Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

Μόλις χθές έμαθα ότι η αδερφή μου είναι έγκυος....21 ετών...Πάγωσα....

Ανύπαντρη όπως καταλαβαίνετε,με τον μπαμπά του παιδιού έχουν χωρίσει εδώ και κάποιους μήνες και είναι σχεδόν 4μηνών με δικούς μου υπολογισμούς απ΄την τελευταία της επαφή.

Σήμερα βγήκε η χοριακή και την άλλη εβδομάδα έχουμε ραντεβού με το γιατρό.

Δεν θα μπώ στη διαδικασία καν να αναφέρω ότι ήταν τελείως ανεύθυνοι και επιπόλαιοι κάνοντας σεξ χωρίς προφύλαξη και ούτε γιατί τόσο καιρό δεν είχε ψαχτεί αφού υπήρχαν ενδείξεις αλλά τις απέδειδε αλλού...

Εκτός από φόβο,σοκ και ανασφάλεια,νιώθω ότι έχω τρομερές ευθύνες γιατί τόσο καιρό δεν έκανα κάτι και απλά την εμπιστευόμουν γιατί θεωρούσα πως είναι ενήλικη και δεν χρειάζεται εμένα για να τη νουθετώ.

 

Οι γονείς μας είναι χωρισμένοι και αύριο πρώτα θα το μάθει η μαμά....

 

Θα κάνω τα πάντα ώστε να στηρίξω την αδερφή μου και να φέρει στο κόσμο τη ψυχούλα αυτή η οποία δεν φταίει σε τίποτα!!

Τα γράφω όλα αυτά και δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω ακόμα...Δεν είναι ώριμες οι συνθήκες αλλά θα τις κάνουμε,αφού τώρα πλέον δεν υπάρχει γυρισμός και λυπάμαι που λέω κάτι τέτοιο αφού ξέρω πόσες γυναίκες πασχίζουν να κάνουν παιδί και δεν θέλω να φανώ "προκλητική"!!

 

Τρέμω την αντίδραση των γονιών μας,τα έξοδα που θα ακολουθήσουν και γενικά τη ζωή μας απο ΄δω και πέρα...

Σήμερα είπε μια κουβέντα η αδερφή μου κλαίγοντας..."Τελείωσε όλη μου η ζωή και θα κλειστώ μέσα σ'ένα σπίτι.."Πήρα κουράγιο και την καθησύχασα,τίποτα δεν θ'αφήσω να την πικράνει και να την κάνει δυστυχισμένη.Θα είμαι δίπλα της και αυτό περιμένω και αύριο απ'τους γονείς μας.

Είναι τόσα που πρέπει να τακτοποιηθούν,τόσα λεφτά που πρέπει να βρεθούν και είμαστε άνεργες.Θέλω να είμαι αισιόδοξη αλλά κάτι με σταματά.

 

Ήδη επιλέξαμε ένα πολύ γνωστό και καλό γιατρό,διότι ξέρουμε πόσο βοηθά άτομα τα οποία δεν είναι οικονομικά άνετα και αντιμετωπίζει την ιατρική ως λειτούργημα.Στον κο Χασιάκο αναφέρομαι.

 

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και πάνω απ'όλα ο μπαμπάς και η μαμά να είναι κοντά της,χωρίς υστερίες κτλ.Ξέρω ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο αυτό που συνέβη,αλλά θεωρώ ότι όλα αντιμετωπίζονται με αγάπη και ενώτητα.

 

Ξέρω ότι θα αντλήσω δύναμη από εσάς και γι'αυτό και σας γράφω...

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν μπορω να σου πω κατι σπουδαιο..δεν ειμαι εμπειρη..η μαμα..η κατι..και εγω 22 χρονων ειμαι.παντως ενα μεγαλο μπραβο που στηριζεις και μιλας ετσι για την αδερφουλα σου.οτι και αν εγινε..θα σε χρειαστει..και εγω για την αδερφη μου το ιδιο θα εκανα..και πιστευω πως οπως και να αντιδρασουν οι δικοι σας στην αρχη(και θα ειναι λογικο..)στο τελος θα καταλαβουν.ευχομαι τα καλυτερα..μεσα απο τη καρδια μου..

