Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσο στοιχιζει μια babysitter


Recommended Posts

Να ρωτήσω εγώ κάτι?

Θα ήθελα να βρω μια κοπέλα να έρχεται στο σπίτι το απόγευμα 1-2 φορές την εβδομάδα, για ένα 3ωρο. Θα είναι με τα 2 παιδιά (4,5 χρονών και 20 μηνών), και αν μπορεί να κάνει και καμία δουλειά καλό θα ήταν, αλλά αυτό είναι προαιρετικό.

Σε αυτές τις περιπτώσεις αμείβονται με την ώρα, και πόσο? Αν ξέρετε καμία, θα το εκτιμούσα να μου συστήσετε! Περιοχή Νέα Ιωνία.

Σας ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα σας!Είμαι βοηθός βρεφονηπιοκόμου και μένω και εγώ στη Νέα Ιωνία.Η τιμή είναι 5ευρώ την ώρα.Μπορώ να μάθω τι ωρες θέλετε?το τηλ μου είναι 6978786588 και το mail μου είναι:[email protected].Αν ενδιαφερεσθαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 570
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα.αχνω κι εγω για τη φυλαξη των δυο παιδιων μου(7 και 21 μηνων).σε ιδιωτικο παιδικο σταθμο μου ζητησαν φιλικη τιμη 590 ευρω :shock::shock:!!θα περνω 600 ευρω και τα ποσα που διαβαζω μου ακουγονται απαγορευτηκα για την τσεπη μου.....τι επιλογες εχω??

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Από Σεπτέμβρη ο μεγάλος θα πηγαίνει νηπιαγωγείο και θέλω κοπέλα για ωράριο 12-6 για να τον παραλαμβάνει από το σχολείο, να σερβίρει φαγητό ή να φτιάχνει κάτι απλό (όπως αυγά) και να του κρατάει παρέα. Ποια είναι μια λογική αμοιβή;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Από Σεπτέμβρη ο μεγάλος θα πηγαίνει νηπιαγωγείο και θέλω κοπέλα για ωράριο 12-6 για να τον παραλαμβάνει από το σχολείο, να σερβίρει φαγητό ή να φτιάχνει κάτι απλό (όπως αυγά) και να του κρατάει παρέα. Ποια είναι μια λογική αμοιβή;

 

Ευχαριστώ.

 

420 με 440 ευρώ θα ήταν καλά, γιατί η κοπέλα θα δεσμεύεται για πολλές ώρες σε καθημερινή βάση.

Όμως επειδή τα χρήματα βγαίνουν αρκετά για σένα, θα πρέπει να της αναθέσεις και κάποιες άλλες δουλειές. Άλλωστε το παιδί είναι μεγάλο και δε χρειάζεται τόοοοοοοση πολλή φροντίδα.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου να σας ρωτησω και εγω κατι;;;

ειμαι μανουλα σε τρια ζουζουνακια...τα 2 πανε σχολειο και η μικρη μου ειναι 2μιση χρονων!!

μια μαμα απο το σχολειο μας(ο γιος της ειναι μαζι με τον μεγαλο μου στην ιδια ταξη!!)μου ζητησε ΑΝ μπορω και θελω να κραταω στο σπιτι μου το κοριτσακι της(ειναι 1μιση χρ.)και να τα βρουμε στην τιμη......στον παιδικο εδω εδεινε 195e αλλα η μικρη της ολο αρρωστενε με αποτελεσμα να εχει θεμα με την δουλεια της.

το πρωι λοιπον οταν αφινω τα μικρα στο σχολειο παω και περνω την μικρουλα(περναω εξω απο το σπιτι τους για να παω στο δικο μου)και το μεσιμερι που περνω τα μικρα μου περναω και αφινω την μικρουλα στην μαμα της.....οι ωρες που την κραταω ειναι 8.15-4.45 και δεν κανω και κατι φοβερο γιατι η μικρη παιζει με την δικια μου και μονο να την ταισω και να εχω το νου μου εχω εγω......ειμαι και στο σπιτι μου......ποσα λετε οτι ειναι καλα να της πω;;;;εκεινη για 2μιση μερες μου εδωσε 25e(την μια μερα μου την εφερε στις 11 και την εδωσα στις 3)αν καταλαβα καλα το υπολογισε 10την ημερα

