Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

Καλημερα και απο μενα και καλη χρονια χΑΧΑΧΑ ειναι το πρωτο θεμα που γραφω μετα την ελευση του νεου ετους . Και τι θεμα :P . Λοιπον εχω και πει και αλλες φορες οτι ειμαστε ανα περιοδους , περασαμε μια πολυυυυ θερμη περιοδο με καθημερινο , μπορει και 2 φορες , στην καλοκαιρινη αδεια , επειτα με πλακωσαν καποια ψυχολογικα και καποια προβληματα με την αρρωβστεια του πατερα μου και δεν ειχα σχεδον καθολου μα καθολου ορεξη ,εδει3ε απιστευτη κατανοηση , εδω και καποιον καιρο τον ξαναερωτευτικα και ειμαι τρελη για αυτον περναμε θερμη περιοδο και παλι . Θεωρω οτι το φυσιολογικο ειναι γυρω στις 3 φορες τη βδομαδα ή και 2 . απλως με τις ασχολειες της ζωης και τα παιδακια ολα τα προβληματακια δεν ειναι και κανονας . Επειτα θεωρω οτι δεν παιζει ρολο το μεγεθος ενος ανθρωπου , για μενα προσωπικα ακομα και 150 κιλα να γινοτανε ο αντρας μου για μενα θα παρεμενε το ιδιο σεξουαλικος , το μονο που θα με ενοιαζε και δεν θα τον αφηνα να φτασει σε τοσο μεγαλο βαρος ειναι η υγεια του και τιποτα αλλο .Για μενα το εχει αποδει3ει , οταν γεννησα το γιο μας ειχα φτασει 90 κιλα , το ιδιο με ηθελε τοτε το ιδιο και τωρα που ειμαι 58-60 , περισοτερη σημασια εχει να εισαι περιποιημενη , καθαρη ανετη με τον εαυτο σου .Να εκπεμπεις θηλικοτητα και η θηλικοτητα δεν εχει να κανει με το ποσα κιλα εισαι .

Casperaki μου ουτε εγω σε ξερω ομως απο οτι καταλαβαινω ο αντρας σου σε βλεπει περισσοτερο σαν μαμα και νοικοκηρουλα παρα για γκομενα και ερωτικη γυναικα . Οποτε δεν θελει να σε κερατωσει επειδη σε αγαπαει και για αυτο ενδιδει σε cyber απολαυσεις , αμα αρχηζεις και το παιζεις λιγακι γκομενα και ξεχασεις τους αλλους σου ρολους οταν προσπαθεις να τον αποπλανησεις πιστευω θα τον κερδισεις πισω .Καλο θα ητανε να σταματησεις να το ζητας τοσο εντονα , ή να γκρινιαζεις . Αστονα αυτον , εσυ ασχολησου με τον εαυτο σου ,νοιωσε γκομενα πρωτα απο ολα για σενα με οποιο τροπο πιστευεις εσυ οτι θα το καταφερεις .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλή χρονία , (ωραίο θέμα για ποδαρικό)εγώ πιστεύω ότι μια με 2φορές την εβδομάδα τώρα με την μικρή είναι τουλάχιστον απαιτητέο :lol:τουλάχιστον όταν ο άντρας μου έιναι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα οταν ο αντρουλης μου ειναι εδω γινεται 2-3 την εβδομαδα και με μεγαλη μου χαρα.δεν αλλαζω με τιποτα την απολαυση αυτη με καμια κουραση και κανενα καυγα.εξαλλου οταν ξαπλωνουμε στο κρεβατι μας ολα εχουν μεινει εξω απο την κρεβατοκαμαρα μας...

