Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Γι'αυτο ανεφερα φιλη GEOANNA οτι ετσι μου ειπε, δεν το γνωριζω.

Εγω το πηρα σε κιτρινομαυρο.

Αν το τιρκουαζ εβγαινε σε μαυρο και οχι καφε σκρουρο θα ηταν το καλυτερο χρωμα του.

 

Ναι, ναι, δεν αντιλέγω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κλείσαμε κι εμείς το καροτσάκι μας...

maclaren xlr και το περιμένουμε με αγωνία....

Για όποιες μανούλες θέλουν το συγκεκριμένο καρότσι το έχω βρει στο Ναρλή με δωροεπιταγή 100 ευρώ και βγαίνει περίπου στα 300 ευρώ.....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Γεννήσαμε πριν 40 μέρες και η μπέμπα μας είναι έτοιμη για βόλτες!!!!!!Μας έδωσε καρότσι η κουμπάρα μας,σχεδόν καινούριο,αφού δεν το χρησιμοποίησε πάνω απο 10 φορές!Το θέμα μας είναι οτι δεν ξέρουμε πως να το κλείσουμε και δεν θυμάται και η ίδια για να μας πει.Η μάρκα του είναι peg perego,οπότε αν ξέρετε΄θα μας βοηθούσατε απίστευτα!!!!!!!!!!!!

ncVop3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!!! Ψαχνω τριροδο καροτσι εδω και πολυ καιρο να ειναι ανετο για την 20 μηνων μπουμπου μου στα πεζοδρομια να κανουμε αλματα και να εχει καλαθι μεγαλο για τα ψωνια!!!! Ξερει καποια μαμα κατι να με βοηθησει????

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Γεννήσαμε πριν 40 μέρες και η μπέμπα μας είναι έτοιμη για βόλτες!!!!!!Μας έδωσε καρότσι η κουμπάρα μας,σχεδόν καινούριο,αφού δεν το χρησιμοποίησε πάνω απο 10 φορές!Το θέμα μας είναι οτι δεν ξέρουμε πως να το κλείσουμε και δεν θυμάται και η ίδια για να μας πει.Η μάρκα του είναι peg perego,οπότε αν ξέρετε΄θα μας βοηθούσατε απίστευτα!!!!!!!!!!!!

 

Καλησπερα.εχω το pliko p3 της peg perego.Πιανεις τα χερουλια(ή οπως αλλιως τα λενε τελος παντων)και εχουν κατι βλακιτσες που προεξεχουν τις οποιες τις τραβας προς τα πανω.μετα πιανεις τη λαβη που εχει στη μεση του καροτσιου και το τραβας.καπως ετσι ειναι και μενα ο αντρας μου το κανει γιατι εγω μαλλον θα το χαλασω:).ελπιζω να σε βοηθησα.προσπαθησε και θα τα καταφερεις...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!! Ψαχνω τριροδο καροτσι εδω και πολυ καιρο να ειναι ανετο για την 20 μηνων μπουμπου μου στα πεζοδρομια να κανουμε αλματα και να εχει καλαθι μεγαλο για τα ψωνια!!!! Ξερει καποια μαμα κατι να με βοηθησει????

 

δες αν μπορείς να βρεις στην Ελλάδα αυτό

 

έχει κάνει τρελές πωλήσεις εδώ, είναι πανάλαφρο, κλείνει με μία κίνηση, έχει πολύ μεγάλο σκίαστρο για τον ήλιο, το έχω κι εγώ και είναι σούπερ. Βασικά αυτή τη στιγμή στην είσοδο της πολυκατοικίας έχει παρκαρισμένα 3 τέτοια, όσοι έχουν μωρά αυτό έχουν :D:D

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!! Ψαχνω τριροδο καροτσι εδω και πολυ καιρο να ειναι ανετο για την 20 μηνων μπουμπου μου στα πεζοδρομια να κανουμε αλματα και να εχει καλαθι μεγαλο για τα ψωνια!!!! Ξερει καποια μαμα κατι να με βοηθησει????

 

Καλησπερα.εχει η peg perego το λενε GT3Completo Java.Μπορεις να το ψαξεις στην ιστοσελιδα τους.Νομιζω ομως πως ολες οι εταιριες εχουν,αν το ψαξεις στο ιντερνετ κατι θα βρεις;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα.εχει η peg perego το λενε GT3Completo Java.Μπορεις να το ψαξεις στην ιστοσελιδα τους.Νομιζω ομως πως ολες οι εταιριες εχουν,αν το ψαξεις στο ιντερνετ κατι θα βρεις;)

 

 

 

 

Ναι γλυκια μου αυτο ηθελα απο την αρχη αλλα ειναι πολλα τα χρηματα εχω ηδη 3 καροτσια αλλα δεν βολευουν ψαχνω κατι οικονομικο αλλωστε ειναι 20 μηνων δεν θα κατσει και πολυ ακομη μεσα... το θελω για δικη μου ευκολια στη μετακινηση και στα ψωνια.. σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση :cool::-P

