Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

Απ΄τη στιγμή που δεν έχει δικό της πορτοφόλι,ΔΕΝ μπορεί να μην στηρίζετε στους γονείς μας!

Ο καθένας κοιτάει την οικογένειά του και πράττει αυτό που θεωρεί καλύτερο,οπότε το σχόλιό σου για τα άλλα παιδάκια κτλ έιναι άστοχο.

Δεν λέω πως συμφωνώ μαζί τους,ίσα-ίσα,πάω να σκάσω από στενοχώρια και καημό.Η αδερφή μου δεν είναι δυναμική ούτως ή άλλως και το να αγνοήσει τους πάντες στηριζόμενη στα πόδια της και να φέρει στο κόσμο το μωρό,μάλλον για ταινία επιστημονικής φαντασίας που φαίνεται.Είμαι πολύ τσαντισμένη με όλους τους..Οι γονείς μου πιστεύουν ότι θα δυστυχίσει,δεν είναι έτοιμη κτλ κτλ....

 

ΓΙΑΤΙ δεν εχει δικο της πορτοφολι?ειναι ανικανη να δουλεψει?γιατι υπαρχουν μανες ανυπαντρες που δουλευουν κ συντηρουν μονες τους το παιδι τους.κ ειναι παρα πολλες πιστεψε με!εσυ πχ δε θα μπορεις να της κρατας το μωρο καποιες ωρες για να δουλευει?ισα ισα να βγαζει τα εξοδα του μωρου αφου οι γονεις σας αρνουνται να πληρωσουν τα εξοδα του!κ οχι δε θα δυστηχισει αν γινει μανα.θα δυστηχισει αν σκοτωσει το παιδι της.το ιδιο δευτερολεπτο που θα ξυπνησει απο τη ναρκωση θα ειναι ηδη δυστηχισμενη!πιστεψε με ετσι ειναι!κ θα το κουβαλαει ΜΙΑ ΖΩΗ μεσα της.για παντα θα την τρωνε οι τυψεις.

πως αφαιρεις μια ζωουλα?μονο κ μονο για το σκατοχρημα?:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η αδερφή μου δεν είναι δυναμική ούτως ή άλλως και το να αγνοήσει τους πάντες στηριζόμενη στα πόδια της και να φέρει στο κόσμο το μωρό,μάλλον για ταινία επιστημονικής φαντασίας που φαίνεται.Είμαι πολύ τσαντισμένη με όλους τους..Οι γονείς μου πιστεύουν ότι θα δυστυχίσει,δεν είναι έτοιμη κτλ κτλ....

 

Εχμμμμ όταν δημιουργούσε όμως το παιδί μια χαρά δυναμική ήταν ;) Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

 

Το τι πιστεύουν οι άλλοι για τη ζωή μας ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ να μας είναι αδιάφορο. Το τι πιστεύει εκείνη κι εκείνος μας ενδιαφέρει.

 

Αντι να σκας εστίασε σε αυτό και δώστης το να το καταλάβει.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου γλυκό, η άμβλωση στο δευτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης είναι παράνομη και γίνεται μόνο για ιατρικούς λόγους...πράγμα που σημαίνει ότι θα πρεπει να πληρώσετε κάποιον να το κάνει παράνομα! Το βρίσκεις λογικό να εμπιστευτεί τη ζωή της η αδελφή σου σε έναν τέτοιο χασάπη? Είναι η ίδια ενήμερη για το τι ακριβώς θα συντελεστεί και σε πόσο κίνδυνο εκθέτει τη σωματική της ακεραιότητα?

 

Ύστερα από όλα αυτά, εξακολουθεί να μην παίζει το ενδεχόμενο της υιοθεσίας? Είναι προτιμότερο δηλαδή να δολοφονηθεί ένας ήδη σχηματισμένος άνθρωπος?