δεν θελω ουτε να την ριξω αλλα ουτε και να την κραταω τσαμπα.......ειμαστε και οι δυο σε αναγκη(και της κοπελας δεν τις περισευουν)για πειτε μου την γνωμη σας........ευχαριστω!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου να σας ρωτησω και εγω κατι;;;

ειμαι μανουλα σε τρια ζουζουνακια...τα 2 πανε σχολειο και η μικρη μου ειναι 2μιση χρονων!!

μια μαμα απο το σχολειο μας(ο γιος της ειναι μαζι με τον μεγαλο μου στην ιδια ταξη!!)μου ζητησε ΑΝ μπορω και θελω να κραταω στο σπιτι μου το κοριτσακι της(ειναι 1μιση χρ.)και να τα βρουμε στην τιμη......στον παιδικο εδω εδεινε 195e αλλα η μικρη της ολο αρρωστενε με αποτελεσμα να εχει θεμα με την δουλεια της.

το πρωι λοιπον οταν αφινω τα μικρα στο σχολειο παω και περνω την μικρουλα(περναω εξω απο το σπιτι τους για να παω στο δικο μου)και το μεσιμερι που περνω τα μικρα μου περναω και αφινω την μικρουλα στην μαμα της.....οι ωρες που την κραταω ειναι 8.15-4.45 και δεν κανω και κατι φοβερο γιατι η μικρη παιζει με την δικια μου και μονο να την ταισω και να εχω το νου μου εχω εγω......ειμαι και στο σπιτι μου......ποσα λετε οτι ειναι καλα να της πω;;;;εκεινη για 2μιση μερες μου εδωσε 25e(την μια μερα μου την εφερε στις 11 και την εδωσα στις 3)αν καταλαβα καλα το υπολογισε 10την ημερα

δεν θελω ουτε να την ριξω αλλα ουτε και να την κραταω τσαμπα.......ειμαστε και οι δυο σε αναγκη(και της κοπελας δεν τις περισευουν)για πειτε μου την γνωμη σας........ευχαριστω!!

δηλαδή 200 ευρώ το μήνα? όσο και ο παιδικός? πολύ λίγα μου φαίνονται. τουλάχιστον φέρνει το φαγητό του παιδιού? εννοείται ότι οι γυναίκες είναι πιό ακριβές από τον παιδικό, ακριβώς γιατί σου παρέχουν τη δυνατότητα να μένει το παιδί στο σπίτι και να μην αρρωσταίνει. εγώ θα ζητούσα τουλάχιστον 300 επειδή θα ήταν σπίτι μου και θα είχα μαζί και τη δική μου μικρή.

Link to comment
Share on other sites

8ωρο δηλαδη, στο χωρο σου και μαζι με αλλο παιδακι......τα 200 ειναι λιγα οντως. Αν ομως δεν σε επιβαρυνει ιδιαιτερα , δεν ειναι και ασχημα? ετσι δεν ειναι?....

Ειναι και δυσκολοι καιροι, εξαρταται και απο τη σχεση που εχεις με τη μητερα της....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου να σας ρωτησω και εγω κατι;;;

ειμαι μανουλα σε τρια ζουζουνακια...τα 2 πανε σχολειο και η μικρη μου ειναι 2μιση χρονων!!

μια μαμα απο το σχολειο μας(ο γιος της ειναι μαζι με τον μεγαλο μου στην ιδια ταξη!!)μου ζητησε ΑΝ μπορω και θελω να κραταω στο σπιτι μου το κοριτσακι της(ειναι 1μιση χρ.)και να τα βρουμε στην τιμη......στον παιδικο εδω εδεινε 195e αλλα η μικρη της ολο αρρωστενε με αποτελεσμα να εχει θεμα με την δουλεια της.

