Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Πολλά λεφτά βρε παιδί μου....

Εγώ στο Γενεσις πέρυσι σε τετράκλινο 1700? και ο γιατρός μου πήρε 800?(ενώ παίρνει 1200) σύνολο 2500?

Πολλά λεφτά στην Αθήνα...θέλεις δάνειο για να γεννήσεις, και εμείς για αυτό φύγαμε να γεννήσουμε θεσσαλονίκη

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλαμαράκι μου καλό το θέμα είναι ότι καλά εγώ που επέλεξα να πάω σε ιδιωτικό καλά να πάθω και να πληρώσω. Οι κοπέλες που επιλέγουν δημόσιο, για ποιον ακριβώς λόγο να δίνουν τόσα λεφτά? Ουαου δωρεάν υγεία δηλαδή.

Εγώ στο 2ο δεν θα ζω Αθήνα αλλά πάλι εδώ θα γεννήσω. Δεν είναι μόνο η εμπιστοσύνη στον γιατρό σου αλλά και ότι στην επαρχία η επισκληρίδιος είναι (ΠΟΛΥ) άγνωστη λέξη...

Για την ιστορία πριν 7 μήνες πλήρωσα στο ΜΗΤΕΡΑ 2480 και στον γιατρό 2500 (και 100 για τον βοηθό μωρέ παιδί μου...)

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γέννησα πριν 24 μέρες στο Μητέρα με φ.τ 2200 με επισκληρίδιο.

Αμοιβή γιατρού 1500 χωρίς να μου έχει πάρει χρήματα σε καμία επίσκεψη κατα την διάρκεια της εγκυμοσήνης.

Νομίζω πως είναι καλά γιατί άκουσα κάτι ποσά στο μαιευτήριο που έπαθα ΣΟΚ....

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Οταν ημουν εγκυος πριν απο 2 χρονια ειψα υψηλη ρηξη υμενων στην 30η εβδομαδα και εμεινα σχεδον 10 μερες σε ακινησια στο μητερα... Ο γιατρος περασε να με δει 5-6 φορες σε αυτες τις μερες, οχι οτι ηρθε για μενα, στο νοσοκομειο ηταν ουτως η αλλλως... Αφου πληρωσα το λογαριασμο του μαιευτηριου, με ειδοποιησε ενας τυπος απο το λογιστηριο ότι ειναι και 400ευρω του γιατρου!!! μαυρα παρακαλω για τις επισκεψεις που μου εκανε λεει και οταν του ζητησε το λογο η μητερα μου γιατι εγω ημουν εξαλλη και φοβομουν μην παθω τιποτα, ειπε οτι ηταν φιλική τιμη!!! Καλα δεν συζητω οτι στη γεννα πληρωσα στο τρικλινο 2850 γιατι εμεινα δυο μερες παραπανω λογω ικτερου, ουτε οτι αυτος ζητησε ακριβως τα ιδια με το μαιευτηριο... Ο άντρας μου ειχε παθει τετοια πλακα που αναρωτιοταν μηπως πληρωσουμε και τα 600ευρω που δωσαμε για εξτρα εξετασεις,ξανα στο γιατρο!!!:mad::-x

Link to comment
Share on other sites

Στο ΙΑΣΩ πριν 2 χρόνια σε καισαρική με ολική νάρκωση με δίδυμα δώσαμε 2700 στο μαιευτήριο για 3κλινο και άλλα 1800 πήρε ο γιατρός μου...χωρίς να μού έχει πάρει καθόλου λεφτά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα! Είμαι νέο μέλος και έχω την εξής απορία, υπάρχει διαφορά στις τιμές αν πρόκειται για δίδυμα? Εμείς περιμένουμε δίδυμα κοριτσάκια με ΠΗΤ 26/02/2009 και ο γιατρός μου με έχει ήδη ενημερώσει ότι θα γίνει με καισαρική τομη/επισκληρίδιο και όχι ολική νάρκωση. Δεν έχω συζητήσει μαζί του το οικονομικό και από ότι διαβάζω εδώ είναι καιρός να τον ρωτήσω... Πάντως τον επισκέπτομαι κάθε 15 ημέρες στο ιατρείο του και πληρώνω την επίσκεψη κάθε φορά.....

