Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Τελικά όλα καλά!!!!Μου έστειλε για έξοδα 14,95δολ!Φυσικά και με ικανοποιεί πλήρως!!Τώρα θέλω να προχωρήσω στην πληρωμή και για να μην κάνω πάλι καμια πατάτα να ρωτήσω:πρώτα πληρώνω και μετά πρέπει να της στείλω μηνύμα πως πλήρωσα ή δεν χρειάζεται;Ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια και το ενδιαφέρον!!

 

Ωραία!!! Όχι δεν χρειάζεται να ενημερώσεις, θα την ενημερώσει το πέιπαλ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aναφέρομαι στο http://www.wholeherbal.com/. Δηλαδή λες οτι δεν υπάρχει πρόβλημα να παραγγείλω από το site αυτό στέλνοντας απλά mail με την παραγγελία και να πληρώσω μέσω paypall...Κι αυτός ο χριστιανός γιατί να μην έχει paypall κατευθείαν στο site του να μην ταλαιπωρούμαι....

 

Το πέιπαλ γενικώς είναι ασφαλές, γι'αυτό δημιουργήθηκε κιόλας. Τώρα τι να σου πω? Δεν μπορώ να σε πάρω στο λαιμό μου. Είναι μεγάλη η παραγγελία που θας βάλεις?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

edit -- τα 5ευρω απο Littlewoods φαινονται στο λογαριασμο μου στο paypal (xixixixi)

 

Βρε γλυκιά μου, επειδή δεν έχω κουράγιο να γυρίσω πίσω να διαβάσω (το δικαιούμαι και εγώ μια φορά...) θυμάμαι ότι σου έστειλαν μειλ να το λύσεις με το παυπαλ. Πες μου λίγο τα βήματα που ακολούθησες γιατί με έχουν κουράσει πάααααρα πολύ για 5 κωλοευρω...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακολουθώντας την οδηγία σου έκανα την πρώτη μου παραγγελία από εβαυ.Καθώς όμως δεν είμαι εξοικειωμένη θέλω τα φώτα σας.Έστειλα μήνυμα στην πωλήτρια για έκπτωση στα μεταφορικά όπως λέει στην σελίδα της και τώρα περιμένω,σωστά;Αν η τιμή των μεταφορικών δεν με ικανοποιήσει τι επιλογές έχω;Το λέω γιατί έτσι όπως είναι τώρα η αγορά μου βγάζει 40δολ μεταφορικά!!!!!Α και κάτι ακόμη διατρέχω τον κίνδυνο τελωνείου;

Κι εγω τοσα περιπου μεταφορικα ειχα 35 νομιζω και πληρωσα 15...αν δε σε ικανοποιησει τοτε πας για αλλες πορτοκαλιες που λενε......συμφερει ομως,οι τιμες ειναι καλες!!!:wink:

 

Σορρυ δεν ειχα δει τα μνμ σου.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά!!!!Μου έστειλε για έξοδα 14,95δολ!Φυσικά και με ικανοποιεί πλήρως!!Τώρα θέλω να προχωρήσω στην πληρωμή και για να μην κάνω πάλι καμια πατάτα να ρωτήσω:πρώτα πληρώνω και μετά πρέπει να της στείλω μηνύμα πως πλήρωσα ή δεν χρειάζεται;Ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια και το ενδιαφέρον!!

Αν προχωρησεις στην πληρωμη θα πρεπει να κανεις request total from the seller Θα περιμενεις να σου στειλει το ποσο και μετα προχωρας στην πληρωμη......

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Βρε γλυκιά μου, επειδή δεν έχω κουράγιο να γυρίσω πίσω να διαβάσω (το δικαιούμαι και εγώ μια φορά...) θυμάμαι ότι σου έστειλαν μειλ να το λύσεις με το παυπαλ. Πες μου λίγο τα βήματα που ακολούθησες γιατί με έχουν κουράσει πάααααρα πολύ για 5 κωλοευρω...

 

Το λοιπον...ανοιξα case στο paypal χθες οπου απλα ενημερωνεις τα littlewoods οτι εμπλεκεις το paypal και σημερα εκανα claim στο paypal και μεσα σε 2 ωρες ειχα την απαντηση οτι αποφασιζουν υπερ μου και τα Littlewoods συμφωνησαν να μου επιστρεψουν τα 5ευρω...ουσιαστικα προχωρας ενα βημα παραπανω το case...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λες να μειωσουν τα μεταφορικα αν θελω να παρω μονο αυτα τα 2 πραγματα?

οταν τα βαζω στο καλαθι παντως βγαζει 7.95.

