Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαπτιστικός Σταυρός


happy duckie

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 359
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον κυριες μου εγω τον εφτιαξα σε εναν φιλο μου για τον αντρακλα μας και σας βαζω φωτογραφια.

11384423.jpg

 

54821461.jpg

 

Μου στοιχισε 600 ευρω αλλα οχι απλα αξιζει τα λεφτα του, σε ενα μαγαζι που ρωτησα για εναν τετοιο σταυρο μου ζητησανε 1500 ευρωπουλα γιατι φανταστειτε οτι ειναι μεγαλουτσικος... οσος ας πουμε ενα μικρος αναπτηρας BIC.

 

Μου αρεσει τρελα (ειδικα στην γυναικα μου που τον φοραει και καλα μεχρι να μεγαλωσει ο μπεμπης) ειδικα το ντεγκρανταρισμα (αν το λεω καλα) στις ακρες που εχει το μεταλλο! Συν οτι ο λευκοχρυσος δενει τελεια με το μπλε ζαφειρι!!!

Αν και μου φαίνεται λίγο ακριβώς για non brand μπορείς να μου πεις τα στοιχεία του φίλου σου και περιοχή? Η τιμή "ανεβαίνει" λόγω του ζαφειριού? Αυτό που δείχνει σαν μαύρο τι υλικό είναι και τι επεξεργασία έχει?

Link to comment
Share on other sites

εγω βρηκα κατι πολυ ωραιους και πρωτοτυπους σταυρους απο λευκοχρυσο ματ και γυαλιστερο στο ΑΝΑΤΟΛ στο golden hall

τιμη απο 150 εως 250 ευρω χωρις την αλυσιδα... μαλλον εκει προσανατολιζομαι

 

σαν αυτον περιπου

 

http://www.q-jewellery.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=41

 

σχεδιο 400106

catcatard20090414_-8_My+princess+is.png

 

xFcPp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΑ!!!ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΜΕ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ...ΤΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ Ε-ΜΕΙΛ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΣ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ....ΑΛΛΑ ΣΥΧΡΟΝΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΑΝΕΒΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ Σ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ...ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ?? ...ΑΝΤΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ,ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΓΩ...ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ..ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΦΘΗΝΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΜΤ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι από εμένα!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ, παρόλο που παρακολουθώ συζητήσεις και παίρνω ιδέες όσον αφορά βαφτίσεις εδώ και αρκετό καιρό.

Στις 15 Αυγούστου πρόκειται να βαφτίσω ένα αγοράκι.

Ο σταυρός που επέλεξα κόστισε 255? και η αλυσίδα 230?.

Απ τον Βυτόπουλο, επί της Γούναρη στο Ελληνικό.

Θα ανεβάσω κάποια άμεσα και φωτογραφία :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ, παρόλο που παρακολουθώ συζητήσεις και παίρνω ιδέες όσον αφορά βαφτίσεις εδώ και αρκετό καιρό.

Στις 15 Αυγούστου πρόκειται να βαφτίσω ένα αγοράκι.

Ο σταυρός που επέλεξα κόστισε 255? και η αλυσίδα 230?.

Απ τον Βυτόπουλο, επί της Γούναρη στο Ελληνικό.

Θα ανεβάσω κάποια άμεσα και φωτογραφία :)

 

 

 

Μετα απο παρα μα παρα πολυ ψαξιμο και για την βαπτιση των παιδιων μου αλλα και για την βαπτιστηρα μου κατεληξα οτι ο Βυτοπουλος ( για μενα προσωπικα) εχει και παρα πολυ μεγαλη ποικιλια , και ωραια πραγματα και παρα πολυ καλες τιμες ( τον ιδιο σταυρο τον βρηκα αλλου 150 €

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι... Ο βαπτιστικός σταυρός πρέπει να είναι 18Κ ή μπορούμε να αγοράσουμε και 14Κ???

 

Εσείς πόσων καρατίων σταυρούς αγοράσατε???

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σταμ δεν υπάρχει πρέπει για το ποσα καράτια θα ειναι, απλα μια συμβουλη....

Τα 14Κ ειναι ποιο μαλακος ο χρυσος και ποιο ευπαθής σε χτυπηματα κτλπ εγω πχ ενω ολες οι βερες πωλουνται προτεινονται σε 14Κ για να ειναι και ποιο οικονομικες εκανα τις δικες μας σε 18Κ γιατι δεν την βγάζω ουτε για τις δουλειες για να μη μου χαλάσει, ειδα και τις κουνιάδας μου που πηρε 14Κ πως εχει γινει μετα απο δυο χρονια και θελει να τα παει να της τις φτιάξει. Τωρα για τον σταυρό δεν νομιζω να εχεις θεμα....δεν καταπονειτε σαν κομματι ο σταυρος. Συνήθως ομως σου προτεινουν 18Κ σταυρό και 14Κ αλυσίδα...

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είπανε καλύτερα να είναι 14 καρατίων! Όταν έψαχνα ο κοσμηματοπώλης που ψωνίζω χρόνια που είπε ότι ο χρυσός 18 καρατίων είναι πιο μαλακός και φθείρεται πιο εύκολα...ο ίδιος μου είχε συστήσει να πάρω 14 καράτια παρόλο που είναι πιο ακριβός ο 18άρις.

