Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις ποτέ όμως φυστίκι έτσι δεν είναι?????

 

οπότε καλύτερα μην χαρίσεις σε αγνώστους αν είναι να σε τρώνει οι σκέψεις.....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να ξερεις τι γινεται οταν ενα μελος παιρνει πραγματα που χαριζονται, μια φορα... ή δυο!!!!

 

αλλα ενα μελος να παιρνει ΟΤΙ υπαρχει.... ασχετα ρουχα, ασχετα πραγματα, ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.... και μαλιστα πολλες φορες το ιδιο αντικειμενο, πχ κουνια, λεω εγω τωρα!!!! δεν μπορεις να παρεις 10 κουνιες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν μπορεις να ξερεις τι γινεται οταν ενα μελος παιρνει πραγματα που χαριζονται, μια φορα... ή δυο!!!!

 

αλλα ενα μελος να παιρνει ΟΤΙ υπαρχει.... ασχετα ρουχα, ασχετα πραγματα, ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.... και μαλιστα πολλες φορες το ιδιο αντικειμενο, πχ κουνια, λεω εγω τωρα!!!! δεν μπορεις να παρεις 10 κουνιες!!!!!!!!

 

γίνεσαι "κακιά" τώρα και το ξέρεις.....

δεν έχει πάρει ποτέ 10 κούνιες....

 

τεσπα δικαιωμά σας...

 

και δικαίωμά μου και σε μένα όμως να χαρίσω 10 κούνιες στο ίδιο άτομο!!

ποιος θα μου το απαγορέψει? ο αντμιν??

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

γίνεσαι "κακιά" τώρα και το ξέρεις.....

δεν έχει πάρει ποτέ 10 κούνιες....

 

τεσπα δικαιωμά σας...

 

και δικαίωμά μου και σε μένα όμως να χαρίσω 10 κούνιες στο ίδιο άτομο!!

ποιος θα μου το απαγορέψει? ο αντμιν??

 

παραδειγμα ηταν... 10 κουνιες οχι... αλλο πραγμα στην ιδια ποσοτητα ναι...

 

και δεν μπορει κανεις να σου απαγορευσει να δωσεις οτι θελεις... εξ ου και δεν μπορει να γινει αναφορα σε αντμιν

Link to comment
Share on other sites

ουτε κουνιες ζηταω...παιχνιδια και ρουχα μονο.....δεν το θεωρω τραγικο..!!!ειμαστε ελευθεροι να γραφουμε οτι θελουμε.....!!!!!!μην ασχολειστε αν δεν σας ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

ουτε κουνιες ζηταω...παιχνιδια και ρουχα μονο.....δεν το θεωρω τραγικο..!!!ειμαστε ελευθεροι να γραφουμε οτι θελουμε.....!!!!!!μην ασχολειστε αν δεν σας ενδιαφερει

 

δεν αναφερόμαστε σε σένα...πραγματικά!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχει τύχει να χαρίσω πράγματα σε άτομο και να το δω απο κοντά αυτό το άτομο το οποίο μου φάνηκε μια χαρά. Απλά μετά προβληματίστηκα λίγο γιατί τα πράγματα που μου ζήτησε ήταν κοριτσίστικα αλλά και γιατί είδα εκ των υστέρων ότι ζητάει γενικώς και πολύ.

Εντάξει, μπορεί το κάθε άτομο να τα έχει ανάγκη ή να τα δίνει σε κάποιον που να τα έχει ανάγκη, ας μήν κρίνουμε. Δεν θέλω να πιστεύω κάτι το διαφορετικό, δεν τολμώ.

Εγώ τα έδωσα τα πράγματα με την καρδιά μου και απλά ελπίζω να πιάσουν τόπο, μην πεταχτούν γιατί είναι πράγματα του παιδιού μου που έχουν αγαπηθεί.

Link to comment
Share on other sites

παντως να ξερετε δεν ειμαι κακια ουτε το κανω για μενα.......!!!!!!δουλευω 10 χρονια με παιδια.!!!!!!!!η δουλεια μου με κανει να κοιταω και τους γυρω.οχι μονο τον εαυτο μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πάντα υπάρχει μια ιστορία πίσω από αυτά τα πράγματα.

