Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θέμα βάφτισης: Γοργονίτσα


Olg@

Recommended Posts

Τελικά αποφάσισα ... το θέμα της βάφτισης μας θα είναι η γοργονίτσα!!!

Όλα ξεκίνησαν όταν είδα ένα καταπληκτικό προσκλητήριο με γοργονίτσα στον mastora. Aύριο πάω να κανονίσουμε τις τελικές αλλαγές και μόλις πάρω το πρώτο στα χέρια μου θα σας το ποστάρω ...

 

Το θέμα είναι τώρα τι θα κάνω για μπομπονιέρες ... σκεφτόμουν κάτι σε κουτάκι με δεμένο πάνω ένα μπρελοκάκι αλλα δεν μπορώ να βρώ κάτι σε γοργονίτσα ... :-( .....

Καμιά ιδέα κανείς;;; Μήπως έχει δει κανείς κάτι σε κανένα site εκτος απο τα πολύ γνωστά πια που ψάχνουμε όλοι ...

 

Μια άλλη ιδέα για μπομπό που μου άρεσε είναι και αυτή ...

http://www.dreamwish.gr/photos/M052big.jpg

μιας και σκέφτομαι ο στολισμός να είναι καλοκαιρινός σε τυρκουάζ αποχρώσεις του νερού και ροζ στοιχεία ...

 

Γενικώς πάντως ψάχνομαι και είμαι ανοιχτή σε ιδέες και προτάσεις ... ότι έχετε ευχαρίστηση λοιπόν :lol:

 

Η βάφτιση είναι προγραμματισμένη για 29 Αυγούστου και νομίζω ότι ήδη έχω αργήσει να ξεκινήσω :? ... αλλα με δυο μωρό ούτε χρόνος για ξύσιμο πια :mrgreen:!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!Εμείς θα βατπισουμέ τη μικρή 30 Αυγούστου. Αν αυτό σε ξεαγχώνει σου λέω ότι κι έγω προχθές ξεκίνησα με μια ματιά στα ρούχαλάκια. δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα. Κι έχω και 250 καλεσμένους. Πάντως, κι εγώ προς το θέμα γοργόνα κλίνω, αν και είδα χθες στο ιντερνετ κάτι πολύ ωραίες μπομπο που ταιριάζουν όμως με θεμα νεράιδα. Να τη χαίρεσαι, καλό ψάξιμο αν βρω κάτι ενδιαφέρον σε ενημερώνω και μην αγχώνεσαι. πάνω απόλα υπάρχουν κι άλλοι (υποφαινόμενη) της τελευταίας στιγμής. Φαντάζομαι το ξέρεις 'ηδη, αλλά να υπολογίσεις ότι τον Αυγουστο τα περισσότερα εργοστάσια και βιοτεχνίες είναι κλειστά,οπότε να κάνεις εγκαίρως τις απραγγελίες σου.

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγω για το δικο μου μπέμεπη έκανα δελφινάκια μπομπονιερες από το lapin. Νομίζω οτι ταιρίαζουν και σε κοριτσακι, και ταιριαζουν και στο θεμα σου..

Μπορείς να τα δεις εδω:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=43359

80ffc6ceff.png[/url]59b611aa66.png
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://evendi.gr/218C4161.el.aspx. Έψαχνα και γω για θέμα γοργόνα αλλά την εγκατέλειψα γιατί ήταν λίγες οι επιλογές. Η συγκεκριμένη πρέπει να είναι χειροποίητη της Μαργαρίτας Καζή (Κολωνάκι) αλλά η τιμή της είναι 4,5 Ε. Σε προσκλητήρια έχει ωραία με γοργόνες ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολγακι μου ......... ηρθε η ωρα για την μεγαλη βουτιά της Ελενας;;;;;

Αχχχχχχχχχ.......η καρδούλα μου!

Με το καλο λοιπόν ........ καλες ετοιμασίες .......... δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω ......... αλλα μπορεις να μου στειλεις κατω την μικρή ....... εσυ να μην την εχεις στα ποδια σου ....... και εγω να την τρωω όλη μερα ......... χι χι χι χι ..........

Link to comment
Share on other sites

Μamakoula είμαστε όντως της τελευταίας στιγμής ... θα προλάβουμε όμως θέλουμε δεν θέλουμε :lol:!!!

