιαφέρον.

Τώρα για το αν θα απιστούσα δεν μπορώ να ξέρω όπως δεν μπορώ να απαντήσω σε καμία ερώτηση με το αν μπροστά. Πολλά αλλάζουν στη ζωή μας. Επίσης δεν μπορώ να κρίνω κάποιον που το έχει κάνει...εκτός κι αν ήταν και πριν το γάμο έτσι και η κυρία γκαβώθηκε μην χάσει το κελεπούρι ή νόμιζε ότι θα άλλαζε ο δον ζουάν...ναι εκεί θα πω "καλά βρε κοπέλα μου ή αγόρι μου αφού ήξερες ότι είναι έτσι γιατί τον/την παντρεύτηκες".

Αυτό που δεν μου αρέσει και δεν μπορώ είναι να εγκαταλείψω το παιδί μου για έναν άντρα.

Link to comment
Share on other sites

εγω απλα ρωτησα (τελειως ρητορικα γιατι την απαντηση τη θεωρω δεδομενη, οσο κι αν θελουμε να κρυφτουμε πισω απο το δακτυλο μας): Ο,τι δεν εχει ρουτινιασει μετα απο 5,10,20 χρονια σχεσης? Ο,τι καποια πραγματα θεωρουνται καπως δεδομενα και εχουν χασει το ενδιαφερον τους? Οτι τα ερωτικα σεναρια ειναι λιγο πολυ ξαναζεσταμενες σουπες? Τι σε σοκαρει τοσο πολυ σε αυτη την ερωτηση?
΄

 

Οπότε οι περισσότερες μακροχρόνιες σχέσεις

είναι καταδικασμένες

λόγω ρουτίνας, λόγω χάσιμου ενδιαφέροντος

λόγω κρύας σούπας κλπ....

 

...μάλιστα....

 

Αλλο αυτο soevan07. Οι σκεψεις που κανω ειναι προς προβληματισμο και οχι για να θιξουν την σχεση και την τιμιοτητα του καθενος μας(γι' αυτο δε θα πρεπει να σε σοκαρει τοσο το ποστ μου). Εγω εναν προβληματισμο εβαλα πριν χωρισουμε, αφορισουμε, ευνουχισουμε (και κατ' αντιστοιχια, πριν μας χωρισουν, μας αφορισουν, μας ευνουχισουν) να σκεφτουμε 5 πραγματα.

 

Εγώ το "πρόβλημα" το αποδίδω

στον χαρακτήρα/ιδιοσυγκρασία του καθένα:

 

Στην αυτοεκτίμηση,

στην ανάγκη αυτοεπιβεβαίωσης που έχει ο καθένας

και στην ολιγάρκεια!

 

Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω!

 

Εγώ κι εσύ πχ. δεν χρειάστηκαμε στην ζωή μας 50 γκόμενους

για να νιώσουμε "καλά"

μας έφτασε ο ένας.

 

Αλλες, σου λένε:

καλά με έναν άντρα μόνο σε όλη σου τη ζωή;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...