Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ γραμμή στην κοιλιά


koullam

Recommended Posts

Ξέρετε πότε φέυγει η κάθετη γραμμή που κάνουμε στην κοιλιά κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης ??? Μου έχουν μείνει 8 μέρες να σαραντίσω αλλά η γραμμή ακόμα εκεί είναι

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα, να σου ζησει το μωρακι, εμενα ηταν εντονη εκανε κανα 3μηνο να φυγει, αλλα δε με νοιαζε γιατι ηταν χειμωνας

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ακόμη δεν μου έχει φύγει. Είναι το ίδιο έντονη με όταν γέννησα...

 

Κι εμενα ακομα τιποτα :( και να ταν μονο η γραμμη, και η λεκανη δεν λεει να μαζεψει.. και και και ... υπομονη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηρεμία κοριτσάκια μου... καταλαβαίνω, όλες γεννλησατε και είσαστε στη φάση που θέλετε να ξαναγίνετε όπως πριν το συντομότερο δυνατόν! Και εγώ έτσι ήμουν, είχα πάρει και τρελά κιλά και έλεγα ότι αποκλείεται αυτό το πράγμα να ξαναγίνει όπως πριν. Σε 6 μήνες όμως ήταν όλα καλά, ούτε γραμμές ούτε τίποτα. Το μόνο που είχε μείνει ήταν το άγχος που είχα όλο αυτό το καιρό αντί να σχολούμαι μόνο με το μικρούλι μου. Υπομονή λοιπόν, φέρατε στον κόσμο μια ψυχούλα, φυσικό είναι να υπάρχουν πάνω σας αλλαγές. όλα όμως ξαναφτιάχνονται!!!! Στο 6 μηνο έχεις φτιάξει κατα 80% και στο χρόνο 100%. Να είσαστε καλά

Link to comment
Share on other sites

και εγω την ιδια απορια εχω και ο μικρος ειναι 10 μηνων.ρωτησα δερματολογο και μου ειπε μετα τον χρονο.βασικα ρωτησα και ορθοπεδικο για κατι πονους στη μεση και μου ειπε οτι μετα την γεννα ελευθερωνονται κατι ορμονες στο σωμα και ανοιγουν τα κοκκαλα(γι'αυτο εχει σακατευτει η μεση μου) και οτι το σωμα για να επανελθει θελει γυρω στον 1-1 1/2 χρονο

Link to comment
Share on other sites

έχει να κανει με το χρώμα του δέρματος πιστεύω..εγώ που είμαι άσπρη είχα μια αχνή γραμμή ίσα΄ίσα που τη διέκρινες και έφυγε σχεδόν αμέσως μόλις γέννησα.Φίλη μου πιο μελαχρινή την είχε για 9 μήνες.ίσως και να είναι τυχαίο γεγονός

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

έχει να κανει με το χρώμα του δέρματος πιστεύω..εγώ που είμαι άσπρη είχα μια αχνή γραμμή ίσα΄ίσα που τη διέκρινες και έφυγε σχεδόν αμέσως μόλις γέννησα.Φίλη μου πιο μελαχρινή την είχε για 9 μήνες.ίσως και να είναι τυχαίο γεγονός

 

Εμενα ακομα εδω ειναι και ειμαι κατασπρη!!! (και ουτε καν εχει ξεθωριασει!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κι εγώ είμαι πάααρα πολύ άσπρη και τη γραμμή την έχω ακόμα. Κι έγω γεννήσει πριν 5,5 μήνες περίπου. Είναι πιο αχνή όσο πάει αλλά φαίνεται ακόμα. Κάπου πάνω στο χρόνο νομίζω εξαφανίζεται τελείως. Όπως και να χει όταν βλέπω το αγγελούδι μου ούτε η γραμμή, ούτε η κοιλιά με απασχολούνε.Μαμά θα με φωνάζει όταν μεγαλώσει...δεν αξίζει και κανένα "παράσημο";; :-)