το πρωι λοιπον οταν αφινω τα μικρα στο σχολειο παω και περνω την μικρουλα(περναω εξω απο το σπιτι τους για να παω στο δικο μου)και το μεσιμερι που περνω τα μικρα μου περναω και αφινω την μικρουλα στην μαμα της.....οι ωρες που την κραταω ειναι 8.15-4.45 και δεν κανω και κατι φοβερο γιατι η μικρη παιζει με την δικια μου και μονο να την ταισω και να εχω το νου μου εχω εγω......ειμαι και στο σπιτι μου......ποσα λετε οτι ειναι καλα να της πω;;;;εκεινη για 2μιση μερες μου εδωσε 25e(την μια μερα μου την εφερε στις 11 και την εδωσα στις 3)αν καταλαβα καλα το υπολογισε 10την ημερα

δεν θελω ουτε να την ριξω αλλα ουτε και να την κραταω τσαμπα.......ειμαστε και οι δυο σε αναγκη(και της κοπελας δεν τις περισευουν)για πειτε μου την γνωμη σας........ευχαριστω!!

 

8μιση ώρες τη μέρα 5ήμερο..... τα 195 είναι πάρα πολύ λίγα, κατά τη γνώμη μου. Εντωματαξύ είσαι εντελώς βέβαιη ότι μπορείς να δεσμευτείς;

Εγώ για αυτή τη δουλειά δε θα έπαιρνα λιγότερα από 350-400 ευρώ.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Είμαι βοηθός βρεφονηπιοκόμου και μένω και εγώ στη Νέα Ιωνία.Η τιμή είναι 5ευρώ την ώρα.Μπορώ να μάθω τι ωρες θέλετε?το τηλ μου είναι 6978786588 και το mail μου είναι:[email protected].Αν ενδιαφερεσθαι..

 

Γεωργία μου, κρατάω τα στοιχεία σου. Οι ώρες που θέλω είναι το απόγευμα, 6-9. Για μια με δύο φορές την εβδομάδα. Το ότι μένουμε στην ίδια περιοχή βολεύει πολύ. Θα ήθελα να ξέρω τι εμπειρία έχεις στα παιδιά, έχεις κάποια δουλειά πρωινή και ενδιαφέρεσαι για απογεύματα?

Προστωπαρόν προσπαθώ να τα προλάβω όλα μόνη μου, (δουλειές, παιδιά, μαγειρέματα, εξωτερικές δουλειές) αλλά δυσκολεύομαι πολύ και κάποια στιγμή θα χρειαστώ βοήθεια. Δεν σου κρύβω πως είμαι διστακτική να φυλάξει κάποιος αλλος τα παιδιά στο σπίτι, αλλά δεν βλέπω άλλη λύση.. Σ 'ευχαριστω εκ των προτέρων!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

8μιση ώρες τη μέρα 5ήμερο..... τα 195 είναι πάρα πολύ λίγα, κατά τη γνώμη μου. Εντωματαξύ είσαι εντελώς βέβαιη ότι μπορείς να δεσμευτείς;

Εγώ για αυτή τη δουλειά δε θα έπαιρνα λιγότερα από 350-400 ευρώ.

195 εδεινε η κοπελα στον παιδικο....μαζι με το πουλμανακι !!

 

8ωρο δηλαδη, στο χωρο σου και μαζι με αλλο παιδακι......τα 200 ειναι λιγα οντως. Αν ομως δεν σε επιβαρυνει ιδιαιτερα , δεν ειναι και ασχημα? ετσι δεν ειναι?....

Ειναι και δυσκολοι καιροι, εξαρταται και απο τη σχεση που εχεις με τη μητερα της....

και εγω ετσι το σκεφτικα....ειμαι σπιτι...και δεν θα ηταν και ασχημα να βοηθαω λιγο στα εξοδα του σπιτιου........με την μητερα της δεν εχω καποια ιδιετερη σχεση.....καποιες φορες περνω τον μικρο της η αυτη τον δικο μου για λιγο παιχνιδι στο σπιτι και οτι κουβεντα ανταλαξουμε στο σχολειο!!