032e2ce7b2.png

Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ να σας επισκεφτώ! Τι κάνετε? διάβασα τα σχόλια σας και ένα έχω να πω. Δεν πατάω σε δημόσιο νοσοκομείο πόσο μάλλον να γεννήσω εκεί. Μου την δίνει η ψεύτικη ευγένεια τους που κρατάει μέχρι να τους δώσεις λεφτά. έχουν θησαυρίσει. Ακούς εκεί 1200 και 1500 ευρώ φακελάκι για γέννα!

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να σχολιάσω το μήνυμα της smouts αν μου επιτρέπετε... 2600 ευρώ στο Ελενα και είσαι και χαρούμενη!?? κορίτσια πάμε καλά? εγώ θα πληρώσω στο Μητέρα και στον γιατρό μου συνολικά 3500 αλλά θα πάρω και μια απόδειξη στα χέρια μου. Μετά λέμε γιατί θησαυρίζουν κάποιοι.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτησα πιο πανω αλλα καμια δεν απαντησε. Εγω στην Κυπρο γεννησα σε δημοσιο δεν πληρωσα ουτε ενα ευρω. Δεν ειναι παράνομα τα φακελάκια? Γιατί αναπαράγετε το σαπιο συστημα? Αφου αυτος ο γυναικολογος που δουλευει στο νοσοκομειο παιρνει τον μισθό του απτο κράτος, για ποιο λόγο να τον πληρώνετε διπλά και τριπλα? γιατι τόση απληστια απο μερος των γιατρών? τι να πουν και οι υπολοιποι Ελληνες, δημοσιοι υπαλληλοι που παλευουν να ζησουν?

Link to comment
Share on other sites

Νενα, παρανομο το φακελακι αλλα δυστυχως υπαρχει. Αλλοι γιατροι το ζητανε, σε αλλους το δινουμε από μονοι μας, από τη χαρα μας, για να μας προσεξουν παραπάνω. Βασικα πιστευω οτι και από μονοι μας το ψιλοσυντηρουμε για την καλυτερη μας εξυπηρετηση. Γιατι υπαρχουν και καποιοι που δεν παίρνουν, αλλα οταν πάμε σε κάποιον που μας εχουν πει οτι τα παίρνει, τότε ποιος φταίει?

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φυσικά και είναι παράνομα τα φακελάκια στα δημόσια νοσοκομεία. Επειδή όμως σε κυριεύει ο πανικός του να σε προσέξουν, δίνεις κάποια χρήματα και κάνεις και τουμπεκί, αλλιώς δε σου δίνουν σημασία. Ετσι δυστυχώς μας έχει καταντήσει αυτό το άθλιο σύστημα υγείας που έχουμε.

 

Εγώ θα γεννήσω στο Μητέρα τέλη Ιανουαρίου αρχές Φεβρουαρίου 2010. Ο γιατρός μέχρι τώρα δε μου έχει πάρει ποτέ χρήματα για επίσκεψη, μου γράφει όλες μου τις εξετάσεις στο βιβλιάριο του δημοσίου και μου είπε ότι θα μου πάρει 2000 ευρώ είτε είναι καισαρική είτε Φ.Τ.

Το μαιευτήριο εάν επιλέξεις τρίκλινο (οικονομικό) πάει

Για Φ.Τ 1600 + γιατρός 2000 + 425 επισκληρίδιος + 300 η μαία = 4325 ευρώ

Για καισαρική 2000 + γιατρός 2000 + 425 επισκληρίδιος = 4425 ευρώ + 300 μαία = 4725

 

Εάν επιλέξεις τρίκλινο οικονομικό πας περίπου 5400 - 5800 και μετά ξεφεύγει πολύ το θέμα.

