Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως σας εκανε προταση γαμου?


salvia:)

Recommended Posts

ellemphriem ,λοιπον αν καταλαβα καλα αυτα που γραφεις,τα εγραψε η φιλη μας η wannabe στο θεμα ''ποσα πραγματα καλυπτει ενα παιδι'',στο τελικο της ποστ ,το συμπερασμα της ας πουμε;)

ετσι για να μη μηνεις με την αποροια λογω αυπνιας που τα διαβασες:mrgreen:

 

Αντε γεια σου και ελεγα που το ειδα. Τουλαχιστον το ανεφερα να μην πιαστω και βλακας ε?.......:lol::lol::lol::lol::lol:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και τελειωνουν λοιπον τα γλεντια και κλεινει η πορτα πισω απο το ζευγαρι. και εκει ξημερωνει μια ΑΛΛΗ πραγματικοτητα η οποια με τον χρονο και με την επιβαρυνση παιδιων αλλαζει την πραγματικοτητα που περιμενε η πριγκηπισα νυφη.

 

Ellaki, γιατί να συμβαίνει αυτό αφού συζούσατε πριν?

Γιατί να αλλάξει κάτι?

Οπως ήταν και πριν δεν είναι τα πράγματα και μετά τον γάμο?

 

Με την έλευση του παιδιού μπορεί να αλλάζει ,δε ξέρω.. θα σας πω σε λίγους μήνες(ΕΛΠΙΖΩ) αλλά με τον γάμο, γιατί να αλλάζει?

 

Εύχομαι πραγματικά κάποια στιγμή να βρεθούμε και να μου πεις όσα πέρασες και άντεξες την ώρα που θα παίζουν τα κορίτσια μας μαζί.

 

 

SKEK!!! Πρέπει να περιμένετε και την δική μου τη κόρη!!! :-(:P

Edit: Αν δεν είναι το πρώτο κόρη θα περιμένετε το δεύτερο.. Αν δεν είναι το δεύτερο θα περιμένετε το τρίτο.. Αν δεν είναι το τρίτο τότε.. ουφ... όχι.. όχι άλλο.. θα φέρω αγόρια!!

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

SKEK!!! Πρέπει να περιμένετε και την δική μου τη κόρη!!! :-(:P

 

 

Ε λοιπόν το κρατάω και έτσι καημένη μου και δω τικεράκι μωρού, όπου και να σαι θα ρθω. Άσε που όταν θα γίνει ο γάμος ένεκα κενωνία έχεις τα παρανυμφάκια έτοιμα. Η Στέφη της Ellemphriem και η δικιά μου η Εριέττα.

Link to comment
Share on other sites

Ε λοιπόν το κρατάω και έτσι καημένη μου και δω τικεράκι μωρού, όπου και να σαι θα ρθω. Άσε που όταν θα γίνει ο γάμος ένεκα κενωνία έχεις τα παρανυμφάκια έτοιμα. Η Στέφη της Ellemphriem και η δικιά μου η Εριέττα.

 

ΝΑΙΙΙΙ! Θα 'ρθείτε??? Τι γλυκό!!!!

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ! Σοβαρά το λέω!

Καλά, θα έχει πολύ πλάκα όταν θα έχω με τη μάνα μου τη παρακάτω συζήτηση:

ΕΓΩ: "ο γάμος θα γίνει σε στενότατο οικογενειακό"

ΜΑΝΑ: "Δηλαδή δε μπορώ να καλέσω ούτε τις φίλες μου?"

ΕΓΩ: "Οχι."

ΜΑΝΑ: "Δηλαδή, ποιος θα έρθει?"

ΕΓΩ: "Εσύ, ο μπαμπάς, τα πεθερικά, οι κολλητοί μας.. α! Και κάτι κοπέλες που δεν έχω δει ποτέ με τα παιδάκια τους!"

ΜΑΝΑ: ":shock::shock::shock:"

ΜΑΝΑ: "Και πως τις λένε?"

