Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχα!!! ελα καλε! αμα μυριζες λιγο τα νυχια σου, θα το εβρισκες!

 

http://www.luxe.gr/eidi-kapnistou/anaptires-lighters.html

 

χαχα!! ευχαριστω πολυ! εχει πραγματικα ωραια πραγματα!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/MACLAREN-TECHNO-XLR-BLACK-CHAMPAGNE-BRAND-NEW-/280641995526?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item4157910306#ht_902wt_1139

 

Nα το πάρω; Ειναι πιο φτηνό με διαφορά. Στο pramworld εχει 265 λίρες.

Εδω 180. Να το πάρω ή λέτε να παίζει κάποια απάτη;

 

 

Αν διαβασεις προσεκτικα γραφει το εξης:

 

feel free to contact me to view. If you wish you can organise courier at your own expense.

Δε θα σε χρεωσει για πακεταρισμα κλπ. Αυτο εννοει.

Το κουτι του XLR ειναι αρκετα μεγαλο. Ρωτα διαστασεις για α υπολογισεις τιμη. Σιγουρα απο 35 λιρες και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Aggelosmarios eixe 50% με ενα κωδικο που μου εστειλαν σε mail. Δηλ.20% που κανει το site και επιπλεον 30% οποτε ηταν πολυ οικονομικο. Δυστυχως ο κωδικος ηταν προσωπικος και για μια μονο φορα.

Σ'ευχαριστω και παλι που μας ενημερωσες. Δισταζα να παραγγειλω γιατι ηταν πολυ ακριβα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας, γεια σας, γεια σας!

Μετά από αρκετές μέρες (10 εάν δεν απατώμαι) που δεν είχα πρόσβαση στο ιντερνετ, σας ξαναδιαβάζω!

απλά να πω ότι στο μεταξύ παρέλαβα από το γερμανικό αμαζον το εξής καρεκλάκι αυτοκινήτου: http://www.amazon.de/Maxi-Cosi-68900091-Reflection-Autokindersitz-Kollektion/dp/B000OA0240/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1299841285&sr=8-1

όλα άψογα για μία ακόμα φορά

και ήρθε και μέσα στα χιόνια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια...

στις 8 Μαρτιου ειχα estimate delivery ενος θερμομετρου medisana απο amazon.co.uk...μεσω royal mail.Δενε χω παραλαβει ακομη

Να περiμενω μεχρι Παρασκευη λετε κι αν δεν ερθει να στειλω μεηλ???

Εντωμεταξυ μια κρεμαστρα 4 λιρων ειχε estimate delivery 9 Μαρτιου και ηρθε μια χαρα...

Να του ριξω κι ενα κραξιματακι που στελνουν με απλο ταχυδρομειο αντικειμενο κοστους σχεδον 45 ευρω κι ακομη το περιμενω??

Το παρελαβες γιατι το ζητησα και εγω αλλα κι εγω δεν εχω παραλαβει τιποτα ενω ηταν να ερθει 9 Μαρτιου? τους εστειλες μαιλ η περιμενεις?

YAU0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

έχω αυτό http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000HK89GA/ref=oss_product δύο φορές. Είναι μέσα στο κουτί του ακόμα δεν το έχω ανοίξει καν, το πήρα για την αδερφή μου που το ήθελε και τελικά της έφεραν ένα άλλο δώρο ..

οπότε το χαρίζουμε!

Αν το θέλει καμία κοριτσούδα ας μου στείλει πμ.

Μπορώ να σας το στείλω με κουριερ εγώ αν μένουμε μακρια, δεν έχω πρόβλημα, έχω σύμβαση μέσω της δουλειάς μου..:wink:

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://cgi.ebay.co.uk/MACLAREN-TECHNO-XLR-BLACK-CHAMPAGNE-BRAND-NEW-/280641995526?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item4157910306#ht_902wt_1139

 

Nα το πάρω; Ειναι πιο φτηνό με διαφορά. Στο pramworld εχει 265 λίρες.

