Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

Γειά σας!

Είμαι καινούρια στο forum!

Δεν είμαι έγκυος ακόμη αν και θα το ήθελα πολύ αλλά ακόμα δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για εμάς(είμαστε 7 μήνες αρραβωνιασμένοι).. Αλλά θα γίνω νονά και είμαι κατενθουσιασμένη! Και σαν δώρο για το μωράκι εκτός απο ένα ματάκι για όταν γεννηθεί σκέφτηκα να πάρω και ένα καροτσάκι!

Οι γονείς δεν εχουν προτίμηση κάπου και δεν θέλουν πακέτο με καθισματάκι και πορτ μπεμπε...Απλά μου ζήτησαν να ισιώνει η πλάτη.

Θέλω ενα οικονομικό καροτσάκι γιατί και με το ματάκι που πήρα(270 ευρώ) δεν μπορώ να δώσω πάνω απο 250 ευρώ.

Στο internet ειδα :

1. peg perego aria completo = 199 ευρώ.

2. mothercare vesta = 159 ευρώ.

και κάποια baby star..

Εχετε υπ' όψιν για αυτά τα καροτσάκια κάποιες πληροφορίες ?

Η να μου προτίνεται κάποια άλλα σε αυτά τα χρήματα?

Η κάποιεσ ηλεκτρονικές διευθήνσεις εντός απο λητό και mothercare?

 

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα

:)

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κατσαμπάκι.

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το site http://www.bimbomarket.it/en/

 

Έχει αρκετά καρότσια που καλύπτουν όλες τις ανάγκες και τα βαλάντια σε τιμές σαφώς πιο καλές από αυτές που υπάρχουν Ελλάδα.

 

απλά έχε κατά νου ότι υπάρχουν καρότσια που χρησιμοποιούνται απο νεογέννητο και άλλα από συγκεκριμένους μήνες και μετά.

 

Αν κατάλαβα καλά οι γονείς του μωρού θέλουν να ισιώνει η πλάτη έτσι ώστε να το χρησιμοποιούν από όταν το μωράκι τους είναι νεογέννητο.

 

Δες και σε αυτό το σαιτ http://www.ebaby.gr αυτό το καρότσι

http://www.ebaby.gr/chicco-1-2-3-4-5-6-7/chicco-eanuooe-lite-way-ni-virtual.html

 

Μπορείς επίσης να κάνεις και το εξής απλό : πήγαινε π.χ στο Λητώ, ζήτα να σου δείξουν καροτσάκια από νεογέννητο μέχρι 3 χρονών και σύγκρινε τιμές καταστήματος - online shop για να δεις ποιά τιμή σε συμφέρει.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα ( αν και εντελώς πρωτάρα στο θέμα καρότσι)

 

:wink:

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Είμαι καινούρια στο forum!

Δεν είμαι έγκυος ακόμη αν και θα το ήθελα πολύ αλλά ακόμα δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για εμάς(είμαστε 7 μήνες αρραβωνιασμένοι).. Αλλά θα γίνω νονά και είμαι κατενθουσιασμένη! Και σαν δώρο για το μωράκι εκτός απο ένα ματάκι για όταν γεννηθεί σκέφτηκα να πάρω και ένα καροτσάκι!

Οι γονείς δεν εχουν προτίμηση κάπου και δεν θέλουν πακέτο με καθισματάκι και πορτ μπεμπε...Απλά μου ζήτησαν να ισιώνει η πλάτη.

Θέλω ενα οικονομικό καροτσάκι γιατί και με το ματάκι που πήρα(270 ευρώ) δεν μπορώ να δώσω πάνω απο 250 ευρώ.

Στο internet ειδα :

1. peg perego aria completo = 199 ευρώ.

2. mothercare vesta = 159 ευρώ.

και κάποια baby star..

Εχετε υπ' όψιν για αυτά τα καροτσάκια κάποιες πληροφορίες ?

 

Τα peg perego είναι κορυφή.εγώ αυτό εχω και είναι τέλειο.Δεν έχω όμως το συγκεκριμένο μοντελο οποτε δεν μπορω να σου απαντησω γι'αυτο. Τα mothercare δεν τα ξέρω αλλά εχω ακούσει οτι τα baby star είναι πολύ καλα επισης και οικονομικά.Δεν νομίζω να υπάρχει καρότσι που να μην ισιώνει η πλάτη του για να κοιμάται το παιδι.

Η να μου προτίνεται κάποια άλλα σε αυτά τα χρήματα?

Η κάποιεσ ηλεκτρονικές διευθήνσεις εντός απο λητό και mothercare?

 

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα

:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Είμαι καινούρια στο forum!

Δεν είμαι έγκυος ακόμη αν και θα το ήθελα πολύ αλλά ακόμα δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για εμάς(είμαστε 7 μήνες αρραβωνιασμένοι).. Αλλά θα γίνω νονά και είμαι κατενθουσιασμένη! Και σαν δώρο για το μωράκι εκτός απο ένα ματάκι για όταν γεννηθεί σκέφτηκα να πάρω και ένα καροτσάκι!

