Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως σας εκανε προταση γαμου?


salvia:)

Recommended Posts

μου έκανε πρότασή γάμου ένα πρωί μόλις ξυπνήσαμε. δεν ήταν η κινηματογραφική πρόταση με γονατισματα , σαμπάνιες κτλ αλλά σκέφτηκα ότι αν με βλέπει το πρωί αναμαλλιασμένη, άβαφη με την καρό μου πιτζαμούλα και με την τσίμπλα στο μάτι και θέλει να μου κάνει πρόταση γάμου σημαίνει ότι με αγαπάει πραγματικά. εννοείται πως είπα ναι και δεν το χω μετανιώσει στιγμή απο τότε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εκείνο τον καιρό μόλις είχα ξεκινήσει το μεταπτυχιακό μου. Ένας από τους λόγους που το έκανα σε άλλη πόλη από αυτή που έμεναν οι δικοί μου ήταν ... ο καλός μου! Ο οποίος ... όλα καλά, αλλά για γάμο αυτό καθ' αυτό δεν έλεγε τίποτα.

 

Βράδυ. Βλέπουμε τηλεόραση στο φτοιτητικό μου δωμάτιο.

εγώ: Τι θα γίνει; Πρέπει να πάρω διδακτορικό πρώτα;

εκείνος: :confused: Ορίστεεε;

εγώ: Έτσι θα τη βγάλουμε οι δυό μας;

εκείνος: Αααα....! Όχι βρε... θα προχωρήσουμε.

εγώ: Σε πόσα χρόνια...;

εκείνος: εεε όχι και χρόνια!

εγώ: δηλαδή;

εκείνος: εεε άντε πάμε να γνωρίσουμε τους δικούς μας μεταξύ τους.

 

Μετά αρχίσαμε τις ετοιμασίες του γάμου....

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

itsme ειμαστε διδυμα και μας χωρισαν στο μαιευτηριο...

Αυτό το του γάμου ποτέ δεν το ΄χα...ποτέ όμως...τα βαριέμαι απίστευτα...

Τα νυφικά με εκνευρίζαν και μόνο που τα έβλεπα...πολύ άσπρα για μένα...

Ετσι λοιπον κάναμε ενα πολιτικό να βρίσκεται μπας και μαζέψει κάνα μόριο για μετάθεση ο αντρούλης μου και τέλος..Βάλαμε τα τζινάκια μας,πήραμε και δυο κολλητούς και πήγαμε στο δημαρχείο...Ενα νινι μας λείπει και μετά ποιος μας πιάνει...

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μη γελάσετε!!!!! Ήμασταν στον Ιππόκαμπο (Αλυκές Δροσιάς για όσες Αθηναίες μας έχουν επισκεφθεί) ήταν καλοκαίρι, γνωριζόμασταν 2 μήνες (αλλά οι οικογενειές μας γνωρίζονταν τυπικά από τότε που ήμασταν μικροί, κυρίως ήμουν φίλη με την αδελφή του, τον ίδιο όμως δεν τον ήξερα, όταν ήμουν 12 ήταν 20+ ή φοιτητής ή φαντάρος....) ήμουν 20 και εκείνος 28,5 είχα επιστρέψει από Ιταλία για καλοκαίρι....πίναμε ποτό (εγώ ένα άθλιο, νομίζω Campari κόκκινο, πίκριζε και μου ερχόταν να το κάνω εμετό) δεν είχαμε ολοκληρωμένες σχέσεις ακόμη και γυρίζει και μου λέει: θέλεις γκόμενο ή άνδρα;;; γιατί για γκόμενος δεν διατίθεμαι......!!!! μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι.....ξεροκατάπια και στην συνέχεια κάναμε σχέση για 3 χρόνια για να δούμε πως θα πάει...τα υπόλοιπα κύλησαν μόνα τους, αρραβώνας, γάμος...θέλω να πω δεν το ξανασυζητήσαμε..... Όσο για δαχτυλίδια μου χάριζε πολλά χωρίς ποτέ να τα συνδυάσει με πρόταση.......το θεωρούσε κατά έναν περίεργο τρόπο δεδομένο ότι θα πηγαίναμε κάποια στιγμή για γάμο......ότι αυτή η σχέση ξεκίνησε από την αρχή με σκοπό να οδηγηθεί εκεί. Κι εγώ που νόμιζα ότι θα την σκαπουλάρω.....:roll::mrgreen: Είμαστε 11 χρόνια μαζί.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

χαιρομαι που τελικα οι περισσοτερες εχουν πολυ ιδιαιτερες προτασεις!

