Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aρκετα προχωρημενη εγκυμοσυνη!!!

Μπραβο με το καλο. Τι ειπε η αδελφη σου? Το αγορι της? Ο γονεις σου?

 

Μόνο αρκετά προχωρημένη;;;;Εδώ θα γεννούσε και δεν είχε πάρει πρέφα!!!

Τέλος πάντων....

Όλοι ήταν ψύχραιμοι,ο μπαμπάς -που μίλησε και με το γιατρό-επίσης ψύχραιμος,αλλά όταν άκουσε το πόσες εβδομάδες είναι,γούρλωσε μάτια,αλλά τί να πει;;;Ε,μετά αγκάλιασε την αδερφή μου και τώρα μένει να το χωνέψει....

Το αγόρι της χαρούμενο και ειδικά για το φύλο του παιδιού(έλεος!!!) και αύριο τους περιμένουμε μαζί με τον μπαμπά του...

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

23ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ??????????????????ηρθε αυτος ο μπομπιρας για να μεινει.ρε συ βικουλα τπτ δεν ενιωθε η αδερφη σου?εγω ενα ουφ το ειπα παντος αντε με το καλο ναγεννηθει το πουλακι μου,και ευχομαι ολα να σας πανε καλα.τωρα βεβαια απο δω και περα να αρχισουμε να μαζευουμε αγοριστικα κοριτσια.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...

Είναι 23 εβδομάδων και απ'ό,τι είδε ο γιατρός είναι αγοράαααααααακι,ντάξει,εγώ ήθελα μπουμπού,αλλά γερό να είναι το πουλάκι μου!!!!!!:D:D:D Το παιδί είναι καλά,η εγκυμοσύνη μια χαρά!!!!

 

Νιώθω πολύ ευτυχισμένη,πετάω στα σύννεφα.Όλα αυτά βέβαια ανακατεμένα με άγχος και αγωνία,περισσότερο για πρακτικά ζητήματα.

 

Την Πέμπτη θα πάμε να κάνει τον υπέρηχο Β'επιπέδου.

 

Μακάρι όλα να πάνε καλά Παναγία μου!!

 

(κρατιέμαι τόσες μέρες να μη βάλω το τικεράκι,αλλά τώρα ήρθε η ώρα!!!!:lol::lol:)

 

Είχα μια πολύ δύσκολη μέρα αλλά ειλικρινά μου έφτιαξες το βράδυ!! Τι φανταστικά νέα!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και με το καλό να δεχτείς τον ανηψιό σου!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανε κοιλιτσα τπτ βρε παιδι μου.εχω παθει πλακα. θα με πεις τι βλακειες λεω γω τωρα δεν πειραζει ευκαιρια ηταν να δω μπεμπουλακια παλι.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια!!!

 

Η αδερφή μου είναι παχουλή ούτως ή άλλως,είχε κάνει κοιλίτσα και απλά λέγαμε ότι πάχυνε κι άλλο.Περίοδο είχε Σεπτέμβρη και λίγο τον Αύγουστο και είχε καθησυχαστεί.Τέλος πάντων...

 

Δεν ένιωθε απολύτως τίποτα,ούτε κίνηση στη κοιλία της,ούτε τίποτα.Τον προηγούμενο μήνα είχε εμετούς,αλλά επειδή και η μαμά είχε γαστρίτιδα λέμε τη κόλλησε...Μια σειρά συμπτώσεων,τι να πώ....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα διαβασα ολη την ιστορια σας και ειχα στεναχωρηθει πραγματικα στο ενδεχομενο να μη κρατησει το μωρακι. δεν ειμαι απο αυτες που ειναι υπερευαισθητες με το θεμα ουτε εβλεπα ποτε μωρα κι εκανα γουτσου γουτσου και αλλα χαριτωμενα, αλλα απο τοτε που εκανα παιδακια δε μπορω να φανταστω μια εκτρωση. Πριν κανω παιδακια ελεγα ευκολα οτι αν μου τυχαινε θα κανα, ειδικα με αυτους που ημουν μαζι οι οποιοι απο οτι εξελιχθηκε ηταν παρτον ενα κ βαρα τον αλλο... ευτυχως δεν μου δωσε ο θεος τετοιο πραγμα γιατι ξερει κ βλεπει.