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έθει αυτή η αθώα ψυχούλα στον κόσμο μας.Κάποιες φορές αναγκαζόμαστε να ωριμάσουμε λιγο νωρίτερα απ'ότι θέλουμε ή θα έπρεπε αλλά έτσι μαθαίνουμε.Να βοηθήσεις την αδερφή σου(και όλη την οικογένεια,γιατί σε σένα πέφτει ο κλήρος) να συνειδητοποιήσει την μεγάλη χαρά που την περιμένει όταν θα πάρει το αγγελούδι της αγκαλιά και να χαρεί ότι έρχεται απο εδώ και πέρα.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

να νοιωσετε ευτυχισμενοι τα παιδια φερνουν χαρα αυτο να λες της αδερφης σου .το παιδακι αυτο και θεια που απο οτι καταλαβα ενδειαφερεται και παππου γιαγια θα εχει ολοι θα βοηθησετε και μην στεναχωρητε την μικρη εγκυουλα γιατι η καταθλιψη ειναι κοντα σε τετοιες περιπτωσεις.γιατι να τελειωσει η ζωη της αλλες με 2 και 3 παιδια και χωρις μεγαλη βοηθεια και κανουν την ζωη τους.αντε στην αρχη να πιεστητε λιγο ολοι.υστερα μην αφησετε τον πατερα απ'εξω ενημερωστε τον και αν δεν δεχεται την ευθυνη καντε τα νομιμα.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκες μηπως δεν ηθελε την εκτρωση και για αυτο να το ειπε τωρα στον 4ο μηνα???

καλο ειναι να την στηριξετε στην αποφαση της

και καλο θα ηταν να αναγνωρισει ο πατερας το μωρο εστω και με δικαστικα μεσα για να βοηθησει λιγακι οικονομικα

 

Με το καλο να ερθει η νεα ζωουλα στον κοσμο!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

."Τελείωσε όλη μου η ζωή και θα κλειστώ μέσα σ'ένα σπίτι.."

 

.

η ζωή δεν τελειώνει έτσι, μάλλον αρχίζει απο το μηδεν. όταν θα ειναι 40 χρ. θα έχει παιδι 19 χρ.!!!!!!!! υπάρχει περιπτωση επανασυνδεσης με τον πατερα του παιδιου?

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε διάβασα εδώ μέσα την εξής φράση και τη θεώρησα πολύ σωστή και αληθινή... "Πολλές μετανιώσανε γιατί έκαναν έκτρωση, καμιά δεν μετάνιωσε γιατί έφερε ένα παιδί στον κόσμο"

 

Αυτό να πεις στην αδερφή σου. Δεν μπορεί να το δει τώρα και είναι λογικό. Θα έρθει η ώρα όμως... Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά και να έχετε δύναμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βικουλα μου συγχαρητηρια για τον χαρακτηρα σου ,η βοηθεια σου θα ειναι η πιο πολυτιμη για την αδερφουλα σου.το δεσιμο που εχουν οι αδερφες ειναι μοναδικο.επισης συμφωνω στο να βρειτε τον πατερα του παιδιου κ ν αναλλαβει τις ευθυνες του,δεν το εκανε μονη της το παιδι η αδερφη σου.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας...Ο πατέρας του παιδιού ενημερώθηκε,αλλά κινείται επιπόλαια-το περίμενα άλλωστε-,δεν αποποιείται τις ευθύνες του,αλλά δεν ξέρει λέει με ποιό τρόπο να βοηθήσει!Ασχολίαστο!!

Σήμερα θα μιλήσει και εκείνος με τον πατέρα του.

Όσο για την αδερφή μου,δεν είχε καταλάβει τίποτα τόσο καιρό αν και υπήρχαν ενδείξεις,τις οποίες όπως ανέφερα στο πρώτο μου μήνυμα αγνοούσε και δικαιολογούσε.Περίοδο είχε μόνο τον ένα μήνα μετά απ'την τελευταία της επαφή.