και φυσικα δεν περιμενω μονο απο εκεινον κανω και εγω το αναλογο πεσιμο οταν δεν βλεπω κινηση...;)

 

(εγω ουτε στην εγκυμοσυνη δεν εχασα την διαθεση μου...;)

ο αντρας μου ειχε χασει τα αυγα και τα πασχαλια τοτε γιατι ηθελε δεν ηθελε απο το φοβο του ανεβαινε το θωρηκτο αβερωφ πανω του και...:wink:;-):wink:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς, ενώ θέλουμε δεν μπορούμε. Τις καθημερινές, ο άντρας μου, μου δείχνει τις προθέσεις του από νωρίς, αλλά μέχρι να κοιμηθεί το μωρό, έχει κοιμηθεί αυτός πρώτος.

 

Αλλά ακόμα και όλο το σαββατοκύριακο που μας κρατάει το μωρό η μάνα μου προκειμένου να βγούμε ή να αισθανθούμε ζευγάρι, υπάρχουν φορές που απλα κοιμόμαστε. Δεν υπάρχει όρεξη να κάνουμε κάτι παραπάνω. Ούτε το χέρι μας να κουνήσουμε.

 

να σου πω κατι επειδη και εγω επεσα καποια στιγμη στην παγιδα της κουρασης και του υπνου.

οταν ξαπλωνω μαζι του στο κρεβατι για υπνο σκεφτομαι... ειναι ο αντρας που ερωτευτηκα...εκει αρχιζουν καιι τελειωνουν ολα...

να παει να χ@στει και η κουραση και ολα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσακια δεν εχω τετοιο θεμα...το θεμα ειναι οτι ελειπε λογω δουλειας αρκετο καιρο....

τεσπα εχουμε ενα αγορακι 21 μηνων μεχρι στιγμης δεν εχουμε καποιο προβλημα εννοω οτι την κουραση θα την αφησουμε κ θα κανουμε ζουζουνιες...ολη μερα κανω δουλειες τρεχω πισω απο ενα ζουζουνιαρικο μωρο κ ο συζηγος δεν μπορω να πω με βοηθαει αλλα η επαφη εχει μεγαλη σημασια.στην εγκυμοσυνη μου δεν καναμε τιποτα λογω αποκολλησεων που ειχα οποτε το αναβαλαμε το αθλημα....μετα την γεννα κανονικα κ με τον νομο....

Link to comment
Share on other sites

Επειτα θεωρω οτι δεν παιζει ρολο το μεγεθος ενος ανθρωπου , για μενα προσωπικα ακομα και 150 κιλα να γινοτανε ο αντρας μου για μενα θα παρεμενε το ιδιο σεξουαλικος , το μονο που θα με ενοιαζε και δεν θα τον αφηνα να φτασει σε τοσο μεγαλο βαρος ειναι η υγεια του και τιποτα αλλο .Για μενα το εχει αποδει3ει , οταν γεννησα το γιο μας ειχα φτασει 90 κιλα , το ιδιο με ηθελε τοτε το ιδιο και τωρα που ειμαι 58-60 , περισοτερη σημασια εχει να εισαι περιποιημενη , καθαρη ανετη με τον εαυτο σου .Να εκπεμπεις θηλικοτητα και η θηλικοτητα δεν εχει να κανει με το ποσα κιλα εισαι .

 

Σωστή!

Εγώ απλά έλεγα μήπως ο άντρας της casperaki είναι απο αυτούς

που "κολλάνε" στην εξωτερική εμφάνιση.

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί άντρες με τέτοια κολλήματα! :?

Link to comment
Share on other sites

Τον αναστήσαμε τον Λάζαρο!

Οχι που θα μου εμπαινε στραβα η χρονια! Τον απειλησα οτι αν δεν σιχαθώ το σεξ αλλο παιδι δεν κάνω :) :) :)

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βρήκα ένα σχετικό άρθρο στα ΝΕΑ του Θ. Ασκητή λίγο μεγάλο, όποιος αντέχει ας το διαβάσει :P

 

Σεξουαλική ζωή

 

 

 

 

Γάμος χωρίς σεξ

Του δρος Θάνου Ε. Ασκητή

Ασφαλώς, οι άνθρωποι δεν παντρεύονται σήμερα για να έχουν σεξουαλική ζωή, όπως παλιά. Είναι επίσης γεγονός ότι η σεξουαλική ζωή σήμερα δεν περιμένει τον γάμο για να υπάρξει. Το σεξ, πάντως, εξακολουθεί να είναι σημαντικό κομμάτι της σχέσης που θα φτάσει στον γάμο.

