Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως σας εκανε προταση γαμου?


salvia:)

Recommended Posts

rasputin,να τον ευνουχισα εγω εννοεις???συγνωμη για το οφ τοπικ παιδια,αλλα αν εσυ ζεις στο βρακια των γονιων σου θα φταιει η γυναικα σου???η εσυ που ολοκληρος αντρας εχεις ερωτα μεγαλο με τη μανουλα σου???κ τον πατερουλη σου φυσικα,μην αφησουμε κανεναν παραπονεμενο.κ απορω γιατι παντρευεστε???για τα ματια του κοσμου????η για να κανετε δυστυχισμενο εναν ακομα ανθρωπο???κ ενα παιδι που ισωσ ερθει???κ οταν ειχαμε σχεση ηταν ο καλυτερος συντροφος(εφτυνα στον κορφο μου)μετα μεταλλαχτηκε στο πιο χιροτερο μαμακια που εχω γνωρισει,δεν φανταζεστε ποσο,αλλα εννοια σου..κ παλι συγνωμη αλλα απαντησα στον ρασπουτιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οι άντρες αυτοί, που όπως έχουμε πει έχουν μεγαλώσει με συγκεκριμένο τρόπο από τις μανούλες τους, σκοπίμως συναισθηματικά μακριά από τους πατεράδες, έχουν συγκεκριμένη γραμμή στις επιλογές συντρόφου.

ψάχνουν μια γυναίκα να μοιάζει με τη μάνα τους, για να ζήσουν ό,τι δεν έζησαν φυσιολογικά.

αλλά ... μετά ...ξεφουσκώνει η επιλογή, αφού καμία νορμάλ γυναίκα δεν είναι αυτό που φαντάστηκε ο γιος της μάνας του...

και πολλά πολλά άλλα...

αλλά δεν είναι της παρούσης!

συγνώμη για το εκτός!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2,5 περιπου χρονια επεφτε στα ποδια μου με ενα δαχτυλιδι κ με παρακαλαγε να οτν παντρευτω:?::?:ορκιζοταν οτι θα ζει για να με κανει ευτυχισμενη,ημουν τοσο ευτυχισμενη:!::!::!::!:μου περναει το δαχτυλιδι κ μου λεει"εσυ οριζεισ την υπαρξη μου"...και παμε στο σημερα:-(:-(2,5 χρονια απο τοτε)..ζει κ αναπνεει για τη μαμα κ τον μπαμπα του,για να τους κανει ευτυχισμενουσ,αυτοι αποφασιζουν για μασ,τα πεθερικα μου με προσβαλουν ασυστολα μπροστα του :-(:sad:κ ο αντρας μου σκυβει το κεφαλι,τον αντρα μου τον εχουν ευνουχισει,ακομα κ μια βολτα να παμε θα παρει να ενημερωσει τουσ γονεις του οτι θα παμε βολτα κ με ποιους,κ οταν γυρισουμε σπιτι μπορει να τους ξαναπαρει να τους..πει πως περασαμε!!!!!!!!!!!!!!ειπατε κατι?????????/:-(:-(:-(

Συγνώμη αλλά τέτοιον άντρα τι τον θέλεις; καλύτερα θα ήσουν μόνη σου

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

rasputin οχι,δεν ηταν ετσι..πιστεψε με..μετα το γαμο μας εγινε..δεν ηταν ετσι με την καμια..coraline εχω σκοπο να του ζητησω διαζυγιο ειναι δυνατον να παντρευομουν τετοιον αντρα????ακομα εχω σωας τας φρενας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπαίνω κι εγώ γιατί συγκινήθηκα με τον τίτλο και διαβάζω τα όσα λέτε και λίγο ξενέρωσα....

 

Εμείς πάντως κλείνουμε 3 χρόνια γάμου στις 6 Οκτώβρη και όποτε θυμάμαι την προταση γάμου, συγκινούμαι...Υποβρύχια, κάτω από το νερό, με μπουκάλες, στα 22 μέτρα βάθους, οι δυο μας ήμασταν και μου είπε να παντρετούμε...Μου έδωσε και...μονόπετρο, ένα κοχύλι!!!