Link to comment
Share on other sites

κ οχι δε θα δυστηχισει αν γινει μανα.θα δυστηχισει αν σκοτωσει το παιδι της.το ιδιο δευτερολεπτο που θα ξυπνησει απο τη ναρκωση θα ειναι ηδη δυστηχισμενη!πιστεψε με ετσι ειναι!κ θα το κουβαλαει ΜΙΑ ΖΩΗ μεσα της.για παντα θα την τρωνε οι τυψεις.

πως αφαιρεις μια ζωουλα?:cry:

 

Αυτό το συνυπογράφω με χέρια και πόδια και όχι τυχαία!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν γινετε αναρροφιση με σωληνα ειναι κανονικο παιδι τωρα υπόθετο θα την βαλουν παρανομος φυσικα η ολη διαδικασια και το ποιο πιθανο εινια να γεννηθει εν ζωη και να φυγει μετα απο καποια ωρα.δηλ. πραγματικο εγκλημα.ασε βικουλα αν ειναι ετσι καλυτερα να το δωσετε για υοθεσια το παιδακι δεν φταιει σε τπτ η αθωα ψυχουλα.δεν καταλαβαινω ομως γτ τοσο υποχειρια ρε κοριτσια και αντε ας πουμε οτι ο περπατημενος πατερας δεν ειναι γνωστης οτι δεν διακοπτετε η κυοφορια τωρα,την υγεια της κορης του δεν την σκεφτηκε καθολου?ψυχικη και σωματικη... και ρε συ βικουλα δεν πρεπει να ειναι μεγαλοι ειστε μικρες εσεις.ποσο χρονων ειναι οι γονεις σας?!!!

 

Κoυφετάκι τι και αν φωνάζω εγώ δεν μ'ακούει κανείς!!Τι να κάνει και η αδερφή μου,φοβάται με όλα αυτά που της λένε,πώς να νιώσει καλά και σίγουρη για να φέρει αυτό το μωρό στο κόσμο;;;

Ο πατέρας μου,έχει εμπιστοσύνη στο γιατρό λέει και πλέον δεν γίνονται λάθη....Μέγα ψέμα και παραπληροφόρηση!!!Είναι μια επέμβαση του εξηγώ με ό,τι και αν αυτό συνεπάγεται....

Επειδή τη σκέφτεται θεωρεί καλύτερη την διακοπή,ανησυχεί για το μέλλον της και ότι όλο αυτό θα τις κόψει τα φτερά...Στενοχωριέται και εκείνος για το μωρό,αλλά...

 

Δεν είναι τίποτα σίγουρο ακόμη,τη Δευτέρα θα μας πει ο γιατρός....Μακάρι να μην γίνεται τίποτα,ειλικρινά μακάρι!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου γλυκό, η άμβλωση στο δευτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης είναι παράνομη και γίνεται μόνο για ιατρικούς λόγους...πράγμα που σημαίνει ότι θα πρεπει να πληρώσετε κάποιον να το κάνει παράνομα! Το βρίσκεις λογικό να εμπιστευτεί τη ζωή της η αδελφή σου σε έναν τέτοιο χασάπη? ................Είναι προτιμότερο δηλαδή να δολοφονηθεί ένας ήδη σχηματισμένος άνθρωπος?

 

:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου γλυκό, η άμβλωση στο δευτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης είναι παράνομη και γίνεται μόνο για ιατρικούς λόγους...πράγμα που σημαίνει ότι θα πρεπει να πληρώσετε κάποιον να το κάνει παράνομα! Το βρίσκεις λογικό να εμπιστευτεί τη ζωή της η αδελφή σου σε έναν τέτοιο χασάπη? Είναι η ίδια ενήμερη για το τι ακριβώς θα συντελεστεί και σε πόσο κίνδυνο εκθέτει τη σωματική της ακεραιότητα?