Ανεύθυνη;;;;ΝΑΙ και σε μέγιστο βαθμό.Το ποτάμι όμως δεν γυρίζει πίσω...Άλλωστε μιλάμε για μια ψυχούλα,μια νέα ζωή που θα φέρει χαρά.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Το έμαθε η μαμά και αντέδρασε όπως το περίμενα...:(Καμία διάθεση για στήριξη και να δείξει έστω και μια φορά πως μπορούμε να βασιστούμε πάνω της.

Εγωιστικές σκέψεις τύπου "θα με κατηγορήσουν ότι δεν ήμουν καλή μάνα"κτλ.

Αυτά που άκουσα απ΄το στόμα της ειλικρινά εύχομαι να μην τ'ακούσει ποτέ κανένα παιδί.

Αντιλαμβάνομαι τη θέση της και ότι αυτό που συνέβη δεν είναι ό,τι πιο εύκολο στη ζωή μας,αλλά τώρα θα φανεί ποιοι και αν είμαστε οικογένεια για την αδερφή μου.Αν δεν την στηρίξουμε εμείς,ποιός θα το κάνει;;;

 

Προσπαθώ να κρατήσω τις ισορροπίες για το καλό όλων μας και κυρίως της αδερφής μου και του μωρού.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

΄Βικούλα, τι να πω....

ανευθυνότητα μεγάλη από πλευράς της αδερφής σου....μήπως όμως όπως λένε τα κορίτσια βαθιά μέσα της το ήθελε???

εμεινα έγκυος στα 21, σε μία σχέση που "υπολειτουργούσε" και αποφάσισα έκτρωση χωρίς δέυτερη σκέψη.

 

Εχω τώρα δύο αγγελούδια που είναι οι θησαυροί μου και τους προσφέρω τα πάντα.

πολλές φορές σκέφτομαι ότι τώρα θα είχα ένα παιδάκι 8 ετών και τρελαίνομαι....

Link to comment
Share on other sites

΄Βικούλα, τι να πω....

ανευθυνότητα μεγάλη από πλευράς της αδερφής σου....μήπως όμως όπως λένε τα κορίτσια βαθιά μέσα της το ήθελε???

εμεινα έγκυος στα 21, σε μία σχέση που "υπολειτουργούσε" και αποφάσισα έκτρωση χωρίς δέυτερη σκέψη.

 

Εχω τώρα δύο αγγελούδια που είναι οι θησαυροί μου και τους προσφέρω τα πάντα.

πολλές φορές σκέφτομαι ότι τώρα θα είχα ένα παιδάκι 8 ετών και τρελαίνομαι....

 

Και η αδερφή μου χθες το έμαθε ότι είναι έγκυος μετά την χοριακή,οπότε δεν υπάρχει το σενάριο ότι μπορεί και να το ήθελε.Πλέον δεν υπάρχει επιλογή...

Όσο για την ανευθυνότητα που έδειξε...Ίσως ήρθε ο καιρός να ωριμάσει επιτέλους,έστω και αργά.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πιασεις την μητερα σας και να την μιλησεις να την δωσεις να καταλαβει που ζουμε και οτι καποιες φορες συμβαινει και στα ''καλυτερα σπιτια'',και αυτο δεν σημαινει οτι η αδερφη σας ειναι οτιδηποτε απο αυτα που σκεφτετε οτι θα την προσαψει ο κοσμος.ισα ισα ηταν αφελης και αβγαλτη σε ολη αυτη την φαση γτ μια περπατημενη κοπελα που ζει την ζωη της το λιγοτερο θα ηταν να προβει σε διακοπη χωρις να το παρει χαμπαρι κανεις.ξερει τι παιδια εχει μεγαλωσει και εχει την ηθικη υποχρεωση να στηριξει το παιδι της.ελπιζω να ειναι μια σπασμοδικη κινηση αυτη και να βαλει γρηγορα σε ταξη τις σκεψεις της.εσυ να εισαι διπλα της και μπραβο σου κοριτσι μου.οσο για τον πατερα εννοειτε οτι πρεπει να αναλαβει τις ευθυνες του,χωρις αυτο να σημαινει οτι πρεπει να ειναι ζευγαρι με την αδερφη σου.αρχισε και ψαχνε τα επιδοματα που δικαιουτε η μικρη σαν ανυπαντρη μητερα ,και εδω ημαστε να τα λεμε.καλο κουραγιο!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Κουφετακι,της μιλαω συνεχεια και εγω και ο θειος μου,αλλα τιποτα!!!Το μυαλο της κολλημενο σε διαφορα στερεοτυπικα θεματα.Και ξαναλεω,την καταλαβαινω οτι της ηρθε ταμπλας,αλλα το ποταμι τωρα πισω δεν γυρναει!!