ενταξει δεν ηθελα να το παραδεχτω αλλα κι εμενα ο φιλος μου ηδη μου την ειχε κανει εδω και καιρο την προταση του!

στους 3 μηνες σχεσης, μετα απο ξεχωριστες διακοπες ο καθενας με την οικογενεια του, βγαινουμε μεσημερακι για βολτα. με πηγε στον εθνικο κηπο, καναμε 2 γυρους, φιληθηκαμε πισω απο κατι δεντρα ολα πολυ κινηματογραφικα.... ειχε και πολυ ηλιο εκεινη την ωρα και θυμαμαι ολη τη φαση μεσα σε ενα φωτεινο χρυσο πεπλο... χαμογελουσε ο καλος μου ως τα αφτια και ετρεμε λιγο οποτε με αγγιζε...:D

μου ζητησε να παμε να κατσουμε σε ενα παγκακι που να μην εχει κοσμο. πηγαμε στα παγκακια κοντα στο ζαππειο... αφου τα καθαρισα με υγρο μαντηλακι και τοποθετησα (στεγνα) χαρτομαντηλα στα...σημεια που θα τοποθετουσαμε τους..εαυτους μας... αγχωθηκε αυτος και λιγο εκνευριστηκε μαλλον... εχω παντα την ταση να του χαλαω την ατμοσφαιρα που παει να φτιαξει!:? αφου με τα πολλα επανεφερε την ρομαντικη μας διαθεση μου λεει:

"σου ειχα πει πως θα σου επαιρνα ενα δωρακι. το ξεχασες?"

του λεω "οχι, αλλα ειπα να μην το αναφερω σε περιπτωση που το ειχες ξεχασει εσυ!"

"δεν υπηρχε περιπτωση να το ξεχασω"

και βγαζει απο την τσεπη του ενα κουτακι!!

"ελπιζω να σου αρεσει...."

ηταν δυο δαχτυλιδια "βερακια" ασημενια επιπλατινωμενα! ομορφα οντως:-D

μου λεει "κοιτα κατω απο το σφουγγαρακι εχει και κατι αλλο"

κατω απο το σφουγγαρακι ειχε χαρτακι οπου εγραφε ποσο με αγαπαει και πως "θελει να ειμαι εγω η γυναικα του"!!!!!!!!

 

τοτε ομως δεν εδωσα την απαιτουμενη σημασια στην κινηση του γιατι σκεφτηκα πως ηταν λογω του ενθουσιασμου του πρωτου καιρου (3 μηνες ειμασταν μαζι και ουτε 20 χρονων)!

 

αχ η αγαπη μου να τον ειχα κοντα μου τωρα.... προσευχομαι να ειναι γεματη η ζωη μας απο τετοια αισθηματα και τετοιες ομορφες στιγμες!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ υπέρ της πρότασης γάμου από τον άντρα. Το θεωρώ μάλιστα ιδανικό να γονατίσει κιόλας, καθώς -ουσιατικά- ζητάς να σου κάνουν την τιμή να είναι μαζί σου.

 

Εγώ είχα πάρει το μονόπετρο λιγο πριν ενα ταξίδι μας στη Βουδαπέστη. Ο τυπος το είχε βαλει σε ενα ωραίο κουτί μεν, αλλά είχε και ενα μπλε φιόγκο που με εκνεύριζε καθώς δε θα ήταν καθόλου πρακτικό στη μεταφορά του. Δοκίμασα να τον βγάλω αλλά ο άτιμος τον είχε περάσει μέσα από τον πατο με αποτέλεσμα να τον ξεκολήσω! Ακόμα θυμάμαι που έτρεξα στο πατρικό μου, πιάνω τη μάνα μου (που έχει για χόμπι ταα βιτρώ και γενικα κατασκευες τετοιου τύπου) και της ειπα τα καθεκαστα και ευτυχώς το επισκεύασε.

