Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts


Διαφημίσεις


ποσο επιπεδο γινεται το διαβασες καπου? η πλατη του

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δεί απο κοντά αλλά δεν θυμάμαι πόσα επίπεδα έχει ,δεν γίνεται τελείως φλάτ(αρκετά) τόσο ωστε να μπόρει να μπεί +3.

Γιατί όλα τα καρότσια είναι +3 άσχετα αν εμείς τα βάζουμε απο νεογέννητα.Τωρα καλύτερα να το δείς και απο κοντά

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!

Ειναι το πρώτο μου post αν και σας διαβαζω πάνω απο 6 μήνες!

Και θα ήθελα τα φώτα σας!

Με τον Κωστη μου πηγαμε σε 2 μαγαζιά με βρεφικα ειδη για να δουμε τα συστηματα μεταφοράς για την πριγκιπισσα που θα ερθει και καταληξαμε σε 4 καροτσακια(με πορτ μπεμπε και καρεκλακι αυτοκινητου)

1. quinny speedi(με ενθουσιασε εμφανισιακα)

2. inglesina zippy(πολυ ελαφρυ)

3. bebe comfort(ελαφρύ και ομορφο αλλά με χαλασε που πισω δεν ειχεδιπλες ροδες)

4.quinny freestyle(το ειδα στο ιντερνετ, με εντιπωσιασε εμφανισιακα αλλα απο ογκο??)

Τα δεδομενα μου ειναι :

-θελω να ειναι καταλληλο απο νεογεννητο

-να μου κρτησει μια 3ετια σιγουρα

-να ειναι ανθεκτικη κατασκευη

-να πηγαινει σε χωματοδρομο(μενω σε χωριο και απο το σπιτι μεχρι τον δρομο διανυω καποια μετρα που εχουν χωματοδρομο)

-η τιμη του να μην ξεπερνα 700-750 ευρω(μαζι με βαση για αυτοκινητο)

-να ειναι ευκολοδηγητο

 

Περιμενω τις συμβουλές σας ως εμπειρες-οι οδηγοι!!!

 

Συγνωμη αν σας ζάλισα..........................

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το inglesina zippy και μας έχει βολέψει πάρα πολύ.

Βασικά ανοίγει και κλείνει με μια μόνο κίνηση!Σκέψου ότι έχει τύχει να έχω αγκαλιά το μωρό στο ένα χέρι και με το άλλο χέρι να βγάλω το καρότσι από το πορτ μπαγκαζ και να το ανοίξω!

Και μέχρι τώρα έχει αποδειχτεί αρκετά γερό.Και η τιμή του αρκετά καλή μαζί με το καθισματάκι αυτοκινήτου.

Τώρα για τα άλλα καρότσια που γράφεις δεν τα έχω δοκιμάσει για να συγκρίνω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω το inglesina zippy και μας έχει βολέψει πάρα πολύ.

Βασικά ανοίγει και κλείνει με μια μόνο κίνηση!Σκέψου ότι έχει τύχει να έχω αγκαλιά το μωρό στο ένα χέρι και με το άλλο χέρι να βγάλω το καρότσι από το πορτ μπαγκαζ και να το ανοίξω!

Και μέχρι τώρα έχει αποδειχτεί αρκετά γερό.Και η τιμή του αρκετά καλή μαζί με το καθισματάκι αυτοκινήτου.

Τώρα για τα άλλα καρότσια που γράφεις δεν τα έχω δοκιμάσει για να συγκρίνω!

 

Και εγώ το ίδιο έχω και το ψηφίζω δαγκωτοοοοοοοοοοοο!!! Και είναι πολύ ποιο φθηνό από ελλάδα αν το παραγγείλεις από το εξωτερικό νομίζω αν θυμάμαι καλά γύρω στα 200ευρόπουλα γλιτώνεις!

 

Link to comment
Share on other sites

για χωματόδρομο το ζιππυ θα έχει πρόβλημα . καλύτερα να πας προς quinny (εγώ έχω το buzz και πάει παντού). Στο πορτ-παγκαζ του μεγκαν δε νομίζω να έχεις πρόβλημα αλλά είναι σαφώς πιο βαρύ από το ζίππυ στο βάλε-βγάλε. Επίσης αν μενεις ή πηγαίνεις σε σπίτι χωρίς ασανσερ πάλι είναι δύσκολο στη μεταφορά. Η ποιότητα κύλισης όμως λόγω φουσκωτών λάστιχων είναι εξαιρετική σε όλα τα εδαφη και το μωρό δεν καταλαβαίνει τίποτα , όπως παιχνιδάκι είναι και το ανεβοκατέβασμα πεζοδρομίων και το μανουβράρισμα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έχω και το ψηφίζω δαγκωτοοοοοοοοοοοο!!! Και είναι πολύ ποιο φθηνό από ελλάδα αν το παραγγείλεις από το εξωτερικό νομίζω αν θυμάμαι καλά γύρω στα 200ευρόπουλα γλιτώνεις!