 

Στην καισαρική όντως δεν χρειάζεται να έχεις μαία ? Γιατί μια φίλη μου που γέννησε θεσσ/νίκη μου είπε ότι στην καισαρική με επισκληρίδιο που έκανε είχε δίπλα της τον αναισθησιολόγο και την μαία και από την άλλη πλευρά του παραβάν ο γυναικολόγος, ο παιδίατρος και όλος ο άλλος συφερτός

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις τη μαία αν είναι να γεννήσεις με προγραμματισμένη καισαρική φίλη μου? Αχρείαστη. Εννοείται πως εμείς οι ίδιοι το έχουμε γιγαντώσει αυτό το πράγμα με τα φακελάκια. Ναι από το φόβο μας τα δίνουμε αλλά εννοείται πως δεν θα έπρεπε να υπάρχει τέτοιος φόβος. Και εννοείται πως στο ιδιωτικό τα δίνω και γουστάρω ενώ στο δημόσιο δεν γουστάρω να τα δώσω.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επιτρεψτε μου να σας αναφέρω και εγώ την άποψή μου. Κατ' αρχάς αν κάποιος θέλει να μην πληρώσει μπορεί να πάει να κάνει εισαγωγή και να ξεγεννήσει με όποιο ιατρό εφημερεύει. Αυτό είναι το νόμιμο και κανείς ιατρός τότε δε θα ζητήσει φακελάκι. Ατυό όμως που γίνεται κυρίως ακόμα και με εμάς που θέλουμε να γεννήσουμε σε δημόσιο νοσοκομείο, αν θέλεις να έχεις το προσωπικό σου ιατρό ακόμα και τις ώρες που δεν είναι σε εφημερία θα ¨πρέπει¨να τον πληρώσεις. Από ότι ακούω τα ποσά που τις περισσότερες φορές ζητάνε οι ιατροί στα δημόσια δεν είναι και τραγικά πολλά (εγώ νομίζω μέχρι 1500? είναι καλά). Επιπλέον αν οι γυναικολόγοι των δημοσίων νοσοκομείων δεν είχαν αυτή την εναλλακτική γιατί να μείνουν να δουλεύουν στα δημόσια νοσοκομεία όταν οι συνάδελφοί τους με μικρότερη εμπειρία βγάζουν τα δεκαπλά. Ο μισθός ενός επιμελητή δεν ξεπερνάει τα 2000? το μήνα. Νομίζω για τη δουλειά που κάνουν είναι λίγα. Ας μην ξεχνάμε πως έχουν αφιερώσει πολλά χρόνια σε σπουδές και η δουλειά τους απαιτεί τεράστια ευθύνη. Δεν λέω πως δεν υπάρχουν και γαιδούρια αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το διαχωρισμό των γιατρών στα δημόσια με αυτών στα ιδιωτικά νοσοκομεία, ιδίως όταν θέλουμε να έχουμε παροχές ιδιωτικών. Φυσικά το σύστημα θα μπορούσε να τουε αμοίβει καλύτερα και να μας παρέχει περισσότερες ανέσεις. Όμως θα σας αναφέρω μια ακόμα σκέψη μου που έχει να κάνει με τις διάφορες παροχέες σε δημόσια π.χ. νοσοκομεία. Αν χρειαστεί στα εξωτερικά ιατρεία του Έλενα να περιμένεις γκρινιάζεις γιατί είχες R/V και σε αργήσανε μια ώρα. Όταν πας στο χλυδάτο ιδιωτικό ιατρείο του ταδε μεγαλο-γυναικολόγου και περιμένεις 1 και 2 ώρες θεωρείς πως είναι φυσιολογικό και δεν μιλάς.

 

Αυτά ήθελα να πώ δεν λεώ πως είναι όλα τέλεια αλλά ας δούμε ΚΑΙ τις δικές μας ευθύνες.

 

Φιλικά

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites

Η φίλη Νατάσα έχει δίκιο. Μπορεί όποια γυναίκα θέλει να πάει να γεννήσει στο νοσοκομείο που εφημερέυει την συγκεκριμένη μέρα. Κανείς δεν πρόκειται να της ζητήσει χρήματα.

Εγώ προσωπικά θέλω να γεννήσω στο νοσοκομείο, αλλά δεν θέλω να πάω ξεκάρφωτα. ¨Ετσι, βρήκα ένα γιατρό ο οποίος είναι στο νοσοκομείο και θα με ξεγεννήσει αυτός. Τα 1400 που μου ζήτησε δεν μου φαίνονται πολλά αν σκεφτείς ότι συμπεριλαμβάνουν όλες τις επισκέψεις, τον τοκετό καθως και την αυχενική διαφάνια και β' επιπέδου.