Αντι να κατσει να της μιλησει τωρα και να την καθησυχασει,δεν της μιλάει καθολου και ειναι σαν τη Μ.Παρασκευη!!!Φοβαμαι για την αδερφη μου γαμωτο,αν δεν ειχε και μενα,τι θα γινοταν;;;

Οσο για τα επιδοματα,στην Προνοια δεν πρεπει να απευθυνθουμε;;

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Κουφετακι,της μιλαω συνεχεια και εγω και ο θειος μου,αλλα τιποτα!!!Το μυαλο της κολλημενο σε διαφορα στερεοτυπικα θεματα.Και ξαναλεω,την καταλαβαινω οτι της ηρθε ταμπλας,αλλα το ποταμι τωρα πισω δεν γυρναει!!

Αντι να κατσει να της μιλησει τωρα και να την καθησυχασει,δεν της μιλάει καθολου και ειναι σαν τη Μ.Παρασκευη!!!Φοβαμαι για την αδερφη μου γαμωτο,αν δεν ειχε και μενα,τι θα γινοταν;;;

Οσο για τα επιδοματα,στην Προνοια δεν πρεπει να απευθυνθουμε;;

να ξεκινησετε απο κει να δειτε και ογα και οαεδ.δυστυχως θελει λιγο ψαξιμο δεν τα λενε θαρρεις και τα περνεις απο τους υπαλληλους ας πουμε αν εχεις καρτα ανεργειας υπαρχει επιδομα καθε 3μηνες (μικρο ποσο αλλα υπαρχει)για 2ή3φορες τον χρονο.ο μπαμπας δεν το χει μαθει ακομη απο οτι καταλαβα πως λες να αντιδρασει?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

να ξεκινησετε απο κει να δειτε και ογα και οαεδ.δυστυχως θελει λιγο ψαξιμο δεν τα λενε θαρρεις και τα περνεις απο τους υπαλληλους ας πουμε αν εχεις καρτα ανεργειας υπαρχει επιδομα καθε 3μηνες (μικρο ποσο αλλα υπαρχει)για 2ή3φορες τον χρονο.ο μπαμπας δεν το χει μαθει ακομη απο οτι καταλαβα πως λες να αντιδρασει?

 

Θα πάμε αύριο να βγάλει κάρτα ΟΑΕΔ και να μάθουμε τι δικαιούτε.Θα πάρω και στην Πρόνοια,αλλά απ'ότι έμαθα,ειναι 88ε κάθε 2μηνο.Αλλά δεν πειράζει,κάθε ποσό είναι καλοδεχούμενο.

Ο μπαμπάς αύριο θα το μάθει...Δεν έχω ιδέα για το πώς μπορεί να αντιδράσει...Δεν μπορώ να προβλέψω,απλά προετοιμάζομαι για τα χειρότερα...:|

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Δωσε λιγο χρονο στη μαμα σας να συνειδητοποιησει τι εχει γινει.

Οι γονεις μας ειναι μεγαλωμενοι με αλλη νοοροπια..και αλλες ιδεες.Ειναι λογικο να αντιδρα περιεργα.

