Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πανεπιστημιακο νοσοκομειο Λαρισας


cristina.

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Εύχομαι σε όσες περιμένουν ναγεννήσουν με το καλό και "με ενα πόνο" !:P Εγω είμαι στο 5ο μήνα της εγκυμοσύνης ,περιμένω δίδυμα και είναι ο δεύτερος τοκετος. Αυτή τη φορά είμουν αποφασιζμένη να πάω στο Πανεπιστημιακό , ΄στο πρώτο παιδάκι έκανα καισαρική και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστιμένη απο ιδ. κλινική της Λάρισας οι συνθήκες στο χειρουργείο ήταν προτόγονες ,οποιος ήθελε έμπαινε και έβγαινε ,οι μαίες δεν ήταν καθόλου εξυπηρετικές μιας που το προσωπικό δεν υπαρκούσε και χρειαζόσουν οποσδήποτε συνοδό και το κυριώτερο δεν βοηθούσαν καθόλου στο θάμα του θήλασμού και μόλις τουσ πίεζες για βοήθεια σου βρίσκαν αφορμές και σου δίναν το χάπι να κόψει το γάλα αφ'ενός για να μην τους ενοχλείς και αφ'ετέρου για να ενησχήσουντις εταιρείς γάλακτος.

Στο Πανεπιστημιακό ο γιατρός που με παρακολουθεί είναι εξαιρετικός επιστήμονας , όσο για τις υπόλοιπεσ συνθήκες πόσο χειρότερα μπορεί να είναι απο αυτό που έζησα στη ιδ. κλινική?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


sereir καλησπερα κα με το καλο τα παιδακια σου!

δε νομιζω πως θα ειναι χειροτερα. το οτι ισως υπαρχουν καποιες ελλειψεις δε σημαινει οτι δεν τηρουνται καποιοι βασικοι κανονες εκει μεσα.

για τις μαιες τωρα δεν ξερω να σου πω αλλα φανταζομαι πως ισχυει οτι ισχυει παντου,καποιες ειναι καλες και εξυπηρετικες και καποιες ισως λιγο πιο δυστροπες.οτι και να ναι για λιγες μερες ειναι.

επισης προσπωπικα πιστευω πως το επισκεπτηριο ειναι πολυ βολικο για μια λεχωνα μιας και δεν ερχεται οποιος θελει οτι ωρα θελει!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσεις που γεννήσατε η γεννατε στο Πανεπιστημιακό ξέρετε τα δωμάτια στην Μαιευτική συννήθως ποσες κλίνες είναι?Εχουν τουαλετα στο δωμάτιο?Μπάνιο? Γενναω και γω εκει τον Σεπτέμβρη και γι αυτο ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Εύχομαι σε όσες περιμένουν ναγεννήσουν με το καλό και "με ενα πόνο" !:P Εγω είμαι στο 5ο μήνα της εγκυμοσύνης ,περιμένω δίδυμα και είναι ο δεύτερος τοκετος. Αυτή τη φορά είμουν αποφασιζμένη να πάω στο Πανεπιστημιακό , ΄στο πρώτο παιδάκι έκανα καισαρική και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστιμένη απο ιδ. κλινική της Λάρισας οι συνθήκες στο χειρουργείο ήταν προτόγονες ,οποιος ήθελε έμπαινε και έβγαινε ,οι μαίες δεν ήταν καθόλου εξυπηρετικές μιας που το προσωπικό δεν υπαρκούσε και χρειαζόσουν οποσδήποτε συνοδό και το κυριώτερο δεν βοηθούσαν καθόλου στο θάμα του θήλασμού και μόλις τουσ πίεζες για βοήθεια σου βρίσκαν αφορμές και σου δίναν το χάπι να κόψει το γάλα αφ'ενός για να μην τους ενοχλείς και αφ'ετέρου για να ενησχήσουντις εταιρείς γάλακτος.

