Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

Κορίτσια έκλεισα τελικά τα βαφτιστικά από ένα κατάστημα στους Αμπελόκηπους και είμαι πολύ ευχαριστημένη!Υπέροχα και ιδιαίτερα σχέδια στα ρουχαλάκια!Το πακέτο δεν είναι το φθηνότερο της αγοράς(γύρω στα 550-600ευρώ) αλλά αξίζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σας ονομαζομαι Στελλα και βαπτιζω τον μικρουλι μου 3 Οκτωβριου δηλαδη σε 2 εβδομαδες,εχω ομως ενα προβλημα δεν μπορω να βρω κομμωτρια να ερθει να με χτενισει στο σπιτι,μενω στο σταθμο και θα παρακαλουσα οποια κοπελα ξερει καμια καλη κομμωτρια να μου δωσει το τηλ.θα σας ειμουν υποχρεει,σας ευχαριστω εκ τον προτερων!!!!

Link to comment
Share on other sites

mpampi μπορείς να μου στείλεις στοιχεία για το μαγαζί στη χαλάστρα σε παρακαλώ;

 

Το μαγαζί λέγεται Πεταλούδα και βρίσκεται στην πλατεία του χωριού κοντά στο ρολόι.Έτσι αν ρωτήσεις θα σε κατατοπίσουν οι κάτοικοι εκεί.Διεύθυνση δεν ξέρω.Πάντως εμένα πριν δυο εβδομάδες μου έκαναν μια βάφτιση όνειρο με τέντες,ποδήλατα,καροτσάκια, πειρατές,γυάλες ,φανάρια κ.λ.όλα εκτός των ρούχων 600 ευρώ(με 200 μπομπονιέρες).πες της να σου δείξει φωτο από την βάφτιση στον Αγιο Αλέξανδρο να δεις.θα παθεις πλάκα.όχι τίποτα αλλά σε τόσο δύσκολες εποχές που ζούμε αξίζει να επιβραβεύονται αυτοί που δεν προσπαθούν να εκμεταλλευτουν τη χαρά σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφία Τ. μήπως γνωρίζεις να μου πεις απο που θα μπορούσα να αγοράσω υφάσματα για στολισμό σε καλές τιμές;έστω και κατάστημα on-line!Επίσης ψάχνω αυτό το χαρτί που χρησιμοποιούν τα ανθοπωλεία,δε ξερω πως το λένε.Καμιά ιδέα για μαγαζί με τέτοια πράγματα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις γαζες και τουλια για στολισμο θα πας στη ΜΑΡΙΑΝΝΑ στην Βενιζελου, διπλα στο ΡΙΧΤΑΡΙ.

 

Ποιο χαρτι λες, το χαρτι αφης (μαλακο και χρωματιστο)?Αυτο θα το βρεις σε μεγαλα βιβλιοπωλεια, πχ στον ΜΑΛΛΙΑΡΗ σε πολλα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας Θεσσαλονικιές μαμάδες και να χαίρεστε τα μωράκια σας!:D

 

Ξέρω ότι τελειώνουν σιγά σιγά οι βαφτίσεις,αλλά επειδή κι εγώ τώρα το ανακάλυψα,είπα να σας το πώ για όσες ενδιαφέρονται για το μέλλον.Είχα πάει πρόσφατα στο στρατιωτικό πρατήριο που είναι πίσω από το παλιό 424,στον επόμενο δρόμο κάτω από Εγνατία και έχει ένα μικρό κομμάτι σε ένα από τα κτίρια διάφορα είδη γάμου και βάφτισης.Όχι πολλά βέβαια,κάτι πουγκάκια,κορδέλες,τούλια,αλλά σε τυχαία ερώτηση κάποια από τις κυρίες εκεί μου είπε ότι υπάρχουν κατάλογοι από όπου μπορεί κάποιος να διαλέξει διάφορα πράγματα και μάλιστα σε τιμές χονδρικής.Μάλιστα κάποιες κοπέλες που δουλεύανε εκεί είχαν κάνει μόνες τους τις μπομπονιέρες του γάμου τους.Όποια έχει γνωστό με πρόσβαση στο στρατιωτικό ας πάει να δει και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Θεσσαλονικιές μαμάδες και να χαίρεστε τα μωράκια σας!:D

 