Η πορεία όμως της «παντρεμένης» ζωής αλλάζει συνεχώς. Συχνά, μέσα στη ζωή του γάμου, το σεξ χάνει τον κυρίαρχο ρόλο που είχε πριν και η επικοινωνία, η συναισθηματική κάλυψη και ο γονεϊκός ρόλος κλέβουν την παράσταση των εραστών του χθες. Η ρουτίνα και η συνήθεια, καλοί παράγοντες της ψυχικής σταθερότητας του ζευγαριού, απειλούν τη σεξουαλική ζωή του. Σταματούν να υπάρχουν εκπλήξεις και πρωτοτυπίες, που προσφέρουν «αλάτι και πιπέρι» στη σχέση. Η σιγουριά του «ανήκουμε ο ένας στον άλλον» φέρνει τη μονοτονία. Επιπλέον, πολλές φορές βλέπουμε τον άνδρα και τη γυναίκα να μην περιποιούνται την εξωτερική τους εμφάνιση, να παίρνουν παραπάνω κιλά και να αμελούν την προσωπική τους υγιεινή. Πολλές μελέτες για τη ζωή του ζευγαριού μέσα στον γάμο καταγράφουν το χαλαρό, αδιάφορο και απεριποίητο Σαββατοκύριακο του «εγώ κι εσύ» έως τη Δευτέρα το πρωί που θα «φτιαχτούμε» για να πάει ο καθένας στη δουλειά του. Όλες αυτές οι συμπεριφορές σβήνουν τη φλόγα της ερωτικής διάθεσης και τις φαντασιώσεις των συντρόφων μεταξύ τους και απομακρύνουν το πάθος, τον πόθο και την ηδονή από το παράθυρο της κρεβατοκάμαρας. Οι δύο σύντροφοι, πιο συντηρητικοί και ντροπαλοί, λειτουργούν πλέον ως σύζυγοι και γονείς και το σεξ τους μοιάζει να είναι μια διαδικαστική πράξη.

Η έλλειψη σεξουαλικής ζωής μέσα στον γάμο, σε αρκετές περιπτώσεις φωτογραφίζει προβλήματα - ψυχικά και οργανικά- που μπορεί να υπάρχουν στον άνδρα και στη γυναίκα. Ουσιαστικοί παράγοντες της αναστολής του σεξ είναι:

● Οι κακές διαπροσωπικές σχέσεις του ζευγαριού ● Η ψυχρότητα και η απομάκρυνση των δύο συντρόφων ● Η αμηχανία και ο φόβος που μπορεί να προκαλέσει η αραίωση ή και η πλήρης απουσία των σεξουαλικών τους επαφών ● Το άγχος, η κατάθλιψη και το επαγγελματικό στρες (αυτοί είναι σοβαροί λόγοι αρνητικής επιρροής στη σεξουαλική επιθυμία, αλλά δεν αποτελούν το μοιραίο χτύπημα, εφόσον οι σύντροφοι διατηρούν σταθερή ψυχική επαφή)

Οργανικά προβλήματα πλήττουν τη σεξουαλική εικόνα του άνδρα, όπως η υπέρταση, ο σακχαρώδης διαβήτης, οι καρδιολογικές και νευρολογικές παθήσεις και οι ασθένειες του προστάτη, που μειώνουν τη στυτική λειτουργία. Αλλά και στη γυναίκα, αντίστοιχα, παθήσεις που σχετίζονται με ορμονικές διαταραχές, ασθένειες του θυρεοειδούς, νοσήματα του γεννητικού της συστήματος και ψυχολογικές παθήσεις που «χτυπούν την πόρτα της» στη φάση της μέσης ηλικίας, επιδρούν καίρια στη σεξουαλική επιθυμία και τον οργασμό της. Βέβαια σε όλες αυτές τις περιπτώσεις υπάρχουν απαντήσεις από τους ειδικούς της σεξουαλικής υγείας και δεν πρέπει να «πενθούμε» το σεξουαλικό μας τέλος.

