Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτικές επαφές, σεξ στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Γειά σας,

 

αντίστοιχα θέματα υπάρχουν επίσης και εδω:

 

 

 

Από την ενότητα Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

 

Επαφές και εγκυμοσύνη

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=386&start=0

 

 

Από την ενότητα Θέλω να μείνω έγκυος/ θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

 

sex και θρησκεια

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=8993&start=0

 

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΕΞ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=8577&start=0

 

 

 

Από την ενότητα Σχέσεις

 

sex ...γιοκ!!

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=8819&start=0

 

Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=8624&start=0

 

 

 

Παρακαλούμε πριν την δημοσιευση νέων θεμάτων αναζητήστε την ύπαρξη ίδιων θεμάτων στην παρούσα ή στις προηγουμενες σελίδες της κατηγορίας

 

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια δυστυχώς επειδή έχω άσχημη εγκυμοσύνη (με πολλούς εμετούς καθημερινά) ευτυχώς τώρα είμαι στον 4ο μήνα και μου τελείωσαν όλο αυτό το διάστημα δεν ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου καθόλου. Την προηγούμενη εβδομάδα και ενώ είμουν πλέον καλά. είπαμε να δοκιμάσουμε.... δεν ξέρω κορίτσια μπορεί να ήταν και ψυχολογικό αλλά ψιλοέτσουζα από κάτω και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα για αυτό και σταματήσαμε. Ο άντρας μου όπως καταλαβαίνετε έμεινε ανικανοποίητος....... :wink: Πάντως να σας πω την αλήθεια σκοπεύω μέχρι να γεννήσω να μην έρθω σε επαφή με τον άντρα μου .. ευτυχώς αυτό το έχουμε συζητήσει και δεν υπάρχει πρόβλημα στην σχέση μας.. είναι και αυτός λίγο φοβητσιάρης οπότε μια χαρά μου έκατσε......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμείς από την μέρα που μάθαμε για την εγκυμοσύνη συνεχίσαμε κανονικά την σεξουαλική επάφή και εξάλλου μας το είπε και ο γιατρός και μάλιστα ελεύθερη επαφή χωρίς προφυλακτικό. Στον 3ον - 4ον μήνα μάλλον λόγω του σπέρματος με έπιαναν λίγα πονάκια σαν συπάσεις οπόταν συνεχίζαμε κανονικά αλλά όχι ελεύθερη επάφή ! Από τον 5ον και μετά πάλυ συνεχίζουμε την ελεύθερη επαφή χωρίς προφυλακτικό και χωρίς ευτυχώς να έχουμε κανένα πρόβλημα! Βασικά πιστεύω πρέπει να ακούτε τον ευατό σας και αν νιώθετε καλά να κάνετε αυτό που νιώθετε !!!

Βασικά εμείς που συνεχίζουμε είμαστε πολύ κοντά ο ένας με τον άλλον και δεν ξέρω όμως μετά την γέννα με την κούραση και τα ξενύχτια τι θα γίνει για αυτό απολαμβάνουμε τώρα που μπορούμε! Φυσικά αραιώσαμε λιγάκι την συχνότητα από ότι παλιά αλλά μια χαρά το απολαμβάνουμε :lol:

:lol::lol:

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

... Βασικά πιστεύω πρέπει να ακούτε τον εαυτό σας και αν νιώθετε καλά να κάνετε αυτό που νιώθετε !!!

...

Μου άρεσε αυτό αλλά ...

... πόσοι άνθρωποι έχουν μάθει να το κάνουν αυτό... :?

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς δόξα το Θεό δεν έχουμε πρόβλημα με το θέμα. ούτε ο γιατρός μας το απαγόρευσε (απλά με το μαλακό μας είπε, οπότε λέω εντάξει γιατρέ, να ξεκουραστούν και λίγο τα πολύφωτα,χαχα ) :D

Απλά στο π΄ρωτο τρίμηνο και καθαρά από δικό μου φόβο δεν κάναμε κάτι μέχρι να "δέσει" που λένε, αλλά τώρα κανονικά, βλέπεις έχω και ιδιαίτερες ορεξούλες τώρα τελευταία... :oops::oops::oops::oops::oops:

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ουτε μια φορα λογω φοβου και αγχους του αντρα μου... ειχα προβλημα με αποκοληση στην αρχη και μας το ειχε απαγορευσει ο γιατρος και απο τοτε παρολο που ολα περασαν και ο γιατρος εδωσε το πρασινο φως δεν γινεται τιποτα. Να φανταστειτε οτι δεν κοιμομαστε καν μαζι διοτι φοβαται λεει μηπως κατα λαθος με χτυπησει στην κοιλια επειδη κοιμαται λιγο ατσαλα. Τι να πω! Ο γιατρος μου λέει οτι ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα του σεξ στην εγκυμοσυνη και δεν θελει πιεση απο καμια πλευρα κι ετσι κανω υπομονη...