Εδω 180. Να το πάρω ή λέτε να παίζει κάποια απάτη;

 

κοιτα κ εδω http://stores.ebay.co.uk/babyproductsstore , πριν κανα χρονο πηρα απο εκει κ ολα οκ!!

οσο για το καροτσι εγω προσωπικα θα το ρισκαρα, επειδη δεν εχει πολλες πωλησεις δεν θα ειναι κ απατεωνας.. μπορει να ειναι στην αρχη..ρισκαρα πολλες φορες με τετοιους πωλητες κ ολα οκ..ειναι στη μεση κ παυπαλ, οποτε..;)

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Πωλητής εννοείς...Κάτι δεν μου πάει καλά κι εμένα αλλά δεν ξέρω τι...

Θα ψωνίσω και πρώτη φορά από το ιντερνετ και δεν θέλω να την πατήσω. Απο την άλλη με 100% θετικά σχόλια τί στο καλό;Εγώ θα είμαι η γκαντέμω;...

 

Να σε πω...το feedback του δεν ειναι μονο ως πωλητη απ'οτι ειδα...τα περισσοτερα ειναι ως αγοραστη.

 

 

Και εγω ταμαρ θα το ξανασκεφτομουνα....εχει πολυ λιγες πωλήσεις ...

 

Παντως να ξερεις οτι εαν πληρωσεις με paypal και γινει καμια στραβη μπορεις να καταφυγεις στο resolution centre της εν λογω υπηρεσιας και κατα μεγαλη πιθανοτητα θα παρεις πισω τα λεφτα σου...απλα γιατι να μπεις σε αυτη τη διαδικασια. Μιλα μαζι της, δες τι απαντησεις θα σου δωσει πες τα εδω στα κοριτσια που καποιες εχουν διδακτορικο στο ebay και καποια ακρη θα βγει ;)

(αχ τρομαρα μου, δινω και συμβουλες!!! εμ δεν ξυπναει και αυτη η μπεμπα να ξεκολλισω απο τον υπολογιστη!!!)

 

Ετσι ετσι να παιρνουν και άλλα κοριτσια τα ηνία!!;)

 

Καλημέρα!Έχω ψηθεί και εγώ με αυτά που βλέπω να αρχίσω ιντερνετικές αγορές (το μόνο που μένει είναι να ψηθεί και ο άντρας μου!) Του είπα να βγάλουμε μια προπληρωμένη κάρτα και άρχισε ερωτήσεις -Που να πάω;-Τι κάρτα; κτλ. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε;

 

Σχεδόν ολες οι τραπεζες εχουν και εκδίδουν προπληρωμένες πιστωτικες , κανε μια ερευνα στο ιντερνετ γραφωντας προπληρωμένη πιστωτική ή prepaid card και δες σε καθε τραπεζα ποιες ειναι οι χρεώσεις φόρτισης χρημάτων και πηγαινε στην τραπεζα και ζητα να σου βγαλουν μια. Συνηθως παιρνει 10λεπτά μονο. Σε συμφερει επισης να εκδωσεις μια σε τραπεζα που εχεις ηδη λογαριασμο ωστε να κανεις και internet banking και να την φορτιζεις με χρηματα απο την θαλπωρη του σπιτιου σου παρα να τραβιεσαι καθε φορα στο ατμ να βαλεις χρηματα.

 

μου εφερε η κουμπαρα μου κατι ρουχαλακια για τη μικρη απο το http://www.azshop.gr/shop/products, τα οποια δεν μου πολυαρεσαν κι εκανα αλλαγη. εχω να πω οτι μπορει να μην ειναι και πολυ του γουστου μου τα ρουχα τους, αλλα απο εξυπηρετηση παιρνουν αριστα! εστειλαν κουριερ να τα παραλαβει απο το σπιτι μου και σε 2 ημερες μου εφεραν τα καινουργια, πληρώνοντας μια φορα εξοδα αποστολης. μου εδωσαν και tracking number.

 

Τι λες να το βαλω δηλαδη στη λιστα?