Ο άνδρας δίνει περισσότερο βάρος στη σεξουαλική ζωή, ενώ η γυναίκα ρίχνει το βάρος στη συναισθηματική επένδυση της ζωής της με τον σύντροφό της. Είναι ξεκάθαρο το μήνυμα στις σχέσεις των δύο φύλων, με τον άνδρα να λέει στη γυναίκα «εάν δεν κάνουμε σεξ, δεν σ΄ αγαπώ», ενώ για τη γυναίκα να λέει στον άνδρα της «εάν δε μ΄ αγαπάς, δεν θα κάνουμε σεξ». Το σεξ, όσο καλό και να είναι, δεν λύνει τα προβλήματα των δύο συντρόφων και δρα μόνο «πυροσβεστικά» έως το άναμμα της επόμενης «φωτιάς».

Ένα ζευγάρι μπορεί να ζήσει χωρίς σεξουαλική ζωή, ανακαλύπτοντας πηγές βαθιάς ψυχικής ικανοποίησης, αφού πράγματι η συντροφικότητα είναι η απόλυτη ανθρώπινη ανάγκη. Είναι όμως βέβαιο ότι θα ζήσει καλύτερα και πιο ποιοτικά έχοντας σεξουαλική ζωή

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

6 μήνες στο κρεββάτι αναγκαστηκά τίποτα, μετά που γέννησα είχα διάθεση για ....αλλά εκείνος με έγραψε κανονικά. Το μωράκι μου είναι 7 μηνών και έχει γίνει με παρακάλια μόνο 2 φορές, έχω πολλά νεύρα εξαιτίας αυτής της κατάστασης και τρώω πολλά γλυκά. Στεναχωριέμαι πάρα πολύ. Μου είναι δυστυχώς αδύνατον να βρω ερωτικό σύντροφο έχοντας ένα μωρό παιδί και ντρέπομαι που το λέω αλλά καλά κάνουν μερικές και φοράνε στον άνδρα τους το κέρατο συνέχεια. Το περίεργο είναι ότι εγώ δεν ήμουν ποτέ του πολύ σεξ και περνούσε και πάρα πολύς καιρός χωρίς τίποτα απολύτως και χωρίς να με ενοχλεί καθόλου. Το άσχημο είναι ότι τώρα με ενοχλεί και μου λείπει αλλά από τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Το να πω;;; ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω;;; μάγεια μου έχει κάνει;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγγνώμη για το θάρρος που θα πάρω να σου πω κάτι χωρίς να σε ξέρω καθόλου!!!...

 

Μήπως βρε casperaki μου έχεις "αφήσει" λίγο τον εαυτό σου; :-(

 

Θέλω να πώ, μήπως έχεις κάποια παραπανίσια κιλάκια;

 

Με αυτό δεν εννοώ οτι εγώ έχω σώμα ενός μανεκέν :roll:

(προς Θεού!!)

αλλά προσπαθώ να διατηρούμε σε καλή κατάσταση (58 κιλά)

 

 

Δεν θα ξεχάσω τα σχόλια που του ξέφυγαν του άντρα μου για την νύφη του (την γυναίκα του αδερφού του)

η οποία είναι λίγο γεματούλα-χοντρούλα:

 

 

"Απορώ, είπε, με τον αδερφό μου, πως του σηκ......... με τέτοια γυναίκα και μπορεί και κάνει έρωτα μαζί της!"