 

Κι εγω οταν της ειπα οτι ειμαι εγκυος..σαστισε επειδη εγινε πριν το γαμο.Παροτι ηδη ειχαμε κλεισει ημερομηνια γαμου...ε της μαμας μου της φανηκε λαθς να μεινω εγκυος πριν το γαμο.Σκεψου οτι τον πρωτο καιρο ουτε ηθελε να το συζηταμε και για τους πρωτους μηνες δεν το ελεγε σε κανεναν.

Εννοειται με στηριξε και με στηριζει σε ολα...με το που αρχισε να φαινεται η κοιλιτσα εκανε σα χαζη απο τη χαρα της και τωρα περιμενει πως και πως να γεννησω.

Δωσε λιγο χρνο λοιπον και στη μαμα σου αι με κουβεντουλα θα αλλαξει σταση.

 

Θεωρω περιττο να σου πω πως μια ζωη δεν τελειωνει με τον ερχομο ενος παιδιου...μαλλον το αντιθετο συμβαινει.Θα γεννηθει το μωρακι σε λιγο καιρο με το καλο και θα χοροπηδατε απο τη χαρα σας.Το οικονομικο ειναι ενα ζορι φυσικα αλλα λυσεις υπαρχουν.Το παν ειναι να υπαρχει αγαπη.

 

Ο μπαμπας του παιδιου γνωριζει για την εγκυμοσυνη?Αυτος ποσο χρονων ειναι?

Link to comment
Share on other sites

εφοσον ειναι ετσι τα πραγματα με τους γονεις σας καλο θα ταν να μπεις εσυ μπροστα,δεν ειναι ανευθυνο αυτο νομιζω αφου μην ξεχναμε οτι βρισκετε σε ευαισθητη φαση η αδερφη σου τωρα.τις ευθυνες τις θα τις νιωσει και θα τις καταλαβει ετσι κι αλλιως.σπασμωδικες ομως και αγριες φασεις δεν θα ηταν οτι το καλυτερο να τις ζησει.τι κριμα ρε γμτ,γτ να εχουμε τοσο κολλημενα μυαλα?δηλ.αν παντρευοταν και εκανε ενα παιδι και χωριζε πιανου αδεια θα ειχε τοτε?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

τα επιδοματα δεν ειναι τιποτα στην ελλαδα για τις ανυπαντρες μανες.εγω δε μενω ελλαδα αλλα εχω κοντινο προσωπο που ειναι ανυπαντρη μητερα κ μενει ελλαδα κ πριν 3 χρονια οταν ειχε παει να ζητησει επιδομα της ειπαν 44 ευρω το μηνα:shock: για γελια κ για κλαμματα δηλαδη οποτε μη στηριζεστε εκει.

για τη μανα σου τι να πω.προφανως απο οτι καταλαβα την ενδιαφερει πιο πολυ το τι θα πει ο κοσμος απο το ιδιο της το παιδι:evil: τοτε πες της να ξεχασει τα παιδια της κ να εχει ''τον κοσμο'' μιας κ γιαυτον νοιαζεται περισσοτερο.

πολυ με τσατιζουν κατι τετοια ατομα.που εχουν χεσμενα τα παιδια τους κ τους ενδιαφερει πιο πολυ η παρτυ τους κ η εικονα τους στην ''κοινωνια'':evil::evil: λες κ το καημενο το μωρακι θα σπιλωσει τοσο πολυ την εικονα της?τοσο αμαρτια ειναι πια!τοσο κακο!τοσο ντροπη ειναι που θα ερθει στον κοσμο!:evil::evil: εχω νευριασει απιστευτα!

ΥΓ κ εγω 21 ημουν οταν εμεινα εγκυος στο πρωτο παιδι αλλα δε το μετανοιωσα ποτε!κ καμια μαμα δε το εχει μετανοιωσει ουτε κ με νοιαζει αν κλειστικα μεσα κ αν δε παω στα κλαμπακια.τα παιδακια μου εχουν πολυ περισσοτερο νοημα απο ενα χαζοκλαμπακι

Link to comment
Share on other sites

Ο μπαμπας του παιδιου γνωριζει για την εγκυμοσυνη?Αυτος ποσο χρονων ειναι?

