Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χάνει βάρος με τον θηλασμό


Recommended Posts

Είχε δίκιο στο ότι τη συμβούλευσε να προσέξει τη διατροφή της και της έδωσε περιθώριο 3 μέρες να δουν πως θα πάει. Και λίγο συμπλήρωμα να είχε δώσει η κοπέλα δεν θα είχε σταματήσει να θηλάζει... Γιατί μιλάτε για το ξένο γάλα λες και της είπε να δώσει δηλητήριο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 240
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υποθετικά μιλώντας πάντα, αυτό που βοήθησε το μωράκι να πάρει το βάρος που έπρεπε σε αυτή τη φάση, είναι που η μαμά τάιζε το ίδιο περισσότερο, οι περισσότεροι θηλασμοί δηλαδή. Κι όχι η διατροφή της μαμάς που σίγουρα πρέπει να φτιάξει πρώτα πρώτα γιατί πρέπει να είναι καλά η ίδια.

 

Χαράς το κουράγιο σου κορίτσι μου με ένα ακόμα 11 μηνών βρέφος στο σπίτι!

 

Δεν μιλάει καμία βρε erin για το ξένο λες και είναι δηλητήριο, το έχετε παρεξηγήσει. Απλά όταν δεν είναι απαραίτητο, δεν υπάρχει και λόγος να δοθεί. Όπως τελικά και έγινε με την περίπτωση της θεματοθέτριας.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , mama16 είπε:

Σε ποιο πράγμα καλέ έχει δίκιο η παιδίατρος?? Κατευθείαν της είπε δώσε ξένο.. Η κοπέλα αντί αυτού άρχισε να ταιζει πιο συχνά το μωρακι της κ να τρώει καλύτερα. Δεν έδωσε ξένο. Έχω την εντύπωση ότι αν το μωρακι δεν έβαζε 90γρ αλλά 60-70 που κ αυτό είναι φυσιολογικό θα της έλεγε σταματά το θηλασμό κ δώσε ξένο..

Αν διαβάσεις το αρχικό ποστ δεν της είπε δώσε κατευθείαν ξένο.Της είπε να φάει καλύτερα,να ζυγιστουν ξανά κ οτι αν δεν αποδώσει τότε να δώσει ξένο.Τη γνώμη μου την εχω αναφέρει κ πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , erin0000 είπε:

Είχε δίκιο στο ότι τη συμβούλευσε να προσέξει τη διατροφή της και της έδωσε περιθώριο 3 μέρες να δουν πως θα πάει. Και λίγο συμπλήρωμα να είχε δώσει η κοπέλα δεν θα είχε σταματήσει να θηλάζει... Γιατί μιλάτε για το ξένο γάλα λες και της είπε να δώσει δηλητήριο;

Ποιος μίλησε μωρέ για δηλητήριο; Διαβάζω τόσες δημοσιεύσεις που κατακρίνουν τον αποκλειστικό θηλασμό ή μάλλον όσες τον υποστηρίζουν και δίνουμε δίκιο σε έναν παιδίατρο που ενω η μητέρα έχει δηλώσει ότι θέλει να θηλάσει την οδηγεί κατευθείαν σε ξένο γάλα, αντί να της δώσει οδηγίες για αποδοτικότερο θηλασμό. Έτσι ξέρει κ η γιαγιά μου να συμβουλευσει. Το θέμα είναι ότι απευθυνόμαστε σε ειδικό για να μας καθοδηγήσει ψύχραιμα κ επαγγελματικά. Κ δεν είπε κανείς ότι με ένα μπουκάλι γάλα αποθηλαζεις, για όνομα του θεού. Όμως εδώ παρατίθενται παραδείγματα γυναικών που τα κατάφεραν με μικτή διατροφή, υπάρχουν αλλά τόσα που το ένα μπουκάλι οδήγησε στο δεύτερο κ τελικά η γυναίκα αποθηλασε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 25/11/2017 at 4:35 ΜΜ, Melitoula είπε:

Σήμερα τον ζυγισε η παιδίατρος τον βρήκε 3360 και μας είπε ν δώσουμε ξένο..