 

Το κουτί λοιπόν αυτό το είχα μαζί μου στην τσέπη του σακακιού ή παλτού (το μετέφερα ανάλογα με το τι θα φορούσα) προσπαθώντας να βρω μια κατάλληλη ευκαιρία. Ήθελα να είναι βράδυ κατ αρχάς και είχα βάλει στο μάτι μια γέφυρα εκει στον Δούναβη που ήταν πολυ ωραία φωτισμένη. Το θέμα ήταν πως δεν πηγαίναμε προς τα κει επειδή κρύωνε πολύ η κυρία. Τελικά βρήκα μια ευκαιρία και της ζήτησα να παντρευτούμε (παλι μεσα στο κρυο) μετά από ενα ωραίο δείπνο και αφου΄βγήκαμε από το εστιατόρειο καθώς την είχα αγκαλιά για να ζεσταθεί. Στην αρχη δεν το πίστεψε (με γνώριζε πιο παλιά και ήξερε τι αλητάκος ήμουν) και είπε ένα μηχανικό "ναι' αλλά όταν είδε να βγάζω το δακτυλίδι έβαλε τα κλάματα (ελπίζω από χαρα).

 

Αυτααααα.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι το δείπνο μου είχε βγει ξυνό γιατί ειχα παρει ένα γλυκό που είχε σπόρους παπαρούνας μέσα. Το θέμα είναι πως οι σπόροι παπαρούνας είναι σκατά. Σα χώμα κάτι (ειδικά στην ποσότητα που το έβαλαν). Τέλος παντων. Στα διαλα, τι το θυμηθηκα αυτό.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το ομολογησω με φοβο περιμενα να ανοιξει η σελιδα με την απαντηση του rasputin! λεω "ωχ τι θα μου χει σουρει που καθομαι και ασχολουμαι με προτασεις και χαζομαρες!" :oops::mrgreen:

αλλα με μεγαλη μου εκπληξη ειδα τη ρομαντικη πλευρα του! :-P;)

 

αραγε ετσι να σκεφτονται και οι αλλοι αντρες?? θεωρουν την προταση τοσο σημαντικη? :-)

 

παντως ειμαι σιγουρη αν η γυναικα του rasputin εγραφε τη δικη της εμπειρια με την προταση αυτη θα ελεγε οτι

"ηταν μια πολυ αυθορμητη προταση που εγινε μετα απο ενα δειπνο στη βουδαπεστη μεσα στο κρυο οπου δεν μπορουσα ουτε το στομα μου να ανοιξω να πω ΝΑΙ.

ο rasputin μου χαμογελασε πλατια απο τη χαρα του :mrgreen:....ειχε ακομα στα δοντια του σπορακια παπαρουνας!":rolleyes:

 

:D:D:D no offence rasputin

(οντως τα γλυκα με παπαρουνοσπορο εχουν μια υφη χωματος... αλλα αξιζει κανεις να τα δοκιμαζει)

Link to comment
Share on other sites

Στο κρεββάτι εγώ με αποκόλληση να κλαίγομαι. Σε κανένα μήνα ήρθε από τη δουλειά ένα βράδυ και γονάτισε εκεί δίπλα που ξάπλωνα και μου λέει: Θέλεις να γίνεις γυναίκα μου και δάκρυσε. Εγώ το ζώον του απάντησα με χειρονομία ανόρθωσης του μεσαίου δακτύλου και του λέω πάρε απάντηση να τη θυμάσαι τώρα!!:shock::shock:

 

 

 

Αμαν βρε ΣΚΕΚ με εκανες κ γέλασα και είμαι κ στο γραφείο:lol:!!!Πάλι καλά που κ μετά απο αυτό που του κανες, την χειρονομία ντε, δεν το πήρε πίσω. Ο δικός μου τουρμπο θα γινόταν:mrgreen::mrgreen:..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ax τι μου θυμίζετε τώρα :lol:

 

Εμένα ο καλός μου αναγκάστηκε να μου κάνει πρόταση γάμου ΔΥΟ φορές!

 

Συζούσαμε και κάποιο βράδυ ενώ έχουμε βάλει τις μπυζαμούλες μας και είμαστε αραχτοί στο κρεβάτι και συζητάμε μου λέει στα ξεκούδουνα:

 

- τι θα 'λεγε να παντρευτούμε; ανασηκώνομαι τον κοιτάω και ξαναξαπλώνω δίπλα με τα χέρια σταυρωμένα στο στήθος...

 

- όχι απαντάω

 

- μα γιατί; δεν περνάμε καλά μαζί;

 

- μια χαρά περνάμε αλλά σε πρόταση γάμου με πυζάμες, στο κρεβάτι, και με την από πάνω να περπατάει με τις τακούνες δεν υπάρχει περίπτωση να πω ναι...