Είτε είναι "απάτη" είτε "καλή καρδία" είτε ότι άλλο ...φαντασία να έχεις.:confused:

 

Αυτό είναι κάτι που συναντάμε σε όλη μας την ζωή.

Θές να το ψάξεις και να δώσεις σε όποιον έχει "πραγματική ανάγκη"? ή απλά το κάνεις για σένα και δεν το ψάχνεις?

Σου αρκεί που ο άλλος σου το ζητάει?;)

 

ότι είναι, νομίζω ότι το κρίνει ο καθένας μόνος του και λειτουργει ανάλογα με την νοοτροπία του

 

Δεν μπορεί κανένας αντμιν να βάλει όριο τύπου: "θα ζητήσεις μέχρι τρεις κούνιες",

ούτε μπορείς να όμως να πεις ότι όποιος ζητάει δέκα κούνιες είναι απατεώνας

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ να καταθέσω κάποια πράγματα που με έχουν πειράξει στο θέμα χαρίζονται

Έχω χαρίσει κάποια πραγματάκια και πραγματικά το έκανα με μεγάλη ευχαρίστηση .

Στη πορεία βέβαια διαπίστωσα το εξής

 

1ον μετά το χάρισμα που έχει γίνει μέσο 3ου ή μέσω ελτα , ο λαβών δε έχει πει ούτε ένα ευχαριστώ [ βέβαια στην επόμενη αγγελία που βάζεις χαρίζεται σε ξαναθυμάται ]

2ον κάποιες κοπέλες έχουν 2ο nick και το χρησιμοποιούν μόνο για να πάρουν κάτι [μάλλον θα τρέπονται ]

3ον σου στέλνουν μόνο πμ και δε το ζητάνε φανερά [ πάλι θα ντρέπονται]

4ον προκειμένου να το πάρουν σου λένε κάποια ψεματάκια [ στη πορεία τα ανακαλύπτεις, δεν είσαι τόσο βλάκας ]

Και 5ον όταν κάτι σου χαρίζεται , και το έχεις δει στη φωτο , δεν το ξεψειρίζεις αν το έχεις ανάγκη παρ΄το , στο κάτω - κάτω δε θα το πληρώσεις!

 

Αυτά και κάποια άλλα με έχουν κάνει να είμαι πιο προσεκτική !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να συμπληρώσω ότι έχω πάρει και εγώ κάποια πράγματα από την ενότητα χαρίζονται [λίγα έτσι ;)] άλλα γιατί τα είχα ανάγκη και κάποια γιατί απλά μου άρεσαν και δεν υπήρχε περίπτωση να τα βρω – αγοράσω

Σε όλες τις περιπτώσεις το έχω κάνει φανερά και έχω βεβαίως ζητήσει ευχαριστώ

 

Τέλος να πω ότι υπάρχουν και κοπέλες που έχω χαρίσει πραγματάκια και με έχουν σκλαβώσει με τη μετέπειτα κίνηση τους!:-P

Link to comment
Share on other sites

επιτρεπεται? :D..Πριν κανενα μηνα μελος ζηταγε να του χαρισουν ρουχα, και με αλλο νικ νειμ προετρεπε τα υπολοιπα μελη να χαρισουν!!:roll:.....

Ηθικο ή ανηθικο δεν θα κρινω εγω...ο καθε ενας εχει τα standards του...

Ομως θα ηθελα να πω , πως δεν μου αρεσει η εκφραση 'ζητω να μου χαρισουν', ενω -αντιθετως- μου αρεσει πολυ το 'χαριζω' ;)

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητό φιστίκι κάποια πράγματα τα έχεις ή δεν τα έχεις

Προφανώς η λέξη φιλότιμο αξιοπρέπεια αλληλεγύη συνεισφορά κλπκλπ

είναι άγνωστες λέξεις για άτομα σαν αυτό που αναφέρεις

Το μόνο που μπορεί να κάνει οποιοσδήποτε τους αντιληφθεί είναι να κόψει την επικοινωνία μαζί τους και φυσικά

οποιαδήποτε άλλη συναλλαγή αν φυσικά

τον ενδιαφέρει τα πράγματα που θα δώσει/χαρίσει να πιάσουν τόπο.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

γίνεσαι "κακιά" τώρα και το ξέρεις.....

