Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

Εμεις πηραμε από ΠΑΝΤΟΥΔΗ με 50 λεπτα την κρεμα και απο 10 εως 20 λεπτα το κουτακι, δηλαδή 70 λεπτά όλα μαζί. Έχει διαφορές γεύσεις. Αν θελεις σου στέλνω πμ με το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

lountem στειλε και σε μενα πμ !!

 

επισης για γλυκο ρωτησα σε ...

 

Χατζηφωτιου τα μεγαλα πουρακια που μοιαζουν με πραγματικα πουρα 1,80 ενω μικρα πουρακια, καριοκες κλπ τυλιγμενα με σατεν ή τουλι σαν καραμελα 0,90-1,10 ευρω

 

Αλεξουδας: μεγαλο κυπελακι προφιτερολ 1,40

 

Μιλτος: σφηνακι με πανακοτα 0,90, σουδακι καλυμενο με ασπρο/ροζ/σιελ γλασο 0,90, εκλαιρακι με γλασο επισης 1 ευρω, δυο μαρζιπαν τυλιγμενα σαν καραμελα 0,80πουρακι σε χαρτινο τσαντακι 1 ευρω,

πιστευω ο Μιλτος ειναι πολυυυυ οικονομικος

(ειδικα για μενα που οπως φαινεται θα εχω 200 ατομα στην εκκλησια ...)

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τελικα λεω να μην κανω σοκολατα γιατι θα λειωσει αλλα να κανω μπεζεδες σαν σαντουιτσακια σε ροζ και λιλα στα χρωματα της βαπτισης

Μου εδωσαν προχθες ενα και μου αρεσε και το γλυκο και η ιδεα

Το θεμα ειναι οτι συσκευασμενο το πουλανε απο 1 εως 1,5 που θεωρω οτι για ενα μπεζε ειναι πολυ

Λεω να τα κανω μονη μου αλλα δεν ξερω που θα βρω διαφανεια κομμενη 25χ25 ξερει καμια που πουλανε τετοιες συσκευασιες για ζαχαροπλαστικη ?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τελικα λεω να μην κανω σοκολατα γιατι θα λειωσει αλλα να κανω μπεζεδες σαν σαντουιτσακια σε ροζ και λιλα στα χρωματα της βαπτισης

Μου εδωσαν προχθες ενα και μου αρεσε και το γλυκο και η ιδεα

Το θεμα ειναι οτι συσκευασμενο το πουλανε απο 1 εως 1,5 που θεωρω οτι για ενα μπεζε ειναι πολυ

Λεω να τα κανω μονη μου αλλα δεν ξερω που θα βρω διαφανεια κομμενη 25χ25 ξερει καμια που πουλανε τετοιες συσκευασιες για ζαχαροπλαστικη ?

 

Ελπίδα και ο μπεζές λιώνει...η κρέμα δλδ.

Εγώ είχα στο γάμο μου με γέμιση φανταστικοι!!! τους πήρα απο τον Μπεζέ στην Καραμανλή. Δε ξέρω αν λες για τον ίδιο αλλά ο συγκεκριμένος μπεζές είναι όνειρο και σκέψου ότι εγώ δε τρώω μαρέγκες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θυμάμαι που ακριβως είναι, αλλά θα πάω από εκεί την Τρίτη και θα σας πω μόλις γυρίσω! Περίπου είναι κάπου εδω :

http://www.ploigos.gr/?sessionid=05a59106d49cba7e3682a90b45ab0ed1 αλλά ακριβώς δεν θυμάμαι, έχω χάσει και την απόδειξη :(

Την Τρίτη θα σας πω με λεπτομέρειες!

 

Λοιπόν, πήγα εχθές, και πήρα τα στοιχεία: Κουποσούζης Ιωάννης λέγεται, είναι εμπορία ζαχαρωδών προϊόντων, στην Ολ. Διαμαντή 30 (http://www.ploigos.gr/?sessionid=05a59106d49cba7e3682a90b45ab0ed1), τηλ 2310536093.

Τα γλειφιτζούρια που θέλει η marypap δεν τα έχει ακριβώς τα ίδια, έχει παρόμοια. Γενικά,έχει ποικιλία και είναι πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός, και σε πολύ καλύτερες τιμές από ζαχαροπλαστεία ή καταστήματα με ξηρούς καρπούς.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.Ειμαι μανουλα 3 παιδιων και το Σεπτεμβρη βαφτιζω τον μικρουλη μου.Πηγα χθες στην εκκλησια να κλεισω μερα και ωρα και για την ημερομηνια που με βολευει εχει κενο μονο στις 2.30 το μεσημερι.Θα ειναι πολυ βαρβαρο να κανω βαπτιση τετοια ωρα?:|:?::?:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίδα και ο μπεζές λιώνει...η κρέμα δλδ.

Εγώ είχα στο γάμο μου με γέμιση φανταστικοι!!! τους πήρα απο τον Μπεζέ στην Καραμανλή. Δε ξέρω αν λες για τον ίδιο αλλά ο συγκεκριμένος μπεζές είναι όνειρο και σκέψου ότι εγώ δε τρώω μαρέγκες

Μπεζες λεγαται το μαγαζι? Σε ποιο υψος της Καραμανλη ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.Ειμαι μανουλα 3 παιδιων και το Σεπτεμβρη βαφτιζω τον μικρουλη μου.Πηγα χθες στην εκκλησια να κλεισω μερα και ωρα και για την ημερομηνια που με βολευει εχει κενο μονο στις 2.30 το μεσημερι.Θα ειναι πολυ βαρβαρο να κανω βαπτιση τετοια ωρα?:|:?::?:

 

θα εχεις και τραπεζι?παντως γενικα ειναι βαρβαρη ωρα

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον Άγιο Αλέξανδρο θα βαφτίσουμε εμείς τη μπέμπα μας τον άλλο μήνα. Πέρισυ που γίναμε νονοί εκεί δώσαμε 150 ευρώ. Όσον αφορά στο στολισμό,σίγουρα επιτρέπεται έξω, στις κολόνες, (το είδα προχθές που είχα ραντεβού για το catering) και απ΄ότι ξέρω και μέσα μπορείς να στολίσεις (τουλάχιστον την κολυμβήθρα).

