Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ γραμμή στην κοιλιά


koullam

Recommended Posts

Καλημερα και καλή χρονιά

ξέρεις γιατί ηταν στραβή ε? γιατί ειχες αγόρι. μου το ειχε πει ο γιατρος μου αυτό. στραβή = αγορι, ίσια = κορίτσι.

 

καλη χρονια!!!!

να και κατι που δεν ειχα ακουσει ξανα...με εντυπωσιαζει που σου το ειπε ο γιατρος σου,συνηθως αυτοι δεν πιστευουν σε τετοιου τυπου ενδειξεις-οπως το αν η κοιλια ειναι μυτερη ή στρογγυλη...

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα και καλή χρονιά

 

 

 

ξέρεις γιατί ηταν στραβή ε? γιατί ειχες αγόρι. μου το ειχε πει ο γιατρος μου αυτό. στραβή = αγορι, ίσια = κορίτσι.

 

Εγω εχω γεννήσει λιγο παραπανω απο 5 μηνες, εχει ξεθωριάσει αρκετά, αλλα ακομα φαίνεται, και εχει μεινει ακομα πολυ σκουρα γυρω απο τον αφαλο

 

Εμενα φαινεται ακομη και ο μικρος μου ειναι 5μιση μηνων.. Εχει να κανει και με το ποσο μελαχρινη εισαι παντως..

 

Εγώ έκανα 2 αγόρια και στα δύο ήταν ίσια η γραμμή.

Στο 1ο πρέπει να έφυγε στο 6μηνο, στο 2ο όμως κοντά στο χρόνο.:confused:

Και να επαναλάβω ότι έχω πολύ λευκή επιδερμίδα.:mrgreen:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλή χρονιά

 

 

 

ξέρεις γιατί ηταν στραβή ε? γιατί ειχες αγόρι. μου το ειχε πει ο γιατρος μου αυτό. στραβή = αγορι, ίσια = κορίτσι.

 

Εγω εχω γεννήσει λιγο παραπανω απο 5 μηνες, εχει ξεθωριάσει αρκετά, αλλα ακομα φαίνεται, και εχει μεινει ακομα πολυ σκουρα γυρω απο τον αφαλο

 

Καλή χρονιά!

 

εμένα ήταν στραβή και έχω κοριτσάκι...:D

έχει αρχίσει ήδη να ξεθωριάζει σημαντικά στον 5ο μήνα!

uXGbp3.png
Link to comment
Share on other sites

πωπω, εκανε εντύπωση αυτο που εγραψα ε? Τι να σας πω ρε κοριτσια, και μενα οταν μου το ειπε, μολις το ειχε μαθει απο κατι μαιες (φανταστείτε οτι εγω ήμουν ήδη στον 9ο) και εσπευσε να μοιραστεί την πληροφορία αυτή μαζί μου. Μαλλον χαζομαρες δλδ

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
Κοριτσια μου γεια σας,δεν ηξερα που να βαλω το θεμα.....γεννησα πριν 3 εβδομαδες κ η γραμμουλα στην κοιλιτσα δν λεει να φυγει....θα μενει ετσι?

 

όχι καλέ δεν θα μείνει!!! κάνε λίγη υπομονή και θα δείς σε λίγο καιρό θα μαζευτεί μέσα στον αφαλό σου ;)

Link to comment
Share on other sites

:) :) Κι εγω την ιδια απορια ειχα και ρωταγα ολο τον κοσμο!

Εμενα παντως αργησε να φυγει, μετα απο 6 μηνες περιπου εξαφανιστηκε εντελως... αλλα θα φυγει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εκανα γραμμη μονο στο 3ο παιδι. εμφανιστικε στον 8ο μηνα και εχει σχεδον 4 μηνες που γεννησα και ακομα την εχω!ουτε καν ξεθωριασε!ποτε θα φυγει αραγε?οχι οτι με ενοχλει αλλα εχω απορια:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

όχι καλέ δεν θα μείνει!!! κάνε λίγη υπομονή και θα δείς σε λίγο καιρό θα μαζευτεί μέσα στον αφαλό σου ;)

 

τι εννοεις θα μαζευτει μεσα στον αφαλο?δε το πιασα:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ την έχω ακόμη και ο μπέμπης είναι 6 μηνων... πότε??? όποτε!!! Σιγά μην σκάσω....τα κιλά ποτέ θα φύγουν κι γραμμή....