Από αυτό εσείς καταλαβαίνετε ότι η παιδίατρος δεν πρότεινε κατευθείαν ξένο γάλα; Μαλλον αλλά διαβάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lenia16 said:

Από αυτό εσείς καταλαβαίνετε ότι η παιδίατρος δεν πρότεινε κατευθείαν ξένο γάλα; Μαλλον αλλά διαβάζουμε.

 

Καλέ διάβασε και παρακάτω έχει και άλλο: " Μου είπε Ν τρώω Καλά Κ Θ Τον ζυγισει ξανα σε τρεις μέρες Κ σίγουρα θέλει να έχει βάλει 100γρ Αλλιώς θα δώσουμε ξένο οπωσδήποτε".

 

"Λευτεριά στο zaxaroulini!!!"

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2017 at 4:35 ΜΜ, Melitoula είπε:

Καλησπέρα σας.. Θ ξεκίνησω από την αρχή. Πριν δεκαπέντε μέρες γέννησα ένα αγοράκι 3800 με καισαρική. Από τη κλινική βγήκαμε 3500. Από την πρώτη στιγμή τον θηλάζω αποκλειστικά. Το μωρό είναι ζωηρό, κοιμάται Όταν Θα έχει φάει, κλαίει όταν πεινάσει, συνήθως ανα δυόμιση τρεις ώρες. Σήμερα τον ζυγισε η παιδίατρος τον βρήκε 3360 και μας είπε ν δώσουμε ξένο.. καταλαβαίνω ότι έχασε Ενώ έπρεπε ν ανακτήσει το βάρος γέννησης. Μου είπε μάλιστα οτι μάλλον το γάλα μου είναι λαιτ. Μου είπε Ν τρώω Καλά Κ Θ Τον ζυγισει ξανα σε τρεις μέρες Κ σίγουρα θέλει να έχει βάλει 100γρ Αλλιώς θα δώσουμε ξένο οπωσδήποτε. Υπάρχει αυτή η περίπτωση όντως με το γάλα μ?Γιατί από ποσότητα εχω. Θέλω να το θηλασω το μωρό μου και Όχι να του δώσω ξένο γάλα.. τι να κανω αλλο? Έχετε να μου προτείνετε κάτι? 

 

Παραθέτω και τη συνέχεια του μηνύματος για το τι είπε η παιδίατρος...

Δεν έχει νόημα να διαφωνούμε. Εσείς μην προσλάβετε την παιδίατρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marakiz said:

Λοιπόν, λοιπόν κορίτσια, είναι τόσο μικρό αυτό που διαφωνούμε που δεν έχει νόημα να διαφωνούμε. Αν μιλούσαμε live και δεν ήταν ο λόγος ο γραπτός, θα είχαμε συμφωνήσει τώρα. Δεν ανοίγουμε κανένα θέμα με χριστουγεννιάτικες ιδέες να ανταλλάξουμε ιδέες? Να δούμε αν μπορούμε να διαφωνήσουμε και εκεί? :-P

 

Εγώ κορίτσια είμαι άνθρωπος πολύ ήπιων τόνων και δεν μπορώ τις αντιπαραθέσεις :?

Φωτιές που πας να μας ανάψεις marakiz, να αφήσουμε δηλαδή τους παιδιάτρους και να πιάσουμε τις θρησκείες, τα δώρα που θα κάνουμε τα Χριστούγεννα, τι θα μας φέρει ο νονός και αν πρέπει να μας φέρει δώρο τα Χριστούγεννα, μην φέρει και τίποτε φτηνιάρικο! :confused:

"Λευτεριά στο zaxaroulini!!!"

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , zaxaroulini είπε:

 

Εγώ κορίτσια είμαι άνθρωπος πολύ ήπιων τόνων και δεν μπορώ τις αντιπαραθέσεις :?

