Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

 

Κατρχην εκει αλλα επειδη εχουν περασει αρκετες μερες βαλτο και στο www.elta.gr εκει που λεει on line tools στο track & trace..

 

Σαρακοστιανο μου εδεσμα ζητω ταπεινα συγνωμην :oops::oops::oops::P:p

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επειδή το βλέπω το λάβαρο έχει σηκωθεί... Κορίτσια οποίες διαφωνίες, ενημερώσεις κ δηλώσεις περί σωστού ή λάθους περί θηλασμού ας γίνουν στη σωστή ενότητα του θηλασμού. Ας μην γενικεύουμε καλύτερα για όλες.

 

Άι αγκρι γουίθ καλαμαρίδιο!

 

Μη χαλάμε και το θρεντ, το οποίο είναι ταμάλα απαραίτητο, για θηλάζουσες και μη;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απο το mummyandlittleme την πηρες??? Track no δεν σου εδωσαν?

Κοριτσια η λιρα σημερα ειναι στα κατω της....βουρ για ψωνια!!!!:cool::cool::cool:

 

Really?....Νομίζω πως πρέπει να το εκμεταλλευτούμε δεόντως.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το βλέπω το λάβαρο έχει σηκωθεί... Κορίτσια οποίες διαφωνίες, ενημερώσεις κ δηλώσεις περί σωστού ή λάθους περί θηλασμού ας γίνουν στη σωστή ενότητα του θηλασμού. Ας μην γενικεύουμε καλύτερα για όλες.

 

Συγνωμη!

 

Αλλα νομιζω οτι δεν πηρα θεση. Αλλωστε δεν εχω ασχοληθει ποτε με το θεμα θηλασμου.Ειμαι γραμμενη στο φορουμ απο το 2007 που γεννησα για τι εψαχνα για το θηλασμο και δεν πηρα μερος σε καμια συζητηση. Απλα ενημερωνομουν.Δεν θα ασχοληθω τωρα.

Αλλωστε εδω μεσα διαβαζω ασχετα ποστ συνεχεια δεν νομιζω να ενοχλησε το δικο μου. Και αν δεν ειχα να ρωτησω για την τσαντα παλι δεν θα εγραφα.

Συγνωμη και παλι:(

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατρχην εκει αλλα επειδη εχουν περασει αρκετες μερες βαλτο και στο www.elta.gr εκει που λεει on line tools στο track & trace..

 

Σαρακοστιανο μου εδεσμα ζητω ταπεινα συγνωμην :oops::oops::oops::P:p

 

ευχαριστω θα δω μετα πρεπει να παω παιδιατρο τωρα

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Από τους φακούς πώς μεταπηδήσατε στον θηλασμό καλέ?

Ταμαράκι ταπεινή μου γνώμη είναι να πάρεις 2-3 μπουκάλια να υπάρχουν για να νιώθεις και εσύ ασφάλεια και μακάρι να μην χρειαστεί ποτέ να τα χρησιμοποιήσεις. Δεν ισχύει ό,τι κάποτε θα χρειαστούν οπωσδήποτε. Ο γιος μου δεν χρειάστηκε ποτέ.

Επίσης το καλύτερο που έχεις να κάνεις για το παιδί σου είναι να θηλάσεις όσο περισσότερο μπορείς. Δυστυχώς αυτά που αναφέρει η mama40+ είναι σωστά και έχει δίκιο. Οι παιδίατροι υποκινούνται από οικονομικά συμφέροντα και οι περισσότεροι προτείνουν ξένο γάλα με μεγάλη ευκολία. Θα είναι δικό σου χρέος να είσαι ενημερωμένη και εφόσον έχεις σωστή ενημέρωση να αποφασίσεις αναλόγως.

Αν θες κάτι άλλο ευχαρίστως να τα πούμε σε πμ.

Άλλο τώρα...παρέλαβα σήμερα από gymboree, την 3η παραγγελία μου χωρίς τελωνείο φτου φτου! Υπέροχα ρουχαλάκια, ξέχασα αμέσως τον πόνο με τα littlewoods.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Σαρακοστιανο μου εδεσμα ζητω ταπεινα συγνωμην :oops::oops::oops::P:p

 

 

Άι αγκρι γουίθ καλαμαρίδιο!

 

Μη χαλάμε και το θρεντ, το οποίο είναι ταμάλα απαραίτητο, για θηλάζουσες και μη;)

 

Άι νιου γιου γουντ αγκριιι γουίδ μι!

 

Συγνωμη!

 

Αλλα νομιζω οτι δεν πηρα θεση. Αλλωστε δεν εχω ασχοληθει ποτε με το θεμα θηλασμου.Ειμαι γραμμενη στο φορουμ απο το 2007 που γεννησα για τι εψαχνα για το θηλασμο και δεν πηρα μερος σε καμια συζητηση. Απλα ενημερωνομουν.Δεν θα ασχοληθω τωρα.

