Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

 

Το αμαζον εχει σταματησει να δινει tracking number? Εχω βαλει 4-5 ξεχωριστες παραγγελιες και σε κανενα δε μου εδωσε....

 

 

Ράνια σήμερα παρέλαβα το τελευταίο πακέτο της παραγγελίας μου από amazon χωρίς tracking number και μάλιστα κάναν 10 μέρες να έρθουν (πρώτη φορά τόση καθυστέρηση απ' αυτούς):rolleyes:

Ήρθαν στο σπίτι με το πόρτα-πόρτα των ελτα. Τα άλλα πακέτα που ήταν άλλοι οι πωλητές ήρθαν με απλό ταχυδρομείο και ας ήταν τα μεταφορικά πανάκριβα...με έφαγε το διπλοπαρκάρισμα στην Μαιζώνος:rolleyes: ενώ του αμαζόν ήταν δωρεάν....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

MIAMAMMA, γιατί δεν κοιτάς στο ebay ? Εχει πραγματάκια αρκετά, τι ηλικία θές και για τι φύλο ?
σου έστειλα πμ,ευχαριστώ.

 

MIAMAMMA Θελεις κατι συγκεκριμένο?Να σε βοηθησουμε...

Οπως ειπε και η chatzico για καθημερινα ρουχα δε θα συνιστουσα να ρισκαρεις.Εχει το εμπευ πολυ καινουργιο και οικονομικο...

στο ebay κοιτούσα,αλλάδεν βρήκα τη νέα κολεξιόν,δεν μου πολυάρεσαν αυτά που είδα,θα περιμένω να βάλουν και τίποτα καινούριο.

Εξαρταται. Παντως σε βαμβακερα για καθημερινο ντυσιμο ρισκαρεις.

Για πιο καλα ρουχαλακια συνηθως ειναι σαν καινουρια.

Εγω ευχαριστω τον θεο που μου εχουν δωσει κοπελες απο αυτο το φορουμ ρουχαλακια. Δεν εχω προβλημα που ειναι απο αλλο παιδακι. Τα πλενω, βαζω και την ειδικη σκονη για τα μικροβια της OMINO BIANCO, τα σιδερωνω και ειναι αψογα!

Δυσκολοι καιροι! Μακαρι να ειχαμε ολοι την δυνατοτητα να ψωνιζουμε μονο καινουρια. Ολοι θα το θελαμε για τα παιδια μας. :(

όταν είναι για μωράκια,εννοείται είναι καινούρια,τώρα πλέον με τόσα πλυσίματα...θα προτιμήσω τα new του ebay μάλλον...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Χθες ειχαμε παει να φωτοσυνθεσουμε κι ετσι απουσιαζα...;)

Να σας ρωτηξω κατι... οταν θελετ να παρετε αρκετα πραγνατακια απο εναν πωλητη του κανετε παζαρια για τις τιμες των προιοντων - οχι δηλαδη μονο για τα μτφ??? Φυσικα αναφερομαι στο πολυαγαπημενο ebay....

 

Εγω ειχα κανει σε εναν πωλητη γιατι ειχα παρει 6 τεμαχια απο αυτον του εκανα παζάρι στο συνολο των χρημάτων και στα μεταφορικά και στο τελος μου εκοψε 6 λιρες.....φυσικά ειναι ο πολυαγαπημενος μου πωλητης που λεω τοσο καιρο!!!

 

Νομίζω ότι tracking number έχουν τα συστημένα. Μάλλον τα έχει περιορίσει και στέλνει περισσότερες απλές παραγγελίες. Πάντως δεν τα έχει κόψει, έχω πρόσφατα tracking number. Τα κριτήρια παραμένουν αδιευκρίνιστα. Η ίδια παραγγελία έχει έρθει με και άνευ.

 

Εχω παρει τα απειρα απο αμαζον , αυτο που εχω καταλαβει εως τωρα ειναι για τις μεγάλες ογκώδεις και "ακριβές" παραγγελιες τις στέλνει παντα μα παντα με κουριερ και τρακινγκ νουμερο....αυτα!