Αλλά δε καταλαβαίνω γιατί λες πρέπει; Αν εσύ θες να πάρεις 18άρι πάρε 18άρι! Αν θες 14άρι πάρε 14άρι!Θεωρώ ότι δεν υπάρχουν πρέπει σε αυτά τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

εγω στην βαπτιστηρα μου πηρα 18κ σταυρο με 14κ αλυσιδα

Οντως ο χρυσος 18κ ειναι πιο μαλακος για αυτο μου προτειναν και η αλυσιδα να εινια 14κ για να ειναι πιο ανθεκτικη

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ξέρω ότι ο 18κτάρης χρυσός είναι πιο μαλακός. Το ΠΡΕΠΕΙ το έγραψα γιατί η μητέρα μου λέει πως δεν νοείται βαπτιστικός σταυρός 14Κ. Το θέμα είναι ότι στους 18Κ κοριτσίστικους σταυρούς οι πέτρες δεν είναι ζιργκόν αλλά μπριγιάν και η τιμή εκτοξεύεται (μια από το μέταλλο 18Κ και μια από τα μπριγιάν). Επίσης μου είπαν πως 18Κ σταυρό δεν μπορεί να τον "σηκώσει" 14άρα αλυσίδα!!!

Να λοιπόν γιατί ρωτώ.....

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ ξέρω ότι ο 18κτάρης χρυσός είναι πιο μαλακός. Το ΠΡΕΠΕΙ το έγραψα γιατί η μητέρα μου λέει πως δεν νοείται βαπτιστικός σταυρός 14Κ. Το θέμα είναι ότι στους 18Κ κοριτσίστικους σταυρούς οι πέτρες δεν είναι ζιργκόν αλλά μπριγιάν και η τιμή εκτοξεύεται (μια από το μέταλλο 18Κ και μια από τα μπριγιάν). Επίσης μου είπαν πως 18Κ σταυρό δεν μπορεί να τον "σηκώσει" 14άρα αλυσίδα!!!

Να λοιπόν γιατί ρωτώ.....

 

 

μπες στο http://www.kosmima.gr να παρεις μια ιδεα εχει ωραιους και σε καλες τιμες στυρους 18κ και 14κ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που σας άρεσε! :D:D

Εγώ όταν τον πρωτοείδα ξετρελλάθηκα! Γιατί έχω σκοπό να τον φοράω μέχρι να δεσποινιδίσει η μικράν :mrgreen::mrgreen:

Ο σταυρός είναι ψηλόλιγνος 4εκ. 18Κ αξίας 230? και η αλυσίδα 14Κ αξίας 120?.Σύνολο έβγαινε 350? αλλά μας έκανε έκπτωση 50?

Όποια κοπέλλα θέλει να τις πω το μαγαζί είναι στην Θεσσαλονίκη στην Εγνατία οδό με πμ έχει μια καταπληκτική συζητίσιμη ευγενικότατη γλυκήτατη ιδιοκτήτρια γύρω στα 38-40χρονών.

 

Να και το παλιο μου μύνημα και μια φωτο

DSC00296.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Να και το παλιο μου μύνημα και μια φωτο

Kalamaraki πολύ ωραίος σταυρός!

μπες στο www.kosmima.gr να παρεις μια ιδεα εχει ωραιους και σε καλες τιμες στυρους 18κ και 14κ

Andedantinos σε ευχαριστώ για το site!!!

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Σταμ!!!

Επειδη σε παιδια δεν μου αρέσουν ουτε οι ταυτότητες ουτε οι σταυροι ουτε τα σκουλαρίκια, της το πηρα ετσι για να το φορέσει σαν δεσποινίδα...ή για να το φοράω εγω μεχρι να μεγαλώσει χε χεχεεχεχχε

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε Καλαμαράκι, δε μου στέλνεις με πμ το μαγαζί από όπου τον πήρες να πάω να δω κι εγώ!!!

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Εμας η νονα μας μας πηρε λευκοχρυσο 18 κ. Εχω αγορακι.

 

Στην βαφτηστηρα μου πηρα επισης λευκοχρυσο 18κ.....με μπριγιαν.

 

 

Αλλα νομιζω και ενας καλος σταυρος 14 κ. ειναι οκ...

Link to comment
Share on other sites

Να και το παλιο μου μύνημα και μια φωτο

DSC00296.jpg

 

αχ καλαμαράκι στείλε μου σε παρακαλώ το όνομα του κοσμηματοπωλείου ή τη διεύθυνση γιατι ψάχνουμε και εμείς και κάτω απο 600 δεν βρίσκουμε σε 18κ!!!οταν μπορέσεις μην με ξεχάσεις σε παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ τέλειος ο σταυρός σας!! Τον λάτρεψα! Κι εγώ αν βάπτιζα, τέτοιο στυλ θα διάλεγα!!

Ιδού και ο δικός μας σταυρός σε λευκόχρυσο, αν και στη φωτό φαίνεται να χρυσίζει. Ήταν καθαρά επιλογή της νονάς της μικρής μου και μου άρεσε πολύ!

DSC07326.jpgDSC07351.jpg

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...