Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Έχει ψωνίσει καμία από αυτόν τον πωλητή

http://stores.ebay.com/Beyond-Bedding-Store/BABY-BEDDING-ACCESSORIES-/_i.html?_fsub=379548919&_sid=913860859&_trksid=p4634.c0.m322 ????

Εσείς από πού πήρατε την προίκα του μωρού σας?

jlUpp3.pngSotBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχει ωραία πράγματα αλλά δεν στέλνει Ελλάδα, μήπως τον ρώτησες αν στέλνει και πόσο ?

 

Είχα ψωνίσει από το στοκ της ΚΙΤΤΕΝ, πολύ φθηνά αλλά είσαι Ρόδο....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Με την πληρωμή, πως έγινε ?

 

Κανονικά αυτά που πήρες είχαν 67 λίρες, με το -15% θα πρέπει να πλήρωσες γύρω στις 57 λίρες. Σωστά ?

 

Πως έγινε εν τέλει ? Χρεώθηκες αρχικά 67 και σου επέστρεψε την διαφορά του -15% ?

 

Και με τα δωρεάν μεταφορικά ? Τα χρεώθηκες και μετά στα επέστρεψε ?

 

Την ειδοποίησες για την έκπτωση που έχει υποσχεθεί να δίνει στις κοπέλες από το φόρουμ ?

Της έστειλα μέηλ, αν ισχύει η έκπτωση, είπε ναι και προχώρησα στην παραγγελία.

Μόλις έκανα την πληρωμή στο paypal, σε 5' μου είχε ήδη κάνει refund το 15%.

Μεταφορικά δε χρέωσε καθόλου, δεν τέθηκε θέμα.

Σου θυμίζω ότι η αγορά έγινε μέσω του site της και όχι μέσω ebay

Link to comment
Share on other sites

Έχει ψωνίσει καμία από αυτόν τον πωλητή

http://stores.ebay.com/Beyond-Bedding-Store/BABY-BEDDING-ACCESSORIES-/_i.html?_fsub=379548919&_sid=913860859&_trksid=p4634.c0.m322 ????

Εσείς από πού πήρατε την προίκα του μωρού σας?

 

Βασικά κοιτάς στο αμερικάνικο το ξέρεις ε?

Και εκει κινδυνευεις να περάσει τελωνειο το δεματάκι σου και δευτερον δεν στέλνουν ολοι στην ελλαδα...ελάχιστοι

 

Κοιτα καλυτερα στο http://www.ebay.co.uk που 100% θα βρεις παααρα πολλους να στέλνουν ελλάδα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Της έστειλα μέηλ, αν ισχύει η έκπτωση, είπε ναι και προχώρησα στην παραγγελία.

Μόλις έκανα την πληρωμή στο paypal, σε 5' μου είχε ήδη κάνει refund το 15%.

Μεταφορικά δε χρέωσε καθόλου, δεν τέθηκε θέμα.

Σου θυμίζω ότι η αγορά έγινε μέσω του site της και όχι μέσω ebay

 

Τι εννοείς μέσω ebay ? Πουλάει και εκεί ? Από περιέργεια ρωτάω, από το σάιτ της θα ψωνίσω ούτως ή άλλως.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

προίκα του μωρού σας?

 

Βασικά κοιτάς στο αμερικάνικο το ξέρεις ε?

Και εκει κινδυνευεις να περάσει τελωνειο το δεματάκι σου και δευτερον δεν στέλνουν ολοι στην ελλαδα...ελάχιστοι

 

Κοιτα καλυτερα στο www.ebay.co.uk που 100% θα βρεις παααρα πολλους να στέλνουν ελλάδα

 

Απολύτως σωστό το σαρακοστιανό μεζεδάκι, δες εδώ

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=BABY+bedding&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=See-All-Categories&_okw=BABY+bedding&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Postcode&LH_SubLocation=1&_sargn=-1%26saslc%3D0&_salic=3&_fsradio2=%26LH_AvailTo%3D1&_saact=80&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50

 

όρεξη να έχεις να ψάξεις :wink::wink::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μέσω ebay ? Πουλάει και εκεί ? Από περιέργεια ρωτάω, από το σάιτ της θα ψωνίσω ούτως ή άλλως ?

Νομίζω ότι πουλάει και στο ebay, αλλά λιγότερα σχέδια και υψηλότερες τιμές.

Δε θυμάμαι λεπτομέρειες, η irida85 την ανακάλυψε (και μας έσωσε;) )

Link to comment
Share on other sites

το δικό μας το νούμερο σε πέδιλο λευκό δεν το έχει!!!το 8...

αχχχ τι θα κάνω τώρα??της δοκίμασα σήμερα ένα σε τοπικό κατάστημα...για να δω το νούμερο...64Ε!!!

μισή τιμή θα το έπαιρνα...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καμμια ιδεα για πιατακια -κουταλακια για διχρονο? εχουμε κατι πλαστικα απο τον ακατανομαστο που ομως διαλυονται απο το ζεστο φαγητο και με ανησυχουν.

