Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενική διαφάνεια


k&m

Recommended Posts

Κρίμα μεγάλο. Τουλάχιστον εμεις το μάθαμε στην 12η βδομάδα και 2 βδομάδες αργότερα κάναμε διακοπή. Δεν μπορώ να φανταστώ να πας στην Β-επιπέδου και να μάθεις εκεί άσχημα. Κόλαση είναι όλο αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, MARMAT είπε:

Aggeliki21

Δυστυχώς δεν φαίνονται όλα στην αυχενικη διαφανεια,ή λήψη τροφοβλαστης, ή την εξέταση αίματος. Αυτές αφορούν κυρίως τρισωμιες ,σύνδρομο down και άλλα πιο συνήθη συνδρομα. Μερικές ανωμαλίες οι οποίες αφορούν πιο σπάνιες γενετικες μεταλλαξεις,ή που αποτελούν αποτέλεσμα καποιας λοίμωξης ή που απλά τυχαίνει να υπάρχει μια ανωμαλία που δεν αφορά σύνδρομο δεν φαίνονται παρα μόνο όταν μεγαλώσει αρκετά το εμβρυο και σχηματιστουν  όλα τα όργανα. 

Κι εγώ δεν είχα ιδέα μέχρι που το έζησα.

Αληθεια ??? Πωωω ...γτ εγω πιστευω αλλα 12 εμδομαδες και αλλο 21 και...που το νιωθεις να κουνιετε και εχεις δεθει περισσοτερο ...με τα δικα μ πιστευω ...οχι οτι αμα γινει πιο νωρις δεν ποναει προς θεε ...απλα υπαρχει η διαφορα οσο να πει κανεις ....και οσο σκεφτωμαι οτι αλλες κανε εκτρωση ετσι απλα σαν να πηγαν μια βολτα ενω αλλες δινουν ολοκληρες περιουσιες σε γιατρους και εξετασεις εστω για ενα παιδι και ας  ειναι λιγο αρρωστο παλι θα το κρατουσαν..τελος παντων αυτο ειναι αλλο θεμα ....ελπιζω να εξιλιχθει και αλλο η επιστημη οστε να υπαρχει αντιμετοπηση πιο νωρις τουλαχιστον....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι μια κόλαση και μας πήρε 3 εβδομάδες ψάξιματος, αγωνίας, μέχρι και λύση στο εξωτερικό μήπως βρισκόταν αλλά δυστυχώς ήταν πολύ σοβαρό το πρόβλημα. Επειδή λοιπόν έχω ζήσει και μια παλινδρομη πριν από αυτό στην 10η εβδομάδα και τότε νόμιζα ότι ήταν το χειρότερο,  ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ο πόνος και η απώλεια σε προχωρημένη εβδομάδα. Τώρα, 4,5 μήνες μετά ακόμη πονάει παρα πολυ...αλλά πάω και της αναβω κεράκι και της αφήνω λουλούδια κι εύχομαι να παίζει με τα υπόλοιπα αγγελακια που έχει τριγύρω της.Δεν θέλω να πω πολλά γιατί με πιάνουν τα κλάματα, εύχομαι δύναμη και κουράγιο και ένα γερό μωράκι σε όσες προσπαθούμε...

Link to comment
Share on other sites

Marmat σε καταλαβαίνω,  είναι πάρα  πολύ δύσκολο σε τέτοια ηλικία κύησης να βρεις σοβαρό πρόβλημα και να πρέπει να κάνεις διακοπή. Δεν ξέρω πως το αντέχεις. Εμένα στην 14 ευδομάδα έγινε. Πονάει πολύ σε όποια ηλικία κύησης και αν είναι. Αλλά στην 21 το μωράκι σου το καταλαβαίνεις, κουνιέται κτλ και νομίζω είναι πιο δύσκολο. Αχ,  γιατί να τα ζούμε όλα αυτά; Κρίμα για όλα τα μωράκια και όλες τις μανούλες που ζουν τέτοιες καταστάσεις. Συγνώμη να ρωτήσω κάτι. Εσάς το μωράκι σας επειδη ήταν και μεγάλο το έθαψαν κάπου;  Δεν ξέρω γιαυτό ρωτάω. Συγνώμη αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...