 

Τώρα περιμένουμε το δεύτερο μας παιδί και είμαστε νομίζω πιο αγαπημένοι από ποτέ...Ποτέ δε θα πίστευα αν μου το έλεγαν ότι θα ήμουν τόσο τυχερή να έχω έναν τέτοιο άνθρωπο στη ζωή μου, ως άνθρωπο μου!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

συνήθως πριν το γάμο, αντιλαμβάνεσαι την αδυναμία στη μανούλα του, όχι την αρρώστια. τότε όμως αγαπάς την αδυναμία.

φταίει το ότι τον πρώτο καιρό που γνωρίζεται το ζευγάρι, βγαίνει ο καλός μας εαυτός, η ωραιοποίηση του εαυτού μας, του ανθρώπου που ερωτευόμαστε, του καθρέφτη μας...

μετά ξεδιπλώνεται το κουβάρι, κοινώς στην ανηφόρα φαίνεται το φορτίο, τί κουβαλάει ο καθένας...αν τραβάει η ομάδα ή τραβάει προς τα πίσω και παίρνει μαζί ό,τι βρει στο πέρασμα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είχα άσχημη εικόνα όταν πρωτογνώρισα τον άντρα μου, πέρασαν μερικά χρόνια να τον γνωρίσω καλύτερα για να γίνουμε ζευγάρι. Σε κάποιο χιουμοριστικό τόπικ ( ίσως στο parentscafe) κάποια μέρα που θα έχω κέφια θα γράψω τις αμίμητες ατάκες που έχω ακούσει από αυτόν πριν τα φτιάξουμε. Ήταν τόσο κορυφαίες που όταν μου έκανε πρόταση γάμου δεν μπορούσα να αρνηθώ, είχε πει όλες τις χοντράδες που δεν του έμεινε να πει τιποτα μετά άρα ήταν κατάλληλος για σύζυγος.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κι εγώ γιατί συγκινήθηκα με τον τίτλο και διαβάζω τα όσα λέτε και λίγο ξενέρωσα....

 

Εμείς πάντως κλείνουμε 3 χρόνια γάμου στις 6 Οκτώβρη και όποτε θυμάμαι την προταση γάμου, συγκινούμαι...Υποβρύχια, κάτω από το νερό, με μπουκάλες, στα 22 μέτρα βάθους, οι δυο μας ήμασταν και μου είπε να παντρετούμε...Μου έδωσε και...μονόπετρο, ένα κοχύλι!!!

 

Τώρα περιμένουμε το δεύτερο μας παιδί και είμαστε νομίζω πιο αγαπημένοι από ποτέ...Ποτέ δε θα πίστευα αν μου το έλεγαν ότι θα ήμουν τόσο τυχερή να έχω έναν τέτοιο άνθρωπο στη ζωή μου, ως άνθρωπο μου!

 

 

ισως η πιο γλυκια κουβεντα που μπορει να πει κανεις για τον συντροφο του! μακαρι ολα τα ζευγαρια να νιωθουν ετσι ο ενας για τον αλλο!!!:-D:-D:-D

 

με το καλο και το 2ο μωρακι babystar!!:D

και η προταση πολυ οντως συναρπαστικη!! υποθετω σου κοπηκε η...παροχη οξυγονου?:P;) (πλακα κανω:)) να χαιρεστε ο ενας τον αλλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άρια, πάρτο αλλιώς!

κάνε κάτι, να αλλάξεις το σκηνικό.

ξελόγιασέ τον! φλέρταρέ τον, κάντου εκπλήξεις, μίλα του γλυκά, όταν φουντώνεις πάρε την τσάντα σου και πήγαινε για καφέ με φίλη να εκτονωθείς στο μπούρου μπούρου.

όταν θα επιστρέψεις, θα είσαι πουλάκι και με χαμόγελο.

μην παλεύεις κάτι που δεν παλεύεται! χάνεις χρόνο, κόπο, ουσία.

πάρτο αλλιώς και διεκδίκησε για εσάς περισσότερη ουσία, ό,τι σας κάνει να νιώθετε όμορφα.

πότε έχεις χιουμορίσει τελευταία μαζί του;

κάντου μια πρόταση γάμου, με κρασί, μασαζάκι, τυράκια, φρούτα...

