Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετάβαση σε γάλα σε μωρό 13 μηνών. Φόρμουλα η φρέσκο;


Recommended Posts

Για ποιο λόγο λέει κατσικίσιο μετά τα 2; Δεν το έχω ξανακουσει. Εμείς ακόμα και σκόνη που δίναμε συμπλήρωμα το πρώτο τρίμηνο κατσικίσια είχαμε πάρει για καλύτερα. Και όταν άρχισε να πίνει "γάλα σούπερ μάρκετ" όπως έλεγε, κατσικίσιο πήραμε κι ακομα που είναι τριάμισι έχουμε δώσει αγελαδινό μονο μετρημένες φορές. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το κατσικίσιο λέει μπορεί να κάνει αναιμία γιατί δεν έχει σίδηρο. Θα ξεκινήσω αγελαδινό, το αποφάσισα. Το πρόβλημα μου είναι ότι η μικρή είχε μια ελαφριά αλλεργία στην πρωτεινη του γάλακτος, έκανε παλινδρόμηση όταν ήταν πιο μωρό κ για αυτό της δίνω ειδική φόρμουλα. Έχω τώρα 2 μήνες που την αναμιγνυω με κανονική φόρμουλα για μετάβαση, δεν έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα, αλλά αναρωτιέμαι μήπως με το φρέσκο μου κάνει. Από την άλλη, κ η μεγάλη μου κόρη είχε θέμα, έβγαζε αίμα στα κόπρανα, αλλά της έδωσα κατσικίσιο στο χρόνο κ ήταν μια χαρά. Το ξεκινάω έτσι κατευθείαν το φρέσκο λέτε;

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το κατσικίσιο λέει μπορεί να κάνει αναιμία γιατί δεν έχει σίδηρο. Θα ξεκινήσω αγελαδινό, το αποφάσισα. Το πρόβλημα μου είναι ότι η μικρή είχε μια ελαφριά αλλεργία στην πρωτεινη του γάλακτος, έκανε παλινδρόμηση όταν ήταν πιο μωρό κ για αυτό της δίνω ειδική φόρμουλα. Έχω τώρα 2 μήνες που την αναμιγνυω με κανονική φόρμουλα για μετάβαση, δεν έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα, αλλά αναρωτιέμαι μήπως με το φρέσκο μου κάνει. Από την άλλη, κ η μεγάλη μου κόρη είχε θέμα, έβγαζε αίμα στα κόπρανα, αλλά της έδωσα κατσικίσιο στο χρόνο κ ήταν μια χαρά. Το ξεκινάω έτσι κατευθείαν το φρέσκο λέτε;

 

φανταζομαι αναιμια μπορει να κανει κ με το αγελαδινο,κ γι αυτο ειπε για σκονη

αλλα αν οι εξετασεις ειναι καλες,τρωει κοκκινο κρεας κ αλλες τροφες που βοηθανε δ βρισκω λογο

αν στην τελικη εχει ελλειψη δ προκειται να την ξεπερασει απλα με γαλα σκονη

εφοσον ειχε θεμα με αγελαδινο ισως προτιμουσα το κατσικισιο αρχικα,οπως ειχα δωσει κ στα δικα μου χωρις θεμα αν κ μετα καταληξαμε σε αγελαδινο

απο την αλλη επειδη δειχνει να μην εχει πλεον θεμα με την απλη σκονη πια κ αν εχετε δοκιμασει γιαουρτι-τυρι,δ ειναι απαραιτητο το κατσικισιο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...