Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

thanxs a lot adraki!

 

το μόνο σίγουρο είναι πως θα το παραγγείλω από εξωτερικό. Μακάρι να μπορούσα να κάνω το ίδιο και για τα επιπλάκια. Στην περίπτωση αυτήν έχω καταλήξει ότι θα ενισχύσω την αγορά της Ελλάδας!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


maraki76, καλημερα

δεν εχω προσωπικη αποψη αλλατο συγκεκριμενο καροτσι το εχει μια πολυ καλη μου φιλη και μπορω να πω οτι ειναι καταπληκτικο.

τα εχει ολα μαζι ειναι πολυ βολικο και ανετο στην κινηση.

εμενα βεβαια μου αρεσουν πιο μοντερνα οπως stokke xplory αλλα το συγκεκριμενο ειναι πολυ καλο και συμφωνω και με την τιμη αλλα θα σου ελεγα να κοιταξεις και στο e-baby.

η φιλη μου το πηρε απο εκει 390? κομπλε, περσι τον αυγουστο.

ελπιζω να βοηθησα.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το καμ το εχει μια γνωστη μου και στους 3 μηνες που το χρησιμοποιει ειναι πολυ ευχαριστημενη..εχει μονιμα το καθισματακι στο αμαξι και προς το παρον κυκλοφορει τον μπεμπη με το πορτ μπεμπε

Εγω παλι εχω μια αδυναμια στα 3ροδα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ:D....έχω πελαγώσει λίγο με το όλο θέμα των αγορών.

Maria elpida, to stokke explory είναι όντως ωραίο αλλά λίγο "απαγορευτικό";) για μένα αυτή τη στιγμή, λόγω της τιμής του.

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καταλαβαινω κουκλα μου, εξοδα με τον ερχομο του νινιου!

Να σε ρωτησω,,,,,δεν εχεις θαρρος σε καποιους συγγενεις σου και να τους πεις την αλήθεια οτι μαζευεις χρηματάκια για καροτσάκι και οτι θελει ας σου δωσει ο καθενας και να τα μαζεψεις ετσι?

 

χμ...σου βρηκα το Quinny Buzz 3........με 499ευρω(ειναι το περσυνο μοντελο αν θες) αν σε ενδιαφέρει, το σαιτ ειναι αξιοπιστο, συνεργασιμοι, και το μαγαζι του πολυ ομορφο επισης. Στο συνιστω να το τσεκάρεις!

http://www.trikiklo.com/On_the_road/Push_chairs/quinny_buzz_3.html

 

Link to comment
Share on other sites

μαρακι γεια σου εγώ έχω το καρότσι της cam ακριβώς αυτό που φαίνεται στη φωτό. ο μπεμπουλίνος μου είναι 1 μηνα και έχουμε αρχίσει λίγο τις βολτούλες! μου φαλινεται πολύ καλό και όλοι μου λένε πως φαίνεται πολύ καλό! προς το παρών χρησιμοποιώ το πορτ μπεμπέ που είναι μόνιμα δεμένο στο αμάξι με το ειδικό κιτ και το βάζω πανευκολα πάνω στο καρότσι. είμαι προσ το παρών πολύ ευχαριστημένη!

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άσε kalamaraki....έχει "πέσει" έρανος:mrgreen: τρελός....γιατί είναι και πράγματα που χρειαζόμασταν για το σπίτι και όλοι μας πήραν απο κάτι.

Απλά ήθελα σ'αυτή την τιμή να είναι και το κάθισμα αυτοκινήτου για τον πρώτο χρόνο γι'αυτό και κινήθηκα προς εκείνες τις λύσεις....πάντως όπως και να το κάνουμε είναι μακράν πολύ πιο ωραία αυτά που μου προτείνετε.

Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα πάντως....έχω κάποια χρονικά περιθώρια;)

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

μαρακι γεια σου εγώ έχω το καρότσι της cam ακριβώς αυτό που φαίνεται στη φωτό. ο μπεμπουλίνος μου είναι 1 μηνα και έχουμε αρχίσει λίγο τις βολτούλες! μου φαλινεται πολύ καλό και όλοι μου λένε πως φαίνεται πολύ καλό! προς το παρών χρησιμοποιώ το πορτ μπεμπέ που είναι μόνιμα δεμένο στο αμάξι με το ειδικό κιτ και το βάζω πανευκολα πάνω στο καρότσι. είμαι προσ το παρών πολύ ευχαριστημένη!

