Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτικές επαφές, σεξ στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Oυτε αυτος θελει αλλα ουτε και'γω,τελευταια φορα ηταν τον Φλεβαρη οταν συνελλαβα τωρα η επομενη απο το 09 και βλεπουμε :D Στην ιδεα μονο οτι ειναι εκει το μωρακι μας δεν μας κανει καρδια να κανουμε κατι να το ενοχλησουμε.Αποχη λοιπον,δεν χαλασε κι ο κοσμος. :D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πάλι κορίτσια το αντίθετο. Πάντως η γυναικολόγος μου δεν μας το απαγόρευσε καθόλου, απλά μας είπε με το μαλακό και εννοείτε χωρίς να εκσπερματώσει μέσα και μόλις μπούμε στον μήνα αφού μας δει και διαπιστώσει ότι έχουμε φτάσει στο επιθυμητό βάρος να ξεκινήσουμε κανονικά.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι τωρα μπηκα στον 7ο μηνα.

το πρωτο τριμηνο το ειχαμε κοψει γιατι το μωρο ηταν λιγο χαμηλα επειδη δεν το ξεραμε και δεν προσεχα

απο εκει και περα κανουμε κανονικα αλλα 2 φορες το μηνα περιπου. πολυ σπανια δηλαδη...

.png
Link to comment
Share on other sites

εμας το πρωτο 2μηνο μας το ειχε απαγορεψει ο γιατρος λογω μιας μικρης αιμοραγιας.

μετα μας ειπε οκ αλλα με προσοχη γιατι ο πλακουντας ειναι πολυ χαμηλα και υπαρχει κινδυνος, οποτε και να θελαμε δεν το τολμουσαμε.

μετα ειπε οκ χωρις κανενα προβλημα και το δοκιμασαμε 2 φορες.

αλλα βρε κοριτσια ειναι αυτο που λετε..εκλεισε ο διακοπτης και δεν εχω καθολου ορεξη..και ειμαι ακομα στον 5ο μηνα...καλο χειμωνα δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δεν εχω όρεξη ρε γμτ....χτες το κάναμε και ήταν εντελώς οικογενειακό...τον λυπήθηκα μετά τον καλό μου γιατί κατάλαβε ότι το έκανα μόνο για χάρη του και στεναχωρέθηκε...τι να κάνουμε υπομονή!

Η κολλητή μου το κάνουν μέρα παρα μέρα το πολύ απο την αρχή και τώρα ειναι στον 6ο! τι να πω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!

 