Οσο για το αν το χε καταλαβει η αδερφη της η οχι,κοριτσια, τουλαχιστον για μενα, δεν ειναι και πολυ παραξενο, κι εγω την 1η κορη μου στις 16 εβδομαδες την καταλαβα! Εχασα μεχρι και την αυχενικη διαφανεια...πανικος μετα να κανουμε αλλες εξετασεις παραπλησιες, σοκ και δεος που λενε...εμαθα οτι ειμαι εγκυος και το φυλο μαζι!(ουτε αναγουλες ουτε κοιλιτσες, με αιμα σαν περιοδο και μαλιστα στις σωστες ημερομηνιες για 3 μηνες....).

Να ειναι καλα μωρε το μωρακι και τιποτ αλλο...

Οι γονεις θα μαλακωσουν καθε μερα πιο πολυ! Να προσεχετε και ευχομαι και το καλυτερο για το χωρισμενο ζευγαρι...που ξερετε τι μπορει να γινει? Ισως δουν πως κατι τους ενωνει, και μαζί η χωρια να κανουν το καλυτερο για το παιδακι.

Καλη εγκυμοσυνη και καλη τυχη να εχετε!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τη μια μας λες οτι φωναζαν κ ωριονταν να παει να ριξει το παιδι.μετα η μαμα σου γινεται καλη κ αποφασιζει πως θελει το εγγονι της(η μαμα σου αποφασισε οχι η αδερφη σου) μετα καθετε κ αναλογιζεται μωρουδιακα κ αγορες και παιχνιδια.στο μεταξυ ο μπαμπας σου συνεχιζει να φωναζει για εκτρωση.η αδερφη σου θελει να το ριξει επειδη το ειπε ο μπαμπας σου.ειναι ανενδοτος κ δεν ακουει τιποτα.ακομα κ το ψυχολογικο κομματι κ την ωδυνη ποου θα ενιωθε η κορη του δε τον ενδιαφερει αρκει να γλυτωσουν απο αυτο το οικονομικο ΒΑΡΟΣ και τα σχολια του κοσμου.εντωμεταξυ η μαμα σου ξανααλλαζει γνωμη επειδη της ειπε η φιλη της πως μια αλλη φιλη της εκανε 20 εκτρωσεις κ τιποτα δεν επαθε.ετσι αποφασιζει παλι πως δε πρεπει η αδερφη σου να κρατησει το παιδι κ ξαναεπειμενει για εκτρωση.η αδερφη σου παλι εκει που ελεγε οτι το ηθελε ξαφνηκα αλλαζει γνωμη κ λεει οτι θελει να παει να το ριξει.κ ολα αυτα ενω σε 13 εβδομαδες μπαινει στον 9ο!κ δε πηρε πρεφα τιποτα.ειχε περιοδο αυγουστο κ καθυσηχαστικε!ποσο καθησυχαστικο ειναι 3 μηνες καθυστερηση ενω δυανυει τον 6ο ΜΗΝΑ ...δε ξερω!η ιδια της εβλεπε να κανει κοιλια κ ελεγε οτι παχυνε απλα!κ επανερχομαι...

ενω ο μπαμπας σου μεχρι κ το μεσημερι επεμενε για εκτρωση κ δεν ακουγε τιποτα κ κανεναν ουτε καν την ιδια του την κορη που ειχε το παιδι μεσα της(!)

ξαφνηκα εγινε ο ευτυχης παππους κ ειναι ολο αναγκαλισμους κ προσμονη για το εγγονι του!

:shock::shock::shock::shock:

οποιος δε καταλαβε ας κανει οτι καταλαβε για να μη καταλαβουν οι αλλοι οτι δεν καταλαβε!

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως για ολο αυτο το μπερδεμα φταιει πως αποσπασματικα μας τα λεει, σιγουρα δεν τα γραφει κατα γραμμα...και αφου ειναι ηδη μπερδεμα η κατασταση μπλεκονται ακομα περισσοτερο!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

γιατί πρέπει σώνει και ντε να είναι μουφα η ιστορία? Επειδη μας παρουσιάζει εναλλασσόμενα συναισθήματα απο την μεριά των γονιών της? Μα μιλάμε για ενα τρομακτικό ζήτημα δεν ειναι απλο να πεις ριξτο ή κρατα το! Λογικό είναι να χρειαζεται χρόνος για να κατασταλάξουν τα συναισθήματά τους!

