Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

και συνεχιζω (μια που βρηκα συμπασχουσες, λαχανοντολμαδοφτιαχτρες)

 

 

ωραιοι οι λαχανοντολμαδες, δε λεω..... μια χαρα τους τρωμε!!!!

 

αλλα....

 

 

αντε αγορασε λαχανο

αντε βραστο

αντε κοψτο

αντε ξετυλιξε το

αντε φτιαξε γεμιση

αντε γεμισε

αντε ψησε....

 

κουραστηκα τοσο με την διαδικασια, που δεν ευχαριστιεμαι το φαι, καταλαβατε τι εννοω? :roll:

 

θα μου πεις, οταν ησουν πιτσιρικα, γιατι εφτιαχνες 6 μερες τη βδομαδα λαχανοντολμαδες???? τοτε δε βαριοσουν? κι οχι μονο αυτο, αλλα εφτιαχνες λαχανοντολμαδες και δεν ειχες και μονιμη παρεα να τους φας, ετρωγες εδω κι εκει...

 

τωρα που εχεις σταθερη και μονιμη παρεα, γιατι δεν το κανεις?

 

 

 

 

δε ξερω...............:|

 

Εγώ θα μείνω στους λαχανοντολμάδες...

Και έρχεται λοιπόν ο καιρός που έχεις ξεχάσει πώς στο καλό φτιάχνονται ετούτα.. Και ανοίγεις το βιβλίο, διαβάζεις εδώ κι εκεί και .. "ξεστραβώνεσαι". :oops: Παίρνεις τα υλικά σου, βάζεις, προετοιμάζεις, ανακατώνεις, κι αρχίζεις να στρώνεις φαγητό. Και σου τρέχουν και τα σάλια και κρατιέσαι για να το φας πετυχημένο λέμε! Τελικά μέχρι να έρθει η ώρα έχεις λυσάξει στην πείνα (για φαγητό μιλάμε εεε;; Πού πάει το μυαλό σας?! :P) Έτοιμα λοιπόν τα ντολμαδάκια, αλλά από τη βουλιμία ούτε να το δούμε στο πιάτο δεν προλαβαίνουμε. Το τρώμε με μια αναπνοή... και μετά μας κάθεται στο στομάχι... και άντε πρήξιμο και σόδες. Μόνο που δε μας σώζουν οι σόδες.... 9 μήνες δυσπεψία είναι αυτοί!!

 

Και μιλάω εγώ με 4. Τι να πει η άλλη με τα 8 ;;; :lol:

 

Υ.Γ. Όπως καταλαβαίνετε... μετά τα ντολμαδάκια, κάνουμε πολύ καιρό να τα ξαναδούμε... :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχα!!!α ρε φυστικι ειναι και ο αντρας μου εδω και με κοιταει που γελαω σαν τη χαζη...τι να του πω τωρα του ανθρωπου..θελω να σε....???

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

Αμαν κοριτσια τι θεμα ειναι αυτο? Εμενα που ειναι μακρυα τι να πω??????? Περιμενω πως και πως να ερθει για να φτιαξω λαχανοντολμαδες, μουσακα και ολα τα καλουδια. Αλλα και οσο καιρο ηταν εδω τα πραγματα δεν ηταν οπως πριν γεννησω (οχι ομως οτι ηταν χαλια) demi η κατασταση. Πλεον θελει timing και τροπο...... Αλλα μας χαλαει η δουλεια τα σχεδια. Καθεται στον καναπε και σκεφτεται, σκεφτεται, σκεφτεται.... Γενικα μας τρωει το αγχος και οι υποχρεωσεις.....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κουκλες καλο το θεματακη μας. εμεις κοριτσια το θεμα παιζει ως εξης υπαρχουν μερες που η κατασταση παιζει στο φουλ σε καθημερινη φαση και υπαρχει η βδομαδα που τα παιδια μπορει να εχουν κατι να επικρατει ο πανικος την νυχτα και εκει ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα καταλαβαινω οτι δεν ειμαι μονη...Κι εγω μια απο τα ιδια .Η κατασταση με εχει κουρασει.Ειμαστε κι εμεις στη φαση:"να σου βαλω να φας?"ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.γΙΑ ΣΕΞ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟς.Αυτος θελει αλλα εγω βαρεθηκα 2 μερες να ειμαστε καλα και 5 τσακωμενοι.Εχω προσπαθησει πολυ αλλα τωρα δεν εχω καμια διαθεση.Το μονο που με νοιαζει ειναι ο μπουμπουκος μου ( 12 μηνων).Μακαρι να συμφωνουσε να χωρισουμε πολιτισμενα ,δε θα με πειραζε καθολου αλλα φοβαται μην του στερησω το παιδι .Ποσο λιγο με ξερει!

