Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 611
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας

 

Οδηγίες θα βρείτε εδώ :

Συμβουλευτείτε τους ακόλουθους συνδέσμους

Οδηγίες για τα πάντα : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51738

 

Συχνές ερωτήσεις και απαντήσεις : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=72984

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

πόσο καιρό χρειάζονται οι διαχειριστές για να καθαρίσουν ένα θέμα από άσχετα-εκτός θέματος μηνύματα κ δή προκλητικά; ιδίως όταν πολλά μέλη έχουν κάνει αναφορά;

ιδίως όταν μέλος έχει στείλει π.μ. σε διαχειριστή;

κ γιατί αργεί περισσότερο αυτή η εκκαθάριση από άλλες περιπτώσεις, που την ίδια ώρα που γράφονται άσχετα μηνύματα-εκτός θέματος πέφτουν οι κάρτες κίτρινες κόκκινες;

γιατί στο θέμα του μαθήματος των θρησκευτικών αργείτε τόσο πολύ να θέσετε στο αρχείο τα προκλητικά κ εκτός θέματος μηνύματα; ενώ ήδη έχετε ενημερωθεί κ μας έχετε ενημερώσει ότι θα το φροντίσετε;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

 

τα πιο σοβαρά θέματα, απαιτούν συνεννόηση μεταξύ της ομάδας,

και δεν πραγματοποιούνται αυτόνομα απο μεμονωμένους συντονιστές.

 

Αντίθετα κάρτες μεμονωμένες για θέματα για τα οποία δεν απαιτείται κάποια σύσκεψη,

ή κάρτες που δίνονται και απο συντονιστές εθελοντές που βρίσκονται και σε εκπαίδευτική διαδικασία και δεν απαιτούν κρίση/ερμηνεία επι του νοήματος του κειμένου μιας δημοσίευσης, δίνονται αυτόματα (και άρα πιο γρήγορα απο άλλες κάρτες):

 

Δεν συμμετεχουν όλοι οι συντονιστές σε όλων των ειδών τις κάρτες ειδοποίησης,

και κάποιες κάρτες δίνονται αυτόματα χωρίς καθυστέρηση, ενώ όταν υπάρχει κάποιο ευαίσθητο θέμα, στο οποίο δεν υπάρχει μια ξεκάθαρη, εύκολη, γρήγορη, λύση,

αναγκαστικά καθυστερεί η αντιμετώπισή του.

 

Έτσι λοιπον μπορεί να βλέπετε σε κάποιο θέμα να δίνονται εύκολα απλές κάρτες, που δεν εχουν σχεση με το νόημα των δημοσιευσεων αλλα με τεχνικά ζητήματα, αλλά να μην δινονται ακόμα κάρτες οι οποίες αφορούν το νόημα των δημοσιευσεων.

 

Η επεξεργασία των θεμάτων αλλά και η επίδοση καρτών σε περιπτώσεις ευαίσθητων θεμάτων, είναι εξαιρετικά χρονοβόρα, την στιγμή που αυτή τη στιγμή υπάρχει έλλειψη σε διαθέσιμους συντονιστές.

 

Οι συντονιστές που δίνουν τις απλές κάρτες που ίσως βλέπετε να δίνονται, δεν είναι οι ίδιοι ή οι αρμόδιοι για να δίνουν κάρτες που αφορούν πιο περίπλοκα θέματα, τουλάχιστον απο μόνοι τους.

 

Να υπενθυμίσουμε επίσης ότι η ιστοσελίδα δεν διαθέτει χρηματοδότηση μόνιμη και άρα προσωπικό, έτσι ώστε να μπορεί να απασχολεί όλα τα απαραίτητα άτομα τα οποία θα ήταν κανονικά αναγκαία.

 

Οι μόνοι πόροι που συντηρούν την ιστοσελίδα είναι τα έσοδα απο τις διαφημίσεις που προβάλλονται. Οι πόροι αυτοί, αυτή τη στιγμή δεν επαρκούν ούτε για την κάλυψη ενός 20% του φόρτου εργασιών που είναι αναγκαίος για την συντήρηση του φόρουμ.