Ύστερα από όλα αυτά, εξακολουθεί να μην παίζει το ενδεχόμενο της υιοθεσίας? Είναι προτιμότερο δηλαδή να δολοφονηθεί ένας ήδη σχηματισμένος άνθρωπος?

Πρώτα θα τη δεί ο γιατρός και αν εκείνος κρίνει ότι μπορεί να προχωρήσει,τότε θα γίνει.Οι δικοί μου δεν θα εκβιάσουν καταστάσεις αν πουν οτι θα κινδυνέψει η ζωή της,αυτό έλειπε...Αν γεννήσει με το καλό,δεν υπάρχει περίπτωση να το δώσουν για υιοθεσία,θα το δουν και θα το αγαπήσουν.

 

ΓΙΑΤΙ δεν εχει δικο της πορτοφολι?ειναι ανικανη να δουλεψει?γιατι υπαρχουν μανες ανυπαντρες που δουλευουν κ συντηρουν μονες τους το παιδι τους.κ ειναι παρα πολλες πιστεψε με!εσυ πχ δε θα μπορεις να της κρατας το μωρο καποιες ωρες για να δουλευει?ισα ισα να βγαζει τα εξοδα του μωρου αφου οι γονεις σας αρνουνται να πληρωσουν τα εξοδα του!κ οχι δε θα δυστηχισει αν γινει μανα.θα δυστηχισει αν σκοτωσει το παιδι της.το ιδιο δευτερολεπτο που θα ξυπνησει απο τη ναρκωση θα ειναι ηδη δυστηχισμενη!πιστεψε με ετσι ειναι!κ θα το κουβαλαει ΜΙΑ ΖΩΗ μεσα της.για παντα θα την τρωνε οι τυψεις.

πως αφαιρεις μια ζωουλα?μονο κ μονο για το σκατοχρημα?:cry:

 

Είναι άνεργη λέμε,εγώ πολύ ευχαρίστως να της το κρατάω,αλλά μιας και είμαι και γω άνεργη,ποιός μου λέει ότι θα είμαστε τυχερές και θα τα βρούμε με τις ώρες;;;Ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές,όχι γιατί θέλω να γίνει όλο αυτό,αλλά και πάλι το παιδί θα την πληρώσει τη νύφη στο τέλος.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές,όχι γιατί θέλω να γίνει όλο αυτό,αλλά και πάλι το παιδί θα την πληρώσει τη νύφη στο τέλος.

 

κ γιαυτο πρεπει να πεθανει?επειδη θα την βγαλει απο την ανεση της?θεουλη μου!οπως ειπε κ το αερικο...οταν εγινε η συλληψη μια χαρα δυναμικη ηταν.θεωρω μεγαλυτερη ανευθυνοτητα να σκοτωσει τοπαιδι απο το οτι δε πηρε προφυλαξη οταν επρεπε....ανευθυνοτητα και ασπλαχνια...καλυτερα να μου ξεριζοναν τα σωθηκα...το παιδι μου απο μεσα μου δε θα μου το επαιρναν :mad::? τεσπα...αποχορω απο το θεμα γιατι δε με ''παιρνει'' αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου γλυκό, η άμβλωση στο δευτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης είναι παράνομη και γίνεται μόνο για ιατρικούς λόγους...πράγμα που σημαίνει ότι θα πρεπει να πληρώσετε κάποιον να το κάνει παράνομα! Το βρίσκεις λογικό να εμπιστευτεί τη ζωή της η αδελφή σου σε έναν τέτοιο χασάπη? Είναι η ίδια ενήμερη για το τι ακριβώς θα συντελεστεί και σε πόσο κίνδυνο εκθέτει τη σωματική της ακεραιότητα?

 

Ύστερα από όλα αυτά, εξακολουθεί να μην παίζει το ενδεχόμενο της υιοθεσίας? Είναι προτιμότερο δηλαδή να δολοφονηθεί ένας ήδη σχηματισμένος άνθρωπος?