 

Τι λες τώρα??????

Εμείς το είχαμε πάρει από Λητώ 370€ πέρυσι!Άμα γλυτώνεις τα 200....δεν το συζητάω!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα??????

Εμείς το είχαμε πάρει από Λητώ 370? πέρυσι!Άμα γλυτώνεις τα 200....δεν το συζητάω!!!

 

Τα 200 τα γλυτώνεις σε όλο το πακέτο φαντάζομαι (μαζί με το κάθισμα αυτοκινήτου).

Και εγώ από το Zippy είμαι πολύ ευχαριστημένη αλλά δε γνωρίζω για τα υπόλοιπα. ΌΠοιο και να πάρεις όμως νομίζω ότι για να είναι τόσο ακριβά θα αξίζουν τα λεφτά τους!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω συμφωνω απολυτα για τα inglesina!!Ειχα παλιοτερο μοντελο και αποδειχτηκε γαιδουρι!!Το εχουν χρησιμοποιησει 3 μωρα κι ακομα καλα κρατει!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ για την αμμεση ανταποκριση!

Κι εμενα μάρεσει το inglesina zippy και λογω τιμης!

Ειναι το πιο οικονομικο απο ολα....Εννοειται πως οποιο και να παρω θα το παραγγειλω απο ιντερνετ!

Αλλα κλεινω προς speedi λογω χωματοδρομου...

Δεν εχω προβλημα με ασανσερ γιατι μενω σε μονοκατοικια....Εχω ομως 4 σκαλακια...Λετε να εχω προβλημα?

Αλλα και παλι δεν μπορω να καταληξω σε καποιο!

Ολα μου αρεσουν για διαφορετικους λογους! και τα απορριπτω για καποιους αλλους.....

Link to comment
Share on other sites

Τα 200 τα γλυτώνεις σε όλο το πακέτο φαντάζομαι (μαζί με το κάθισμα αυτοκινήτου).

Και εγώ από το Zippy είμαι πολύ ευχαριστημένη αλλά δε γνωρίζω για τα υπόλοιπα. ΌΠοιο και να πάρεις όμως νομίζω ότι για να είναι τόσο ακριβά θα αξίζουν τα λεφτά τους!

 

Καλέ ναι τα 200? τα γλιτώνεις στο μεγάλο πακέτο που εδώ κα΄νει 780? αν θυμάμαι καλά!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγνώμη για την παραπληροφόρηση λάθος μου.Η προστατευτική μπάρα μπρόστα,το καλάθι αγορών και οι αντάπτωρες για τα maxi cosi στα quinni speedi είναι στην τίμη του καροτσιού!

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,

πριν κανενα μηνα πήραμε το techno xlr της maclaren. το προτιμήσαμε γιατί εχουμε πολυ μικρο φορτμπαγκαζ και ειναι το πιο ματζεβελο και το πιο ελαφρυ απ οτι μας ειπαν.αν υπαρχει καποια κοπελα που το εχει θελω να την ρωτησω το εξης. το παραθυρακι που εχει απο πανω για να βλεπεις το παιδι δεν εχει σκεπασμα οπως αλλα καροτσια με αποτελεσμα να τυφλωνει ο ηλιος το μωρο. εξαιτιας αυτου δεν θελω να βγαινω μερα με το παιδι. ειναι κριμα να παρω αλλο γιατι εδωσα 320 ευρω και ειναι και δωρο της μαμας μου. επισης πριν λιγες μερες αρχισαν να τριζουν οι μπροστα οι ροδες. τι να πω!μου το ειχαν προτειενει σαν καλο και βολικο καροτσι και εχω απογοητευτει. αν υπαρχει καποια κοπελα που το εχει ας μου πει αν υπαρχει καποιο αξεσουαρ για να μην μπαινει ηλιος μεσα η καποια λυση τελοσπαντων γιατι δεν ειναι λυση να βαζω απο πανω πανια!

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδε καμια το τριροδο της GRACO?

αν ναι δεν ειναι τελειο και οικονομικο?

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;To chicco S3 Top - Race Travel System ,έχω φωτό εδώ

6omid2r2q66qwtlm35fg.jpg

bpdwoj3tz0r8z0nbkny3.jpg

 

 

είναι το ίδιο μοντέλο με αυτό που έχει το Bimbomarket; (TRIO S3 BLACK FUEGO)

δηλαδή αυτό:http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=2867&c_id=33&cf_id=40; κι αν όχι ποιές οι διαφορές τους;

και κάτι άλλο: γυρίζει το καρότσι προς την πλευρά της μητέρας σε αυτό το μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ. ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ. ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΑΣΦΑΛΕΣ, ΕΥΚΟΛΟΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΛΛΟ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΝΩΜΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...