Link to comment
Share on other sites

δες αν μπορείς να βρεις στην Ελλάδα αυτό

 

έχει κάνει τρελές πωλήσεις εδώ, είναι πανάλαφρο, κλείνει με μία κίνηση, έχει πολύ μεγάλο σκίαστρο για τον ήλιο, το έχω κι εγώ και είναι σούπερ. Βασικά αυτή τη στιγμή στην είσοδο της πολυκατοικίας έχει παρκαρισμένα 3 τέτοια, όσοι έχουν μωρά αυτό έχουν :D:D

 

Πολυ ωραιο τιμουλα ομως δε βλεπω.... σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση να εισαι καλα :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι γλυκια μου αυτο ηθελα απο την αρχη αλλα ειναι πολλα τα χρηματα εχω ηδη 3 καροτσια αλλα δεν βολευουν ψαχνω κατι οικονομικο αλλωστε ειναι 20 μηνων δεν θα κατσει και πολυ ακομη μεσα... το θελω για δικη μου ευκολια στη μετακινηση και στα ψωνια.. σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση :cool::-P

 

Tιποτα ψαχνω και τιποτα ακομη... Εστω και απο καποια αλλη μαμα που δεν το χρειαζεται θα το επερνα .. μαγαζι θα κανω σε λιγο με τα καροτσακια.. Εχω βαλει ηδη ενα για πουλημα!!!! Δυσκολο πολυ το θεμα του καροτσιου ....:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι γλυκια μου αυτο ηθελα απο την αρχη αλλα ειναι πολλα τα χρηματα εχω ηδη 3 καροτσια αλλα δεν βολευουν ψαχνω κατι οικονομικο αλλωστε ειναι 20 μηνων δεν θα κατσει και πολυ ακομη μεσα... το θελω για δικη μου ευκολια στη μετακινηση και στα ψωνια.. σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση :cool::-P

να'σαι καλα.μακαρι να μπορουσα να βοηθησω περισσοτερο:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστούμε πολύ!!!επιτέλους το βρήκαμε,περιττό να πω οτι κοντέψαμε να το διαλύσουμε για να βρούμε το λόγο που δε κλείνει!!!!!

Τιποτα καλε,χαρα μου που βοηθησα, ο αντρας μου δηλαδη!:wink:κι εμεις με τις οδηγιες το δουλεψαμε στην αρχη και μετα ηταν πιο ευκολο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια θελω την βοηθεια σας. θελω να αγορασω καροτσι αλλα ειμαι τελειως ασχετη, μηπως μπορει να μου πει μια μανουλα πιο καροτσι ειναι ιδανικο για διδυμα? σκεφτομαι να παρω αυτα που εχουν μεγαλες τρεις ροδες, εχω δει ομως μονο απο βιβλια και μου αρεσαν απο κοντα δεν εχω δει. ειναι καμια διδυμομανουλα εδω να με βοηθησει?

n7l9p3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια θελω την βοηθεια σας. θελω να αγορασω καροτσι αλλα ειμαι τελειως ασχετη, μηπως μπορει να μου πει μια μανουλα πιο καροτσι ειναι ιδανικο για διδυμα? σκεφτομαι να παρω αυτα που εχουν μεγαλες τρεις ροδες, εχω δει ομως μονο απο βιβλια και μου αρεσαν απο κοντα δεν εχω δει. ειναι καμια διδυμομανουλα εδω να με βοηθησει?

κοριτσακι να σου ζησουν!

δες εδω...υπαρχει ολοκληρη ενοτητα για τους γονεις διδυμων;)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=21889

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=114183

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=97617

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=111225

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=85488

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω pashalitsa με βοηθησες πολυ διαβασα της ενοτητες και ειδα οτι οι πιο πολλες διδυμομανουλες προτιμουν την aria twin της peg perego οποτε και εγω αυτην πηγα και παρηγγειλα σε τρεις μερες θα την εχω και θα αρχισουμε της βολτες με τα μωρακια μου.:)

n7l9p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα, μέλλουσα μαμα και εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν καρότσι hauck είναι ευχαριστημένοι;:?:

Το σκέφτομαι να πάρω αυτό μιας που η τιμή του είναι χαμηλότερη των άλλων εξίσου καλών..;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κανένα νέο για τα καρότσια;;Να πάρουμε 3 σε ένα ή τζάμπα λεφτά; Μία μας είπε ότι το πορτ μπεμπε είναι άχρηστο . Καλύτερα να πάρουμε ένα αποκλειστικά καρότσι , ένα κάθισμα αυτοκινήτου 0-18 και(για περισσότερο καιρό) Και κανένα ρηλαξ για μεστο σπίτι! Να δανειστούμε μόνο ένα πορτ μπεμπέ για να βγούμε από την κλινική!