 

Είπα κάπου κάτι τέτοιο εγώ;;;;Μα για όνομα βρε κορίτσια,δεν είμαστε και κτήνοι.Και όσο για τον γιατρό,τη Δευτέρα θα τη δει και θα αποφανθεί.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

ωπα μισο λεπτο ειστε σε συνχιση τωρα το καταλαβαινω ομως πρεπει να δειτε τα πραγματα λιγο ποιο σωστα!καταρχην μην σκεφτεστε οτι μπορει να γινει εκτρωση τωρα το ξαναλεω γεννα θα γινει και ισως αποξεση και αν δεν γινει σωστα μπορει να υπαρχουν επακολουθα το στηθος της αδερφης σου θα πρεπει να το σφιχτοδεσετε γτ εχει ξεκινηση η διαδικασια παραγωγης γαλακτος και η διακοπη δεν θα ειναι απο αποβολη φυσικη δηλ.τα χαπια δεν θα ελεγα να τα παρει ειναι τριςχειροτερα στανταρ θα παθει καταθλιψη .... και ακομη ποιο στανταρ δεν θα το ξεχασει ποτε μα ποτε στην ζωη της.δεν θα γραψω τι παραπανω γνωριζω γτ σκοπος τωρα εινια η σωστη σκεψη και οχι ο εκφοβισμος σε οποιαδηποτε μορφη,παντος μην σκεφτεστε την εκτρωση,η κουμπαρα μου ειχε αρρωστο μωρο και τρεχαν να κανουν την εκτρωση και τις εξετασεις πριν απο αυτο γτ δεν γινοταν μετα παλευαν με τις μερες το καταλαβαινεις?και το μωρο ηταν υδροκεφαλο και δεν θα ζουσε καλη μου πολυ

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ γιαυτο πρεπει να πεθανει?επειδη θα την βγαλει απο την ανεση της?θεουλη μου!οπως ειπε κ το αερικο...οταν εγινε η συλληψη μια χαρα δυναμικη ηταν.θεωρω μεγαλυτερη ανευθυνοτητα να σκοτωσει τοπαιδι απο το οτι δε πηρε προφυλαξη οταν επρεπε....ανευθυνοτητα και ασπλαχνια...καλυτερα να μου ξεριζοναν τα σωθηκα...το παιδι μου απο μεσα μου δε θα μου το επαιρναν :mad::? τεσπα...αποχορω απο το θεμα γιατι δε με ''παιρνει'' αλλο...

 

Δήμητρα τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και το μόνο που δεν θέλω είναι αυτό το παιδί να γίνει δυστυχισμένο στο μέλλον....Φυσικά και δεν θέλω να προβούμε σ'αυτή τη λυση,ίσα ίσα που εύχομαι να μην γίνεται διακοπή!

Αλλά και πάλι δεν είμαι εγώ η μάνα....

Γιατί να αποχωρήσεις,συζήτηση κάνουμε Δήμητρα!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Άστην να πάει να χαλαρώσει γιατί είναι και λεχώνα και δεν κάνει να συγχίζεται ;)

 

Στον γιατρό θα έρθει και ο πατέρας σας μαζί; :rolleyes: Η μητέρα σου τι λέει για την διακοπή της κύησης;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και το μόνο που δεν θέλω είναι αυτό το παιδί να γίνει δυστυχισμένο στο μέλλον....Φυσικά και δεν θέλω να προβούμε σ'αυτή τη λυση,ίσα ίσα που εύχομαι να μην γίνεται διακοπή!

Αλλά και πάλι δεν είμαι εγώ η μάνα....

Γιατί να αποχωρήσεις,συζήτηση κάνουμε Δήμητρα!!