λέω να τους στείλεις ένα μαιλ πρώτα λέγοντάς τους θα πάρω αυτό και αυτό πόσα τα μεταφορικά για Ελλάδα ???

Συνήθως αν η αποστολή είναι μικρή κάνουν σκόντο και σε μένα είχαν κάνει αλλά τελικά πήρα και άλλα οπότε δεν το έψαξα (μόνο για τα γυαλιά σίγουρα είναι 4 λίρες .........σωστά δεν τα λέω Καλαμαράκι μου??:D )

 

edit.............α.......καλά κάνουμε και κανα ρεφρές στην σελίδα κοπελιά πριν απαντήσεις λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

σόρυ τώρα είδα ότι απάντησε το καλαμαράκι

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΟΥ ΜΙΟΥ, νομίζω ότι το σαιτ που γράφεις δεν στέλνει Ελλάδα.

 

Το e-baby.gr το έχει πανάκριβα (410 ευρώ + μεταφορικά), το βρήκα εδώ

 

http://www.pramworld.co.uk/product/5106/Maclaren_Techno_XLR_2011_Black_Champagne

 

265 λίρες (περίπου 300 ευρώ), με δωρεάν μεταφορικά. Ίσως παίζει και κάποιος εκπτωτικός κωδικός, αν σε ενδιαφέρει πες να δούμε.

 

Στο e-bay, το έχουν πολύ ακριβά, δεν αξίζει.

 

Ας δουν και οι άλλες κοπέλες, στα καρότσια δεν έχω και πολύ έφεση.

 

ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ chatzico!!!

:)

Θα συνεχίσω λίγο το ψάξιμο.....δεν είχα προσέξει ότι το site που το είδα δεν έστελνε Ελλάδα. Εχω καταλήξει σε αυτό και θέλω να πάρω και το καθισματάκι του αυτοκινήτου το σετ του.

Ελπίζω να το βρω..εσύ δλδ το πήρες από το site που μου έδωσες? Ήταν κομπλε? Με ποδοσακο, κάλυμμα βροχής, και καλάθι? Έμεινες ευχαριστημένη?

 

Ευχαριστώ :)

T27rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω τι μπορει να κανεις λάθος.....

Εγω γραφτηκα, κανονικα με ολα μου τα στοιχεια κτλπ και την επομενη μερα ή την ιδια ηρθε ενα μειλ με -20% για την πρωτη παραγγελια μου.

Τωρα ίσως το κατήργησαν προσωρινα....τι να σου πω..

 

 

 

kalamaraki ευχαριστώ πολύ θα περιμένω 1-2 μέρες ακόμα και μετά βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Εχω καταλήξει σε αυτό και θέλω να πάρω και το καθισματάκι του αυτοκινήτου το σετ του. Ελπίζω να το βρω..εσύ δλδ το πήρες από το site που μου έδωσες? Ήταν κομπλε? Με ποδοσακο, κάλυμμα βροχής, και καλάθι? Έμεινες ευχαριστημένη?

 

Ευχαριστώ :)

 

Εγώ δυστυχώς, όταν ανακάλυψα το τόπικ αυτό, το οποίο ήταν στα σπάργανά του, μόλις 10-15 σελίδες, τα είχα ήδη σκάσει μεγαλοπρεπώς στο ΛΗΤΩ για καρότσι τύπου τρίο (καρότσι, καθισματάκι, πορτ μπεμπέ), 600 ευρώ προ 4 ετίας και στα σάιτ που είχαν βάλει τα κορίτσια το είχαν γύρω στα 350 :mad::mad::evil::evil:

 

Απο τα νεύρα μου, έκανα κάνα 2 χρόνια να το ανοίξω, καλά να πάθω.:(

 

Οπότε, ιδία πείρα ούτε για το σάιτ έχω, ούτε για το συγκεκριμένο μοντέλο. Για να υπάρχει πάντως στην λίστα, είναι τσεκαρισμένο. Το μόνο που μπορώ να σου πώ είναι ότι με βόλεψε πολύ το σετ τρίο για τον πρώτο χρόνο, είχε και τα αξεσουάρ που λες, ποδόσακο, κάλυμμα βροχής, καλάθι, τσάντα καροτσιού, τα χρησιμοποίησα όλα πολύ, και στα 2 παιδιά.

 

Ας πουν και οι άλλες κοπέλες, που έχουν ψωνίσει σχετικά ονλαιν.

ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ:-P

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το βρω..εσύ δλδ το πήρες από το site που μου έδωσες? Ήταν κομπλε? Με ποδοσακο, κάλυμμα βροχής, και καλάθι? Έμεινες ευχαριστημένη?