 

Γεια σας, γεια σας, γεια σας!

Μετά από αρκετές μέρες (10 εάν δεν απατώμαι) που δεν είχα πρόσβαση στο ιντερνετ, σας ξαναδιαβάζω!

απλά να πω ότι στο μεταξύ παρέλαβα από το γερμανικό αμαζον το εξής καρεκλάκι αυτοκινήτου: http://www.amazon.de/Maxi-Cosi-68900091-Reflection-Autokindersitz-Kollektion/dp/B000OA0240/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1299841285&sr=8-1

όλα άψογα για μία ακόμα φορά

και ήρθε και μέσα στα χιόνια!!!!

 

Με γιες με γιες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ kalamaraki μου, να'σαι καλα...

Δε σου κρυβω οτι εσενα και την AGE σας διαβαζα με καποιο δεος στην αρχη (μη γελατε, εχω το συνδρομο της μαθητριας!!!) και προσεχα μην πω καμια κοτσανα...δεν μπορεις να φανταστεις τη χαρα μου οταν 2-3 φορες ετυχε να μου απαντησεις εσυ και η AGE!!!

(αυτα ειναι τα συμπτωματα της λεχωνας με τον εγκλεισμο!!!!:P:p:p)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως...εχω το εξης προβλημα...απο tictacphoto δεν εχω παραλαβει ακομα (ημερομηνια αποστολης 22/02). Τους ειχα στειλει mail και μου ελεγαν να περιμενω εως 10/03...τοιαυτην ημερομηνια παρηλθεν και τους εστειλα mail σημερα! Δυστυχως το εν λογω site δεν εχει paypal και πληρωσα κανονικα με πιστωτικη....τι μπορει να γινει σε αυτη την περιπτωση??

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γατούλαα..

Τι κάνεις βρε κορίτσι μου και σου απαντούν απο m&co??

Απο εχτές στέλνω ανα μια ώρα μειλ (εντάξει το βράδυ κοιμήθηκα...:lol:) και απαξιούν..ούτε να με φτήσουν..

Μήπως γράφεις κάποια λέξη κλειδί??

Ουφ κουράστικα με τους αγγλους θα βρω άλλη αγορά δεν με θέλει..πρέπει στην άλλη ζωή να ήμουν αγγλίδα δωσίλογος...

Link to comment
Share on other sites

Γατούλαα..

Τι κάνεις βρε κορίτσι μου και σου απαντούν απο m&co??

Απο εχτές στέλνω ανα μια ώρα μειλ (εντάξει το βράδυ κοιμήθηκα...:lol:) και απαξιούν..ούτε να με φτήσουν..

Μήπως γράφεις κάποια λέξη κλειδί??

Ουφ κουράστικα με τους αγγλους θα βρω άλλη αγορά δεν με θέλει..πρέπει στην άλλη ζωή να ήμουν αγγλίδα δωσίλογος...

 

δοκίμασε και σε αυτό το μειλ... μου το ειχαν δωσει εμενα πριν απο κανα μηνα για οταν εχω προβλημα με το κεντρικο τους μειλ.

Hello

We were upgrading our system and it appears that some emails have failed to reach us.

If you have any further issues please feel free to email my personal address which is [email protected]

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

να το βαλεις. να στηριξουμε και τα ελληνικα e-shop που αξιζουν

 

Εγινε κυρια μου θα το προσθέσω! :cool:

 

Αχ kalamaraki μου, να'σαι καλα...

Δε σου κρυβω οτι εσενα και την AGE σας διαβαζα με καποιο δεος στην αρχη (μη γελατε, εχω το συνδρομο της μαθητριας!!!) και προσεχα μην πω καμια κοτσανα...δεν μπορεις να φανταστεις τη χαρα μου οταν 2-3 φορες ετυχε να μου απαντησεις εσυ και η AGE!!!