Εγώ το πρώτο τρίμηνο δεν είχα όρεξη γιατί είχα τα συμπτώματα της πρωινής αδιαθεσίας. Στο δεύτερο τρίμηνο από κάποια στιγμή και μετά με έπιασε κάτι ξαφνικά και από τότε θέλω πολύ… και ευτυχώς και ο άντρας μου, παρόλο που όταν άρχισε να φουσκώνει η κοιλιά μου άρχισε να φοβάται (αλλά ευτυχώς τον έβαλα να διαβάσει ένα σχετικό άρθρο και ηρέμισε). Η γυναικολόγος μου από την αρχή μας είπε να συνεχίσουμε άφοβα αλλά και προσεχτικά και κάθε φορά που την ρωτάω μου λέει το ίδιο… και με καθησύχασε λέγοντας μου ότι εκτός από μας το απολαμβάνει και η μικρή. Πάντως δε θα ήθελα να μας το στερήσω γιατί ξέρω ότι μετά από τον τοκετό θα το στερηθούμε αναγκαστικά…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παλαιοί & Νέοι (Ωραίοι) γονείς γειά σας ! Απο μιά πρώτη ανάγνωση των θεμάτων διαπίστωσα ότι λείπουν οι ανδρικές γνώμες . Βέβαια η εγκυμοσύνη (ως κατάσταση ) είναι 90% γυναικεία υπόθεση. Προτίθεμαι λοιπόν να συνεισφέρω το 10% της ψυχικής , πνευματικής και σωματικής μας συμμετοχής στην κατάσταση αυτή .Αλήθεια είναι ότι (απουσία ιδιαιτέρων και σημαντικών προβλημάτων) το sex είναι απολαυστικότατο κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Θεωρώ ότι είναι ουσιαστικότερο και βιώνεται εντονότερα , ψυχικά & σωματικά , σε σχέση με την υπόλοιπη περίοδο(και φυσικά πάντα με προφύλαξη). Στην 1η εγκυμοσύνη της γυναίκας μου (λόγο απειρίας) ξεκινήσαμε λίγο αργά το "άθλημα" (μετά τον 4ο μήνα) αλλά τώρα στη 2η σχέδον απο τα "αποδυτήρια" . Χαρακτηριστικό είναι κάναμε sex (χωρίς προφύλαξη πλεον) λίγες ώρες πρίν το τοκετό και η όλη διαδικασία του τοκετού διήρκεσε 2 με 2,5 ώρες (διαστολή - πρώτο κλάμα). Ήμουν παρών γι' αυτό και γνωρίζω . Συνάδελφοι πατεράδες και σύζυγοι μην χάνεται τη μοναδική αυτή ευκαιρία να χαρείτε την γυναίκα σας σ' αυτή την τόσο σημαντική και ιδιαίτερη στιγμή της ζωή ΣΑΣ (αλήθεια πόσες φορές θα εγκυμονήσει μία γυναίκα ) .Όσο για εσάς εγκυμονούσες γυναίκες θεωρώ (πολύ προσωπική γνώμη) ότι σε αυτή τη φάση (μέ όσα προβλήματα και εάν αντιμετωπίζετε) είστε στο απόγειο της σεξουαλικότητα σας . ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΑΡΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!!ΟΥΤΕ ΚΡΥΟ, ΟΥΤΕ ΖΕΣΤΗ :shock::shock:

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!!

ΤΩΡΑ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΚΟΙΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΥΧΝΑ.

ΤΟ ΚΆΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΤΕΡΟ ΗΜΙΣΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΟΠΟΤΕ.. ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΒΕΒΑΙΑ ΦΟΡΑΩ ΕΝΑ ΝΥΧΤΙΚΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ :lol::lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παλαιοί & Νέοι (Ωραίοι) γονείς γειά σας ! Απο μιά πρώτη ανάγνωση των θεμάτων διαπίστωσα ότι λείπουν οι ανδρικές γνώμες . Βέβαια η εγκυμοσύνη (ως κατάσταση ) είναι 90% γυναικεία υπόθεση. Προτίθεμαι λοιπόν να συνεισφέρω το 10% της ψυχικής , πνευματικής και σωματικής μας συμμετοχής στην κατάσταση αυτή .Αλήθεια είναι ότι (απουσία ιδιαιτέρων και σημαντικών προβλημάτων) το sex είναι απολαυστικότατο κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Θεωρώ ότι είναι ουσιαστικότερο και βιώνεται εντονότερα , ψυχικά & σωματικά , σε σχέση με την υπόλοιπη περίοδο(και φυσικά πάντα με προφύλαξη). Στην 1η εγκυμοσύνη της γυναίκας μου (λόγο απειρίας) ξεκινήσαμε λίγο αργά το "άθλημα" (μετά τον 4ο μήνα) αλλά τώρα στη 2η σχέδον απο τα "αποδυτήρια" . Χαρακτηριστικό είναι κάναμε sex (χωρίς προφύλαξη πλεον) λίγες ώρες πρίν το τοκετό και η όλη διαδικασία του τοκετού διήρκεσε 2 με 2,5 ώρες (διαστολή - πρώτο κλάμα). Ήμουν παρών γι' αυτό και γνωρίζω . Συνάδελφοι πατεράδες και σύζυγοι μην χάνεται τη μοναδική αυτή ευκαιρία να χαρείτε την γυναίκα σας σ' αυτή την τόσο σημαντική και ιδιαίτερη στιγμή της ζωή ΣΑΣ (αλήθεια πόσες φορές θα εγκυμονήσει μία γυναίκα ) .Όσο για εσάς εγκυμονούσες γυναίκες θεωρώ (πολύ προσωπική γνώμη) ότι σε αυτή τη φάση (μέ όσα προβλήματα και εάν αντιμετωπίζετε) είστε στο απόγειο της σεξουαλικότητα σας . ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ !!!!!