Miou miou εγώ έχω πάρει το maclaren xlr από το pramworld τον Οκτώβριο του 2010 και έχω να πω το εξής: από pramworld είμαι πλήρως ικανοποιημένη (το καρότσι ήρθε σε μια εβδομάδα περίπου και είχα και tracking number οπότε μπορούσα να παρακολουθήσω καθημερινά το που βρισκόταν). Το καρότσι ήρθε στο κουτί του, πλήρες με ποδόσακο, κάλλυμα βροχής, καλάθι και μαξιλαράκι για νεογέννητο (ό,τι δλδ θα περιελάμβανε το καρότσι αν το έπαιρνες από οποιοδήποτε άλλο κατάστημα). Το καρότσι το χρησιμοποιώ 3 μήνες τώρα και μέσα στην πόλη αλλά και σε κατσάβραχα, δεν έχει πάθει τίποτα, και το μικρό μου φαίνεται να περνάει μια χαρά εκεί μέσα. Το μόνο μείον είναι ότι είναι λίγο μεγάλο όταν κλείνει και δεν χωράει σε όλα τα πορτ μπαγκάζ. Συγκεκριμένα, το έχω δοκιμάσει σε vectra (που χωράει αν δεν έχεις πολλά πράγματα στο πορτ μπαγκάζ) και σε meriva, astra, fiesta και ibiza (που δεν χωράει, οπότε το έχω βάλει στη θέση του συνοδηγού). Καλές αγορές!

Link to comment
Share on other sites

http://www.vupbaby.co.uk/content/mam-self-sterilizing-bottles-260ml-4-colours

 

Για οσες ενδιαφέρονται για αυτα τα μπουκάλια της Μαμ τα εχει φέρει και το τζάμπο τα καινουργια , φθηνοτερα απο το αγγλικό σαιτ.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ξαναενοχλώ , σας είχα ρωτήσει κάτι το μεσημέρι και θέλω συμβουλή!! Επειδή δεν ξέρω ακόμα να κάνω παράθεση, το ξαναγράφω.Πηγα προχτές να παραγγειλω απο feelunique, δεν μου δεχόταν την καρτα γιατί ήταν άδεια χωρίς να το θυμάμαι, έστειλα μέιλ να τους το πω και μου έστειλαν ότι πήραν την παραγγελία μου.Σήμερα μου ξαναέστειλαν ότι η παραγγελία μου αναχώρησε , χωρίς να έχουν πάρει τα λεφτά. Επειδή χτες το απογευμα έβαλα στην καρτα χρήματα και φάνηκαν σήμερα το απόγευμα, δεν τα έχουν πάρει ακόμα.Να τους στείλω μήνυμα ή θα το καταλάβουν από μόνοι τους?Πώς γίνεται να τα έστειλαν έτσι?? Σας έχει τύχει? Ευχαριστώ!!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αγόρασα από amazon το The Contented Toddler Years της Gina Ford.

Όποια από σας έχει προβλήματα με το μικρό της τύπου να κάνει νούμερα με τον ύπνο, με το φαγητό, με ξασπάσματα θυμού ή γενικά με τις ιστορίες καθημερινής τρέλας που αντιμετωπίζει ένας γονιός, να το πάρει και να σωθεί! Αρκεί να ξέρεις λίγο καλούτσικα αγγλικά και οι απαντήσεις είναι εκεί! Σώθηκα!!! Μακράν η καλύτερη αγορά μου από internet. Μπορεί να το έχει και το ebay. Έχει και βιβλίο για βρέφη αλλά δεν το ήξερα τότε που η μπουμπού ήταν μικρή γ@....το !!! Θα είχα γλιτώσει πολύ ταλαιπωρία... Sorry αν θεωρηθεί εκτός θέματος. Απλά θεώρησα οτι μπορεί να βοηθήσει... !!!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αποκλειστική κοριτσομάνα πήγαινα, ο γατάκος μου τυχαία προέκυψε, το σχέδιο μου ήταν για 3 κορίτσια, το είχα προγραμματίσει μια χαρά, θα βαφτίζω αγόρια - ήδη 2 - για να κάνω κορίτσια. Είχα φτιάξει ολόκληρη θεωρία σας λέω, ναι !!!!!!!!!!

 

 

Xα χα! Συνονόματη το ίδιο σχέδιο είχαμε, τρομάρα μας.:lol:

Αλλά όπως λέει κι ο θυμόσοφος λαός μας "όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδιο ο Θεός γελάει"...