ΕΓΩ: "SKEK και Ellemphriem"

ΜΑΝΑ: ":shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:"

ΜΑΝΑ: "Αντε γρήγορα να κουκουλωθείς πριν καταλάβει ο άντρας σου πως είσαι ψυχάκιας!"

:D:D:D

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

παντως κι εγω για να πω την δικη μου αποψη, δεν αντεχω με τιποτα ομως την διαδικασια και την εννοια του αρραβωνα! τον θεωρω κατι τελειως ανουσιο γιατι στ αληθεια δεν σημαινει τιποτα, ειναι απλα ενας χαζος λογος να κανει καποιος ενα μεγαλο και πολυ κιτσ παρτυ!:wink:

εγω θελω μονοι μας να το αποφασισουμε και μετα να το ανακοινωσουμε στους κοντινους μας ανθρωπους χωρις φανφαρες και χαμο!:-)

οσον αφορα ομως τον γαμο εγω βρισκω νοημα σ αυτο.. δηλαδη θελω να κανω γαμο και μαλιστα θρησκευτικο για να νιωσω οτι ολος ο κοσμος που μας αγαπα και μας νοιαζεται θα ερθει και με τον τροπο του θα μας "ευλογισει" την κοινη μας ζωη... οχι οτι δινω σημασια στη γνωμη των αλλων απλα θεωρω οτι οι ευχες καπως εισακουονται (οχι δεν ειμαι θεουσα το αντιθετο μαλιστα αλλα παλι το πιστευω αυτο... ισως πιστευω στην θετικη ενεργεια που σου μεταδιδει μια ευχη) :mrgreen:

 

συμφωνω απολυτα με την ellemphriem αλλα θεωρω οτι ολοι/ες πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι/ες οτι ο εγγαμος βιος δεν θα μοιαζει καθολου με το παραμυθι που θα ζησουμε την ημερα του γαμου και γι αυτο αλλωστε θελουμε τουλαχιστον η μερα αυτη να ειναι λιγο πιο ξεχωριστη απο τις υπολοιπες! :wink: το ιδιο ισχυει και για την προταση γαμου...οκ ξερουμε οτι ο αντρας μας μας αγαπαει... αλλα αν μας αφιερωσει μια μερα οπου θα κανονισει μια ωραια εκπληξη ουτως ωστε να μας το πει κιολας και να μας πει με λογια οτι μας θελει για ολη του τη ζωη, ε πιστευω θα μας δημιουργησει μια ομορφη αισθηση... :roll::)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρωτότυπο είναι!! Θα πεις ελα ρε μάνα είναι οι διαδυκτιακές μου φίλες.

 

Κάψαμε άλλο ένα θέμα μου φαίνεται. ΌΠου και να σαι είτε το θέμα θα κλειδώσει είτε καμμιά καρτουλα θα φάμε στη μούρη.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτότυπο είναι!! Θα πεις ελα ρε μάνα είναι οι διαδυκτιακές μου φίλες.

 

Κάψαμε άλλο ένα θέμα μου φαίνεται. ΌΠου και να σαι είτε το θέμα θα κλειδώσει είτε καμμιά καρτουλα θα φάμε στη μούρη.

 

Ναι, εννοείται! Ελάτε!

 

Ναι, το θέμα το κάψαμε!

Καμιά πρόταση γάμου πείτε βρε κορίτσια μου, να επαναφέρουμε το θέμα! :roll:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με την ellemphriem αλλα θεωρω οτι ολοι/ες πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι/ες οτι ο εγγαμος βιος δεν θα μοιαζει καθολου με το παραμυθι που θα ζησουμε την ημερα του γαμου και γι αυτο αλλωστε θελουμε τουλαχιστον η μερα αυτη να ειναι λιγο πιο ξεχωριστη απο τις υπολοιπες! :wink: το ιδιο ισχυει και για την προταση γαμου...οκ ξερουμε οτι ο αντρας μας μας αγαπαει... αλλα αν μας αφιερωσει μια μερα οπου θα κανονισει μια ωραια εκπληξη ουτως ωστε να μας το πει κιολας και να μας πει με λογια οτι μας θελει για ολη του τη ζωη, ε πιστευω θα μας δημιουργησει μια ομορφη αισθηση... :roll::)