 

Εγώ όταν το άκουσα αυτό έμεινα κάπως έτσι :shock::shock::shock:

 

Και πιστεύω κορίτσια οτι πολλοί άντρες (όχι όλοι βέβαια) σκέφτονται κάπως έτσι...

 

Γιαυτό σου λέω casperaki ΕΑΝ έχεις παραμελήσει λίγο τον εαυτό σου ξεκίνα μια καινούργια ζωή! Πήγαινε σε κάποιον διαιτολόγο, περιποιήσου το σώμα σου! Και δεν μιλάω να κάνεις αποτρίχωση μόνο, ή να αρωματίζεσαι...

 

(Επαναλαμβάνω: όλα αυτά τα λέω με κάθε επιφύλαξη... γιατί όπως είπα πρίν δεν σε γνωρίζω προσωπικά!!

Μην με παρεξηγήσεις σε παρακαλώ!!)

 

 

 

 

 

Αγάπη μου γλυκειά όλα είναι τρίχες. Αν ο άλλος σε αγαπάει σε αγαπάει και μόνη σου ξαναβρήσκεις την φόρμα σου κλπ. Αν τώρα ο άλλος επειδή πήρες βάρος και πλέον δεν σε θέλει τότε μήπως σε είχε πάρει απλά γιατί ήσουν αδύνατη. Εγώ ξέρω ότι ένας άνδρας όταν δεν είναι ερωτευμένος με μια γυναίκα τον πειράζει πάρα πολύ να μην είναι αδύνατη γιατί πολύ απλά πειράζεται ο εγωισμός του. 99% των ανδρών τους σηκώνεται και με την γιαγιά της γειτονιάς αν θέλουν να κάνουν σεξ, αλλά κανένας δεν θέλει να παρουσιάζει στους φίλους του μια χοντρή κοπέλα (είναι κάτι σαν το αυτοκίνητο για αυτούς όσο περίεργο και να ακούγεται). Πιθανότατα ο αδελφός του να αγαπάει την κοπέλα και να είναι και καλή. Για τον άνδρα σου ταπεινή μου γνώμη: 1) είτε ο άνδρας σου είναι πραγματικά εμφανίσιμος και άρα θέλει κάτι αντίστοιχο ή β) είναι από τους άνδρες που σχολιάζουν τα πάντα (γιατί βγήκε η ρίζα της τάδε, αχ δεν έκανε πεντικιούρ κλ) ή 3) απλά θέλει να έχει την γυναίκα του αδύνατη οπότε κρίνει όποια παχουλή δει.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς (μάλλον εγώ) περνάω μιά φάση άρνησης και έλλειψης επιθυμίας...Δεν έχω καθόλου όρεξη, άρχισα να ψάχνω γιατί και τι μου φταίει και 2 είναι οι λόγοι:1. ΄'Εχω βγάλει σε ΌΛΟ μου το σώμα ροδόχρους πιτυρίαση και νιώθω πάρα, μα πάρα πολύ άσχημα...2. Είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά εξαιτίας του 1. και σε συνδιασμό ότι δεν αντέχω άλλο τα 13 κιλά που θέλω να χάσω, άρχισα να σιχαίνομαι το σώμα μου...Προσπαθώ, ξεκίνησα, αλλά με πολύ αργούς ρυθμούς τα χάνω...Ο αντρούλης μου με στηρίζει και με παρηγορεί, αλλά έχω μεγάλο πρόβλημα και ντρέπομαι πολύ για μένα....

 

Ουφ, τι τα θυμήθηκα τώρα, χαλάστηκα άσχημα...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

ax ax ax ta idia exw kai egw enw stin diarkeia tis egkumosinhs eixa apisteuti oreksi tora tipota kai na pw oti den prospathei o antroulis mou prospathei o kaimenos alla den,einai kai periergi i katastasi mas giati menoume xwrista kai makria egw athina ekeinos amaliada giati ekei einai i douleia tou kai erxetai kathe kuriaki vradu kai triti prwi feugei alla den mporw o mpempakos mas einai 2 minwn kai egw den.......elpizw na mou perasei alliws me vlepw na tou vriskw egw gunaika,ti na kanei kai autos o kakomoiris?????{plaka kanw}

Link to comment
Share on other sites

ειχα καιρο να γραψω....τι να εγραφα?τα ιδια!