Αλλωστε εδω μεσα διαβαζω ασχετα ποστ συνεχεια δεν νομιζω να ενοχλησε το δικο μου. Και αν δεν ειχα να ρωτησω για την τσαντα παλι δεν θα εγραφα.

Συγνωμη και παλι:(

 

Το σχολιο μου δεν έιχε στοχο καμία απο εσας ειλικρινα, αν ειχα κατι να σας πω θα σας το εγραφα επιτόπου

 

Απλα επειδη το ζητημα θηλασμου ειναι ολιγον τι ευαισθητο σε αυτο το φορουμ...το ειπα επειδη ειδα το λάβαρο να σηκώνεται...

Ειλικρινα το ειπα με ολη την καλη διαθεση για να λήξει εκει.

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας!

Σοβαρά καλαμαράκι είχε άποψη από μωρό; Θα τρελαθώ....

 

Ουυυυ και που εισαι ακόμα....με το καλό να γεννηθει το σποράκι σου και θα εκπλαγεις !!! ;)

 

Kalamaraki σ ευχαριστω πολυ!!!θα το ψαξω!!

 

Κάτια δες και αν βγάλεις καμια ακρη ενημέρωσέ μας

 

Επισης μια καλη μαια ειναι -κατα τη γνωμη μου -καλυτερη πηγη ενημερωσης γιατι με το νεογεννητο αντε να εχεις χρονο να διαβαζεις το φορουμ (τουλαχιστον εγω το διαβαζα αποσπασματικα με αποτελεσμα περισσοτερο να αγχωνομαι..)

Τα μπιμπερο καποια στιγμη θα χρειαστουν για να δωσεις αντλημενο γαλα, νερακι, χαμομηλι (οχι στο νεογεννητο αλλα αργοτερα) κλπ. Οποτε καλο ειναι να παρεις ακομα και για ψυχολογικους λογους (να το εχεις σε περιπτωση αναγκης).

Επισης να πω οτι ειναι πολυ καλη ιδεα αυτη να το βραζεις το μπιμπερο (+θηλη κλπ) αντι για τον αποστειρωτη, ειναι πιο οικονομικο, πιο γρηγορο και πιο υγιεινο!

 

Για την μαια συμφωνω καραδαγκωτά! Ειχα και εγω πρωην μαθήτρια της μαμάς μου, νεαρή περι των 26 χρονών με βοήθησε παααααρα πολύ

 

Aυτούς κοιτάζω τώρα. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι μέγεθος θα πρέπει να πάρω για το σπίτι και ποιον για το αυτοκίνητο. Να πάρω αυτούς που πήρες κι εσύ;

 

Ταμαρακι στο προηγουμενο ποστ που σου εκανα κουώτ σου απάντησα για το μέγεθος για ψάξτο λιγο

 

Κορίτσια καλημέρα!

Θυμάστε που σας έλεγα πως δεν μου είχε έρθει το δέμα μου από το assos.com???

Τους έστειλα μήνυμα και μετά από 1 εβδομάδα, μου ξαναέστειλαν το δέμα μου με κούριερ χωρίς καμία επιβάρυνση!!!!

Καλά έπαθα πλάκα με την τέλεια εξυπηρέτηση τους!

 

Αλλα στεναχωριέμαι ρε γμτ, πρωτη φορά μου χαθηκε δέμα από το ίντερνετ και φοβάμαι μην είναι κανένας ανοιχτοχέρης στα Ελτα μας....

 

Ε καλα τωρα ειπαμε....ελληνικά ελτα....

 

Link to comment
Share on other sites

Ουυυυ και που εισαι ακόμα....με το καλό να γεννηθει το σποράκι σου και θα εκπλαγεις !!! ;)

 

και στις θηλες μπορει να εχει προτιμησεις, λεπτη, πιο χοντρη, σιλικονη, καουτσουκ καθε μαρκα εχει τα δικα της και αν δε τρωει...τα δοκιμαζεις ολα!

γιαυτο...με το θηλασμο ξεμπερδευεις με ολα αυτα :wink:

 

Για την μαια συμφωνω καραδαγκωτά! Ειχα και εγω πρωην μαθήτρια της μαμάς μου, νεαρή περι των 26 χρονών με βοήθησε παααααρα πολύ

 

ή καλυτερα αν γινεται συμβουλο θηλασμου οπως διορθωσε σωστα μια κοπελα παρα πανω

Link to comment
Share on other sites

και στις θηλες μπορει να εχει προτιμησεις, λεπτη, πιο χοντρη, σιλικονη, καουτσουκ καθε μαρκα εχει τα δικα της και αν δε τρωει...τα δοκιμαζεις ολα!

