Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Sos Στίγμα μεσογειακής αναιμίας


Indyla

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Pleiad είπε:

Τελικά ούτε αυτή την φορά τα καταφέραμε. Παλινδρομη κύηση και πάλι. Μαζί με τις δύο διακοπές κύησης, είναι το 4ο μωράκι που χάνω. 

Ζίνα μου θέλω μόνο ευχαριστα από εσένα! Πότε θα ξέρεις; Έχει ξαναυπαρξει περίπτωση διδύμων για έλεγχο μεσογειακής! Να πάνε όλα καλά! Αγωνιώ μαζί σου!

Αχ κοριτσι μου,λυπαμαι πολυ!!Το εχω περασει και αυτο & σε καταλαβαινω απολυτα!Παρε το χρονο σου να ηρεμησεις & μετα να αποφασισεις πως θα κινηθεις απο δω και περα!Μηπως να ψαξετε το λογο των παλλινδρομων;Μπορει να υπαρχει κατι το οποιο δεν υπηρχε παλαιοτερα!Εγω περιμενω αποτελεσματα τριτη-τεταρτη!Και τις προηγουμενες δυο φορες μας ειχαν αργησει!!Ισως να φταει το εργαστηριο,ίσως το σπανιο στιγμα του αντρα μου που μαλλον αργει στην ταυτοποιηση!Δεν ξερω τι να πω!Προσπαθω να ειμαι ηρεμη & να σκεφτομαι αισιοδοξα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 247
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Λυπαμαι κοριτσι..ουτε που μπορω να φανταστω τι περνασ...ευχομαι να ανταμοιφθεισ για ολη αυτην την στεναχωρια...

που θα παει..ο θεοσ θα σου δωσει ενα γερο μωρακι..

Έχω ένα γερό κοριτσάκι 4,5 ετών! Το αδερφάκι της με ταλαιπωρει. Θα ξαναπροσπαθήσω άλλη μια φορά και βλέπουμε. 

4 χαμένα μωράκια δεν είναι λίγα, δεν σας κρύβω ότι κουράστηκα, πολύ. Το θέλουμε όμως όλοι πολύ οπότε ελπίζουμε στην επόμενη προσπάθεια. Ας τελειώσει πρώτα και αυτή η ταλαιπωρία να συνέλθουμε και βλέπουμε. 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Zina1987 είπε:

Αχ κοριτσι μου,λυπαμαι πολυ!!Το εχω περασει και αυτο & σε καταλαβαινω απολυτα!Παρε το χρονο σου να ηρεμησεις & μετα να αποφασισεις πως θα κινηθεις απο δω και περα!Μηπως να ψαξετε το λογο των παλλινδρομων;Μπορει να υπαρχει κατι το οποιο δεν υπηρχε παλαιοτερα!Εγω περιμενω αποτελεσματα τριτη-τεταρτη!Και τις προηγουμενες δυο φορες μας ειχαν αργησει!!Ισως να φταει το εργαστηριο,ίσως το σπανιο στιγμα του αντρα μου που μαλλον αργει στην ταυτοποιηση!Δεν ξερω τι να πω!Προσπαθω να ειμαι ηρεμη & να σκεφτομαι αισιοδοξα!

Στην πρώτη παλινδρομη είχε γίνει έλεγχος στο έμβρυο αλλά δεν είχε βρεθεί κάτι. Τυχαίο γεγονός μου είχαν πει. 1 στις 4 κυήσεις καταλήγει έτσι. Τώρα δεν ξέρω αν θα ξαναγίνει έλεγχος, θα τα συζητήσω όλα την Τετάρτη με τον γιατρό μου που θα με ξαναδεί. 

Περιμένω τα ευχάριστα νέα σου! 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pleiad είπε:

Στην πρώτη παλινδρομη είχε γίνει έλεγχος στο έμβρυο αλλά δεν είχε βρεθεί κάτι. Τυχαίο γεγονός μου είχαν πει. 1 στις 4 κυήσεις καταλήγει έτσι. Τώρα δεν ξέρω αν θα ξαναγίνει έλεγχος, θα τα συζητήσω όλα την Τετάρτη με τον γιατρό μου που θα με ξαναδεί. 

