Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάπτιση με θέμα γοργόνες


mersy

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 241
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

http://www.baptisis.gr/vaptisis/osc/popup_image.php?pID=669

 

 

 

ακριβες αλλα πανεμορφες...

μάλλον σε αυτές θα καταλήξω!! μου αρέσουν και τις έχει και το elxis ευχαριστώ

 

πανεμορφες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν βρηκες κατι σχετικο με γοργόνες ή αν ψαχνεις ακομα, ψάχνοντας κι εγω για τις δικες μας τελετες (γαμος - βάφτιση) βρήκα αυτο..

http://www.webtype.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=91&category_id=2&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=62

ελπίζω να βοήθησααα.. με το καλό η βάφτιση!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω αν βρηκες κατι σχετικο με γοργόνες ή αν ψαχνεις ακομα, ψάχνοντας κι εγω για τις δικες μας τελετες (γαμος - βάφτιση) βρήκα αυτο..

http://www.webtype.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=91&category_id=2&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=62

ελπίζω να βοήθησααα.. με το καλό η βάφτιση!!!!!

ευχαριστώ πολύ να'σαι καλά !!!
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν σ'ευχαριστώ πολύ Virginia πολύ ωραία είναι τα σχεδιάκια αυτά αποφάσισα να φτιάξω το προσκλητήριο σοκολάτα στα happy events κοίτα εδώ http://www.happyevents.gr/product-image/16279/611/1/ πήρα τηλ και μου είπε η κοπέλα 2 ευρώ και θα μου βάλει γοργόνες και στο περιτύλιγμα που θα είναι το προσκλητήριο αλλά και απ'έξω στο πουγκάκι για ντεκόρ και μέσα ίσως βάλει κοχύλια ή καραμελίτσες τι λέτε ?πεστε γνώμες! θα ήθελα να το φτιάξω και μόνη μου αλλά βρίσκεις κάπου φτηνές σοκολάτες για να πείς οτι το φτιάχνεις και γλιτώνεις κάτι :?: αλλιώς το παίρνεις έτοιμο και τελειώνεις με 2 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα πάαααααααααααααααρα πολύ να μπορούσα να έβρισκα τη Bizelina να μου έλεγε ένα ωραίο κειμενάκι που να έχει σχέση με τον βυθό και τις γοργόνες που μπορώ να την βρώ άραγε :?: θα μπορεί :?::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Bizeli Bizeliiiiiiiiiii ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ? BIZELIIIIIIIIIII? OY OY OYYYYYY ΜΕ ΑΚΟΥΣ :?::?::?::?: ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΕ ΕΥΡΙΣΚΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΖΗΛΕΥΟΥΜΕ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΚΕΙΜΕΝΑΚΙΑ ΣΟΥ :!::!::!::!::!::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα πάαααααααααααααααρα πολύ να μπορούσα να έβρισκα τη Bizelina να μου έλεγε ένα ωραίο κειμενάκι που να έχει σχέση με τον βυθό και τις γοργόνες που μπορώ να την βρώ άραγε :?: θα μπορεί :?::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Bizeli Bizeliiiiiiiiiii ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ? BIZELIIIIIIIIIII? OY OY OYYYYYY ΜΕ ΑΚΟΥΣ :?::?::?::?: ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΕ ΕΥΡΙΣΚΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΖΗΛΕΥΟΥΜΕ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΚΕΙΜΕΝΑΚΙΑ ΣΟΥ :!::!::!::!::!::mrgreen::mrgreen:

H Kοπελα ειναι εγκυος και μαλλον επειδη κοντευει,

εχει παρει αδεια τοκετου

και ισως στο σπιτι της να μην εχει υπολογιστη η' ιντερνετ.......

Παντως της χρωσταμε πολλα,

εμεις που θα χρησιμοποιησουμε το κειμενακι της,

ειναι πραγματι υπεροχο και

με το καλο να φερει στον κοσμο και το δευτερο παιδακι της!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Virginia ντρέπομαι πολύ :oops::oops: μόλις το είδα το ποστ που χαιρετάει το ΒΙΖΕLI με το καλό συγνώμη δεν το είχα δει :cry::cry: πάντως είναι σούπερ οι ιδέες της να'ναι καλά η κοπέλα και με το καλό να γεννήσει αν δεν γέννησε ήδη :!::!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

να φτιάξω αυτό το προσκλητήριο σε ρόζ φούξια με γοργόνα τυπωμένη και ροζ παγετούλες ?

 

 

 

ή προσκλητήριο σοκολάτα σε πουγκάκι με σχέδια γοργόνας και τα συναφή στο περιτύλιγμα?

 

 

να κάνω αυτή τη μπουμπουνιέρα

 

 

 

ή να κάνω αυτή για άντρες

 

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=1808

 

και αυτή για γυναίκες ?

 

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=1971

 

τέλος σας αρέσουν αυτά

 

 

 

 

 

τι λέτε? ζητώ την άποψή σας...... :?:?:? το θέμα της βάφτισης είναι γοργόνες ως γνωστόν....

 

προσπαθώ να κάνω μικρότερες τις εικόνες αλλά δεν μπορώ να τις περάσω σορρυ

Link to comment
Share on other sites

αφού το θέμα είναι γοργόνες, η μπομπονίερες με την γοργόνα και τον Ποσειδώνα είναι τέλειες. Προσωπικά μου αρεσουν πολύ.

Το προσκλητήριο μπορείς να το αφήσεις και με τον αστερία - που είναι πολύ όμορφο και καλοκαιρινό- και δεν είναι άσχετο απο το θέμα.