δεν έχει πάρει ποτέ 10 κούνιες....

 

τεσπα δικαιωμά σας...

 

και δικαίωμά μου και σε μένα όμως να χαρίσω 10 κούνιες στο ίδιο άτομο!!

ποιος θα μου το απαγορέψει? ο αντμιν??

 

Σαφως,κουκλα μου και ειναι δικαιωμα σου να χαρισεις ο,τι θες,παντα στο ιδιο ατομο,αλλα αν ηταν ετσι καταρχην δεν θα εβαζες αγγελια,θα το κανονιζες απ'ευθειας.

Εγω παντως δεν μπορω καθε φορα που χαριζω κατι να κοιταω αν το ατομο που μου απανταει στην αγγελια ειχε παρει το ιδιο αντικειμενο απο ενα η δυο ατομα πριν απο μενα,ωστε να πω οτι,οκ,αυτο το μελος ειναι καλυμμενο,ας το δωσω αλλου.

Δευτερον,αν καποιος εχει την ευχερια (οπως εγω πχ),να ειναι συνεχεια on line και ανα μιση ωρα να μπαινει στο parents και να κοιταει συνεχεια τις αγγελιες,τοτε καλο ειναι να εχει ολα αυτα που γραφει η Sam πιο πανω (φιλοτιμο,συνεισφορα,κλπ),ωστε να δωσει την δυνατοτητα και σε καποιον αλλο να απαντησει.

 

 

Και δεν ξερω ουτε εγω για ποιο μελος μιλατε.

 

Και μας ξελιγωσατε με τα σουβλακια σας πια,αμαν (ξερετε εσεις ποιοι :mad::mad:).

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=61289

 

αυτο το θεμα ειχε συζητηθει παλιοτερα κ φυσικα...πηγε αρχειο....

αμαν σε ευχαριστω με γλιτωσες απο ψαξιμο.δεν πειραζει λιγο φρενο (αν μπαινουν) καλο ειναι να λεγονται νομιζω καποια πραγματα ξανα με ευγενεια ομως ετσι?!!!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια οταν θες να ξερεις που παει αυτο που χαριζεις ΔΕΝ το κανεις μεσω ιντερνετ σε αγνωστους. Το κανεις ή σε δικους σου ανθρωπους ή πας ο ιδιος και τα δινεις σε καποια οργανωση. Απαξ και το κανεις σε αγνωστο γνωριζεις και οτι μπορει να μην χρησιμοποιηθουν ετσι οπως τα προοριζες. Μπορει να πουληθουν, καουν, πεταχτουν ή οτι αλλο διεστραμμενο σκεφτεστε. Οταν το κανετε σε ξενο δικη σας ευθυνη. Το ποσο ηθικο ειναι ως πραξη το βρισκω υπερβολικο ως εκφραση και ως σκεψη. Κρατηστε τα πραγματα σας και τραβατε δωστε τα σε καμια εκκλησια.....μα τι λεμε τωρα.......δεν εχω χαρησει ΤΠΤ μεσω ιντερνετ......οταν θελω το κανω δια προσωπου εκει που ξερω εγω.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Ο σχολιασμός της συμπεριφοράς των μελών, και η παρέμβαση για την εξομάλυνση διαφορών είναι αποκλειστικά θέμα της διαχείρισης και των συντονιστών του forum της ΕΕΕΓ

Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης δείτε εδώ πως λειτουργεί http://parents.org.gr/news/a354

Κανόνες του φόρουμ της ΕΕΕΓ : http://parents.org.gr/forum/misc.php?do=showrules

Infractions : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=55586

Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...