Στο Πανεπιστημιακό ο γιατρός που με παρακολουθεί είναι εξαιρετικός επιστήμονας , όσο για τις υπόλοιπεσ συνθήκες πόσο χειρότερα μπορεί να είναι απο αυτό που έζησα στη ιδ. κλινική?[/quote

 

Ποιόν γιατρό έχεις??? Αν δεν θέλεις να πεις δημόσια στείλε μου π.μ. Τους περισσότερους τους ξέρω εκεί. Εγώ όπως είχα ξαναπεί πήγα στο πανεπιστημιακό μόνο για το γιατρό και δεν το μετάνιωσα. Η μπέμπα μου χρειάστηκε θερμοκοιτίδα και ήταν στο διπλανό θάλαμο. Το καλό με το νοσοκομείο είναι ότι και να συμβεί έχεις από πάνω σου όλες τις ειδικότητες και το παιδί είναι στα καλύτερα χέρια. Αφού στις θερμοκοιτίδες φέρναν παιδιά από λαμία, βόλο, τρίκαλα...Αχριαστα να είναι...Απλά νιώθεις ασφάλεια κι ας χρειαστεί να κουβαλήσεις περισσότερα προσωπικά πράγματα από το σπίτι...Με το καλό το μωράκι σου και να ξέρεις ότι μπορεί από υλικό να απογοητευτείς αλλά από γιατρούς..είσαι καλυμέννη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσεις που γεννήσατε η γεννατε στο Πανεπιστημιακό ξέρετε τα δωμάτια στην Μαιευτική συννήθως ποσες κλίνες είναι?Εχουν τουαλετα στο δωμάτιο?Μπάνιο? Γενναω και γω εκει τον Σεπτέμβρη και γι αυτο ρωτάω.

 

Υπάρχουν μονόκλινα τα οποία είναι μόνο για περιπτώσεις που χρειάζεται απομόνωση. Π.χ μια μαμά μπορεί να παρουσιάσει αλλεργία σε κάτι..δεν την βάζουν με άλλες. Υπάρχουν 2κλινα, 3κλινα και 4κλινα. Έχει να κάνει με την πληρότητα σε βάζουν στο ανάλογο. Πάντως τακτική τους είναι να γεμίζουν πρώτα τα 4κλινα και συνεχίζουν με 3κλινα και 2κλινα. Αυτό εξυπηρετεί κυρίως τις μαίες που πάνε σε 1 δωμάτιο και αμέσως έχουν 4 γυναίκες που τις βοηθάνε χωρίς να χρειαστεί να αλλάξουν θάλαμο. Επίσης εξυπηρετεί και τις καθαρίστριες...καταλαβαίνεις!!! Συνήθως βάζουν σε 4κλινα τις καισαρικές γιατί είναι δίπλα στις μαίες τα δωμάτια αυτά για να σε έχουν κοντά τους. Να επισημάνω ότι δεν έχει να κάνει με χρήματα. Εγώ ζήτησα να πληρώσω παραπάνω για τη διαμονή (τα καλύπτει η ασφάλεια μου τα χρήματα) και να μπω σε 2 κλινο αλλά δεν έχει να κάνει...με βάλαν σε 4κλινο..Στο κάθε θάλαμο υπάρχει μπάνιο με ντουζιέρα. Καλό είναι να έχεις μαντηλάκια χλωρίνης μαζί σου γιατί οι καθαρίστριες περνάνε μόνο το πρωί. (Εκτός απροόπτου π.χ αιμορραγια που τις καλούν και έρχονται).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ κορίτσια απολύτως με οσα λέτε , τα λίγα πράγματα παραπάνω ή η πολυτέλεια δεν είναι λόγος να διαλέξεις νοσοκομείο.Εγώ επειδή είχα και μια εξωμήτριο κύηση δηλ. έχω χειρουργηθεί δύο φορές και έχω και τα δίδυμα που υπάρχει μέγάλη πιθανότητα πρόωρου τοκετού το Πανεπιστημιακό μου δίνει ασφάλεια αφού έχει και μονάδα νεογνών και οτι να χρειασεί 'θεος φυλάξει' αίμα ,καρδιολόγο κτλ. δεν χάνεις χρόνο μιας και όλες οι ειδικότητες είναι εκεί. Ο γιατρος που με παρακολουθεί είναι ο διευθυντής ο Μεσσήνης , τον διάλεξα γιατί όπως σας είπα έχω δύσκολο ιστορικό.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κορίτσια απολύτως με οσα λέτε , τα λίγα πράγματα παραπάνω ή η πολυτέλεια δεν είναι λόγος να διαλέξεις νοσοκομείο.Εγώ επειδή είχα και μια εξωμήτριο κύηση δηλ. έχω χειρουργηθεί δύο φορές και έχω και τα δίδυμα που υπάρχει μέγάλη πιθανότητα πρόωρου τοκετού το Πανεπιστημιακό μου δίνει ασφάλεια αφού έχει και μονάδα νεογνών και οτι να χρειασεί 'θεος φυλάξει' αίμα ,καρδιολόγο κτλ. δεν χάνεις χρόνο μιας και όλες οι ειδικότητες είναι εκεί. Ο γιατρος που με παρακολουθεί είναι ο διευθυντής ο Μεσσήνης , τον διάλεξα γιατί όπως σας είπα έχω δύσκολο ιστορικό.