 

Βασικά Salvia η μέρα του γάμου είναι προγραμματισμένη και κομμένη ραμμένη στα μέτρα αυτών που την προγραμματίζουν. Ο γάμος είναι μια σχέση γεμάτη προγραμματισμούς και απρόοπτα τα οποία σε βρίσκουν εντελώς απροετοίμαστο, πράγματα που στη θεωρία λες "έλα μωρέ" και στη πράξη σε φρικάρουν. Άσε που όσο κι'αν δεν το επιδιώκουμε κάποτε γινόμαστε ο ένας δεδομένο του άλλου σε συγκεκριμένα θέματα π.χ. Δεδομένο ότι εγώ μαγειρεύω και δεδομένο ότι ο άντρας μου κατεβάζει σκουπίδια και ανεβάζει νερά. Κάποτε αυτό είναι καλό και κάποτε΄δεν είναι. Και σίγουρα όσο και αν ο ένας εκ των 2 πιθανά να μην μπαίνει στο τρυπάκι του "να βοηθήσω τη σχέση μας" ο άλλος πρέπει να το κάνει χωρίς να περιμένει ότι την επόμενη σειρά το κάνει ο πρώτος. Στο γάμο κάποια πράγματα τα κάνουμε γιατί αυτό νιώθουμε χωρίς να περιμένουμε και ο άλλος να συμπεριφερθεί έτσι. Και κυρίως εμείς οι γυναίκες είμαστε που τρέχουμε να κανονίσουμε εκδρομούλες, ρομαντικά δείπνα ή ρομαντικά βράδυα, γιατί αν περιμένεις από τους άντρες προτιμούν να μπουν κατευθείαν στο ψητό για τον απλό λόγο "αν πρέπει τώρα να μπω στη διαδικασία να ρίξω τη γυναίκα μου στο κρεββάτι ούούουουου..." και η μαγεία χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙ! Θα 'ρθείτε??? Τι γλυκό!!!!

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ! Σοβαρά το λέω!

Καλά, θα έχει πολύ πλάκα όταν θα έχω με τη μάνα μου τη παρακάτω συζήτηση:

ΕΓΩ: "ο γάμος θα γίνει σε στενότατο οικογενειακό"

ΜΑΝΑ: "Δηλαδή δε μπορώ να καλέσω ούτε τις φίλες μου?"

ΕΓΩ: "Οχι."

ΜΑΝΑ: "Δηλαδή, ποιος θα έρθει?"

ΕΓΩ: "Εσύ, ο μπαμπάς, τα πεθερικά, οι κολλητοί μας.. α! Και κάτι κοπέλες που δεν έχω δει ποτέ με τα παιδάκια τους!"

ΜΑΝΑ: ":shock::shock::shock:"

ΜΑΝΑ: "Και πως τις λένε?"

ΕΓΩ: "SKEK και Ellemphriem"

ΜΑΝΑ: ":shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:"

ΜΑΝΑ: "Αντε γρήγορα να κουκουλωθείς πριν καταλάβει ο άντρας σου πως είσαι ψυχάκιας!"

:D:D:D

 

Λειπω εγω στις παιδικες χαρες και εσεις αλωνιζετε απο πισω μου ε? ....:-D ΦΥΣΙΚΑ και θα ερθουμε αμα μας θες κοριτσι μου! Και εχεις οπως λεει και η SNEK και δυο παρανυφακια ετοιμα. Και μην περιμενεις κοριτσι να κανεις, και αγορι να ειναι το θελουμε!....χεχε :-P Αντε να δω αυτο το τικερακι, δεν ξερεις τι χαρα θα μου φερει ομως λεμε....! :roll: Οσο για τον γαμο, οχι δεν αλλαζει τα πραγματα ο γαμος τοσο πολυ οσο τα αλλαζει το παιδι. Εκει ειναι που γινεται αυτο που λεω μας ηρθε ενα τσουβαλι με σκ@τοπανες στο κεφαλι και πεσαμε τεζα. Ολα καλα θα πανε μην σε βαζουμε σε αρνητικες σκεψεις :lol:

 

Salvia :) (ωραιο username) κοπελα μου στο καψαμε το θεμα. Συγνωμη......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοείται! Ελάτε!

