Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Female γιατί να δώσεις 20λίρες περισσότερο για αυτό το ποδήλατο αφού ο μικρός σου είναι ήδη 20 μηνών... οπότε δε θα χρειάζεσαι το προστατευτικό κάλυμμα και τις ζώνες στο στήθος...εμείς πέρισυ είχαμε βγάλει το γύρω γύρω και ανεβοκατέβαινε μόνη της...

 

Γιατί να μη πάρεις αυτό δηλαδή:http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-OF12609-1260000-Unisex/dp/B00115195I/ref=sr_1_1?s=kids&ie=UTF8&qid=1301258081&sr=1-1

 

edit: για να μη σου πω να παρεις αυτό δηλαδή http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-Steer-Grow-Unisex/dp/B000F6W8YU/ref=sr_1_6?s=kids&ie=UTF8&qid=1301258081&sr=1-6.

Εμείς τη τέντα δε τη χρησιμοποιήσαμε και πολύ..χαμένα λεφτά ήταν...

Και μια χαρά κάθεται ακόμα εκεί...το λατρεύει γενικώς το ποδήλατό της!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαριτά το πρώτο το απέκλεισα γιατί έχει πλαστικές ρόδες και καθότι είναι λίγο βαρύς και ζωηρός δεν νομίζω να την βγάλει για πολύ το ποδηλατάκι. Προτιμώ τις λαστιχένιες ρόδες που έχει το ακριβότερο. Όσο για τα προστατευτικά δεν θα πάνε χαμένα αφού θα κάνουμε και δεύτερο μπεμπέ (Θεού θέλοντος).

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το δεύτερο μπεμπέ έχεις απόλυτο δίκιο!!!Δε το σκέφτηκα η μανα, είδες πόσο πουλύ σκέφτομαι για δεύτερο;;;;

Αλλά γιατί νομίζω πως οι ρόδες είναι ακριβώς οι ίδιες;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματιζει σε όλα αυτά είναι πώς λένε 24+

Αυτό το + δίπλα στο 24 μέχρι πια ηλικία πάει? Γιατί κοντεύουμε να πιάσουμε τους 24:)

 

Manufacturer recommended age: 10 months - 3 years

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο για το δεύτερο μπεμπέ έχεις απόλυτο δίκιο!!!Δε το σκέφτηκα η μανα, είδες πόσο πουλύ σκέφτομαι για δεύτερο;;;;

Αλλά γιατί νομίζω πως οι ρόδες είναι ακριβώς οι ίδιες;;;

 

Εγώ όμως το σκέφτομαι το δεύτερο:)

Στο πρώτο οι ρόδες είναι πλαστικές, στο δεύτερο έχουν στην μέση λάστιχο. Το έχουν αναφέρει και εδώ μέσα κοπέλες παλιότερα που το έχουν αγοράσει.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Έλλη!

Novpal αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις μάλλον:) Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά δεν με βλέπω να παίρνω κάτι σαν το δεύτερο λινκ.

Μάλλον θα καταλήξω σε αυτό

https://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-1560811-Deluxe-Green/dp/B002ECE3IM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1301257423&sr=8-2

 

Καλά, αυτό είναι πολύ σκληροπυρηνικό χαχα!

Αν σκοπεύεις να το πηγαίνεις και βόλτα με το ποδηλατάκι, το προστατευτικό το θες οπωσδήποτε γιατί αν το παιδάκι σου είναι σαν τα δικά μου θα το κυνηγάς στους δρόμους!

Πάντως εμείς όταν είδαμε & αποείδαμε με το ποδηλατάκι μας, κατεβάσαμε στην παιδική χαρά το θρυλικό μπιπ-μπιπ. Στην τελική του μορφή ήταν κάτι σαν αυτό: http://www.amazon.co.uk/Mookie-Peppa-Pig-Basic-Ride/dp/B001D5O3G8/ref=pd_sxp_grid_i_2_0 αλλά σκέτο, κόκκινο, χωρίς τις ζωγραφιές. Μας το είχαν φέρει δώρο απο το Μουστάκα΄και είχε και προστατευτικό και χερούλι για να το σπρώχνεις. Να πας να δεις αν υπάρχει ακόμα στο Μουστάκα! Έκανε τρελή απόσβεση και τα δύο τα αγόρια μας είχαν λυσσάξει με αυτό! Σηκωνόταν και το καθισματάκι & ο μικρός καβάτζωνε μέσα ό,τι πετραδάκι & φυλλαράκι του γυάλιζε! Δυστυχώς το διέλυσαν & το πέταξα αλλιώς θα σου το έβγαζα φωτο να το δεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Novpal (δεν κάνω quote να μην ξεχειλώσει η σελίδα) έχουμε αυτό που είναι παρόμοιο και το έχει ευχαριστηθεί αλλά δεν είναι ποδηλατάκι ακριβώς

http://www.amazon.co.uk/Chicco-82-5-Quattro-Ride-Activity/dp/B0009U7JU0/ref=sr_1_3?s=kids&ie=UTF8&qid=1301259987&sr=1-3

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

female, πάρε κοπέλα μου το ποδηλατάκι που θες αλλιώς θα σου μείνει ψυχολογικό χαχα! Μην κοιτάς που εμένα π.χ. δεν μου έκατσε έχω δει ένα σωρό παιδάκια σε ανάλογα ποδήλατα. Και ένα αγοράκι στην παιδική που είναι 26-27 μηνών έρχεται με τέτοιο ποδηλατάκι! Και να μη σου κάτσει δλδ δεν χάθηκε ο κόσμος, θα είναι το πρώτο πράγμα που θα έχεις πάρει & θα βγει άχρηστο? Εγώ μπορώ να σου κάνω ολόκληρη λίστα χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Maanton εγώ έχω και από τούτο. Τον tefal αλλά θα σου σύστηνα τον kenwood, είναι οι καλύτεροι.