 

γελάσαμε, κοιμηθήκαμε το ξεχάσαμε...

 

για την ακρίβεια δεν το ξέχασε κανείς αλλά καμωθήκαμε ότι το ξεχάσαμε...

 

Μετά από κανα τρίμηνο άρχισα να τον χάνω κάτι ΣΚ.. να εξαφανίζεται και να μην ξέρω που είναι... είχα αρχίσει και έπαιρνα ανάποδες... του ρίχνω κι έναν καυγά το τρίτο σάββατο και αφού συμφιλιωνόμαστε μου προτείνει το επόμενο ΣΚ να με αποζημιώσει πηγαίνοντας στο εξοχικό των γονιών του... Συμφωνώ αλλά είμαι ακόμα θυμωμένη γιατι μου έχει καρφωθεί ότι έχει άλλη και γι' αυτό δεν ξαναέκανε καμμία κίνηση να πει κάτι και γι' αυτό εξαφανίζεται τα σκ...

 

Την εβδομάδα εκείνη είχα τη διαολεμένη δουλειά! Φτάνει η Παρασκευή και φεύγουμε με την ψυχή στο στόμα. Εγώ να μην βλέπω την ώρα να φτάσουμε να πέσω να κοιμηθώ και του το λέω: Ό,τι και να γίνει εγώ αυτό το ΣΚ θα κοιμάαααααααμαι!

 

13 Φεβρουαρίου όλα αυτά...

 

Το σάββατο περνάμε όλη τη μέρα με τις πυζάμες βλέποντας ταινίες και χουζουρεύοντας...

 

κάποια στιγμή το απόγευμα άρχισε να τρώγεται...

 

-άντε σήκω να ντυθείς να πάμε καμμιά βόλτα

-βαριέμαι

-μα δεν πιάστηκες στο κρεβάτι;

-όχι δεν ανάβουμε και το τζάκι να χουχουλιάσουμε;

 

ανάβει το τζάκι

 

-άντε σήκω μου λέει να χόρεψουμε αφού δεν θες να βγούμε έξω

-πας καλά καλέ, απαντάω... εσύ δεν χορεύεις στις καλές σου θα χορέψεις τώρα;

-θα χορέψω... και γελάει

 

Και χορεύουμε και με τραβάει προς τον καναπέ και να σκέφτομαι από μέσα μου "αμ δεν χορεύεις, παραπατάς!" ώσπου εδέησε να με πάει ως στον καναπέ (με τις πυζάμες εγώ!) σκύβει πιάνει κάτι από το μπουφάν του γονατίζει και το λέει :lol:

 

Θες να γίνεις γυναίκα μου; Και μην πεις όχι! Εγώ δεν φοράω πυζάμες, εσύ φοράς και ας παλεύω όλο το απόγευμα να σε κάνω να τις βγάλεις!

 

Νομίζω πως δεν έχω ξαναγίνει τόσο κόκκινη ποτέ στη ζωή μου!

 

Ήξερε ότι δεν γουστάρω τα δαχτυλίδια και τα τρία ΣΚ που έλειπε είχε παραγγείλει ένα χειροποίητο κρεμαστό λαιμού και πήγαινε για να βρουν το σχήμα που θα γίνει... το τελευταίο δε, ΣΚ ήταν που είχε πάει να το παραλάβει! Η άλλη γκόμενα... ήμουν εγώ τελικά :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβασα και όλα τα υπόλοιπα :D και διάβαζα και τα κατά του γάμου και χαμογελούσα γιατί κι εγώ έτσι ήμουν κάααααααποτε :lol: Κι εγώ έλεγα με πολιτικό θα παντρευτώ να τελειώνουμε και δεν έχει σημασία ο γάμος... αμ έχει! Για την εφορία έχει ο γάμος σημασία! Εμάς η εφορία μας ένωσε :lol: γιατί θέλαμε να αγοράσουμε σπίτι.. και τον θρησκευτικό κάναμε για να χαρούν οι γονείς μας: Η δική μου γιατί είμαι μοναχοκόρη (έτσι νόμιζα... ότι θα χαρεί!) και οι δικοί του γιατί από τον άλλο τους γιο δεν περίμεναν να δουν γάμο (όπως και έγινε αφού "έφυγε" νωρίς!)... και νυφικό έβαλα που άρεσε στην πεθερά, και βάφτηκα και χτενίστηκα και άγχος με έπιασε και το στομάχι μου δέθηκε κόμπος στα σκαλιά της εκκλησίας και όλα τα ξέχασα μόλις μου έπιασε το χέρι και μπήκαμε μέσα :D