 

Ναι, το θέμα το κάψαμε!

Καμιά πρόταση γάμου πείτε βρε κορίτσια μου, να επαναφέρουμε το θέμα! :roll:

 

Οκ κατσε μπας και το σωσουμε. Εσυ θα του την κανεις? Πιαστον και καθηστε καπου ησυχα. Παρου το χερι και κοιτα το μικρο του δαχτυλο. Γυρνα το δεξια αριστερα και ψαξτο. Καποια στιγμη θα σε ρωτησει τι διαολο 'τι κανεις?' πες του ωραιο δαχτυλο, για δωσε μου και τα αλλα. Μολις τα δεις ολα παρε το χερι και κανε το ιδιο. Πες του μου αρεσει οκ.

 

Μου το δινεις?.....:shock::shock:

 

Και πριν απαντησει πες του, βασικα και το αλλο θελω, και τα δυο ποδια και ολο το αναμεσα......αλλα που να τα μετρησω ενα ενα θα ξημερωσουμε.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ell, εννοείται πως σας θέλω!!!

 

Οκ κατσε μπας και το σωσουμε. Εσυ θα του την κανεις? Πιαστον και καθηστε καπου ησυχα. Παρου το χερι και κοιτα το μικρο του δαχτυλο. Γυρνα το δεξια αριστερα και ψαξτο. Καποια στιγμη θα σε ρωτησει τι διαολο 'τι κανεις?' πες του ωραιο δαχτυλο, για δωσε μου και τα αλλα. Μολις τα δεις ολα παρε το χερι και κανε το ιδιο. Πες του μου αρεσει οκ.

 

Μου το δινεις?.....:shock::shock:

 

Και πριν απαντησει πες του, βασικα και το αλλο θελω, και τα δυο ποδια και ολο το αναμεσα......αλλα που να τα μετρησω ενα ενα θα ξημερωσουμε.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Αυτό είναι πρόταση για γάμο ή για sex?? Μπερδεύτηκα! :confused::lol:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ολο λεει οτι θελει να το προχωρησουμε αλλα τπτ.Δεν θελω αλλο να τον πιεζω και να κατεβαζω μουτρα αλλα με ενοχλει να μου υποσχεται ημερομηνιες κ να μην γινεται τπτ.Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατσε μπας και το σωσουμε. Εσυ θα του την κανεις? Πιαστον και καθηστε καπου ησυχα. Παρου το χερι και κοιτα το μικρο του δαχτυλο. Γυρνα το δεξια αριστερα και ψαξτο. Καποια στιγμη θα σε ρωτησει τι διαολο 'τι κανεις?' πες του ωραιο δαχτυλο, για δωσε μου και τα αλλα. Μολις τα δεις ολα παρε το χερι και κανε το ιδιο. Πες του μου αρεσει οκ.

 

Μου το δινεις?.....:shock::shock:

 

Και πριν απαντησει πες του, βασικα και το αλλο θελω, και τα δυο ποδια και ολο το αναμεσα......αλλα που να τα μετρησω ενα ενα θα ξημερωσουμε.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Πολύ μου άρεσε αυτή η πρόταση. Έτσι έκανες Ell.και δεν μπόρεσε να αντισταθεί ο άνθρωπος??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ μου άρεσε αυτή η πρόταση. Έτσι έκανες Ell.και δεν μπόρεσε να αντισταθεί ο άνθρωπος??

 

Μπααααα...που τετοια με μας. Εμεις αλληλοπροταθηκαμε. Τπτ επισημο. Οχι οτι μου εμεινε αμανατι παντως (ετσι γραφεται?)

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

- αντε, κοιμησου, πηγε 1 η ωρα..

-δε νυσταζω, τι θες?