κάντε μαζί μπανάκι..μαζί...μαζί ...μαζί!

το 'χεις; θα με θυμηθείς!

Link to comment
Share on other sites

άρια, πάρτο αλλιώς!

κάνε κάτι, να αλλάξεις το σκηνικό.

ξελόγιασέ τον! φλέρταρέ τον, κάντου εκπλήξεις, μίλα του γλυκά, όταν φουντώνεις πάρε την τσάντα σου και πήγαινε για καφέ με φίλη να εκτονωθείς στο μπούρου μπούρου.

όταν θα επιστρέψεις, θα είσαι πουλάκι και με χαμόγελο.

μην παλεύεις κάτι που δεν παλεύεται! χάνεις χρόνο, κόπο, ουσία.

πάρτο αλλιώς και διεκδίκησε για εσάς περισσότερη ουσία, ό,τι σας κάνει να νιώθετε όμορφα.

πότε έχεις χιουμορίσει τελευταία μαζί του;

κάντου μια πρόταση γάμου, με κρασί, μασαζάκι, τυράκια, φρούτα...

κάντε μαζί μπανάκι..μαζί...μαζί ...μαζί!

το 'χεις; θα με θυμηθείς!

 

 

και μετα ο συζυγος θα παρει τηλ τη μαμα του να της τα πει με το νι και με το σιγμα για τα τυρακια και τα μασαζακια!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

και πάμε στοίχημα ότι θα βγάλει σπυράκια και θα πιάνει το κεφάλι της!

σου λέω δοκιμασμένοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

έτσι και η άρια με τον άντρα της θα περάσει καλύτερα, αλλά και η μάνα-όρκα θα φάει τα λυσσακά της!

αγάπα τον άντρα σου, αυτό θα την τρελάνει!

Link to comment
Share on other sites

αγάπα τον άντρα σου, αυτό θα την τρελάνει!

 

και να συμπληρωσω... αγαπα τον αντρα σου ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ κι αυτο θα τον ΞΕτρελλανει!!!!:D;)

Link to comment
Share on other sites

και εγω τον αντρα μου τον γνωρισα απο ενα κοινο μας ζευγαρι...η πρωτη εντυπωση που ειχα για εκεινον δεν ηταν και η καλυτερη...την ιδια στιγμη εστελνα μυνημα στην κολλητη μου και της εγραφα ΄΄ααααστα γνωρισα ενα μπαζο΄΄...το σκεφτομαι τωρα και γελαω...καθως κυλουσε η βραδια κερδιζε εδαφος...το ιδιο εκεινο βραδυ χωρις να του εχω δωσει και πολλυ θαρρος, ηρθε με απομωνωσε και μου λεει ΄΄δεν ξερω αν σου ειπαν τα παιδια αλλα ειμαι 26 χρονων΄΄ εγω μολις 19 χρονων και νομιζε οτι ηταν πολυ μεγαλος για μενα...΄΄σε παρακαλω δωσε μου μια ευκαιρια να με γνωρισεις΄΄ μου ειπε και χωρις να το πολυσκεφτω του ειπα ναι...και εφυγε ο καθενας για το σπιτι του...

μετα απο τρεις μερες συνατηθηκαμε...στην εδρα μου για να νιωθω ασφαλεια...

μετα απο 6 μηνες μου ειπε οτι θελει να δωσουμε λογο...εγω ειπα ναι αλλα ποτε δεν το πηρα σοβαρα...οτι και καλα θα παντρευτω...το βρηκα μια πολυ καλη λυση να μπορω να φευγω ανετα απο το σπιτι χωρις να με πριζουν οι δικοι μου...που εισαι με ποιον εισαι και λοιπα...ετσι εγινε...μου εδωσε τοτε λοιπον το δαχτυλιδι με ουσιαστικα μια ανοιχτη προταση γαμου...

 

παντρευτηκαμε σχεδον μετα απο τρεια χρονια...απλα μιλαγαμε στο τηλεφωνο ενω ημουνα στη δουλεια και ηταν και πρωταπριλια και μου λεει ΄΄τι λες προλαβαινουμε να παντρευτουμε μεχρι το καλοκαιρι΄΄ χαχαχαχαχχαχαχαχ εγω ΄΄ναι ναι καλα λεω εγω καλο μηνα πρωταπριλια΄΄ ΄΄μιλαω σοβαρα΄΄ ...

