Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

και σκέτο μπορείς να το πάρεις όχι απαράιτητα το 3 σε 1 αν δεν θέλεις το πορτ μπεμπέ και το κάθισμα αυτοκινήτου, πέφτει η πλάτη του κάτω και έχει μια ελαφρυά κλίση πανε να το δεις καλύτερα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι δεν το περιλαμβάνει στο πακέτο τριο , είναι απαράιτητο αν και μόνο αν έχεις σκοπό να μεταφέρεις το μωρό στο αυτοκίνητο με το πορτ μπεμπέ του τριο για να το δέσεις ασφαλίσεις το πορτ μπεμπέ και το μωρό επίσης στο αμάξι

 

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβαίνω δεν είναι και πολύ απαραίτητο. kalamaraki μάλλον εσύ έχεις αυτό το καρότσι. το έχεις πάρει από το bimbomarket ; είσαι ευχαριστημένη; μου το προτείνεις; ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί κι εγω πάρα πολύ με την αγορά καροτσιού και θα ήθελα τη γνώμη σας..

Θέλω ένα καρότσι που να κάνει και για νεογέννητο,στην αρχή να είναι port bebe να μπορώ να το μεταφέρω και ξεχωριστα απο το καρότσι,και μετά να γινεται νονικό καρότσι για οταν μεγαλώσει.Θα έπαιρνα κάποιο σύνθετο σύστημα(3 σε 1),αλλα έχω ήδη κάθισμα αυτοκινήτου για μέχρι και 6 μηνών,οπότε δεν μου χρειάζεται κάτι τέτοιο.

Μου αρέσει το Uno της peg Perego,αλλα δεν ξέρω αν μεταφέρεται το port bebe..Τί μου προτείνετε να πάρω κι απο πού;Λόγω του οτι μένω σε νησί,μόνο μέσω ιντερνετ μπορώ να ψωνίσω.Και κάτι οικονομικό αν ξέρετε, ακόμα καλύτερα,γιατί...πάσχουμε..:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω κι εγώ τον πόνο μου; Για πόσο καιρό χρησιμοποιούμε το καθισματάκι καροτσιού- αυτοκινήτου με το χερούλι; Μήπως αξίζει περισσότερο να επενδύσω σε σταθερό κάθισμα αυτοκινήτου; Έχω πάθει υπερφόρτωση δικτύου με τόση πληροφορία ....Ανάλογα με αυτή την επιλογή θα διαλέξω και καρότσι.... Αν και μου αρέσει πολύ το switch της perego.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια θέλω τα φώτα σας!εμεις λέμε να πάρουμε

Quinny Speedi SX και για πιο μωρό το ανταλλακτικό Quinny Dreami for Speedi SX εχει καμια κοπέλα αυτο το καρότσι???πως το βρίσκει?απο ελαττώματα????

ευχαριστω για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος/κάποια το Maclaren Techno XLR και το αντίστοιχο καθισματάκι που προσαρμόζεται? Μια ερώτηση: Είναι δυνατό να βγει το ύφασμα του καροτσιού για να μπει το καθισματάκι ώστε να μπορείς να έχεις μαζί σου μόνο το σκελετό και το κάθισμα? Είναι γρήγορη διαδικασία να βγει το ύφασμα του καροτσιού?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!

Μια ερωτηση θελω κανς εκ μερους μιαςφιλης που δεν εχει προσβαση στο ιντερνετ....

Εχει καποιος το bebe confort το high trek? ειναι το τριροδο..

Μπορειτε να μου πειτε ποσο κοστιζει το συστημα τριο?

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

το bebe confort με τις 4 ροδες 500ευρω περιπου ,το port bebe του 300ευρω περιπου και το relaxaki 200ευρω περιπου. το τριροδο ειναι λιγο πιο ακριβο. Εγω παντως σε δυο παιδια τα χρησιμοποιησα τοσο λιγο . απο τους 6 μηνες και μετα χρησιμοποιουσα το μικρο καροτσακι. Βεβαια εδω στην Αθηνα δεν εχεις και δρομους να περασεις και ηθελα κατι πιο ευελικτο.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχει κάποιος/κάποια το Maclaren Techno XLR και το αντίστοιχο καθισματάκι που προσαρμόζεται? Μια ερώτηση: Είναι δυνατό να βγει το ύφασμα του καροτσιού για να μπει το καθισματάκι ώστε να μπορείς να έχεις μαζί σου μόνο το σκελετό και το κάθισμα? Είναι γρήγορη διαδικασία να βγει το ύφασμα του καροτσιού?