-κοιμησου ρε, σου λεω, θα σηκωθουμε νωρις

-γιατι????

- δε γ@μιετ@ι....... παμε να παντρευτουμε.... παμε να βγαλουμε τις αδειες το πρωι!

-α, οκ.. καληνυχτα..

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙ! Θα 'ρθείτε??? Τι γλυκό!!!!

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ! Σοβαρά το λέω!

Καλά, θα έχει πολύ πλάκα όταν θα έχω με τη μάνα μου τη παρακάτω συζήτηση:

ΕΓΩ: "ο γάμος θα γίνει σε στενότατο οικογενειακό"

ΜΑΝΑ: "Δηλαδή δε μπορώ να καλέσω ούτε τις φίλες μου?"

ΕΓΩ: "Οχι."

ΜΑΝΑ: "Δηλαδή, ποιος θα έρθει?"

ΕΓΩ: "Εσύ, ο μπαμπάς, τα πεθερικά, οι κολλητοί μας.. α! Και κάτι κοπέλες που δεν έχω δει ποτέ με τα παιδάκια τους!"

ΜΑΝΑ: ":shock::shock::shock:"

ΜΑΝΑ: "Και πως τις λένε?"

ΕΓΩ: "SKEK και Ellemphriem"

ΜΑΝΑ: ":shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:"

ΜΑΝΑ: "Αντε γρήγορα να κουκουλωθείς πριν καταλάβει ο άντρας σου πως είσαι ψυχάκιας!"

:D:D:D[/QUoTE]

έγραψες ομως???! γελαω 10 λεπτα!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙ! Θα 'ρθείτε??? Τι γλυκό!!!!

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ! Σοβαρά το λέω!

Καλά, θα έχει πολύ πλάκα όταν θα έχω με τη μάνα μου τη παρακάτω συζήτηση:

ΕΓΩ: "ο γάμος θα γίνει σε στενότατο οικογενειακό"

ΜΑΝΑ: "Δηλαδή δε μπορώ να καλέσω ούτε τις φίλες μου?"

ΕΓΩ: "Οχι."

ΜΑΝΑ: "Δηλαδή, ποιος θα έρθει?"

ΕΓΩ: "Εσύ, ο μπαμπάς, τα πεθερικά, οι κολλητοί μας.. α! Και κάτι κοπέλες που δεν έχω δει ποτέ με τα παιδάκια τους!"

ΜΑΝΑ: ":shock::shock::shock:"

ΜΑΝΑ: "Και πως τις λένε?"

ΕΓΩ: "SKEK και Ellemphriem"

ΜΑΝΑ: ":shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:"

ΜΑΝΑ: "Αντε γρήγορα να κουκουλωθείς πριν καταλάβει ο άντρας σου πως είσαι ψυχάκιας!"

:D:D:D

 

 

 

-α ναι, παιζει να ρθει και το φυστικι, βαλε αθλητικα παπουτσια μανα, ξεχνα γοβες και ψιλοτακουνα!!.... θα κυνηγας το φυστικακι της..

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε κοριταρες δε με ζητησε σε γαμο..... τον ζητησα....

λοιπον....

οι δικοι μου, επειδη ειχα γκομενο κι εμενα και μαζι του (τι πιο φυσιολογικο στα 25 μου χρονια) ειχαν φρικαρει... ξερετε τωρα..... ποιος ειναι αυτος; τι θελει απο σενα; καντε κατι επισημο... πως να τον καλεσουμε σπιτι; ως τι θα ερθει;; τι θα πει ο κοσμος; (εχουμε λατρεια με το τι θα πει αυτος ο ρημαδιασμενος ο κοσμος)....

ετσι λεμε ας βρεθουμε ενα βραδυ (γονεις μας και αδερφια) κι ας τους περασει η ιδεα οτι και καλα δωσαμε λογο.... θα πηγαιναμε στο σπιτι των γονιων του καλου μου....

πηρα λοιπον τα λουλουδια μου (κατι μοβ ηλιους), πηρα τα γλυκα μου (εκανα και τις χειροτεχνιες μου) και πηγα και τον ζητησα.... χαβαλες να γινεται.... ετσι για να περασει ευχαριστα η πρωτη συναντηση....