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ηταν δυσκολο να παρθει η αποφαση απο τους ιδιους τους ενδιαφερομενους και ο μπεμπης αποφασισε να παρει την αποφαση μονος του..να πει "Ηρθα για να μεινω" και σε οποιον αρεσει στην τελικη.

 

Οποτε με το καλο το νινι...ευχομαι η κοπελα να ηρεμησει και να εχει μια καλη και ομορφη εγκυμοσυνη.

 

Ως προς τους υπολοιπους....οπως ειπαν και καποιες κοπελες παραπανω...αποψη μου ειναι να κανετε για αρχη ολοι ενα βημα πισω...και αμεσα μαλιστα.Να κατανοησετε οτι το μωρο εχει μαμα και μπαμπα και οτι αυτοι πρεπει να παιρνουν τις αποφασεις.Οι υπολοιποι συμβουλευετε,στηριζετε αλλα δεν ιδιωτικοποιηστε το μωρο λες και ειναι δικο σας και πρεπει να παρετε εσεις αποφασεις.

 

Με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Είδα το θέμα αλλά δεν έχω κάτι παραπάνω να πω από όσα έχουν ήδη ειπωθεί από τα κορίτσια... Γράφω λοιπόν για να το παρακολουθώ και φυσικά για να ευχηθώ κι εγώ με το καλό να έρθει ο μπέμπης στην οικογένεια και να τύχει της υποδοχής που του αξίζει!

:D:D

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προφανως ηταν δυσκολο να παρθει η αποφαση απο τους ιδιους τους ενδιαφερομενους και ο μπεμπης αποφασισε να παρει την αποφαση μονος του..να πει "Ηρθα για να μεινω" και σε οποιον αρεσει στην τελικη.

 

Οποτε με το καλο το νινι...ευχομαι η κοπελα να ηρεμησει και να εχει μια καλη και ομορφη εγκυμοσυνη.

 

Ως προς τους υπολοιπους....οπως ειπαν και καποιες κοπελες παραπανω...αποψη μου ειναι να κανετε για αρχη ολοι ενα βημα πισω...και αμεσα μαλιστα.Να κατανοησετε οτι το μωρο εχει μαμα και μπαμπα και οτι αυτοι πρεπει να παιρνουν τις αποφασεις.Οι υπολοιποι συμβουλευετε,στηριζετε αλλα δεν ιδιωτικοποιηστε το μωρο λες και ειναι δικο σας και πρεπει να παρετε εσεις αποφασεις.

 

Με το καλο!!!

 

Αυτό! Με χαροποίησαν δύο πράγματα: ένα η ευτυχία του μπαμπά 2 be και δεύτερον ότι βρέθηκαν τελικά όλοι προ τετελεσμένου γεγονότους και δεν είχαν περιθώριο επιλογής (για τους τρίτους μιλάω).

 

Με το καλό το μωράκι και εύχομαι να τα βρουν και τα παιδιά μεταξύ τους έτσι ώστε να κάνουν μια όμορφη οικογένεια :D Ίσως τελικά δεν άξιζε να χωρίσουν ή οι λόγοι που χώρισαν τώρα να πάψουν να υπάρχουν :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα χαλαρωσε δεν ειναι απιθανα ολα αυτα και εμενα η μανα μου στον 5ο μηνα καταλαβε οτι ηταν εγκυος.

 

Και φυσικα σε ενα τοσο μεγαλο σοκ λογικο ειναι να τα εχουν χαμενα και την μια στιγμη να σκεφτονται θετικα και την αλλη αρνητικα δεν ειναι ευκολη ιστορια. Χρονο θελουν ολοι και ηρεμια η μελλουσα μητερα για να ηρεμησει και να ανταποκριθει σωστα σε ολο αυτο το αναπαντεχο μεγαλειο που της συμβαινει.

 

Με το καλο να ερθει ο παιδαρος!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βικουλα χαιρομαι παρα πολυ για την αδερφουλα σου για το πως εξελιχθηκαν τα πραγματα.σας ευχομαι οτι καλυτερο ,μια ηρεμη εγκυμοσυνη και μια ευκολη γεννα.μπραβο,μπραβο,μπραβο.:D

Link to comment
Share on other sites

Biκη, δεν σου κρύβω ότι έχω συγκινηθεί!23 Εβδομάδων:lol::lol::lol:

Θυμήθηκα όταν ήμουν εγώ έγκυος!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξεπεράσετε τις όποιες δυσκολίες!