Φωτιές που πας να μας ανάψεις marakiz, να αφήσουμε δηλαδή τους παιδιάτρους και να πιάσουμε τις θρησκείες, τα δώρα που θα κάνουμε τα Χριστούγεννα, τι θα μας φέρει ο νονός και αν πρέπει να μας φέρει δώρο τα Χριστούγεννα, μην φέρει και τίποτε φτηνιάρικο! :confused:

 

Απαπαπα! Με τρομάζεις!! :-D:mrgreen:

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω τοσες μερες..!! zaxaroulini εγραψες με το κυρος του γιατρου!!! ξεκινησα μια μερα να γραφω μετα το ξεχασα!!! Παντως για την διατροφη παιδια καθως ειμαι παθουσα παιζει σημαντικο ρολο.. Κ εγω δενεντρωγα κ το ενα στηθος γιοκ!! Κ μαλιστα δεν με πιστευαν τοτε.. Ουτε η μαια απο το μαιευτηριο που την πηρα τηλ να δω τι να κανω αλλα ουτε κ μια φιλη που ειναι μαια στην Αθηνα!! φανταστειτε ηρθε η κοπελα 2 ωρες δρομο για να το δει!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , erin0000 είπε:

 

Παραθέτω και τη συνέχεια του μηνύματος για το τι είπε η παιδίατρος...

Δεν έχει νόημα να διαφωνούμε. Εσείς μην προσλάβετε την παιδίατρο...

Αν η κοπέλα επέμεινε στο θηλασμό προφανώς ενεδωσε η παιδίατρος, εγώ αυτό καταλαβαινω. Θα συμφωνήσω με τη @marakiz κ επίσης δεν ήμασταν παρούσες στο διάλογο κ οι διαλογοι μεταφέρονται διαφορετικά στο γραπτό λογο οπότε ας το σταματήσουμε εδώ, έτσι κ αλλιώς η κοπέλα τα κατάφερε μια χαρά κ χωρίς να δώσει ξένο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

Από αυτό εσείς καταλαβαίνετε ότι η παιδίατρος δεν πρότεινε κατευθείαν ξένο γάλα; Μαλλον αλλά διαβάζουμε.

Τη συνέχεια τη διάβασες;

Σε εμας πάντως ήταν ξεκάθαρη οτι θελει να θηλασει.Στον παιδίατρο ήταν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28 Νοεμβρίου 2017 at 11:06 ΠΜ, zaxaroulini είπε:

Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που κάνουν ένα παιδί πιο έξυπνο:

1)      Σύμφωνα με μελέτη που πραγματοποιήθηκε από το Πανεπιστήμιο του Newcaslte, τα παιδιά που περνούν αρκετό χρόνο με τον πατέρα τους γίνονται πιο έξυπνοι ενήλικες από όσα περνούν λιγότερο. Σύμφωνα μάλιστα με τους επικεφαλής της έρευνας, όσο πιο πολύ ασχολιόταν ο πατέρας τόσο περισσότερο αυξανόταν το IQ του παιδιού και τόσο πιο πετυχημένο γινόταν στη ζωή του!

2)      Τα παιδιά γεννιούνται με περίμετρο κεφαλιού γύρω στα 34-35 εκατοστά. Φαίνεται όμως πως όσα έχουν κατά τη γέννηση κεφάλι μεγαλύτερο από αυτό το μέσο όρο έχουν και πιο πολλές πιθανότητες να αποφοιτήσουν με καλύτερους βαθμούς από το σχολείο και να έχουν καλύτερες επιδόσεις σε γνωστικά τεστ, σύμφωνα με έρευνα που δημοσιεύτηκε πρόσφατα στην Επιθεώρηση Molecular Psychiatry.

3)      Φαίνεται πως τα γονίδια που σχετίζονται πιο άμεσα με τις γνωστικές ικανότητες έχουν την έδρα τους στο χρωμόσωμα Χ, το οποίο ένα παιδί έχει τις διπλάσιες πιθανότητες να έχει κληρονομήσει από τη μητέρα παρά από τον πατέρα του. Σύμφωνα μάλιστα με παλαιότερη έρευνα (του 1994) η καλύτερη ένδειξη για να προβλέψει κανείς το πόσο έξυπνο είναι ένα παιδί είναι το IQ της μητέρας του. Σύμφωνα πάντα με την ίδια έρευνα, οι δείκτες ευφυίας μαμάς και παιδιού αποκλείνουν στις περισσότερες περιπτώσεις κατά 15 πόντους.

Οπότε μη αγχώνεστε μόνο για τον θηλασμό, εγώ και που θήλασα και που ο σύζυγος ασχολείται με τα παιδιά και που είμαι έξυπνη, νομίζω ότι δεν θα ήταν υπερβολή να τα στείλω κατευθείαν στη ΝΑΣΑ! :)

Χαχαχα! Τωρα το είδα... Θεα!