Natasa ευχαριστώ για την απάντηση....το κιτ αμαξιού το αγόρασες εξτρα ή ήταν μαζί με το καρότσι??

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Άσε kalamaraki....έχει "πέσει" έρανος:mrgreen: τρελός....γιατί είναι και πράγματα που χρειαζόμασταν για το σπίτι και όλοι μας πήραν απο κάτι.

Απλά ήθελα σ'αυτή την τιμή να είναι και το κάθισμα αυτοκινήτου για τον πρώτο χρόνο γι'αυτό και κινήθηκα προς εκείνες τις λύσεις....πάντως όπως και να το κάνουμε είναι μακράν πολύ πιο ωραία αυτά που μου προτείνετε.

Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα πάντως....έχω κάποια χρονικά περιθώρια;)

 

Τοτε κοιτα....αν πρεπει να περιοριστεις σε αυτο το ποσο θα σου προτεινα το σαιτ του http://www.bimbomarket.it (εχει ας πουμε αυτο το χρωμα και μοντελο περσυνο στα 500ευρώ... http://www.bimbomarket.it/gr/en/trio-zippy-system-marina-P16766.htm το φετινο το εχει στα 600ευρώ)και να παρεις ενα αλλο καροτσι...στο συμβατικο σχεδιο , πολυ στην τιμη που θελεις δινει και το καθισματακι αυτοκινήτου! Οπως πχ το Inglesina εγω εχω αυτο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη (το οποιο το χρησιμοποιω ακομη και τωρα χωρις θεμα , δεν εχω δευτερο μπαστουνι...τετοιο εχω παρει στην μητέρα μου) απο αποψη βαρους και κλεισιματος και μεγέθους, χωραει στο κορσα μου στο πορτ μπαγκαζ...αλλα αυτη ειναι η δικη μου γνωμη για το δικο μου καροτσι...

Εχει και το Cam παντως με 389ευρώ http://www.bimbomarket.it/gr/en/trio-combi-family-reversibile-341-P17215.htm...ριξε μια ματια, το σαιτ στο συνιστω ανεπιφύλακτα ως αξιοπιστο, εχω αγορασει απειρες φορες απο εκει οπως και πολλα κοριτσια μεσα απο το φορουμ.

 

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki σ'ευχαριστώ και πάλι....μάλλον απο το bimbomarket θα το πάρω...οι τιμές στα γνωστά ελληνικά κατάστηματα ήταν εξωφρενικές...πήγα να δω τα μοντέλα απο κοντά και έπαθα πλάκα...αφού μου ερχόταν να πιάνω μια μια τις αλλες μέλλουσες μανούλες να τους πω να τα πάρουν μέσω Internet....

θα κοιταξω και τα μοντέλα που μου είπες

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Στα δειχνω γιατι εγω ειμαι απο τις καμένες....πληρωσα τον Ιουνιο του 08 780ευρώ για ολο το σετ της Inglesina απο το γνωστο πολυκατάστημα με τον πελαργο.... και δυο μηνες μετα ανακάλυψα το σαιτ αυτο με διαφορα 200ευρω.....μεσα απο το φορουμ...και απο τοτε δεν εχω ξαναγοράσει τιποτα απο ελλαδα! Αρνουμαι πεισματικα...οτι εχω ειναι απο δωρα μονο τα ελληνικα , ολα τα υπολοιπα απο εξω!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Natasa ευχαριστώ για την απάντηση....το κιτ αμαξιού το αγόρασες εξτρα ή ήταν μαζί με το καρότσι??

το αγόρασα ξεχωριστά! αυτό και τη βάση για το κάθισμα του αυτοκινήτου.