Α!Και οι ρόδες καλύτερα διπλές ή μεγάλες και μονές;

Γενικά προτιμώ τα καρότσια που είναι ψηλά τα μωρά , με δυσκολεύουν στη μέση αυτά που είναι χαμηλά και γενικά δε τα πολυσυμπαθώ..

Όπως καταλαβαίνετε δεν έχω ιδέα και έχω καταμπερδευτεί!

Όποια έχει λίγο χρόνο ας μου πει καμιά ιδέα...(Θεσσαλονίκη)

Ευχαριστώ:-P

Link to comment
Share on other sites

Για κάθισμα αυτοκινητου θα έλεγα στην αρχη αυγό. Τα 0-18 κοιτάνε, πρώτον, μπροστά και δευτερον, ειναι αρκετά όρθια για τα νεογέννητα. Δεν θα σου βολεύεται και θα κλαίει. Το ψιλό καρότσι ειναι πολύ βολικό.

Το Πορτ μπεμπέ στο πρώτο παιδί μου δεν το χρησιμοποίησα καθόλου. Στο δεύτερο το χρησιμοποίησα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Για κάθισμα αυτοκινητου θα έλεγα στην αρχη αυγό. Τα 0-18 κοιτάνε, πρώτον, μπροστά και δευτερον, ειναι αρκετά όρθια για τα νεογέννητα. Δεν θα σου βολεύεται και θα κλαίει. Το ψιλό καρότσι ειναι πολύ βολικό.

Το Πορτ μπεμπέ στο πρώτο παιδί μου δεν το χρησιμοποίησα καθόλου. Στο δεύτερο το χρησιμοποίησα πολύ.

 

Ωραία...και μένα στο 0-18 κάτι δε μου κολλούσε! Για ψηλό καρότσι έχεις κανένα υπόψιν; Οι μεγάλες μονές ρόδες σε σχέση με τις διπλές έχουν κάποια διαφορά; Για κάποιο λόγο έχω μία κλιση στις μεγάλες μονές! Για να μπω στην πολυκατοικία έχει να ανέβω και αρκετά σκαλιά και έτσι όπως τα βλέπω νομίζω βολεύει πιο πολύ...

Α!Και κάτι άλλο γιατί όπως καταλαβαίνετε είναι το πρώτο!!

Για κρεβατάκι μωρού τι;;;

Στην αρχή θα είναι δίπλα στο δικό μας στην κρεβατοκάμαρα ! Καλύτερα http://stamatisbebe.gr/%CE%BB%CE%AF%CE%BA%CE%BD%CE%BF-next-to-me/ ένα τετοιο της chicco δίπλα στο κρεβάτι μας και κανονικό κρεβατάκι στο δωμάτιό του για μετά;

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο λίκνο. Δείχνει βολικό. Ειδικά αν θηλάσεις θα σε βοηθήσει. Και μαθαίνει και στο δικο του χωρο/κρεβατακι.

Αν έχεις πολλά σκαλιά θα ειναι λίγο δυσκολα με βαρύ καρότσι. Να πάρεις κάποιο ελαφρύ γιατι οι κατασκευαστές λένε όχι τα παιδιά στο καρότσι στη σκάλα. Οπότε θα κρατάς και καρότσι και παιδί. Εμένα το καρότσι που έχω 5 πλατιά σκαλι τα ανεβαινει ανετα. Ειναι και ψηλό και αρεσει στα παιδιά. Αλλα το έχω βολευτεί και σαν καρεκλάκι για να τρώνε.

Link to comment
Share on other sites

To thema tou karotsiou einai ipokeimeniko. Analoga tia anages tis mamas. An kinisai moni sou me amaxi thes kati pou na anoigokleinei efkola kai elafri. To idio an kinisai me leoforio, metro kai alla mesa me to paidi. An pali thes einai pantos edafous to karotsi sou kai gia ammo, paralia, homa, hioni, diskolous dromous me ebodia tote thes karotsi me megales rodes tipou stokke.

 

To avgo kathisma einai praktiko an pareis karotsi 2 se 1 pou na koubonei pano tou kai na min xipnas to moro apo to amaxi sto karotsi. Kanei kai gia relax sto spiti to avgo 0_13. To katisma omos to 0_18 einai pio oikonomiko giati tha se vgalei os ta 5 hronia tou paidiou sou kai glitoneis to avgo sto polikarotsi. Ta 0_18 kathismata koitoun mono piso os ta 13 kila kai apo ta 13 os ta 18 mono brosta. Vevaia ehei kai erf kathismata pou koitoun mono piso kai einai 0_18 opos to besafe akrivo tha elega kai opos to neo joie tilt eggleziko kai ftini an to pareis apo internet. Kales agores!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...