 

δηλαδή 200 ευρώ το μήνα? όσο και ο παιδικός? πολύ λίγα μου φαίνονται. τουλάχιστον φέρνει το φαγητό του παιδιού? εννοείται ότι οι γυναίκες είναι πιό ακριβές από τον παιδικό, ακριβώς γιατί σου παρέχουν τη δυνατότητα να μένει το παιδί στο σπίτι και να μην αρρωσταίνει. εγώ θα ζητούσα τουλάχιστον 300 επειδή θα ήταν σπίτι μου και θα είχα μαζί και τη δική μου μικρή.

 

λοιπον εχθες μου ειπε οτι μπορει να μου δωσει 250e το μηνα και οτι δεν βγαίνει για παραπανω..........

εγω σκεφτικα να της πω οτι σιγουρα δεν θα της την κραταω τις Κυριακες και για τα Σαββατα το βλεπουμε.......αν την κραταω αντι για 4 θα την πηγαίνω σπιτι της στις 2(να προλαβαίνω κανενα super market και εγω εεε;;;)

το παιδι ,μου το εχει ετοιμο(φαγητο,φρουτα,γιαουρτι,αυγο,μωρομαντιλα και πανες.......οτι χρειαζετε!!)

η μικρη ειναι ΠΑΑΑΑΡΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ήσυχη και δεν με ενοχλει καθολου,παιζουν με την δικια μου και εγω μπορω να κανω και μερικες ψιλοδουλιτσες σπιτι.......οσο για την δεσμευση που μου ειπε η κοπελα ποιο πανω σκεφτικα"αν δουλευα σε ξενη δουλεια το ιδιο δεν θα επρεπε να κανονισω το πρόγραμμα μου;;;"απο την στιγμη λοιπον που δεν βρίσκω κατι αλλο....το ξερω οτι δεν ειναι πολλα τα λεφτα ....αλλα απο το ολότελα ....... σωστα;;;;;χαχαχαχα....και μπορω αν εχει καλη μερα να τις παω και μια βολτιτσα......πως σας ακουγετε εσας;;;

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

λοιπον εχθες μου ειπε οτι μπορει να μου δωσει 250e το μηνα και οτι δεν βγαίνει για παραπανω..........

εγω σκεφτικα να της πω οτι σιγουρα δεν θα της την κραταω τις Κυριακες και για τα Σαββατα το βλεπουμε.......αν την κραταω αντι για 4 θα την πηγαίνω σπιτι της στις 2(να προλαβαίνω κανενα super market και εγω εεε;;;)

το παιδι ,μου το εχει ετοιμο(φαγητο,φρουτα,γιαουρτι,αυγο,μωρομαντιλα και πανες.......οτι χρειαζετε!!)

η μικρη ειναι ΠΑΑΑΑΡΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ήσυχη και δεν με ενοχλει καθολου,παιζουν με την δικια μου και εγω μπορω να κανω και μερικες ψιλοδουλιτσες σπιτι.......οσο για την δεσμευση που μου ειπε η κοπελα ποιο πανω σκεφτικα"αν δουλευα σε ξενη δουλεια το ιδιο δεν θα επρεπε να κανονισω το πρόγραμμα μου;;;"απο την στιγμη λοιπον που δεν βρίσκω κατι αλλο....το ξερω οτι δεν ειναι πολλα τα λεφτα ....αλλα απο το ολότελα ....... σωστα;;;;;χαχαχαχα....και μπορω αν εχει καλη μερα να τις παω και μια βολτιτσα......πως σας ακουγετε εσας;;;

 

Εγώ θα έλεγα να της πεις 250ευρώ το μήνα για καθημερινές μόνο (8-2 ή κάτι τέτοιο...). Δεν έχει να κάνει με το αν το παιδάκι είναι ήσυχο ή ζωηρό. Έχεις την ευθύνη εκείνη την ώρα, δεσμεύεσαι και εσύ τις αντίστοιχες ώρες και αναγκαστικά μένεις στο σπίτι, άντε όπως λες και καμιά βολτίτσα τρίγύρω κτλ