(αυτα ειναι τα συμπτωματα της λεχωνας με τον εγκλεισμο!!!!:P:p:p)

 

Αντε βρε...σιγα τους καρδιναλλιους.....;)

Και εγω τον πρωτο καιρο μονο διαβαζα ή πεταγα κοτσάνες.....οι σελιδες ειναι διαθέσιμες μπες να χαζέψεις χε χε

 

 

Παρεπιπτοντως...εχω το εξης προβλημα...απο tictacphoto δεν εχω παραλαβει ακομα (ημερομηνια αποστολης 22/02). Τους ειχα στειλει mail και μου ελεγαν να περιμενω εως 10/03...τοιαυτην ημερομηνια παρηλθεν και τους εστειλα mail σημερα! Δυστυχως το εν λογω site δεν εχει paypal και πληρωσα κανονικα με πιστωτικη....τι μπορει να γινει σε αυτη την περιπτωση??

 

Χαρά μου να απαντά οπου ξέρω και οποτε ειμαι εδω ,αλλά ακομα καλυτερα να τα μαθαινεται οι περισσότερες να εχετε γνωσεις γιατι πχ εγω ειμαι παντελως ανιδεη στα σαιτ των φωτο....

Βεβαια τωρα αφου δεν εχει πευπαλ....θα πρεπει να το κυνηγήσεις μεσω της τράπεζας σου ,ειναι εφικτο, κανεις μια αιτηση για αμφισβητηση πληρωμης αλλα παιρνει λιγο χρονο να σου στειλουν τα λεφτα, στην γιουρομπανκ που ειχα ενα θεμα περυσι μου ειχαν πει σε 2-3μήνες τα λεφτα...

Ρωτα ξανα τα κοριτσια εδω μη το ξερει καποια αλλη...

 

Γατούλαα..

Τι κάνεις βρε κορίτσι μου και σου απαντούν απο m&co??

Απο εχτές στέλνω ανα μια ώρα μειλ (εντάξει το βράδυ κοιμήθηκα...:lol:) και απαξιούν..ούτε να με φτήσουν..

Μήπως γράφεις κάποια λέξη κλειδί??

Ουφ κουράστικα με τους αγγλους θα βρω άλλη αγορά δεν με θέλει..πρέπει στην άλλη ζωή να ήμουν αγγλίδα δωσίλογος...

 

Ενας απο τους λογoυς που δεν εχω παραγγείλει ακομα απο αυτους....

Το πολυ κακο customer service.....

 

Link to comment
Share on other sites

 

Με γιες με γιες!!!

 

ευχαριστούμε κοριτσάκι!!

είναι πολύ χαρούμενος ο μικρός μου γιατί τώρα έχει το ίδιο καρεκλάκι με την αδελφή του το οποίο σημαίνει ότι μεγαλώνει!!

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki δηλαδη ΠΑΡΟΛΟ που εχω παραγγειλει μπορω να αμφισβητησω την πληρωμη?

Βρε κοριτσια εγω εχω παραγγειλει 2 φορες απο Mandco και ολα ηταν ΑΨΟΓΑ...μεσα σε 5 μερες τα ειχα τα πραγματα και μαλιστα την πρωτη φορα μου εστειλαν μια παιδικη μπλουζα 2 φορες και οταν τους το ειπα μου ειπαν να την κρατησω (καλα, 4λιρες εκανε)...τι να πω katinaki...πρεπει να εισαι γκαντεμοσαυρος!!!! (οπως εγω με το tictac)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε κοριτσάκι!!

είναι πολύ χαρούμενος ο μικρός μου γιατί τώρα έχει το ίδιο καρεκλάκι με την αδελφή του το οποίο σημαίνει ότι μεγαλώνει!!

 

Ετσι ετσι, ωραιοτατο παντως το καθισμα σας!!

 

Kalamaraki δηλαδη ΠΑΡΟΛΟ που εχω παραγγειλει μπορω να αμφισβητησω την πληρωμη?