Λοιπον ειναι στανταρ μια φορα τον μηνα και μαλιστα πεφτει αρχες του μηνα το σεξ που κανω!ΧΕΧΕ!σε 5 μερες θα ξανακανω!!!!

ΣΟβαρα τελευταια φορα ηταν 1-1-10~~~~~~

Δεν ειμαι αδυνατη οχι ποτε δεν ημουν!Εχω να χασω 10 κιλα να φτασω τον προμωρο εαυτο μου.Αλλα και παλι δεν ημονυ αδυνατη.Νταρντανουλα αλλα νιωθω καλα.Δεν με απασχολει.Μου αρεσω.ΥΠαρχουν μερες που δεν μοπυ αρεσω αλλα τις περισσοτερες ειμαι οκ.Πιστευω οτι ειμαι μια χαρα κ ετσι με γνωσρισε και αν του αρεσω και οχι δεν αδυνατιζω για να του αρεσω.Ετσι με γνωρισε(με δεκα κιλακια μειον)....

ΕΙχε και ελεγε οτι κοιμομαστε στους καναπεδες τοσο καιρο 8 μηνες .οτι αυτο φταιει που δεν εχουμε καμια επαφη ουτε οταν κοιμαστε.Φτιαξαμε το δωματιο μας πανω απο τον ΔΕκεμβριο και παρολα αυτα τιποτα δεν αλλαξε.

Δεν κοιταξα ξανα το πισι του.Μου ειναι πλεον αδιαφορο το τι κανει.

Εγω απλα ξερω μεσα μου οτι η αποξενωση αυτη θα με οδηγει πολυ πολυ πολυ μακρια του.

Δεν παρακαλαω.Δεν κανω το πρωτο βημα.Τον βαρεθηκα τοσο πολυ οταν ειναι ετσι.Οταν κοιματε συνεχεια αν δεν ειναι στην δουλεια.Μονο οταν παει δουλεια ξερει να κανει μπανιο να ξυριστει.Μονο τοτε.Κατα τα αλλα μεσα στο σπιτι μιζερος.

Ειμαι πολυ μικρη ξαναλεω για αυτα.Αν δεν μου δειξει οτι με θελει οτι κανει κατι για εμενα εγω ηδη σκεφτομαι τα δυσαρεστα.

Τελος παντων κοριτσια να σται καλα που απαντατε!!!

Link to comment
Share on other sites

γραφιστρια

Αν θελει αυτος να με δει γκομενα να παει να παρει το παιδ ολη μερα να το κραταει ενω εκεινο θα θελει να παιζει να φωναζει να λερωνει ολο το σπιτι , να πηγαινει σουπερ μαρκετ , να μαζευει τα κακα του σκυλου να καθαριζει ολο το σπιτι να κανει μπουγαδα , να πλενει πιατα , να μαγειρευει να σιδερωνει και ενα 2 ωρο , να μην αφηνει ομως μεσα σε ολα αυτα το παιδι να κλαει να το απασχολει και εκεινο και αν τα κανει αυτος ολα αυτα εγω θα ειμαι σουπερ σεξυ γκομεναρα!

Και για να μην υπερβαλλω ας αναλαμβανε τουλαχιστον...καποιες ευθυνες δουλειες εδω μεσα να με βοηθουσε και οχι να καθετε ΟΛΗ μερα στον καναπε μια να κοιματε μια να παιζει παιχνιδια και μια να βλεπει τηλεοραση.Αν ειχα λιγο χρονο ισως να μπορουσα να εχω και καποιον αλλον ρολο εκτος της μαμας και νοικοκυρας.

Εχω συγχιστει παλι παρα πολυ παλι ..παω εξω στο κρυο να κανω ενα τσιγαρο...