Απλώς να ορίσετε συγκεκριμένες ώρες που θα την κρατάς, να έχει πάντα μαζί της ό,τι χρειάζεται κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να της πεις 250ευρώ το μήνα για καθημερινές μόνο (8-2 ή κάτι τέτοιο...). Δεν έχει να κάνει με το αν το παιδάκι είναι ήσυχο ή ζωηρό. Έχεις την ευθύνη εκείνη την ώρα, δεσμεύεσαι και εσύ τις αντίστοιχες ώρες και αναγκαστικά μένεις στο σπίτι, άντε όπως λες και καμιά βολτίτσα τρίγύρω κτλ

Απλώς να ορίσετε συγκεκριμένες ώρες που θα την κρατάς, να έχει πάντα μαζί της ό,τι χρειάζεται κτλ

 

Θα συμφωνήσω με την Εκάβη. Σίγουρα πρέπει να έχετε προσυμφωνημένες τις μέρες και ώρες που θα είσαι δεσμευμένη. Και τα 250 ευρώ για 5ήμερη 6ωρη εργασία με τους όρους που περιγράφεις μου φαίνονται μια χαρά.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ρία!

Νομίζω κι εγώ ότι, δεδομένων των καιρών που ζούμε, είναι ένα σχετικά καλό ποσό αφού είσαι κιόλας στο σπίτι σου και μπορείς να κάνεις και τις μικροδουλειές σου.

Νομίζω ότι είναι πολύ σημαντικό το ότι είναι ήσυχη η μικρούλα. Ενα παιδί υπερκινητικό που θα αναστάτωνε το σπίτι σου δεν θα σε άφηνε να κανείς τίποτε. Και είναι επίσης ευτύχημα που η κορούλα σου τα πηγαίνει καλά μαζί της.

Εγώ θα σου πρότεινα μόνο να ξεκαθαρίσεις στη μαμά ότι θα ενταχθεί η μικρούλα της στην καθημερινότητα του σπιτιού σας. Που σημαίνει ότι προσέχουμε τα παιδιά, ασχολούμαστε μαζί τους, προσπαθούμε να τα διαπαιδαγωγήσουμε και να τα διασκεδάσουμε αλλά δεν μπορούμε και να παίξουμε το ρόλο του παιδικού σταθμού (με την έννοια του προγραμματισμού συνεχόμενων δραστηριοτήτων). Αλήθεια, αν αρρωστήσει η μικρούλα, τι θα κάνετε; Το έχετε συζητήσει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να της πεις 250ευρώ το μήνα για καθημερινές μόνο (8-2 ή κάτι τέτοιο...). Δεν έχει να κάνει με το αν το παιδάκι είναι ήσυχο ή ζωηρό. Έχεις την ευθύνη εκείνη την ώρα, δεσμεύεσαι και εσύ τις αντίστοιχες ώρες και αναγκαστικά μένεις στο σπίτι, άντε όπως λες και καμιά βολτίτσα τρίγύρω κτλ

Απλώς να ορίσετε συγκεκριμένες ώρες που θα την κρατάς, να έχει πάντα μαζί της ό,τι χρειάζεται κτλ

αυτο ακριβος θα κανω σημερα!!!θα μιλησω με την μαμα της μικρης για να ειναι ολα ξεκαθαρα(ωρες-μερες κ.τ.λ.)οσο για την ωρα με βολευει και εμενα να την παω στις 3.30 γιατι εκεινη την ωρα σχολανε και τα μικρα μου και περναω...τα περνω απο το σχολειο,και παμε κολυμβητήριο....αλλιως θα πρεπει να κανω 2 βολτες με το αυτοκινητο....!!!!

 

Θα συμφωνήσω με την Εκάβη. Σίγουρα πρέπει να έχετε προσυμφωνημένες τις μέρες και ώρες που θα είσαι δεσμευμένη. Και τα 250 ευρώ για 5ήμερη 6ωρη εργασία με τους όρους που περιγράφεις μου φαίνονται μια χαρά.
και εγω θελω να ειναι ολα ξεκαθααρα για να μην εχω προβληματα μετα!!!ισως να την κραταω και τα Σαββατα αλλα λιγες ωρες(μεχρι τις 1 η 2)

 

Μπράβο Ρία!

Νομίζω κι εγώ ότι, δεδομένων των καιρών που ζούμε, είναι ένα σχετικά καλό ποσό αφού είσαι κιόλας στο σπίτι σου και μπορείς να κάνεις και τις μικροδουλειές σου.