 

Sereir με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου και πραγματικά εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Είναι πολύ νωρίς ακόμη αλλά κάνε μια κουβεντούλα με το γιατρό σου σχετικά με την ώρα του τοκετού....θα είναι εκεί;;;

Δε θέλω να σε αγχώσω αλλά επειδή κι εγώ γέννησα στο ΠΓΝΛ άκουσα πως όσες κοπέλες είχαν τον Μεσσήνη σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης καμία δεν γέννησε με αυτόν!! Από ότι ξέρω όταν είναι η ώρα του τοκετού δεν αναλαμβάνει αυτός και βάζει άλλους (κι ας του σκας εσύ κάθε μήνα 90?!!!)

Καλά θα κάνεις να το ξεκαθαρίσεις εκτός και αν δε σε ενοχλεί να γεννήσεις με άλλον!!!

Hc7Np3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για το μικρο τελικα πηρα:

παμπερακια και μωρομαντηλα

αφρολουτρο

μπουρνουζακι

οινοπνευμα και γαζες

6 κορμακια κοντομανικα

ρουχακι για τη μερα που θα βγουμε

3 πανες για τυλιγμα

κουβερτουλα

για πειτε..τι αλλο να παρω γιατι σιγουρα κατι μου διαφευγει... ειδικα στα ρουχακια ζοριζομαι πολυ...οι μαιες μας ειπαν οτι αρκουν τα κοντομανικα κορμακια αλλα μηπως να παρω και κανενα μακρυ για παν ενδεχομενο?

μπουκαλια δεν θελω να παρω γιατι θελω να το παλεψω για αποκλειστικο θηλασμο.

 

Πάρε και 2-3 πετσετάκια για να σκουπίζεις το μικρό την ώρα του φαγητού! Επίσης, επιμένω στο μπουκάλι!!! Κι εγώ είμαι υπέρ του αποκλειστικού θηλασμού και θήλασα τη μικρή μου από την πρώτη στιγμή αλλά πάρτο μαζί για καλό και για κακό μήπως δε του αρκεί του μωρού! Άλλωστε για 2-3 μέρες θα είναι μόνο αν χρειαστεί σα συμπλήρωμα και ποτέ ως βασικό γεύμα!!!

Hc7Np3.png
Link to comment
Share on other sites

τονια μου σ'ευχαριστω! εβαλα και πετσετακια και κατι πολυ μαλακιες σαλιαριτσες που μου φανηκαν ακομα πιο απαλες απο τα πετσετακια.

για μπουκαλια ακομα αμφιταλαντευομαι γιατι ξερω απο τωρα οτι θα ζοριστω πολυ στον θηλασμο και η μαια που μιλησα μαζι της καθως και κοπελες που δεν δεχτηκαν σταγονα ξενο γαλα μου λενε καλα κανω και δεν παιρνω...θα δω δεν ξερω..ισως να βαλω στο πορτ μπαγκαζ σε μια σακκουλα να βρισκονται.αλλα με το θηλασμο και τα γευματα του μωρου γενικα πιεζομαι παρα πολυ...