 

Μια από τα ίδια! Κι όπως βλέπω - δυστυχώς - δεν είμαι η μόνη! Πίστευα ότι θα ήμουν πιο ευτυχισμένη μέσα στο γάμο αλλά συμβαίνει αυτό ακριβώς που λες! 2 καλά και 5 τσακωμένοι! Και πάντα είμαι εγώ αυτή που θα κάνει την αρχή για συμφιλίωση μετά από καυγά!.. Πάντα είμαι εγώ αυτή που θα πρέπει να τον «καλύψω» και να τον δικαιολογήσω στα παιδιά (που συνήθως είναι μπροστά στον καυγά!..) και πάντα να προσπαθώ να κρατώ ισορροπίες!!!:(

Link to comment
Share on other sites

3-4 thn evdomada e????Τωρα να σας πω εγω...μιας κ προβλιματιζομαι τοοοοσο πολυ που ανοιξα και ποστ...Λοιπον ΚΡΑΤΗΘΗΤΕ!!!\

Σε ολη την εγκυμοσυνη ειχα πολυ ρεξη και μαλλον για να αυτοεπιβεβαιωνομαι οτι του αρεσω γιατι ειχα γινει βουβαλακι με 20 κιλα παραπανω...αλλα εκεινος καθολου ορεξη λογω εγκυμοσυνης φοβοταν ετσι ελεγε τλπ...μια φορα τον μηνα...αφου οταν το καναμε πχ Δεκεμβριο αρχες ειπα μεσα μου.."τον αλλο μηνα παλι."....

Μερικους μηνες καθολου οπως 8 κ 9....

Γεννησα ...και παλι κοριτσια...Μια φορα τον μηνα...

 

Τελευταια μου φορα 21 Αυγουστου...εχουμε 11 Σεπτεμβριου....

 

Ειμαι πολυ στεναχωρεμην μιας και τσακωθηκαμε χτες....για κατι...που με εκανε εξω φρενων...

Μου ερχετε να παρω το παιδι και να φυγω με τα νευρα μου/?.

Αλλα προσπαθω να σκεφτομαι λιγο ηρεμα....

Σας ζηλευω....

 

Εμείς στην εγκυμοσύνες είχαμε απαγορευτικό από τον γιατρό γιατί είχα προβληματάκια αλλά τελικά κατάλαβα ότι ακόμα κι αν είχα το ok από τον γιατρό για sex, θα έβρισκα απόρριψη από τον άντρα μου!.. Δεν μπορούσε να με δει ερωτικά λέει με την κοιλιά τούρλα (και να σκεφτείτε ότι στο τέλος της εγκυμοσύνης ζύγιζα μόνο 57 κιλά!) και από την άλλη φοβόταν και λίγο (αυτό μου κάνει και λίγο σαν διακιολογία...). Εγώ πάλι είχα τρελή όρεξη λόγω ορμονών! Από τότε πιστεύω ξεκίνησε να βλέπει πιο συστηματιικά τις τσοντούλες και τα videakia που λέγαμε κτλ και να αυτοικανοποιείται... Βέβαια πάντα έχει τη διακιολογία! Τότε ήταν η εγκυμοσύνη, δεν μπορούσε να με δει ερωτικά, φοβότανε... Κάθε μήνα είναι η περίοδος μου (που κρατάει και πολύ ρε γαμώτο!) και δεν είμαι«διαθέσιμη»... οπότε πρέπει κάπου να «εκτονωθεί». Αυτός βέβαια, εγώ όχι...