Νομίζω ότι είναι πολύ σημαντικό το ότι είναι ήσυχη η μικρούλα. Ενα παιδί υπερκινητικό που θα αναστάτωνε το σπίτι σου δεν θα σε άφηνε να κανείς τίποτε. Και είναι επίσης ευτύχημα που η κορούλα σου τα πηγαίνει καλά μαζί της.

Εγώ θα σου πρότεινα μόνο να ξεκαθαρίσεις στη μαμά ότι θα ενταχθεί η μικρούλα της στην καθημερινότητα του σπιτιού σας. Που σημαίνει ότι προσέχουμε τα παιδιά, ασχολούμαστε μαζί τους, προσπαθούμε να τα διαπαιδαγωγήσουμε και να τα διασκεδάσουμε αλλά δεν μπορούμε και να παίξουμε το ρόλο του παιδικού σταθμού (με την έννοια του προγραμματισμού συνεχόμενων δραστηριοτήτων). Αλήθεια, αν αρρωστήσει η μικρούλα, τι θα κάνετε; Το έχετε συζητήσει;

 

αν ηταν ενα παιδι υπερκινητικο δεν θα το αναλαμβανα........

1ον γιατι δεν αντεχω να μου γκεμιζουν το σπιτι γιατι"ετσι"

2ον δεν θα μπορουσα να κανω βημα απο διπλα του μην τυχόν παθει τιποτα

3ον δεν νομιζω οτι θα μπορουσε η δικια μου η μικρη να κανει παρεα με πολυ ζωηρο παιδακι(οχι οτι ειναι και ακουνιτο αλλα ειναι ενα παιδακι οκ!!!)

οσο για το προγραμμα η μαμα ξερει περιπου τι κανουν......η τηλεόραση απαγορευετε,αν ειναι ΠΟΛΥ ανυσιχες μπορουν να δουν ενα 20λεπτο παιδικα και τελος.......απο εκει και περα θα φανε πρωινο και δεκατιανο,θα παιξουμε μαζι....τραγουδανε....ζωγραφιζουν....η μικρη θα κοιμηθει και 1μιση-2 ωριτσες....θα φανε για μεσημέρι και μετα παμε σπιτι της και τελος!!!τωρα που φτιαχνουν και οι μερες θα παμε καμια βολτα......καμια παιδικη χαρα....εε τι αλλο λετε να θελει;;;;νομιζω οτι η μικρη το απολαμβανει οσο και η δικια μου!!!

αν αρρωστηση.οχι δεν εχουμε μιλησει αλλα φανταζομαι ουτε αυτη θα θελει να βγαλει εξω το παιδι της με πυρετο ας πουμε.......θα το δω και αυτο!!!!!

εμενα το σπιτι αν και αρκετα μικρο ειναι πανω κατω....θα τις βαζω ξεχωριστα σε καραντινα χαχαχαχα!!!!!!

κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σας!!!θα σας πω τελικα τι αποφασισαμε μαζι με την μαμα της οταν μιλησουμε!!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα που φτιαχνουν και οι μερες θα παμε καμια βολτα......καμια παιδικη χαρα....εε τι αλλο λετε να θελει;;;;νομιζω οτι η μικρη το απολαμβανει οσο και η δικια μου!!!

 

Ρία, παιδική χαρά με 2 παιδιά εγώ πάντως δεν το κάνω, ούτε με τα δικά μου... ακόμα και στη δική μας που είναι περιφραγμένη... εκτός και αν τα 2 παιδιά είναι δεμένα μεταξύ τους... :)

Αλλά είναι πολύ μεγάλη ευθύνη καθώς δεν είναι απόλυτα σίγουρο ότι θα είναι στο ίδιο σημείο ταυτόχρονα... τι γίνεται αν η μία θέλει κουβαδάκια και η άλλη κούνιες;