 

ειμαι πολυ ευαισθητη κ ευεξαπτη με το θεμα ''εκτρωση'' κ θα πω πολυ σκληρα λογια γιαυτο κ αποχορω.δυστηχως ειμαι ατομο που γενικως σε ολα τα θεματα η θα τα πω χυμα η θα σκασω κ δε θα πω τιποτα.δε μπορω να τα λεω με το γαντι.πιστεψε με καλυτερα να μη μιλησω κ να μη πω τιποτε περισσοτερο γιατι αν κ αληθινα θα ειναι πολυ σκληρα οσα θα πω.

ευχομαι μονο να ζησει αυτο το μωρακι γιατι το αξιζει....

καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

αν η μητέρα το θέλει αυτό το μωρό, αν το θέλει πραγματικά όμως, το κόσμο ανάποδα θα γυρίσει και θα το κρατήσει.....

 

δε παν να τη φοβίζουν για το μέλλον της, δε παν να τις λένε για τα οικονομικά θέματα που θα αντιμετωπίσει......

 

χαμπάρι δε θα πάρει και το παιδί της θα το γεννήσει και θα το μεγαλώσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω κορίτσια ότι είναι προφανές ότι η κοπέλα δεν έχει ενθουσιαστεί στην ιδέα ότι θα γίνει μητέρα, κι αν δεν είχε μπει στο 2ο τρίμηνο, την Δεύτερα κιόλας θα τελείωνε το θέμα. Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Άστην να πάει να χαλαρώσει γιατί είναι και λεχώνα και δεν κάνει να συγχίζεται ;)

 

Στον γιατρό θα έρθει και ο πατέρας σας μαζί; :rolleyes: Η μητέρα σου τι λέει για την διακοπή της κύησης;

Όλοι μαζί θα πάμε τη Δευτέρα...

ειμαι πολυ ευαισθητη κ ευεξαπτη με το θεμα ''εκτρωση'' κ θα πω πολυ σκληρα λογια γιαυτο κ αποχορω.δυστηχως ειμαι ατομο που γενικως σε ολα τα θεματα η θα τα πω χυμα η θα σκασω κ δε θα πω τιποτα.δε μπορω να τα λεω με το γαντι.πιστεψε με καλυτερα να μη μιλησω κ να μη πω τιποτε περισσοτερο γιατι αν κ αληθινα θα ειναι πολυ σκληρα οσα θα πω.

ευχομαι μονο να ζησει αυτο το μωρακι γιατι το αξιζει....

καλο βραδυ

Όπως αγαπάς...Δεν θα σχολιάσω την αντίδρασή σου,δεν είναι του παρόντος.Καλό βράδυ και σε σένα!:)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή σου τι έλεγε πριν μιλήσετε με τον πατέρα σου;

 

Εγώ δεν θεωρώ ας πούμε δεδομένο ότι θέλει να το ρίξει παρά την πρώτη της αντίδραση για το πως θα επηρεάσει τη ζωή της.

 

Παίζει βέβαια και η περίπτωση και να θέλει και να την έχεις επηρεάσει εσύ η ίδια.

 

Προσπάθησε να δεις τι θέλει. Σε περίπτωση δηλαδή που δεν αντιδρούσε έτσι ο πατέρας σας... θα το κράταγε;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ

 

προτιμαει την αμβλωση σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη απο την προοπτικη υιοθεσιας???

 

το ρεσιταλ ανωριμοτητας δινει και παιρνει, πρωτα σπερνουμε παιδια χωρις να συνειδητοποιουμε τι κανουμε κι ενω ειμαστε περιπου χωρισμενοι με το γκομενο, μετα αφηνουμε να περασουν 4 μηνες για να συνειδητοποιησουμε την εγκυμοσυνη και να αρχισουμε να διεκδικουμε λυσεις για τη ζωη μας και τη ζωη του σπλαχνου μας, στη συνεχεια απορριπτουμε τη λυση υιοθεσια γιατι τα ξερουμε ολα εμεις, εφοσον δεν μπορουμε να το μεγαλωσουμε εμεις τοτε δεν μπορει κανενας, και στο τελος κι ενω ο καιρος περναει αποφασιζουν ολοι οι φωστηρες ομοφωνα, ολοι εκτος της αδερφης, να οδηγηθει το εμβρυακι σε σφαγη...