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

τονια μου σ'ευχαριστω! εβαλα και πετσετακια και κατι πολυ μαλακιες σαλιαριτσες που μου φανηκαν ακομα πιο απαλες απο τα πετσετακια.

για μπουκαλια ακομα αμφιταλαντευομαι γιατι ξερω απο τωρα οτι θα ζοριστω πολυ στον θηλασμο και η μαια που μιλησα μαζι της καθως και κοπελες που δεν δεχτηκαν σταγονα ξενο γαλα μου λενε καλα κανω και δεν παιρνω...θα δω δεν ξερω..ισως να βαλω στο πορτ μπαγκαζ σε μια σακκουλα να βρισκονται.αλλα με το θηλασμο και τα γευματα του μωρου γενικα πιεζομαι παρα πολυ...

 

 

Καλημέρα. Μπουκαλι θα χρειαστεις ακομα και αν για καποιο λογο βγαλεις γαλα με θηλαστρο. δεν ειναι απαρετητο να δωσεις ξενο. Αφησετα εστω στο πορτ μπαγκαζ για να εισαι σιγουρη οτι τα εχεις ολα.

FX0Cp3.pnga%3E
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Μπουκαλι θα χρειαστεις ακομα και αν για καποιο λογο βγαλεις γαλα με θηλαστρο. δεν ειναι απαρετητο να δωσεις ξενο. Αφησετα εστω στο πορτ μπαγκαζ για να εισαι σιγουρη οτι τα εχεις ολα.

 

 

σηκωνει πολλη συζητηση το θεμα και θα ειμαστε εντελως οφ τοπικ. ο λογος που δεν θελω καθολου μπουκαλι δεν ειναι μονο για να μην πιει το παιδι ξενο γαλα αλλα και για να μην παθει συγχυση θηλων. θελω να πιστευω οτι με υπομονη,επιμονη και την καταλληλη βοηθεια θα τα καταφερω και δεν θα χρειαστει. ισως να ακουγομαι λιγο υπερβολικη αλλα ειναι πολυ σημαντικο για μενα να παλεψω το θηλασμο οσο περισσοτερο μπορω. δεν εχω βεβαια να χασω κατι αν βαλω απλα σε μια τσαντα κανα δυο μπουκαλια να βρισκονται αλλα και να μην παρω πιστευω οτι αν χρειαστει τοσο πολυ πια θα με καλυψει το νοσοκομειο.

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

σηκωνει πολλη συζητηση το θεμα και θα ειμαστε εντελως οφ τοπικ. ο λογος που δεν θελω καθολου μπουκαλι δεν ειναι μονο για να μην πιει το παιδι ξενο γαλα αλλα και για να μην παθει συγχυση θηλων. θελω να πιστευω οτι με υπομονη,επιμονη και την καταλληλη βοηθεια θα τα καταφερω και δεν θα χρειαστει. ισως να ακουγομαι λιγο υπερβολικη αλλα ειναι πολυ σημαντικο για μενα να παλεψω το θηλασμο οσο περισσοτερο μπορω. δεν εχω βεβαια να χασω κατι αν βαλω απλα σε μια τσαντα κανα δυο μπουκαλια να βρισκονται αλλα και να μην παρω πιστευω οτι αν χρειαστει τοσο πολυ πια θα με καλυψει το νοσοκομειο.

 

Το νοσοκομείο έχει μπουκάλια απλά είναι άθλιες οι θηλές!!! Έχουν τεράστιες τρύπες...Συγχαρητήρια πάντως για την επιμονή σου στο θηλασμό..Εγώ σταμάτησα την 15η ημέρα και μετάνιωσα που δεν το είχα κόψει από την αρχή..Ακούγεται κάπως αλλά για μένα ήταν μια κόλαση για πολλούς λόγους. Και ότι δεν το σταμάτησα αμέσως οφείλεται στις μαίες και στους γιατρούς στο νοσοκομείο που ήταν πιεστικοί με το θηλασμό.. Έφτασα σε σημείο να ψάχνω γιατρό να μου δώσει το χάπι και όλοι με το γάντι φυσικά απέφευγαν να μου το δώσουν...Για το δικό μου γιατρό ούτε λόγος...είναι υπερ του θηλασμού και το απέδειξε!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εχω αρχισει και αποδεχομαι πλεον πως μαλλον θα τον ''φαμε'' ολο το μηνα,αλλα δεν πειραζει,τι να κανουμε,το μπεμπε να ειναι καλα!