Περιμένω τα ευχάριστα νέα σου! 

Οχι οχι,εννοω εσυ να ψαχτεις!Οπως πχ για θρομβοφιλια!Εκτος απ την κληρονομικη υπαρχει και η επικτητη(την αποκτας καποια στιγμη της ζωης σου)!Εγω αυτη εχω!Δεν ειμαι γιατρος εννοειται,μια γνωμη σου λεω γιατι εχουμε που εχουμε το θεμα μας με τα στιγματα ειναι κριμα να ταλαιπωρεισαι και απο παλλινδρομες!!Ουφφ τι να πω,ευχομαι να ηταν το τελευταιο ασχημο που σου συμβαινει κοπελα μου!!Εγω ακομη στην αναμονη...σιγοκαιγομαι!!Προσπαθω να το παιζω χαλαρή μπροστα στον αντρα μου κυριως,αλλα μεσα μου ειμαι κομματια!!!Δεν θα κρυφτω απο εσας ομως...πως θα μπορουσα αλλωστε;;

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2019 at 7:28 ΜΜ, Pleiad είπε:

Έχω ένα γερό κοριτσάκι 4,5 ετών! Το αδερφάκι της με ταλαιπωρει. Θα ξαναπροσπαθήσω άλλη μια φορά και βλέπουμε. 

4 χαμένα μωράκια δεν είναι λίγα, δεν σας κρύβω ότι κουράστηκα, πολύ. Το θέλουμε όμως όλοι πολύ οπότε ελπίζουμε στην επόμενη προσπάθεια. Ας τελειώσει πρώτα και αυτή η ταλαιπωρία να συνέλθουμε και βλέπουμε. 

Να σου ζησει το κοριτσακι σου...παρε το χρονο σου...κ ολα να πανε οπωσ τα θελετε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ήξερα ότι υπάρχει και η επίκτητη. Την κληρονομική πάντως δεν την έχω. Μου έδωσε εξετάσεις η αιματολογος μου και έκανα αλλά δεν έχουν βγει ακόμα τα αποτελέσματα. Τώρα είναι αργά βέβαια. Απλά αν όντως είναι κάτι θα το ξέρω για την επόμενη φορά. Ούτε για το φιλισιν για τους άντρες μας το ήξερα. Μπαίνει και αυτό στην λίστα. Που κανονικά θα έπρεπε να παίρνει λόγω στίγματος αλλά δεν έχει πάρει ποτέ του. 

Αν σε καταλαβαίνουμε λέει... Μεγάλη και διπλή η αγωνία και ελπίζουμε σε διπλή χαρά! 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Pleiad είπε:

Δεν ήξερα ότι υπάρχει και η επίκτητη. Την κληρονομική πάντως δεν την έχω. Μου έδωσε εξετάσεις η αιματολογος μου και έκανα αλλά δεν έχουν βγει ακόμα τα αποτελέσματα. Τώρα είναι αργά βέβαια. Απλά αν όντως είναι κάτι θα το ξέρω για την επόμενη φορά. Ούτε για το φιλισιν για τους άντρες μας το ήξερα. Μπαίνει και αυτό στην λίστα. Που κανονικά θα έπρεπε να παίρνει λόγω στίγματος αλλά δεν έχει πάρει ποτέ του. 

Αν σε καταλαβαίνουμε λέει... Μεγάλη και διπλή η αγωνία και ελπίζουμε σε διπλή χαρά! 

Ναι,ουτε εμεις το ξεραμε οτι πρεπει και οι αντρες μας να παιρνουν!Και μαλιστα για ενα μηνα επαιρνε 2 την ημερα & μετα ενα την ημερα!Η αιματολογος μας το ειπε ,η γνωστη της θεσσαλονικης,την οποια εμπιστευομαι τρελά!Η θρομβοφιλια που εχω λεγεται αντιφοσφωλιπιδικο συνδομο και επειδη ειναι επικτητη θεωρειται αυτοανοση,οποτε με παρακολουθει και ρευματολογος!Εχουμε γινει γιατροι με τοσα που περναμε,τι να πω!!Ο θεος να μας βοηθησει κοριτσια μου να εχουμε την υγεια μας & να αποκτησουμε γερα μωρακια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πριν λιγο πηρα τς αποτελεσματα!Το ενα το μωρακι μου πασχει,το αλλο ειναι γερό!Ειμαι πολυ στενοχωρημενη αλλα προσπαθω να δω το ποτηρι μισογεματο και να σκεφτομαι το μωρακι μου που ειναι καλά!Περιμενω να μιλησω με τον γιατρο μου,αλλα εχω αγχωθει...πως γινεται η μειωση;;Γνωριζει καμια κοπελα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zina1987 είπε:

Κοριτσια μου πριν λιγο πηρα τς αποτελεσματα!Το ενα το μωρακι μου πασχει,το αλλο ειναι γερό!Ειμαι πολυ στενοχωρημενη αλλα προσπαθω να δω το ποτηρι μισογεματο και να σκεφτομαι το μωρακι μου που ειναι καλά!Περιμενω να μιλησω με τον γιατρο μου,αλλα εχω αγχωθει...πως γινεται η μειωση;;Γνωριζει καμια κοπελα;

 

Καλησπέρα Zina και τις ευχές μου για μία καλή εγκυμοσύνη. Η μείωση για την οποία ρωτάς νομίζω ότι είναι πιο σωστό να τεθεί σε ένα topic που να αφορά το συγκεκριμένο θέμα. Εδώ δεν έχουμε μπει σε τέτοιες συζητήσεις και προσωπικά δεν θα μου άρεσε να τα μπερδέψουμε εδώ. Σίγουρα υπάρχει κάτι σχετικό, ενδεχομένως εκεί που μιλούν για διακοπή εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Indyla είπε:

 

Καλησπέρα Zina και τις ευχές μου για μία καλή εγκυμοσύνη. Η μείωση για την οποία ρωτάς νομίζω ότι είναι πιο σωστό να τεθεί σε ένα topic που να αφορά το συγκεκριμένο θέμα. Εδώ δεν έχουμε μπει σε τέτοιες συζητήσεις και προσωπικά δεν θα μου άρεσε να τα μπερδέψουμε εδώ. Σίγουρα υπάρχει κάτι σχετικό, ενδεχομένως εκεί που μιλούν για διακοπή εγκυμοσύνης.

Σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!Εχεις δικιο σε αυτο που λες,ζητω συγγνωμη!Ειμαι λιγο συγχισμενη !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε Zina... να σκέφτεσαι το γερό σου παιδάκι για την ώρα, δύσκολος ο διαχωρισμός το ξέρω αλλά θα προχωρήσεις για εκείνο. θα σε έχει ενημερωσει και ο γιατρός σου σχετικά με αυτό που ρωτάς. να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις σε λίγους μήνες το παιδάκι σου!

εγώ μόλις γύρισα σπίτι από την απόξεση που έκανα. πονάω λίγο αλλά θα συνέλθω. ξεκούραση για εμένα για λίγες μέρες. 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

χθες κάναμε ληψη τροφοβλαστη για το δεύτερο μωράκι μας. Το πρώτο ευτυχώς εχει απλά στίγμα και τωρα περιμενουμε να δούμε τα αποτελέσματα για το αν θα εχουμε ενα νέο μέλος στην οικογένεια. 

Αυτό που θελω να πω ειναι πως η διαδικασία παρόλο που δεν πονάει σωματικά σε πονάει ψυχικά.. Δεν ειναι και οτι πιο εύκολο ή κατι που συνηθίζεις. Ίσως να εισαι περισσότερο ψύχραιμη επειδη ξέρεις τι να περιμένεις αλλα και παλι εχω τρομερή αγωνία. 

Αυτό που μου δίνει κουράγιο ειναι που κοιτάζω το παιδακι μου που με βλέπει ξαπλωμένη και μου γελάει. Οι μερες δεν περνάνε αλλα ελπίζουμε σε ενα θετικό αποτέλεσμα. 

