Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

vegas εγώ έκανα πέρσι τέτοιο καιρό τη βάφτιση στο νεφέλη αλλά ενώ πήγα με καλές εντυπώσεις τελικά απογοητεύτηκα πολυ και λυπήθηκα και τα 5500 Ευρώ που έδωσα.Είχαμε κανονίσει μπουφέ 140 άτομα και ενώ μου είπανε οτί οι πιατέλες συνέχεια θα ανανεωνόντουσαν από τα 5 πρώτα λεπτα που αρχιζαν να αδειάζουν οι πιατέλες δεν ξαναέφερναν ενώ μου έλεγαν τώρα σε λίγο έρχονται.Το αποτέλεσμα να είναι άδειος ο μπουφές και να μην ανανεώνεται,ώσπου πήγε η μητέρα μου στην κουζίνα και έιδε ότι μας κοροιδεύουν.Επίσης από σέρβις ήταν απαράδεκτοι.Κρίμα γιατί πόνταρα πολύ στο φαγητό και έδωσα και πολλά λεφτά.Τους ξέχεσα και έφυγα.Α!!Και ο υπεύθυνος έλειπε.

 

 

ααα μαλιστα.....

καλα που μου το ειπες! Την πατησα ηδη μια φορα στο γαμο μου στο κτημα ΕΛ στο χορτιατη κ ειμαι λιγο επιφυλακτικη με ολα αυτα τα φουμαρα που μας πουλανε....

 

Εγω εκανα ραντεβου μαζι τους κ μου εδωσαν τιμη για σερβιριστο 100 ατομων 23 ευρω για τους ενηλικες κ 14 ευρω για τα παιδια 5-15 κ δωρεαν για τα παιδακια κατων των 5 ετων. Η δεξιωση θα γινοταν στο ΕΣΤΙΑ hall κ στη μεση θα μου τοποθετουσαν τεραστεια φουσκωτα παιχνιδια

 

Για να σου πω την αληθεια με επεισαν με τις τιμες κ αυτα που μου ειπαν αλλα θα παρω σοβαρα τα λεγομενα σου μιας που δεν ειμαι διατεθημενη να την πατησω παλι.

 

 

Μα δεν υπαρχει καποιος χωρος για μια μεση δεξιωση στην ανατολικη θεσσαλονικη??? Ολοι της αρπαχτης ειναι βρε παιδι?????

Link to comment
Share on other sites

ααα μαλιστα.....

καλα που μου το ειπες! Την πατησα ηδη μια φορα στο γαμο μου στο κτημα ΕΛ στο χορτιατη κ ειμαι λιγο επιφυλακτικη με ολα αυτα τα φουμαρα που μας πουλανε....

 

Εγω εκανα ραντεβου μαζι τους κ μου εδωσαν τιμη για σερβιριστο 100 ατομων 23 ευρω για τους ενηλικες κ 14 ευρω για τα παιδια 5-15 κ δωρεαν για τα παιδακια κατων των 5 ετων. Η δεξιωση θα γινοταν στο ΕΣΤΙΑ hall κ στη μεση θα μου τοποθετουσαν τεραστεια φουσκωτα παιχνιδια

 

Για να σου πω την αληθεια με επεισαν με τις τιμες κ αυτα που μου ειπαν αλλα θα παρω σοβαρα τα λεγομενα σου μιας που δεν ειμαι διατεθημενη να την πατησω παλι.

 

 

 

Μα δεν υπαρχει καποιος χωρος για μια μεση δεξιωση στην ανατολικη θεσσαλονικη??? Ολοι της αρπαχτης ειναι βρε παιδι?????

Για ποσα ατομα μιλας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εγω ανατολικη θεσσαλονικη μενω αλλα δεν προτιμω ταβερνα. Θα ηθελα κατι λιγο πιο-ας πουμε- επισημο. Βεβαια κ η ταβερνα δε αποκλειεται αν ακουσω τιποτα κουλες τιμες δεξιωσης.

 

Δεν εχουμε καταληξει ακομη σε ημερομηνια εχουμε ακομη μελλον. Λεμε με το νεο ετος

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικόν

 

Θεσσαλονίκη Διεύθυνση:

Αλεξάνδρου Παπαναστασίου 87Δ

 

 

 

 

2310938937 Ειναι πολυ καλη ταβερνα & εχει πολυ καλες τιμες.Που μενεις ακριβως ανατολικη θεσ/νικη; Εγω μενω λιγο πιο κατω απο τον Αγιο Στυλιανο αν γνωριζεις τον βρεφονηπιακο σταθμο.

http://www.capsishotel.gr/thes/events.html Για δες εδω.Ειναι το Καψης το ξενοδοχειο.2310 596800

http://www.hotelpanorama.gr/gr/index.htm

Link to comment
Share on other sites

αυτο το αγγελικον τι ειναι???