Ποιό παιδί προσέχεις και ποιό αφήνεις από τα μάτια σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας.....ψάχνω να βρω κάποια κυρία η κοπέλα απο Ιούνιο με την λήξη των σχολείων για φύλαξη της 6χρονης κόρης μου και απο Αύγουστο και του γιού μου. Είμαι σε διαδικασία να χωρίσω και απο Ιούνιο θα έχω προφανώς εργασία. Ολο αυτό μέχρι και τον Σεπτέμβρη με την έναρξη των μαθημάτων.....αν πάει καλά η δουλειά μπορεί και για κάποιες ώρες απο τη χειμερινή σεζον. Στη παρούσα φάση δεν μπορώ να δίνω πάνω απο 300 ευρώ. Μιλάμε για ωράριο 8-5 και μόνο φύλαξη, τίποτε άλλο. Πόσο πιθανό είναι να βρω με τα χρήματα που διαθέτω; Η' αν έχετε κάτι άλλο να προτείνεται. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο χρονων ειναι τα παιδια?μενεις Αθηνα....Τα χρηματα ειναι λιγα...για ΑΘηνα τουλαχιστον, για αυτο ρωταω.Εγω το καλοκαιρι για 2 παιδια, 9 με 5 πληρωνω 600 ευρω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.....ψάχνω να βρω κάποια κυρία η κοπέλα απο Ιούνιο με την λήξη των σχολείων για φύλαξη της 6χρονης κόρης μου και απο Αύγουστο και του γιού μου. Είμαι σε διαδικασία να χωρίσω και απο Ιούνιο θα έχω προφανώς εργασία. Ολο αυτό μέχρι και τον Σεπτέμβρη με την έναρξη των μαθημάτων.....αν πάει καλά η δουλειά μπορεί και για κάποιες ώρες απο τη χειμερινή σεζον. Στη παρούσα φάση δεν μπορώ να δίνω πάνω απο 300 ευρώ. Μιλάμε για ωράριο 8-5 και μόνο φύλαξη, τίποτε άλλο. Πόσο πιθανό είναι να βρω με τα χρήματα που διαθέτω; Η' αν έχετε κάτι άλλο να προτείνεται. Ευχαριστώ πολύ.

 

Υπάρχουν παιδικοί σταθμοί που δέχονται παιδάκια μεγαλύτερα μέχρι περίπου 8 χρονων και πληρώνονται με την ημέρα πλέον. Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.....ψάχνω να βρω κάποια κυρία η κοπέλα απο Ιούνιο με την λήξη των σχολείων για φύλαξη της 6χρονης κόρης μου και απο Αύγουστο και του γιού μου. Είμαι σε διαδικασία να χωρίσω και απο Ιούνιο θα έχω προφανώς εργασία. Ολο αυτό μέχρι και τον Σεπτέμβρη με την έναρξη των μαθημάτων.....αν πάει καλά η δουλειά μπορεί και για κάποιες ώρες απο τη χειμερινή σεζον. Στη παρούσα φάση δεν μπορώ να δίνω πάνω απο 300 ευρώ. Μιλάμε για ωράριο 8-5 και μόνο φύλαξη, τίποτε άλλο. Πόσο πιθανό είναι να βρω με τα χρήματα που διαθέτω; Η' αν έχετε κάτι άλλο να προτείνεται. Ευχαριστώ πολύ.

 

Σε ποιο δήμο μένεις; Για το καλοκαίρι πολλοί δήμοι διαθέτουν προγράμματα απασχόλησης παιδιών δημοτικού και πολύ συχνά είναι εντελώς δωρεάν.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μένω στον Δήμο Αθηναίων στα Σεπόλια. Απο τον δήμο ενημερώθηκα πως δεν έχει βγει κάποιο πρόγραμμα και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι για παιδικό σταθμό που κρατά μεγαλύτερα παιδάκια στη περιοχή μου μιας και δεν έχω μεταφορικό μέσον....ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

Στη παρούσα φάση δεν μπορώ να δίνω πάνω απο 300 ευρώ. Μιλάμε για ωράριο 8-5 και μόνο φύλαξη, τίποτε άλλο. Πόσο πιθανό είναι να βρω με τα χρήματα που διαθέτω;

 

Με αυτα τα λεφτα που λες οτι διαθετεις,θα διακινδυνευσω να χρησιμοποιησω την λεξη:Απίθανο!