 

όχι δεν το μετανιώνω! Θυμάμαι κάθε στιγμή της προετοιμασίας του γάμου και του γάμου του ίδιου γιατί είναι οι καλύτερες στιγμές που περάσαμε μαζί! Αποφασίσαμε για όλα μαζί! Ακόμα και το bachelor... μαζί το κάναμε και δεν το μετανιώσαμε ποτέ :D και καμμια φορά που πάμε σε γάμους φιλων μας κοιταζόμαστε και λέμε μακάρι να το ξανακάναμε :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Μπααααα...που τετοια με μας. Εμεις αλληλοπροταθηκαμε. Τπτ επισημο. Οχι οτι μου εμεινε αμανατι παντως (ετσι γραφεται?)

 

 

Μια απο τα ίδια και μείς....Αλληλοπρόταση έγινε!!!.....

 

χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ζούσαμε μαζί 4 χρόνια και ούτε το είχαμε καθόλου αναφέρει το ζήτημα (μπορώ να πώ πως προσωπικά το είχα ως κάτι μακρινό στο μυαλό μου). Μέχρι που έμεινα έγκυος! Μόλις ξεπεράσαμε το πρώτο σοκ της απρόσμενης εγκυμοσύνης, είπαμε πως καλό θα ήταν να παντρευτούμε κιόλας. Η συζήτηση ήταν του στύλ "-δηλαδή τώρα πρέπει να παντρευτούμε ε; -εεεε ναι.... -δηλαδή πρέπει να πάω για νυφικά και τέτοια; -καλό θα ήταν" χαχαχαχαχαχ καταλάβατε φαντάζομαι χαχαχαχαχ

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γνωριστηκαμε μεσω φιλων μια συναδελφος απο την δουλεια μου λεει" Ρε συ Μαρια εχει ο δικος μου εναν συναδελφο που τον ξερω καλα και ειναι πολυ καλο παιδι θες να στον γνωρισουμε"

Εγω μολις ακουσα για προξενιο αρχισα να αντιδραω στην αρχη σιγα της λεω δεν με πηραν και τα χρονια 25 ειμαι ακομα!

Ε την αλλη μερα ομως με ετρωγε ο κωλος μου λεω " Ρε συ Ελενη δεν μου τον γνωριζετε αλλα δεν υποσχομαι τιποτα"

Δεν ξερω εκεινος λεει οτι με ερωτευτηκε με το που με ειδε να μπαινω στο μαγαζι που ειχαμε ραντεβου, εγω τον ερωτευτηκα σιγα σιγα ολα οσα ζουσαμε επειδη μεναμε και μονοι μας οποτε ηταν ευκολο να ειμαστε ολη την ωρα μαζι οταν δεν ημασταν στην δουλεια!

Ενταξει ηταν κουκλος αλλα δεν με ενοιαζε τοσο αυτο γιατι ελεγα απο μεσα μου ανα μου βγει Μα...κας τι κανουμε?

Στις 4 μερες μου εδωσε τα κλειδια του σπιτιου του και οταν αντεδρασα μου λεει σου εχω δωσει την καρδια μου λες να φοβαμαι μην εγκατασταθεις στο σπιτι μου?

Ε εκει νομιζω με εριξε!

Στις 50 μερες που ημασταν μαζι πηγαμε ενα ταξιδι στην Υδρα Σαββατο-Κυριακη- Δευτερα ηρθε και η αδερφη μου με τον αρραβωνιαστικο της!

Την Κυριακη το μεσιμερι αφου καναμε οτι καναμε(χιχιχι)σηκωνεται παει στο μπανιο κανει μπανιο , ξυριζεται αρωματιζεται και ντυνεται γαμπρος !

Ερχεται και μου λεει " οτι χρειαστεις ειναι στην ντουλαπα και στο ψυγειο, τα εχω κανονισει ολα με την αδελφη σου στις 7,00 μμ παντρευομαστε στην Μητροπολη Υδρας εγω θα σε περιμενω αν δεν ερθεις δεν πειραζει τουλαχιστον ντυσου στολισου και παμε για κανα ποτακι μετα"

Και εφυγε.........

Εγω ειχα μεινει μα....κας λεω μου κανει πλακα!