Εμένα οι φίλες μου ήταν τόσο σίγουρες πως είχα κοριτσάκι (φανταστείτε τί πλύση εγκεφάλου είχαν υποστεί) που όταν έμεινα έγκυος μου πήραν δωράκια για κορίτσι. Έλα όμως που το φύλο το καθορίζει ο μπαμπάς και ο μπαμπάς ήθελε αγοράκι...Κι έτσι από κοριτσάκι περιμένουμε αγοράκι. Και φυσικά με το καλό να μας έρθει. Δεν πειράζει. Γερό να ' ναι και αντί για τα πανέμορφα κοριτσίστικα ρουχαλάκια και παπουτσάκια που κυκλοφορούνε θα ψωνίζω για μένα. Το πρώτο καλό που κάνει ο γιος μου στη μάνα του!!!! Αν ήταν κορίτσι ευρώ δεν θα έμενε για μένα...Χα χα!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ chatzico!!!

:)

Θα συνεχίσω λίγο το ψάξιμο.....δεν είχα προσέξει ότι το site που το είδα δεν έστελνε Ελλάδα. Εχω καταλήξει σε αυτό και θέλω να πάρω και το καθισματάκι του αυτοκινήτου το σετ του.

Ελπίζω να το βρω..εσύ δλδ το πήρες από το site που μου έδωσες? Ήταν κομπλε? Με ποδοσακο, κάλυμμα βροχής, και καλάθι? Έμεινες ευχαριστημένη?

 

Ευχαριστώ :)

 

Eγώ το πήρα από το http://www.itsababy.co.uk. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά..

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

ε τώρα τι να πω??? Τα νεύρα μου!!!!!! Σπίτι στα στείλανε?? Άντε καλοφόρετα....

 

Αχαχαχα. Δεν ήθελα να σε συγχίσω μωρέ:(

Ταχυδρομείο ήρθαν, πήγα και τα ζήτησα εγώ επειδή περίμενα διάφορα δεματάκια. Λέω δεν μπορεί, κάτι θα χει και για μένα!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Xα χα! Συνονόματη το ίδιο σχέδιο είχαμε, τρομάρα μας.:lol:

Αλλά όπως λέει κι ο θυμόσοφος λαός μας "όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδιο ο Θεός γελάει"...

Εμένα οι φίλες μου ήταν τόσο σίγουρες πως είχα κοριτσάκι (φανταστείτε τί πλύση εγκεφάλου είχαν υποστεί) που όταν έμεινα έγκυος μου πήραν δωράκια για κορίτσι. Έλα όμως που το φύλο το καθορίζει ο μπαμπάς και ο μπαμπάς ήθελε αγοράκι...Κι έτσι από κοριτσάκι περιμένουμε αγοράκι. Και φυσικά με το καλό να μας έρθει. Δεν πειράζει. Γερό να ' ναι και αντί για τα πανέμορφα κοριτσίστικα ρουχαλάκια και παπουτσάκια που κυκλοφορούνε θα ψωνίζω για μένα. Το πρώτο καλό που κάνει ο γιος μου στη μάνα του!!!! Αν ήταν κορίτσι ευρώ δεν θα έμενε για μένα...Χα χα!

 

Και αυτό σωστό !!!!:wink: Με το καλό το μπεμπέ !!!:lol:(πήγες για την προίκα ?)

 

Τελικά μου έστειλε μειλ το παυπαλ ότι έγινε refund 5 ευρώ αλλά ούτε στο παυπαλ φαίνονται, ούτε στην κάρτα. Τεσπα, πάει αυτό...

 

Είχα 2 φορές επιστροφή μέσω πειπαλ, την πρώτη είδα στην κάρτα μου μετά από 3-4 ημέρες, την 2η μάλλον θα την δώ από βδομάδα. Στο πειπαλ θα πρέπει να φαίνεται, τουλάχιστον την επόμενη ημέρα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Θα συνεχίσω λίγο το ψάξιμο

 

Eγώ το πήρα από το http://www.itsababy.co.uk. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά..

 

ΜΙΟΥ ΜΙΟΥ, το έχει εδώ που λέει η ταμαρ

 

http://www.itsababy.co.uk/prams-pushchairs/strollers-buggies/maclarentechno-xlr-charcoal-orange-p-2768

 

με 15% έκπτωση, 225 λίρες + 30 λίρες μεταφορικά (έχει υπολογιστή μεταφορικών ανάλογα με την χώρα και τον Τ.Κ., εγώ έβαλα για Πειραιά, γι' αυτό και οι 30 λίρες). Καλύτερη τιμή από το pramworld.:lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...