Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

http://cgi.ebay.co.uk/MACLAREN-TECHNO-XLR-BLACK-CHAMPAGNE-BRAND-NEW-/280641995526?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item4157910306#ht_902wt_1139

 

Nα το πάρω; Ειναι πιο φτηνό με διαφορά. Στο pramworld εχει 265 λίρες.

Εδω 180. Να το πάρω ή λέτε να παίζει κάποια απάτη;

 

Να σε πω....θα πεταχτεις μεχρι Γλασκωβη???? Γιατι λεει only pick up, no post!!!!

:P:p:p

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σε πω....θα πεταχτεις μεχρι Γλασκωβη???? Γιατι λεει only pick up, no post!!!!

:P:p:p

 

Eπικοινώνησα χθες μαζί τους και μου είπαν πως δεν έχουν πρόβλημα να το στείλουν Ελλάδα με 0 μεταφορικά. Να τους εμπιστευτώ ή θα χαθεί στο δρόμο;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Eπικοινώνησα χθες μαζί τους και μου είπαν πως δεν έχουν πρόβλημα να το στείλουν Ελλάδα με 0 μεταφορικά. Να τους εμπιστευτώ ή θα χαθεί στο δρόμο;

 

 

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???????:confused::confused::confused:

Καλα και γιατι γραφουν οσα γραφουν....κοιτα για να χαθει δεν νομιζω γιατι αντικειμενο τετοιου ογκου μονο με courrier μπορουν να το στειλουν αρα θα υπαρχει χαρτι αποστολης και tracking no, μπορεις να τους ρωτησεις και με ποια εταιρεια θα το στειλουν πριν το αγορασεις...απλα εμενα με ανησυχει οτι προσφερονται να το στειλουν και μαλιστα δωρεαν ενω γραφουν αλλα...μπορει βεβαια και να μην εχουν βρει αλλον αγοραστη και σου λεει προκειμενου να μας μεινει ασ δωσουμε και 30λιρες βρε παιδι μου!!!! Παντως ειναι οντως πολυ ομορφο!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως να σου πω την αληθεια μου tamar αγοραστης που αλλαζει τοσο ευκολα γνωμη εμενα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη...Επικοινωνησε ξανα μαζι του και ζητα του λεπτομερειες δηλ. με ποιον τροπο θα το στειλει, ποια εταιρεια και εαν θα του δωσουν tracking no...το καλο ειναι οτι ebay και paypal σου παρεχουν καποια ασφαλεια αλλα δεν ειναι και λιγα τα λεφτα...ας πουν και οι υπολοιπες τη γνωμη τους!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως να σου πω την αληθεια μου tamar αγοραστης που αλλαζει τοσο ευκολα γνωμη εμενα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη...

 

Πωλητής εννοείς...Κάτι δεν μου πάει καλά κι εμένα αλλά δεν ξέρω τι...

Θα ψωνίσω και πρώτη φορά από το ιντερνετ και δεν θέλω να την πατήσω. Απο την άλλη με 100% θετικά σχόλια τί στο καλό;Εγώ θα είμαι η γκαντέμω;...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως να σου πω την αληθεια μου tamar αγοραστης που αλλαζει τοσο ευκολα γνωμη εμενα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη...Επικοινωνησε ξανα μαζι του και ζητα του λεπτομερειες δηλ. με ποιον τροπο θα το στειλει, ποια εταιρεια και εαν θα του δωσουν tracking no...το καλο ειναι οτι ebay και paypal σου παρεχουν καποια ασφαλεια αλλα δεν ειναι και λιγα τα λεφτα...ας πουν και οι υπολοιπες τη γνωμη τους!!!!

 

Ναι, αυτό θα κάνω καλού κακού...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Α! Πώς το βλέπεις αυτό;

 

Κλικαρεις το 29 διπλα στο αστερακι και σου βγαζει ολα τα feedback...αν τα διαβασεις καταλαβαινεις σε ποια ηταν αγοραστης και σε ποια πωλητης....

Culte εχεις δικιο σε αυτο απλα αλλα λεει στην περιγραφη του ο πωλητης και εντελως αλλα στην ιδια....μη γινει καμια στραβη και το κοριτσακι ειναι σε ευαισθητη περιοδο, δεν κανει να συγχιζεται!!!! (το κοριτσακι ειναι χαιδευτικο, μην παρεξηγηθουμε!!!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κλικαρεις το 29 διπλα στο αστερακι και σου βγαζει ολα τα feedback...αν τα διαβασεις καταλαβαινεις σε ποια ηταν αγοραστης και σε ποια πωλητης....