 

μετα απο κανα χρονο εμεινα εγκυος και παντρευτηκαμε, χωρις υπερπαραγωγες, γκλαμουριες κτλ... με ενα κοκκινο φορεμα εγω σα τη κοκκινοσκουφιτσα καναμε αλλο ενα χαβαλε... παντα για το τι θα πει ο κοσμος.... ανοητες ιδεες κι αντιληψεις.....

 

η ουσια ειναι πως οταν γνωρισα το καλο μου ημουν ηδη με αλλον κι ειχαμε (υποτιθεται παντα) σοβαρη σχεση.... ο καλος μου κι αυτος τραβιοτανε με αλλη.... και την αλλη μερα που τον γνωρισα λεω "αυτος ειναι ο αντρας της ζωης μου... αλλα βρεθηκαμε σε λαθος στιγμη..." και το εννουσα... δεν εκανα καμια κινηση παραυτα.... μεχρι που μου κοψανε το ρευμα στο σπιτι ενα βραδυ κι η ιστορια ξεκινησε ετσι....

 

προχτες κλεισαμε 4 χρονια σχεσης!!!!! εχουμε να γιο 14 μηνων και σε δυο μηνες γενναω το επομενο!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμ ναι και τα λεει μια που το εζησε το γκλαμουρ ετσι? Τι μου εχει μεινει τωρα? ΤΙΠΟΤΑ.

 

σαν το "πεντε μερες στη δουλεια, για μια νυχτα γκλαμουρια;;;"

 

σε καταλαβαινω.............

Link to comment
Share on other sites

- αντε, κοιμησου, πηγε 1 η ωρα..

-δε νυσταζω, τι θες?

-κοιμησου ρε, σου λεω, θα σηκωθουμε νωρις

-γιατι????

- δε γ@μιετ@ι....... παμε να παντρευτουμε.... παμε να βγαλουμε τις αδειες το πρωι!

-α, οκ.. καληνυχτα..

 

:shock::shock: .................................................. :-P

 

εμενα ρε κοριταρες δε με ζητησε σε γαμο..... τον ζητησα....

λοιπον....

οι δικοι μου, επειδη ειχα γκομενο κι εμενα και μαζι του (τι πιο φυσιολογικο στα 25 μου χρονια) ειχαν φρικαρει... ξερετε τωρα..... ποιος ειναι αυτος; τι θελει απο σενα; καντε κατι επισημο... πως να τον καλεσουμε σπιτι; ως τι θα ερθει;; τι θα πει ο κοσμος; (εχουμε λατρεια με το τι θα πει αυτος ο ρημαδιασμενος ο κοσμος)....

ετσι λεμε ας βρεθουμε ενα βραδυ (γονεις μας και αδερφια) κι ας τους περασει η ιδεα οτι και καλα δωσαμε λογο.... θα πηγαιναμε στο σπιτι των γονιων του καλου μου....

πηρα λοιπον τα λουλουδια μου (κατι μοβ ηλιους), πηρα τα γλυκα μου (εκανα και τις χειροτεχνιες μου) και πηγα και τον ζητησα.... χαβαλες να γινεται.... ετσι για να περασει ευχαριστα η πρωτη συναντηση....

 

μετα απο κανα χρονο εμεινα εγκυος και παντρευτηκαμε, χωρις υπερπαραγωγες, γκλαμουριες κτλ... με ενα κοκκινο φορεμα εγω σα τη κοκκινοσκουφιτσα καναμε αλλο ενα χαβαλε... παντα για το τι θα πει ο κοσμος.... ανοητες ιδεες κι αντιληψεις.....