ειτε απο ελλαδα ειτε απο εξω. ευχαριστω προκαταβολικα!

πιατακια ποτηρακια πιρουνια και κουταλακια χωρις χημικα bpa-free καθως και ταπερακια βρηκα στην ελλαδα μονο απο την nuby τυχαια σε ενα συνοικειακο καταστημα στην ροδο δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβα τα χρησιμοποιω εδω και 2 χρονια και ειναι σε αριστη κατασταση μερικα απο αυτα τα φερνει και το jumbo ( pothrakia )

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω ψωνίσει από αυτόν, πλήρωσα στις 9 Μάρτη, το έστειλε στις 12, η πρώτη ενημέρωση από τα ΕΛΤΑ στις 24 (δεν την είδα ποτέ!!) και στις 4 Απρίλη έλαβα 3ή και τελευταία επείγουσα κλήση από τα ΕΛΤΑ (την 2η επίσης δεν την είδα ποτέ!!) να παραλάβω, αλλιώς θα γυρνούσε πίσω το φόρεμα.....:mad::-x

 

Συμπέρασμα, αυτός έστειλε και έφθασε στην Ελλάδα σε περίπου 2 εβδομάδες, τα ΕΛΤΑ είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Πιστεύω ότι οριακά και με πολύ τύχη παραλαμβάνεις, ρίξε και λίγο πρηχτήρι στα ΕΛΤΑ...

 

ΥΓ. Σούπερ καλό κομμάτι χτύπησες !!!:rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

καμμια ιδεα για πιατακια -κουταλακια για διχρονο? εχουμε κατι πλαστικα απο τον ακατανομαστο που ομως διαλυονται απο το ζεστο φαγητο και με ανησυχουν.

ειτε απο ελλαδα ειτε απο εξω. ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Δες εδω στην παραγραφο ΤΑΠΕΡ-ΠΑΓΟΥΡΙΑ-ΜΠΙΜΠΕΡΟ

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1780194&postcount=2760

εγω εχω παρει απο vupbaby.co.uk

Εχει και διαφημιση εδω στο σαιτ με εκπτωση 10%

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω στην παραγραφο ΤΑΠΕΡ-ΠΑΓΟΥΡΙΑ-ΜΠΙΜΠΕΡΟ

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1780194&postcount=2760

εγω εχω παρει απο vupbaby.co.uk

Εχει και διαφημιση εδω στο σαιτ με εκπτωση 10%

 

πιατακια ποτηρακια πιρουνια και κουταλακια χωρις χημικα bpa-free καθως και ταπερακια βρηκα στην ελλαδα μονο απο την nuby τυχαια σε ενα συνοικειακο καταστημα στην ροδο δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβα τα χρησιμοποιω εδω και 2 χρονια και ειναι σε αριστη κατασταση μερικα απο αυτα τα φερνει και το jumbo ( pothrakia )

 

ευχαριστω πολυ!μαλλον θα παρω αυτο

 

http://www.vupbaby.co.uk/content/oxo-tot-4-piece-feeding-set

και για κυπελλο με καλαμακι που εψαχνα λεω αυτο http://www.vupbaby.co.uk/content/safe-sippy-2-330ml-11oz-pink-and-blue

,η εχετε καμια καλυτερη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

 

geo..τελειο το σετακι!!!!

πανεμορφο..

 

τωρα εγω αν πω οτι αυτο γινεται και τελειο βαφτιστικο...θα εχω αδικο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

geo..τελειο το σετακι!!!!

πανεμορφο..

 

τωρα εγω αν πω οτι αυτο γινεται και τελειο βαφτιστικο...θα εχω αδικο???

 

χμ...μου φαινεται δεν ειμαι η μοναδική με αυπνίες ε??:wink:

 

Link to comment
Share on other sites

στο επαγγελμα,στο ξενυχτι,στο εγκλημα...ακομη και στο ζωδιο βρε Καλαμαρακι:lol:

 

Καλα στο επάγγελμα το θυμαμαι....στο ξενυχτι οκ παλιες καραβανες και οι δυο μας χε χε στο ζωδιο??? Οχι ρε φιλε.... και εσυ χτυπημένη ζυγος χαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πρωινα....σορρυ για τα οφφ...

Μας παρεσυρε το προχωρημενο της ωρας:rolleyes:

(χτυπημενη Ζυγος με παραχτυπημενο ωροσκοπο Σκορπιο)

 

:shock::shock:

 

και τον ιδιο ωροσκόπο εχουμε????

 

χαχαχα

 

α εμεις πρέπει να γνωριστουμε καλυτερα ρε μαρσολάν μου;)

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι 5 Ευρώ ανά κιλό μέχρι τα 8 κιλά, τα 3 κιλά δεν στοιχίζουν 15 ευρώ ή δεν κατάλαβα καλά?

Συνήθως τι βάρος έχουν βρε κορίτσια οι παραγγελίες σας?

Επίσης έχει έξοδα συνδρομής και εγγραφής?