baggi μου χαιρομαι που λες οτι επιμενουν στο θηλασμο. οσο για το οτι σταματησες στις 15 μερες,ειναι επιλογη σου και κανεις δεν μπορει να σου πει τιποτα.και οχι δεν ακουγεται καπως! προ εγκυμοσυνης ελεγα πως δεν υπαρχει περιπτωση να θηλασω,ημουν εντελως αρνητικη.αλλο αν αλλαξα γνωμη στην πορεια. αλλα πιστεψε με το οτι δεν ηθελες να θηλασεις δεν ακουγεται καθολου καπως και κανεις δεν ειναι σε θεση να σου πει το οτιδηποτε. μια μανα που δεν θηλαζει το παιδι της δε σημαινει οτι το αγαπαει λιγοτερο απο μια που το θηλαζει.

εχω πολλη αγωνια για το πως θα ειναι η κατασταση...και μαλλον μου προκαλει εναν εκνευρισμο το οτι δεν ξερω ποια διαδικασια ακολουθειται κατα τον τοκετο... τελοσπαντων, σε λιγες μερες θα λυθει το μυστηριο!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

γειά σας ειμαι νέα κ γω στο site!! έχει γέννησή καμία στο κ. Καλλιτσάρη!!! ξέρετε αν κάνει απογευματινά ραντεβού στο πανεπιστημιακό Λάρισας !!!! και αν συνεργάζετε καθόλου με το ιασώ Λάρισας

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν τον εχω καν ακουστα αλλα δεν ειμαι απο την περιοχη οποτε δε μετραει. πως γινεται ομως να ειναι και στο πανεπιστημιακο και στο ιασω? αυτο ειναι μαλλον λιγο δυσκολο.δεν ξερεις σε ποιο μαιευτηριο ειναι?

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μέχρι πριν δυο χρόνια ξέρω οτι ηταν στο πανεπιστημιακό!!! άπλα τώρα που άνοιξε το ιασώ έχω ακούσει οτι πολλοί γιατροί έφυγαν και πήγαν εκεί δεν ξέρω αν αλήθεια η ψέμα !!! μήπως γνωρίζεις πόσο κοστίζει η γέννα στο ιασώ!!!! ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Χρυσουλα τι να σου πω...τον εψαξα λιγο το γιατρο σου στο google αλλα μου βγαζει μονο παλια αρθρα απο τοτε που ηταν ακομα στο πανεπιστημιακο.απο 'κει και περα δεν εχει προσωπικη σελιδα για να δω που βρισκεται τωρα.

ηταν παλιοτερα γιατρος σου?με ενα τηλεφωνο στο ιασω και στο παν/κο μπορεις να μαθεις ισως που βρισκεται.

οσο για τη γεννα στο ιασω,ειχα κανει καποιες εξετασεις εκει και ειχαν παντου τιμοκαταλογους αλλα δεν θυμαμαι καθολου. λογικα και παλι μπορουν να σε ενημερωσουν τηλεφωνικα η πηγαινοντας μια βολτα απο εκει.