Κλαιω καθε μερα μεσα στο αμαξι μου οταν οδηγαω και καθε βραδυ που μενω μονη εδω κατω περιμενωντας το κλαμμα του μικρου να του βαλω την πιπιλα μεσα στον υπνο του...δεν ειναι αυτη η ζωη μου.δεν μπορει να ειναι αυτη η ζωη μου/

Link to comment
Share on other sites

το μον ευχαριστο που υπαρχει στην ζωη μου το ορκιζομαι ειναι το παιδι....οι μονες φορες που γελαω ειναι οταν ειμαι μαζι του.Οι μονες φορες που ακουγετε η φωνη μου ειναι οταν του μιλαω....ευτυχως που υπαρχει στην ζωη μου

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κασπεράκι...

 

Μην παρακαλάς και μην κάνεις κανένα βήμα, αλλά του τα έχεις πει όλα αυτά, με ήρεμω τρόπο?Ότι θέλεις να σε βοηθάει λιιιιιιγο από το να κάθεται όλη μέρα?Μήπως χρειάζεστε ένα ταξιδάκι οι δυο σας?Άντε, όχι ταξιδάκι, έστω ένα απόγευμα, να βγείτε και να μιλήσετε...

 

Καταλαβαίνω πόσο έχεις πληγωθεί ως γυναίκα, αλλά δεν είναι αυτή η ζωή σου, σίγουρα!Πρέπει να κάνεις όμως κάτι για να την αλλάξεις, μην περιμένεις από τον άντρα σου να αλλάξει κάτι.Πρώτα άλλαξε εσύ και μετά ίσως αλλάξει κι εκείνος...

 

Προσωπικά έπαψα να αγχώνομαι για σίδερο, καθάρισμα κτλ...ΟΚ, δε ζουμε μέσα στη βρωμιά, αλλά δεν είμαι όλη μέρα στο πόδι, να φτάνει το βράδυ και να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου...Μην απλώσεις ένα πλυντήριο...Δώστου να καταλάβει ότι δεν πρόλαβες!Να δούμε, θα το απλώσει?(Εγώ το έκανα και έπιασε, το άπλωσε χωρίς να πει τίποτα...)Άφησε τον να κρατήσει το παιδί και πάνε κομμωτήριο-ούτε εγώ πάω, αλλά κάνε κάτι άλλο, ξέρω κι εγώ, πάνε σε μια φίλη, κάπου...Δώστου να καταλάβει με λόγια και με πράξεις ότι είσαι άνθρωπος και είστε παντρεμένοι και μαζί παλεύεται για το καλό της οικογένειας...Ξέχνα το σεξ για λίγο, αν φτιάξουν τα άλλα, θα έρθει και αυτό σιγά σιγά...

 

Μην κλαις και στενοχωριέμαι να σε σκέφτομαι να κλαις...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να συμπεριφερομαστε σε μερικους αντρες λες και ειναι βρεφη . Ποτε μου δεν θα το εκανα αυτο στον εαυτο μου . Συμφωνω οτι πρεπει να σταματησει να ζηταει τοσο επιμονα το σεξ και στο οτι πρεπει να συζητησουνε , να του ζητησει να συμμετεχει , οχι ομως να τον κανει να το καταλαβει αλλα να το ζητησει . Ειμαστε ενηλικοι επειδη εχουμε το χαρισμα να μιλαμε και να συζηταμε και να καταλαβαινομαστε , για αυτο διαφερουμε απο τα παιδακια . Εγω παντως πιστευω οτι αμα ο αντρας της αρνηθει να συμμετεχει σε ολα μεσα στο σπιτι του οτι εχει προβλημα ο γαμος της , γιατι η κοπελα ειναι φανερα δυστηχησμενη και τοτε οι αποφασεις ειναι δικες της . Το θεωρω ανικουστο να πρεπει να ζηταμε τα αυτονοητα .