Οι γονείς δεν εχουν προτίμηση κάπου και δεν θέλουν πακέτο με καθισματάκι και πορτ μπεμπε...Απλά μου ζήτησαν να ισιώνει η πλάτη.

Θέλω ενα οικονομικό καροτσάκι γιατί και με το ματάκι που πήρα(270 ευρώ) δεν μπορώ να δώσω πάνω απο 250 ευρώ.

Στο internet ειδα :

1. peg perego aria completo = 199 ευρώ.

2. mothercare vesta = 159 ευρώ.

και κάποια baby star..

Εχετε υπ' όψιν για αυτά τα καροτσάκια κάποιες πληροφορίες ?

 

 

Η να μου προτίνεται κάποια άλλα σε αυτά τα χρήματα?

Η κάποιεσ ηλεκτρονικές διευθήνσεις εντός απο λητό και mothercare?

 

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα

:)

 

Τα peg perego είναι κορυφή.εγώ αυτό εχω και είναι τέλειο.Δεν έχω όμως το συγκεκριμένο μοντελο οποτε δεν μπορω να σου απαντησω γι'αυτο. Τα mothercare δεν τα ξέρω αλλά εχω ακούσει οτι τα baby star είναι πολύ καλα επισης και οικονομικά.Δεν νομίζω να υπάρχει καρότσι που να μην ισιώνει η πλάτη του για να κοιμάται το παιδι.

 

Έλα glam το έσωσα ... :lol::lol::lol::lol::lol:

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δες και το maclaren xt. Είναι ακριβώς στα λεφτά που θέλεις, είναι ελαφρύ, είναι για νεογέννητο δηλαδή κατεβαίνει η πλάτη και είναι και maclaren που είναι πολύ ανθεκτικά και αξιοπιστα καρότσια..Το έχει φαντάζομαι σε όλα τα μαγαζιά αλλά δες εδω (το site το βρήκα στην τυχη)

http://www.toys-shop.gr/product_info.php?cPath=2_40_41_42&products_id=1414

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

τι γνωμη εχετε για καροτσακια που ειναι καροτσι και πορτ μπεμπε σε ενα δηλαδη μετατρεπονται

οπως αυτο

Peg Perego Skate completo red bubles

http://www.pingpong-online.de/osc/product_info.php?products_id=2278

 

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι γνωμη εχετε για καροτσακια που ειναι καροτσι και πορτ μπεμπε σε ενα δηλαδη μετατρεπονται

οπως αυτο

Peg Perego Skate completo red bubles

http://www.pingpong-online.de/osc/product_info.php?products_id=2278

 

 

# weight frame: 9,5 kg

# weight skate seat unit: 5,5 kg

 

Μήπως 15 κιλά είναι πολλά ?(χωρίς να υπολογίσουμε το βάρος του μωρού)

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι γνωμη εχετε για καροτσακια που ειναι καροτσι και πορτ μπεμπε σε ενα δηλαδη μετατρεπονται

οπως αυτο

Peg Perego Skate completo red bubles

http://www.pingpong-online.de/osc/product_info.php?products_id=2278

 

 

# weight frame: 9,5 kg

# weight skate seat unit: 5,5 kg

 

Μήπως 15 κιλά είναι πολλά ?(χωρίς να υπολογίσουμε το βάρος του μωρού)

 

είναι πάρα πολλά... εγώ εδώ και καμιά δύσκολη μέρα ζορίζομαι με το Zippy που είναι και το ποιο ελαφρύ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Το ζίπυ το καταφέρνω χαλαρά ακόμα και τώρα με την κοιλιά .Πίπουλο το καρότσι λέμε! :)

 

ξέρεις ε κάποια στιγμή θα μας κράξουν... χαχαχαχα

όλο για το καρότσι μας μιλάμε , ανοίξαμε και κλαμπ... την επιταγή ακόμα την περιμένω από την Dionic γμτ....

να δεις που θα γίνει χαχαχαχα!!! Αλλά δεν μπορώ... να μην το λέω συνέχεια ότι όλα τα υπόλοιπα καρότσια είναι μούφα... κατά την γνώμη μου πάντα -μην παρεξηγηθεί καμία σας???- τα chicco είναι στενά... τα peg perego ωραίο ντιζαιν αλλά θεόβαρα ε...τι μένει??? Μένουν αρκετές μάρκες και την μόνη που ξεχωρίζω -πάντα κατά την γνώμη μου μην παρεξηγηθούμε- τα Maclaren το Quest... το δεύτερο καρότσι μας αν παει καλά το Πασχαλιατικο... Θα είναι αυτό ή φυσικά το Trip της Inglesina

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εμεις εχουμε παρει το bugaboo cameleon και ηταν η σοφοτερη επιλογη ever!

Μπορει να ακουγεται διαφημιση αλλα δεν ειναι...