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ο κ.Καλλιντζάρης είναι στο πανεπιστημιακό ακόμη...Τώρα δεν ξέρω αν είναι και στο Ιασώ αλλά φαντάζομαι πως όχι αφού είναι σε δημόσιο νοσοκομείο. Δεν ξέρω όμως μέρες που δέχεται ούτε κάτι άλλο σχετικό...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!!!!!! και απο τι κατάλαβα εισαι στο μήνα σου!!! με το καλο να ρθει το μωράκι σας!!!! ο κ. καλλιτσαρης ήταν γιατρος μου το 2008 στο πανεπηστιμιακό!! εκεί γέννησα τη μικρή μου και γενικά ειμαι ευχαριστημένη!!!! απλα τώρα τελευταια με την οικονομική κρίση ακούω διάφορα για πολλές έλλειψής και δεν ξέρω τι γίνετε... πάντως ελπιζω τα πραγματα να μην έχουν αλλάξει πολύ γιατι ειναι κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω γεννήσει..η καστορίνα μου είναι 46 ημερών σήμερα!!! Αν διαβάσεις στις προηγούμενες σελίδες θα δεις διάφορα που έχω γράψει για το νοσοκομείο, τα υπέρ και τα κατά. Εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εγω γεννησα σε ιδιωτικη κλινικη στο βόλο, δυο φορες. Η κατασταση ηταν απαραδεκτη απο ολες τις αποψεις. Αρκει να σας πω μονο οτι οταν ρωτησε ο αντρας μου πριν τη γεννα για το κοστος, ενημερωτικα, την πρωτη φορα του εδωσαν την κατωτερη τιμη που αφορουσε δωματιο ΧΩΡΙΣ δικο του μπανιο. ΑΚΟΥΣΟΝ, ΑΚΟΥΣΟΝ! Οταν λοιπον μετα τη γεννα με εβαλαν σε τετοιο δωματιο φανταστειτε τη φρικη που επαθα. Ο αντρουλης μου λοιπον για να μην παθω υστερια ζητησε να με μεταφερουν σε σουιτα. Παθαινω που λετε δευτερη φρικη καθότι εκτος από το μπανιο στο δωματιο το μονο εξτρα που ειχε Η ΣΟΥΙΤΑ ηταν ενας αθλιος καναπες και 1500 ευρω παραπανω στην τιμη.

Στη δευτερη γεννα, παρολα αυτα, γεννησα στο ιδιο μαιευτηριο γιατι λογω δουλειας δεν ειχα το χρονο να το ψαξω στο δημοσιο νοσοκομειο (ειχα και μια αρνητικη προκαταληψη για το δημοσιο),και στην πολη μου δεν υπαρχει δευτερη ιδιωτικη κλινικη).

Το μωρο αμεσως μετα τη γεννα ειχε προβλημα. απο την κλινικη βεβαια μας εδωσαν εξιτηριο για απολυτα υγιες μωρο. αφου γυρισαμε ολους τους παιδιατρους του βολου και δεν μπορεσαν να διαγνωσουν το προβλημα, μας παρεπεμψαν στο γενικο νοσοκομειο βολου και εκεινοι που αμεσως εθεσαν τη διαγνωση, μας εστειλαν στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο λαρισας. ΤΟ ΟΤΙ ΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟ ΟΦΕΙΛΩ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ.

οσον αφορα τη μαιευτικη κλινικη, επειδη με την παιδιατρικη που περασα δυο μηνες,την χωριζει μια πορτα και την ειδα μια χαρα μου φανηκε.

και στο επομενο παιδι που θα κανω,γιατι σκεφτομαι να κανω και τριτο, στο Πανεπιστημιακο λαρισας θα παω, με κλειστα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο πλεονέκτημα του πανεπιστημιακού νοσοκομείου Λάρισας..(το έχω ξαναγράψει) είναι οι γιατροί που είναι όλοι εξαιρετικοί επιστήμονες και το ότι κι αν χρειαστείς έχεις όλες τις ειδικότητες από πάνω σου...Οι ελλείψεις σε αναλώσιμα είναι δεδομένο αλλά αν σκεφτείς πως αυτό συμβαίνει πλέον σε όλα τα νοσοκομεία το προσπερνάς και κοιτάς να έχεις μια καλή γέννα και το μωρό σου να είναι εξασφαλισμένο σε οτιδήποτε κι αν χρειαστεί

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Παιδιά κι εγώ το τρίτο εκεί θα το γεννήσω ασυζητητί. Μόλις έμαθα ότι γέννησε η Tingerbell. Θα περιμένω να επιστρέψει να μου πει τι κατάσταση επικρατεί, γιατί πριν από μένα θα γεννήσει η συνυφάδα μου το πρώτο της και έχει ψιλοαγχωθεί. Ελπίζω να μπορέσω να την καθησυχάσω. Παρεμπιπτόντως, έχει γιατρό το Μεσσήνη (με εξωσωματική- δύσκολη περίπτωση).

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...