 

...απιστευτος ο κοσμος και ο χαρακτηρας μας.....

 

να πεις στην αδερφη σου να δει την ταινεια τζουνο μπας και ευαισθητοποιηθει

 

οσοι κανουν εκτρωση σε τοσο προχωρημενο σταδιο πρεπει να πληρωνουν πολυ χοντρα προστιμα για το εγκλημα που διαπραττουν

 

οσο για τις δυσκολιες της ζωης, ολοι τον πινουμε, ο καθενας κουβαλαει το σταυρο του, ανεργια, μεταναστευση, αρρωστιες, διαζυγια.....μονο η αδερφη σου δηλαδη εχει προβληματα,,,,εμεις που ζουμε και καναμε παιδια?

 

εγω σαν μανα την κορη μου θα την στηριζα να αναλαβει τις ευθυνες της οπως και το γιο μου,,,, η το κρατας, η το δινεις για υιοθεσια, η κανεις εκτρωση τις πρωτες μερες της καθυστερησης....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...ας μην είμαστε τόσο αυστηροί με την κοπέλα, στο κάτω κάτω για να ανοίξει θέμα εδώ θα πει ότι προβληματίζεται έντονα, αλλιώς θα έλεγε στην αδελφή της πα΄με μαζί να το ρίξεις και σιγά μην μας εδινε και λογαριασμό.

 

Έπειτα μην ξεχνάμε και κάτι άλλο: ούτε η Βικούλα ούτε η αδελφή της έχουν νιώσει ακόμα τι σημαίνει να είσαι μάνα, να κρατάς το παιδί σου στην αγκαλιά σου, γι' αυτό και μπορούνε και αναλογίζονται το ενδεχόμενο της έκτρωσης...για μένα μεγαλύτερο φταίξιμο έχουν οι γονείς, που τα ξέρουν όλα αυτά, καθώς και όλους τους κινδύνους μιας τέτοιας απόφασης, και παρόλα αυτά, κρατάνε τη στάση που κρατάνε, παρά τα κορίτσια και ο νεαρός...αλλά καλύτερα να μη μιλάω καν για φταίξιμο. Το θέμα είναι να δούμε πώς μπορούμε να βοηθήσουμε να παρθεί η σωστή απόφαση για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κορίτσια ότι είναι προφανές ότι η κοπέλα δεν έχει ενθουσιαστεί στην ιδέα ότι θα γίνει μητέρα, κι αν δεν είχε μπει στο 2ο τρίμηνο, την Δεύτερα κιόλας θα τελείωνε το θέμα. Κάνω λάθος?

 

Δημοσκόπηση κάνουμε για να ξέρω....

Έχεις δίκιο..όλες οι κοπέλες στα 21 τους είναι ενθουσιασμένες με μια ανεπιθύμτη εγκυμοσύνη,έστω και αν είναι συνέπεια της ανευθυνότητας τους.

Κορίτσια μάλλον δεν καταλαβαίνετε τί λέω,οι γονείς μου δεν είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν στην περίπτωση που δοθεί περιθώριο για διακοπή,πώς να είναι δυνατή και σίγουρη;;;Πώς θα βρει δουλειά με την εγκυμοσύνη;;;Ξέρουμε όλοι πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα και μη γελιόμαστε τώρα.

Οι γονείς μας δεν είναι άνθρωποι που θα προτάξουν τα στήθη τους για μας και το χουμε δει πολλάκις και λυπαμαι και ντρεπομαι που το λεω!!

Αυτα....Παω να ηρεμησω λιγακι.