[URL="http://ticker.7910.org/eng"][/URL][URL="http://ticker.7910.org/eng"][IMG]http://ticker.7910.org/an1cCDC0g410010MzU4NzIzZGp8NDMyOTdkYXxvdXIgcHJlY2lvdXMgR2VvcmdpYSBpcw.gif[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Aχ έχω καιρό εγώ δηλαδή. Απλά αυτό που σκέφτομαι είναι ότι έρχεται καλοκαιράκι και θα πηγαίνουμε και παραλία θα είναι λιγάκι άσχημο να φαίνεται η καφέ γραμμή. Να σημειώσω ότι και εγώ είμαι άσπρη αλλά η γραμμή είναι όπως γέννησα

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πού είσαι ρε koullam και χάθηκες??Σε έχω αναζητήσει αρκετές φορες στο νέο μας τόπικ αλλά εσύ ντεν...Άντε μεταφέρσου στο νέο "μανούλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου" , είμαστε όλες εκεί. Ελα να μας πεις τα νέα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα δεν μου έχει φύγει ακόμη αλλά δεν με ενοχλεί.

Κατερίνα πρώτη φορά το ακούω αυτό αλλα κ εγώ που έκανα αγόρι η γραμμή είναι σε όλη την κοιλιά,απλά εμφανίζεται σταδιακά.Δηλαδη εμένα πρώτα σχηματίστηκε πάνω απ τον αφαλό.

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω γεννήσει εδώ και 3,5 μήνες και η γραμμή φαίνεται πολύ λίγο. Να ήταν όμως μονο η γραμμή δεν θα με ένοιζε καθόλου. Οι ραγάδες και τα κοιλά είναι το προβλημα. Βεβαια οπως είπαν και τα κορίτσια θέλει χρόνο το σώμα για να επανέλθει.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα αρχιζει να ξεθωριαζει ευτυχως.. Απο ραγαδες τιποτα δοξα τω Θεω..

Κυτταριτιδα ομως ρε παιδι μου..που δεν ειχα ποτε! Ας ελπισουμε οτι θα φυγει αλλιως με βλεπω με πολυ μακρυ καφτανι στη παραλια!

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ισχυει ότι γραμμή σε όλη την κοιλιά σημαίνει αγόρι και απο τον οφαλό και κάτω σημαίνει κορίτσι????

 

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό Κατερινάκι.Τουλάχιστον σε μένα, αγοράκι έκανα και η γραμμουλα, ίσα που αχνοφαίνεται τώρα, είναι από τον αφαλό και κάτω.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Αυτή η έκκριση μελανίνης που βγάζει το σώμα με την καφέ γραμμή στην κοιλιά μου,αλλά και το ίδιο χρώμα στις θηλές του στήθους,είπε ο γιατρός ότι φεύγει σε 6 μήνες μετά την γέννα.Εν τω μεταξύ είμαι πολύ άσπρη και κάνει μπαμ...:(

Υπομονή σε όλες μας,είναι το λιγότερο αυτό.Να σας ζήσουν τα μωράκια σας,και με το καλό όσες περιμένουν.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν θυμαμαι ποτε ακριβως αρχισε να χανεται η σκουρα γραμμη-που στην δικη μου περιπτωση ηταν και στραβη!!!χιχι!!!-αλλα τωρα ο μικρουλης μου ειναι 3 1/2 μηνων και δεν φαινεται καθολου....

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλή χρονιά

 

που στην δικη μου περιπτωση ηταν και στραβη!!!χιχι!!!-αλλα τωρα ο μικρουλης μου ειναι 3 1/2 μηνων και δεν φαινεται καθολου....

 

ξέρεις γιατί ηταν στραβή ε? γιατί ειχες αγόρι. μου το ειχε πει ο γιατρος μου αυτό. στραβή = αγορι, ίσια = κορίτσι.

 

Εγω εχω γεννήσει λιγο παραπανω απο 5 μηνες, εχει ξεθωριάσει αρκετά, αλλα ακομα φαίνεται, και εχει μεινει ακομα πολυ σκουρα γυρω απο τον αφαλο

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!!εγω ειμαι στον 9 και η γραμμη που εχω ειναι πολυ αχνη δεν ξερω αν παιζει ρολο η κοιλια μου που ειναι πολυ μικρη.ισως παιζει ρολο.εχω αγορακι και η γραμμη ξεκιναει απο τον οφαλο και πανω και ειναι γυρω στα 7 cm και ειναι και ισια

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...