Novpal μα ξέρω πως είναι λίγο άσκοπη η συζήτηση που κάνουμε γιατί εγώ πάλι αυτό που θέλω θα πάρω:) Πρέπει να βρεθούν πολύ ισχυρά επιχειρήματα για να με μεταπείσουν αλλά αν πχ. ξέρω πως δεν χωράει ο μικρός μέσα εεε δεν θα το πάρω. Θα ρίξω μια ματιά και στο αντίστοιχο του τζάμπο για να κρίνω το μέγεθος.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχει ολοιδιο σε κοκκινο στο τζαμπο με 100 ευρω, τον μετρας και αποφασίζεις ;) Εχουμε το πρασινο, της το πήραμε στα πρώτα γεννέθλια και χαίρεται τώρα περισσότερο. Απλά όταν φοράειμπουφαν είναι λίγο στενα (αυτη δεν δυσανασχετεί όμως). Εγω έχω θεμα με τις ρόδες που μου την βιδώνουν και ακουγεται σαν σαραβαλάκι. Το περίμενα καλύτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Female, θυμήθηκα έχει ένα παρόμοιο στα ELC αλλά αν θυμάμαι καλά είναι πολύ πιο ακριβό. Δεν πας να το δοκιμάσεις & αυτό???

Παρεπιπτόντως, μήπως έχει βρεί κανένα κορίτσι ABERCROMBIE σε αγγλικό ή άλλο ευρωπαϊκό σάιτ? Φοβάμαι να παραγγείλω απο Αμερική

Link to comment
Share on other sites

Όχι καλέ. Με έπεισε η mgeorgan!

Να'σαι καλά κοπελιά, με βγαλες από το δίλημμα.

Α nov ο Μουστάκας μου πέφτει λίγο μακρυά καλέ:)

Πιο πολλά θα πληρώσω μεταφορικά!

Καληνύχτα κοπελιές!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο όρος 'freight' στα μεταφορικά στο e-bay ξέρετε τι σημαίνει?

 

 

freight ειναι ένα τελωνιακο κονδύλη κοριτσάκι (δασμός αναλογος του δέματος) που πρέπει να πληρωθει!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο όρος 'freight' στα μεταφορικά στο e-bay ξέρετε τι σημαίνει?

 

Φορτίο. Που το έγραφε ?

 

Αρτοπαρασκευαστή έχει πάρει καμμία;

 

Eχω αυτόν

 

http://www.skroutz.gr/c/410/diafores-oikiakes-syskeues.html?keyphrase=kenwood+bm350

 

και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τον είχα πάρει γύρω στα 140 ευρώ. Ρίχνω μέσα όλα τα υλικά μετρημένα και με την σειρά που λέει, το πρωί πριν φύγω, και το μεσημέρι που γυρνάω βρίσκω έτοιμο ψωμί. Πρόσεχε μόνο γιατί μόλις το βγάλεις, είναι λαχταριστό και το χτυπάς αλύπητα. Βγάζει μέχρι ένα κιλό ψωμί. Έχει και άλλες συνταγές για κεικ κτλ. αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Τα SMART RITE τα έχω πάρει από τον ΜΟΥΓΕΡ, είναι πολύ καλή ποιότητα και η φόρμα τους κανονική προς το άνετο, δεν θυμάμαι τίποτα βάρκες. Τώρα όσον αφορά την τιμή που γράφει η ΓΑΤΟΥΛΑ, έχω μόνο να πω, α, ρε κατακαημένη Ρούμελη.............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

freight ειναι ένα τελωνιακο κονδύλη κοριτσάκι (δασμός αναλογος του δέματος) που πρέπει να πληρωθει!!!

 

FREIGHT είναι το εμπόρευμα. Σε ότι αφορά τα τελωνειακά, ξέρω το εξής. Όταν πρόκειται για τριτοχωρίτικο εμπόρευμα, προκειμένου για την διαμόρφωση της δασμολογητέας αξίας - κοινώς για τον υπολογισμό του εισαγωγικού και άλλων πιθανά δασμών -, ο εισαγωγέας / εκτελωνιστής πρέπει να δηλώσει και τα μεταφορικά έξοδα, γιατί συμμετέχουν στην διαμόρφωσή της. Αν δεν δηλωθούν για να δηλωθεί χαμηλότερη δασμολογητέα αξία, αυτό συνιστά λαθρεμπορία και τιμωρείται ανάλογα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...