Link to comment
Share on other sites

αν και την εχουμε πρηξει την κοπελα με τις θεωριες μας :-P νομιζω οτι στην οπτικη μας για το ξενο υπεισερχεται κι ενας ακομη παραγοντας: ειναι η λογικη της μετρησιμοτητας που υπαρχει παντου- κακως κατα τη γνωμη μου- δεν ξερω αν ειναι ατυχης η συγκριση που κανω . Πχ στο σχολειο τα παιδια αξιολογουνται με βαθμους, οι εκπαιδευτικοι και με τους βαθμους των παιδιων, στη δουλεια αξιολογουματε με νουμερα- ποσα πουλησες κτλ κι οχι αν κανεις πχ ποιοτικη δουλεια, τα μετραμε ολα με νουμερα. Ετσι και στο γαλα, αυτο που βλεπω ειναι οτι υπαρχει μια εμμονη με τα ml, απο ολους, αφου οι περισσοτεροι ετσι μεγαλωσαν. Δλδ για παραδειγμα οταν εβλεπαν τον μικρο μου που ηταν γομαρακι, ηπρωτη ερωτηση που μου εκαναν ειναι ποσα ml γαλα πινει, και καλοπροαιρετα. Οταν τους ελεγα οτι δεν ξερω, εβλεπα στο βλεμμα τους μια λαμψη πανικου συνδυασμενου με οικτο για το παιδι: μα δεν ξερεις ποσο τρωει??? ειναι δυνατον να βασιζεσαι μονο στο στηθος; δεν εχεις μια μετρηση; κι αν τρωει παραπανω απ' οσο πρεπει?

Δεν αξιολογουσαν το αν το παιδι ειναι υγιες και χαρουμενο, παρα μονο το ποσο τρωει, ποσο ζυγιζει, ποσο βαζει.

Ετσι, νομιζω σε πολλα θεματα, χανουμε το μετρο και την οιυσια.

Οχι βεβαια οτι υποτιμω το αγχος μιας μαμας που το παιδι της δε βαζει βαρος, ειναι κατανοητο και απολυτα σωστο να παρακολουθειται με βαση το μεσο όρο. Μιλαω για τις περιπτωσεις που δεν παρουσιαζουν αποκλισεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , xarouli είπε:

αν και την εχουμε πρηξει την κοπελα με τις θεωριες μας :-P νομιζω οτι στην οπτικη μας για το ξενο υπεισερχεται κι ενας ακομη παραγοντας: ειναι η λογικη της μετρησιμοτητας που υπαρχει παντου- κακως κατα τη γνωμη μου- δεν ξερω αν ειναι ατυχης η συγκριση που κανω . Πχ στο σχολειο τα παιδια αξιολογουνται με βαθμους, οι εκπαιδευτικοι και με τους βαθμους των παιδιων, στη δουλεια αξιολογουματε με νουμερα- ποσα πουλησες κτλ κι οχι αν κανεις πχ ποιοτικη δουλεια, τα μετραμε ολα με νουμερα. Ετσι και στο γαλα, αυτο που βλεπω ειναι οτι υπαρχει μια εμμονη με τα ml, απο ολους, αφου οι περισσοτεροι ετσι μεγαλωσαν. Δλδ για παραδειγμα οταν εβλεπαν τον μικρο μου που ηταν γομαρακι, ηπρωτη ερωτηση που μου εκαναν ειναι ποσα ml γαλα πινει, και καλοπροαιρετα. Οταν τους ελεγα οτι δεν ξερω, εβλεπα στο βλεμμα τους μια λαμψη πανικου συνδυασμενου με οικτο για το παιδι: μα δεν ξερεις ποσο τρωει??? ειναι δυνατον να βασιζεσαι μονο στο στηθος; δεν εχεις μια μετρηση; κι αν τρωει παραπανω απ' οσο πρεπει?

Δεν αξιολογουσαν το αν το παιδι ειναι υγιες και χαρουμενο, παρα μονο το ποσο τρωει, ποσο ζυγιζει, ποσο βαζει.

Ετσι, νομιζω σε πολλα θεματα, χανουμε το μετρο και την οιυσια.