 

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΡΕ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΗ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ

ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΕΙΜΑΙ ΜΥΤΙΛΗΝΙΑ ΑΠΟ ΣΚΟΠΕΛΟ ΓΕΡΑΣ!!! ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;

5om2p2.png

 

sCPfp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια, θέλω τόσο καιρό να σας ρωτήσω για αυτό αλλά ..... :oops:

Συμβαίνει και σε εσάς (όσες έχετε επαφές τώρα που είστε εγκυούλες) και ενώ έχω όρεξη και ο γιατρός τώρα το επιτρέπει, εγώ πονάω και με χαλάει απίστευτα :mad:

ΣΗΜ. Ο πόνος προέρχεται από τον κόλπο (νιώθω λες και έχει κλείσει :oops: σόρρυ βρε κορίτσια για την περιγραφή, δεν ξέρω τι να κάνω όμως)

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εγω την ιδια περιπου αισθηση εχω..Ενω εχω ορεξη ο κολπος ειναι σιγουρα πιο στενος και δεν το ευχαριστιεμαι...Οποτε το εχουμε περιορισει στο μινιμουμ..Υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι δεν πονάω καθόλου. Μήπως είναι ψυχολογικό από το φόβο σου μήπως κάνεις κακό στο μωρό και δεν αφήνεις τον εαυτό σου ελεύθερο?

 

Και εγώ στην αρχή αυτό είπα, αλλά κατόπιν πολλών προσπαθειών κατάλαβα ότι δεν είναι ιδέα μου και ότι κάτι έχει αλλάξει, τι βέβαια δεν ξέρω :?:

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το συζήτησες με το γιατρό σου?

 

Αν σου πω τι παθαίνω θα γελάς :lol::lol:

Με το που πάμε στον γιατρό και βλέπω το μωρό τα ξεχνάω όλα, κάνω delete σε οτιδήποτε με απασχολεί, μόλις δω οτι είναι καλά και πόσο ζωηρό είναι τρελαίνομαι από χαρά :lol::lol:

.... και δεν τον έχω ρωτήσει ακόμα :oops:

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απολύτως κατανοητό! Το παθαίνω και εγώ με διάφορες απορίες που έχω και μόλις πάω εκεί τις ξεχνάω! Γι'αυτό το λόγο έχω ξεκινήσει και τα σημειώνω και πάω στο γιατρό κανονικά με το χαρτάκι! Έτσι δεν ξεχνάω τίποτα!

Θυμήσου πάντως να τον ρωτήσεις και αυτό πριν φρικάρει και ο αντρούλης σου!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να παιζει ρολο και η σταση.εγω οταν ειμαι απο πανω :oops: δεν μπορω καθολου,νομιζω οτι κατι σφηνωνει :D ενω οταν ειμαστε αλλιως,δηλαδη στα τεσσερα(ε,συγνωμη πως αλλιως να το πω :oops: )ειναι πολυ πιο ανετα.σαφως και ειμαι πιο κλειστη απο τοτε που εμεινα εγκυος,αλλα νομιζω οτι καλο ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια, παρόλο που το θέμα είναι αρκετά λεπτό νομίζω ότι καλά κάνουμε που το συζητάμε :wink:

 

Υ.Γ. Ψάχνω να βρώ στο internet σχετικά με αυτό το θέμα, όπως επιτρεπόμενες στάσεις και τέτοια αλλά τζίφος :lol::lol:

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δε μπορώ καθόλου... :oops::oops: !! Θέλω.... αλλά δεν μπορώ να λειτουργήσω ρε κορίτσα με την κοιλιά στο Θεό.... Νομίζω και ο άντρας μου κάπως έτσι αισθάνεται... Τουλάχιστον μας έπιασε τον τελευταίο καιρό ταυτόχρονα και τους δυο... :cry::cry::cry: Που θα πάει, θα ξαναγίνουμε γυναίκες... :!::?::idea::!::idea:

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια γιατί "εννοείται οχι απο πάνω" ;;; Δεν είναι καλύτερα αφού έτσι έχεις τον έλεγχο των κινήσεων;

Βέβαια το ψυχολογικό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο (όπως πάντα) κι εμένα τον έχουν πιάσει τα ψυχολογικά του και είμαστε στο τσακ να τον κυνηγάω...οχι οτι έχω τρελλή όρεξη ή δεν έχω και εγώ τους φόβους μου, αλλά αφού ο γιατρός δεν μας το έχει απαγορέψει τι τον έχει πιάσει και αυτοτιμωρείται δεν μπορώ να καταλάβω! :)

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις τελευταια φορα που καναμε οτιδηποτε ηταν η φορα που εμεινα εγκυος!!!! μετα το κοψαμε το αθλημα... στην αρχη λογω προβληματων επειδη ειχα λιγο αιμα, μετα λογω... τρομου!!! Η γιατρος ειχει δωσει το οκ για το δευτερο τριμηνο, αλλα δεν.... !!!!επρεπε να κυνηγησω τον αντρα μου με φλιτ, να τον ψεκασω,να λιποθυμισει,να τον μεταφερω στην κρεβατοκαμαρα, να τον γδυσω, να του κανω ανανηψη.... ασε,βαριεμαι... που να τρεχω μεσ τη ζεστη.. τωρα ειμαστε στο τριτο τριμηνο,παλι απαγορευεται μη τυχον και προκληθει κανενας προωρος.. αλλα ενταξει,δεν εχω παραπονο, εχω παρει το μισο χολυγουντ (στον υπνο μου).. οταν ξυπναω μου ρχεται να παω να κανω ντουζ και να αναψω τσιγαρο (που λεει ο λογος)... θα μοιαζει η μικρη σε κανεναν τζονυ ντεπ στο τελος, και θα γελασουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πιάσαν χτες κάτι ορέξεις απαπαπαπαπαπα! Του την έπεσα κανονικότατα! Πάντως σπάνια θα με ενοχλήσει μια στάση και φυσικά θα του το πω αμέσως ή με πιανει συχνοουρία και παω τουαλέτα και επιστρεφω :)

 

Εντάξει τι να κανουμε, πάντως μετά ο καλός μου ειχε το χαμόγελο της ευτυχίας όλη μέρα....

 

Γενικά πιστεύω ότι καλό ειναι να κάνουμε σεξ για να μην χάνεται και η επαφή του ζευγαριού (εφόσον εχουμε το οκ του γιατρού) αλλά με μέτρο φυσικά, όχι σαν τα κουνέλια :lol::lol: πχ μια φορά τη βδομάδα...αλλά καλή μια φορα θα τους κρατήσει σε εγρήγορση :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ρε κοριτσια θελω να σας πω τη δικη μας κατασταση να μου πειτε τη γνωμη σας!!

στο πρωτο ραντεβου με το γιατρο, μας ειπε να μην κανουμε τιποτα για αρχη, στο τελευταιο ραντεβου που ειχαμε (04.08.08), μας ειπε να κανουμε προσεκτικα και πως αν πονεσω κατι τη διαρκεια να σταματησουμε ή αν αιντανθω μια ενοχληση μετα, με διαρκεια πανω απο 10 λεπτα, να μην ξανακανουμε ακομα.

ο φοβος μου και ο λογος που δεν εχουμε κανει τιποτα ακομα ειναι 1)αν πονεσω τελικα εγω κατα τη διαρκεια ή μετα, ντρεπομαι να παρω το γιατρο τηλ να του το πω (πως και τι) ειδικα αν ειναι και ακαταλληλη ωρα :wink:

και 2)εγω αν και παιρνω trofocard εχω ακομα κατι ψιλοπονακια κατα τη διαρκεια της ημερας ή αν κουραστω λιγο και εχω την αισθηση πως επειδη ποναω ετσι μεσα στην ημερα, θα πονεσω και κατα τη διαρκεια της επαφης σιγουρα και φοβαμαι μην κανω κακο στο μωρακι μας :cry:

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...