το capsis ειναι μακρυα ρε παιδι. ανατολικα θα προτιμουσα αν εχεις κατι δοκιμασμενο υποψιν σου

Το Αγγελικον ειναι ταβερνα.Για το ξενοδοχειο πανοραμα εχω ακουσει καλα λογια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ψαχνω γλυκο κουταλιου με το κιλο .που θα βρω και ποσο κανει?Θεσσαλονικη.:confused:

 

Καλησπέρα maria.dim. Τυχαία έχω δει ένα μαγαζάκι το οποίο πουλάει γλυκό του κουταλιού συσκευασμένο σε βαζάκια σε διάφορα σχέδια, ακριβώς όπως γίνεται στις βαπτίσεις. Αν σε ενδιαφέρει, ρίξε μια ματιά. Δεν ξερω διεύθυνση. Είναι στον παράλληλο δρόμο επάνω απο την Τσιμισκή, πηγαίνοντας απο την Ίωνος Δραγούμη στην Βενιζέλου. Ελπίζω να κατάλαβες..:roll:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

κ εγω ανατολικη θεσσαλονικη μενω αλλα δεν προτιμω ταβερνα. Θα ηθελα κατι λιγο πιο-ας πουμε- επισημο. Βεβαια κ η ταβερνα δε αποκλειεται αν ακουσω τιποτα κουλες τιμες δεξιωσης.

 

Δεν εχουμε καταληξει ακομη σε ημερομηνια εχουμε ακομη μελλον. Λεμε με το νεο ετος

 

Καλημέρα. Εγώ πέρυσι τη βάπτιση του μεγάλου μου την έκανα στο Ρακόμελο στη Σοφούλη. Δεν είναι σαν ταβέρνα. Ούτε βέβαια σαν δεξίωση. Κάτι ενδιάμεσο. Το περιβάλλον είναι ωραίο και οι άνθρωποι πολύ συνεννοήσιμοι. Εγώ είχα 130 άτομα και μου στοίχησε γύρω στα 25 ευρώ / άτομο.

Δες το σαν μία λύση, αν σε ενδιαφέρει.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

ανατολικη θεσσαλονικη κοριτσια εκανα πολιτικο γαμο στομαρσελ ειναι κρηνη!πολυ ομορφο μαγαζι και μεσα και εξω και πολυ οικονομικες τιμες σε σχεση με αυτα που ειδα σε αλλα μαγαζια,επιλογε ςμενου 2 πιατα,2 σαλατες,πολα ορεκτικα ,ωραια κρασια και γλυκα και τιμη σχεδιν μιση απο τα αλαλ που ειδ ακαι προσεφεραν φυκι αγια μεταξωτες κορδελες,ειναι διπλα στο μιστραλ ακριβως,δεν ξερω οδο ειναι σε δρομο παραλληλο μ ετην πλαστηρα!(κοινως αρετσου)

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εγινε βρε κοριτσια??που πηγαν η Σαλονικιες???:roll::roll::roll::roll:

 

Ερχονται χειμερινα βαφτισια μαζευτειτε!!!:mrgreen:

 

Λοιπον θα βαφτισω τον ανηψιο μου τον Νοεμβριο μολις σαραντησω γιατι περιμενω το κοριτσακι μου αυτον το μηνα.

Για βαφτιστικα θα παμε αυριο στο Τραμπολινο στην Μαρτιου και η αδερφη μου θα παει και στην Ρανια στην Σινδο.

Εχουν καλες τιμες???εχει καμια ψωνισει απο αυτα να μου πει???

 

επισης τι χρωματα ρε κοριτσια σε αγορι χειμωνιατικα??και απο θεμα??εχετε καμια ιδεα????:roll:

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε βρε κοριτσια??που πηγαν η Σαλονικιες???:roll::roll::roll::roll:

 

Ερχονται χειμερινα βαφτισια μαζευτειτε!!!:mrgreen:

 

Λοιπον θα βαφτισω τον ανηψιο μου τον Νοεμβριο μολις σαραντησω γιατι περιμενω το κοριτσακι μου αυτον το μηνα.

Για βαφτιστικα θα παμε αυριο στο Τραμπολινο στην Μαρτιου και η αδερφη μου θα παει και στην Ρανια στην Σινδο.

Εχουν καλες τιμες???εχει καμια ψωνισει απο αυτα να μου πει???

 

επισης τι χρωματα ρε κοριτσια σε αγορι χειμωνιατικα??και απο θεμα??εχετε καμια ιδεα????:roll:

 

Λοιπον για αγορι τα χρωματα του φθινοπωρου:κοκκινο,πρασινο και πορτοκαλι (συνδυασμος και τα τρια) ή μπλε και κοκκινο (που ακουγεται καλοκαιρινο αλλα ειναι πολυ ωραιο και τον χειμωνα.

 

Για θεμα δεν θα επελεγα κατι συγκεκριμενο τετοια εποχη.Ομως θα μπορουσες να κανεις συνθεσεις με αποξηραμενα πορτοκαλια,κανελοξυλλα κλπ και να εχεις πολλα ξυλινα αντικειμενα (πχ μαριονετες) για ντεκορ ή ακομη και για μπομπο.Το εχω δει και ειναι απιθανο.