 

Μarilena πολύ όμορφες οι μπομπό σας. θα προτιμούσα κάτι όμως πιο κοριτσίστικο ... με δυο κόρες πια εθίστηκε το μάτι μας στα ροζ και το αναζητάει :lol:. Ασε που επειδή θα παίξει μπόλικο τυρκουαζ έτσι όπως το σκέφτομαι θα χρειαστεί αρκετό ροζ για να αντισταθμιστεί και να φανεί ότι είναι κοριτσίστικη βάφτιση ( από ότι έχω παρατηρήσει οι καλοκαιρινές βαφτίσεις στην πλειοψηφία τους είναι αγορίστικες) ....

 

Βίκυ τέλειες οι γοργονίτσες !!! Στο μόνο που κολλάω είναι ότι κάτι παρόμοιο σε πεταλούδα έκανε η κουμπάρα μου προπερσι γμτ ...

έχουμε πάντως κοινό θέμα έτσι;;; :wink: Το καραβι σου ομολογώ με εντυπωσιασε και οι βασεις για τις μπομπό καταπληκτικές!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://evendi.gr/218C4161.el.aspx. Έψαχνα και γω για θέμα γοργόνα αλλά την εγκατέλειψα γιατί ήταν λίγες οι επιλογές. Η συγκεκριμένη πρέπει να είναι χειροποίητη της Μαργαρίτας Καζή (Κολωνάκι) αλλά η τιμή της είναι 4,5 Ε. Σε προσκλητήρια έχει ωραία με γοργόνες ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ.

 

Μαριάννα ευχαριστώ για το site!!! Πήρα πολλές ιδέες και ειδικά ξετρελλάθηκα με τα χρυσόψαρα στη γύαλα και το δίχτυ σαν στολισμό!!!

Για να είμαι ειλικρινής με την συγκεκριμένη προσελάνινη γοργόνα - μπομπονιέρα δεν ξετρελλάθηκα μου ... προτιμώ η μπομπό να έχουν έναν κάποιον χρηστικό ρόλο ώστε να τις κρατήσουν και όχι μονο διακοσμητικά.

 

Προσκλητήρια έχω βρει και εγώ απο τον ΜΑΣΤΟΡΑ οπότε τουλάχιστον απο εκεί είμαι εντάξει...

Επίσης πολύ ωραία ιδέα είναι και τα ευχαριστήρια σουπλα στο ίδιο θέμα που προτείνουν μαζί με το προσκλητήριο. Αυτά σίγουρα θα τα κάνω και δίνουν απο μόνα τους έναν ωραίο στολισμό στο τραπέζι.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολγακι μου ......... ηρθε η ωρα για την μεγαλη βουτιά της Ελενας;;;;;

Αχχχχχχχχχ.......η καρδούλα μου!

Με το καλο λοιπόν ........ καλες ετοιμασίες .......... δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω ......... αλλα μπορεις να μου στειλεις κατω την μικρή ....... εσυ να μην την εχεις στα ποδια σου ....... και εγω να την τρωω όλη μερα ......... χι χι χι χι ..........

 

Πρόσεχε τι μου τάζεις :lol::lol::lol:!!!

 

Φιλια στην κουκλάρα γαλανομάτα σου!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΓΟΡΓΟΝΕΣ ΣΤΙΣ 25/7. ΟΙ ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΣΤΕΡΙΕΣ ΚΟΧΥΛΙΑ ΚΑΙ ΓΟΡΓΟΝΕΣ ΠΑΝΩ ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ARIEL ΑΜΑ ΜΕΝΕΙΣ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

http://img200.imageshack.us/img200/7884/p6153571.jpg

http://img44.imageshack.us/gal.php?g=p6153567.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γοργονίτσα η μικρή μας ;

Τέλεια , με το καλό λοιπόν! :D:D:D

ρίξε μια ματιά και εδω ... μήπως και παραποιήσουμε κάτι και το αλλάξουμε με αστεριές!

 

http://www.vassiliki-creations.com/indexgr.htm

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γοργονίτσα η μικρή μας ;

Τέλεια , με το καλό λοιπόν! :D:D:D

ρίξε μια ματιά και εδω ... μήπως και παραποιήσουμε κάτι και το αλλάξουμε με αστεριές!