 

Για το συγκεκριμένο θέμα που θέτετε έχει ήδη συνταχθεί ανακοινωση που θα τοποθετηθεί σήμερα και θα σχολιάζει τα πράγματα που αναφέρετε.

 

ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εμείς ευχαριστούμε που μας ανέχεστε με τις ιδιοτροπίες μας.

απλά μερικά πράγματα είναι για κάρτα με μια απλή ανάγνωση.

ήδη -βάζω κ τον εαυτό μου μέσα-αναγκαζόμαστε να απαντάμε σε εκτος θέματος κ να προσπαθούμε να διαφυλάξουμε ένα σωστό επίπεδο συζήτησης, απομακρυνόμενοι από το θέμα συζήτησης.

όμως δεν είναι εφικτό, όταν κάποιοι επί μονίμου βάσεως γράφουν εριστικά, προσβλητικά, ειρωνικά, με χαρακτηρισμούς, ακόμα κ προσωπικούς, όταν όλα τα μηνύματα είναι εκτός θέματολογίας!

έχετε δίκιο κ θα χαρώ πολύ να απομακρύνετε τα περιττά μηνύματα, ακόμα κ τα δικά μου από το εν λόγω θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα !!

 

Λογικά δεν έχεις την επιλογή για επεξεργασία κειμένου, και εγώ δυσκολεύτηκα λίγο να το βρώ, δες εδώ μήπως το λύσεις

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1977756&postcount=4

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ. Έριξα μια ματιά αλλά σα να μην είδα κάτι σχετικό. Στα posts άλλων χρηστών υπάρχουν κανονικά οι παράγραφοι, έντονα, πλάγια, χρωματιστα αλλά στα δικά μου όχι. Λογικά θα γίνεται, αλλά πως? Τελος πάντων. Μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις στο επάνω μέρος του κειμένου σου επιλογές για διαμόρφωση κειμένου π.χ. μπολντ, υπογράμμιση, ιτάλικς, μέγεθος γραμματοσειράς κλπ. ?

 

Βλέπεις στο δεξί μέρος του κειμένου σου τα smilies (emoticons) ?

 

Αν όχι, οδηγίες για το πως να τα έχεις, θα βρεις στο ποστ που σου ανέφερα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποια κοπέλα να με βοηθήσει με τα tickers?θέλω να τα βάλω το ένα δίπλα στο άλλο γιατί με έχουν κάνει παρατήρηση ότι πιάνει πολύ χώρο και δεν βγάζω άκρη πως να το κάνω!

ας με στείλει κάποια πμ να με βοηθήσει please!!

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στην υπογραφή σου (επεξεργασία υπογραφής )

και προφανώς εχει κενό ο ένας κώδικάς απο τον αλλο μεταξύ τους

σβήσε αυτο το κενό και βαλτα δίπλα δίπλα ΄

[κξβδωκξβσκξγωεκξγηκξβω ΚΩΔΙΚΟΣ 1][θισιγφγφγρφεΚΩΔΙΚΟΣ2]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας, μηπως μπορειτε να μου πειτε κι εμενα τι ειναι αυτη η ζυγαρια που εχετε βαλει κατω απο το Nick Name μου;

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις στο επάνω μέρος του κειμένου σου επιλογές για διαμόρφωση κειμένου π.χ. μπολντ, υπογράμμιση, ιτάλικς, μέγεθος γραμματοσειράς κλπ. ?

 

Βλέπεις στο δεξί μέρος του κειμένου σου τα smilies (emoticons) ?

 

Αν όχι, οδηγίες για το πως να τα έχεις, θα βρεις στο ποστ που σου ανέφερα.

 

 

Τα βλέπω, αλλά είναι ανενεργά. πατάω κ δεν αλλάζει τίποτα.

:lol:

Ψέμματα. ΗΤΑΝ ανενεργά.