 

Το Τραμπολινο δεν το ξερω οποτε δεν μπορω να βοηθησω...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ πέρυσι τη βάπτιση του μεγάλου μου την έκανα στο Ρακόμελο στη Σοφούλη. Δεν είναι σαν ταβέρνα. Ούτε βέβαια σαν δεξίωση. Κάτι ενδιάμεσο. Το περιβάλλον είναι ωραίο και οι άνθρωποι πολύ συνεννοήσιμοι. Εγώ είχα 130 άτομα και μου στοίχησε γύρω στα 25 ευρώ / άτομο.

Δες το σαν μία λύση, αν σε ενδιαφέρει.

 

 

πολυ καλη ιδεα!ευχαριστω!!!!

ειναι κατι ενδιαμεσο οπως θα ηθελα αν κ το βρισκω λιγακι τσιμπημενο. θα κανω ενα ραντεβου ομως γιατι θα εδινα κατι παραπανω αν αξιζει τον κοπο!

Link to comment
Share on other sites

ανατολικη θεσσαλονικη κοριτσια εκανα πολιτικο γαμο στομαρσελ ειναι κρηνη!πολυ ομορφο μαγαζι και μεσα και εξω και πολυ οικονομικες τιμες σε σχεση με αυτα που ειδα σε αλλα μαγαζια,επιλογε ςμενου 2 πιατα,2 σαλατες,πολα ορεκτικα ,ωραια κρασια και γλυκα και τιμη σχεδιν μιση απο τα αλαλ που ειδ ακαι προσεφεραν φυκι αγια μεταξωτες κορδελες,ειναι διπλα στο μιστραλ ακριβως,δεν ξερω οδο ειναι σε δρομο παραλληλο μ ετην πλαστηρα!(κοινως αρετσου)

 

κ αυτο πολυ καλο! κ μου αρεσει πολυ η περιοχη.

ευχαριστω πολυ για τις ιδεες! πραγματικα τελειες!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για αγορι τα χρωματα του φθινοπωρου:κοκκινο,πρασινο και πορτοκαλι (συνδυασμος και τα τρια) ή μπλε και κοκκινο (που ακουγεται καλοκαιρινο αλλα ειναι πολυ ωραιο και τον χειμωνα.

 

Για θεμα δεν θα επελεγα κατι συγκεκριμενο τετοια εποχη.Ομως θα μπορουσες να κανεις συνθεσεις με αποξηραμενα πορτοκαλια,κανελοξυλλα κλπ και να εχεις πολλα ξυλινα αντικειμενα (πχ μαριονετες) για ντεκορ ή ακομη και για μπομπο.Το εχω δει και ειναι απιθανο.

 

Το Τραμπολινο δεν το ξερω οποτε δεν μπορω να βοηθησω...:(

 

Λοιπον ειπα στην αδερφουλα μου-κουμπαρα μου για μπλε με κοκκινο και της αρεσε παρα πολυ το κορυφιο δε ητανε οτι εκει που πηγαμε ειχαν τυχαια μπομπονιερες μπλε με κοκκινο ετοιμες για μια βαφτιση και ετσι το ειδα και σαν συνδοιασμο και μας αρεσε ακομα περισσοτερο.Τωρα για το πακετο με τα ρουχα μας ειπανε 570 ενα συνολο που μας αρεσε με ακριβουτσικα ρουχακια αλλα ολα τα αλλα πολυ οικονμικα.Εμενα μου φαινεται ακριβο εσεις τι λετε???:roll::roll::roll:

Τωρα μενει να δουμε τι θα μας πει και η Ρανια

 

Σοφακι σε ευχαριστω για την βοηθεια!!!!!!:mrgreen:

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το ΡΑΚΟΜΕΛΟ εχει προταθει σαν κεντρο για δεξιωση βαφτισης, σκεφτηκα να σας ενημερωσω οτι ελαβαν προστιμο απο τον ΕΦΕΤ:

 

9. Πρόστιμο ? 5.000 στο εστιατόριο με την επωνυμία Δ. ΑΝΔΡΙΟΛΑΤΟΣ - Κ. ΚΑΝΟΝΙΔΗ και Σία Ο.Ε. "ΡΑΚΟΜΕΛΟ" που βρίσκεται στην οδό Σοφούλη 36 στη Θεσσαλονίκη, διότι διαπιστώθηκαν : μη ασφαλή - ακατάλληλα για ανθρώπινη κατανάλωση τρόφιμα, μη σωστή διαρρύθμιση των χώρων των τροφίμων ώστε να επιτρέπεται ο καθαρισμός τους, μη ύπαρξη αποδυτηρίων, ελλιπείς συνθήκες καθαρισμού του προσωπικού και μη αναγραφή επί του τιμολογίου των κατεψυγμένων προϊόντων.

 

Read more: http://re-troktiko.blogspot.com/2010/09/54.html#ixzz0zmrVTFeP

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σιγουρη...........Ειχα περάσει μια φορα και δεν μου ειχε γεμισει το ματι το φαγητο....

Εγω δεν το εφαγα χε χε αλλα η παρέα μου τα εφαγαν.......!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...