Επίσης, ένα άλλο θέμα που με ενοχλεί πολύ και συμβαίνει εδώ και πολλά χρόνια (2 χρόνια περίπου μετά τη γνωριμία μας) είναι το γεγονός ότι με φιλάει με γλώσσα μόνο όταν πρόκειται να ακολουθήσει sex! Υπάρχουν φορές που θέλω απλά ένα φιλί, να τον νιώσω κοντά μου, να νιώσω επιθυμητή, αυτοεπιβεβαίωση, όπως θες πες το! Η διακιολογία βέβαια κι εκεί υπάρχει! Λέει και καλά ότι όταν φιλιόμαστε έτσι αυτός κ??ει οπότε μετά θέλει sex κι αν αυτό εκείνη τη στιγμή δεν είναι εφικτό (για πολλούς λόγους, ας πούμε ότι είναι ξύπνια τα παιδιά) τότε;.. Οπότε προτιμάει να φιλιόμαστε έτσι μόνο σαν «προκαταρκτικό»!.. Aλήθεια, κορίτσια εσάς σας φιλάει (κανονικά, όχι πεταχτά) συχνά ο άντρας σας;!..

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στην εγκυμοσύνες είχαμε απαγορευτικό από τον γιατρό γιατί είχα προβληματάκια αλλά τελικά κατάλαβα ότι ακόμα κι αν είχα το ok από τον γιατρό για sex, θα έβρισκα απόρριψη από τον άντρα μου!.. Δεν μπορούσε να με δει ερωτικά λέει με την κοιλιά τούρλα (και να σκεφτείτε ότι στο τέλος της εγκυμοσύνης ζύγιζα μόνο 57 κιλά!) και από την άλλη φοβόταν και λίγο (αυτό μου κάνει και λίγο σαν διακιολογία...). Εγώ πάλι είχα τρελή όρεξη λόγω ορμονών! Από τότε πιστεύω ξεκίνησε να βλέπει πιο συστηματιικά τις τσοντούλες και τα videakia που λέγαμε κτλ και να αυτοικανοποιείται... Βέβαια πάντα έχει τη διακιολογία! Τότε ήταν η εγκυμοσύνη, δεν μπορούσε να με δει ερωτικά, φοβότανε... Κάθε μήνα είναι η περίοδος μου (που κρατάει και πολύ ρε γαμώτο!) και δεν είμαι«διαθέσιμη»... οπότε πρέπει κάπου να «εκτονωθεί». Αυτός βέβαια, εγώ όχι...

Επίσης, ένα άλλο θέμα που με ενοχλεί πολύ και συμβαίνει εδώ και πολλά χρόνια (2 χρόνια περίπου μετά τη γνωριμία μας) είναι το γεγονός ότι με φιλάει με γλώσσα μόνο όταν πρόκειται να ακολουθήσει sex! Υπάρχουν φορές που θέλω απλά ένα φιλί, να τον νιώσω κοντά μου, να νιώσω επιθυμητή, αυτοεπιβεβαίωση, όπως θες πες το! Η διακιολογία βέβαια κι εκεί υπάρχει! Λέει και καλά ότι όταν φιλιόμαστε έτσι αυτός κ??ει οπότε μετά θέλει sex κι αν αυτό εκείνη τη στιγμή δεν είναι εφικτό (για πολλούς λόγους, ας πούμε ότι είναι ξύπνια τα παιδιά) τότε;.. Οπότε προτιμάει να φιλιόμαστε έτσι μόνο σαν «προκαταρκτικό»!.. Aλήθεια, κορίτσια εσάς σας φιλάει (κανονικά, όχι πεταχτά) συχνά ο άντρας σας;!..