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια ξερεται αν ολες οι εκκλησιες βαζουν καποιο ασπρο τραπεζομαντηλο στο τραπεζι για τις μπομπονιερες?

βαφτιζω στον αγιο χριστοφορο,αλλα ντρεπομαι να παρω να ρωτησω.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω natassap.Παντως εμας για την κολυμβηθρα μας ειπε οτι απαγορευεται.Δεν ηξερα για τον υπολοιπο χωρο αν επιτρεπουν.Και μας ειπε και διαφορα για το ντυσιμο το δικο μου και της νονας.μας εδωσε μαλιστα και ενα χαρτι με ΄΄τα πρεπει και τα απαγορευεται΄΄την ωρα της βαπτισης για να το βαλω λεει μεσα στα προσκλητηρια.οσο για το ασπρο τραπεζομαντηλο στην Μεταμορφωση στην καλαμαρια που βαφτισα τα δυο παιδια μου μου ειπαν οτι δεν εχουν κι εφερα απο το σπιτι μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω natassap.Παντως εμας για την κολυμβηθρα μας ειπε οτι απαγορευεται.Δεν ηξερα για τον υπολοιπο χωρο αν επιτρεπουν.Και μας ειπε και διαφορα για το ντυσιμο το δικο μου και της νονας.μας εδωσε μαλιστα και ενα χαρτι με ΄΄τα πρεπει και τα απαγορευεται΄΄την ωρα της βαπτισης για να το βαλω λεει μεσα στα προσκλητηρια.οσο για το ασπρο τραπεζομαντηλο στην Μεταμορφωση στην καλαμαρια που βαφτισα τα δυο παιδια μου μου ειπαν οτι δεν εχουν κι εφερα απο το σπιτι μου.

 

αμαν...λες?να παρω τηλ.να ρωτησω?

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια ξερεται αν ολες οι εκκλησιες βαζουν καποιο ασπρο τραπεζομαντηλο στο τραπεζι για τις μπομπονιερες?

βαφτιζω στον αγιο χριστοφορο,αλλα ντρεπομαι να παρω να ρωτησω.....

 

Καλημέρα Μαρια, ολες οι εκκλησίες έχουν τραπεζομάντιλα για τα τραπέζια τους,(εγω δεν ειχα ντραπει και τους το ειχα ρωτήσει ετσι "Ε πρεπει να φερω τραπεζομάντιλο για το τραπέζι με τις μπομπο ή έχετε?" Και εχουν και κοφτο κάποιοι...Εμενα ειχαν δυο ωραιτατα κοφτα και εμοιαζε πολυ ωραιο!

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω natassap.Παντως εμας για την κολυμβηθρα μας ειπε οτι απαγορευεται.Δεν ηξερα για τον υπολοιπο χωρο αν επιτρεπουν.Και μας ειπε και διαφορα για το ντυσιμο το δικο μου και της νονας.μας εδωσε μαλιστα και ενα χαρτι με ΄΄τα πρεπει και τα απαγορευεται΄΄την ωρα της βαπτισης για να το βαλω λεει μεσα στα προσκλητηρια.οσο για το ασπρο τραπεζομαντηλο στην Μεταμορφωση στην καλαμαρια που βαφτισα τα δυο παιδια μου μου ειπαν οτι δεν εχουν κι εφερα απο το σπιτι μου.

 

Εχω παει σε τρεις βαφτισεις στον αγιο αλέξανδρο...ο παπάς που παει εκει γιατι το εκκλησάκι κατα τα αλλα μενει κλειστο, μενω εκει κοντα, ειναι το λιγοτερο βλάκας....να πω! Ειναι αρκετα δυστροπος.... και για αυτο εχε το νου σου...

 

Link to comment
Share on other sites

Μπεζες λεγαται το μαγαζι? Σε ποιο υψος της Καραμανλη ειναι?

 

κοντά στη Βούλγαρη είναι, όπως πηγαίνεις για Χαλκιδική στο αριστερό σου χέρι, μετά την Π. Συνδίκα πρίν την Μαρτίου δε θυμάμαι αριθμό.

Δεν είχε γέμιση φράουλα αλλά μια κρέμα εξαιρετική.

Το ξέρω ότι λιώνουν γιατί είχα πάρει για το γάμο μου στο κρεβάτι και τα είχα αφήσει έξω στο αυτοκίνητο μέχρι να κάνω κάτι δουλειές και η κρέμα εξαφανίστηκε, έλιωσε. Αν τα πάρεις δλδ θέλουν ψυγείο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαρια, ολες οι εκκλησίες έχουν τραπεζομάντιλα για τα τραπέζια τους,(εγω δεν ειχα ντραπει και τους το ειχα ρωτήσει ετσι "Ε πρεπει να φερω τραπεζομάντιλο για το τραπέζι με τις μπομπο ή έχετε?" Και εχουν και κοφτο κάποιοι...Εμενα ειχαν δυο ωραιτατα κοφτα και εμοιαζε πολυ ωραιο!

 

καλημερα,ευχαριστω πολυ,τελικα πηρα και μου ειπαν οτι εχουν:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...