γιαυτο...με το θηλασμο ξεμπερδευεις με ολα αυτα :wink:

 

 

ή καλυτερα αν γινεται συμβουλο θηλασμου οπως διορθωσε σωστα μια κοπελα παρα πανω

 

Δεν ξερω αν ειναι καλυτερα ή χειροτερα

 

εγω υπερκαλυφθηκα απο την μαια που ειχα γιατι μου ελεγε οτι ακριβως διαβαζα εδω μεσα !

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Κορίτσια, ούτε εγώ έχω απαίτηση να πάρω δερμάτινη επώνυμη καινούρια τσάντα με 100 δολλάρια, δεν υπάρχει αυτό με τίποτα. Ενδιαφέρομαι για δερμάτινη τσάντα, αυτό είπα. Δεν νοιάζομαι να έχει επάνω λόγκο LVH π.χ., σκασίλα μου μεγάλη. Δερμάτινη τσάντα, σε ωραία χρώματα με ωραίο νεανικό σχέδιο και προσεγμένες λεπτομέρειες με 70 ευρώ, δεν θα βρώ στην Ελλάδα, ούτε στις εκπτώσεις. Γι' αυτό είπα ότι έχει ενδιαφέρον, και δεν το είχα σκεφθεί να κοιτάξω ονλάιν για τσάντα.

Και να ξαναπώ ότι ο τύπος σαν γνήσιος Ασιάτης, δέχεται να κάνει καλύτερη τιμή αν αγοράσεις περισσότερα κομμάτια και να κάνει combine p+p.

 

Για μένα μιλάω, εντελώς προσωπικά, θα το κοιτάξω το συγκεκριμένο μαγαζί.

 

Να σου πω επίσης ότι με χρέωσε μια φορά για τα μεταφορικά και ότι μου την έστειλε σπαστά την παραγγελία, επειδή η μια τσάντα θα ήταν έτοιμη στις 2 εβδομάδες.

Και όταν η ήρθε η τελευταία τσάντα, μου είχε στείλει και δώρο- έκπληξη ένα ζευγάρι σκουλαρικάκια,

η χειρονομία αυτή είναι πολύ ευγενική και το εκτίμησα.

Εαν ψωνίσεις από εκεί, διάβασε και όλα τα σχόλια, που είναι όλα θετικά, τα σχόλια βοηθάνε πολύ.

Εγώ έχω τρέλλα με τις τσάντες και έχω και πάρα πολλές επώνυμες, αλλά ήθελα αυτήν την φορά να πάρω κάτι καλό, όμορφο,μοντέρνο και μπλε σε καλή τίμη.

Λίγα ήθελα;:lol::lol::lol:

Έψαχνα επι ένα μήνα όλο το διαδίκτυο, αλλά δεν έβρισκα κάτι οικονομικό και έτσι το αποφάσισα, με μεγάλη αγωνία.

Εδώ μόνο άντρα δεν έχουμε παραγγείλει ακόμη από το νετ, στην τσάντα θα κόλλαγα :lol:!!!

Καλά ψώνια κορίτσια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Από τους φακούς πώς μεταπηδήσατε στον θηλασμό καλέ?

Ταμαράκι ταπεινή μου γνώμη είναι να πάρεις 2-3 μπουκάλια να υπάρχουν για να νιώθεις και εσύ ασφάλεια και μακάρι να μην χρειαστεί ποτέ να τα χρησιμοποιήσεις. Δεν ισχύει ό,τι κάποτε θα χρειαστούν οπωσδήποτε. Ο γιος μου δεν χρειάστηκε ποτέ.

Επίσης το καλύτερο που έχεις να κάνεις για το παιδί σου είναι να θηλάσεις όσο περισσότερο μπορείς. Δυστυχώς αυτά που αναφέρει η mama40+ είναι σωστά και έχει δίκιο. Οι παιδίατροι υποκινούνται από οικονομικά συμφέροντα και οι περισσότεροι προτείνουν ξένο γάλα με μεγάλη ευκολία. Θα είναι δικό σου χρέος να είσαι ενημερωμένη και εφόσον έχεις σωστή ενημέρωση να αποφασίσεις αναλόγως.

Αν θες κάτι άλλο ευχαρίστως να τα πούμε σε πμ.

Άλλο τώρα...παρέλαβα σήμερα από gymboree, την 3η παραγγελία μου χωρίς τελωνείο φτου φτου! Υπέροχα ρουχαλάκια, ξέχασα αμέσως τον πόνο με τα littlewoods.