 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Zina1987 είπε:

Κοριτσια μου πριν λιγο πηρα τς αποτελεσματα!Το ενα το μωρακι μου πασχει,το αλλο ειναι γερό!Ειμαι πολυ στενοχωρημενη αλλα προσπαθω να δω το ποτηρι μισογεματο και να σκεφτομαι το μωρακι μου που ειναι καλά!Περιμενω να μιλησω με τον γιατρο μου,αλλα εχω αγχωθει...πως γινεται η μειωση;;Γνωριζει καμια κοπελα;

 

23 ώρες πρίν, Zina1987 είπε:

Κοριτσια μου πριν λιγο πηρα τς αποτελεσματα!Το ενα το μωρακι μου πασχει,το αλλο ειναι γερό!Ειμαι πολυ στενοχωρημενη αλλα προσπαθω να δω το ποτηρι μισογεματο και να σκεφτομαι το μωρακι μου που ειναι καλά!Περιμενω να μιλησω με τον γιατρο μου,αλλα εχω αγχωθει...πως γινεται η μειωση;;Γνωριζει καμια κοπελα;

Καλησπέρα, 

Σου εύχομαι πραγματικά να πάνε ολα καλα με το μωράκι σου που ειναι υγιές και πάνε ολα καλα με την διαδικασία. Απλά να εμπιστευτείς τον γιατρό σου και ολα να πάνε καλα!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Pleiad είπε:

αχ βρε Zina... να σκέφτεσαι το γερό σου παιδάκι για την ώρα, δύσκολος ο διαχωρισμός το ξέρω αλλά θα προχωρήσεις για εκείνο. θα σε έχει ενημερωσει και ο γιατρός σου σχετικά με αυτό που ρωτάς. να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις σε λίγους μήνες το παιδάκι σου!

εγώ μόλις γύρισα σπίτι από την απόξεση που έκανα. πονάω λίγο αλλά θα συνέλθω. ξεκούραση για εμένα για λίγες μέρες. 

Το μόνο που σκεφτομαι και παιρνω δυναμη είναι το γερό μωρακι μου!Περαστικα κοπελα μου...κατσε να ηρεμησεις.παρε την κορουλα σου μια σφιχτή αγκαλια και προχωρα!Αυριο θα γινει η μείωση!Ουφ,πολυ βαριά η «κληρονομια» μας!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Penelope tink είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

χθες κάναμε ληψη τροφοβλαστη για το δεύτερο μωράκι μας. Το πρώτο ευτυχώς εχει απλά στίγμα και τωρα περιμενουμε να δούμε τα αποτελέσματα για το αν θα εχουμε ενα νέο μέλος στην οικογένεια. 

Αυτό που θελω να πω ειναι πως η διαδικασία παρόλο που δεν πονάει σωματικά σε πονάει ψυχικά.. Δεν ειναι και οτι πιο εύκολο ή κατι που συνηθίζεις. Ίσως να εισαι περισσότερο ψύχραιμη επειδη ξέρεις τι να περιμένεις αλλα και παλι εχω τρομερή αγωνία. 

Αυτό που μου δίνει κουράγιο ειναι που κοιτάζω το παιδακι μου που με βλέπει ξαπλωμένη και μου γελάει. Οι μερες δεν περνάνε αλλα ελπίζουμε σε ενα θετικό αποτέλεσμα. 

 

Οπως ακριβως τα λες...ποτέ δεν συνηθιζεται!Τα γεγονότα ομως μας εχουν κανει πιο σκληρες!Σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου για ενα θετικο αποτελεσμα...θα περιμενουμε με αγωνια τα αποτελεσματα σου...ποτε περιπου τα περιμενεις;;Εμενα εκαναν 8 εργασιμες!ρωταω γιατι εχω διαβασει απο αλλα κοριτσια οτι παιρνουν πιο γρηγορα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Zina1987 είπε:

Οπως ακριβως τα λες...ποτέ δεν συνηθιζεται!Τα γεγονότα ομως μας εχουν κανει πιο σκληρες!Σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου για ενα θετικο αποτελεσμα...θα περιμενουμε με αγωνια τα αποτελεσματα σου...ποτε περιπου τα περιμενεις;;Εμενα εκαναν 8 εργασιμες!ρωταω γιατι εχω διαβασει απο αλλα κοριτσια οτι παιρνουν πιο γρηγορα αποτελεσματα!

