Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΙΣΤΙΑ


mybabygirl

Recommended Posts

η μονογαμία δεν είναι μόνο σεξ με τον ίδιο άνθρωπο

 

είναι ο μοναδικός τρόπος για να αγαπηθείς και να αγαπήσεις δεν υπάρχει άλλος δρόμος (μέσα από τον πειραματισμό λόγου χάρι για να γνωρίσεις καλύτερα το άλλο φύλλο)

 

όσοι ισχυρίζονται πως έχουν αγαπήσει πολλούς άνδρες - γυναίκες δεν γνωρίζουν πως είναι αυτή η αίσθηση

αυτό που έλεγαν οι παλιότερες: το στήριγμά μου... ο κόσμος μου όλος... ό άνδρας μου/ γυναίκα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα όλης αυτης της συζήτησης.Εκτός του οτι έχει ξεφυγει εντελώς απο το αρχικό θέμα, κάποια άτομα τυλιγμένα στο παραμυθάκι που ζούν δεν εννοούν να καταλάβουν οτι δεν είναι όλοι τόσο κ$#@φαρδοι ωστε να βρούν με τη μια το κελεπούρι!το αν έχουν η όχι παιδιά δεν έχει να κάνει.απλώς δεν στάθηκαν τυχεροί η δεν είχαν σωστη κρίση ή απλά κάποτε ήθελαν άλλα πράγματα ενω τωρα άλλα...

Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να τους λιθοβολήσουμε!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άμα το '' 'χεις στο αίμα σου'' να απιστήσεις και τον ουρανό με τα άστρα να σου δώσει ο σύντροφός σου, θα τον κερατώσεις!

 

Με αυτό έρχεται να δέσει αυτό που λέω εγώ:

 

οτι έχει να κάνει με την ιδιοσυγκρασία του καθένα,

τον χαρακτήρα του, την ανάγκη για επιβεβαίωση,

την ολιγάρκεια........

Link to comment
Share on other sites

Άμα το '' 'χεις στο αίμα σου'' να απιστήσεις και τον ουρανό με τα άστρα να σου δώσει ο σύντροφός σου, θα τον κερατώσεις! (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα, γενικά μιλάω).

 

Το γενικότερα, δεν εννοώ απαραίτητα από ερωτικό σύντροφο και ήταν απάντηση για το Ρασπούτιν με γενικότερο νόημα ότι αν δεν πάρεις χαμπάρι το μάγκα που θέλει απλά να σε ρίξει, δεν θα πάρεις χαμπάρι ούτε τον "κολλητό σου" που σρε κάνει παρέα για να βγαίνει τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υ.Γ. ισότητα δεν υπάρχει

 

 

Πάει καιρός που συμφωνήσαμε εμείς οι δύο :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

κάποια άτομα τυλιγμένα στο παραμυθάκι που ζούν δεν εννοούν να καταλάβουν οτι δεν είναι όλοι τόσο κ$#@φαρδοι ωστε να βρούν με τη μια το κελεπούρι!το αν έχουν η όχι παιδιά δεν έχει να κάνει.απλώς δεν στάθηκαν τυχεροί η δεν είχαν σωστη κρίση ή απλά κάποτε ήθελαν άλλα πράγματα ενω τωρα άλλα...

Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να τους λιθοβολήσουμε!

 

 

Το να βρεις ένα κελεπούρι όπως το περιγράφεις, δεν είναι απλά κωλοφαρδία. Το ότι κάποιου του δίνεται ένα μάθημα στη ζωή και μαθαίνει και προσέχει, λέγεται γνώση και εμπειρία και όχι κωλοφαρδία.

 

Σκεφτόμαστε λίγο πριν φορέσουμε δακτυλίδι και ανταλλάξουμε "όρκους αιώνιας αγάπης" και κάνουμε και 1 & 2 & 3 & 4 παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δε κυριολεκτούσα! Ήταν μέσα σε εισαγωγικά η φράση.....:rolleyes:

Όλα είναι θέμα χαρακτήρα!!!!!

 

συνδυασμός χαρακτήρα και συγκυριών εγώ θα έλεγα....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το γενικότερα, δεν εννοώ απαραίτητα από ερωτικό σύντροφο και ήταν απάντηση για το Ρασπούτιν με γενικότερο νόημα ότι αν δεν πάρεις χαμπάρι το μάγκα που θέλει απλά να σε ρίξει, δεν θα πάρεις χαμπάρι ούτε τον "κολλητό σου" που σρε κάνει παρέα για να βγαίνει τζάμπα.

Κακό ήταν που το σχολίασα;:rolleyes:

Κατα τα άλλα ναι σωστά, συμφωνώ...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

ή απλά κάποτε ήθελαν άλλα πράγματα ενω τωρα άλλα...

 

Αυτό όσο κι αν φαίνεται "κουφό" συμβαίνει συχνότατα στην εποχή μας! Γιατί και τα δύο μέρη "αλλάζουν" και αν δεν αλλάζουν ταυτόχρονα και προς την ίδια κατεύθυνση... βράστα χαράλαμπε!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Κακό ήταν που το σχολίασα;:rolleyes:

Κατα τα άλλα ναι σωστά, συμφωνώ...

 

Όχι καλέ, μην σκας. Απλά το είπε και εξαφανίστηκε ο Ρας και ήθελα να διευκρινίσω μπας και απαντήσει.

 

Εσύ καλά έκανες.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμαστε λίγο πριν φορέσουμε δακτυλίδι και ανταλλάξουμε "όρκους αιώνιας αγάπης" και κάνουμε και 1 & 2 & 3 & 4 παιδιά!!