 

Καλημερα,οχι δεν εχει εξοδα συνδρομης και εγγραφης απο οτι καταλαβα και για αυτο ψηνομαι γιατι εγω 2 φορες το χρονο το χρειαζομαι μια για τα χειμωνιατικα και μια για τα καλοκαιρινα ρουχα τους,οποτε δεν με συμφερει να παω σε μια τετοια υπηρεσια με συνδρομη νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι πολύ καλός πωλητής, έχω πάρει 2 φορές φορέματα bonnie jean απο αυτόν και πάντα τα παραλάμβανα εντός 10 ημερολογιακών ημερών μέσω ΕΛΤΑ στο σπίτι μου. Είναι sign for οπότε ο ταχυδρόμος το φέρνει και υπογράφεις, δε κινδυνεύεις να μη το βρεις...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,οχι δεν εχει εξοδα συνδρομης και εγγραφης απο οτι καταλαβα και για αυτο ψηνομαι γιατι εγω 2 φορες το χρονο το χρειαζομαι μια για τα χειμωνιατικα και μια για τα καλοκαιρινα ρουχα τους,οποτε δεν με συμφερει να παω σε μια τετοια υπηρεσια με συνδρομη νομιζω.

 

Έστω ότι θες 2 παραγγελίες (άνω των 8 κιλών) τον χρόνο, μια ανά σεζόν.

 

Στην GLOBAL SALES θα πληρώσεις 45 ευρώ (μεταφορικά από Αγγλία σε Κομοτηνή) + 15 ευρώ (αμοιβή τους) + αδιευκρίνιστο ποσό μεταφορικών από Κομοτηνή στο σπίτι σου = 60 ευρώ + ότι προκύψει.

 

Στο MUM θα πληρώσεις (σπάω την εφʼ άπαξ συνδρομή των 10 λιρών στα 2) 5 λίρες + 12 λίρες (μηνιαία συνδρομή) + 37,5 λίρες (μεταφορικά από Αγγλία στο σπίτι σου) = 54,5 λίρες = 62 ευρώ.

 

Το MUM έχει τα θέματά του, γνωστά σε όλους, συνδρομητές (όπως εγώ) και μη συνδρομητές. Η ελληνική εταιρεία – την οποία πολύ θα ήθελα να χρησιμοποιήσω ομολογώ – αφήνει πολλά θέματα αδιευκρίνιστα και ασαφή.

 

Το σάιτ της είναι στημένο όπως τα περισσότερα ελληνικά, χωρίς ουσιαστικές πληροφορίες. Γιατί δεν αναγράφουν τις οικονομικές πληροφορίες παρά τις στέλνουν μόνο με μήνυμα και μάλιστα με διαφορετικό όνομα υπευθύνου κάθε φορά ? Δεν είναι και ο κωδικός Ντα Βίντσι, σε αυτές θα στηριχθείς για να αποφασίσεις. Γιατί να στείλουν απόδειξη μόνο για τα 15 ευρώ και όχι και για τα 45 ? Ο νόμος λέει ότι φορολογείσαι σαν καταναλωτής στην χώρα που πληρώνεις. Αφού εσύ πληρώνεις στην Ελλάδα, θα πρέπει να λάβεις κάποια απόδειξη και για τα 45 ευρώ των μεταφορικών. Μπορεί να σου δίνουν κάποια αλλοδαπή απόδειξη για τα 45 ευρώ, αλλά δεν το διευκρινίζουν και εσύ πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου για να δεις τι θα γίνει ? Φοβερή προχειρότητα και μάλιστα για θέματα που έχουν να κάνουν με χρήματα !!!!!

 

Αν θες να ψωνίσεις από 4-5 καταστήματα τι γίνεται ? Αδιευκρίνιστο και αυτό. Υποθέτω, συνεννοείσαι με μηνύματα πάλι ……….. Kαι γιατί σώνει και καλά πέρσοναλ σόπερ υπηρεσία ? Θέλω αν μπορώ να παραγγείλω απευθείας, να το κάνω εγώ.

 

Τι θα πει ʽΌταν παραλάβουμε το δέμα σας, σας το στέλνουμε με όποιον τρόπο επιθυμείτε. Συνήθως σας προτείνουμε τον πιο οικονομικό ανάλογα με το βάρος του και τον τόπο διαμονής σας. Π.χ. ταχυδρομείο, κούριερ ή χερσαία μεταφορά.ʼ. Πάλι με μηνύματα η συνεννόηση ? Τουλάχιστον για τις μεγάλες πόλεις, θα πρέπει να είχαν έτοιμες και αναρτημένες στο σάιτ τους τις επιλογές αποστολής και τις αξίες τους.

 

Σε εμένα προσωπικά, φαίνεται κάτι πρόχειρο και ασαφές.

 

Μιλάω μόνο για εμένα και δεν πατρονάρω κανέναν !!!

 

Να ξαναπώ ότι πολύ θα ήθελα να υπήρχε μια εναλλακτική λύση και μάλιστα ελληνική, αξιόπιστη και οικονομικά συμφερότερη. Θα την χρησιμοποιούσα…..

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...