Βρε κοριτσια εγω εχω παραγγειλει 2 φορες απο Mandco και ολα ηταν ΑΨΟΓΑ...μεσα σε 5 μερες τα ειχα τα πραγματα και μαλιστα την πρωτη φορα μου εστειλαν μια παιδικη μπλουζα 2 φορες και οταν τους το ειπα μου ειπαν να την κρατησω (καλα, 4λιρες εκανε)...τι να πω katinaki...πρεπει να εισαι γκαντεμοσαυρος!!!! (οπως εγω με το tictac)

 

Ναι βρε εννοειτε, λεγεται ετσι η κινηση , αλλα στο χαρτι θα εξηγησεις για ποιο λογο αμφισβητεις την πληρωμη κτλπ αναλυτικα, αλλα παιρνει περισσοτερο χρονο....

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,

 

σας διαβαζω λιγο καιρο τωρα και σας θαυμαζω για τις γνωσεις σας πανω στις ιντερνετικες αγορες.

θελω να μου πειτε καποια αξιοποστα site για την αγορα παιδικων παπουτσιων, αν στελνουν ελλαδα και αν γνωριζετε τι μεταφορικα χρεωνουν;

σας ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε και σε αυτό το μειλ... μου το ειχαν δωσει εμενα πριν απο κανα μηνα για οταν εχω προβλημα με το κεντρικο τους μειλ.

Hello

 

We were upgrading our system and it appears that some emails have failed to reach us.

If you have any further issues please feel free to email my personal address which is [email protected]

 

θα δοκιμάσω και εκεί...:?

 

Ενας απο τους λογoυς που δεν εχω παραγγείλει ακομα απο αυτους....

Το πολυ κακο customer service.....

 

εχεις δίκαιο αγαπητό καλαμάρι!!

 

Kalamaraki δηλαδη ΠΑΡΟΛΟ που εχω παραγγειλει μπορω να αμφισβητησω την πληρωμη?

Βρε κοριτσια εγω εχω παραγγειλει 2 φορες απο Mandco και ολα ηταν ΑΨΟΓΑ...μεσα σε 5 μερες τα ειχα τα πραγματα και μαλιστα την πρωτη φορα μου εστειλαν μια παιδικη μπλουζα 2 φορες και οταν τους το ειπα μου ειπαν να την κρατησω (καλα, 4λιρες εκανε)...τι να πω katinaki...πρεπει να εισαι γκαντεμοσαυρος!!!! (οπως εγω με το tictac)

 

Μωρέ μια χαρά έρχονται τα πράγματα και γρήγορα δεν αντιλέω αλλά αν χρειατείς κάτι και πρέπει να σε "εξυπηρετήσουν"...εκεί είναι ένα θέμα..και άλλα μέλη (εκτός της Γατούλας..κάτι έχει η αύρα των μειλ της..χαχα) ζορίζονται στην επικοινωνία..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,

 

σας διαβαζω λιγο καιρο τωρα και σας θαυμαζω για τις γνωσεις σας πανω στις ιντερνετικες αγορες.

θελω να μου πειτε καποια αξιοποστα site για την αγορα παιδικων παπουτσιων, αν στελνουν ελλαδα και αν γνωριζετε τι μεταφορικα χρεωνουν;

σας ευχαριστω εκ των προτερων....

 

Τωρα θα σας μαλώσω ολες....καλα καλε μπηκε νεο αιμα και δεν το κατευθύνεται??

 

Αγακιρ καλως ήρθες , η λιστα με τα τσεκαρισμένα και αξιοπιστα eshop βρισκεται στην υπογραφη μου και στην υπογραφη και αλλων κοριτσιων, οπως η AGE, η maria_s, η kikileyteris η kornilia . Την ανανεωνουμε μια φορα το μηνα πια γιατι εχει γινει πολυ σεντονι

Ειναι χωρισμενη ανα ενοτητες προιοντων

Ψαξε στην ενοτητα ρουχισμου εκει εχουμε τα σαιτ με τα παπουτσια αλλα γενικοτερα θελει λιγο να τα ψάξεις για να παρεις μια ιδεα

 

τωρα σαιτ για παπουτσια εχω να προτεινω στα πεταχτα το http://www.shoesforkids.co.uk

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...