 

 

Πλάκα κάνεις???? Δεν ξέρω τί έγινε! Ένα μαγικό χέρι τα διόρθωσε! Όπως βλέπεις κ bold κ παραγράφους ξαφνικά.

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπω, αλλά είναι ανενεργά. πατάω κ δεν αλλάζει τίποτα.

:lol:

 

Ψέμματα. ΗΤΑΝ ανενεργά.

 

 

Πλάκα κάνεις???? Δεν ξέρω τί έγινε! Ένα μαγικό χέρι τα διόρθωσε! Όπως βλέπεις κ bold κ παραγράφους ξαφνικά.

 

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως

 

Και εμότικονς, και μικρότερη γραμματοσειρά, και χρωματιστή γραμματοσειρά και undo, χι χι χι χι χι

 

Είχαμε το ίδιο θέμα, ήμουν σίγουρη, γι' αυτό επέμεινα.

 

Με γειά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

Τι είναι αυτα τα εικονίδια κάτω από το nick name όπως η ζυγαριά, το τριγωνο, το ανθρωπάκι και η κάρτα που σε άλλους είναι πράσινη και σε άλλους οχι?

 

Καλησπερα σας, μηπως μπορειτε να μου πειτε κι εμενα τι ειναι αυτη η ζυγαρια που εχετε βαλει κατω απο το Nick Name μου;

 

η απάντηση στο ερώτημα σας βρίσκεται εδώ :

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1760160&postcount=183

συνοψίζοντας το σύστημα αξιολόγησης χρηστών δεν έχει τεθεί ακόμα σε εφαρμογή

 

εστειλα μειλ στον αντμιν να μπω στο καφε και δε μου απαντησαν εχει μερες

τι να κανω?

 

η διαχείριση δεν εχει λάβει κάποιο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου απο εσάς

Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι το στείλατε στην σωστή διεύθυνση .

(administrator(at)parents.gr -όπου (at) αντικαταστήστε με το σύμβολο @ )

 

ευχαριστούμε

απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

[

η διαχείριση δεν εχει λάβει κάποιο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου απο εσάς

Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι το στείλατε στην σωστή διεύθυνση .

(administrator(at)parents.gr -όπου (at) αντικαταστήστε με το σύμβολο @ )

 

ευχαριστούμε

απο την διαχείριση

 

ειχα στειλει λαθος πμ

τωρα το εστειλα απο το μειλ μου

ελπιζω να ειναι οΚ

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πως μπορώ να βάλω μια λίστα στην υπογραφή μου ? Π.χ. να γράφει Eshops για παιδικά παπούτσια και πατώντας το να ανοίγει λίνκ με την λίστα που θα έχω φτιάξει (την οποία δεν ξέρω να φτιάχνω!!!!). Σαν αυτή που έχουν διάφορα μέλη, π.χ. kalamaraki, soevan07 κλπ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω μια λίστα στην υπογραφή μου ? Π.χ. να γράφει Eshops για παιδικά παπούτσια και πατώντας το να ανοίγει λίνκ με την λίστα που θα έχω φτιάξει (την οποία δεν ξέρω να φτιάχνω!!!!). Σαν αυτή που έχουν διάφορα μέλη, π.χ. kalamaraki, soevan07 κλπ.

μόνο το καλαμαράκι ??? και το καλαμαράκι από που το έμαθε :lol::lol::lol:

 

πρώτα κάνεις κλίκ επάνω στον αριθμό του ποστ που θες να αντιγράψεις έτσι ώστε να φανεί μόνο ένα μήνυμα και αντιγράφεις το λινκ

μετά πάς στην υπογραφή σου και γράφεις ότι θές και την λέξη

Εδώ μαρκάρεις την λέξη εδώ την κάνεις μπλέ δηλαδή και πατάς από το μενου εκεί που λέει fonts μέγεθος κλπ το Εισαγάγετε λινκ

άντε κάντο γιατί βαριέμαι να ψάχνω συνέχεια να βρώ την λίστα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...