Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ! συμβουλές, tips & μικρά μυστικά!


Recommended Posts

Για τζάμια και καθρέφτες που γυαλίζουν, καθαρίζεται με μια πετσέτα βουτηγμένη σε διάλυμα νερού και ξυδιού και στεγνώνετε με ένα φίλτρο γαλλικού καφέ. Θα λάμψουν

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω ότι η μυρωδιά της μούχλας δεν φεύγει ποτέ.

Και αφού είναι πλαστικό άστα να πάνε.

Μάλλον έχεις και εσύ ευαίσθητη μύτη. Δεν δίνεις να τα μυρίσει κάποιος άλλος μήπως είναι ιδέα σου (έτσι μου λένε όταν λέω ότι κάτι μυρίζει)....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα υγρό καθαριστικό, που το λένε ΑΠΟΣΜΥΝΗ, είναι για τα συφώνια κλπ, δεν θυμαμαι αν κάνει για πλήσιμο... το έχουν κάποια σουπερ μαρκετ...

αλλιώς δε ρωτάς σε κανένα καθαριστήριο;;;

 

 

και μιας και λέμε για μούχλα...

ξέρει καμιά σας πως φεύγει από τον τοίχο;;;

η πόρτα του μπαλκονιού της κουζίνας μου (αλουμίνιο) , είναι δίπλα στο καλοριφέρ και το χειμώνα με τη διαφορά θερμοκρασίας έπιανε υδρατμούς πολύ... (νερά τρέχανε...) τώρα είδα πως έχει σχηματιστεί μούχλα, ακριβώς επάνω στη σιλικόνη που εφάπτεται στον τοίχο... έχω δοκιμάσει πολλά αλλά δε φεύγει... τί να κάνω;;; σας έτυχε ποτέ;;;

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΕ ΧΛΩΡΙΝΗ.ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΚΑΝΙΤΣΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΧΛΩΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΦΟΥΓΚΑΡΑΚΙ ΘΑ ΤΡΙΨΕΙΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ. :wink:

 

Και αφού στεγνώσει η χλωρίνη θα ρίξεις οινόπνευμα για να εξοντωθούν οι μύκητες. Ούτε κατσαρίδα δε θα ξαναπεράσει από κει.... που λέει ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΕ ΧΛΩΡΙΝΗ.ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΚΑΝΙΤΣΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΧΛΩΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΦΟΥΓΚΑΡΑΚΙ ΘΑ ΤΡΙΨΕΙΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ. :wink:

 

Και αφού στεγνώσει η χλωρίνη θα ρίξεις οινόπνευμα για να εξοντωθούν οι μύκητες. Ούτε κατσαρίδα δε θα ξαναπεράσει από κει.... που λέει ο λόγος.

Ο γύφτος με τα πυθάρια μπορεί να μην ξαναπεράσει;;;; μου ξυπνάει συνέχεια το μωρό!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρίξτου λίγο οινόπνευμα και πέτα και ένα σπίρτο όταν ξαναπεράσει...

 

αυτό πιάνει γενικά στους ανεπιθύμητους? :lol::lol:

αν εννοείς συγγενείς... οι γιαγιά μου έλεγε "ρίξε λίγο αλάτι πίσω τους όταν φεύγουν ή άστο πίσω από την πόρτα! δε θα ξανάρθουν!!!" τουλάχιστον με αυτή τη μέθοδο... δε θα σου φέρουν την πυροσβεστική, ούτε καν θα σε πάρουν χαμπάρι!!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πω πω βρε κορίτσια!!!!

Από ποστ για τη μυρωδιά της μούχλας... το κάνα οδηγίες προς εξόντωση γύφτου!!! :lol::lol::lol::lol::lol: (και όχι μόνο!!!)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί στεναχωριέσαι.

Προσφάτως κατηγορηθήκαμε ότι ξεκινάμε να γράφουμε κάτι και τελικά αλλάζουμε θέμα.... :lol::lol::lol:

Ε λοιπόν έτσι μας αρέσει και ότι θέλουμε θα κάνουμε....

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί στεναχωριέσαι.

Προσφάτως κατηγορηθήκαμε ότι ξεκινάμε να γράφουμε κάτι και τελικά αλλάζουμε θέμα.... :lol::lol::lol:

Ε λοιπόν έτσι μας αρέσει και ότι θέλουμε θα κάνουμε....

 

σωστοοοοοοοοοςςςςςςςςς!!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί στεναχωριέσαι.

Προσφάτως κατηγορηθήκαμε ότι ξεκινάμε να γράφουμε κάτι και τελικά αλλάζουμε θέμα.... :lol::lol::lol:

Ε λοιπόν έτσι μας αρέσει και ότι θέλουμε θα κάνουμε....

:shock: έχω χάσει επισόδεια... τί είναι πάλι αυτό;;;;

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...