Οχι βεβαια οτι υποτιμω το αγχος μιας μαμας που το παιδι της δε βαζει βαρος, ειναι κατανοητο και απολυτα σωστο να παρακολουθειται με βαση το μεσο όρο. Μιλαω για τις περιπτωσεις που δεν παρουσιαζουν αποκλισεις.

 

Καλά αυτο πάει και μετά στα στερεά. Δε θα ξεχάσω ποτέ διαλόγους του τύπου:

ερώτηση: ποσα γραμμάρια κρέας τρώει τώρα το παιδί;

απάντηση: δεν ξέρω, εσείς πόσα γραμμάρια φάγατε χτες το βράδυ;

Και να με κοιτάνε με το βλέμμα της αγελάδας μετά, σαν να μιλάω κινέζικα :) 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ΑΡΓΚ said:

 

Καλά αυτο πάει και μετά στα στερεά. Δε θα ξεχάσω ποτέ διαλόγους του τύπου:

ερώτηση: ποσα γραμμάρια κρέας τρώει τώρα το παιδί;

απάντηση: δεν ξέρω, εσείς πόσα γραμμάρια φάγατε χτες το βράδυ;

Και να με κοιτάνε με το βλέμμα της αγελάδας μετά, σαν να μιλάω κινέζικα :) 

 

 

Μήπως γιατί το μωρό των 6 μηνών έχει άλλες διατροφικές ανάγκες (π.χ. ο παιδίατρος θα συστήσει αρχικά 75 γραμμάρια κρέας, γιατί τόσο χρειάζεται το παιδί για να καλύψει τις ανάγκες του και τόσο μπορεί να αντέξει το στομαχάκι του) σε αντίθεση με τον ενήλικα που μπορεί να χτυπήσει 2-3 πιτόγυρα?

Πως τα βάζουμε όλα στο ίδιο καζάνι? Το ίδιο θα φάει το μωράκι το ίδιο μία νταρντανογυναίκα? :?

Επεξεργάστηκαν by zaxaroulini

"Λευτεριά στο zaxaroulini!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς που ξέρεις εσύ ότι η Αργκ είναι νταρντανογυναίκα? :mrgreen:

 

Συνήθως το αντίθετο γίνεται. Σου λέει ο παιδίατρος πως πρέπει να φάει το παιδί τάδε γραμμάρια, το παιδί δεν τρώει τόσα και αγχώνεται η μανούλα.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marakiz said:

Καταρχάς που ξέρεις εσύ ότι η Αργκ είναι νταρντανογυναίκα? :mrgreen:

 

Συνήθως το αντίθετο γίνεται. Σου λέει ο παιδίατρος πως πρέπει να φάει το παιδί τάδε γραμμάρια, το παιδί δεν τρώει τόσα και αγχώνεται η μανούλα.

 

Καλέ δεν το είπα για την Αργκ, ώρα είναι να με παρεξηγήσει η κοπέλα, γενικώς το είπα, ως μέτρο σύγκρισης μωρού και ενήλικα!

 

 

 

"Λευτεριά στο zaxaroulini!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα γραμμαρια πρωτη φορα το ακουω για στερες τροφες ..εχουμε τοσα να κανουμε .να θυμομαστε ποτε εφαγε ποσο εφαγε ποτε κοιμηθηκε ποσο .ποσες φορες κατουρησες και ποσο αν εκανε κακα  ποτε τον αλλαξαμε εε μονο αυτα ειναι ειδη πολλα ... οχι να ζυγιζουμε και το φαει μ ακουγετε υπερβολικο .οκ δεν θα δωσουμε και μεχρι σκασμου αλλα ουτε και δειγμα κρεας ..και δν συγκρινουμε το τι τρωμε εμεις με ενα μωρο ..απλα μεγαλοντας αυξανουμε την ποσοτιτα ....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Aggeliki21 said:

Αυτο με τα γραμμαρια πρωτη φορα το ακουω για στερες τροφες ..εχουμε τοσα να κανουμε .να θυμομαστε ποτε εφαγε ποσο εφαγε ποτε κοιμηθηκε ποσο .ποσες φορες κατουρησες και ποσο αν εκανε κακα  ποτε τον αλλαξαμε εε μονο αυτα ειναι ειδη πολλα ... οχι να ζυγιζουμε και το φαει μ ακουγετε υπερβολικο .οκ δεν θα δωσουμε και μεχρι σκασμου αλλα ουτε και δειγμα κρεας ..και δν συγκρινουμε το τι τρωμε εμεις με ενα μωρο ..απλα μεγαλοντας αυξανουμε την ποσοτιτα ....