να μας ζήσουν τα μωράκια μας!!!!

Το Λιτσάκι μου 19/8/1989

Η Δημητρούλα μου 21/1/1991

Ο Χριστόφορος μου 9/7/1993

και ο μικρος μου Μαρίος_Βασιλείος 30/8/2010

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειχα καθολου γραμμη και στς 2 φορες κ ουτε πετουσε ο αφαλος μου οπως στις κανονικες εγκυους! περιεργο ε? αφου κ εγω αναρωτιομουνα γιατι. δεν ελυσα ποτε την απορια μου.(ειμαι ασπρη με ανοιχτοχρωμα ματια)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 5 μηνες που γεννησα και ακομα εχω τη γραμμη, ξεθωριασμενη βεβαια! Τα κιλα της εγκυμοσυνης εφυγαν αλλα εχω λιγη κοιλιτσα...θα φυγει? Ξεκινησα και γυμναστηρι εδω και 2 μηνεσ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα άρχισε να ξεθωριάζει γύρω στον 8ο μήνα και εξαφανίστηκε κοντά στον χρόνο. Έχω και πολύ λευκό δέρμα και ίσως γι΄αυτό να φαίνονταν πιο έντονη.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα τώρα στους έξι πρεπει να έχει φύγει ... τι να πω που είχε μαυρίσει και ο αφαλός μου είχα βγάλει μικρές ελίτσες ..

 

αχ κι εγω ειχα ελιτσες. γενικα ειχα βγαλει κ στο λαιμο οι οποιες μου πε η γιατρος πως θ φυγουν κ εφυγαν!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ειχα βγαλει και ελιτσες και μαυρη γραμμη και 25 κιλα και ρααγααδες και απο ολα.....

τα μωρα μου ειναι 7,5 μηνων και μου εμεινα: 10 κιλα!!!!!!!!!!!!!!!

 

η μαυρη γραμμη(οχι πολυ εντονη πια)

 

ραγαδες φουλ στην κοιλια (περιμετρος πριν την εγκυμοσυνη 73 και 10 μερες πριν γεννησω 132!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol::rolleyes:)

 

κυτταριτιδα(οχι οτι δεν ειχα πιο πριν:oops:)

 

πολυ πολυ πολυ πολυ χαλαρωση στην κοιλια

 

και αλλα που ισως τωρα πια δεν βλεπω

 

Ας χασω τα δεκα κιλα και τα υπολοιπα θα στρωσουν.Κι αν δεν στρωσουν 2 ψυχουλες εφερε στον κοσμο αυτο το σωμα οποτε το αγααπω οπως κι αν ειναι:cool::lol:

lMz8p3.png[
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Κι εμενα ακομα τιποτα :( και να ταν μονο η γραμμη, και η λεκανη δεν λεει να μαζεψει.. και και και ... υπομονη!!!!

ωχ και σενα? εγω ειχα πολυ στενη λεκανη και αν και ειχε μαζεψει αρκετα, κυριως με τη ζωνη, δεν ειναι το ιδιο με πριν. τους πρωτους μηνες ενοιωθα σαν ξεχαρβαλωμενο αμαξι, ουτε να περπατησω κανονικα δε μπορουσα. τουλαχιστον παρηγοριεμαι οτι δε θα ξαναπερασω εκεινους τους αφορητους πονους που ειχα στην πρωτη γεννα μεχρι ν ανοιξει η λεκανη.

η γραμμη εμενα μου εφυγε στους 2-3 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...