Ανοιγω την ντουλαπα βρισκω ενα μινι νυφικο στα μετρα μου ευτυχως η αδερφη μου και εγω εχουμε ιδιο σωματοτυπο και μου εκανε ε μου επεφτε λιγο μπολικο στο στηθος αλλα το βολεψα διπλα στον σακο με το νυφικο βλεπω ενα ζευγαρι πεδιλα ασημι και ενα ζευγαρι μπαλαρινες λευκες(γιατι η υδρα με το πλακοστρωτο δεν περπατιεται με τακουνι) και ενα νεσεσερ με καλυντικα!

Λεω ας παω στο ψυγειο να δω και βλεπω ενα κουτι με 6 μωβ ορχιδεες επανω το μπιλιετακι ελεγε για να τις βαλεις στα μαλλια σου!

Ε !Ηταν 6,00 ηρθε η αδερφη μου μου λεει τι θα κανεις αλλα αυτη ητνα ντυμενη στολισμενη εγω ειχα τρελαθει λεω εισαι τρελη θα παω!

Ε βαφτηκα μονη μου ελουσα και τ αμαλλια και πρωτη φορα στη ζωη μου δεν συγχτηρισα τα γονιδια μου για τις μπουκλες μου μαζεψα την μια πλευρα πανω και εβαλα τις ορχιδεες και ντυθικα και πηγα!

Με τρελανε τα ειχε ετοιμα ολα κουφετα κρασια προσφορα ανθοδεσμη!

Ε μας παντρεψε ο πρωτοσυγγελος και του ειχαν εξηγησει οποτε με περιμενε να παω να υπογραψω και να βγουν εκεινη την ωρα οι αδειες γαμου!

Ημασταν εμεις και η αδερφη μου με τον γαμπρο μου οι οποιοι εγιναν και κουμπαροι μας!

Αυτη ηταν η ιστορια μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

- αντε, κοιμησου, πηγε 1 η ωρα..

-δε νυσταζω, τι θες?

-κοιμησου ρε, σου λεω, θα σηκωθουμε νωρις

-γιατι????

- δε γ@μιετ@ι....... παμε να παντρευτουμε.... παμε να βγαλουμε τις αδειες το πρωι!

-α, οκ.. καληνυχτα..

 

Ειστε χειροτεροι και απο μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ax τι μου θυμίζετε τώρα :lol:

 

Εμένα ο καλός μου αναγκάστηκε να μου κάνει πρόταση γάμου ΔΥΟ φορές!

 

Συζούσαμε και κάποιο βράδυ ενώ έχουμε βάλει τις μπυζαμούλες μας και είμαστε αραχτοί στο κρεβάτι και συζητάμε μου λέει στα ξεκούδουνα:

 

- τι θα 'λεγε να παντρευτούμε; ανασηκώνομαι τον κοιτάω και ξαναξαπλώνω δίπλα με τα χέρια σταυρωμένα στο στήθος...

 

- όχι απαντάω

 

- μα γιατί; δεν περνάμε καλά μαζί;

 

- μια χαρά περνάμε αλλά σε πρόταση γάμου με πυζάμες, στο κρεβάτι, και με την από πάνω να περπατάει με τις τακούνες δεν υπάρχει περίπτωση να πω ναι...

 

γελάσαμε, κοιμηθήκαμε το ξεχάσαμε...

 

για την ακρίβεια δεν το ξέχασε κανείς αλλά καμωθήκαμε ότι το ξεχάσαμε...

 

Μετά από κανα τρίμηνο άρχισα να τον χάνω κάτι ΣΚ.. να εξαφανίζεται και να μην ξέρω που είναι... είχα αρχίσει και έπαιρνα ανάποδες... του ρίχνω κι έναν καυγά το τρίτο σάββατο και αφού συμφιλιωνόμαστε μου προτείνει το επόμενο ΣΚ να με αποζημιώσει πηγαίνοντας στο εξοχικό των γονιών του... Συμφωνώ αλλά είμαι ακόμα θυμωμένη γιατι μου έχει καρφωθεί ότι έχει άλλη και γι' αυτό δεν ξαναέκανε καμμία κίνηση να πει κάτι και γι' αυτό εξαφανίζεται τα σκ...

 

Την εβδομάδα εκείνη είχα τη διαολεμένη δουλειά! Φτάνει η Παρασκευή και φεύγουμε με την ψυχή στο στόμα. Εγώ να μην βλέπω την ώρα να φτάσουμε να πέσω να κοιμηθώ και του το λέω: Ό,τι και να γίνει εγώ αυτό το ΣΚ θα κοιμάαααααααμαι!