Στο νοσοκομείο δεν θα πληρώσω τίποτα άλλο.

Υπ'οψιν ότι για μένα το θέμα δεν είναι οικονομικό. Όσα και αν μου ζητούσε ο γιατρός θα τα έδινα. Απλά νιώθω πιο ασφαλής στο νοσοκομείο και δεν ήθελα να δώσω 2-2500 σε κλινική για τρεις μέρες. Μπορώ να τα φάω με καλύτερους τρόπους.

Link to comment
Share on other sites

2600 ευρώ στο Ελενα και είσαι και χαρούμενη!??

 

Καλησπερα.

Καταρχήν δεν ειπα χαρουμενη, ειπα παρα πολυ ευχαριστημενη από την άποψη του τι συναντας σε ενα δημοσιο νοσοκομειο, απο την εξυπηρετηση των γιατρων και του προσωπικου αλλα και από τις συνθηκες "διαβιωσης".

Και ναι ειμαι χαρουμενη, γιατί δεν εδωσα 5500-6000 για να παω σε τρικλινο σε ενα ιδιωτικο μαιευτηριο. Ειναι ομως δεδομενο οτι όταν θα πας να γεννησεις θα κάνεις ένα έξοδο. Και αυτό το έξοδο ήταν πολυ μικρότερο και τα υπολοιπα πολυ καλυτερα.

Τωρα το θεμα με τα φακελακια, δεν ειναι φακελακι, ειναι η αμοιβη του γιατρού που με παρακολουθησε σε όλη την εγκυμοσυνη σαν να ηταν ιδιωτικος. Ο ιδιος γιατρός όταν μου εκανε αποξεση την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος γιατί ήταν παλλίνδρομη κύηση και μόλις ειχα ξεκινησει να πηγαινω σε αυτον, δεν μου πηρε φραγκο ενω για την ιδια δουλεια η αδελφη μου στο μητερα εδωσε φιλικη τιμη 1200 ευρω στο γιατρό της.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτρεψτε μου να σας αναφέρω και εγώ την άποψή μου. Κατ' αρχάς αν κάποιος θέλει να μην πληρώσει μπορεί να πάει να κάνει εισαγωγή και να ξεγεννήσει με όποιο ιατρό εφημερεύει. Αυτό είναι το νόμιμο και κανείς ιατρός τότε δε θα ζητήσει φακελάκι. Ατυό όμως που γίνεται κυρίως ακόμα και με εμάς που θέλουμε να γεννήσουμε σε δημόσιο νοσοκομείο, αν θέλεις να έχεις το προσωπικό σου ιατρό ακόμα και τις ώρες που δεν είναι σε εφημερία θα ¨πρέπει¨να τον πληρώσεις. Από ότι ακούω τα ποσά που τις περισσότερες φορές ζητάνε οι ιατροί στα δημόσια δεν είναι και τραγικά πολλά (εγώ νομίζω μέχρι 1500? είναι καλά). Επιπλέον αν οι γυναικολόγοι των δημοσίων νοσοκομείων δεν είχαν αυτή την εναλλακτική γιατί να μείνουν να δουλεύουν στα δημόσια νοσοκομεία όταν οι συνάδελφοί τους με μικρότερη εμπειρία βγάζουν τα δεκαπλά. Ο μισθός ενός επιμελητή δεν ξεπερνάει τα 2000? το μήνα. Νομίζω για τη δουλειά που κάνουν είναι λίγα. Ας μην ξεχνάμε πως έχουν αφιερώσει πολλά χρόνια σε σπουδές και η δουλειά τους απαιτεί τεράστια ευθύνη. Δεν λέω πως δεν υπάρχουν και γαιδούρια αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το διαχωρισμό των γιατρών στα δημόσια με αυτών στα ιδιωτικά νοσοκομεία, ιδίως όταν θέλουμε να έχουμε παροχές ιδιωτικών. Φυσικά το σύστημα θα μπορούσε να τουε αμοίβει καλύτερα και να μας παρέχει περισσότερες ανέσεις. Όμως θα σας αναφέρω μια ακόμα σκέψη μου που έχει να κάνει με τις διάφορες παροχέες σε δημόσια π.χ. νοσοκομεία. Αν χρειαστεί στα εξωτερικά ιατρεία του Έλενα να περιμένεις γκρινιάζεις γιατί είχες R/V και σε αργήσανε μια ώρα. Όταν πας στο χλυδάτο ιδιωτικό ιατρείο του ταδε μεγαλο-γυναικολόγου και περιμένεις 1 και 2 ώρες θεωρείς πως είναι φυσιολογικό και δεν μιλάς.