Καλο μου κασπερακι εφοσον εσυ αισθανεσαι καλα με το σωμα σου και τον εαυτο σου μην σε νοιαζει , μην αλλαξεις ποτε γιατι θα αισθανθεις πολυ πολυ χειροτερα , μεινε ο εαυτος σου στην τελικη ο ανντρας σου αυτον τον εαυτο αγαπησε και παντρευτικε , προσπαθησε να συζητησετε μεταξυ σας , ασε το σεξ στην ακρη οπως ειπε και η κοπελα . Ζητησε του βοηθεια στην καθημερινοτητα , να συμμετεχει .

Αυτο με τους καναπεδες που ειπε σαν δικαιολογια το θεωρω γελοιο , για τον απλουστατο λογο οτι ενα ζευγαρι αμα γουσταρει οχι σε καναπεδες αλλα και στο πατωμα #$@#%

Link to comment
Share on other sites

Κασπεράκι μου και προς πάσα ενδιαφερόμενη!

για παράτα τον σπίτι με το παιδί ένα σαββατόβραδο, ντύσου-χτενήσου γίνε μια κουκλάρα (και κάπως προκλητική - όπως όταν τα είχατε βρε παιδί μου) βγες με φίλες σου έξω, πιές και κάτιτις παραπάνω, και όταν γυρίσεις θα σου πω εγώ αν κοιμάται στον καναπέ, αν τον πονάει ο κ@λος, ή αν βαριέται!!

φταίμε λίγο κ εμείς που γίναμε μόνο μάνες και όπως είπε και η γραφίστρια νομίζω δεν μας βλέπουν γκόμενες πια..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ηθελα να πω αυτο ακριβως , εγω ας πουμε ποτε μου δεν θα αφηνα για κανενα λογο τα παιδια μου για να βαφτω και να παω να πιω ποτα για να προκαλεσω τον αντρα μου , αμα ειναι να με θελει να με θελει οπως ειμαι . Αυτο που ηθελα εγω να πω ειναι οτι μερικες γυναικες σταματανε να νοιωθουνε εκεινες γκομενες επειδη εχουνε αυξηθει οι υπολοιποι ρολοι . Αν και δεν ξερω αμα φταιει αυτο στη συγκεκριμενη περιπτωση , γιατι η κοοπελα αισθανεται ομορφα με τον εαυτο της . Αλλα προσωπικα εχω την βουληση απο τον αντρα μου να με θελει σαν γυναικα χωρις να χρειαζεται να του προκαλεσω καμια ζηλεια , πρωτα απο ολα γιατι ειμαι μητερα και δεν μου ταιριαζουνε τετοια παιχνιδακια και επειτα αμα ειναι να φτασει εκει το πραμα δυσκολα ανακαμπτεις και ξαναγινεσαι φυσιολογικο ζευγαρι , και εμενα πολλες μα πολλες φορες με αποροφησε εντελως ο ρολος της μητερας , ενοιωθα απλα και μονο μαμα , εχω να βαφτω πολυυυυυυυυυυ καιρο και εχω να βγω με φιλες για βραδυ απο τοτε που τα ειχαμε με τον αντρα μου , μονο για κανα καφε παω 1-2 φορες το μηνα και κραταει τα παιδια ο δικος μου ,ειμαι τη μιση μερα και εγω με ενα ξεσκονοπανο και μια κουταλα μαγειρικη στο χερι , αυτο ομως δενν εμποδιζει ουτε τον δικο μου να με βλεπει σαν γκομενα ουτε εμενα να αισθανομαι σαν γκομενα γιατι το στυλακι μου πρωτα απο ολα δεν το εχω αλλαξει , ψηλοχυμαδιο ημουνα παλια και τωρα τα ιδια , με ενα τζινακι και ενα tshirt . Γκομενα μπορει να νοιωσει οποια αισθανεται καλα με τον εαυτο της , οπως και να ειναι αυτος ο εαυτος .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...