 

13 Φεβρουαρίου όλα αυτά...

 

Το σάββατο περνάμε όλη τη μέρα με τις πυζάμες βλέποντας ταινίες και χουζουρεύοντας...

 

κάποια στιγμή το απόγευμα άρχισε να τρώγεται...

 

-άντε σήκω να ντυθείς να πάμε καμμιά βόλτα

-βαριέμαι

-μα δεν πιάστηκες στο κρεβάτι;

-όχι δεν ανάβουμε και το τζάκι να χουχουλιάσουμε;

 

ανάβει το τζάκι

 

-άντε σήκω μου λέει να χόρεψουμε αφού δεν θες να βγούμε έξω

-πας καλά καλέ, απαντάω... εσύ δεν χορεύεις στις καλές σου θα χορέψεις τώρα;

-θα χορέψω... και γελάει

 

Και χορεύουμε και με τραβάει προς τον καναπέ και να σκέφτομαι από μέσα μου "αμ δεν χορεύεις, παραπατάς!" ώσπου εδέησε να με πάει ως στον καναπέ (με τις πυζάμες εγώ!) σκύβει πιάνει κάτι από το μπουφάν του γονατίζει και το λέει :lol:

 

Θες να γίνεις γυναίκα μου; Και μην πεις όχι! Εγώ δεν φοράω πυζάμες, εσύ φοράς και ας παλεύω όλο το απόγευμα να σε κάνω να τις βγάλεις!

 

Νομίζω πως δεν έχω ξαναγίνει τόσο κόκκινη ποτέ στη ζωή μου!

 

Ήξερε ότι δεν γουστάρω τα δαχτυλίδια και τα τρία ΣΚ που έλειπε είχε παραγγείλει ένα χειροποίητο κρεμαστό λαιμού και πήγαινε για να βρουν το σχήμα που θα γίνει... το τελευταίο δε, ΣΚ ήταν που είχε πάει να το παραλάβει! Η άλλη γκόμενα... ήμουν εγώ τελικά :lol:

 

Α ολα και ολα ο ανθρωπος προσπαθησε και εσυ σιγα τι ηταν προτωχρονια να σε νοιαζει τι φορας κοπελια σε προταση γαμου δεν λεμε οχι!

ΧαΧα

Link to comment
Share on other sites

Marial απιστευτη η ιστορια σας!! Παρα πολυ ρομαντικο, σας ευχομαι τα καλυτερα και με το καλο και το μωρακι σας!!

Τον ηξερες ομως μονο 50 μερες, εγω μπορει να κολωνα... αλλα ειναι φοβερη ιστορια!

Να ζησετε!

Link to comment
Share on other sites

Marial απιστευτη η ιστορια σας!! Παρα πολυ ρομαντικο, σας ευχομαι τα καλυτερα και με το καλο και το μωρακι σας!!

Τον ηξερες ομως μονο 50 μερες, εγω μπορει να κολωνα... αλλα ειναι φοβερη ιστορια!

Να ζησετε!

 

Να σου πω και τον πρωη τον ηξερα 3 χρονια του σταθηκα να παρει πτυχιο και να παει στρατιωτης(που μονο φανταρος δεν ηταν γιατι τον βοηθησε ο μπαμπας μου)και με χωρισε 20 μερες πριν το γαμο γιατι του το ειπε η μαμα του πηγα να παρω το νυφικο μου και το απογευμα με πηρε και μου ειπε οτι χωριζουμε γιατι δεν τον αφηνει η μαμα του γιατι ειναι μικρος!

Οποτε ποτε δεν ξερεις τουλαχιστον με τον αντρα μου ειχαμε συστασεις δεν ηρθε ασυνοδευτο οι φιλοι του ολοι μου ελεγαν πολυ πριν παντρευτουμε οτι κανει για οικογενεια μετα ειναι και οτι ηταν ετσι η κατασταη που με συνεπηρε ο ρομαντισμος τι να πω ειναι λιγο αργα νομιζω ελπιζω να μου βγει σε καλο!

Ευχαριστω για τις ευχες σου!