Τα ρουχαλάκια είναι σκέτη γλύκα αλλά δεν μπορώ να τα φανταστώ σε πιο μικρότερο παιδάκι. :roll:

Με το καλό ! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1.Αν κάνεις τη βάφτιση καλοκαίρι που θα έχει ζέστη καλύτερα να μην είναι σοκολάτα για ευνόητους λόγους.Αυτή η πρόσκληση είναι πολύ όμορφη.

 

2.Από τα ρουχαλάκια μου αρέσουν περισσότερο αυτά στην επάνω εικόνα,τα ριγέ.Πιο κομψά.

 

3.Για μπομπονιέρες μου φαίνονται πιο όμορφες αυτές που έχει στο site (καραβάκι κ γοργόνα) βασικά το καραβάκι μ'αρέσει περισσότερο και θα το προτιμούσα και για γυναίκα και για άντρα.

 

Γνώμη μου βέβαια..Καλή επιλογή! :D

Link to comment
Share on other sites

Τι γλυκουλίνια που ειναι όλα :) Με το καλόοοοοοο mercy !!!

Να σου πω και γω την γνώμη μου

1) το προσκλητήριο με γοργόνα και ροζ παγιέτες αν και αυτό στη φωτο ειναι πολυ όμορφο και Unisex νομίζω .

 

2) Θα προτιμούσα μια μπομπονιέρα και οχι διαφορετικές για γυναικες -αντρες και μου άρεσε πααααραα πολυ το καραβάκι

 

3) Τα ρουχαλάκια ομορφα αλλα νομίζω ειναι για μεγαλύτερα παιδάκια , αν θα βρεις στο νουμερο που ψάχνεις προτιμώ το 1ο .

Αν και προσωπικά προτιμώ (και το εφάρμοσα οταν έγινα νουνα παρολο που στην αρχή δεν καλοάρεσε στην κουμπάρα μου) τα λευκά-μπεζ ή τελος πάντων τελειως ανοιχτόχρωμα ρούχα.

Ειχα ακουσει κάποια στιγμή εναν ιερέα να λέει " Το άσπρο συμβολίζει την αγνότητα και ποιος ειναι πιο άξιος να φορέσει λευκά εκτός απο ένα μωρό" . Επισης πιστευω πως θα χει καιρο και χρονια να φορεσει τα πάντα ας ειναι ξεχωριστή εκεινη η μέρα . (αντε φτάνει τωρα γιατι ξέφυγα! :oops: )

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για τα ρούχα, προτιμώ το πρώτο για μικρό παιδάκι, θα δείχνει καλύτερα, αν και το δεύτερο είναι πιο πρωτότυπο. Όμως την μικρούλα θα την κάνει ένα ροζ κουβαράκι! Το προσκλητήριο άπαικτο και θα έλεγα μία μπομπονιέρα κοινή. Πολύ καλή η γοργόνα σου. Άντε με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω τα εξής:

1) To προσκλητήριο με τον αστερία είναι μια χαρά, όπως είναι, αρκεί να του βάλεις ροζ παγιέτες και κορδόνια. Δεν είναι ανάγκη να υπάρχει γοργόνα και στο προσκλητήριο.

2) Από τις μπομπονιέρες μου αρέσει η γοργόνα. Θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες. Καλύτερα μία μπομπονιέρα για όλους, αλλιώς θα μπλέξεις.

3) Το πρώτο φορεματάκι είναι πιο όμορφο. Η μπέμπα σου βέβαια είναι πολύ μικρούλα και δεν θα φανεί. Βέβαια ό,τι και να της βάλεις δεν θα φανεί, οπότε μάλλον δεν θα πρέπει να είναι αυτό κριτήριο. Το π΄ρωτο, λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ολα πανεμορφα. :D:D

Το προσκλητηριο ειναι μια γλυκα.

Οι μπουμπουνιερες που εχεις την foto και οχι στο link ειναι ιδανικες.

Οσο για τα φορεματακια λατρευω το 2ο αλλα δεν ξερω πως θα ειναι σε τοσο μικρο παιδακι οποτε μαλλον το 1ο. :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω τα εξής:

1) To προσκλητήριο με τον αστερία είναι μια χαρά, όπως είναι, αρκεί να του βάλεις ροζ παγιέτες και κορδόνια. Δεν είναι ανάγκη να υπάρχει γοργόνα και στο προσκλητήριο.

2) Από τις μπομπονιέρες μου αρέσει η γοργόνα. Θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες. Καλύτερα μία μπομπονιέρα για όλους, αλλιώς θα μπλέξεις.

3) Το πρώτο φορεματάκι είναι πιο όμορφο. Η μπέμπα σου βέβαια είναι πολύ μικρούλα και δεν θα φανεί. Βέβαια ό,τι και να της βάλεις δεν θα φανεί, οπότε μάλλον δεν θα πρέπει να είναι αυτό κριτήριο. Το π΄ρωτο, λοιπόν.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

Το φορεματακι μαλιστα το ειδα σημερα απο κοντα και ειναι σκετη γλυκα!!!!

( το 1ο )

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ το προσκλητήριο αλλά χωρίς τον αστερία σε ρόζ αποχ΄ρωσεςι και με ρόζ παγιετούλες. Θα είναι τέλειο. Με την σοκολάτα δεν συμφωνώ δεν είναι καθόλου πρακτική.

Οι μπομπονιέρες γοργόνες ωραίες είναι οι άλλες δεν μου άρεσαν.

Το φορεματάκι μου άρεσε το πρώτο με το καπέλο είναι πολύ ωραίο.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...