 

Dimmitris, εμείς έχουμε το xlr, ο λογος που το επιλέξαμε είναι ακριβώς για το προσαρμοσμένο καθισματάκι νεογέννητου για το αυτοκίνητο και για το ότι η πλάτη έρχεται σχεδόν στην ευθεία, θέση κατάλληλή για πολύ μωρά. Το καθισματάκι το κουμπώνουμε χωρίς να βγάλουμε το ύφασμα, δεν είναι απαραίτητη διαδικασία αυτή. ΤΙ σε προβληματίζει και θέλεις να το αφαιρέσεις; Γίνεται, αλλά δεν νομίζω πωε είναι κατι εύκολο, μιας και δεν προβλέπεται αυτό από τον κατασκευαστή.

8hyMp2.pngyXkPp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Το xlr έχει 400 ευρώ. Θα το πάρω γιατί δεν θέλω να αγοράζω 2 καρότσια, ενα για μικρό παιδι και 1 για μεγάλο. Όπως επισης είναι και το μέγεθος του και το βάρος του. Μικρό και παναλαφρο. Δεν μου αρέσουν κάτι τεράστια καρότσια που κυκλοφορούν.... 1667031yxmt4yewmv.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ,κοριτσια τα φωτα σας.μολις εμθα οτι περιμενω και δευτερο το οποιο καλως εχοντων των πραγματων θα γεννηθει κατα τον Απριλιο(αρχες).ο μικρος μου τοτε θα ειναι κοντα 18 μηνων και προβληματιζομαι με τα καροτσια γιατι τωρα εχω της perego pliko p3.μηπως θα πρεπει να παρω ενα για διδυμα για να τα βγαζω βολτα?βλεπω κυκλοφορουν πολυ της maclaren ή να προτιμησω της perego.καποια που εχει maclaren ας μου δωσει τα φωτα της.:?::)

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

αχ,κοριτσια τα φωτα σας.μολις εμθα οτι περιμενω και δευτερο το οποιο καλως εχοντων των πραγματων θα γεννηθει κατα τον Απριλιο(αρχες).ο μικρος μου τοτε θα ειναι κοντα 18 μηνων και προβληματιζομαι με τα καροτσια γιατι τωρα εχω της perego pliko p3.μηπως θα πρεπει να παρω ενα για διδυμα για να τα βγαζω βολτα?βλεπω κυκλοφορουν πολυ της maclaren ή να προτιμησω της perego.καποια που εχει maclaren ας μου δωσει τα φωτα της.:?::)

 

κατ¨αρχήν με το καλό το δέυτερο μωράκι σου!!!! εχω το 4seasons της Maclaren...μπορεί να στοιχίζει σχετικά πολλά, όμως άξιζε τον κόπο...υπάρχουν και πιο οικονομικά της Maclaren και είναι εξίσου καλά, πολύ ελαφριά, δεν πιάνουν χώρο πολύ, πανεύκολα στο άνοιξε-κλείσε και πολύ εύκολα στο δρόμο...είμαι παρα πολύ ευχαριστημένη απο το καρότσι μας και πίστεψέ με...κάνουμε πολλά χλμ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά σας!Σε λίγο καιρό θα γίνω για πρώτη φορά θεία (η αδερφή μου γεννάει το Φεβρουάριο) και θα ήθελα να κάνω δώρο για το μωρο ένα καροτσάκι. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καροτσάκι που να βγαίνει με κάθισμα αυτοκινήτου μόνο χωρίς πορτ-μπεμπε. Μήπως συμφέρει καλύτερα ολόκληρο το σύστημα και ας έχουμε ήδη πορτ-μπεμπε?

Επίσης ξέρει κανείς το σύστημα της chicco trio scoop?

Είναι αυτό εδώ. Με προβληματίζει η χαμηλή τιμή του. Έχει κανένας αυτό το καρότσι?

tt1d1f6b
Link to comment
Share on other sites

Έχω τρία παιδιά και με την εμπειρία μου θα έπαιρνα αυτό το καρότσι.Το έχει το mothercare σε διάφορα χρώματα και κοστίζει γύρω στα 500 ευρώ. Πήγα και το είδα από κοντά και αξίζει τα λεφτά του.

Γίνεται μονό ή διπλό (για 2 παιδάκια) ιδιας ή διαφορετικής ηλικίας (βγαίνει το πίσω κάθισμα) και όταν διπλώνει καταλαμβάνει μικρό χώρο( διπλώνει και η μπριστινή ρόδα).

Έχω 4 καρότσια διαφορετικά και κανένα δε με βόλεψε. Αυτό είναι το ιδανικό για κάθε μητέρα πιστεύω. http://www.mothercare.com/richContent/B000OY6V78

Αν αγοράσετε καρότσι να προσέξετε πόσο χώρο έχει για το παιδί γιατί μερικά όπως αυτά που κοιτάνε και προς τα πίσω (προς τη μητέρα) είναι πολύ στενά για το παιδί, αργότερα δηλ. όταν θα μεγαλώσει λίγο δε θα χωράει. Αυτό έπαθε μια φίλη μου με το chicco και κλαίει τα λεφτά της.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Nα πω επίσης ότι η αδερφή μου ζήτησε να μην είναι τρίροδο γτι δεν την βολεύει. Το inglesina zippy που μου αρέσει πολύ και που γράφετε όλοι οτι σας βόλεψε, βγαίνει μόνο με το κάθισμα αυτοκινήτου χωρίς πορτ-μπεμπε? Αν τα πάρω χωριστά συμφέρει?(Τα οικονομικά μου είναι λίγο πριορισμένα) Και επίσης κάνει από νεογέννητο?Γτι νομίζω γράφει από 6 μηνών...