 

http://www.shoesforkids.co.uk/size8boys.asp?RSstartat=41&kw=

 

δειτε το πρωτο

REF B3124 - Start Rite PORTLAND BILL

 

του το δοκιμασα σημερα, 33 ευρω ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

Καλε....αυτο λεει 12λιρες....πως σου βγηκε 33ευρω ???

 

 

 

στο ebay κοιτούσα,αλλάδεν βρήκα τη νέα κολεξιόν,δεν μου πολυάρεσαν αυτά που είδα,θα περιμένω να βάλουν και τίποτα καινούριο.

 

Τη νεα κολλεξιον πολυ σπανια εως και ποτέ δεν θα τη βρεις στο εμπευ.....

Θα βρεις την περσινή καθως στις εκπτωσεις ολοι τους αυτοι τα αγοραζουν κοψοχρονια και μετα τα πουλανε σε τιμες καταστηματος

 

αρα τη καλοκαιρινη κολεξιον θα τη βρεις μετα το γενάρη....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας δείξω τα gymboree-άκια της πριγκιπέσσας μου?

Μισά από το ebay και μισά από ΗΠΑ (τα οποία και περιμένω με αγωνία)

http://s107.photobucket.com/albums/m300/kolibigi/gymboree/?albumview=slideshow

 

Καλα ρε θηριο....πήρες οοοολα αυτα??? :shock::shock:

 

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki Μου γλυκο, καταλαβες στο τελος εεεεε? 12 λιρες οξω, 33 ευρω στο Ελλαντα μας!!!

 

Μου το σφυριξε ενα κοριτσάκι χε χε

 

Και εμεις σημερα χαζευαμε παπα για τον ταλιμπαν μας....αλλα πατησα ποδι εγω...και ειπα πρωτα το ψαχνουμε στο νετ...και μετα!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πολλά προβλήματα έχω με το littlewoods. Από χθες προσπαθώ να στείλω μια παραγγελία, μου έχουν δεσμεύσει 4 φορές το ποσό στην μια προπληρωμένη και άλλη μια στην άλλη και η παραγγελία δεν φαίνεται πουθενά.

Μάλιστα έχω λάβει και ένα e-mail από το paypal πως έγινε η πληρωμή και η τράπεζα με πήρε το πρωί να επιβεβαιώσει πως έχω κάνει αυτές τις πληρωμές και δεν έχουν υποκλαπεί τα στοιχεία μου. Τώρα μιλάω με advisor πάλι.

Terezza επειδή ψωνίζω συνεχώς η κάρτα μου έχει πάντα αρκετά χρήματα μέσα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση που αναφερόμουν η παραγγελία κόστιζε 81 Ευρώ και η κάρτα είχε μέσα 300 Ευρώ. Οπότε δεν νομίζω να μην κάλυπτα το +15% που απαιτείται, αν ισχύει κάτι τέτοιο.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλαμαρι πιες καφε ΤΩΡΑ!!!! τι να κανω οταν κανεις κουοτ σε κατι που εχει κουοτ φερνει μονο το 2ο!!! (σιγα μη το καταλαβες τωρα αχαχαχαχχα)

 

Κολιμπικι για σενα!!! μα ΟΥΤΕ ΕΝΑ φορεμα???? κανουμε διαγωνισμο ποια εχει παρει τα πιο πολλα!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλαμαρι πιες καφε ΤΩΡΑ!!!! τι να κανω οταν κανεις κουοτ σε κατι που εχει κουοτ φερνει μονο το 2ο!!! (σιγα μη το καταλαβες τωρα αχαχαχαχχα)

 

Κολιμπικι για σενα!!! μα ΟΥΤΕ ΕΝΑ φορεμα???? κανουμε διαγωνισμο ποια εχει παρει τα πιο πολλα!!!!

 

Ναι μαρι ναι το καταλαβα.....αι χέθου γατουλινι!!!

 

 

να ψάξεις να το βρεις ρε το ποστ της.......

 

καφε θα πιω...περιμενω να ξυπνησει η οικογενεια να παμε βολτες

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σας χαιρετώ!

 

kolibigi πολυ ωραια ολα με γούστο διαλεγμενα. Με το καλο να παραλαβεις και να τα χαρει η κουκλιτσα σου!!