 

Σας φιλω και σας ευχαριστω και παλι ολες σας!!:)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ

 

προτιμαει την αμβλωση σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη απο την προοπτικη υιοθεσιας???

 

το ρεσιταλ ανωριμοτητας δινει και παιρνει, πρωτα σπερνουμε παιδια χωρις να συνειδητοποιουμε τι κανουμε κι ενω ειμαστε περιπου χωρισμενοι με το γκομενο, μετα αφηνουμε να περασουν 4 μηνες για να συνειδητοποιησουμε την εγκυμοσυνη και να αρχισουμε να διεκδικουμε λυσεις για τη ζωη μας και τη ζωη του σπλαχνου μας, στη συνεχεια απορριπτουμε τη λυση υιοθεσια γιατι τα ξερουμε ολα εμεις, εφοσον δεν μπορουμε να το μεγαλωσουμε εμεις τοτε δεν μπορει κανενας, και στο τελος κι ενω ο καιρος περναει αποφασιζουν ολοι οι φωστηρες ομοφωνα, ολοι εκτος της αδερφης, να οδηγηθει το εμβρυακι σε σφαγη...

 

...απιστευτος ο κοσμος και ο χαρακτηρας μας.....

 

να πεις στην αδερφη σου να δει την ταινεια τζουνο μπας και ευαισθητοποιηθει

 

οσοι κανουν εκτρωση σε τοσο προχωρημενο σταδιο πρεπει να πληρωνουν πολυ χοντρα προστιμα για το εγκλημα που διαπραττουν

 

οσο για τις δυσκολιες της ζωης, ολοι τον πινουμε, ο καθενας κουβαλαει το σταυρο του, ανεργια, μεταναστευση, αρρωστιες, διαζυγια.....μονο η αδερφη σου δηλαδη εχει προβληματα,,,,εμεις που ζουμε και καναμε παιδια?

 

εγω σαν μανα την κορη μου θα την στηριζα να αναλαβει τις ευθυνες της οπως και το γιο μου,,,, η το κρατας, η το δινεις για υιοθεσια, η κανεις εκτρωση τις πρωτες μερες της καθυστερησης....

Πριν μιλησεις οπως μιλας,μαθε να διαβαζεις και να καταλαβαινεις ΤΙ διαβαζεις!!!

Το τι θα γινει και αν θα προβει σε διακοπη κυησης,θα εξαρτηθει απ'το τι θα πει ο γιατρος τη Δευτερα,αν δεν γινεται κατι,δεν θα την βαλουν με το ζορι στο χειρουργειο.(αυτο σε ο,τι αφορα τους γονεις μας!!!)Σαν γονεις,θεωρουν οτι δεν ειναι καταλληλη να γινει μανα στην παρουσα φαση που βρισκεται.Εμεις τους λογους τους αποδιδουμε αλλου,τελοςπαντων.

 

Μακαρι να ηταν ολα διαφορετικα,να ειχαμε πιο "δυνατους"γονεις,να μην "μασαγαν"πουθενα και να μην αναγκαζοταν η αδερφη μου να αντιμετωπισει αυτη τη κατασταση!!Το προτιμοτερο θα ηταν βεβαια να ηταν πιο προσεκτικη και να μην φταναμε ως εδω,αλλα το ποταμι πισω δεν γυρναει!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να εχεις γεννησει το δικο σου παιδι για να εισαι μητρικος

υπαρχουν γυναικες που δεν εχουν κανει παιδια και ειναι περισσοτερο μανες απο αλλες που μπορει να εχουν γεννησει και 10 δικα τους

 

δεν χρειαζεται να εχεις γεννησει για να σεβεσαι μια αλλη υπαρξη

 

εγω ως εγκυος απο την πρωτη στιγμη ενιωθα εναν απιστευτο σεβασμο για το πλασματακι μεσα στην κοιλια μου,,,,,δεν ημουν εγωωωωωωωω,,,ηταν ενα αλλο πλασμα και οφειλα να στηριξω με ολη μου την ψυχη τον αγωνα του,,,τον καθε χτυπο της καρδιας του