τελικα παντρυτηκαμε 5 οκτωβριου...σε λιγες μερες δηλαδη κλεινουμε 8 χρονια γαμου...και εχουμε δυο παιδακια 4 χρονων και 2 χρονων...

ποτε δεν φανταζομουνα οταν συναντησα αυτο το ΄΄μπαζο΄΄ οπως τον ειχα χαρακτηρισει αρχικα οτι θα γινοταν ο αντρας της ζωης μου...ο αντρας που ενιωσα πραγματα τα οποια μεχρι τοτε δεν ηξερα οτι υπηρχαν...

ειμαι πολυ τυχερη που ειμαι εγω η γυναικα του γιατι ειναι ενα πολυ καλο παιδι και πολυ σπανιος χαρακτηρας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω τον αντρα μου τον γνωρισα απο ενα κοινο μας ζευγαρι...η πρωτη εντυπωση που ειχα για εκεινον δεν ηταν και η καλυτερη...την ιδια στιγμη εστελνα μυνημα στην κολλητη μου και της εγραφα ΄΄ααααστα γνωρισα ενα μπαζο΄΄...το σκεφτομαι τωρα και γελαω...καθως κυλουσε η βραδια κερδιζε εδαφος...το ιδιο εκεινο βραδυ χωρις να του εχω δωσει και πολλυ θαρρος, ηρθε με απομωνωσε και μου λεει ΄΄δεν ξερω αν σου ειπαν τα παιδια αλλα ειμαι 26 χρονων΄΄ εγω μολις 19 χρονων και νομιζε οτι ηταν πολυ μεγαλος για μενα...΄΄σε παρακαλω δωσε μου μια ευκαιρια να με γνωρισεις΄΄ μου ειπε και χωρις να το πολυσκεφτω του ειπα ναι...και εφυγε ο καθενας για το σπιτι του...

μετα απο τρεις μερες συνατηθηκαμε...στην εδρα μου για να νιωθω ασφαλεια...

μετα απο 6 μηνες μου ειπε οτι θελει να δωσουμε λογο...εγω ειπα ναι αλλα ποτε δεν το πηρα σοβαρα...οτι και καλα θα παντρευτω...το βρηκα μια πολυ καλη λυση να μπορω να φευγω ανετα απο το σπιτι χωρις να με πριζουν οι δικοι μου...που εισαι με ποιον εισαι και λοιπα...ετσι εγινε...μου εδωσε τοτε λοιπον το δαχτυλιδι με ουσιαστικα μια ανοιχτη προταση γαμου...

 

παντρευτηκαμε σχεδον μετα απο τρεια χρονια...απλα μιλαγαμε στο τηλεφωνο ενω ημουνα στη δουλεια και ηταν και πρωταπριλια και μου λεει ΄΄τι λες προλαβαινουμε να παντρευτουμε μεχρι το καλοκαιρι΄΄ χαχαχαχαχχαχαχαχ εγω ΄΄ναι ναι καλα λεω εγω καλο μηνα πρωταπριλια΄΄ ΄΄μιλαω σοβαρα΄΄ ...

τελικα παντρυτηκαμε 5 οκτωβριου...σε λιγες μερες δηλαδη κλεινουμε 8 χρονια γαμου...και εχουμε δυο παιδακια 4 χρονων και 2 χρονων...

ποτε δεν φανταζομουνα οταν συναντησα αυτο το ΄΄μπαζο΄΄ οπως τον ειχα χαρακτηρισει αρχικα οτι θα γινοταν ο αντρας της ζωης μου...ο αντρας που ενιωσα πραγματα τα οποια μεχρι τοτε δεν ηξερα οτι υπηρχαν...

ειμαι πολυ τυχερη που ειμαι εγω η γυναικα του γιατι ειναι ενα πολυ καλο παιδι και πολυ σπανιος χαρακτηρας...

μου άρεσε η ιστορία σας! την βρίσκω πολύ γλυκιά!