Πάντως αν γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομε'ιο τα έξοδα τοκετού είναι πολύ λίγα, επίσης αν θηλάζει τον πρώτο καιρό τα μόνα έξοδα θα είναι οι πάνες και οι επισκέψεις στον παιδίατρο!Οσο για τα ρουχαλάκια όλο και κα΄ποιος θα σας χαρίσει, θα παρετε δώρα και στην τελική έχουν τα τζάμπο πολύ φθηνά!

 

Να ρωτήσω κατι αδιάκριτο?Ο μπαμπάς σας έχει χρήματα αλλά δεν θέλει να δώσει ή δεν μπορεί να στηρίξει οικονομικά?

Link to comment
Share on other sites

Έχω φίλη της οποία η νύφη πήρε είδηση πως ήταν έγκυος στον 7ο μήνα! Τρέχανε και δεν φτάνανε! Η κοπέλα είχε ανωμαλίες στον κύκλο της και πέρναγαν και τρίμηνα χωρίς περίοδο. Τους πόνους της εγκυμοσύνης, τις ανακατωσούρες και τους εμετούς τους είχε περάσει για πρόβλημα στομαχιού... ήταν ανασφάλιστη λόγω ανεργίας και μάζευε λεφτά για να πάει στο γιατρό... όταν πήγε της είπε "Συγχαρητήρια είστε έγκυος"! Τι να λέμε; Κι εκείνη 22 χρονών ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

τη μια μας λες οτι φωναζαν κ ωριονταν να παει να ριξει το παιδι.μετα η μαμα σου γινεται καλη κ αποφασιζει πως θελει το εγγονι της(η μαμα σου αποφασισε οχι η αδερφη σου) μετα καθετε κ αναλογιζεται μωρουδιακα κ αγορες και παιχνιδια.στο μεταξυ ο μπαμπας σου συνεχιζει να φωναζει για εκτρωση.η αδερφη σου θελει να το ριξει επειδη το ειπε ο μπαμπας σου.ειναι ανενδοτος κ δεν ακουει τιποτα.ακομα κ το ψυχολογικο κομματι κ την ωδυνη ποου θα ενιωθε η κορη του δε τον ενδιαφερει αρκει να γλυτωσουν απο αυτο το οικονομικο ΒΑΡΟΣ και τα σχολια του κοσμου.εντωμεταξυ η μαμα σου ξανααλλαζει γνωμη επειδη της ειπε η φιλη της πως μια αλλη φιλη της εκανε 20 εκτρωσεις κ τιποτα δεν επαθε.ετσι αποφασιζει παλι πως δε πρεπει η αδερφη σου να κρατησει το παιδι κ ξαναεπειμενει για εκτρωση.η αδερφη σου παλι εκει που ελεγε οτι το ηθελε ξαφνηκα αλλαζει γνωμη κ λεει οτι θελει να παει να το ριξει.κ ολα αυτα ενω σε 13 εβδομαδες μπαινει στον 9ο!κ δε πηρε πρεφα τιποτα.ειχε περιοδο αυγουστο κ καθυσηχαστικε!ποσο καθησυχαστικο ειναι 3 μηνες καθυστερηση ενω δυανυει τον 6ο ΜΗΝΑ ...δε ξερω!η ιδια της εβλεπε να κανει κοιλια κ ελεγε οτι παχυνε απλα!κ επανερχομαι...

ενω ο μπαμπας σου μεχρι κ το μεσημερι επεμενε για εκτρωση κ δεν ακουγε τιποτα κ κανεναν ουτε καν την ιδια του την κορη που ειχε το παιδι μεσα της(!)

ξαφνηκα εγινε ο ευτυχης παππους κ ειναι ολο αναγκαλισμους κ προσμονη για το εγγονι του!

:shock::shock::shock::shock:

οποιος δε καταλαβε ας κανει οτι καταλαβε για να μη καταλαβουν οι αλλοι οτι δεν καταλαβε!

Είμαι πολύ χαρούμενη για να μου το χαλάσεις επειδή προφανώς δεν ξέρεις να διαβάζεις και να είσαι λίγο ρεαλίστρια!!!