Καλυτερα να αναζητησεις αλλες λυσεις.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδιά είναι απίθανο???

για καθίστε λίγο καλά...

300 ευρώ είναι μια χαρά... δηλαδή για το όνομα σιγά την δυσκολη δουλεια να προσέχεις 2 παιδάκια τα οποια μπορουν να εξυπηρετηθουν μονα τους και δεν θα κάνει τιποτα άλλο!

για αυτό η ελλάδα δεν θα πάει μπροστά γιατι δεν ξέρουμε τι ζητάμε.!!

να πω ότι θα έκανε και δουλειες και μαγειρεματα και και και παει στο καλο..

η μάνα μου παίρνει 350 και δουλεύει 5 το πρώι με 4 το απογευμα πολλές φορές μέχρι 6... ΄και έχει ενα μωρο όλη μέρα αγκαλια !!

Link to comment
Share on other sites

για αυτό η ελλάδα δεν θα πάει μπροστά γιατι δεν ξέρουμε τι ζητάμε.!!

:rolleyes:

δηλαδη επειδη ειναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ τα χρηματα αυτα (300 ευρω) για 8ωρη εργασια και μαλιστα ΣΟΒΑΡΗ εργασια ( εκτος αν ειναι ικανοποιημενη η μαμα να περναει το χρονο της απλα η γυναικα που τα φυλαει), χωρις ενσημα, δεν θα παει η χωρα μπροστα?

ποτε θα παει δηλαδη? αν πουμε ευχαριστω που μας εχετε σκλαβους??

8ωρη εργασια, χωρις ενσημα, κατω απο 500 ευρω, για εμενα δυσκολα θα βρεις....εκτος αν εχεις εσυ την τυχη και ο αλλος την ατυχια να υπαρχει αμεση αναγκη...Για ποσο ομως?? ;)

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

δηλαδη επειδη ειναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ τα χρηματα αυτα (300 ευρω) για 8ωρη εργασια και μαλιστα ΣΟΒΑΡΗ εργασια ( εκτος αν ειναι ικανοποιημενη η μαμα να περναει το χρονο της απλα η γυναικα που τα φυλαει), χωρις ενσημα, δεν θα παει η χωρα μπροστα?

ποτε θα παει δηλαδη? αν πουμε ευχαριστω που μας εχετε σκλαβους??

8ωρη εργασια, χωρις ενσημα, κατω απο 500 ευρω, για εμενα δυσκολα θα βρεις....εκτος αν εχεις εσυ την τυχη και ο αλλος την ατυχια να υπαρχει αμεση αναγκη...Για ποσο ομως?? ;)

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ πιο πολύ...

 

Ψάχνουμε μετά για "Μανωλάδες" ή για super markets που για 4ωρη εργασία δίνουν 200 ευρώ το μήνα.....Κάνουμε μποϋκοτάζ σε προϊόντα..... όταν συμφέρει όμως, τρέχουμε όλοι να πληρώσουμε όσο το δυνατόν λιγότερα και να υποστηρίξουμε ότι "ε, δεν κάνει και τίποτα παιδιά/παππού φυλάει/σπίτι καθαρίζει"

 

 

Στο θέμα πάνω τώρα. Αν κάποιος θέλει ποιοτική δουλειά και όχι απλά κάποιον άνθρωπο να κάθεται μέσα στο σπίτι, να βλέπει τηλεόραση και το παιδί απλά να παρευρίσκεται στο σπίτι, στοιχίζει γύρω στα 600 ευρώ το 8ωρο. Μπορεί περισσότερο, μπορεί λιγότερο. Πάντως εκεί γύρω. Ό,τι μπορεί να είναι πολύ λιγότερο...να είστε επιφυλακτικοί

Link to comment
Share on other sites

600?;;;;;;;;;;;;;;;;;για φύλαξη παιδιού ή παιδιών σε σπίτι και 8ωρο από κάποια νταντά;;;;

Σχεδόν ένας μισθός;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Δηλαδή θα δουλεύει ο γονιός και από τα 700-900 ? που παίρνει μισθό, θα δίνει τα 600 στη νταντά;

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...