Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιτροπή Κορωπίου για επαπειλούμενη άδεια κύησης


Recommended Posts

Καλημέρα, είμαι στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και είμαι σε άδεια εδώ και περίπου δυο μήνες. Πήρα την πρώτη άδεια από τα επείγοντα του Έλενα μετά από αιμορραγία που είχα, διάρκειας μιας εβδομάδας και μετά το πέρας αυτής πήρα ακόμη δυο άδειες μηνιαίες από το γιατρό μου γιατί η αποκόλληση και τα συμπτώματα δεν έχουν υποχωρήσει εντελώς. Η απορία μου είναι αν γνωρίζει κάποιος ποσό καιρό περίπου πρέπει να περιμένω μέχρι να με καλέσει το ΙΚΑ για να περάσω επιτροπή; Συγκεκριμένα ανήκω στο ΙΚΑ στο Κορωπί, ξέρω πως υπάρχει φόρτος και αναμονή αλλά είμαι ήδη στους δυο μήνες. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/2/2020 at 1:25 ΜΜ, temeteron είπε:

Καλημέρα, είμαι στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και είμαι σε άδεια εδώ και περίπου δυο μήνες. Πήρα την πρώτη άδεια από τα επείγοντα του Έλενα μετά από αιμορραγία που είχα, διάρκειας μιας εβδομάδας και μετά το πέρας αυτής πήρα ακόμη δυο άδειες μηνιαίες από το γιατρό μου γιατί η αποκόλληση και τα συμπτώματα δεν έχουν υποχωρήσει εντελώς. Η απορία μου είναι αν γνωρίζει κάποιος ποσό καιρό περίπου πρέπει να περιμένω μέχρι να με καλέσει το ΙΚΑ για να περάσω επιτροπή; Συγκεκριμένα ανήκω στο ΙΚΑ στο Κορωπί, ξέρω πως υπάρχει φόρτος και αναμονή αλλά είμαι ήδη στους δυο μήνες. Ευχαριστώ!

Καλησπέρα με το καλό το μωράκι σου..κι εγώ με άδεια είμαι..Μου είχαν πει τότε που καταθεσαμε τα χαρτιά ότι θα με καλέσουν μετά από 4 μήνες...Δηλαδή τα κατέθεσα Νοέμβρη οπότε Μάρτη..αργούν γενικά..βέβαια εγώ είμαι σε άλλο ΙΚΑ..δεν σου είπαν ποτε περίπου να περιμένεις;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και για την απάντηση! Με το καλό και το δικό σου μωράκι! Άρα εσένα ακόμη δε σε έχουν καλέσει για να περάσεις επιτροπή, σωστά? Εγώ δεν κατέθεσα στο Κορωπί τα χαρτιά μου, αλλά σε τοπικό κατάστημα, άρα ίσως να μη μου έδωσαν απάντηση γιατί και αυτοί πιθανόν να μην ξέρουν πόση αναμονή υπάρχει μετά στο Κορωπί. Απλά δυο μήνες και να μην έχω έστω μια ειδοποίηση ότι με περιμένουν τάδε ημερομηνία, μου φάνηκε πολύς καιρός!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, temeteron είπε:

Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και για την απάντηση! Με το καλό και το δικό σου μωράκι! Άρα εσένα ακόμη δε σε έχουν καλέσει για να περάσεις επιτροπή, σωστά? Εγώ δεν κατέθεσα στο Κορωπί τα χαρτιά μου, αλλά σε τοπικό κατάστημα, άρα ίσως να μη μου έδωσαν απάντηση γιατί και αυτοί πιθανόν να μην ξέρουν πόση αναμονή υπάρχει μετά στο Κορωπί. Απλά δυο μήνες και να μην έχω έστω μια ειδοποίηση ότι με περιμένουν τάδε ημερομηνία, μου φάνηκε πολύς καιρός!

Όχι δεν με έχουν καλέσει λογικά σε 1 μήνα αν ισχύει ό,τι είπαν..οπότε λογικό να μην σε έχουν καλέσει και σένα ακόμη.υπαρχει μεγάλη αναμονή..δεν ξερω γιατι τοσο πολυ...κι εγώ σε άλλο ΙΚΑ κατέθεσα τα χαρτιά και αλλού περνάω επιτροπή..Έτσι γίνεται μάλλον..βεβαια αν θελεις μπορεις να παρεις ενα τηλ να ρωτησεις η να στειλεις καποιον εκει που τα κατεθεσες να μαθεις τι γινεται..το κακο είναι ότι μέχρι να μας καλέσουν, να περασουμε, να εγκριθεί και να μας βάλουν τα χρήματα εισόδημα τέλος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...