 

αν με φιλαει?χμ...ναι οταν του ρθει-γενικα ειναι της αποψης οτι του φανει του λολοστεφανη:lol:.τα προβληματα στην εγκυμοσυνη τα ειχαμε κ εμεις-συν καποια εξτρα-οποτε σεξ γιοκ...τωρα με το παιδι ενω ορεξη υπαρχει κ απο τους 2 χρονος κ διαθεση μηδεν.ο καθενας κανει αυτο που καταλαβαινει-χωρις παρεξηγησεις-προς το παρον γιατι δε ξερω τι μου ξημερωνει αυριο:roll:-κ ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι.το θεμα ειναι πως ως νεεοι γονεις ψαχνουμε τις ισσορροπιες μας οι εκπληξεις-δυσαρεστες η ευχαριστες ειναι πλεον σε καθημερινη βαση κ αυτες οποτε....δυσκολα τα πραγματα.επισης η μερα για μας επαψε να εχει 24 ωρες απο τη γεννηση του παιδιου κ μετα-αλλοτε εχει 25, 26...30 αναλογως τι εχει το παιδι.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΒΙΩΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΥΤΟ?

ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ

ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 2 ΕΤΩΝ ΑΦΟΥ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΤΟ ΣΕΞ ΓΙΑΥΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ

ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Αν και... κουραστικό ορισμένες φορές, αντιμετώπισέ το θετικά, ιδιαίτερα αν, πώς να το πω, ασχολείται μαζί σου αρκετά. Ο άντρας σου σε θέλει καλή μου!:D

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως ειναι θετικο ολο αυτο που συμβαινει! Εμεις εχουμε ενα μωρακι 10 μηνων και παρ' ολο που θελουμε και οι δυο, η ρημαδα η κουραση κατσικωνεται στα βλεφαρα και αυτα με τη σειρα τους κλεινουν...

Ισως εκνευριζεσαι λιγακι γιατι με το να τρεχεις πισω απο ενα 2χρονο και εχοντας κι αλλες υποχρεωσεις, το sex παει τελευταιο κι αμα.. Παντως το να ζηταει καθε βραδυ ειναι καλο σημαδι! Σε βλεπει ακομα ερωτικη και γυναικα, κατι που πολλοι ξεχνανε με το περασμα των χρονων...

Απλα απολαυσε το! ;)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα λετε κοριτσια αλλα επειδη ανηκω και εγω στην κατηγορια της mita ειναι πολυ κουραστικο αυτο το καθε βραδυ. ειδικα οταν εισαι αυπνη και πτωμα απο την κουραση....σαν καταναγκαστικη εργασια ειναι. βεβαια θα μου πεις μην εισαι αχαριστη αφου σε κυνηγαει σε θελει πολυ αλλα βρε κοριτσια ειναι ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ!!! α και mita δεν το εχω αντιμετωπισει ακομη....το ψαχνω!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω νομιζω πως οταν κατι θεωρειται δεδομενο, "υποχρεωτικο", αναμενομενο, χανει τη μαγεια και τον αυθορμητισμο του. Γινεται αγγαρεια. Ειμαστε ανθρωποι και οχι ρομποτ. Το σεξ πρεπει να ειναι απολαυση, οχι καταναγκασμος.

Αυτο που δεν εχω καταλαβει και δεν το αναφερετε apricot και mita, ειναι αν το εχετε συζητησει με με τους συντροφους σας. Αυτο πρεπει να κανετε, και τιποτα αλλο. Ουτε πονοκεφαλοι, ουτε δικαιολογιες. Και μου φαινεται απιθανο να μην το εχετε ηδη κανει τοσα χρονια.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο άντρας μου δουλεύει και τα βράδια οπότε μόνο όταν έχει ρεπό μπορούμε να βρεθούμε για λίγο και αυτό αν είμαστε πτώματα.Γι'αυτό κορίτσια προσπαθήστε να το απολάυσετε γιατί αν το χάσετε θα πάτε στην αντίπερα όχθη και θα γκρινιάζετε που ποιά δεν ασχολούνται μαζί σας.Ρωτήστε και εμάς μου γίνεται το πολύ 1 φορά την εβδομάδα και αυτό αν οι συνθήκες το επιτρέπουν με 2 πιτσιρίκια μέσα στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστωγια τις συμβουλες σου που πολυ σωστες ειναι αλλα δυστυχως ανακατευομαι και μονο στην σκεψη οτι δεν θελει να με πλησιασει και δεν εχει ορεξη ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ αλλα για να βλεπει ολα αυτα τα βιντεο....Συγγνωμη αλλα με ριχνει τοσο πολυ που δεν θελω να βρω τιποτα μαζι του......