 

Να σας ρωτησω κατι αν παραγγειλω κατι απο Ισραηλ ποσο καιρο θα κανει να ερθει?

Ξερει καμια σας? Εχει τυχει να παρετε τιποτα?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα ρε θηριο....πήρες οοοολα αυτα??? :shock::shock:

Ε καλά, αφού σας είπα, είμαι gymboree-holic !!!

Δεν σκοπεύω όμως να ψωνίσω τίποτε άλλο για το καλοκαίρι, εκτός παπουτσάκια, μαγιώ και εσώρουχα

 

Γατούλαααααααα

σας πάω άνετα κόντρα στα φορέματα.....πέρυσι το καλοκαίρι είχε 42 !!!!

Αν υποθέσω ότι της κάνουν φέτος τα μισά θα έχουμε 20

Απλά τώρα που μεγάλωσε και πάει σχολείο δεν είναι τόσο βολικά και παίρνω μπλουζο-σορτσάκια.....ούτε καν φούστες...κλαψ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σας χαιρετώ!

 

kolibigi πολυ ωραια ολα με γούστο διαλεγμενα. Με το καλο να παραλαβεις και να τα χαρει η κουκλιτσα σου!!

 

Να σας ρωτησω κατι αν παραγγειλω κατι απο Ισραηλ ποσο καιρο θα κανει να ερθει?

Ξερει καμια σας? Εχει τυχει να παρετε τιποτα?

¨

Γειά σου Δήμητρα. Εγώ παρέλαβα ένα μπλουζάκι από ένα πωλητή του e-bay. Το προιόν ήρθε συστημένο μέσα σε 1 βδομάδα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, αφού σας είπα, είμαι gymboree-holic !!!

Δεν σκοπεύω όμως να ψωνίσω τίποτε άλλο για το καλοκαίρι, εκτός παπουτσάκια, μαγιώ και εσώρουχα

 

Γατούλαααααααα

σας πάω άνετα κόντρα στα φορέματα.....πέρυσι το καλοκαίρι είχε 42 !!!!

Αν υποθέσω ότι της κάνουν φέτος τα μισά θα έχουμε 20

Απλά τώρα που μεγάλωσε και πάει σχολείο δεν είναι τόσο βολικά και παίρνω μπλουζο-σορτσάκια.....ούτε καν φούστες...κλαψ

 

Καλέ πόσο σου στοίχισαν όλα αυτά?

Εντομεταξύ έχω εκνευριστεί πολύ με littlewoods. Οι advisor είναι άσχετοι! 5φορές έχω χρεωθεί για μια παραγγελία που δεν έχουν παραλάβει!

ΚΩΛΟΧΑΝΙΟ!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το http://www.thechildrensplace.com έκανε international shipping!!! Έχει φανταστικά ρούχα, και πολύ καλές τιμές!!! Τα έχω ψωνίσει στην Αμερική και στον Καναδά και απο ποιότητα είναι σούπερ!!!

Φτιάχνω ένα καλάθι να ελέγξω τα έξοδα αποστολής!!!!!

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Να σας δείξω τα gymboree-άκια της πριγκιπέσσας μου?

Μισά από το ebay και μισά από ΗΠΑ (τα οποία και περιμένω με αγωνία)

http://s107.photobucket.com/albums/m300/kolibigi/gymboree/?albumview=slideshow

 

einai ολα φανταστικα, με γειεεεεςςςς

Link to comment
Share on other sites

τωρα θυμηθηκα οτι το φορεμα που αγορασα απο το wholesaleweddingdress, το εχω πληρωσει με paypal την 05.03.2011...τους εστειλα ενα ξε@#$%^ιο ε-μειλ και μου ειπαν να τους στειλω φωτο ....πιστευεται οτι μπορω να ανοιξω case paypal γιατι δεν ανταποκρινεται σε αυτο που περιγραφουν ? ( τεραααστια διαφορα στο χρωμα, 12 εκατοστα πιο κοντο απο τα μετρα που τους εδωσα) και πολυ κακη εφαρμογη ( σακουλιαζει)...εννοειται οτι περιμενω απαντηση τους...128 δολλαρια εναι αυτα...

20 ημερες δεν ειναι το περιθωριο στο paypal?an einai etsi perase..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...