 

http://www.vassiliki-creations.com/indexgr.htm

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤEΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΓΟΡΓΟΝΕΣ ΣΤΙΣ 25/7. ΟΙ ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΣΤΕΡΙΕΣ ΚΟΧΥΛΙΑ ΚΑΙ ΓΟΡΓΟΝΕΣ ΠΑΝΩ ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ARIEL ΑΜΑ ΜΕΝΕΙΣ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

http://img200.imageshack.us/img200/7884/p6153571.jpg

http://img44.imageshack.us/gal.php?g=p6153567.jpg

 

 

Πολύ όμορφα!!! Τους χρωματιστούς αστερίες απο το elxis τους πήρες;;;

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελειώσαμε σήμερα με το προσκλητήριο και το σουπλα και είμαι ενθουσιασμένη ... τέλεια η γοργονίτσα!!! Μόλις είναι έτοιμο το πρώτο θα σας το δείξω!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τέλεια αυτοκόλλητα στο jumbo με θέμα γοργονίτσες και τα πήρα για να φτιάξω το βιβλίο των ευχών!!! Για όποιον ενδιαφέρεται είναι και μεγάλα σε μέγεθος και πάμφηνα!!!

 

Επίσης αποφασίσαμε με τη νονά να διαλέξουμε ένα άσπρο χωρίς πολλά πολλά φόρεμα και να κεντήσει πάνω η μαμά της μια λεπτομέρεια με χαντρούλες σε γοργονίτσα ή ψαράκι σε τυρκουζ / ροζ αποχρώσεις ... κεντάει και επαγγελματικά πέτρες σε ρούχα οπότε το κατέχει το σπορ :wink:!!!

Είχα δει όταν έψαχνα για την Κατερίνα κάτι ανάλογο με ψαράκι στα lapin και ήταν πολύ όμορφο ...

 

Αχ έχω αρχίσει και φτιάχνομαι πάρα πολύ με το θέμα γοργονίτσα :-D!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και μεις το ίδιο θέμα έχουμε και τα ίδια προσκλητήρια, του mastora!

Για γλυκό θα δώσω μπισκότα σε σχήμα αστερία (όχι αστέρι!!!), με royal ice από πάνω, που θα τα φτιάξω εγώ...

Καλή η ιδέα σου για τα αυτοκόλλητα, θα πάω σήμερα να δω...

Πάντως για το βιβλίο ευχών, θα κάνει κάποιες ζωγραφιές η αδερφή μου, οπότε βλέπουμε.

Επίσης οι μπομπονιέρες μας είναι με ένα ψαθινο υλικό και ξύλινα στοιχεία πάνω σε θαλασσινούς τόνους και ανάλογα, αλλα με γοργονίτσες ξύλινες χρωματιστές και πολύ γλυκές το κουτί και η λαμπάδα!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Και μεις το ίδιο θέμα έχουμε και τα ίδια προσκλητήρια, του mastora!

Για γλυκό θα δώσω μπισκότα σε σχήμα αστερία (όχι αστέρι!!!), με royal ice από πάνω, που θα τα φτιάξω εγώ...

Καλή η ιδέα σου για τα αυτοκόλλητα, θα πάω σήμερα να δω...

Πάντως για το βιβλίο ευχών, θα κάνει κάποιες ζωγραφιές η αδερφή μου, οπότε βλέπουμε.

Επίσης οι μπομπονιέρες μας είναι με ένα ψαθινο υλικό και ξύλινα στοιχεία πάνω σε θαλασσινούς τόνους και ανάλογα, αλλα με γοργονίτσες ξύλινες χρωματιστές και πολύ γλυκές το κουτί και η λαμπάδα!

 

Έχεις φωτό;;;

 

Για πες λεπτομέρειες για τα μπισκότα αστερίες ... με ενδιαφέρει πολύ!

 

Τι ακριβώς λες να σου ζωγραφίσει στο βιβλίο ευχών η αδερφή σου;;;Έχεις βρει κάτι σε βιβλίο ;;; Το σκέφτομαι και εγώ πάντως το θέμα της ζωγραφικής, έχω ένα ξαδερφούλη που πιάνει πάρα πολύ το χέρι του στο σκίτσο και λέω να τον βάλει να μου φτιάξει ένα πίνακα με γοργονίτσα και να τον βάλω στο χώρο υποδοχής ... ή κάτι σε καράβι με γοργονίτσα πάνω (σαν της Βίκυς παρόμοιο)...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...