Το έμαθε ο μπαμπάς του παιδιού,στη αρχή μίλαγε για γάμους κτλ και τώρα περιμένει να το πει στον δικό του πατέρα...Εν τω μεταξύ,τα παιδιά δεν είναι ζευγάρι εδώ και κάποιους μήνες και η αδερφή μου δεν ακούει τίποτα για γάμο.Φυσικά και αυτοσκοπός μας δεν είναι να την "παρκάρουμε"σ'ένα γαμπρό,αλλά από δω και πέρα θα πρέπει κάθε απόφασή της να μετράει για 2.Το παλικάρι ειναι 22.

 

τα επιδοματα δεν ειναι τιποτα στην ελλαδα για τις ανυπαντρες μανες.εγω δε μενω ελλαδα αλλα εχω κοντινο προσωπο που ειναι ανυπαντρη μητερα κ μενει ελλαδα κ πριν 3 χρονια οταν ειχε παει να ζητησει επιδομα της ειπαν 44 ευρω το μηνα:shock: για γελια κ για κλαμματα δηλαδη οποτε μη στηριζεστε εκει.

για τη μανα σου τι να πω.προφανως απο οτι καταλαβα την ενδιαφερει πιο πολυ το τι θα πει ο κοσμος απο το ιδιο της το παιδι:evil: τοτε πες της να ξεχασει τα παιδια της κ να εχει ''τον κοσμο'' μιας κ γιαυτον νοιαζεται περισσοτερο.

πολυ με τσατιζουν κατι τετοια ατομα.που εχουν χεσμενα τα παιδια τους κ τους ενδιαφερει πιο πολυ η παρτυ τους κ η εικονα τους στην ''κοινωνια'':evil::evil: λες κ το καημενο το μωρακι θα σπιλωσει τοσο πολυ την εικονα της?τοσο αμαρτια ειναι πια!τοσο κακο!τοσο ντροπη ειναι που θα ερθει στον κοσμο!:evil::evil: εχω νευριασει απιστευτα!

ΥΓ κ εγω 21 ημουν οταν εμεινα εγκυος στο πρωτο παιδι αλλα δε το μετανοιωσα ποτε!κ καμια μαμα δε το εχει μετανοιωσει ουτε κ με νοιαζει αν κλειστικα μεσα κ αν δε παω στα κλαμπακια.τα παιδακια μου εχουν πολυ περισσοτερο νοημα απο ενα χαζοκλαμπακι

 

Δήμητρά μου,συμφωνώ απόλυτα σε ό,τι είπες και λυπάμαι που θα το πω και πώς θα ακουστεί,αλλά δεν δίνω κανένα ελαφρυντικό στη μαμά μου.Δεν αντιλέγω πως της ήρθε ξαφνικό,αλλά άλλα πράγματα περιμένεις απ'τους γονείς σου....Αν δεν μας στηρίξουν αυτοί,τότε από ποιόν να περιμένουμε βοήθεια ρε γαμώτο;;;;

Ούτε αλήτισσα είναι,ούτε έμπλεξε με ναρκωτικά,ότι φάνηκε ανεύθυνα ΝΑΙ το δέχομαι και έτσι είναι.

Η μητέρα μου έβαλε πιο πάνω τον εγωισμό της και όχι τη θέση του ίδιου της του παιδιού!!!!Δεν είπε κανένας ότι θα είναι εύκολο,όπως και τίποτα άλλωστε στη ζωή,θα πορευτούμε όμως με τα νέα δεδομένα και θα συμβιβαστούμε με τη νέα μας ζωή,θα βοηθήσουμε όλοι και όλα θα πάνε καλά!!!

 

Παρεπιμπτόντως,σου εύχομαι να σου ζήσει η μπεμπούλα σου,να είναι γερή,τυχερή και ευτυχισμένη!!!:)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...