Οσο ηταν νεογεννηττο τον κοιμιζαμε στην καλαθουνα του και τωρα που βγαινουμε βολτες δεν καταλαβαινει τιποτα με τις λακουβες στα "υπεροχα" πεζοδρομια μας... :roll:

zQI8.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει καμια το peg pergo si?Το ειδα στο bimbomarket και μου αρεσε(λεει οτι ειναι μονο 6 κιλα και το ειχε 189 ευρω.Ξερετε αν το εχει πουθενα στην Ελλαδα γιατι θα ηθελα να το δω απο κοντα,λιγο που εψαξα εγω δεν βρηκα καποιο καταστημα που να το πουλαει.

line_flow_rose_beg_39_time_1228194000_text_c720ccf0eff5f1ecf0eff5ebe7e8f1e120eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΡΟΤΣΙΑ ΤΗΣ BEBE CONFORT ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ INTERNET.

 

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΙΛΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΕΣ! :wink:

 

Α! ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ(ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΡΩΤΗΣΩ ΕΔΩ) ΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ ΓΙΑ ΓΟΡΑ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΗ ΠΟΛΗ??????

ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΝΤΕ!

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΕΒΕ CONFORT ΕΠΕΛΕΞΑ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ LOOLA.

ΤΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ ΤΗΣ BEBE CONFORT TA EXOYN TA KAT/MATA LAPIN,

ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ+ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤ/ΤΟΥ+ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΑΠΟ ΤΟ EBABY.GR ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ 200€ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ...!!!!!!

ΑΠΛΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ LAPIN NA TO ΔΩ, ΝΑ ΤΟ ΤΣΟΥΛΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΟ-ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΥ. ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΕΟΝ ΕΛΑΦΡΥΑ (ΟΠΩΣ INGLESINA) ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΝΤΕΡΝΟ!!

 

 

u1062855.png

sWNjp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΡΟΤΣΙΑ ΤΗΣ BEBE CONFORT ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ INTERNET.

 

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΙΛΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΕΣ! :wink:

 

Α! ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ(ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΡΩΤΗΣΩ ΕΔΩ) ΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ ΓΙΑ ΓΟΡΑ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΗ ΠΟΛΗ??????

ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΝΤΕ!

 

Στο lapin και στο BENNETON (Τσιμισκή).

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ IWANNA21!

ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ LOOLA KAI TO ZIPPY ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΤΗΡΙ ΜΑΣ!

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ!

Μ'ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ!

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ anais της premaman το εχει καμια κοπελα?εχει τα παντα και κανει μονο 290ευρω!αξιζει τον κοπο να του ριξεται μια ματια!και γω αυτο εχω σε γκρι-κοκκινο.βγαινει και γαλαζιο-μπεζ!εχει ομως τα παντα!ειναι πολυκαροτσι σε απιστευτη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

ioanna21 να'μαι και πάλι!

Αλλη μια ερώτηση σε εσένα και στις υπόλοιπες μανούλες και μη

Η τιμή του loola up στα lapin και στα benetton ποια είναι?

Θέλω να συγκρίνω τιμές απο το ebaby και να αποφασίσω αν αξίζει να το παραγγείλω απο'κει η να παω σε ενα απο τα 2 καταστήματα και να το αγοράσω.

 

Υ.Γ- Αναφέρομαι μόνο στο καρότσι

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Τα ολοκαινουργια καροτσια του κουτιου , πριν βαλουμε το μωρακι μεσα, θελουν καποιο καθαρισμα με βρεγμενο πανι για να φυγει η μυρωδια του καινουργιου υφαγματος-πλαστικου ή οχι. Γενικα μυριζουν στην αρχη?

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Πλησιαζει η ωρα να γεννησω και ψαχνω για καροτσακι 3 σε 1

 

Σκεφτηκα να παραγγειλω αυτο

 

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=5720

 

 

Αλλα παρατηρω και μου κανει και εντυπωση οτι δεν εχει 8 ροδες αλλα 4 και ειναι και απο τα πληρη υποτιθεται μοντελα της chicco. Λετε να ειναι πιο ευθραστο με 4 ροδες? Λογικα ναι ε?

 

Σαν εναλλακτικη λυση υπαρχει και αυτο

 

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=6639

 

με εξτρα ομως το κατ κιτ για το πορτ μπεμπε και τη βαση για το καρεκλακι αυτοκινητου. Βγαινει 10 ευρω πιο ακριβο τιποτα δηλαδη. Απλα να ρωτησω θελω αν η βαση για το αυτοκινητο ειναι απαραιτητη και με πιο τροπο δενεται στο πισω καθισμα. Εχω ενα golf 4.

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Το καλό με την βάση αυτοκινήτου είναι ότι την έχεις πάντα δεμένη μέσα στο αμάξι και απλά κουμπώνεις και ξεκουμπώνεις το καθισματάκι πάνω της και περνάς από πίσω την ζώνη.

 

Π.χ δες το βιντεάκι του βρεφικού καθίσματος που πήρα:http://www.youtube.com/watch?v=jCssZGZySH4&feature=related

 

Λίγο- πολύ όλα έτσι στηρίζονται.

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...