 

Με καλυψες απολυτα

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ να σας επισκεφτώ! Τι κάνετε? διάβασα τα σχόλια σας και ένα έχω να πω. Δεν πατάω σε δημόσιο νοσοκομείο πόσο μάλλον να γεννήσω εκεί. Μου την δίνει η ψεύτικη ευγένεια τους που κρατάει μέχρι να τους δώσεις λεφτά. έχουν θησαυρίσει. Ακούς εκεί 1200 και 1500 ευρώ φακελάκι για γέννα!

 

Ενω στα ιδιωτικα, που κανουν ακριβως το ίδιο δεν σε εκνευριζει που τους δινεις και πολυ παραπανω? Άλλωστε δεν κανουν καμια διαφορετικη δουλεια οι γυναικολογοι στα ιδιωτικα, απο τους γιατρους στα δημοσια. Γιατί να πληρωνονται διαφορετικα? Γιατί θα μου πεις, παιρνουν και μισθο. Και οι γιατροί, στα ιδιωτικα παίρνουν οτι παρει το μαιευτηριο. Ειναι λογική αυτή? Σε ξεγεννανε αλλιώς αν διαλεξεις μονοκλινο και αλλιώς αν διαλεξεεις εξακλινο? Εγώ αυτά άκουγα και επελεξα να γεννησω σε δημοσιο μαιευτηριο. Και οχι για να γλιτωσω λεφτά. Και δεν το μετανοιωνω καθολου.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτησα πιο πανω αλλα καμια δεν απαντησε. Εγω στην Κυπρο γεννησα σε δημοσιο δεν πληρωσα ουτε ενα ευρω. Δεν ειναι παράνομα τα φακελάκια? Γιατί αναπαράγετε το σαπιο συστημα? Αφου αυτος ο γυναικολογος που δουλευει στο νοσοκομειο παιρνει τον μισθό του απτο κράτος, για ποιο λόγο να τον πληρώνετε διπλά και τριπλα? γιατι τόση απληστια απο μερος των γιατρών? τι να πουν και οι υπολοιποι Ελληνες, δημοσιοι υπαλληλοι που παλευουν να ζησουν?

 

Nena, η γνώμη μου είναι ότι στις υποχρεώσεις ενός γιατρού που δουλεύει στο δημόσιο δε συμπεριλαμβάνεται και το να βρίσκεται στο μαιευτήριο όταν θα έρθει η ώρα να γεννήσεις εσύ. Θέλω να πω ότι ως δημόσιος υπάλληλος πληρώνεται για να είναι εκεί τις ημέρες και ώρες που έχει βάρδια, εφημερία δεν ξέρω ακριβώς πώς το λένε. Έτσι λοιπόν, αν δε σε νοιάζει ποιος γιατρός θα σε ξεγεννήσει, πας σε ένα δημόσιο νοσοκομείο και γεννάς με το γιατρό που είναι εκείνη την ώρα εκεί χωρίς να πληρώσεις το παραμικρό σε αυτόν.

Στην περίπτωση όμως που έχεις την απαίτηση να παρευρίσκεται ο γιατρός που επιλέγεις εσύ, τότε κατά τη γνώμη μου "δικαιολογείται" το φακελάκι. Αν και πιστεύω ότι εφόσον είναι κάτι κοινώς αποδεκτό να θέλει μία γυναίκα να την ξεγεννήσει ο γιατρός που έχει επιλέξει από πριν, θα έπρεπε να είναι νόμιμο να παίρνει αυτή την έξτρα αμοιβή ο γιατρός αλλά να κόβει οπωσδήποτε απόδειξη.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α οκ τωρα καταλαβα. Δηλαδδη δικαιούμαι να μην εχω προσωπικο γιατρο στο νοσοκομειο και οποιος τυχαινει να με εξεταζει? Ειχα παει στο Ελενας στην αρχη της 1ης εγκυμοσυνης και μου ειπαν οτι πρεπει να εχω τον γιατρο μου που θα με εξεταζει. Αυτος ο γιατρος δεν θα μου ζητησει λεφτα αν εφημερευει στην γεννα μου και τυχει να με ξεγεννησει αυτος?