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να δικαιολογήσω τους γονείς μου,πρέπει όμως να δεχτώ ότι τους ήρθε κεραυνός εν αιθρία και ΝΑΙ πάνω εκεί ίσως να δικαιολογούνται για όλα αυτά που είπαν!!!Πού ακριβώς βρίσκεις το παράξενο;;;

Και βασικά δεν καταλαβαίνω το λόγο που πρέπει να σου αποδείξω ότι όλα αυτά ήταν υπαρκτά γεγονότα!!!Μήπως υπονοείς κάτι τέτοιο,γιατί δεν θυμάμαι να σου ζήτησα βοήθεια,ο μόνος σκοπός δημοσίευσης της ιστορίας μου,ήταν γιατί πραγματικά ξέρω ότι εδώ μέσα θα δω ανταπόκριση και στήριξη,μέσα απ'τις εμπειρίες σας ως μαμάδες αλλά και γυναίκες!!!

Και όταν προείπα ότι μιλάς άσχημα-και δεν είναι ανάγκη να βρίσεις-εννούσα ότι έχεις παραλείψει γεγονότα που έχω αναφέρει και βγάζεις τα δικά σου συμπεράσματα....Η αδερφή μου είχε περίοδο κανονικά τον Σεπτέμβριο και λίγο αίμα τον Αύγουστο.Όσο για τη κοιλιά,είπα ότι γενικά είναι παχουλή και ΝΑΙ δεν φαινόταν,είπαμε ότι πάχυνε,γιατί έχει πρόβλημα γενικά!!!

Μας συγχωρείς κιόλας που υπάρχουν και τέτοια γεγονότα.Δεν είπα πως η αδερφή μου φέρθηκε ώριμα μετά το "ατύχημα"που είχαν,αλλά όπως διάβασες και απο άλλες κοπέλες,άργησαν να το αντιληφθούν....

Και όσο για το τελευταίο σου πικρόχολο σχόλιο....

 

"ξαφνηκα εγινε ο ευτυχης παππους κ ειναι ολο αναγκαλισμους κ προσμονη για το εγγονι του!"

 

Φέρθηκε έστω και αργά σαν πατέρας και προσπάθησε να δώσει κουράγιο στη κόρη του,κατ'εσέ δηλαδή τί έπρεπε να κάνει για να δικαιολογηθούν όλες οι προηγούμενες αντιδράσεις του,να την αρχίσει στα κλωτσομπούνια και να την παρατήσει σίξυλη;;;

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί αντιδράς κατά αυτόν τον τρόπο....Δεν θα ήθελα να μπω στη διαδικασία αντιπαράθεσης μαζί σου,γιατί νομίζω είναι άτοπο...Τώρα το τί άποψη θα έχεις,είναι δικαίωμά σου....;)

Παρόλ'αυτά,θα σε ευχαριστήσω για τον κόπο που έκανες να ασχοληθείς και να πεις την άποψή σου στο πρόβλημά μου και να σου ευχηθώ να είσαι καλά!!

Όπως επίσης και όλες τις κοπέλες που ανησυχούν και δείχνουν ενδιαφέρον!!

 

Σας ευχαριστώ για ακόμη μια φορά....:D:D

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Biκη, δεν σου κρύβω ότι έχω συγκινηθεί!23 Εβδομάδων:lol::lol::lol:

Θυμήθηκα όταν ήμουν εγώ έγκυος!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξεπεράσετε τις όποιες δυσκολίες!

Πάντως αν γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομε'ιο τα έξοδα τοκετού είναι πολύ λίγα, επίσης αν θηλάζει τον πρώτο καιρό τα μόνα έξοδα θα είναι οι πάνες και οι επισκέψεις στον παιδίατρο!Οσο για τα ρουχαλάκια όλο και κα΄ποιος θα σας χαρίσει, θα παρετε δώρα και στην τελική έχουν τα τζάμπο πολύ φθηνά!

 

Να ρωτήσω κατι αδιάκριτο?Ο μπαμπάς σας έχει χρήματα αλλά δεν θέλει να δώσει ή δεν μπορεί να στηρίξει οικονομικά?

 

Σε δημόσιο θα γεννήσει ada μου,βρήκαμε καλό γιατρό και αφού μπορούμε να γλιτώσουμε τόσα πολλά χρήματα...