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣΜΕΧΡΙΤΟΝ 3 ΜΗΝΑΟΧΙ ΜΑΣΤΟ ΕΙΧΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ Κ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΟΝ ΟΓΔΟΟ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ ΜΕΤΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΔΕΝΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ Κ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΑΝΤΡΑΣΜΟΥ ΦΟΒΟΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΕΜΕΝΑ. κλπ

LOYA-LOYA ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ 6 1/2 ΜΗΝΩΝ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ

ΦΟΥΝΤΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Κοριτσια ειμαι για γελια... :oops: :oops: :oops: Κυνηγαω τον αντρα μου για το γνωστο θεμα... :roll: δεν μου καθεται πια :twisted: οταν πεφτουμε σε αυτην την συζητηση μου λεει δεν κανει και διαρκως το αποφευγουμε ενω θελωωω παρα πολες φορες... Τι να κανω :?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου καλο πρεπει να κανεις υπομονη απο την 30η βδομαδα και επιτα απαγορευετε για να μη δημηουργισεις προωρο τοκετο.

Δεν ξερω βεβαια αν επιτρεπετε το εναλακτικο το σεξ χωρις να ισελθει μεσα σου...Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites

Μην την τρομάζετε βρε παιδιά την κοπέλα!

Γιατί απαγορεύεται? Εγώ όταν ρώτησα τον γιατρό μου αν επιτρέπεται, μου είπε "επιβάλλεται"... οπότε ακολουθώ πιστά τις οδηγίες του :wink::D

Πελαγίτσα να ρωτήσεις τον γιατρό σου, άσε τι λέμε εμείς. Αν σου δώσει το ΟΚ, βουρ στο ψητό. Αν σου πει να κάτσεις στα αβγά σου, τι να γίνει, λίγο υπομονή ακόμη.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, άμα έχεις συσπάσεις το πολύ πολύ βάζετε προφυλακτικό. Αλλά γιατί να απαγορεύεται;Ισα ισα, αμα μπεις στον 9ο επιβάλλεται, που λεεί και η ζουζουνελ, κάθε μέρα για έναν εύκολο τοκετό!!! :lol: Αμα είναι όλα καλά δεν υπάρχει πρόβλημα, άν έχεις και την παραμικρή αμφιβολία (ή ο άντρας σου :wink: ) ρωτάτε το γιατρό σας! αντε καλή τύχη! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααααχχχ και εγώ τα ιδια παιδιάαα!! :D τον κυνηγάω για να τον πείσω αλλά ....με ΤΙΠΟΤΕ! :shock: φοβαται...τώρα που φαινεται και η κοιλίτσα,νομίζει ότι κάνει κακό στο παιδί,ή ότι το αγνόει,για να κάνουμε εμείς "το κέφι μας" και νιώθει ενοχές και δεν μπορεί με τίποτε!

:? βρε καλέ μου,βρε χρυσέ μου! :cool::lol: δεν μπορώ να μείνω έτσι μεεεεχρι να γεννήηηησω και αφούυυυ σαραντήηησωωω..! :shock: εεελαα στη μαμαα,εεεελα στη μανουυυλαα!! :lol::lol: τζίφος παιδιά...τζίφος! :roll: έχω επιστρατεύσει όλες τις μεθόδους και τους τρόπους που ήξερα για να τον πείσω αλλά ....γιοκ! :cool: δεν μου κάνουν και τα νεγκλιζέ βλέπεις που φορουσα πριν για να τα βάλω και τώρα μπας και γίνει κάτι! :D:D:D τώρα ...βλέπει φάτσα φόρα την κοιλιά ,βλέπεις το πρώτο που ξεπροβάλει απτην γωνία είναι αυτό,και τον πιάνει άγχος! οπόοοτε,μην το παλεύετε...αν ο άντρας από μόνος του δεν αλλάζει γνώμη,δεν πρόκειται να του την αλλάξετε εσείς,ότι και να γίνει :)

Link to comment
Share on other sites

μου θυμηζει το ανεκδοτο,που οταν γεννιεται το μωρο παει στον πατερα του κ χτυπωντας το κουτελο του πατερα επανελειμενα με το δαχτυλο,του λεει-σου αρεσει τωρα,ε?σου αρεσει?

Link to comment
Share on other sites

μου θυμηζει το ανεκδοτο,που οταν γεννιεται το μωρο παει στον πατερα του κ χτυπωντας το κουτελο του πατερα επανελειμενα με το δαχτυλο,του λεει-σου αρεσει τωρα,ε?σου αρεσει?

:lol::lol::lol::lol:

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειμαι για γελια... :oops: :oops: :oops: Κυνηγαω τον αντρα μου για το γνωστο θεμα... :roll: δεν μου καθεται πια :twisted: οταν πεφτουμε σε αυτην την συζητηση μου λεει δεν κανει και διαρκως το αποφευγουμε ενω θελωωω παρα πολες φορες... Τι να κανω :?::?::?:

 

:lol::lol::lol::lol:

γελαω γιατι μου θυμιζεις εμενα.τον παρακαλαγα αλλα ευτος τιποτα!οταν τελικα τον επεισα (για πλαι)κλοτσησε το μωρο κ φοβηθηκε!λεει δεν μπορω καποιος ειναι αναμεσα μας!!!χαχαχα

 

 

μπορεις να κανεις αλλα προσεχτικα κ αν γινεται μεχρι τον 8ο μηνα να μην εκσπ.......... μεσα σου(με το συμπαθειο.) γιατι το σπερμα εχει μια ουσια που προκαλει τοκετο.οταν μπεις στον 9ο βουρ.

 

αφου εγω δεν γεννουσα (περασα κ την προθεσμια)κ ο γιατρος μου μου ειπε να κανω συν κ να εκσπ......ει για να βοηθησει το σπερμ@ να γεννησω.

 

αληθεια λεω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...