Βοηθήστε,έχω μπερδευτεί...

Αnastasia 73 το συγκεκριμένο chicco το scoop έχει η φίλη σου και είναι στενό?

tt1d1f6b
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έχω και το ψηφίζω δαγκωτοοοοοοοοοοοο!!! Και είναι πολύ ποιο φθηνό από ελλάδα αν το παραγγείλεις από το εξωτερικό νομίζω αν θυμάμαι καλά γύρω στα 200ευρόπουλα γλιτώνεις!

 

 

Καλημέρα ,

Να υποθέσω ότι το όλο σετ το πήρες μέσω ebay

έιτε κάποιου άλλου e-shop ???

Αν έχεις κάποιο Link θα με βοηθούσες.

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμεις περασαμε απο πολλαααααα καροτσια , με τη γεννηση του Κωνσταντινου πηραμε ενα peg perego uno , δεν πολυβολεψε αν και πολυ καλο καροτσι και ακριβο περασαμε μετα στο chicco το 0.4 αμα δεν κανω λαθος , μετα ενα ακομα chicco μπαστουνι , μετα ενα mothercare μπαστουνι οπου εχει 2 διαφορετικα καλυματα , μετα γεννηθηκε η μπεμπα και πηραμε το chicco 0.5 το twins και βολεψε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ , ειναι το αγαπημενο μου καροτσι χαχαχα , εχουμε κρατημενο ακομα και το mothercare . Αμα μετα απο χρονια εκανα 3ο μωρο (δεν υπαρχει περιπτωση , για να εχουμε να λεμε το λεω) θα διαλεγα απο την πρωτη μερα εως και μεχρι να ξεκαροτσιασουμε καποιο maclaren και ως μεγα ψωναρα που ειμαι φλερταρω με το burberry'ς , αφηστε που λενε οτι μερικα δεν κανουνε απο τη γεννηση ,ολα τα μακλαρεν ξαπλωνουνε τοσο οσο χρειαζεται απλως δεν γινονται σαν καλαθουνες και δεν ειναι ιδανικα για βραδυνο υπνο κατα αλλα κανουνε απολυτα απο την πρωτη μερα και διαθετουνε και ποδοσακους και τετοιες ιστοριες οπου για χειμωνα ειναι σωτηριες .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Να υποθέσω ότι το όλο σετ το πήρες μέσω ebay

έιτε κάποιου άλλου e-shop ???

Αν έχεις κάποιο Link θα με βοηθούσες.

Ευχαριστώ :D

 

Δες εδώ http://www.ebaby.it

Kαι εδώ http://www.bimbomarket.it/

Eιδικά για το δευτερο πολλοί από αυτό το τοπικ ψωνισαν και έμειναν ευχαριστημένοι. Και εγώ από εδώ μέσα το έμαθα, (thanks πολύυυυυ παλιές μανούλες!!)

δεν έχουμε πάρει κάτι ακόμα, αλλά μας φαίνεται καλή λύση. Έρχεται το πρώτο ανήψι βλέπεις και έχουμε παλαβώσει οικογενειακώς....

tt1d1f6b
Link to comment
Share on other sites

εμείς βγήκαμε για το maclaren xlr αλλά τελικά αγοράσαμε το silver cross ,ενα ιδιαίτερο καρότσι ,πολυ κομψό και πιο φθηνό απο το maclaren , το αγορασαμε μεσω internet , αλλα απο κατάστημα της Ελλάδας www.ntosas.gr για να έχουμε ησυχο το κεφάλι μας και απο θέμα παράδοσης και απο θέμα ανταλλακτικών.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα μικρό, ελαφρύ καρότσι, να μπαίνει εύκολα στο αυτοκίνητο. Βασικό κριτήριο να ξαπλώνει η πλάτη για να μπορεί να κοιμηθεί το μωρό. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο?

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟ MACLAREN,ENA ΔΙΠΛΟ MACLAREN KAI ENA ΤΡΙΤΡΟΧΟ THS CHICCO.ΨΗΦΙΖΩ MACLAREN.EXOYNE ΦΑΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ,ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΡΑΒΙ ΣΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΣΕ ΚΑΡΑΒΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΚΥΛΙΑ.ΕΥΚΟΛΑ,ΒΟΛΙΚΑ,ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...