Link to comment
Share on other sites

Μαρία νομίζω πως μέχρι εδώ είσαι η πιο πρωτότυπα παντρεμένη και η πιο ριψοκίνδυνη :lol: Ελπίζω να είστε για πάντα ευτυχισμένοι :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Α ολα και ολα ο ανθρωπος προσπαθησε και εσυ σιγα τι ηταν προτωχρονια να σε νοιαζει τι φορας κοπελια σε προταση γαμου δεν λεμε οχι!

ΧαΧα

 

Σιγά μην δεχόμουν σε τόσο πεζή πρόταση γάμου από τον πιο ρομαντικό γκόμενο που είχα ποτέ! Πριτς....

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δεχόμουν σε τόσο πεζή πρόταση γάμου από τον πιο ρομαντικό γκόμενο που είχα ποτέ! Πριτς....

 

Εισαι Θεα αγαπη μου!!!!

Κοιτα και μια φιλη μου μετα το στραπατσο που ειχα παθει πηγε και μου πηρε ενα υπεροχο κοκκινο στρινκγ και μου λεει βαλτο την Πρωτοχρονια να σου παει καλα ο χρονος ε και την ακουσα!

Ε μετα απο 2 μηνες παντευτηκα λες να εφτεγε το στρινγκ την Πρωτοχρονια αν ειναι ετσι παω πασο φιλεναδα καλα εκανες και του ειπες οχι με τις πυτζαμες!!

 

Χαχαχαχα!Παντως τωρα εμενα αυτο το στρινγκ δεν με κανει αν το θελει καμια γαι γουρι να της το στειλω χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις Μαρακι, τυχερα ειναι αυτα, οσο καιρο και να ξερεις τον αλλον ποτε δεν ξερεις!

Τελεια ειναι να μεγαλωνεις μπεμπη!Το καθε φυλλο εχει τη χαρη του βεβαια, δεν υποτιμω τα κοριτσακια!

Αντε για να μην βγαινουμε και εκτος θεματος να σας πω κι εγω, λιγο μετα που εμεινα εγκυος και ηταν ψιλοδεδομενο οτι θα παντρευτουμε αλλα εγω του εκανα πλκα και ελεγα 'α δεν ξερω αφου δεν μου εκανες προταση δεν ξερω τιποτα για γαμο'..

Και μια μερα μου χτυπαει το κουδουνι και τον βλεπω απεξω με λουλουδια, μονοπετρο και σαμπανια, γονατισε και.... ε δεχτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις Μαρακι, τυχερα ειναι αυτα, οσο καιρο και να ξερεις τον αλλον ποτε δεν ξερεις!

Τελεια ειναι να μεγαλωνεις μπεμπη!Το καθε φυλλο εχει τη χαρη του βεβαια, δεν υποτιμω τα κοριτσακια!

Αντε για να μην βγαινουμε και εκτος θεματος να σας πω κι εγω, λιγο μετα που εμεινα εγκυος και ηταν ψιλοδεδομενο οτι θα παντρευτουμε αλλα εγω του εκανα πλκα και ελεγα 'α δεν ξερω αφου δεν μου εκανες προταση δεν ξερω τιποτα για γαμο'..

Και μια μερα μου χτυπαει το κουδουνι και τον βλεπω απεξω με λουλουδια, μονοπετρο και σαμπανια, γονατισε και.... ε δεχτηκα!

 

Ωραια αμα τον εβαλες να γονατισει!!

Καλα του εκανες γιατι εγω ακομα το λεω στον δικο μου "βρε αγαπη μου ολα καλα και αγια αλλα δεν θα ελεγα οχι σε ενα μονοπετρο και να γονατησεις"

Μου λεει " α εγω καθαρισα δεν σε ταλαιπωρησα και για να εξηγουμαστε δεν εχει αλλες εκπληξεις για 5 χρονια γιατι σου εκαν μεγαλη με τον γαμο"

Του λεω τοτε " Συγνωμη κιολας που δεν σε εστησα ακομα εκει επρεπε να σε αφησω να περιμενεις"

Και μετα αλλαζει θεμα συζητησης!

Μεταξυ μας ειναι ρομαντικουλης αλλα ενα μονοπετρο το ηθελα και ενα γονατισμα να λεμε και την αληθεια αν και φταιω λιγακι δεν μου αρεσουν τα κοσμηματα και το ξερει αλλα θα μπορουσε να μου παρει κατι για τον λαιμο!

Χαχαχα!

Αχ τελος παντων γενικα δεν παει με την περπατημενη ειναι αντιδραστικο παιδακι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...