 

η ουσια ειναι πως οταν γνωρισα το καλο μου ημουν ηδη με αλλον κι ειχαμε (υποτιθεται παντα) σοβαρη σχεση.... ο καλος μου κι αυτος τραβιοτανε με αλλη.... και την αλλη μερα που τον γνωρισα λεω "αυτος ειναι ο αντρας της ζωης μου... αλλα βρεθηκαμε σε λαθος στιγμη..." και το εννουσα... δεν εκανα καμια κινηση παραυτα.... μεχρι που μου κοψανε το ρευμα στο σπιτι ενα βραδυ κι η ιστορια ξεκινησε ετσι....

 

προχτες κλεισαμε 4 χρονια σχεσης!!!!! εχουμε να γιο 14 μηνων και σε δυο μηνες γενναω το επομενο!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

πρωτα απ ολα να χαιρεστε το παιδακι σας και τις καλυτερες μου ευχες για το δευτερο!:-D:D

δευτερον..εισαι πολυ τυχερη που γνωρισες τον αντρα της ζωης σου:-D κι εγω ετσι ενιωσα/νιωθω για τον (μελλοντα) αντρα μου αλλα επειδη ειμαι φυσει αμφισβητιας και ολα τα υπεραναλυω...δεν παιρνω και ορκο που λενε!χαχχα :mrgreen: ο χρονος θα δειξει!

 

υ.γ. αχ αυτο το "τι θα πει ο κοσμος"!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απ ολα να χαιρεστε το παιδακι σας και τις καλυτερες μου ευχες για το δευτερο!

 

ευχαριστουμε.... ευχαριστουμε....

 

δευτερον..εισαι πολυ τυχερη που γνωρισες τον αντρα της ζωης σου:-D κι εγω ετσι ενιωσα/νιωθω για τον (μελλοντα) αντρα μου αλλα επειδη ειμαι φυσει αμφισβητιας και ολα τα υπεραναλυω...δεν παιρνω και ορκο που λενε!χαχχα :mrgreen: ο χρονος θα δειξει!

 

αυτο μου βγηκε απο μονο του.... μολις τη δευτερη μερα γνωριμιας μας.... κι ημουν με αλλον τοτε κι ημουνα και καψουρα τρελη μαζι του.... ηξερα οτι κι αυτος ειναι με αλλη... αλλα αυτο βγηκε απο μεσα μου... τον εβλεπα κι ηξερα οτι με τον αντρα της ζωης μου βρεθηκαμε σε λαθος χρονικη στιγμη.... μια απιστευτη μελαγχωλια.....

 

υ.γ. αχ αυτο το "τι θα πει ο κοσμος"!!!:-P

 

εγω προσωπικα χεσμενο τον εχω το κοσμο... οχι ομως κι οι δικοι μου....

πως τη πατησα και τους εκανα τη χαρη ουτε που το καταλαβα....

να ξερανε ποσες χαρες απο τη ζωη τους χανουν, θυσια στο βωμο του "τι θα πει ο κοσμος"....

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα χεσμενο τον εχω το κοσμο... οχι ομως κι οι δικοι μου....

 

να ξερες ποσο συμφωνω!!... εχω κανει τα απιστευτα χωρις να με νοιαξει τι θα με χαρακτηρισει ο κοσμος!:wink: δεν φταιω εγω που ειναι κομπλεξικοι..

μαλιστα εγω προσωπικα ποτε δεν σχολιαζω κανεναν...

live and let live my friend!:lol:

Link to comment
Share on other sites

-α ναι, παιζει να ρθει και το φυστικι, βαλε αθλητικα παπουτσια μανα, ξεχνα γοβες και ψιλοτακουνα!!.... θα κυνηγας το φυστικακι της..

 

Εννοείται πως και φυστικάκια θέλουμε!!!! :-D

Αν τύχει και το πιάσω εγώ όμως, θα το δαγκώσω, στο λέω!!!:D:D

Εχω μια ακατανίκητη επιθυμία να δαγκώνω γαμπίτσες..

Μέχρι τώρα, στα παιδιά των άλλων, αντιστέκομαι..

Νομίζω όμως πως τα δικά μου τα παιδιά δεν θα τη γλιτώσουν..

Μάλλον γι'αυτό το καθυστερούν και δεν έρχονται.. Σκιάζονται!! :lol:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...