Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χειμερινές διακοπές με δίχρονο παιδί!


Recommended Posts

Γεια σας ,αν και νωρίς και επειδή κάνω καποιες σκέψεις,εχω ένα παιδί που τ Δεκέμβριο θα είναι σχεδόν 2,τον παίρνουμε στα ταξίδια μας αλλά καθε ηλικία περνάει τη δίκη της φάση ,τι γνώμη έχετε για ολιγοήμερες χριστουγεννιάτικες διακοπές στο πηλιο η στο καιμακτσαλαν;βλέπω και τα δυο μέρη,στο πηλιο εχω πάει ως ελεύθερη κ είναι ωραία.η μηπως να παμε Θεσσαλονίκη που έχει επιλογές για ένα μικρό παιδί;τα φώτα σας όσοι το έχετε κάνει και δεκτές ακομα κ προτάσεις για διαμονή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, kaith900 είπε:

Γεια σας ,αν και νωρίς και επειδή κάνω καποιες σκέψεις,εχω ένα παιδί που τ Δεκέμβριο θα είναι σχεδόν 2,τον παίρνουμε στα ταξίδια μας αλλά καθε ηλικία περνάει τη δίκη της φάση ,τι γνώμη έχετε για ολιγοήμερες χριστουγεννιάτικες διακοπές στο πηλιο η στο καιμακτσαλαν;βλέπω και τα δυο μέρη,στο πηλιο εχω πάει ως ελεύθερη κ είναι ωραία.η μηπως να παμε Θεσσαλονίκη που έχει επιλογές για ένα μικρό παιδί;τα φώτα σας όσοι το έχετε κάνει και δεκτές ακομα κ προτάσεις για διαμονή!

Τρίκαλα έχει το μύλο των ξωτικών από Νοεμβριο μέχρι των φώτων, έχει χιονοδρομικό (Περτούλι), την Ελάτη κ μπορείς να μένεις στην πόλη που έχει τα πάντα. Νομίζω είναι φοβερά για παιδάκια. Τσεκαρε το αν θες.

Link to comment
Share on other sites

To Πήλιο έχει άπειρες επιλογές για να πας, από βόλτα στην παραλία ως χιονοδρομικό, ή βόλτα στο Βόλο. Είναι από τους αγαπημένους μας προορισμούς, χειμώνα-καλοκαίρι, από όταν τα παιδιά ήταν μωρά.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

Τρίκαλα έχει το μύλο των ξωτικών από Νοεμβριο μέχρι των φώτων, έχει χιονοδρομικό (Περτούλι), την Ελάτη κ μπορείς να μένεις στην πόλη που έχει τα πάντα. Νομίζω είναι φοβερά για παιδάκια. Τσεκαρε το αν θες.

Σ ευχαριστω παρά πολύ,η αλήθεια είναι πως δεν εχω πάει Τρίκαλα και θα το θελα αλλά θα ξεκινήσουμε από Έβρο και δεν ξέρω αν θα αντέξει ο μικρός σε τόσο μεγάλο ταξίδι.μεχρι Χαλκιδική έχουμε πάει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , kaith900 είπε:

Σ ευχαριστω παρά πολύ,η αλήθεια είναι πως δεν εχω πάει Τρίκαλα και θα το θελα αλλά θα ξεκινήσουμε από Έβρο και δεν ξέρω αν θα αντέξει ο μικρός σε τόσο μεγάλο ταξίδι.μεχρι Χαλκιδική έχουμε πάει!

Ναι είναι μακριά αλλά το Πήλιο είναι πιο μακριά ακόμα! Εμείς πάντως κάναμε το εξής αμιμητο χθες, από Χανιά πήγαμε Ηράκλειο, πήραμε το καράβι κ μόλις βγήκαμε Πειραιά μετά  από 9 ωρες, κάναμε 4 ώρες δρόμο για να αφήσουμε την κόρη μου στους παππούδες! Την έχω σκληραγωγησει στα ταξίδια! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Lenia16 είπε:

Ναι είναι μακριά αλλά το Πήλιο είναι πιο μακριά ακόμα! Εμείς πάντως κάναμε το εξής αμιμητο χθες, από Χανιά πήγαμε Ηράκλειο, πήραμε το καράβι κ μόλις βγήκαμε Πειραιά μετά  από 9 ωρες, κάναμε 4 ώρες δρόμο για να αφήσουμε την κόρη μου στους παππούδες! Την έχω σκληραγωγησει στα ταξίδια! :rolleyes:

Μπραβο σας!κι εμεις αν και είναι μόνο καποιες στιγμές που θα γκρινιάξουμε λίγο στα ταξίδια,εγω προσωπικά το εχω πάρει από φόβο καθε φορά που είναι να ταξιδέψουμε και οσο μεγαλώνουν κ καταλαβαίνουν περισσότερα νομίζω πως οι διαδρομές θα ναι και πιο δύσκολες,μπορει να ναι απλα στο μυαλό μου τι να πω

Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2018 at 6:39 ΜΜ, ΑΡΓΚ είπε:

To Πήλιο έχει άπειρες επιλογές για να πας, από βόλτα στην παραλία ως χιονοδρομικό, ή βόλτα στο Βόλο. Είναι από τους αγαπημένους μας προορισμούς, χειμώνα-καλοκαίρι, από όταν τα παιδιά ήταν μωρά.

Σ ευχαριστώ πολύ,για το Βόλο δεν εχω ιδέα αλλά αν είναι όπως τα λες ισως να σύμφερε να μένουμε εκεί κιόλας αν πάμε και να κάνουμε τις εξορμήσεις μας στο πηλιο.ενδιαφερομουν πολύ και για το καιμακτσαλαν αλλά δεν εχω ιδέα πως είναι εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν ωραία,αλλα μεγάλες αποστάσεις με το αυτοκίνητο.

 

On 20/8/2018 at 10:43 ΜΜ, kaith900 είπε:

Σ ευχαριστω παρά πολύ,η αλήθεια είναι πως δεν εχω πάει Τρίκαλα και θα το θελα αλλά θα ξεκινήσουμε από Έβρο και δεν ξέρω αν θα αντέξει ο μικρός σε τόσο μεγάλο ταξίδι.μεχρι Χαλκιδική έχουμε πάει!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Elfer είπε:

Ναι μεν ωραία,αλλα μεγάλες αποστάσεις με το αυτοκίνητο.

 

 

 

πρίν από 14 λεπτά , Elfer είπε:

Ναι μεν ωραία,αλλα μεγάλες αποστάσεις με το αυτοκίνητο.

 

 

Ναι αυτό ηθελα να αποφυγω γι αυτό το ψάχνω κι για παλαιό άγιο Αθανάσιο στο καιμακτσαλαν η εστω πηλιο που

μπορει να ναι μεγάλη αποσταση αλλά εκεί δεν νομιζωναμετακινουμαστε τόσο πολύ ,όπως και να χει σας ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...