Σε ευχαριστώ πολυ! Κάναμε την εξέταση την Τετάρτη και μας είπαν 7-10 εργάσιμες. Όταν κανεις απλό καρυότυπο θέλει δυο εργάσιμες νομιζω γιατι στην αρχή μπερδεύτηκε και μας είπε για Παρασκευή αλλα τα αποτελέσματα Μεσογειακής αργουνε! Σε ευχαριστώ παρα πολυ για την υποστήριξη! Καλα συνεχεια και σε εσένα με το μωράκι σου και να πάνε ολα τέλεια απο την καρδιά μου!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Penelope tink είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ! Κάναμε την εξέταση την Τετάρτη και μας είπαν 7-10 εργάσιμες. Όταν κανεις απλό καρυότυπο θέλει δυο εργάσιμες νομιζω γιατι στην αρχή μπερδεύτηκε και μας είπε για Παρασκευή αλλα τα αποτελέσματα Μεσογειακής αργουνε! Σε ευχαριστώ παρα πολυ για την υποστήριξη! Καλα συνεχεια και σε εσένα με το μωράκι σου και να πάνε ολα τέλεια απο την καρδιά μου!

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Σημερα εγινε η μειωση & ευτυχως πηγαν ολα καλα!!Η σκεψη μου ειναι σε εσενα...περιμενουμε να ακουσουμε ευχαριστα νεα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Zina1987 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Σημερα εγινε η μειωση & ευτυχως πηγαν ολα καλα!!Η σκεψη μου ειναι σε εσενα...περιμενουμε να ακουσουμε ευχαριστα νεα...

Πολύ χαίρομαι που πήγαν ολα καλα!! Καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι και θα πάνε ολα σούπερ! Σε ευχαριστώ πολυ, πραγματικά!!!

Link to comment
Share on other sites

On Fri Feb 08 2019 at 11:54 ΠΜ, Penelope tink είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ! Κάναμε την εξέταση την Τετάρτη και μας είπαν 7-10 εργάσιμες. Όταν κανεις απλό καρυότυπο θέλει δυο εργάσιμες νομιζω γιατι στην αρχή μπερδεύτηκε και μας είπε για Παρασκευή αλλα τα αποτελέσματα Μεσογειακής αργουνε! Σε ευχαριστώ παρα πολυ για την υποστήριξη! Καλα συνεχεια και σε εσένα με το μωράκι σου και να πάνε ολα τέλεια απο την καρδιά μου!

Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου! 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On Fri Feb 08 2019 at 8:37 ΜΜ, Zina1987 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Σημερα εγινε η μειωση & ευτυχως πηγαν ολα καλα!!Η σκεψη μου ειναι σε εσενα...περιμενουμε να ακουσουμε ευχαριστα νεα...

Με το καλό λοιπόν το υγιές μωράκι σου σε λίγους μήνες! Μάθατε και φύλλο; Να προσέχεις τον εαυτό σου! 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2019 at 10:16 ΜΜ, Pleiad είπε:

Δεν ήξερα ότι υπάρχει και η επίκτητη. Την κληρονομική πάντως δεν την έχω. Μου έδωσε εξετάσεις η αιματολογος μου και έκανα αλλά δεν έχουν βγει ακόμα τα αποτελέσματα. Τώρα είναι αργά βέβαια. Απλά αν όντως είναι κάτι θα το ξέρω για την επόμενη φορά. Ούτε για το φιλισιν για τους άντρες μας το ήξερα. Μπαίνει και αυτό στην λίστα. Που κανονικά θα έπρεπε να παίρνει λόγω στίγματος αλλά δεν έχει πάρει ποτέ του. 

Καλησπέρα ηθελα να ρωτήσω αυτό που ανέφερες σχετικά με το φιλισίν. Πρέπει να παίρνουμε πριν την εγκυμοσυνη; Πρέπει να το παίρνει και ο άντρας μου εάν εχει στίγμα; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penelope tink είπε:

Καλησπέρα ηθελα να ρωτήσω αυτό που ανέφερες σχετικά με το φιλισίν. Πρέπει να παίρνουμε πριν την εγκυμοσυνη; Πρέπει να το παίρνει και ο άντρας μου εάν εχει στίγμα; 

Το φυλλικό οξύ (Filicine και πολλά άλλα σκευάσματα) συνιστάται σε γυναίκες κατά την κύηση για την αποφυγή ανωμαλιών στο έμβρυο. Πριν την εγκυμοσύνη δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να το παίρνει κανείς.