κι εγώ όταν τον πρωτογνώρισα τον άντρα μου... για .... τον είχα. αποδείχτηκε θησαυρούλης!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μου άρεσε η ιστορία σας! την βρίσκω πολύ γλυκιά!

κι εγώ όταν τον πρωτογνώρισα τον άντρα μου... για .... τον είχα. αποδείχτηκε θησαυρούλης!!!!!!!!!

 

χιχιχιχιχιχι...τελικα σεβουλα μου δεν πρεπει να κρινουμε με την πρωτη εναν ανθρωπο...ειμαστε απο τις τυχερες που δεν ειχαμε καλη εντυπωση και μας βγηκαν αξιοι ανθρωποι και θυσαυροι οπως ειπες...

δυστηχως υπαρχουν και οι αντιθετες περιπτωσεις που ειμαι τυχερη που δεν βιωσα κατι τετοιο...να γνωρισω εναν θυσαυρο που στο τελος να βγει παλιανθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

συγκερκιμένα τα είχε με την γκόμενα του καλύτερού μου φίλου.έτσι τον γνώρισα, ως το τρίτο πρόσωπο.

όλοι τον αντιπαθούσαν, εγώ τον λυπήθηκα. για να καταλάβεις τί γκόμενα ήταν η άλλη. τσόλι!

μετά γίναμε φίλοι... γιατί η γκόμενα την οποία σχόλασαν όλοι, έθαβε εμένα για το τέλος της σχέσης της, ως ξελογιάστρα. καμία λογική.

τέλος πάντων... πέρασαν χρόνια μέχρι να τον ερωτευτώ!

ελίζα, έχουμε πιο πολλά κοινά και τα ανακαλύπτω όσο γράφεις.

φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

... σε δύο δόσεις!!!

Πρώτη δόση: Μου έφερε λουλούδια, γονάτισε κλασικά και μου είπε κάτι από τα χαζά που λένε στην περίσταση.

 

Δεύτερη δόση: Μου χάρισε ένα δαχτυλίδι (δε μιλάμε για μονόπετρο, μιλάμε για φτηνό, ούτως ή άλλως δεν ήθελα ακριβό, για να μην παρεξηγούμαστε). Γονατίζει πάλι (στο σπίτι του) και μου ξανακάνει πρόταση και να ο διάλογος:

- Ευχαριστώ, αγάπη μου, αλλά έπρεπε να μου φέρεις και λουλούδια!

- Μα σου έδωσα την προηγούμενη φορά:confused::confused::confused:

Τα συμπεράσματα δικά σας :-P:-P:-P

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

... σε δύο δόσεις!!!

Πρώτη δόση: Μου έφερε λουλούδια, γονάτισε κλασικά και μου είπε κάτι από τα χαζά που λένε στην περίσταση.

 

Δεύτερη δόση: Μου χάρισε ένα δαχτυλίδι (δε μιλάμε για μονόπετρο, μιλάμε για φτηνό, ούτως ή άλλως δεν ήθελα ακριβό, για να μην παρεξηγούμαστε). Γονατίζει πάλι (στο σπίτι του) και μου ξανακάνει πρόταση και να ο διάλογος:

- Ευχαριστώ, αγάπη μου, αλλά έπρεπε να μου φέρεις και λουλούδια!

- Μα σου έδωσα την προηγούμενη φορά:confused::confused::confused:

Τα συμπεράσματα δικά σας :-P:-P:-P

 

Ελα ρε... Απλα οι αντρες είμαστε πρακτικα μυαλά...

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε... Απλα οι αντρες είμαστε πρακτικα μυαλά...

 

εσείς κε πρακτικό μυαλό πώς κάνατε πρόταση γάμου??

 

σόρυ αν το έγραψες παλιότερα, δεν σας προλαβαίνω!!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

[quote name=Μαριλίνα;1723875- Ευχαριστώ' date=' αγάπη μου, αλλά έπρεπε να μου φέρεις και λουλούδια!

- Μα σου έδωσα την προηγούμενη φορά:confused::confused::confused:

Τα συμπεράσματα δικά σας :-P:-P:-P[/quote]

 

 

νιαααχαχαχαχαχχαχααχ:lol::lol: τελειοο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...