Culte εχεις δικιο σε αυτο απλα αλλα λεει στην περιγραφη του ο πωλητης και εντελως αλλα στην ιδια....μη γινει καμια στραβη και το κοριτσακι ειναι σε ευαισθητη περιοδο, δεν κανει να συγχιζεται!!!! (το κοριτσακι ειναι χαιδευτικο, μην παρεξηγηθουμε!!!)

 

Ναι βρε. Δεν παρεξηγούμαι. Εδώ με βοηθάτε να ξεστραβωθώ, για παρεξηγήσεις είμαστε;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Παντως να ξερεις οτι εαν πληρωσεις με paypal και γινει καμια στραβη μπορεις να καταφυγεις στο resolution centre της εν λογω υπηρεσιας και κατα μεγαλη πιθανοτητα θα παρεις πισω τα λεφτα σου...απλα γιατι να μπεις σε αυτη τη διαδικασια. Μιλα μαζι της, δες τι απαντησεις θα σου δωσει πες τα εδω στα κοριτσια που καποιες εχουν διδακτορικο στο ebay και καποια ακρη θα βγει ;)

(αχ τρομαρα μου, δινω και συμβουλες!!! εμ δεν ξυπναει και αυτη η μπεμπα να ξεκολλισω απο τον υπολογιστη!!!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει αναφερθεί πάλι αλλά δεν το βρήκα με μία πρόχειρη αναζήτηση.

Όσες έχετε παραγγείλει από το αμερικάνικο gymboree, τι ποσό θεωρείτε "ασφαλές" για να ελαχιστοποιήσω την περίπτωση να πληρώσω τελωνείο?

Παραθέτω την απάντηση της maria1976, που λύνει την απορία μου.

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1917913&postcount=19987

Αν έχετε κάνει αγορές κι άλλες κοπέλες, παρακαλώ πείτε μας ποσό και αν σας έπιασε το τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω ψηθεί και εγώ με αυτά που βλέπω να αρχίσω ιντερνετικές αγορές (το μόνο που μένει είναι να ψηθεί και ο άντρας μου!) Του είπα να βγάλουμε μια προπληρωμένη κάρτα και άρχισε ερωτήσεις -Που να πάω;-Τι κάρτα; κτλ. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε;

Link to comment
Share on other sites

μου εφερε η κουμπαρα μου κατι ρουχαλακια για τη μικρη απο το http://www.azshop.gr/shop/products, τα οποια δεν μου πολυαρεσαν κι εκανα αλλαγη. εχω να πω οτι μπορει να μην ειναι και πολυ του γουστου μου τα ρουχα τους, αλλα απο εξυπηρετηση παιρνουν αριστα! εστειλαν κουριερ να τα παραλαβει απο το σπιτι μου και σε 2 ημερες μου εφεραν τα καινουργια, πληρώνοντας μια φορα εξοδα αποστολης. μου εδωσαν και tracking number.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

δες εδω. ειναι δοκιμασμενο e-shop κι εχει πολυ καλη εξυπηρετηση.

 

kornilia μου, που να δω??

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Πωλητής εννοείς...Κάτι δεν μου πάει καλά κι εμένα αλλά δεν ξέρω τι...

Θα ψωνίσω και πρώτη φορά από το ιντερνετ και δεν θέλω να την πατήσω. Απο την άλλη με 100% θετικά σχόλια τί στο καλό;Εγώ θα είμαι η γκαντέμω;...

 

Έχε το νου σου γιατί όπως φαίνεται έχει κάνει μόνο 5 πωλήσεις, αν κρίνουμε από το feedback.

Δεν κοιτάμε μόνο πόσο τοις % έχει αλλά και πόσες πωλήσεις έχει. Εγώ δεν ξέρω αν θα ρίσκαρα να μπω στη διαδικασία. Και πιστεύω πως είναι ιδιώτης άρα δε ξέρω αν σκοπεύει να στο στείλει απ τη στιγμή που λεει παραλαβή απ το σπίτι ας πουμε... Ψαξτο λιγο

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...