 

Όταν ήμουν και εγώ νέα και αγχωμένη μανούλα ζητούσα να μου εξηγήσει τι και πως ο παιδίατρος, πόσα γραμμάρια ακριβώς δίνουμε και πως τα μετράμε, π.χ. 75 γραμμάρια πριν το βράσουμε το μοσχάρι ή 75 γραμμάρια βρασμένο, γιατί ως γνωστόν με το βράσιμο μειώνονται τα γραμμάρια :-D

"Λευτεριά στο zaxaroulini!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δυστυχώς αυτό με τα ml με κυνηγάει από όταν γεννήθηκε η μικρή μ μέχρι κ σήμερα.. Χαρτιά χαρτιά χαρτιά που αν τα εβαζα όλα μαζί θα έκαναν ένα τετράδιο.. Να γράφω κάθε γεύμα γάλα πόσο είχε πιει κ στο τέλος να τα αθροιζω κ να ενημερωνω την γιατρό.. Άγχος αν πίνει 170μλ/kg σωματικού βάρους για να παχύνει κ αν δεν τα έφτανε να με πιάνει κατάθλιψη.. Άγχος κ τώρα ακόμα με τις στερεές κάθε φορά που φτιάχνω το φαγητό της να το μετραω κ όταν τελειώνει να βλέπω πόσο έφαγε κ να το λέω στη γιατρό... Μία εβδομάδα τρώει σχετικά καλά κ είμαι χαρούμενη κ λέω επιτέλους άρχισε να τρώει κ την επόμενη να τρώει τη μισή ποσότητα κ λιγότερο.. Κ μετά αντε πάλι απ την αρχή. Απ τη γέννηση της ανυπομονουσα να αρχίσει τις στερεές μπας κ αρχίσει να τρώει, μετά να πάει 8 μηνών μήπως τρώει καλύτερα μετά πότε θα βγάλει δόντια για να μπορεί να τρώει οτιδήποτε τις δίνω, μετά με βλέπω να λέω πότε θα αρχίσει να μιλάει για να καταλαβαινομαστε, μετά ποτε θα πάει σχολείο μπας κ της ανοίξει η όρεξη κ όταν θα αρχίσει να τρώει καλά κ ξεαγχωθω θα αρχίσω να αγχωνομαι να μην γινει υπερβαρη κ την κάνω δίαιτα!! :-P sorry για το κατεβατο αλλά έπρεπε να πω κάπου τον πόνο μου!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Προσπαθώ να το ταιζω ανα μιαμιση δύο ώρες Αλλά δεν τρώει καλά..χαζοτρωει.. Κ μετά πιπιλαει με τις ώρες τη θηλή.. δλδ θα ακουστεί κανένα πεντάλεπτο να καταπίνει έντονα και μετα οπότε θυμάται.. δλδ Η διάρκεια Τ θηλασμού και από τα δύο στήθη Μπορεί ν μας πάρει και μια ωρα .. Αν τον βάλω στη ιαμιση ώρα η Κ δυο ν ξαναφαει αμέσως Μ βγάζει γουλιές Ενώ είχε ρευτει σε προηγούμενο γεύμα. Ακόμα και στήθος να τον αλλάξω πάλι βγάζει. 

Επίσης αν η Αγλαΐα διαβάζει το ποστ..Να μ λύσει μια απορία..Ακόμα και δύο ώρες ν περάσουν το στήθος είναι μαλακό.. Είναι 20ημερών το μωρό..Δεν έπρεπε ν πρηζεται κανονικά? Ελπίζω να μην μειώνεται το γάλα Επειδή ο μικρός παίζει και δεν τρώει.. Σε λίγο θα τον ζυγισω να δω πόσο πήγε. Αν έβαλε..από πάνες καλά πάει.. βρέχει σίγουρα έξι μέσα στο 24ωρο. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...