 

Aχ!!

Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη που έχω βρει τόσα άτομα να ΣΥΜΦΩΝΗΣΩΩΩΩΩ!!!!!!! :D :D (χε-χε!)

 

 

συνδυασμός χαρακτήρα και συγκυριών εγώ θα έλεγα....

 

Ναι, εντάξει......

Σωστό κι αυτό........εως ενός σημείου όμως!:?

Link to comment
Share on other sites

συνδυασμός χαρακτήρα και συγκυριών εγώ θα έλεγα....

Ναι, αλλά όχι πάντα....

Έχει να κάνει και με το πόσο επιρρεπής είναι κάποιος σε δύσκολες καταστάσεις....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά.......ας με απατήσει ο άντρας μου

και θα δεις τι "μάγκα" θα σου τον κάνω...

...με κομμένο το ............

 

 

 

Δεν είναι κακό μια γυναίκα να "ψάχνεται"

προ γάμου!

 

Το κακό είναι να "ψάχνεται" και να συνεχίζει να "ψάχνει"

ενώ είναι στον γάμο!!!

 

Εαν δεν σου κάνει ο γάμος σου....

....σχόλασέ τον!!!

 

Ναι βρε Σοεβαν...ειπαμε το σχολιο του θαυματακι άναφεροταν στους ανθρωπους που το κανουν εκτος γαμου....προ γαμου...

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όσο κι αν φαίνεται "κουφό" συμβαίνει συχνότατα στην εποχή μας! Γιατί και τα δύο μέρη "αλλάζουν" και αν δεν αλλάζουν ταυτόχρονα και προς την ίδια κατεύθυνση... βράστα χαράλαμπε!

 

Εμμ... Τρώγεται η αγάπη καλέ μου?? Φοριέται ο έρωτας?? Μας πηγαίνει βόλτα το πάθος?? Μας κανονίζει διακοπές η αγκαλιά??

Link to comment
Share on other sites

τι να κάνουμε..όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι....

 

και οι καταστάσεις που αντιμετωπίζει ο καθένας ακόμη περισσότερο....

 

Καθόλου κακό δεν είναι αυτό που λες culte!! Αυτό που έλεγα προηγουμένως είναι ότι δεν υπάρχει αγάπη χωρίς cash. Έλλειψη χρήματος σημαίνει αυτομάτως την ενεργοποίηση ενός μηχανισμού δημιουργίας προβλημάτων για το κάθε τι μέσα σε μια οικογένεια. Παλιότερα η φτώχια ή η ανέχεια ή οι δυσκολίες έδεναν τους ανθρώπους. Τώρα θα τους κάνουν να ψάξουν τρόπο αποφυγής των προβλημάτων και καλώς ή κακώς ένας τρόπος είναι η άλλη αγκαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Η ζωή συνήθως "τιμωρεί" ή τέλος πάντων "προσγειώνει" τους φανατικούς που λες που τα έχουν ολα σε ένα καζάνι και είναι απόλυτοι :D

 

η ζωή δεν είναι μια έννοια αφηρημένη.....εμείς τη φτιάχνουμε τη ζωή μας...

Μπορεί να μου τύχει μια αρρώστια γιατί είμαι άνθρωπος και δεν είναι όλα στο χέρι μου, αλλά το αν θα απατήσω ή όχι τον άντρα μου εξαρτάται καθαρά από μένα...δε θα τύχει...κι αφού εγώ είμαι τόσο απόλυτη σε αυτό το θέμα δε θα γίνει ποτέ........

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι λέω....είναι κάποια πράματα σε αυτή τη ζωή που έξαρτώνται αποκλειστικά από μας....

Link to comment
Share on other sites

Very very well said......:mrgreen:

 

για αυτο λεω....κρατηστε μικρο καλαθι....

ειμαστε ανθρωποι και λαθη κανουμε...ας μην αφοριζουμε τους γυρω μας οταν πεφτουν σε "ποινικά αδικήματα" οπως η απιστια....

 

"ποινικό αδίκημα" εσύ το ονόμασες....έγκλημα το είπα εγώ...κι αν το καλοσκεφτείς είναι ένα έγκλημα με παραπάνω από ένα θύματα....απάντησα παραπάνω για πιο λόγο μπορώ να είμαι βέβαιη ότι δε θα πέσω σε αυτό το "ποινικό αδίκημα"....και δεν είμαι μπέμπα για να μην ξέρω τι λέω....η μέχρι τώρα στάση μου στη ζωή και στις σχέσεις μου έδειξε πως το καλάθι μου μπορεί να είναι τόσο μεγάλο όσο και ο "φανατισμός" μου στο συγκεκριμένο θέμα....

Link to comment
Share on other sites

"ποινικό αδίκημα" εσύ το ονόμασες....έγκλημα το είπα εγώ...κι αν το καλοσκεφτείς είναι ένα έγκλημα με παραπάνω από ένα θύματα....απάντησα παραπάνω για πιο λόγο μπορώ να είμαι βέβαιη ότι δε θα πέσω σε αυτό το "ποινικό αδίκημα"....και δεν είμαι μπέμπα για να μην ξέρω τι λέω....η μέχρι τώρα στάση μου στη ζωή και στις σχέσεις μου έδειξε πως το καλάθι μου μπορεί να είναι τόσο μεγάλο όσο και ο "φανατισμός" μου στο συγκεκριμένο θέμα....

 

 

whatever......

 

οκ ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ........οτι πεις...:roll:

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...