και το ξαναλεω για να μην νομιζετε οτι ειμαι τρελη.....δεν θα ειχα προβλημα αν η σχεση μας ηταν οκ?.....εσεις πως θα νιωθατε αν σας το εκανε αυτο???να μην σε ακουμπαει να μην κανετε τιποτα μηηηνες και να ανακαλυπτετε οτι βλεπει τσοντες και βιντεο με κοριτσια που χαιδευονται????πως θα νιωθατε|???

Καλημέρα! Βρίσκομαι κι εγώ στην ίδια θέση, έχω ξαναγράψει...

συμφωνώ απόλυτα με το casperaki! Μια από τα ίδια κι εγώ! Θέλει - λέει - να έχουμε πιο συχνή ερωτική επαφή αλλά όταν έρχεται από τη δουλειά (περίπου 12 τα μεσάνυχτα, βάλε και την κούραση από δύο παιδιά, δουλειά, σπίτι, να μ ην κλείσουν τα μάτια μου στο τέλος της μέρας;..) και με βλέπει να κοιμάμαι δεν με ξυπνάει γιατί με «σκέφτεται» και «βολεύεται» μόνος του στον υπολογιστή!.. Δεν θέλει να με ξυπνήσει και να το κάνουμε σαν «καταναγκαστικό» έργο, παρότι όσες φορές το συζητήσαμε του εξήγησα ότι δεν έχω πρόβλημα ακόμα και να με ξυπνήσει αν έχει «όρεξη»! Όταν πάλι θέλει κι εγώ είμαι αδιάθετη, δεν είμαι «διαθέσιμη», οπότε πάλι έτσι βολεύεται... Έχουμε καταντήσει να έχουμε επαφές χοντρικά γύρω στις 3-4 φορές το μήνα πλέον επαφή ενώ από ότι κατάλαβα τώρα πια (άργησα...) αυτός την «βρίσκει» στον υπολογιστή 3-4 φορές την εβδομάδα! Δεν το αντέχω αυτό το πράγμα! Χτες, πάλι πλακωθήκαμε, του είπα (ξανά!) να πάμε σε σύμβουλο γάμου και με βγάζει υπερβολική και παράλογη (πάντα) κι ότι πως κάνω έτσι εφόσον ούτε με απατάει, ούτε chat κάνει μέσω interntet, παρά μόνο τσόντες βλέπει... Στο τέλος μου είπε πως θα το σκεφτεί (μπορεί και να το ειπε για να με ξεφορτωθεί) και θα μου απαντήσει! Δεν το βλέπω και πολύ φυσιολογικό όλο αυτό και του μίλησα για ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ αλλά κλασσικά είμαι «παράλογη»... Έρχεται να κοιμηθούμε και νιώθω αηδία όταν ξέρω τι έχει προηγηθεί, σαν να με έχει απατήσει νιώθω! Πες τε μου είμαι ΠΑΡΑΛΟΓΗ;..

Link to comment
Share on other sites

αν είχατε υγιή σεξουαλική ζωή θα σε πείραζε αν έβλεπε όλα αυτά τα χχχ...?

πάντως και εμείς που είμαστε καλά σ'αυτόν τον τομέα, είχε και στο κινητό του τέτοια βιντεάκια και πίστεψε με δεν με πείραξε καθόλου...

 

Καλά να έχει βιντεάκια ή να βλέπει περιστασιακά, τι γίνεται όμως στην περίπτωση που αυτό γίνεται 3-4 φορές την εβδομάδα και δεν βλέπει απλά, αλλά την «βρίσκει» κιόλας έτσι;..