 

Όσο για το μπαμπά μου,είναι λίγο μπερδεμένη η κατάσταση....Γενικά γκρινιάζει όταν του ζητάμε λεφτά(μια στο τόσο και για σοβαρά θέματα και όχι για λούσα)και λέει πως δεν έχει.Άλλο βέβαια το αν έχει και άλλο να έχει αλλά να προτιμά να κάνει τη ζωή του....Ο νοών νοήτο....;)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα μου τι ψυχή είσαι βρε κοριτσάκι μου!!!:D:D:D

Όποιος σε πάρει θα είναι πολύ τυχερός!!!:P:p:p

Διάβασα χθες την ιστορία σου και πρέπει να σου πω, πως μέχρι να φτάσω στο σημείο όπου μας έγραψες ότι θα το κρατήσετε το παιδάκι, πέρασα μεγάλη αγωνία.

Αγωνία για μια μικρή τοσοδούλα ψυχούλα, που η ζωούλα της έμοιαζε να κρέμεται από μια κλωστούλα:-(:sad::-(.

Είσαι μια υπέροχη κοπέλα με πολύ πλούσια καρδιά και οι γονείς σου θα πρέπει να είναι πολύ περήφανοι για σένα και για την όμορφη ψυχή σου.

Με έχεις συγκινήσει πάρα πολύ, δείχνεις πολύ συγκροτημένη και γεμάτη δύναμη και διάθεση για ζωή. Η αισιοδοξία σου είναι ένα μάθημα για πολύ κόσμο, ζούμε σε δύσκολες εποχές, όμως ειναι σημαντικό να μην χάνουμε την πίστη μας στην ζωή και τα παιδιά είναι ζωή, είναι ό,τι ομορφότερο υπάρχει, είναι όλο το νόημα της ύπαρξης μας.

Η αδερφούλα σου είναι πολύ τυχερή που σε έχει κοντά της, είναι πολύ σημαντικό να υπάρχουν δίπλα μας άνθρωποι που μας αγαπάνε αγνά και αλήθινα και είναι πρόθυμοι για μας και τα παιδάκια μας.

Το ξέρω πως θα υπάρξουν και δυσκολίες, αλλά αυτές δεν σταματούν ποτέ, η ζωή είναι ένας διαρκής αγώνας με νικητή αυτόν που δεν το βάζει κάτω.

Κανείς δεν μετανιώνει για ένα μωρό που έρχεται, αλλά για ένα μωρό που χάνεται.

Αυτά στα γράφω εγώ που έμεινα έγκυος στα 17 μετά από ένα ατύχημα και θεώρησα ότι όλα θα πάνε καλά, βλέπεις ακόμη και τώρα έχω έναν εντελώς άστατο κύκλο.

Έχω μια κόρη 16 ετών και ένα μικρό αγοράκι.

Η ζωή μου δεν ήταν εύκολη έχοντας ένα μικρό παιδάκι και σπουδάζοντας ταυτόχρονα, αλλά δεν το έβαλα ποτέ κάτω, δεν έσκυψα το κεφάλι, αλλά βρήκα 100 λόγους πάρα πάνω για να αξιοποιήσω τον ευατό μου και να γίνω ένα καλό παράδειγμα για την κόρη μου.

Στο σχολείο όλοι μου λένε πόσο καλό παιδί μεγαλώνω, δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά από αυτό.

Ναι έκανα μικρή παιδάκι, αλλά δεν στερήθηκα τίποτε, είχα όμως και δυο βράχους γονείς δίπλα μου, που από την αρχή είπαν πως δεν πέθανε κανείς για να έχουν λύπη μες στο σπίτι τους, μωράκι θα αποκτήσουμε.

Τα παιδιά αυτό που χρειάζονται πέρα από τα αυτονόητα είναι αγάπη, αγάπη, αγάπη και πάλι αγάπη.

Εύχομαι να έρθει με το καλό και να είναι το πιο ευτυχισμένο μωρό του κόσμου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχοντούλα μου.....Με συγκίνησες πολύ....Πάρα πολύ.....Ένα μεγάλο ευχαριστώ...

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κούκλα μου και να είστε όλοι μαζί γεροί και τυχεροί!!!!

Σε φιλώ!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Βικούλα! Σήμερα ξημέρωσε μια καινούργια μέρα, με τα γεγονότα πλέον κατασταλαγμένα και τα δεδομένα πλέον γνωστά. Ελπίζω η αδερφούλα σου να έχει αρχίσει να ηρεμεί κάπως και οι υπόλοιποι να το παίρνουν σιγά σιγά απόφαση. Μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις για το Β επιπέδου ε?

:D:D:D:D

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...