Το φυλλικό οξύ, επίσης, έχει ένδειξη σε περιπτώσεις σοβαρής αιμόλυσης (δηλαδή καταστροφής του αίματος για διάφορους λόγους). Αν κανείς δει τη θαλασσαιμία σαν μια αιμολυτική κατάσταση, το φυλλικό οξύ μπορεί να έχει ένδειξη. Κατά κανόνα, όμως, συνιστάται σε ασθενείς με ομόζυγη θαλασσαιμία ή με βαριά αναιμία που χρειάζονται περιστασιακά μεταγγίσεις. Ο μέσος ασθενής με στίγμα, δηλαδή αυτός που έχει έναν αιματοκρίτη 30-35% και δεν έχει χρειαστεί ποτέ μετάγγιση είναι μάλλον υπερβολικό να λαμβάνει εφ' όρου ζωής Φυλλικό οξύ. Παρ' όλ' αυτά άλλοι αιματολόγοι το συνιστούν και άλλοι όχι. Εγώ προσωπικά δεν το συνιστώ, αλλά καλό θα ήταν να συμβουλευθείτε από κοντά κάποιον αιματολόγο που θα δει τις εξετάσεις σας και θα κρίνει αν το χρειάζεστε.

Link to comment
Share on other sites

εμένα το φιλισιν μου έχουν πει να μην το σταματώ καθόλου. Παίρνω σε καθημερινή βάση. Ο σύζυγος μου πρώτη φορά τώρα έχει κάνει εξετάσεις για αυτό και βρέθηκε ότι έχει έλλειψη οπότε πήρε από την αιματολογο μας να ξεκινήσει και εκείνος.

Εγώ έχω και σιδηροπενία μαζί, δεν ξέρω αν φταίει και αυτό αλλά δεν περνάω καλά, ειδικά στις εγκυμοσύνες μου. 

On Fri Feb 08 2019 at 8:37 ΜΜ, Zina1987 είπε:

 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2019 at 8:40 ΜΜ, Pleiad είπε:

Με το καλό λοιπόν το υγιές μωράκι σου σε λίγους μήνες! Μάθατε και φύλλο; Να προσέχεις τον εαυτό σου! 

Ναι,ειναι κοριτσακι!!Εστιαζω στο θετικο της υποθεσης και προσπαθω να μην στενοχωριεμαι για να μην κανω κακο στη μπεμπα!!Δεν θυμαμαι αν σας το ανεφερα,αλλα εχει το στιγμα του αντρα μου!και τα 4 μωρα μας ειχαν το στιγμα του...τοση ατυχια πια;;;Ενα ειναι σιγουρο...μετα απ ολα αυτα δεν ξαναπροσπαθουμε με φυσιολογικο τροπο ΠΟΤΕ ξανα!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Pleiad είπε:

εμένα το φιλισιν μου έχουν πει να μην το σταματώ καθόλου. Παίρνω σε καθημερινή βάση. Ο σύζυγος μου πρώτη φορά τώρα έχει κάνει εξετάσεις για αυτό και βρέθηκε ότι έχει έλλειψη οπότε πήρε από την αιματολογο μας να ξεκινήσει και εκείνος.

Εγώ έχω και σιδηροπενία μαζί, δεν ξέρω αν φταίει και αυτό αλλά δεν περνάω καλά, ειδικά στις εγκυμοσύνες μου. 

Κι εμενα η αιματολογος δεν μου το εκοψε καθολου αναμεσα στις εγκυμοσυνες!Και τωρα στην εγκυμοσυνη παιρνω δυο χαπια την ημερα!Εννοειται δεν συστηνω σε κανεναν να παιρνει οτιδηποτε χωρις τη συναινεση ενος γιατρου!Απλα ανεφερα το γεγονος γιατι δεν ειχα ξανακουσει οτι ενδεχομενως να χρειαζεται να παρει και ο αντρας!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...