Link to comment
Share on other sites

αν με φιλαει?χμ...ναι οταν του ρθει-γενικα ειναι της αποψης οτι του φανει του λολοστεφανη:lol:.τα προβληματα στην εγκυμοσυνη τα ειχαμε κ εμεις-συν καποια εξτρα-οποτε σεξ γιοκ...τωρα με το παιδι ενω ορεξη υπαρχει κ απο τους 2 χρονος κ διαθεση μηδεν.ο καθενας κανει αυτο που καταλαβαινει-χωρις παρεξηγησεις-προς το παρον γιατι δε ξερω τι μου ξημερωνει αυριο:roll:-κ ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι.το θεμα ειναι πως ως νεεοι γονεις ψαχνουμε τις ισσορροπιες μας οι εκπληξεις-δυσαρεστες η ευχαριστες ειναι πλεον σε καθημερινη βαση κ αυτες οποτε....δυσκολα τα πραγματα.επισης η μερα για μας επαψε να εχει 24 ωρες απο τη γεννηση του παιδιου κ μετα-αλλοτε εχει 25, 26...30 αναλογως τι εχει το παιδι.

 

Όταν λες: «...ο καθένας κάνει ό,τι καταλαβάινει, χωρίς παρεξηγήσεις...», τι ακριβώς εννοείς, «βολευεται» ο καθένας μόνος του όταν κι όποτε του έρθει;.. Εμένα πάλι γιατί δεν μλου αρέσει αυτό;.. Δεν είναι καλύτερα, όταν πεινάς, να περιμένεις και τον άλλο για να φάτε μαζί από το να κάτσεις να φας μόνος;.. Κι αν δεν φας σήμερα, και φάτε αύριο μαζί πειράζει;..

Εκτός κι αν εννοείς κατι άλλο και δεν το πιασα...:-(

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την DEL. Αν είναι βάσανο το να σας θέλουν οι άνδρες σας, τι μπορεί να ναι το να μη δείχνουν ενδιαφέρον? Και προσωπική άποψη, καλύτερα να πάθω υπερκόπωση που λεει ο λόγος παρά κατάθλιψη...

Σε κάθε περίπτωση συζητήστε το με τους άνδρες σας.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

mita, δε ξέρω αν εγώ σκέφτομαι λάθος αλλά το μόνο που έχω να σου πω είναι κουράγιο. Κάθε μέρα; Είναι δυνατόν; Μήπως στην προηγούμενη ζωή ήταν κοκκορας; Πάντα το είχε αυτό η προέκυψε τώρα;

Εμείς όταν θέλαμε να πιάσουμε παιδί, για 6 περίπου μήνες, το κάναμε μέρα παρά μέρα και μου είχε φανεί αρκετά κουραστικό. Χάνουμε το παιδί και άντε ξανά για κανα 6μηνο πάλι το μέρα παρά μέρα. Αφού όταν έμεινα εγκυος σκέφτηκα επιτέλους θα ησυχάσω λίγο. Όταν σκεφτόμουν πάλι ότι θα περάσω τα ίδια για το 2ο παιδί

κουραζόμουν και μόνο με τη σκέψη. Ευτυχώς τη μικρή τη πιάσαμε αμέσως!

"Αγάλι - αγάλι το φιλί, να΄χει και νοστιμάδα" λένε στο χωριό μου!

Πάντως τώρα που το ξανασκέφτομαι δε μου φαινεται και πολύ φυσιολογικό το καθε-καθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

παντως κοριτσια καπου το ακουσα σε μια ερευνα που εγινε οτι οι γυναικες ειναι ευτυχισμενες οταν κανουν ερωτα 2 φορες το μηνα..

 

χαχχααχχ

 

 

Παντως αν το χασεις σιγουρα καταλαβαινεις την αξια του........

Link to comment
Share on other sites

Καλη η συχνοτητα βρε κοριτσια αλλα καθε ημερα??? Τι ειναι χαπι???? Και μενα θα με κουραζε αυτο σαν προγραμμα. Δεν το απολαμβανεις με αυτο τον τροπο,κατανταει ρουτινα και καταναγκαστικο εργο.Οι δικαιολογιες δεν βγαζουν πουθενα καλυτερα να το συζητησετε.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω το εχω συζητησει και δεν με πιεζει πια καθολου δεν το εχει καταλαβει βεβαια αυτο με την κουραση αλλα το εχει σεβαστει και ειμαστε σε καλο δρομο. παντως η δικη του αποψη ειναι οτι το sex ειναι για ξεκουραση ενω εγω θελω να ειμαι ξεκουραστη για να κανω sex!!! χα! χα!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...