Επισης πιστευω οτι ειναι εξοργιστικο να μην αρκουνται στον μισθο τους απτο κρατος, αν θελουν ας πανε σε ενα ιδιωτικο να δουλεψουν. Δεν ειναι οι μονοι που σπουδαζουν πολλα χρονια και δεν παιρνουν καλο μισθο, στην Ελλαδα ζουμε (2000 ευρω δεν νομιζω οτι ειναι κακκος μισθος) Αλλα δεν φταινε αυτοι αλλά τα ατομα που αναπαράγουν αυτό το σάπιο συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ομως εχει καταντησει να πληρωνονται και να το θεωρουν και φυσιολογικο.... Και εμενα με παρακολουθει ο γιατρος του Ικα και αναγκαζομαι να πηγαινω και στο ιατρειο του.... τι να πεις!

Link to comment
Share on other sites

Αλλα δεν φταινε αυτοι αλλά τα ατομα που αναπαράγουν αυτό το σάπιο συστημα.

 

Διαφωνώ στο πρώτο σκέλος της πρότασής σου (φταίνε και αυτοί) και φυσικά συμφωνώ στο δεύτερο (φταίμε και εμείς). Όμως δεν ξέρω ποιο ποσοστό φταιξίματος ανήκει σε ποιον. Και να εξηγήσω τι εννοώ. Σε ό,τι αφορά φακελάκι σε δημόσιο λειτουργό είμαι κάθετη ότι το φταίξιμο είναι ίδιο και για αυτόν που το παίρνει και για αυτόν που το δίνει. Με εξαίρεση τους γιατρούς που θεωρώ ότι βρίσκονται σε θέση ισχύος σε σχέση με τον πολίτη-ασθενή γιατί χειρίζονται θέματα υγείας, ζωής και θανάτου. Πιστεύω λοιπόν ότι είμαστε όλοι κάφροι (όσοι δίνουμε και παίρνουμε), αλλά πιο πολύ αυτοί που από τη θέση που έχουν και από αυτούς εξαρτάται η υγεία μας, γίνονται τόσο ζώα που δεν περιγράφεται.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια ειμαι νεα στο ¨σπορ¨και θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποια για την αμοιβη του γιατρου Χρελια στο Αττικο? μου ειπε 1500ε και 250 ανασθησιολογος και το νοσοκομειο κανα 300αρι.Εχει ρωτησει καποια να δωσει λιγοτερα? γενικως δεν ειναι πολλα για δημοσιο?

zVsVp2
Link to comment
Share on other sites

Jodel γενικα οι τιμες "φακελακι" κυμαινονται από 1000-2000 στη γεννα. Εκτος αν γεννησεις με το γιατρο της εφημεριας, οπότε δεν δινεις τίποτα.

 

αν είναι να δώσω 1000-2000 ευρώ ε τότε καλύτερα να πάω στην κλινική...!

Ενας από τους λόγους που δεν θα πάω για το δεύτερο μπεμπέ(θεού θελοντος) στο νοσοκομείο...Φίλη μου καλή γέννησε στο Ιπποκράτειο και της βγήκε 3000?!!!!!!!!!!!!!!! Ενώ εγώ στο Γέννεσις (με απόδειξη φυσικά) +με την πληρωμή του γιατρού μέσα και με απόδειξη 2500 ή 2600?!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Jodel γενικα οι τιμες "φακελακι" κυμαινονται από 1000-2000 στη γεννα. Εκτος αν γεννησεις με το γιατρο της εφημεριας, οπότε δεν δινεις τίποτα.

για να γεννησω με το γιατρο μου θελει 1500+250αναισθησιολογος+300-400 το νοσοκομειο δει ειναι παρα πολλα για δημοσιο? τι μπορω να κανω?ευχαριστω...!!!

zVsVp2
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...