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites

Στα δειχνω γιατι εγω ειμαι απο τις καμένες....πληρωσα τον Ιουνιο του 08 780ευρώ για ολο το σετ της Inglesina απο το γνωστο πολυκατάστημα με τον πελαργο.... και δυο μηνες μετα ανακάλυψα το σαιτ αυτο με διαφορα 200ευρω.....μεσα απο το φορουμ...και απο τοτε δεν εχω ξαναγοράσει τιποτα απο ελλαδα! Αρνουμαι πεισματικα...οτι εχω ειναι απο δωρα μονο τα ελληνικα , ολα τα υπολοιπα απο εξω!

Κι εγω καμένη θα ήμουν αν δεν είχα διαβάσει για το bimbomarket (και οχι μόνο) απο το forum....πάντως τα συγκεκριμένα 2 μοντέλα της peg που κοιτάζω τα βρήκα και στο ebaby.gr ακριβώς στην ίδια τιμή, δεν ξέρω όμως τι έξοδα αποστολής έχει (ενώ το bimbomarket αναφέρει σε κάθε προιόν).

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω...δεν θυμαμαι

Μπες εδω στο θεμα με τις ιντερνετικες αγορες και ρωτα τα κοριτσια ολο και καποια θα σου απαντήσει! http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1597230#post1597230

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω...δεν θυμαμαι

Μπες εδω στο θεμα με τις ιντερνετικες αγορες και ρωτα τα κοριτσια ολο και καποια θα σου απαντήσει! http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1597230#post1597230

Eυχαριστώ:D

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε "έρχεται" λίγο πιο φθηνά απο το bimbomarket για τα συγκεκριμένα μοντελα της peg perego που θέλω...το cam όμως που επίσης με ενδιαφέρει δυστυχώς δεν το έχει....ευχαριστώ christy...δες αν θες τα μοντέλα για τα οποία ρώτησα τα κορίτσια, είναι σχετικά οικονομική λύση για όλο το πακέτο.

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού πήγα πάλι σε 1-2 καταστήματα βρεφικών και έκανα test drive άλλαξα γνώμη....μη βαράτε:mrgreen:.... και πήρα το maclaren xlr και το κάθισμα recaro στην τιμή των 530 ευρώ συνολικά απο το pramworld....στην τιμή βέβαια περιλαμβάνεται και η ομπρέλα που αγόρασα καθώς και τα έξοδα αποστολής....καμία σχέση οι τιμές με ελλάδα....μόνο το καρότσι εδώ είχε 420 ευρώ και η ομπρέλα περίπου 60...είχα συνολικό κέρδος 210 ευρώ.

Στο maclaren κατέληξα γιατί ηταν πολύ ελαφρύ και επειδή θα το χρησιμοποιήσω περισσότερο απο την άνοιξη και μετά, που ήδη το μωράκι θα είναι μεγαλύτερο και βαρύτερο.

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ekana paragelia apo to BIMBOMARKET to peg perego pliko switch se xrwma lebanda!! Molis to ema8e o antras mou den tou ka8otan kai kalo!! Ego eimai h moni pou nomizo oti to lebanda einai kai gia agoria kai gia koritsia?? Telos panton kserie kaneis ama mporo na allakso tin paragellia pou tin ekana ek8es!!

Link to comment
Share on other sites

Ekana paragelia apo to BIMBOMARKET to peg perego pliko switch se xrwma lebanda!! Molis to ema8e o antras mou den tou ka8otan kai kalo!! Ego eimai h moni pou nomizo oti to lebanda einai kai gia agoria kai gia koritsia?? Telos panton kserie kaneis ama mporo na allakso tin paragellia pou tin ekana ek8es!!

 

Αν δεν έχει φύγει η παραγγελία υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μπορείς να την αλλάξεις. Πάντως γενικά είναι εξυπηρετικοί και απαντάνε άμεσα στις απορίες. Εμάς μας είχε τύχει να θέλουμε να προσθέσουμε κάτι στην παραγγελία μας και μας απάντησαν άμεσα με σαφείς οδηγίες για το πως θα το κάνουμε. Νομίζω επίσης ότι η χρέωση της κάρτας γίνεται όταν φύγει η παραγγελία. Επομένως δεν χάνεις να στείλεις ένα μεηλ! :wink:

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...