δεν ηταν μονον ο γιος μου αλλα ενα αλλο πλασμα, της φυσης-του θεου,,,ευτυχως πηγαν ολα καλα και για εκεινο και για μενα

φερεις ευθυνη για τη ζωη που κουβαλας, δεν χρειαζεται να γεννησεις για να νιωσεις κατι τετοιο

 

ειναι δυνατον να υποδειξουν οι παπουδες τη λυση σε αυτο το ζευγαρι/ απο που κι ως που, αλλο βοηθαω αλλο μπλεκομαι σε ξενα χωραφια...το παιδι ειναι υποθεση της μανας και του πατερα αυτοι θα αποφασισουν αυτοι θα σηκωσουν τα μανικια οπως ολοι μας,,,,,οι παπουδες ειναι στα μετοπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή σου τι έλεγε πριν μιλήσετε με τον πατέρα σου;

 

Εγώ δεν θεωρώ ας πούμε δεδομένο ότι θέλει να το ρίξει παρά την πρώτη της αντίδραση για το πως θα επηρεάσει τη ζωή της.

 

Παίζει βέβαια και η περίπτωση και να θέλει και να την έχεις επηρεάσει εσύ η ίδια.

 

Προσπάθησε να δεις τι θέλει. Σε περίπτωση δηλαδή που δεν αντιδρούσε έτσι ο πατέρας σας... θα το κράταγε;

Ναι!!Αλλα και παλι,δεν ειναι βεβαια το τι θα γινει,ο γιατρος θα πει τη Δευτερα!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να εχεις γεννησει το δικο σου παιδι για να εισαι μητρικος

υπαρχουν γυναικες που δεν εχουν κανει παιδια και ειναι περισσοτερο μανες απο αλλες που μπορει να εχουν γεννησει και 10 δικα τους

 

δεν χρειαζεται να εχεις γεννησει για να σεβεσαι μια αλλη υπαρξη

 

εγω ως εγκυος απο την πρωτη στιγμη ενιωθα εναν απιστευτο σεβασμο για το πλασματακι μεσα στην κοιλια μου,,,,,δεν ημουν εγωωωωωωωω,,,ηταν ενα αλλο πλασμα και οφειλα να στηριξω με ολη μου την ψυχη τον αγωνα του,,,τον καθε χτυπο της καρδιας του

δεν ηταν μονον ο γιος μου αλλα ενα αλλο πλασμα, της φυσης-του θεου,,,ευτυχως πηγαν ολα καλα και για εκεινο και για μενα

φερεις ευθυνη για τη ζωη που κουβαλας, δεν χρειαζεται να γεννησεις για να νιωσεις κατι τετοιο

 

ειναι δυνατον να υποδειξουν οι παπουδες τη λυση σε αυτο το ζευγαρι/ απο που κι ως που, αλλο βοηθαω αλλο μπλεκομαι σε ξενα χωραφια...το παιδι ειναι υποθεση της μανας και του πατερα αυτοι θα αποφασισουν αυτοι θα σηκωσουν τα μανικια οπως ολοι μας,,,,,οι παπουδες ειναι στα μετοπισθεν

 

Μαζι σου!!Εδω ομως μιλαμε για μια ΑΝΕΡΓΗ κοπελα 21 ετων,ο ΠΡΩΗΝ συντροφος 23,δουλευει στην επιχειρηση του πατερα του,τα παιδια αυτα δεν θα ορθοποδησουν χωρις την -ανυπαρκτη- βοηθεια των γονιων τους.

Μακαρι να ημουν ανεξαρτητη και να περναγε ο λογος μου,απ τη στιγμη που θα εβλεπα οτι η αδερφη μου ΘΕΛΕΙ δεν θα με νοιαζε τιποτα!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...