 

μπράβο female!!! Και το λές έτσι χωρίς ντροπή??? Καλά, καλά... Εγώ ακόμη δεν έχω παραλάβει και χτες μετά από το βρισίδι που έριξα στον ταχυδρόμο μου, δεν βλέπω να ξαναπαραλαμβάνω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102975/SubProducts/102975-0005

και

http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102960/SubProducts/102960-0005

Τα παρέλαβα χθες, μία εβδομάδα έκαναν.

Πολύ όμορφα και το κυριότερο της κάνουν τέλεια.

 

 

Απο φόρμα πως ειναι τα agatha ruiz de la prada τα κοριτσιστικα; Κανονική/μεγάλη; θελω νούμερο 29-30EU.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ να θηλάσω θέλω κανά τρίμηνο αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί να μην έχω γάλα, όπως έχει συμβεί στη γιαγιά μου, στη μαμά μου, στην κουμπάρα μου. Αλλά και η άλλη κουμπάρα μου που θήλασε μου είπε πως ούτως ή άλλως μπιμπερό θα χρειαστώ για τσάι/χαμομήλι. Βέβαια και οι 2 δεν έχουν άποψη για μπιμπερό μιας και τους τα έκαναν δώρο μαζί με αποστειρωτή, τον οποίο και οι δυο χρησιμοποίησαν σπάνια μιας και προτιμούσαν να βράζουν τα μπουκάλια. Κρίμα που έχουν περάσει χρόνια από τότε (τα παιδιά τους είναι ήδη στην πρώτη δημοτικού) και τους έχουν χαρίσει.

Όπως και να΄χει 2-3 θα χρειαστώ. Μα για τσάι μα για γάλα (μπορεί να του δίνω συμπλήρωμα ή και δικό μου που θα έχω βγάλε με θήλαστρο). Θα σας ακούσω επομένως και θα πάρω 3 μικρά διαφορετικά για να δοκιμάσω και βλέπουμε...

 

Άσχετο! Πάλι δεν θα πάω στην kitten. Ήρθε ο γυψαδόρος....

Για να δούμε την Παρασκευή θα είμαι τυχερή;

 

Μπες στην ενότητα του θηλασμού και διάβασε αν θέλεις και σε ενδιαφέρει να θηλάσεις... θα μάθεις πολλά πράγματα που σε έχουν πληροφορήσει λάθος...

 

Με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

ιιιιιιιιιιιιιι πηρα μαιλ απο αμαζον!!!!!!!!!!! η παραγγελια μου με τα μωρομαντηλα και τα τεφαλ που μου εδινε ημ/νια παραδοσης αρχες μαιου εφυγε χτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ημνια παραλαβης λεει 19/4 τα εστειλαν με απλο dhl αποτι καταλαβα, τουλαχιστον εχει τρακινγκ να τα βρω μη χαθουν!!!!!!!!!!!!

γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Απο φόρμα πως ειναι τα agatha ruiz de la prada τα κοριτσιστικα; Κανονική/μεγάλη; θελω νούμερο 29-30EU.

 

Είναι μεγάλη και το 28 έχει τον απαιτούμενο χώρο, δεν είναι ίσα ίσα.

Ήδη σε άλλες μάρκες φοράει 29

Θα σε βοηθήσει και το size guide που είναι λίγες σελίδες πιο πίσω

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλη και το 28 έχει τον απαιτούμενο χώρο, δεν είναι ίσα ίσα.

Ήδη σε άλλες μάρκες φοράει 29

Θα σε βοηθήσει και το size guide που είναι λίγες σελίδες πιο πίσω

 

ευχαριστώ πολυ! Δηλ εννοεις οτι πηρες στα αγκαθα το 28 ενω σε αλλες μαρκες φοράει το 29; (το size guide δε το βρηκα-ειναι για τα συγκεκριμενα παπουτσακια ή το γενικο;)

Link to comment
Share on other sites

για τις gymboree

για πειτε

ανοιξα λογαριασμο

εφτιαξα καλαθακι 55 δολλαρια

διαλεγω μεταφορικα 20 δολλαρια

μετα με τους ποντους και την εκπτωση ποια θα μου τα πει συνοπτικα

να δω αν θελω να χτυπησω ετσι να δω και αυτη την ηπειρο?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

και κατι άλλο για το http://www.myweepiggies.co.uk πόσο καιρό έκανε να σας τα φέρει; προλαβαινω για το Πασχα;

 

Νομιζω η Ιριδα ειπε οτι σε 5εργάσιμες της ήρθαν;)

 

αλλα....ξέχασα να σε πω....

 

Εχουμε και λεμε...

 

Μεγαλη βδομαδα.....

 

σε συνδυασμό με....

 

Ελληνικά Ελτα....

 

 

Θανατηφορος συνδυασμος....

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...