Ξέρω ότι τελειώνουν σιγά σιγά οι βαφτίσεις,αλλά επειδή κι εγώ τώρα το ανακάλυψα,είπα να σας το πώ για όσες ενδιαφέρονται για το μέλλον.Είχα πάει πρόσφατα στο στρατιωτικό πρατήριο που είναι πίσω από το παλιό 424,στον επόμενο δρόμο κάτω από Εγνατία και έχει ένα μικρό κομμάτι σε ένα από τα κτίρια διάφορα είδη γάμου και βάφτισης.Όχι πολλά βέβαια,κάτι πουγκάκια,κορδέλες,τούλια,αλλά σε τυχαία ερώτηση κάποια από τις κυρίες εκεί μου είπε ότι υπάρχουν κατάλογοι από όπου μπορεί κάποιος να διαλέξει διάφορα πράγματα και μάλιστα σε τιμές χονδρικής.Μάλιστα κάποιες κοπέλες που δουλεύανε εκεί είχαν κάνει μόνες τους τις μπομπονιέρες του γάμου τους.Όποια έχει γνωστό με πρόσβαση στο στρατιωτικό ας πάει να δει και εκεί.

 

Δηλαδη εννοεις οτι ειναι μεσα στο πρατηριο?Αν ειναι ετσι θα το τιμησω, ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος.Ευχαριστουμε πολυ!;)

Link to comment
Share on other sites

Nαι,μέσα!Είναι το δεύτερο κτίριο όπως μπαίνεις(τρία είναι όλα κι όλα). Συγκεκριμένα είναι στο βάθος αριστερά και έχει και κάποια ωραία δώρα για γάμο και για βάφτιση.Να ρωτήσετε όμως όποια κοπέλα είναι εκεί να σας δείξει τους καταλόγους που μου είπε γιατί εκεί δεν έχουν πολλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε βρε ναι? Ακομα εκει μενουμε.....απλα εγω ειμαι μονη μου με την μικρη στην Κοζάνη λογω διορισμου..... Εμεις μέναμε ενα στενο πανω απο τον αγιο νικολαο!

 

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω ούτε τι τιμές έχει ούτε τι καταλόγους δουλεύει.Κι εγώ μέχρι να το ανακαλύψω τυχαία ότι μπορεί να φέρει ποσότητα για γάμο ή βάφτιση,νόμιζα ότι πρόκειται για είδη συσκευασίας.Δεν πειράζει βρε,στο επόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Το ..... ειναι για να εχω το τοπικ στον πινακα ελεγχου γιατι αλλιως δεν βρισκω καποια πραγματα που ειχα διαβασει και με ενδιαφέρουν,οποτε για να μην ψαχνω δυο ωρες κανω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και άλλα δύο καταστήματα με είδη συσκευασίας τώρα που τα θυμήθηκα??

Για όσες μένουν Καλαμαριά,υπάρχει η Συσκευαστική,ακριβώς απέναντι από το γήπεδο του Απόλλωνα.Έχει από πουγκιά(ακριβά)μέχρι σακούλες σε πολλά σχέδια για να βάλετε τα δωράκια των παιδιών σε βάφτιση ή πάρτυ. Έχει ζελατίνες σε τιμή πιο χαμηλή από τα βιβλιοπωλεία και επίσης διάφορα διακοσμητικά.Φτιάχνει και μπομπονιέρες(ακριβούτσικες)αλλά προμηθεύει και τα υλικά για να τις φτιάξει κανείς μόνος του.

Για όσες μένουν Αμπελόκηπους,στην οδό Πέραν,μεταξύ Βενιζέλου και Φιλιππουπόλεως υπάρχει ένα μαγαζί του οποίου το όνομα δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα,αλλά αποκλείεται να μην το δει κανείς,γιατί στην βιτρίνα έχει όλο κουτιά.Βασικά έχει ενωθεί με το διπλανό που έχει είδη δώρων και διακοσμητικά.Έχουν ό,τι και η συσκευαστική αλλά σε άλλα σχέδια και την τελευταία φορά που πέρασα,άρχισαν να φτιάχνουν και μπομπονιέρες.

Αν μη τι άλλο,μπορείτε να πάρετε και από τα δυο ιδέες!

Φιλιά σε όλες τις Θεσσαλονικιές!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...